Hirdetés

2024. május 16., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36401) forgonati


forgonati
őstag

Sziasztok! Van valami program a fényérzékelő szenzor kalibrálására? Egy UMI X1S-el van olyan gondom hogy a képernyő fényerejét nem nagyon akarja változtatni, és nem tudom hogy mi lehet a gondja, azt sem tudom hogy csak rosszul van kalibrálva vagy esetleg egyáltalán nem is működik... A Mobileuncle-ban találtam egy olyat ahol lehet tesztelni a közelségérzékelőt, az működik is szépen. De a fény szenzorra nem találtam semmit :(

Keelah Se'lai!

(#36402) sasa311 válasza Zeki (#36400) üzenetére


sasa311
veterán

ITT vannak a frekvencia kiosztások.

A 2100-at meg cseszheted ha nálad épp csak vodkafon van épp 900-on...

[ Szerkesztve ]

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#36403) Zeki válasza sasa311 (#36402) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nem vagyok vodás, mert a beszéd is necces velük.

(#36404) 7Sony7 válasza forgonati (#36401) üzenetére


7Sony7
addikt

umi x1s proximity sensor calibration
ezt irtam be a google ba.
a 3. lehetőség jónak tűnik, de azért várj még, hátha ír valaki még.
Én a play áruházból töltöttem, de azt írja, hogy az ZTE hez jó, és az enyém az.

-

(#36405) kcsa válasza Zeki (#36400) üzenetére


kcsa
veterán

Ha értelmezed amit leírtam, akkor számodra is tiszta lesz hogy a most kapható kínaiak zöme, nem lesz itt kapható és pont.

szerk.: vártam már egy ilyen kommentet hogy téged nem is érint, úgyhogy dögöljön meg a szomszéd tehene, de attól még nem az lesz, amit gondolsz :)

[ Szerkesztve ]

(#36406) 7Sony7


7Sony7
addikt

Hali! Amivel a Jiayu G2 Dual Core-t reklámozzák a Pandavill honlapján, azt a pados-virágos hátteret honnan tudnám megszerezni?

-

(#36407) BullZeye válasza 7Sony7 (#36406) üzenetére


BullZeye
veterán

Google image search pl erre kiváló, kivágod egy kis részletét a képnek és rákeresel.

(#36408) forgonati válasza 7Sony7 (#36404) üzenetére


forgonati
őstag

Írtam hogy a közelségérzékelő működik, azzal nincs bajom. A fényérzékelővel van bajom, de azért köszi :)

Keelah Se'lai!

(#36409) Zeki válasza kcsa (#36405) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nézd, aki az EU-s piacra is rááll, az majd belövi a frekvenciákat.
ZTE, Huawei belőtték.
És kínából megrendelheted ugyanazt olcsóbban belőlük.
Szerintem a Lenovo is így lesz.

Az meg hogy mi megy 900MHz-es 3G-n vagy mi nem, legyen annak érdekes, aki vodás. Majd olyan telót keres, ami tudja. Ez is tudja.

(#36410) kcsa válasza Zeki (#36409) üzenetére


kcsa
veterán

Tehát feltételezed, hogy kínában/tajvanon/akárhol ázsiában a kisebb gyártók, valamint az idáig kizárólag hazai piacra gyártó lenovo 100%ban átállnak az EU frekvenciás modellek értékesítésére a saját hálózaton használhatók helyett? Hát nem fognak :)
Egyébként még téged is érhet meglepetés, ha tényleg visszadobják a frekvenciapályázatokat, aztán a következő eredményhirdetés után kedvenc szolgáltatód is indít 900on 3g-t, úgyhogy a helyedben nem így állnék hozzá.

(#36411) Zeki válasza kcsa (#36410) üzenetére


Zeki
nagyúr

Kedvenc szolgáltatóm már 2100-on fullon lefedett mindent ahol járok. Folyamat tudok VOIP telefonálni.
Én csak azt mondom, hogy igen, nem tart sokból az EU-nak is megfelelő telót csinálni. ZTE, Huawei megtette. Meg a belinkelt kis noname gyártó is. De lehet hogy mások is. Most nem keresek rá minden gyártó minden tipusára.
Majd akkor térjünk erre vissza, ha jön a Lenovo is hivatalosan, és megismertük a kínálatát.

(#36412) Saccco válasza kcsa (#36410) üzenetére


Saccco
nagyúr

A legjobb az lenne, ha vennék a fáradtságot és csinálnának egy olyan chippet*, ami minden sávot támogat.
(Mint pl.: a Qualcomm RF360).

*csippet :N

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#36413) kcsa válasza Zeki (#36411) üzenetére


kcsa
veterán

Megint azon gondolat mentén mozogsz, hogy csak az számít amit te tapasztalsz, a többiek nem érdekelnek :)
Igen, lehetséges EU kompatibilis készülékeket gyártani, de MTK esetén ez jelenleg vagy-vagy alapon működik sajna, a névtelen FAEA pedig Qualcomm alapú, azok pedig jellemzően tudják 900MHz WCDMA-t.

szerk.: @Sacco: igen ez lenne az ideális

szerk2.: pont azért mert MTK nem tudja egyben, ezért lesz saját típusa EUnak, ahogy fentebb már vélelmeztem. A tévedés jogát fenntartom, de erre kicsi az esély :)

@iRico: nem én hívtam először névtelennek :P megint hallucináltam :D

[ Szerkesztve ]

(#36414) Elektrosokk válasza kcsa (#36413) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Jók azok a Faea Telók! :)

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#36415) pusi1981


pusi1981
aktív tag

Ide is átmásolom,mert hasznos lehet shop választásnál.

A 07.02-án este rendelt teló amit a Minideal-ról rendeltem.
Állapota már a magyar postán is látszik!

2013.07.06 - 16:27
Küldemény információ:

Célországba elküldve / Item sent abroad.

Azt hiszem ez No Comment kategória!
Hatalmas pirospont a Minideal-nak. :R

Fénysebességgel jön a Jiayu G3s ... :D

[ Szerkesztve ]

(#36416) kcsa válasza pusi1981 (#36415) üzenetére


kcsa
veterán

inkább hatalmas pirospont a szingapúri postának :DDD

(#36417) Turbobacsi válasza pusi1981 (#36415) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

ne örülj előre! nekem már egy hete van ebben az állapotban!

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#36418) apeelme válasza Ed3r_X_ (#36376) üzenetére


apeelme
addikt

Nem, egy egyszerű drivertől nem lesz tégla. A legtöbb esetben a más/hibás bootloader okoz téglásodást, de akkor véglegest. Amíg a bootloader sértetlen addig a készülék is él/éleszthető így vagy úgy.

(#36419) sasa311 válasza apeelme (#36418) üzenetére


sasa311
veterán

Na ja, rossz drivertől max nem megy a táccsscreen és annyi, a telefon sokszor amúgy simán betölt és működik is.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#36420) apeelme válasza sasa311 (#36419) üzenetére


apeelme
addikt

:K ;)

(#36421) pusi1981 válasza Turbobacsi (#36417) üzenetére


pusi1981
aktív tag

Upsz ... :(((

Az nem jó....
Mikor rendelted és mikortól él ez az állapota a csomagnak?

[ Szerkesztve ]

(#36422) 7Sony7 válasza forgonati (#36401) üzenetére


7Sony7
addikt

Elixir 2 vel tudod ellenörizni a fényszenzort (is) ,de hogy mivel tudod beállitani?
Az elöbb elnéztem, bocsi.

-

(#36423) 7Sony7 válasza BullZeye (#36407) üzenetére


7Sony7
addikt

Köszi, de ugy sejtem ez live wallpaper.

-

(#36424) Urby66 válasza forgonati (#36401) üzenetére


Urby66
aktív tag

A fényérzékelőt a Elixir 2 programmal lehet ellenőrizni, kaibrálni pedig a legtöbb típus esetén nincs lehetőség. Ha a szenzor működik az Elixir szerint, akkor beállithatod az egyes szenzor értékekhez a fényerőt a Velis auto brightness alkalmazással.
És még egy jótanács: a kijelzővédő fólia ne takarja el a szenzort!

[ Szerkesztve ]

(#36425) G.I.JOE


G.I.JOE
senior tag

Ez már volt? Jiayu G4 32/2

(#36426) GIJoe válasza G.I.JOE (#36425) üzenetére


GIJoe
addikt

hu borsos

(#36427) CoolBoy323 válasza G.I.JOE (#36425) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Juli 15-tol...

Hatha lenyomja a tobbi arat :)

(#36428) diegho válasza G.I.JOE (#36425) üzenetére


diegho
nagyúr

Ez szeptemberre 250$ alatt lesz, mert nyakunkon a 8 magosok megjelenése, jelenleg szerintem 180$-ig érdemes kintről telót venni, mert nagyot fog esni az áruk a jelenleg drágábbaknak hamarosan.

(#36429) BullZeye válasza Turbobacsi (#36417) üzenetére


BullZeye
veterán

Ez édes, nekem 24.e óta, azaz 14 napja lesz holnap.

(#36421) pusi1981
Én spec 20án rendeltem. :) Egy szép csütörtöki napon, úgy emlékszem rá mintha csak 2 hete és 4 napja lett volna.

[ Szerkesztve ]

(#36430) interstate76 válasza 7Sony7 (#36406) üzenetére


interstate76
addikt

Innen.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast M50 tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#36431) 7Sony7 válasza forgonati (#36401) üzenetére


7Sony7
addikt

play áruház:Lux Lite
Vito Cassisi?

-

(#36432) 7Sony7 válasza interstate76 (#36430) üzenetére


7Sony7
addikt

Köszönöm! :K

-

(#36433) interstate76 válasza 7Sony7 (#36432) üzenetére


interstate76
addikt

Örülök, ha segíthettem, legalább viszonoztam kicsit az innen összehalászott kb. 10 mrd tonnányi infóból! :)

És még egyszer kösz mkinek, aki az elmúlt napok során segített telót és webshopot választani!

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast M50 tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#36434) Buccer válasza alexw801 (#36388) üzenetére


Buccer
tag

Nem is az zavart, hogy 8 vagy 13, mert tudom, hogy ekkora optikán 4MP fölött már majdnem mindegy mekkora. Csak ha már a képek nem egyértelműek, akkor a leíráshoz képest miben tér még el a telefon?

Pécs City

(#36435) Seraf723


Seraf723
csendes tag

srácok, ugyebár van egy UMI X1-em épp próbálok életet lehelni a GPS-be többek között az első hsz leírása alapján, de mondjuk ez már ott megbukik, hogy nálam a settings-be nincs olyan beállítás a gps-nél, hogy a-gps meg epo meg ezek, csak bekapcsolás azt annyi... (official 4.1.2.) ettől független bekapcsoltam a mobileuncletools-ba feltoltam a magyar gps.conf-ot is a telóra de lófaxt nem talál nemhogy műholdat :D

van valami egyéb hardcore megoldás?

(#36436) forgonati válasza Urby66 (#36424) üzenetére


forgonati
őstag

Próbálkoztam vele, feltelepítettem a LightMeter alkalmazást és az szépen mutatja hogy működik. Szóval a szenzor megy, csak szerintem kicsit el van kalibrálva, értsd, nagyon sok fény kell neki ahhoz hogy full fényerőre kapcsoljon. Ezt kéne valahogy átkalibrálnom, hogy már kevesebb beeső fényre is felemelje maxra a fényerőt, mert pl. tegnap szikrázó napsütésben is csak kb. 80% fényerővel ment. Majd megpróbálom azt a Velis Autobrightness-t. Köszi!

Keelah Se'lai!

(#36437) instantwater


instantwater
addikt

Az ILYEN és ehhez hasonló ótvar-fónokat honnan lehet szerezni?
Mert a minidealen meg a tmallboxon nem láttam még ennyire ótvarokat, de komolyan érdekel.
Vagy ezek aliexpressesek?

(#36438) forgonati válasza Seraf723 (#36435) üzenetére


forgonati
őstag

Z UMI X1 ennyire szar GPS téren? Nekem X1S van, az 5-7 perc alatt talál 6-7 holdat és kb 10 perc után a pontosság beáll 4-5m-re. Bár mondjuk olvastam, hogy az X1S-nél javítottak valamit az antennán, állítólag valami másfajta antenna került bele, amivel sokkal jobb a vétel. Amúgy Youtuben van valami videó hogy hogy lehet az X1 GPS-ét életre hozni, de bele kell hozzá nyúlni a telefonba. Mondjuk nálam személy szerint ez végképp nem okozna gondot gari ide vagy oda :D

Keelah Se'lai!

(#36439) levi.hungary válasza pusi1981 (#36415) üzenetére


levi.hungary
tag

Ezt benézted. Ez nem jelent semmit, lehet még mindig Singapúrban van :D Amúgy általában péntek este indul a repcsi Európába Singapúrból. Valszeg jövő pénteken küldik a telót.

[ Szerkesztve ]

(#36440) Zeki válasza instantwater (#36437) üzenetére


Zeki
nagyúr

Sanszos az aliexpress, de kisebb oldalakon is láttam már 50 dolláros androidokat.

(#36441) Švejk válasza instantwater (#36437) üzenetére


Švejk
őstag

Nem is kell messzire menni rögtön a Pandawillen raklapszám teremnek ezek a szennyek. Hát még képzeld, mik vannak az Alin!

(#36442) instantwater válasza Švejk (#36441) üzenetére


instantwater
addikt

Ki az aki lenyeli hogy a 480x800 az HD kijelző? :W
Ráadásul 5"on??? :Y :C :C :C

(#36443) domerator válasza G.I.JOE (#36425) üzenetére


domerator
veterán

Na ennek brutál sebessége lesz a turbo cpu-val, 4,7 inchen (mondjuk az pont nem számít, de az akkuidőbe csak besegít...) 720p-n 2GB rammal... aszentségit de jól hangzik a cucc. :Y
Szerintem az akksija is bajnok lesz a relatíve kis display miatt.

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#36444) gipsztigris


gipsztigris
addikt

Erről tudunk valami bővebb infót?

Lenovo A820e

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#36445) Raqueia válasza gipsztigris (#36444) üzenetére


Raqueia
tag

CDMA...

voltak: Defy Plus>Amoi N821>Amoi N828>Zopo zp810>Vowney V5>Huawei G700>Xiaomi Redmi Note>Jiayu G4S, van LG L90 dual, meg nyugi :)

(#36446) gipsztigris válasza Raqueia (#36445) üzenetére


gipsztigris
addikt

Úgy látszik korán van még! :R
Pont négyszer olvastam át a spec.-t, de nem tűnt fel. :)

Lenovo felé kacsintgatok, erről mi a vélemény?

Lenovo K860

(OFF)Szerintem a 286USD már vállalható ár. Még tavasszal majd a 400 dollárt verte az ára.(/OFF)

[ Szerkesztve ]

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#36447) Raqueia válasza gipsztigris (#36446) üzenetére


Raqueia
tag

Még tényleg reggel van. Ez meg single sim. :) Bár nem tudom ez szempont-e?

[ Szerkesztve ]

voltak: Defy Plus>Amoi N821>Amoi N828>Zopo zp810>Vowney V5>Huawei G700>Xiaomi Redmi Note>Jiayu G4S, van LG L90 dual, meg nyugi :)

(#36448) kcsa


kcsa
veterán

A rendszeresen ismétlődő "Kisebbet keresek mint 5coll" kérdésre a GizChina készített egy faja válogatást.

(#36449) gipsztigris válasza Raqueia (#36447) üzenetére


gipsztigris
addikt

Na! Akkor ezért nem találtam sok mindent róla ebben a topikban. :DD
Egyébként nem szempont a Dual SIM. Ettől függetlenül érdekelne tapasztalt emberek véleménye a telóról!

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#36450) w.miki válasza kcsa (#36448) üzenetére


w.miki
veterán

remek összefoglaló, kár, hogy se méretek, se linkek nincsenek benne :(

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.