Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47701) pinnacle válasza Gyuc (#47691) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Nem erre szokták kitalálni az off topicot? Ott meg bármiről lehet beszélni. Illetve az Indexen is van ilyen fórum.
"Figyelem!
Ebben az alfórumban olyan topikok laknak, melyekben a megszokottnál magasabb a megalapozatlan információk aránya.
A publikált elemzésekben, írásokban foglaltak nem minősíthetőek befektetésre ösztönzésnek, vételre, vagy eladásra vonatkozó felhívásnak, befektetési tanácsadásnak.
Továbbá felhívjuk látogatóink figyelmét arra, hogy a topikokban elérhető linkek, idegen internetes források tartalma, illetve az azokon fennálló szerzői jogok tekintetében felelősséget nem vállalunk.

Az ebben az alcsoportban lévő topikok moderálása kizárólag kérésre történik. A közösség felelőssége az, hogy az oda beilleszkedni nem tudó olvtársakat kivesse magából. A teljes fórumra vonatkozó alkotmány-jellegű szabályokat a moderáció továbbra is betartatja. Ebbe a fórumcsoportba topikot áthelyezni nem jog, csak lehetőség. Itt topikot nyitni lehetséges, de nem javasolt."

[ Szerkesztve ]

(#47704) tkesy


tkesy
őstag

Egy kis segítséget kérnék, ugyanis a húgomnak kellene valami dual sim-es telefon. Ami lényeges szempont:

- 30k alatt legyen az ára a webshopban,
- a lehető legnagyobb aksi legyen benne. (min 2000 mAh vagy jobb)

Ha tud magyarul az extra pont, (angol is jó), normális minőségű kamera szintén extra pont és most kivételesen a minnél kisebb annál jobb elv érvényesül a kijelzőméret terén...

Előre is köszi

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#47705) Crytek válasza kosturica (#47654) üzenetére


Crytek
veterán

És ez kb előzetesen mennyivel lesz gyorsabb mint a mostaniak?

Faea F1 4.5-inch erről tud valaki valamit?

[ Szerkesztve ]

Next PC Upgrade: 2022

(#47706) vegyszer válasza tkesy (#47704) üzenetére


vegyszer
addikt

95$ körül van Lenovo A630. 4,5", 2500mAh, ugyan nem kicsi, de akku szinten elég jó...

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#47707) csampei


csampei
senior tag

Na közben sikerült fixálnom az IMEI számom!Mint köztudott (vagy nem) a múltor (kb 1 hónapja) eldurrant az IMEI számom,egy szerencsétlen frissítés közepette.Eddig csak "felszini megoldásssal" működött a teló ezzel a megoldással de ez ugye felszini,mert hard reset vagy frissítés alkalmával mindíg elrepült az IMEI.Mivel nem volt gyári mentésem így a pánik kezdett rám törni...bár a működést nem befolyásolta a dolog (vagy nem vettem észre).De a 4PDA oldalán segítettek!!!Ezúton is köszönet CineDog-nak a regisztrációért :R Az ott leírt,és screenshotolt módszer segítségével végre sikerült megoldani ezt a problémát!

De egy kérdés:mivel tudom lementeni az IMEI-t vagyis az Nvram-ot vagy mit hogy ha legközelebb ilyenbe botlok ne legyen gondom,vagyis ne ekkora?

Privátban csak ismerkedem,és mivel hetero vagyok így hím társaim kíméljenek!Vagyis ha nem nőből vagy,és nem ismerkedni akarsz akkor FÓRUM!!!

(#47708) cappa72 válasza csampei (#47707) üzenetére


cappa72
nagyúr

Flashtool-lal vagy dd-vel.
Az első leírását megtalálod a blogomban.
A második is jóféle, parancssoros.

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#47709) Dyingsoul válasza tkesy (#47704) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Én is csak azt tudnám tanácsolni, hogy a Lenovókat kellene megnézni ilyen feltételek mellet. Külföldi rendelés játszik vagy itthon akarsz venni bolton vagy ilyesmin keresztül?
Talán a P700i is szóba jöhet.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#47710) Gyuc


Gyuc
aktív tag

Újabb dual simes telefon kerül piacra.

(#47711) Terentius válasza Gyuc (#47710) üzenetére


Terentius
őstag

Hamar bukás lesz a projekt.

Poco F5 12/256 Gb

(#47712) tkesy válasza Dyingsoul (#47709) üzenetére


tkesy
őstag

vegyszer & vitko

Köszi a segítséget :)

Amúgy nem okoz gondot, ha külföldről kell rendelnem...

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#47713) csampei válasza cappa72 (#47708) üzenetére


csampei
senior tag

:C :R

Privátban csak ismerkedem,és mivel hetero vagyok így hím társaim kíméljenek!Vagyis ha nem nőből vagy,és nem ismerkedni akarsz akkor FÓRUM!!!

(#47714) LGyuri válasza Zeki (#47674) üzenetére


LGyuri
tag

Írtam neki konkrét típust is, ami elvileg kielégítené az igényeit (Lenovo A820 - nem túl nagy, korrekt HW, olcsó), még Aprós linkeket is küldtem neki, ezek szerint ez nem felelt meg... :(

Javasoljatok esetleg neki másik típust, én erre voksoltam, mivel ezt nálunk is meg tudja venni többektől, nem túl drágán.

[ Szerkesztve ]

(#47715) fateless válasza Crytek (#47705) üzenetére


fateless
veterán

Az elmúlt egy hónapban sokat megismertem róla...

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#47716) alexw801 válasza vadkörte (#47697) üzenetére


alexw801
senior tag

A ZTE V987-ről:
Kettőt használunk fiammal, én május óta, nálam a legutolsó Bruno féle ROM-mal. A fiamé fiatalabb, és Bruno korábbi ROM-ja van rajta.
Egyetlen jelenség ritkán, hogy eldobja az SD kártyát (ezt jelzi hanggal), és néha nem mászik fel a mobil netre. Mindkét esetben reboot szükséges, ez 1 perc volt eddig, de a Gravity box (integrálva van Bruno ROM-jába) legújabb verziója "intelligens reboot"-ot ajánl, fél perc, és nem kell beadni a 2 SIM PIN kódját, mint egy rendes reboot-nál.
Kiváló telefon. Nem baj, hogy nagy, jól olvasható, kényelmes.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

(#47717) fateless válasza Kacsanova (#47664) üzenetére


fateless
veterán

Snapdragon S4 plus és S4 pro, Snapdragon 200 és Snapdragon 400 Krait 200-as van kb egy szinten az MTK6589-cel.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#47718) cappa72 válasza csampei (#47707) üzenetére


cappa72
nagyúr

Az a pda-s leírás érdekelne. Tudsz linket ide tenni? Köszi.

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#47719) csampei válasza cappa72 (#47718) üzenetére


csampei
senior tag

Tessék parancsolni: [link]

Privátban csak ismerkedem,és mivel hetero vagyok így hím társaim kíméljenek!Vagyis ha nem nőből vagy,és nem ismerkedni akarsz akkor FÓRUM!!!

(#47720) CoolBoy323 válasza Gyuc (#47710) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

fair koppintás :DD

(#47721) devast válasza fateless (#47717) üzenetére


devast
addikt

Szerintem az S4 plus is jobb, az S4 pro pedig megkérdőjelezhetetlenül jobb. A sanpdragon 200 valamivel gyengébb, de a snapdragon 400-ak jobbak, főleg a krait magosak.
Röviden: snapdragon 200 < mt6589 < minden más

(#47722) fateless válasza devast (#47721) üzenetére


fateless
veterán

Szerintem is, de az volt a kérdés, hogy mi van az MTK6589 közelében, ezért írtam ezt.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#47723) Zeki válasza Crytek (#47705) üzenetére


Zeki
nagyúr

Annak a telónak van külön topikja, teszttel indítva.

(#47724) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Jiayu S2 Phone Size: 139*67.5*6mm, 125g, $299.90. Lehet, hogy a kínai telefonok miatt, az Apple, Samsung is úgy jár mint a Nokia?

(#47725) domerator válasza cappa72 (#47665) üzenetére


domerator
veterán

Bocsánat.. félreértés vanik... én nem Blade 3-ban fedeztem fel, nekem az aláírásomban is ott levő Myaudio Q508 alias iNew i2000 fedőnevű kínaimagyar péklapátom van, abban találtam meg most (mivel olvasgatok a Blade 3 topikban is) :U

OFF:

A moderáció immár teljes elferdülését én is látom, sajnos semmi jó felé nem visz ez a folyamat. :W :(((

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#47726) Zeki válasza pinnacle (#47724) üzenetére


Zeki
nagyúr

Egyrészt még nincs is a teló, másrészt a fejlesztésekbe a kínaiak nem tudnak olyan komoly pénzeket ölni.
A Nokia azért pusztult meg, mert a vezetése marhákból állt, akik nem hallották meg az idők szavát.
Aki hátulról próbál lépést tartani a technikai fejlődéssel, annak bukta.

(#47727) csursan


csursan
csendes tag

Sziasztok!
Páromnak szeretnék dualsim-es telót max. 4"-ig mert pici a keze.
Igazából idegenkedik az érintőképernyőtől,de sajnos a hagyományosokban nem igazán van alternatíva.
Szeret fényképezni ,tehát jó lenne led vakus minimum 5 megapixelles kamera.
Egy kicsit már nézelődtem pl:
http://www.geekbuying.com/item/Doogee-DG100-4-0inch-WVGA-Capacitive-Screen-MTK6572W-Dual-Core-Smartphone-4GB-ROM-5-0MP-Camera-Android-4-2-OS-3G-GPS-Yellow-318842.html
Erről valami javaslat?
Előre is köszi a válaszotokat!

(#47728) Zeki válasza csursan (#47727) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ha fontos a fényképezés, a kínai telókat elfelejted. Nokia. Már ebben a méretben.
A megapixelek nem jelentenek semmit a kínaiaknál. Szar az optika, vagy az érzékelő lapka, vagy akármi.
Azok csak arra jók, hogy fészbúkra valami kis nappali (kültéri) fotót feltegyél.
A doogeeról meg itt nincs még infó.
Nézz Lenovót inkább.

(#47729) nimfas válasza fateless (#47717) üzenetére


nimfas
addikt

Tudtok ilyen telokat mondani amik vagy egy szinten vannak a T-s telokkal esetleg a 3D teren gyorsabbak is, az általatok említett cpu+gpu párossal.

Előre is köszi!

Csak mert ahogy nézem a mókás teloknak gondot okoz a GPS (jelenlegi telom HTC Sensation bármilyen progival talál holdat, szóval csak van valami benne, valami nem klappol)

[ Szerkesztve ]

(#47730) Jazz


Jazz
veterán

Tudja valaki hogy az eredeti engineering mode értékeket hogy lehet visszaállítani? (V1277 mtk6577)

free your mind

(#47731) kosturica válasza nimfas (#47729) üzenetére


kosturica
őstag

Szerintem akkor maradj a márkánál és vegyél egy ONE-t. ;)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi MI 5S Plus 6/128 GB Grey

(#47732) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

Érdekes telefon konfig összeállítás :)

ITT meg egy kis Jiayu S1 infómorzsa :)

[ Szerkesztve ]

(#47733) tboy93 válasza csampei (#47707) üzenetére


tboy93
nagyúr

Mobil uncle tools google playrol, 2 bokessel mentheto az IMEI (es visszaallithato).

(#47734) feco6999


feco6999
csendes tag

Sziasztok!

A páromnak szeretnék egy androidos okostelefont választani, de pár nap olvasgatás után teljesen tanácstalan lettem. :( A kis keze miatt a 4" körüli kijelző méret kb. jónak tűnik. Tudnátok esetleg olyat ajánlani, ami megfelel ennek, és normális hardverrel rendelkezik? (Az Y300-at néztem elsőre, de kiderült, hogy nincs led vaku a fényképezőhöz, és állítólag nagyon sok rájuk a panasz)

Előre is köszönök minden segítséget! :R

http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_2/keres.php?stext=feco6999&submit=

(#47735) wyattthoearp válasza feco6999 (#47734) üzenetére


wyattthoearp
aktív tag

Amoi N850?
Jó áron, korrekt hardverrel, jó kijelzővel szerelt. Bár picit nagyobb az igényeltnél.

(#47736) Pro450


Pro450
csendes tag

Sziasztok,
Érdeklődnék, hogy milyen Navigációs program megy legjobban a CUBOT One telefonon,
és milyen Fényképező program,
és Netezésre mit ajánlotok ami gyors és könnyen kezelhető
Valami tisztító program amivel a háttérbe futó alkalmazások leállíthatók és törölhetők, hogy ne terhelje a telefont?
Bocsi a sok kérdésért de ez lesz az első Android-os telóm,

Válaszokat ha lehet priváltba küldjetek mert én itt nem találom a kérdéseimre a választ.
Vagy valaki segitsen, hogy tudom legyűjteni a feltett kérdésre jött válaszokat.
Ja és azt hogy lehet beilleszteni amit már több hozzászólásban láttam, hogy itt ""link"" és megnyit egy hozzászólást.

István

[ Szerkesztve ]

(#47737) feco6999 válasza wyattthoearp (#47735) üzenetére


feco6999
csendes tag

Tényleg egész jó, de sajnos túl nagy. :( Valami más ötlet esetleg? Egyébként ezek a kínai, az átlag usernek (mint én) ismeretlen márkák mennyire megbízhatók?

http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_2/keres.php?stext=feco6999&submit=

(#47738) gg72 válasza Pro450 (#47736) üzenetére


gg72
veterán

Részemről PÜ-ben ment a válasz.

(#47739) instantwater válasza pinnacle (#47724) üzenetére


instantwater
addikt

1750 es akku 8 mag és FullHD alá? Bravó.
Amúgy még az S1 sincs kinn, nemhogy az S2...

(#47740) okularum


okularum
csendes tag

Sziasztok!

30-35K körüli áron, mely készülék a bestbuy manapság?
Nekem a thl w100-as jött be a leginkább, de ár/érték arányban a Lenovo A760-as, vagy A820-as is tetszik.
Melyiket ajánlanátok?
Előre is köszi a válaszokat!

(#47741) Groovebaby válasza feco6999 (#47737) üzenetére


Groovebaby
tag

Nekem Amoim van, teljesen megbízható, hibátlan a működése, május vége óta használom...a következő telefonom is kínai lesz az tuti....

Amoi N828

(#47742) Zebu válasza okularum (#47740) üzenetére


Zebu
addikt

Feleségemnek 1 hete van THL W100 készüléke és teljes megelégedéssel használja! :)

2 probléma van vele:
- műanyag hátlapja nagyon vékony. Nem érzem egy tartós darabnak. Igaz küldenek egy ajándék erősebb hátlapot. Ettől vastagabb lesz a készülék, de legalább masszívabb érzetet kelt.

- reboot után agyári ROM-mal a gyári csengőhangra áll vissza reboot után. Szerencsére erre is van megoldás custom ROM, vagy egy alkalmazással orvosolható.

Valójában ezek nem is problémák, csak észrevételek :)

[ Szerkesztve ]

(#47743) RVR400


RVR400
veterán

Asszem, hogy sikerült az eddigi rekordomat megdöntenem:

Ebben van 3 óra telefonbeszélgetés, 1.5 óra zenehallgatás, kb 1 óra Keresd a különbséget és 10 perc Golfstar, kb 1 óra fészbúk wi-fivel, kb fél óra mobilnetezés. A mobilnet és a wi-fi végig kikapcsolva, csak akkor lőttem be, amikor használtam. Jah, igen, a Golfstar 360 MB-ot lefrissített közben.

[ Szerkesztve ]

(#47744) zcsongor válasza gg72 (#47738) üzenetére


zcsongor
tag

Hogyhogy eladósorba került a TS7? Eddig nagyon dicsérted.

(#47745) szpali válasza RVR400 (#47743) üzenetére


szpali
addikt

tehát kijelenthetjük, hogy szinte alig használtad :)

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#47746) wyattthoearp válasza okularum (#47740) üzenetére


wyattthoearp
aktív tag

Neked is az amoi N850et ajánlanám.
Play nélkül küldik, de két perc rávarázsolni.

(#47747) csursan


csursan
csendes tag

Üdv!
Alcatel telefon 4",vagy kisebb ami inkább telefonálásra kellene,dualsim-es,
nő részére,jobb kamerával.
Ez volna a keresés tárgya.
Alcatelről mint márka ,megbízhatóság,tartósság,valakinek tapasztalata?

(#47748) Turbobacsi válasza szpali (#47745) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

3ó telefonbeszélgetés az smafu?

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#47749) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Szakik!

Létezik ZTE V970 méretű és legalább olyan felbontású IPS-kijelzős teló MTK6589-es procival és nem sokkal többért? Ha jó a támogatáttsága az se baj ;]

Lenovo A820-at ne ajánljátok, az bár csak kicsit nagyobb, de jelenleg úgy érzem mégis nekem már sok, viszont a HW ami benne van az tetszik :K

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#47750) cappa72 válasza Mercutio_ (#47749) üzenetére


cappa72
nagyúr

Nekem ugyanez volt az elvárásom, nem találtam mást, csak a THL w100-at és a Lenovo A820-at annak idején.
Sajnos MTK6589 "nem támogatja" a 4.3" és kisebb telefonokat.
Pedig igény lenne rá.

Ha lett volna hasonló pofájú, mint a v970, akkor azt vettem volna. De nem volt. És most nem nagyon van.

Eeeeeeesetleg a Jiayu G4.

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.