Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#139601) Mr.Mercury válasza Viktor0610 (#139600) üzenetére


Mr.Mercury
aktív tag

Azzal nem lenne gondom, ha konzekvensen egyikhez sem írná ki a számot, de hogy pl. a Telekom-os kártyám alá kiírja a Vodás telefonszámomat, azt nagyon nem értem... :W

Mercury

(#139602) svgyula válasza mobilizmo (#139598) üzenetére


svgyula
addikt

ÓÓÓ! Ezt nem én találtam ki! Szervizes haverok mondták akik rengeteg ilyen hibával találkoztak. Aztán megnézve a chippet látszott a hiányzó láb. Volt olyan ahol csak egy-egy funkció esett ki ez miatt. De ez mind csak elmélet mert ugye egyikünk sem látja azt, hogy mi van a telefonban. Lehet, hogy csak az aksi csatlakozója oxidálódott be ettől olyan mértékben, hogy nem megy át a "villany" :)

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#139603) Mr.Mercury


Mr.Mercury
aktív tag

Sziasztok ismét!

Most, hogy az előző problémám megoldódott (sim kártya csere kellett), itt a következő: S8-ról hoznám át az adatokat S20-ra, viszont a fő bajom, hogy az alkalmazásokat átviszi, viszont az alkalmazások adatait nem. Így pl. az összes játék amivel eddig játszottam, most 0-ról indul, oda minden eddigi eredményem. Olyan programot viszont nem találtam eddig, amivel root nélkül át lehetne menteni az alkalmazások adatait. Egyedül a Helium-ot, azt viszont nem tudom működésre bírni. Esetleg van ötleteket rá, hogy mivel lehetne az alkalmazásadatokat is áthozni az új telefonra? :U

Mercury

(#139604) rjg válasza Mr.Mercury (#139603) üzenetére


rjg
őstag

Root nélkül nincs erre sok esélyed. Amelyik játékban van biztonsági mentési lehetősége a felhőbe, ott használd azt. Vagy ha van valamilyen saját Samsungos Backup/Restore megoldás, akkor próbáld ki azt is.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#139605) Somatom válasza rjg (#139604) üzenetére


Somatom
veterán

Igen, úgy rémlik, hogy van vmi Samu trükk (tán PC -s), amivel átvihetők az adatok.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#139606) Mr.Mercury válasza Somatom (#139605) üzenetére


Mr.Mercury
aktív tag

Értem, hát ez nem túl jó hír... Somatom: nem emlékszel mi lenne az? :)

Mercury

(#139607) Somatom válasza Mr.Mercury (#139606) üzenetére


Somatom
veterán

Samsung Smart Switch. De, ez csak tipp, nem próbáltam.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#139608) Mr.Mercury válasza Somatom (#139607) üzenetére


Mr.Mercury
aktív tag

Igen, azt próbáltam, de sajnos nem segít... :(((

Mercury

(#139609) borisz1994


borisz1994
csendes tag

Üdvözlök mindenkit. Volna egy kis gondom :) van egy dual SIM-es Huawei y5 2017 (MYA-U29) telefon ami elvileg 4g képes, de sajnos nem tudom elővarázsolni a 4.g-t (tipikus férfi hiba :D ) Próbáltam több SIM kártyával is de sajnos nem jelenik meg az az opció a preferált hálózatoknál hogy LTE vagy 4g, csak 3 és 2g. Próbáltam mind a két SIM kártya nyílást de mind a kettőnél ez a helyzet. Akkor most mégsem 4g képes ez a típus?

(#139610) ElektrikusDE válasza borisz1994 (#139609) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Szia!

Annak kéne lennie!

Az első kártya helyen.

De engedélyezni kéne!

[Így:]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#139611) borisz1994 válasza ElektrikusDE (#139610) üzenetére


borisz1994
csendes tag

Sajnos nincs ilyen opció benne.

(#139612) Viktor0610 válasza borisz1994 (#139611) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Valami rémlik, hogy volt olyan készülék akkoriban, amiből volt 3G-s és 4G-s változat is.
Tudsz képet küldeni a szoftververzió oldalról? Lehetőleg úgy, hogy a többi infó is látszódjon. Az IMEI-t (ha az is látható) takard ki.

Samsung Galaxy A54

(#139613) borisz1994 válasza Viktor0610 (#139612) üzenetére


borisz1994
csendes tag

Meg van a megoldás. Érdekes mód ugyanazon szériában (MYA-U29) van kettő processzorral szerelt változat, úgy tűnik. De igazából sehol sincs feltüntetve. Az egyik MT6737 a másik ami apámnak van az meg MT6580, ez pedig csak 3g-t tud. De azért Itt a kép hátha mást mondasz :D

(#139614) Viktor0610 válasza borisz1994 (#139613) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem találok róla egyértelmű infót, de akkor csak jól emlékeztem, ebből volt 3G-s és 4G-s verzió is.

Samsung Galaxy A54

(#139615) borisz1994 válasza Viktor0610 (#139614) üzenetére


borisz1994
csendes tag

Azért köszönöm a segítséget :)

(#139616) svgyula válasza borisz1994 (#139615) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Az MTK 6580 nem 4G képes. Az egy nagyon régi SOC újra hangolva, a nagyon occó telefonokba rakták a max 20eft-os verziókba. Nem is értettem annó' miért szedte elő újra a mediatech? Valószínűleg pár milliót legyártottak és a maradékot nem akarták kidobni, mert azokat akkor is szorták még kifele amikor már a jóval fejlettebb 64bit-es SOC-ok is szaladtak.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#139617) Dinter


Dinter
addikt

Sziasztok!

Redmi Note 9 Pro-hoz tud most valaki kupont?

(#139618) aprokaroka87 válasza svgyula (#139616) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Nekem van egy elrakott Lark Cumulus HD5- telefonom D

MTK 6580 1GB ram, Android 5.

Szegénynek pókhálósra tört az üvegje, + szerintem 2 újjal ketté tudnám törni az egész telefont :D

Viszont egész jól müködik az érintő része.

Melóhelyen van hogy azt használom, számológép és jegyzet funkció van benne, arra máig tökéletes.

Sajnálom kidobni.

Valamelyik nap le ejtettem, nem romlott az állapota.

Nesze neked Corning Glass :D

(#139619) ElektrikusDE válasza svgyula (#139616) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Vodafone Smart C9 (VFD320)

A teljesítményéről Mediatek MT6580M lapkakészlet, 512 MB RAM és 4 GB belső tárhely gondoskodik. (plusz egy 32 GB SD kártya hogy rátehessem a szűkséges programjaimat)

Android Oreo 8.1 GO

Szuper jó! (az ára, újonnan garanciával kb. 4000 Ft-ba kerülne ha forintba fizettem volna) :)

Nem tudtam otthagyni a Kauflandban.

Ui:

95%-ban csak modemnek használom a laptophoz. (arra jó)

De imádkozni kell hozzá hogy pl. egy emailt elküldjek, vagy egy SMS-t elolvassak...

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#139620) mobilizmo válasza aprokaroka87 (#139618) üzenetére


mobilizmo
addikt

Mi a baj a GG-vel?

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#139621) svgyula válasza ElektrikusDE (#139619) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Hát az is kb olyan sebességű a mai alsó kategóriás telókhoz képest mint a gyalogos a repülőhöz :P Nekem van egy navon "codda" tablet amiben egy MT8321 valami(?) dolgozik olyan lassan, hogy szinte semmire nem jó. Ráadásul ez az android go 8.1 háááát egy nagy sz...r :D Bármilyen launchertől úgy leguggol, hogy csak több perces udvarlás után lehet bármit látni a kijelzőn ami megmozdul. Nem is értem ezeket az eszközöket és azokat akik nem képesek rendes, a szoftver igényeinek megfelelő hardverral ellátott eszközöket kiadni! Ilyenkor azért megfordul a fejemben a gondolat, hogy ezeket azért valamilyen minősítési eljáráson engedélyeztetni kellene nem csak a doboz külsejét hanem az egész eszköz működését! Mert ez biztosan negatív pontozást kapna......

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#139622) totron válasza svgyula (#139621) üzenetére


totron
addikt

Te még a kínai piacokat és a tv shopot is betiltanád.

(#139623) kalapacsolok


kalapacsolok
senior tag

Sziasztok! Galaxy s9-ről váltanék, nagy eséllyel galaxy s20-ra. A kérdésem, hogy van olyan mobil, aminek az átlagnál nagyobb az előlapi kamerája, illetve felvételnél nem zoomol be? Sokat használom live-ban is, és elég zavaró, hogy nagyon közelről veszi az arcomat az előlapi kamera, ha videóra váltok. Nem tudom, van-e olyan, aminél távolabbi a hatás :)

(#139624) citkar válasza kalapacsolok (#139623) üzenetére


citkar
addikt

Ugyan nem nagyon szoktam figyelni az előlapi kamerák képességeit (akár e nélküli készüléket is vennék), így konkrét tippet nem tudok adni, de ha jól értem a "nem zoomol be" kérésed azt takarja, hogy videózás közben nagyobb látószöggel bírjon az előlapi kamera. A készülékek specifikációiban talán jelzik ezt az információt, így keresgélhetsz. Ha így mégsem jutsz előrébb, akkor konkrét videókat érdemes megtekinteni, amiket az adott készülékkel készítettek.

[ Szerkesztve ]

(#139625) svgyula válasza kalapacsolok (#139623) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Amit érzékelsz az nyilvánvaló dolog. Mivel a szenzor nem tud olyan sebességgel 30-60 kockát másodpercenként ezért levágják a képet ott ahol még értelmes videót tud rögzíteni. A csúcs készülékeknél talán a beépített videó ram segít. Viszont ezt a technológiát inkább csak a hátlapi kameráknál használják.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#139626) looser


looser
addikt

Sziasztok!

Nézegetem az Aliexpresses mobil-kínálatot (konkrétan ezt a store-t) és egy másik topicban szó esett róla, hogy esetleg ezek felújított készülékek lehetnek? Mi az esély erre?

Üdv :R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#139627) viktorhu válasza looser (#139626) üzenetére


viktorhu
veterán

Oda szokták írni, ha felújított.

(#139628) fateless válasza looser (#139626) üzenetére


fateless
veterán

A gondolatmenetet sem értem tisztán:
Azt írta egy másik fórum, hogy ebből a boltból jönnek felújított készülékek?
Vagy azt, hogy az aliexpressről?
Esetleg azt, hogy Kínából?

Első olvasatra alaptalannak tűnik a feltevés

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#139629) looser válasza fateless (#139628) üzenetére


looser
addikt

Szerintem általában gondolta a válaszoló, de elgondolkodtatott. Ahogy - tudomásom szerint, de majd kijavít, aki ért hozzá - az Apple is csere esetén nem feltétlenül új, hanem gyári felújított (refurbished) eszközt ad.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#139630) viktorhu válasza looser (#139629) üzenetére


viktorhu
veterán

Ennek semmi köze az Apple-höz. Benne van a készülékek leírásában, hogy új. Más kereskedők árulnak felújítottat, azoknál is le van írva.

Szerk: abban persze igaza van a linkelt hozzászólásnak, hogy érdemes sok eladással és pozitív feedbackkel rendelkező eladót keresni.

[ Szerkesztve ]

(#139631) bb71 válasza viktorhu (#139630) üzenetére


bb71
őstag

és Új Válasz 2020-08-05 16:13:51 (#139626) looser által hivatkozott messze nem megbízható!!! Lásd az értékeléseit...

(#139632) AssAssynn


AssAssynn
őstag

Google alkalmazásoknak van külön témájuk?

Megint én, meg az új teló (Note 9S)... az van, hogy még a régi telefonon megtelt a SIM, és elkezdtem a google fiókomra szinkronizálni őket. Szépen tudtam is váltogatni a "megjelenítés"-ben, hogy sim és/vagy szinkronizálási névjegyek látszódjanak. Működött. Örültem is neki, minden új névjegyet eztán így is mentettem el. Ráadásul jó sokat.
A gond ott van, hogy az új telón bár be vagyok lépve abba a gmail fiókba, és a szinkronizálás aktiválva is van, de a névjegyzékben mégiscsak a sim-en lévőket látom csak, és az újabbakat, amiket később adtam a fiókhoz, azokat nem látom. Keresgéltem részletesebben is a telón, és voltam egy mappában, ahol lehetett váltogatni az "eszköz", a google fiók és az "összes" között, és bizony a gmail fiókra váltva egy árva névjegyet sem hozott be.
Na most lehet, hogy mégsem szinkronizálta a régi telefon megfelelően a gmail fiókomra a névjegyeket, vagy ennél az újnál vagyok képtelen előszedni azokat? :F
Ez most elég nagy gond, mert sok fontos szám hiányzik... sajna a régi telót sem tudom beüzemelni már, hogy megnézzem ott megvannak-e még. Ötlet? :F

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#139633) bb71


bb71
őstag

Még mindig keresem a nem tepsi méretű karácsonyi ajándékot:
- Lenovo S5 Pro. 40000,- (kb. ez itten a max. méret: 154.5*75.45*7.7mm)
- Huawei P20 Dual SIM 64 GB (no sd card) Kártyafüggetlen Mobiltelefon, Holdfény kék, no 3,5mm jack: 64000,-

vélemény?

[ Szerkesztve ]

(#139634) Mercutio_ válasza AssAssynn (#139632) üzenetére


Mercutio_
félisten

Note 9s topic :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#139635) Viktor0610 válasza Mercutio_ (#139634) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Mercutio_:
Egy másik topikban válaszoltam neki.

AssAssynn:
Ezt a régi telón lehet megoldani, az új készüléken hibátlanul kell(ene) működjön a szinkronizáció.
Nekem ugyan Note 9 Próm van, semmi ilyen gondom nincs.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#139636) AssAssynn válasza Viktor0610 (#139635) üzenetére


AssAssynn
őstag

Köszi, írtam a 9S topicba, hátha találtam erre valamit, ha nem akkor ez jó nagy nyalóka most nekem...

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#139637) viktorhu válasza AssAssynn (#139632) üzenetére


viktorhu
veterán

Nézd meg a contacts.google.com -on, hogy ott vannak-e a mentett számok.

Nem lehet, hogy másik fiókkal szinkronizáltál a régi telefonon? Telefongyártónál nyitott accountod, amit akár gondolkodás nélkül létrehoztál az előző telefon beállításakor (pl. a Samsungnak és a Xiaominak is saját szinkronizálási szolgáltatása van), Hotmail activesync, munkahelyi exchange szerver, másik gmail stb. Ha előtted más használta a régi telefont, és nem reseteltétek, akkor annak az accountjában is lehet például.

(#139638) AssAssynn válasza viktorhu (#139637) üzenetére


AssAssynn
őstag

Sajnos ott egy darab névjegy sincs. Ami azért is nagyon bosszantó, mert a régi telón tudtam változtatni a névjegyeknél a nézetet, hogy melyiket mutassa, és ha a gmail címre mentem, akkor jól mutatta őket. Nem tudom elhinni, hogy ezek után nem szinkronizált.

Egy levélcímet kötök az összes eszközhöz, ezt direkt erre találtam ki, nem lehetett más. Amúgy egy régi Lenovo A1000 volt ez a telefon. Sajnos már nem tudok visszanézni rá. :(

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#139639) Mercutio_ válasza AssAssynn (#139638) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nem tudom elhinni, hogy ezek után nem szinkronizált.
Ha a telefon beállításainál nem volt beállítva automatikus szinkronizálás, akkor addig csak gyűjti a fiókhoz rendelt adatokat/számokat. A mai telóknál default, de, hogy a Lenovo ezt hogy kezelte.... :F

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#139640) AssAssynn válasza Mercutio_ (#139639) üzenetére


AssAssynn
őstag

Okosabb lehettem volna, le kellett volna ellenőrizzem máshol is. Mondjunk nonszensz, hogy egy online fiókra mentesz, de valójában csak "gyűjti" és nem szinkronizálja oda, ha nem jó a beállítás. :U

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#139641) Somatom válasza AssAssynn (#139640) üzenetére


Somatom
veterán

Pedig, reális. Stock Androidot futtató telókon nincs eszköz lehetőség, csak Google fiók. Én viszont nem szeretném a Google -nál tárolni a névjegyzékemet (abban sem vagyok biztos, hogy jogilag megtehetném-e). Ezért, bár kénytelen vagyok a teló szerint a Google fiókban tárolni, de mivel a névjegyek szinkronja ki van kapcsolva, ezért valójában nem kerül ki a telóból.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#139642) Ájvé válasza Somatom (#139641) üzenetére


Ájvé
veterán

Miért ne tehetnéd meg? Kérdés persze hogy az adatokkal mit kezd a Google, ha ez számodra aggályos megértem.
És tévedés, még kötelező Google fiókba menteni névjegyeket, tárolhatod csak a készüléken vagy csak/és SIM-en, mikor mentesz új névjegyet akkor fel is ajánlja hogy hova szeretnéd menteni (Google névjegy stb.).

[ Szerkesztve ]

(#139643) AssAssynn válasza Somatom (#139641) üzenetére


AssAssynn
őstag

Na, itt kezdődött az egész, hogy én sem akartam a Google-nek odaadni, de az androidos appok témában lehurrogtak, hogy milyen hülye vagyok, és senki nem tudott más alkalmazást ajánlani, úgyhogy maradt végül ez, ami meg tulajdonképpen megszívatott.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#139644) Somatom válasza Ájvé (#139642) üzenetére


Somatom
veterán

Ez készülékfüggő. Mint írtam, stock Androidon nincs készüléken tárolás opció. Csak Google -van.
Az aggályom pedig az, hogy a névjegyek nem az enyémek, hanem mások személyes adatai. Nem tudom, hogy az engedélyük nélkül kiadhatom-e harmadik félnek.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#139645) viktorhu válasza AssAssynn (#139643) üzenetére


viktorhu
veterán

Olyan előfordulhat, hogy elakadt valamiért a szinkronizálás, és nem vetted észre (pl. emailnek nem használtad azt az accountot). Csak az account beállításoknál jelzi a hibát, szóval ha nem járkálsz arra, és nem hiányzik adat a telefonról, amit máshol rögzítettél, akkor nem sok esély van észrevenni.

Én mondjuk pont az ellenkezője vagyok, mániákusan szinkronizálok mindent, és bármi történik a telefonommal / számítógépemmel, semmim sem vész el. Pl. az irodában nem volt nálam a gépem, mégis kellett, bejelentkeztem egy használaton kívüli gépbe, és ott volt minden anyagom. Vagy pl. amíg tömegközlekedtem, azt is szerettem, hogy pl. a buszon ott nyitotta meg nekem a telefon a dokumentumot, ahol a laptopon abbahagytam a szerkesztést.

(#139646) Ájvé válasza Somatom (#139644) üzenetére


Ájvé
veterán

Akkor kérdezd meg az összes ismerősödet, hogy hozzájárulnak-e. Komolyan ez nevetséges. Amúgy azok a te adataid, attól függetlenül hogy más személyek adatai (személyes adat az amivel egy személy egyértelműen azonosítható, pl személyi szám, szóval magában egy név és telefonszám még kevés). Akinek meg nem titkos a száma az nem is lehet kérdés hogy tárolhatod-e. De amúgy ha már megadta neked a számát vélhetően hozzá járult ehhez, hiszen csak tárolod valahogy (és ha online tárolod az is egy mód). 3. félhez meg elvileg nem kerülhet ki, persze tudjuk milyen ez csúnya gugli.

(#139647) svgyula válasza AssAssynn (#139643) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Nem értem ezt az egész "problémát". Én soha sehova nem szinkronizálok! Egyszerűen exportálom a névjegyeket időnként a telóra és azt az 1db *.vcf file-t lementem. Ezt lehet akár sd-re, pc-re is menteni vagy csak simán email-ban továbbítani. Ugyanez a file alkalmas a meglévő névjegyek szinkronizálására, mert ki lehet a dupla névjegyeket szűrni. Legalább is nálam x éve így működik.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#139648) Somatom válasza Ájvé (#139646) üzenetére


Somatom
veterán

Tévedés. A telefonszám is személyes adat. Én megkaptam tárolásra, használatra. De, ez nem jelenti azt, hogy korlátlanul rendelkezhetek fölötte, vagy kiadhatom bárkinek.

svgyula:
+1
Ugyanígy használom a Simbyanes Nokia óta.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#139649) AssAssynn válasza viktorhu (#139645) üzenetére


AssAssynn
őstag

Könnyen meglehet, hogy ez történt. Magam sem tudom. De úgy gondolom, hogy mindenféle bogarászások nélkül jól kellene működnie az ilyen funkcióknak. Valaha belemásztam minden új telóba, nyomkodtam napokig, míg teljesen át nem rágtam, de manapság annyi időm van erre, hogy beindítom, beállítok kezdetnek 1-2 dolgot, aztán fut élete végéig úgy... és talán nem én vagyok az egyetlen ilyen, ezért mondom, hogy jó lenne, ha "hackelgetések" nélkül is jól menne minden, pusztán annyival, hogy megnyomok egy gombot.

(#139647) svgyula Teljesen igazad van, én is gondoltam rá anno, most, hogy így visszaemlékezem, de elvetettem, mondván, hogy úgy is elfelejtem majd ezt csinálni. Hát visszagondolva majdnem mindegy lett volna ha már ennek kezdek neki.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#139650) viktorhu válasza AssAssynn (#139649) üzenetére


viktorhu
veterán

Úgy működik, bogarászás nélkül - megadod a google accountodat az új telefonodnak, és ott van az összes elmentett telefonszámod.

A probléma az, hogy Neked nem voltak elmentett telefonszámaid.

Alapesetben a telefon beállításakor automatikusan bekapcsolódik a szinkronizálás, Te utólag kapcsoltad be, gondolom a fiókbeállításokba belementél, és beraktad a pipát a névjegyek mellé, és megvártad, amíg megtörtént, és nem ad hibaüzenetet, így kizárható, hogy ha korábban letiltottad a névjegyekhez való hozzáférését, akkor most azon elakad a történet.

Hogy mi állította meg később a régi telefonon a szinkronizálást, azt sajnos már nem fogjuk tudni kideríteni. Nem akarok utólagos jó tanácsokat adni, hogy mit kellett volna legalább egyszer megtenni a régi telefon komplett törlése előtt, ha már utólag indítottad csak el a szinkronizálást előzetes letiltás után, mert épp elég baj a névjegyek elvesztése anélkül is, és utólag mindenki okosabb :(

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.