Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#99901) frescho válasza DarthSun (#99894) üzenetére


frescho
addikt

Esetleg mint topikgazda a fő-fő leírásba is felvezethetnéd, hogy mi halandó pórok is könnyedén megtaláljuk. Mondjuk lehetne egy good to know link szekció a hasonló hozzászólásokhoz. A Win98 tápolás is mehetne oda, meg még sok más. ;)

https://frescho.hu

(#99902) DarthSun válasza MasterDeeJay (#99887) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Kína az élre tör :D , mindent is legyártanak, pld már szó volt róla hogy nehéz elképzelni olyan átalakítót, konvertert, amit ők ne hoztak volna össze. Nekem is minden prímán műkszik, amit onnan rendeltem, az X99 lap meg fenomenális, egyedül azt nem tudom hogy a RAM T3 hogyan állítható 2 vagy 1- re, de azt senki nem tudja :U , bár így is jól megy, a QCH hozza a sávszélt.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#99903) KROK640 válasza jokeph (#99892) üzenetére


KROK640
veterán

Igen, nagyon szerettem volna Phenom II-re átállni, de akkoriban nem volt pénzem, pedig még egy éves sem volt a Phenom 9500 mikor már leírtam, hogy ez bizony csereérett...

GeForce 3 Ti : Nekem szerencsém van, ez szerintem eredetileg Ti 500 128MB lehetett, mert DDR-es, és 550-en is simán mennek az amúgy 400MHZ-es memóriák. A GPU meg 175 helyett 250-en :D
MX 460 128MB ... arra a kártáyra én is emlékszem, na az volt az igazi paraszt vakítás, egy jobban meghúzott MX400 volt, 128MB memóriával, mikor oda még 64MB is bőven elég lett volna. Pitta cimborám vagánykodott mert ő vett olyat. Átvittem a GeF3-asomat, betettük a gépébe (ez eg pénteki nap volt), hétfőn beszámítással lecserélte egy GeForce 3-asra ő is (igaz neki csak 64MB-os volt).
Én a VRram csak egy dolog dolgot a Savage 4-esnél tanultam meg.
Emlékszem mikor megvettem a ASUS V3400TNT-t 16MB-osat akkor 2 nap múlva láttam, hogy van 32MB-os Savage 4 is. Majdnem vertem a fejemet a falba, hogy miért nem olyat vettem?
Kis idő múlva osztálytársam vett Savage 3-est. Elmentem beszerelni neki, de már menetközben gondolkodtam, hogyan vezetem majd rá, hogy cseréljünk. Neki is ugyanúgy 366-osa volt ugyanúgy 32MB RAMmal. Betettem a Savage 4 32-os kártyát és az állam leesett, de negatív értelemben. Sokkal gyatrábban teljesített kb minden játékban mint a TNT-m, 3D Mark '99-ben is láthatóan lemaradt stb. Akkor tanultam meg, hogy a VRam nem minden.
Később épp az MX440, 460 voltak még erre jó példák (de pl a GeF2 MX400 64MB VS GeF2 GTS 32MB is jó példa erre), még később meg amikor jöttek a DDR2 1GB-os kártyák VS DDR3-as 512MB-os VGAk. De pl a 7300GT-m is 128MB-os volt de GDDR3... azért nem 256-ost vettem mert az csak GDDR2 lett volna.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#99904) DarthSun válasza frescho (#99901) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Igazad van, élni fogok vele. Meg amit említettél, a honlapodról is belinkelek pár cikket, bár én a Commodore/Amiga/8bites világhoz nem értek, de itt fontos, és van jópár fős tábora.
Te pedig rendezhetnéd Bacsis retró letöltési oldalát, hogy rendesen funkcionáljon, jelenleg fagyott állapotban van. Tárhely ugye ma már nem probléma, hozzárendelsz egy 10Terás vinyót ;] , aztán mehet rogyásig a feltöltés, arra fel tudnám tölteni a jelenleg 80Giga körüli madness 98- at IMG- ben.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#99905) KROK640


KROK640
veterán

Másik topicba linkeltem, de itt is itt a helye akkor már :

A Ti200-ast kibányásztam az Athlon XP-ből, hát eléggé poros, de időnként ma is használatban van :)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#99906) balintka


balintka
addikt

Sziasztok! Nagyon örülök, mert itt a hardverapróról sikerült vennem egy Abit SG-71 lapot, a már meglévő P4 NW 3.06-os procival és 2 GB RAM-mal végre tudok 3dfx csúcsgépet építeni (amiből a V5 hiányzik egyelőre, de GF4 Ti4200 is kerül majd a gépbe). Nevetséges, de leginkább az alaplapi USB 2.0 miatt örülök neki, mert az i815 Tualatin rendszerem alatt sokat szívtam a VIA-s USB 2.0 PCI kártya drivereivel. Még jön vele egy Asus P4SE lap is, ebbe "csak" 2,5 P4-et lehet tenni, simán jó lesz tartalék lapnak, és hát ez is Voodoo kompatibilis.

Mindamellett természetesen megtartom a 2 db Asus TUSL2-C lapokat a P3-S 1.4 Ghz procikkal.

Nem találtam a beárazós topicot, de itt többen eléggé képben vagytok a retro cuccok értékével, ezért megkérdezném, mennyit érhet egy hibátlan Abit ST6E alaplap? Ez a 2000 db-os, fehér színű limitált i815-es lap.

[ Szerkesztve ]

(#99907) Fücsök007 válasza balintka (#99906) üzenetére


Fücsök007
őstag

Itt van rá vevő. Mivel limitált példány, így jó áron el tudod adni, de csak gyűjtőknek. ;)

(#99908) balintka válasza Fücsök007 (#99907) üzenetére


balintka
addikt

Felvettem már vele a kapcsolatot, de azért megkérdezem gondolom az árat :). Vagy ki is tehetem jóval többért ebay-re :C .

(#99909) envagyok válasza balintka (#99908) üzenetére


envagyok
veterán

(#99910) nakos1212 válasza balintka (#99908) üzenetére


nakos1212
senior tag

Volt ez 200 rugó is. A magyarorszagi, illetve topikbeli arazasokkal ne torodj, inkabb dobd fel licitre eBayre vagy Facebook csoportokba es boven komolyabb osszeget kapsz a vegere.

(#99911) envagyok válasza nakos1212 (#99910) üzenetére


envagyok
veterán

Vagy nem.
Nem akarok neveket mondani, de volt ide régebben író topiktárs, aki szintén ebayen adta el a hibátlan szép állapotú ritka cuccát, aztán a vevő reklamált, a pénz meg nem lett meg.
Eladói részről is sok az átverés, konkrétan tudok egy ugyanilyen alaplapról, amit teljesen szétmókoltak, déli híd, stb reball, de nem lett utána se hibátlan. Azért nem örülnék annak, ha soksok pénz kifizetése után nálam landolna egy olyan.

Lutri az Ebay, én egy dolgot adtam el próbaképpen, nem voltam elájulva.
Vásárolni jóval többet vásároltam, de sajnos ott is nagyon meg kell nézni, kitől érdemes venni.
Meg fura módon, amikor nem veszek részt a licitben, mindig megáll elfogadható áron, amikor beleállok, akkor meg kilő az ár.
Ki érti ezt :U

(#99912) balintka válasza nakos1212 (#99910) üzenetére


balintka
addikt

Kaptam rá többektől magas ajánlatot, szerintem nem fogok ebay.ezni. Személyes átvétellel meg tudja nézni a vevő, mit vesz. De a Facebook.ot meggondolom még.

(#99913) Fücsök007 válasza balintka (#99912) üzenetére


Fücsök007
őstag

Ilyen ritka cuccoknál sokan kocsikáznak a cuccért, mindegy hol van. :K ;)

(#99914) balintka


balintka
addikt

Szerintem így is a legjobb, a vevő is eloben látja miatt vesz, lehet tesztelni.

(#99915) DarthSun válasza envagyok (#99911) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Kilő az ár : valszeg az eladó által megkért haverok verik feljebb.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#99916) frescho válasza DarthSun (#99904) üzenetére


frescho
addikt

Ha kipurgálom magamból a vírusokat, akkor megnézem. De akkor is csak cirlán, mert egy 1TB-os SSD van alatta. Ráadásul az átmentődik 2 másik helyre is.

https://frescho.hu

(#99917) DarthSun válasza frescho (#99916) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

No, megint elkaptak a micro vadállatok? Tesóm is lázas volt 4 napig, nem kaptam el, igaz kúráltam magam, haver megtanította a fiamat pálinkát főzni, kaptam 1litert, rájártam karácsonykor, szilveszterkor, aztán már nem tudtam hogy való a világ,,,vagy a mátrix vesz körül :DDD
Bár a denevérhúgy tavalyelőtt kikészített, mondták ha megint elkapom, nem biztos hogy ismét meg tudnak menteni, hordjam a maszkot zárt térben, vagy sűrű emberközegben.

1Terásra is ráfér akkor a 80GB madness98, feltéve ha engedélyezed a nagy file feltöltést, vagy ha szűkös, akkor küldök egy 2TB laptop HDD- t, az nem fogyaszt sokat ha folyamatosan megy.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#99918) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Talán vannak itt rejtett CRT szakik...

Kellene nekem egy signal generator vagy mi a csoda.
A legtöbb CRT service manualban látom, hogy a megfelelő kalibráláshoz és beállításokhoz bizonyos jeleket, patterneket, signalokat kellene ráküldeni a monitorra, és nem találtam megfelelő PC-s programot, amivel ez kiváltható lenne.

Eizo T977 tökéletes és tűéles, nem nagyon kellett vele csinálni semmit, csak állítani a gain szinteken mikor meglett.
Compaq P920 nem volt valami jó, azt szemre megcsinálnam elég jóra, de ennél sokkal jobb is tudna lenni a megfelelő felszereléssel beállítva.
Iiyama vision master 454 detto, ezt nem tudtam szemre olyan jól megcsinálni (miután kiváló állapotból eltekergettem a kecibe mert hogy majd én jobbra megcsinálom mint amilyen volt :DDD ), mint a Compaq-ot (mindkettő Diamondtron cső), ehhez kellene signal generator.

Úgyhogy tipp kellene, milyen fajtát vegyek (sokféle van ebayen), vagy esetleg milyen szoftvert próbáljak ki.

[ Szerkesztve ]

(#99919) Bile Demon válasza FoxiestFox (#99918) üzenetére


Bile Demon
őstag

Checkit, Nokia monitor tester, DMT, AIDA64 ezekben vannak tesztábrák. Szín, gamma és rács a linearitáshoz.

Bruhe

(#99920) FoxiestFox válasza Bile Demon (#99919) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ah, ez nem elég. Nézd meg az iiyama service manualját, mennyi szirszart kell kiküldeni rá, és hozzáigazítani, hogy minden klappoljon :))

[ Szerkesztve ]

(#99921) Pista0001 válasza FoxiestFox (#99918) üzenetére


Pista0001
addikt

Azt hiszem, van valami Eizo-s programom, utánanézek, mire való.

(#99922) arn válasza FoxiestFox (#99920) üzenetére


arn
félisten

En anno a nokia teszterrel allitgattam a trinitront, jobb lett, foleg a szinracs segitett sokat, meg a szovegelesseg. Ilyen gyari szintu kalibraciora nem tudom mennyi eselyed van, lehet a mert ertekek mar koszonoviszonyban sincsenek a doksiban elvart ertekektol a kora miatt.

Eizonak van online… https://www.eizo.de/monitortest/

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#99923) Fenyő válasza sidi (#99895) üzenetére


Fenyő
őstag

Van elvileg 386DX20-asom, meg SX20-som is, csak elő kell majd kotorjam őket (szvsz hétvégénél előbb nem hiszem, hogy sikerülne :DDD ), abba bele tudok majd Trident 8900CL-t próbálni, hogy összehasonlíthatóak legyenek az eredmények a 286-ossal, érdekes nekem ugyanilyen 8900C-m van és simán megy bármilyen XT-ben, de CL-től fölfele egyik Trident sem mozdul meg bennük, ahogy Tsengből is csak az ET3000-es, úgy látszik ez sem ilyen fekete fehér, hanem más tényezők is befolyásolják akkor...

KROK640: A rendes 128 bites MX440 egyáltalán nem volt rossz, Geforce2 szériát, az ultrát is beleértve simán verte, ui. megkapta Gf4Ti sokkal hatékonyabb memvezérlőjét és így pont a GF2 Achilles sarkát foltozta be vele, csakhát nagyon sok dzsunka 64 bites és/vagy órajelcsökkentett példány volt, ami tényleg kb alig volt jobb az MX400-nál. Az más kérdés, hogy egy rendes MX440 áránál nem olyan sokkal többet kértek egy Ati 9000-esért, ami azért jobb választás volt, de ha mindig kicsit többet hozzá lehet tenni a büdzséhez, akkor kiköthetünk a Ti200-nál, majd a 8500LE-nél is így tovább, persze GF2-ről nem nagyon volt értelme váltani rá, de aki belépőszinten gondolkodott nem volt az olyan rossz, a pixel shadert igénylő játékok még messze voltak, DX7 meg Opengl alatt meg hasított.
Amúgy ilyen költséghatékony 9x/Me játékgéphez is jó választás lehet egy ilyen kari egy kisebb olcsó P4-es mellé, mindent vajsimán visz a korszakból, dgvoodoo wrapper is már megy rajta, így a voodoot is meg lehet spórolni.
Savage4-el is hasonló volt a helyzet, a nónémek gyakran nagyon lassú ramokkal és alacsony órajeleken jártak, ami kb Banshee szint volt, de egy normális Diamond/Number9 pl hozta a TNT2 M64 szintjét (a Savage4 Extreme meg is haladta), ami meg játék és felbontásfüggően, hol kicsit lassab/gyorsabb volt a sima TNT-nél...

balintka: A P4SE-ben is pöcröff menni fognak az 533-as Fsb-és Nw P4-ek, sőt még a DDR400 is auto módban, persze a HT nem fog menni (de 9x alatt az e amúgy sem megy), meg usb2 sem lesz, van egy P4S333-am, ami gyak ugyanez a lap csak más az integrált hangkártyája, meg jumperrel lehet a ramfeszt is állítani, a nagytesó P4S533 csak az usb 2.0-val, meg az immár hivatalos 533 fsb ddr400-al tud többet, de teljesítményben full ugyanaz a 2 lap, tesztelgettem anno ezt is.

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#99924) jokeph válasza Fenyő (#99923) üzenetére


jokeph
nagyúr

Az rendben van, de a GPU hiányosságait nem pótolták a GF3-hoz képest. :D

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#99925) arn válasza Fenyő (#99923) üzenetére


arn
félisten

S4pro 32 biten inkabb tnt2 szintje volt.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#99926) Fenyő válasza jokeph (#99924) üzenetére


Fenyő
őstag

Persze, de nem is egy árkategória volt, inkább a GF2Ti szintjén volt, és pusztán nyers tempóban egyáltalán nem volt rossz, még a Ti200-hoz képest sem, aki nem hosszútávra tervezett simán lehetett valid választás, szóval ebből csak annyit akartam kihozni, hogy a híre messze sokkal rosszabb volt, mint valójában.

arn: Na ja, de a tnt2 egyáltalán nem volt egy 32 bit killer, ott az Ati Rage128 Pro és Matrox G400 is simán verte...

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#99927) jokeph válasza Fenyő (#99926) üzenetére


jokeph
nagyúr

Nyilván. :)
Ám ettől még a GF4MX460 128 MB akkor is egy túlárazott vakítás volt. :D

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#99928) balintka válasza Fenyő (#99923) üzenetére


balintka
addikt

A P4SE-be alapból tudok 2,5-est tenni, a 3.06-ost az Abit lapba tenném.

Azt jó, h írod, h csak USB 1.1 van, nem is figyeltem, de ez úgyis vésztartalék lap lesz. Megvan úgyis a VIA-s USB kártya, a drivereket meg nagyjából összevadásztam már Millenium-hoz.

Egy ilyen P4S533 azért az USB miatt akkor jobb lenne, megpróbálok olyat venni majd.

Millenium lesz az Abit laphoz is.

(#99929) Fenyő válasza balintka (#99928) üzenetére


Fenyő
őstag

Egyébként a P4SE/U2 is már usb 2-es, kb ugyanaz a különbség a P4S533-hoz képest, mint a P4SE és a P4S333 esetében, szóval apróságok (hangcsip, ramfesz jumper, nincs +molex csak p4 betáp, eggyel kevesebb venticsati, meg nem dumál a bootnál, hogy hejsze sikerült elindulni), a teljesítményt nem érinti, nem úgy mint általában az SE jelzés szokott volt jelenteni. :DDD

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#99930) frescho válasza DarthSun (#99917) üzenetére


frescho
addikt

Azon túlestem még Karácsony előtt, de 3 nap alatt lefociztuk a mikrobikkal. Ez az influenza meg elkapott még legyengülve.

Vannak ott nagyobb gondok, de végig gondolom.

https://frescho.hu

(#99931) Pista0001 válasza FoxiestFox (#99918) üzenetére


Pista0001
addikt

Találtam egy ilyet, valószínűleg neten is fellelhető még. Ha nem, éls kell, valami módon el tudom küldeni:

***************************
*** TEST SCREENS v. 2.5 ***
***************************
Release Date of this version:
*****************************
28th September 1999
Author:
*******
Johannes Wallroth, Berlin, Germany
This program is FREEWARE, enjoy!


Középen kék alapon vannak menüpontok, nem tudom, köztük van-e, ami neked kell. :F

(#99932) balintka válasza Fenyő (#99929) üzenetére


balintka
addikt

Jó, h ezt vésztartalék lapnak vettem a Voodoo projekthez, de azért sajnálom, h nincs rajta USB2 és külön kártya kell hozzá. Persze a teljesítmény a lényeg, és ez nem egy áthidalhatatlan probléma. Azért majd figyelem, lesz-e USB2 Asus SiS-es lap eladó.

(#99933) arn


arn
félisten

99 szeptemberi proci osszefoglalo anandtol [link]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#99934) FoxiestFox válasza Pista0001 (#99931) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Megköszönöm ha feltöltöd valahová, ez még pont nincs meg.

(#99935) Pista0001 válasza FoxiestFox (#99934) üzenetére


Pista0001
addikt

Tessék:

Mega

Az Eizot is megtaláltam, kicsit több van benne, mint az online változatban:

Mega

A legjobb tudomásom szerint mindkettő freeware.

[ Szerkesztve ]

(#99936) FoxiestFox válasza Pista0001 (#99935) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Az első nem volt meg, köszi. :)

(#99937) envagyok


envagyok
veterán

Descent-el mi a legjobb kontroller opció?
Próváltam Gravis xterminatorral, joystick-el, billentyűzettel, valahogy egyikkel sem "érzem".

A második kérdésem az lenne, hogy jött egy ASUS GMIO-470 integrált videós multi i/o vlb kártya [link]
Egyrészt van valami feature connector rajta, az mi lehet, illetve 2 hosszú csatlakozó, amit még sose láttam.
Azok mik?
ÉS van egy érdekes hibája :F Akkor ad csak képet, ha előtte befújok a vga csatlakozóba kontaktsprét.
Azt mivel érdemes kipucolni?
Ecetbe állítsam bele?

(#99938) FoxiestFox válasza envagyok (#99937) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Lehet meg leszek kövezve érte, de a Descent szerintem egy fos játék. Nem kontrolmetódus kérdése :DDD
Mindig röhögtem rajta mert nekem olyan benyomásom volt az elsőt látva anno, hogy na ez tuti fps-nek készült volna, csak annak nem működött, így lett ez a behatárolhatatlan műfajú, borzalmas irányítású valami.

(#99939) Yutani válasza envagyok (#99937) üzenetére


Yutani
nagyúr

No, te hoztad el azt a kártyát? :)

#tarcsad

(#99940) envagyok válasza Yutani (#99939) üzenetére


envagyok
veterán

Ez németből jött nekem.
Hol van/volt még?

(#99941) Yutani válasza envagyok (#99940) üzenetére


Yutani
nagyúr

Pardon, nem ez volt. FB csoportban árult valaki Asus mindenes kártyát (hang+VGA, speckó bővítő sínbe) nemrég, azzal kevertem hirtelen.

#tarcsad

(#99942) sidi válasza envagyok (#99937) üzenetére


sidi
junior tag

Feature connector az ugyanaz mint az összes többi videokártyán, nemrég volt itt róla szó, hogy csináltak jó drágán hozzá HDMI átalakító kártyát, amivel összelehet kötni.

A másik két hosszú csatlakozó memória foglalat lehet, ezen a kártyán lévő hasonló ramokhoz: [kép]

Igen, VGA csatit állítsd be ecetbe, aztán desztillált vízbe, közben utóbbit többször cseréld le, közben párszor dugj rá VGA kábelt.

"Csak a Puffin ad Neked erőt, és mindent lebíró akaratot." Bud Spencer, 1981

(#99943) envagyok válasza Yutani (#99941) üzenetére


envagyok
veterán

Olyan szettem van, de nem egy nagy durranás

(#99944) czundermák


czundermák
aktív tag
LOGOUT blog

Srácok érdekelne egy bizonyos keretek közé szorított 3DMark 2001 eredmény.

Egy felsőbb kategóriás Core2-vel készült Geforce 6800-6800GT tesztereményre lennék kíváncsi. Valakinek nincs mentve?
Teszem azt 3,2-3,33Ghz körül egy E8500-600-al?
Igazából bármilyen C2D jó, ha gyári órajeles eredmény, max kicserélem egy hasonlóra az E8600-at. :K

CPU tálcák és bővítő kártya állványok: http://bit.ly/3tOpQyO

(#99945) DarthSun válasza czundermák (#99944) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

A leírt kondíciókkal pont nincs, de van -
-E6600+6800GT
-E6600+8600GTS
-E8500+7900GS
-RyZen+6800GS
-RyZen+7900GS
Ezekről van képlövésem, ha érdekel valamelyik/mindegyik. Az utolsó amúgy Win98 alatt, léghűtéssel a jelenlegi világcsúcs.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#99946) czundermák válasza DarthSun (#99945) üzenetére


czundermák
aktív tag
LOGOUT blog

Az E6600+6800GT áll legközelebb, de jöhet mind, ha nem nagy meló. :K

Egy Quadro FX3450-et nyúzok, és nincs 68xx -as geforceom, kíváncsi lennék a difire.

CPU tálcák és bővítő kártya állványok: http://bit.ly/3tOpQyO

(#99947) jokeph válasza czundermák (#99946) üzenetére


jokeph
nagyúr

Holnap tudok dobni 3DMark eredményeket, E5200 Pentium Dual-Core/C2D E7500 + GF6 6800 LE pl.
De van más CPU-val is még.

#99948Fücsök007: sajna, édeskevés hozzá. :(
Tudok bedobni eredményt AGP -s FX5900/7600GS/7600GT és 7800GS-el is.

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#99948) Fücsök007 válasza czundermák (#99944) üzenetére


Fücsök007
őstag

Nálam ugyan van 6800GS, de nincs hozzá ritka AGP-s lap Core 2 támogatással. 3GHz-es NW proci nem hajtja ki. PCI-E pedig csak 7600GS-em van DDR2 rammal, 3dmark2003 alatt 9300 pont körül kap csak.

(#99949) DarthSun válasza czundermák (#99946) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

A 6800GT az sima NV nálam is, a 6800GS(QFX3450), a 7900GS(QFX3500) Quadro, teljesen egyenrangú kártyák amúgy.

-E6600+6800GT - Win98 - XP
-E6600+8600GTS
-E8500+7900GS
-RyZen+6800GS - RyZen 4GHz, RyZen 4.5GHz, Ryzen BIOS default Win98SE.
-RyZen+7900GS

szerk : + kis érdekesség, 7900GS+4GHz Phenom-II.

[ Szerkesztve ]

A 3 test probléma nem megoldható.

(#99950) DarthSun


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Kínai ünnep van 12.- éig, féláron a cuccok ! 4TB M2 SSD 11k HuF, utolsó linken az átlátszó külső ház is féláron hozzá. Ha nem kamu SSD, akkor szinte ingyen. Valszeg nem kamu, mert a kínai cucc mind kiváló nálam, pld az USB3.2 to SATA kábellel a TRIM is megy SSD- n.
Ennyiért beválalltam egy 4TB+a külső házat, 17k tokkal, vonóval, ha nem jön be, visszaküldik a lóvét. Vegyétek, vigyétek :D

Legalább megnézem DOS6.22 alól az AHCILdr+TBplus- al FAT32/NTFS- re formázva mit megy ;] , nem-nem kell GPT(aki nem olvasta a korábbi kondíciókat), egyben, DOS alól, Loew AHCI meghajtóval 32768TB- ig formázható akár FAT32- re is.

A 3 test probléma nem megoldható.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.