Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23301) gps76 válasza Saccco (#23285) üzenetére


gps76
őstag

Na,csinálnak egy tényleg szinte mindenben szuper - akksi csak 2000-es - ,telefont,és beletesznek egy fullHD kijelzőt,amivel a GPU már megint a felső határán boldogul csak....Mi a bánatnak ekkora felbontás bele?

(#23302) fateless válasza Saccco (#23285) üzenetére


fateless
veterán

Mennyit költöttél e mesés készülékre?

LámaZ #23282
Javaslat elfogadása részemről megtagadva ;]
Már bocs, de nincs értelme annak, hogy minden apró témáért nyissunk új topicot, főleg mivel legtöbben itt fognak keresni válaszokat.
Az sem működőképes, hogy a neked nem tetsző témákat száműzzük más topicba. Jó kezdeményezés volt az állandó postázásokat átirányítani máshova, de nem minden területen ez a jó megoldás. Szerintem jobb az első hsz felé irányítani a keresőket, ha nem akadtak rá a kutakodásuk során a válaszra, mint sok apró topicra tördelni az információkat és őrületbe kergetni a modikat.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#23303) osztraksajt válasza fateless (#23302) üzenetére


osztraksajt
őstag

A modik már megoldották a dolgot, közben le is zárták a topikot. :DDD

(#23304) gr8tjoey válasza fateless (#23302) üzenetére


gr8tjoey
tag

Sokat nem is élt meg az a topic

------((-----))------

(#23305) Peaceliker


Peaceliker
őstag

szerintetek RAM SWAP al érdemes foglalkozni? mtk platformon egyáltalán működik? nem mintha nem lenne elég az 1GB RAM, csak úgy heccből megnézném van-e értelme... amúgy 4.2 mié eszik ennyi RAM ot? ha semmi nem megy akkor is min 450 mega be van kajálva... van vmi progi/lista amivel ki lehet szűrni, hogy mi fölös? csak úgy nem merek törölgetni, hátha vmi fontos :)

"Oh my Goa'uld!"

(#23306) gabor# válasza Peaceliker (#23305) üzenetére


gabor#
tag

Ez alapján akkor a 2Gb RAM -os készülékek a 4.2 miatt lesznek szükségesek??? Majd ha lesznek...

(#23307) tlac válasza Peaceliker (#23305) üzenetére


tlac
nagyúr

totál felesleges a swap 1 giga ram mellé

(#23308) peter76bp válasza f8enter (#23257) üzenetére


peter76bp
senior tag

Ugyan kérem. Annyira rossz a W8 GPS-e mint a fényképezője. Érdekes módon nekem hibátlanul navigál és remek kis fotókat tudok vele készíteni. Pedig még semmit nem mókoltam a GPS-el.

Pár napon belül remélem kikerül a cikkem is róla, de ez már nem rajtam múlik.

(#23309) Peaceliker válasza tlac (#23307) üzenetére


Peaceliker
őstag

Tudom, csak kíváncsi vagyok na, most hogy megvan a root kedvem támadt gányolni xD ...másra úgysem használom :)
Az is megfordult a fejemben, hogy telefonnal elhitetem, hogy ő egy samsung vagy nem is tudom mit kéne, csak mert 1-2 progi nem kompatibilis playről a telóval (vmi alps e2001 nem ismeri a play xD )... ezt hol is kell mókolni? Vagy inkább hagyjam a fenébe? :)

jaa és vmi add blockert tudtok ajánlani? köszi :)

(#23306) gabor#

neem, egyébként elég, egy játék (avabel online) van csak ami nyekergett 1x 2x, hogy kevés a RAM, de attól ment, mondjuk ez a game meg tudja izzasztani a gépet max grafon, eddig másnak nem is sikerült :)

[ Szerkesztve ]

"Oh my Goa'uld!"

(#23310) f8enter


f8enter
aktív tag

XDA:

GPS Problems
Hello, i would like reported some troubles with GPS on my H7500+, but it seems to be general problem of MTK6589. Gps is working fine in car navigation, but when i have tested the tracking in for example Sports Tracker than the track was ok, but information about speed and distance were nonsense. Don't you have also this problem or don't you know some kind of fix for this issue?

Úgy tűnik 6589 betegség...
Találtak néhány appot, amivel jól működik, de a többséggel nem lehet normálisan trackelni (navigálni lehet).

(#23311) Raqueia válasza Pítőr (#23294) üzenetére


Raqueia
tag

Nem, hanem ez:[link]

Emlékszem már miért nem mertem feltenni: busybox is kell hozzá, és azt mikor fel akartam telepíteni, akkor szólt hogy csak akkor ha szofveres gond esetén vissza tudom tenni az eredeti romot. na ettől betojtam, és inkább tojok az egész notification mizériára...

[ Szerkesztve ]

voltak: Defy Plus>Amoi N821>Amoi N828>Zopo zp810>Vowney V5>Huawei G700>Xiaomi Redmi Note>Jiayu G4S, van LG L90 dual, meg nyugi :)

(#23312) fil válasza Gwent1 (#23278) üzenetére


fil
őstag

Írhatnál egy kis tutorialt. Nálam - mikor a backupot akarom indítani - nem tudja mountolni sem a systemet, sem a data-t, sem pedíg az sdcard-ot. Valamit biztos nagyon rosszul csinálok :(((

(#23313) Peaceliker válasza Raqueia (#23311) üzenetére


Peaceliker
őstag

ha valakinek sikerült életre keltenie az appot szóljon, nekem így estére kicsit megfeküdte a gyomromat a leírás :)

"Oh my Goa'uld!"

(#23314) kisda


kisda
aktív tag

Pár kép, amit Star Note N9776 telefonnal csináltam. 12 mpix.

Méhecske
Béka + kertitó
Levél
Kerti panoráma
Hell

Hirtelen most ennyi ^^

Üdv: Dávid

[ Szerkesztve ]

(#23315) tyuli76


tyuli76
tag

Üdv:)
Valakinek van ilyen telefonja?tudom,h 512 a ram,de amugy jo telefon szerintetek?
[link]

[ Szerkesztve ]

(#23316) KukkSteve válasza tyuli76 (#23315) üzenetére


KukkSteve
aktív tag

Én tuti hogy nem vennék 512Mb-rammal vértezett telót. Abból indulok ki, hogy a Galaxy S-emet is a ram fogja vissza és nem a proci. :S Min. 768Mb kell, de az ritka, uh 1Gb! ;) Hasonló áron van V970. :)

A számom az adatlapomon. ;)

(#23317) tyuli76 válasza KukkSteve (#23316) üzenetére


tyuli76
tag

Azt rendeltem a haveromnak,de még nem jött meg,de az mintha nem IPS es kijelzös lenne.

(#23318) osztraksajt válasza tyuli76 (#23315) üzenetére


osztraksajt
őstag

Szinte felüdülés egy nem MTK-s kétkártyáat látni, kinézetre pedig kimondottan kellemes.

Specifikációi alapján egy átlag telefon, valóban nagyon belerondít a képbe a ram mennyisége, és a grafikus gyorsító sem egy világbajnok benne. Az ára viszont nem vészes, de a best buytól messze van.

(#23319) tyuli76 válasza osztraksajt (#23318) üzenetére


tyuli76
tag

Köszi a válaszokat:)A magyar nyelv miatt gondoltam,(nem akarok szenvedni vele,telepitgetni,mert ha 1x elkezdem és megtanulom akkor soha nem leszek elégedett vele és csak piszkálgatom:)A v970 is van magyar nyelv.

(#23320) tyuli76


tyuli76
tag

Lenovokat is néztem,de azokban is csak 512mb ram,ami 140S alatt van.

(#23321) hunaqua válasza tyuli76 (#23320) üzenetére


hunaqua
addikt

Szerintem ebben az árban már a v970 a legjobb.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#23322) KukkSteve válasza tyuli76 (#23317) üzenetére


KukkSteve
aktív tag

Ahogy néztem vidiket elég korrekt a kijelzője. Ennyi pénzért amúgy is mit vársz?! :) Magyar piacon horror áron megy ami tudja ezeket. :S

Én sztem biztosan rendelek egy v970et, ha megjön a fizum...Kíváncsi vagyok SGS után mekkora felüdülés lesz. :)

A számom az adatlapomon. ;)

(#23323) LámaZ válasza gr8tjoey (#23304) üzenetére


LámaZ
addikt

Kár érte, hülyeség volt zárolni, ráadásul az indoklás nem is állja meg a helyét. Kértem a moderációs topikban az újranyitását, de ha többen kérnétek több sikerem lenne.
Nagyon is indokolt a külön topik, mert átível sok készüléken (PND-k, okostelók, tabletek, nyomkövetők...) és operációs rendszeren (Android, Win CE, iOS, de akár Symbian is).
Én nem értem az ilyen elhamarkodott lépéseket. Biztosan valaki irigy feldobott, rossz irányba befolyásolta a kapkodó modit. :(((

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#23324) LámaZ válasza LámaZ (#23323) üzenetére


LámaZ
addikt

Egyébként, ha van rá igény, a GPS-vétel javítása iránt érdeklődők akár egy külön webhelyre is elmehetnek.
Én nevetségesnek tartom ezt a rongyrázást. Ha olyan neves fórumokon, mint az XDA-Developers erre több külön topik is van, akkor miért ne lehetne a PH-n.

Legyen minden jó!

(#23325) cappa72 válasza KukkSteve (#23322) üzenetére


cappa72
nagyúr

Azért a topikjaban nézz körül, a v970 kijelzoje napfényben azért nem kiváló!

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#23326) KukkSteve válasza cappa72 (#23325) üzenetére


KukkSteve
aktív tag

Értem. :S Annyira még nem olvastam utána majd ráér mielőtt veszem...:) de köszi a tippet. :R

A számom az adatlapomon. ;)

(#23327) pmikloska


pmikloska
aktív tag

Srácok, tudom, hogy már régebbi modell, de ez a Haier W718 ennyiért nekem most elég lenne, és VÍZÁLLÓ!

Mit gondoltok, ez valós ár lehet? Vagy kamu az oldal? A Mixeshop-nál drágább, és még posta is menne rá...

[ Szerkesztve ]

(#23328) gipsztigris válasza LámaZ (#23323) üzenetére


gipsztigris
addikt

Csak halkan kérdezem, neked miért olyan fontos, hogy a nevedhez köthető legyen egy újabb copy-paste topik? :)
Ez a GPS vételes dolog sem szólt volna másról, minthogy ismételnéd az XDA-n olvasottakat! Egyébként pedig ha azt gondolod, hogy minden Androidos készüléknek rossz a gps vételkészsége, akkor vagy nagyon szerencsétlen csillagzat alatt születtél, vagy nagyon kevés androidos telefont láttál!....szerintem.
A másik dolog pedig, hogy azért a PH-nak is meg kellene tartani valamiféle színvonalat! Ugyanis ha egy szakmai fórumon valaki az alufóliás gps vevő tuningolásáról ír, azt jobban tenné ha privátban küldené át egy-két erre kapható júzernek! :))

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#23329) hevizms válasza gipsztigris (#23328) üzenetére


hevizms
addikt

:K

(#23330) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Jól látom, hogy a "szokásos" helyeken (minideal, ttmalls) nincsen Lenovo A820? Vagy én bénázok valamit?
Nagyon tetszik ez a telefon, esetleg van valami hasonló méretű, tudású készülék, ami jó minőségű és árban is közel van az A820-hoz?

Előre is köszönöm a segítséget :R

(#23331) tutis válasza Jim74 (#23330) üzenetére


tutis
őstag

bénázol :)

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#23332) Jim74 válasza tutis (#23331) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi :R
Ezt az egyet pont nem néztem. :DDD Itt van valami extra díj a "free shipping" ellenére,ugye?
De, ha van jobb javaslat az A820-tól, akkor eltántorítható vagyok (előlapi kamera, led villanó nem létkérdés. Jó, ha van, de nagy felárat nem vagyok hajlandó fizetni érte.).

(#23333) tutis válasza Jim74 (#23332) üzenetére


tutis
őstag

3 dollár shipping (nekem most 5 dollár volt de 200 dodó felett vásároltam) és 4% paypal díj.
Más ajánlat: Amoi N828
Van led villanó is rajta, egy kis beszámolót is olvashatsz róla

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#23334) Pítőr válasza Raqueia (#23311) üzenetére


Pítőr
aktív tag

És amit én linketem, azt nem próbálod ki?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=P%EDt%F5r

(#23335) LámaZ válasza gipsztigris (#23328) üzenetére


LámaZ
addikt

Megkérlek, ne kötekedj, nem először teszed. Jellemző még rád, hogy ha tévedsz, nem ismered be.
Nem szándékom, hogy a nevem dicsőségét emeljem egy új topikkal, ha kell szívesen lemondok a szerzőségről. Szerkeszd át, és nyugodtan beírhatja a moderátor a te neved az első hsz szerzőjeként, ha erre vágysz. Kímélj meg ezektől a felesleges csipkelődésektől, ha kérhetem.
(Ezt a hozzászólást a moderátor később törölheti, de mivel te is nyilvánosan támadtál meg, én is nyilvánosan válaszoltam.)
A topik egyébként újra él, és mivel sok hibás készülék van, félek, hogy sokáig élni is fog.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#23336) Jim74 válasza tutis (#23333) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm az infót :R
Ahogy olvasom a beszámolót, elgondolkodtam, hogy szükségem van-e 4 magos telefonra? Játszani nem játszom. Telefon, sms, mail, net, navi funkciókra kellene, Lehet, hogy erre elegendő egy kétmagos? Lényeg, hogy jó összeszerelési minőség, 4,3 - 4,7 kijelző, 1GB RAM, jó üzemidő és gördülékeny működés legyen.

[ Szerkesztve ]

(#23337) Maximum1 válasza gipsztigris (#23328) üzenetére


Maximum1
őstag

"A másik dolog pedig, hogy azért a PH-nak is meg kellene tartani valamiféle színvonalat! Ugyanis ha egy szakmai fórumon valaki az alufóliás gps vevő tuningolásáról ír, azt jobban tenné ha privátban küldené át egy-két erre kapható júzernek! "

Mond meg Nekik....
Azért gányolni is tudni kell, és van rá igény.

(#23338) LámaZ válasza LámaZ (#23335) üzenetére


LámaZ
addikt

Egyébként nem jókedvemből nyitottam azt a topikot, hanem azért, hogy az ilyen problémákkal küszködő emberek megoldást találjanak, ne kelljen kismillió helyen keresgélni. Rengeteg embernek okozott bosszúságot a nem jól működő GPS. Csak vissza kell itt is olvasni.
Örültem is, hogy egy itt is jelenlévő kolléga érdemi hozzászólásokat írt, de az akadékoskodóknak máris sikerült sokakat elriasztani, és egy hasznos kezdeményezést gáncsolni.
A megoldáshoz sok képet kell majd beilleszteni, ami önmagában „szétnyomta” volna az itteni topikot.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#23339) tutis válasza Jim74 (#23336) üzenetére


tutis
őstag

Akkor viszont őt ajánlom, bár üzemidőben nem a legjobb (1-2 nap), de jelenleg ezen az áron best buy. 1 napig volt nekem is, nagyon jó készülék (nem azért adtam el mert rossz lenne, bár a vaku gyenge benne) hanem én már 4 magosat veszek. De ha nem vagy hardcore user, akkor a 2 mag is bőven elég.

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#23340) cappa72 válasza Jim74 (#23336) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ha fontos a jó üzemidő, akkor Lenovo p770, de az még mindig elég drága... 200$ felett van.
Viszont 3,5Ah-s az akkuja... És 1,2GHz-es a két magos processzor benne.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#23341) tutis válasza LámaZ (#23338) üzenetére


tutis
őstag

A kezdeményezésed akkor lenne jó, ha nem többszáz topik lenne már itt.. Szerintem is felesleges minden egyes témának topikot nyitni, van gps-es topik mindenfajta márkából, ott is általában az első hsz-ben ott vannak az okosságok. Minden főbb telefonnak van már topikja vagy gyűjtőtopikja, ott is megvannak az infók.
Ha minden egyes főbb alkatrészől topikot nyitunk, akkor fogunk csak igazán vadászgatni az infók után. Ha a dupla sim-es telóval bármilyen gondom van, ide jövök. Nem fogok keresgetni külön gps topikot, kijelző topikot, kilazult csavar topikot. Ne vedd kioktatásnak, egyéni szubjektív vélemény az enyém, bár ahogy olvasom nem egyedül vagyok vele..

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#23342) Jim74 válasza tutis (#23339) üzenetére


Jim74
nagyúr

Az Amoi N821-ről mi a véleményed? Kicsit kevésnek találom a V970 akkumulátorát...

(#23340) cappa72: köszi :R, azt is néztem. Valahol az arany középutat kellene megtalálnom. A P770-et drágállom ennyiért, főleg, hogy 200 USD körül már egész jó 4magosok vannak (tudom, hogy nem biztos, hogy szükségem van rá, de ha már 200 USD, akkor legyen az újabb technológia). A V970 tényleg nagyon olcsó.
Valami olyat kellene találnom, ami elmegy 2-3 napot, de olyan 170 USD körül megáll az ára.

[ Szerkesztve ]

(#23343) LámaZ válasza tutis (#23341) üzenetére


LámaZ
addikt

Nézd, én nem hiszem, hogy a PH nem bírna el még egy topikot, amely nem duplázás.
Ha valakit nem érdekel, akkor nem kell oda belépni, de elég gusztustalan, hogy esetleg korábbi viták, konfliktusok miatt beteszünk a másiknak, áskálódunk.
Mint tette pl. „air” is, aki egy felhasználót küldött rám, hogy privátban kérdezze meg tőlem, mert én megválaszolom a kérdését. Meg is válaszoltam, de azért az ilyen dolgok elgondolkodtatnak. Lehet, hogy egy idő után én is feladom, és átmegyek külföldi fórumokra, ahol nincs ez a folyamatos szúrka-piszka.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#23344) Jim74 válasza cappa72 (#23340) üzenetére


Jim74
nagyúr

Lejárt a szerkesztési idő...

Egyébként hol lehet 200$-ért P770-et kapni?

(#23345) fil válasza LámaZ (#23343) üzenetére


fil
őstag

Ez most már tárgytalan. Újranyitották. Tehát itt.
Szerintem ez így van jól.
Egy speciális probléma, ami nem köthető egy adott típushoz és nem feltétlenül OS függő. Abban is lett volna logika, hogy itt maradjon a téma, hisz mégiscsak ezeknél a készülékeknél jelentkezett leginkább.

[ Szerkesztve ]

(#23346) tutis válasza Jim74 (#23342) üzenetére


tutis
őstag

Őt kérdezd Amoi ügyben, A 821-et cserélte 828-ra, én csak olvasgattama telókról, így eléggé másodbeli az én véleményem.

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#23347) Jim74 válasza tutis (#23346) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi :R, küldtem privit neki.

(#23348) hunaqua válasza Jim74 (#23344) üzenetére


hunaqua
addikt

Szerintem sehol. (235-250 usd)

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#23349) cappa72 válasza Jim74 (#23344) üzenetére


cappa72
nagyúr

Sehol. Azt írtam, 200$ felett van.
Olyan 240-250 USD a tényleges ára.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#23350) gipsztigris válasza LámaZ (#23335) üzenetére


gipsztigris
addikt

"Jellemző még rád, hogy ha tévedsz, nem ismered be."

Azért ezt bővebben is kifejthetnéd! Lehet PM-ben is, hogy ne offoljuk szét a topikot.
Hátha megvilágosodást nyerek! :))

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.