Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#99651) Czo válasza DarthSun (#99649) üzenetére


Czo
őstag

A 478-at se dongoli a sarba. Nem azert erzed foldbe dongolosnek, mert egy darab vegrehajtoegyseghez hasonlitod a Core2 2 magos felepiteset? Most igy hirtelen Geekbenchben kerestem ra, az en 3.0 GHz-s S478-as CPU-m tesztjere, majd melle nezve egy 3.2-es Pentium D 840-et, kijon, hogy 1 szalon, itt bizony 17% elteres van, ami kb az FSB/orajel es az arch valtozas (de szerintem, foleg az FSB) (https://browser.geekbench.com/v3/cpu/compare/36440?baseline=9022117), ha pedig mellenezed az E6300-at, akkor a gyorsulas, 1 szalon, a 478-as 3.0-as P4-hez kepest "csak" 30% (https://browser.geekbench.com/v3/cpu/compare/8873845?baseline=9022117), mikozben eltelt 4 ev (meg a P4 FSB-je itt 400Mhz, a C2D pedig 1066MHz). Ha pedig a Pentium D-hez nezem, akkor boven 10% alatt marad az "ugras" (https://browser.geekbench.com/v3/cpu/compare/8873845?baseline=36440).

Itt egyertelmuen az volt az elony, hogy "kiesett" a kazan a gepbol :DD. Nyilvan, clock for clock nagy ugras a C2D, de ha szinte "teteje" P4-rol valtottal a bemutatott uj csalad aljara, akkor a zajon kivul, nem volt nagy valtozas. En pl errol a 3.0Ghz S478-as Northwood 400MHz FSB P4-rol valtottam, fo asztali gepnek 2006 februarjaban az iMacra es az abban levo Core Duora. A gep alig-alig gyorsult (marmint, ha tobb dolgot csinaltam egyszerre, erezheto volt a 2 mag), de a zaj, az 0 lett. Szerintem, a zaj hianya volt a leges legnagyobb ugras.

Pikari: Nem szoktam overclockolni a cuccaimat, a nevlegesen hasznalom. Ha keves, valtok/cserelek. Valszeg, ha meg lett volna kuldve a C2D, vagy nem az "alja" kerul a gepbe, akkor mas lenne a feeling, ott egyertelmuen az volt a cel, hogy a PC is elkalhuljon ugy, ahogy az iMac tette.

[ Szerkesztve ]

(#99652) KROK640 válasza Fücsök007 (#99609) üzenetére


KROK640
veterán

Így van, nekem is az az érzésem, hogy most a 6-7th gen gépek fogják ellepni a piacot (szerintem I3 is lesz bőven), meg hát amúgyis kezdenek beérni abba a korba, hiszen 7-8 éves gépekről beszélünk. Mostanra mind magszámban, mind nyers erőben is jóval többet tudnak a hasonló kategóriás modern generációs gépek.
Anno nekem a 4th gen-t mikor váltottam még nem volt vele bajom, de pusztán azért cserélni akartam (és nem jött szóba az X99) mert nem akartam egy akkor 6+ éves architechtúrán ragadni. (és milyen jól tettem).
ígyis ha azt nézem most is már egy technikailag szigorúan véve 4 éves architechtúrán vagyok, bár ha elterjedését nézzük csak 2-3 éves, sőt néhol még ma is kapni 10th gen I5-el szerelt gépet.

#99608 Pista0001 :
Na az meg külön jó kérdés, hogy milyen oprendszer ad nekik, de egy 40GB-os (jó esetben 7200RPM-es) ATA(IDE) HDD-n szerintem már a Win 7 is nehézkesen mozog, szóval lehet, hogy XP-t.
Csak az a fura nekem, hogy itt az utolsó falusi suttyó is tudja, hogy a Win 11 a legújabb, a Win 10 a menő, és nem is adna pénzt azért amin nem minimum Win 10 megy ... Ráadásul azt sem tudom Win7-el enged-e még egyáltalán netezni a chrome, de XPvel tudom, hogy nem.
De mint írtam, lehet, hogy neki olyan a faluja mint Ciprus (azon belül is Protaras) volt 2015-ben... csak fura nekem, hogy nem egy mindentől elzárt, háborús helyszínként működő szigeten van ez, hanem itt MO-n.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#99653) Fücsök007 válasza KROK640 (#99652) üzenetére


Fücsök007
őstag

Win7-el még megy a chrome, de kell hozzá kicsit mókolni. Vistát is inkább SSD-re érdemes rakni, úgy pörgős modern konfigon. :K

(#99654) KROK640 válasza DarthSun (#99628) üzenetére


KROK640
veterán

Jó, de azért tegyük hozzá, hogy az egy erősen csúcs Haswell, 32GB RAMmal, egy gyorsítós VGA-val, és akár M2 SSD-vel... teljesen más világ.
Ahogy a C2D (nem mindegy, hogy E2140 + 1GB RAM vagy E8600 + 8GB RAM, netán esetleg Q9650 + 8GB RAM) a Haswell is igen széles kálán mozog.

#99629 DarthSun :
Hát azokután, hogy ilyen 1700-as Celeronjaik voltak, meg a Win XP modern oprendszer ... és a hotel manager menú volt a 3200+-os Bartonnal, simán elhiszem, hogy azt hitték, hogy én mondom rosszul, és a 16GB az nem a RAM hanem a HDD :D Kész időkapszula volt az a hely.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#99655) jokeph válasza KROK640 (#99652) üzenetére


jokeph
nagyúr

Na, ez az amit ki fogok hagyni a gyűjtésből, pont annyi van belőle amennyi kell (esetleg egy i7-7700K még jöhet majd).
i3-ból megvan a csúcs 7350k, i5-ből 6600K és 7600K, a többi nem számít.

#99653Fücsök007: Az NF4-es gépet határozottan megdobta a kis 32 GB-os Sandisk-en futó XP, de még a most vallatott P4-es gépen is dobott rendesen, pattogósabb mint bármilyen HDD-ről.

#99656KROK640: ;] :C :DD

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#99656) KROK640 válasza Pikari (#99648) üzenetére


KROK640
veterán

Ez is szép amit mondasz, de ennél egy fokkal meredekebb mikor :
1. két héttel később vesz egy igényeik nem megfelelő laptopot, az általam mondott összeg többszöröséért.
2. Két hét múlva sok száz ezret költ felnire, biciklire, ballagásra, nyaralásra stb. De a gépre 30 ezer az nagyon SOKK!

Eszembe jut Józsika, akinek nem volt 30 ezre a 10+ éves gépe fejlesztésére, de pár nap múlva volt ennek a többszöröse (egy rendes gép ára) egy tyúnying Astrára (tik rács, kidörgő, vasalódeszka) és két hét alatt kb ugyanannyi benzint elbőgetni a faluba, mielőtt sikerült az utcánkban körbetörni az autót, majd a maradványát elrohasztani a kertbe (még évek múlva is ott pusztult a tökig érő gazban és bokáig érő sárban). De gépre azóta sem volt.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#99657) Fred23 válasza jokeph (#99655) üzenetére


Fred23
nagyúr

Nekem egy 7600T-re és egy 7700T-re fáj a fogam leginkább. De ami azt illeti, az a 7350k is elég izgalmas valóban.

Viszont sajnálatos módon mintha sok problémás használt proci lenne a piacon Skylake és Kaby Lake esetén. Legutóbb egy olyan gépet láttam 7600T-vel, ahol a lapon lévő 4 memfoglalatból 2 nem működött. Az eladó nem próbálta másik procival, pedig tehetett volna bele egy 1000 Ft-os G3900-at / G3930-at, és rögtön kiderült volna, hogy lap vagy proci. Aztán meg még mindig eszembe jut az a 3 magos 6600T (az is érdekelne).

(#99658) KROK640 válasza Czo (#99651) üzenetére


KROK640
veterán

Igen, bár ritkán váltottak a P4 tetejéről a C2D aljára, főleg, hogy először a felső közepes E6000-es sorozat terjedt el.
Ráadásul az E6000-es sorozat igencsak jól tuningolhat volt, nem is nagyon emlékszem rá, hogy bármikor is alapórajelen hagytuk volna őket.

Egyébként ez a nagy csend nekem a Phenom 9500 és a I3 4330 között volt érezhető nagyon. A magas órajele miatt az I3 megette a Phenom 9500-at, a négy szál miatt a két magnak sem éreztem hátrányát (konkrétan semmikor, ez meg is lepett), mindeközben olyan csendes lett a gép, hogy többször volt, hogy véletlenül kikapcsoltam, mert azt hittem, hogy nincs még bekapcsolva.

2006 februárja ... te jó ég, én még akkor váltottam 640MB RAMról 1GB-ra, és még hónapok választottak el attól, hogy 2200MHZ helyett 2669-en kezdjem el használni, sőt még több mint egy év az utolsó nagy fejlesztésétől rajta a 7300GT belerakásától.
Az ügyfelek meg még 4GHZ-es Pentium D-ket, meg régebbi széthúzott Athlon XP-ket vittek.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#99659) Czo válasza KROK640 (#99658) üzenetére


Czo
őstag

A valtas oka nem teljesitmenybeli volt, hanem hangbeli. Az iMac utan erdekelt, hogy a desktop gep is "lehalkithato-e", ezert a bencharkok csak annyira erdekeltek, hogy lasabb ne legyen. Marmint az iMacnal 3.0 GHz -> 2x2.33 GHz valtas volt, a C2D-nel meg 3.0 -> 2x1.86GHz, ami a szamok miatt, sokkal ijesztobbnek hangoztt elsore. Olyat nem akartam, hogy az uj gep lassabb legyen, mint ami volt, de ha hozza azt, ami elotte volt, zaj nelkul, akkor kell.

(#99660) KROK640 válasza jokeph (#99655) üzenetére


KROK640
veterán

Igen, neked van ezekből bőven, a 7350K az egy érdekes izgalmas konfig mivel K-s I3, a 6600K az nagyon tucat volt, a 7600K ennek az utódja, ebből az érából ennyi tényleg elég, maximum a 7600K-t cserélném egy 7700K-ra. No meg dobnék bele 32GB RAMot és egy RX480/580 8GB-os VGA-t, és akkor nagyjából korabeli erős játszós gép.

#99653 Fücsök007 : kösz. Most jutott eszembe, hogy kicsit körülményes lenne Win7-en bármit is megnéznem. (elő kellene szednem a I3 4170, 16GB RAM, GTX960 2GB, 120GB SSD félretro konfigot, lévén az az egyetlen teljes és Win7 képes konfigom --> az Athlon XP-n meg se próbálnám a Win7et, a C2D meg félkonfig. Csakhogy az említett I3-as legutóbbi emlékeim szerint nem indul, és még nem ültem neki megnézni, hogy mi a baja - pedig rengeteg pót alkatrészem van hozzá)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#99661) DarthSun válasza Czo (#99651) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Nálam 1 szálon is a földbe döngöli.
S478 Prescott @4009MHz + R9800Pro @398/351 - Win98SE : 19574 pötty
S775 E6600 @2609MHz + R9800Pro @398/351 - Win98SE : 24151 pötty

Itt pont van tesztem azonos kártyával, ráadásul azonos órajelen futott a 9800Pro. Prescott 4GHz- en, E6600 meg csak 2.6- on, Presi hiába futott 1.4GHz plusszal, még akkor is kikapott...bőven.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#99662) Pista0001 válasza KROK640 (#99652) üzenetére


Pista0001
addikt

A félretró Lynnfield-re tettem Win 7-et, alkalmasint böngészek róla Cgrome-mal. Egy bannert tesz ki induláskor, hogy a 7 már nem támogatott, de ki lehet x-elni, és megy minden. Talan Firefoxbol van még, ami támogatja, de már az se sokáig.

Ha csak netezni/irodázni/filmezni kell, a Linux a megoldás, ott nem jellemzőek a megugorhatatlan hw minimumok, és legalább biztonságos is. A probléma ott kezdődik, ha a delikvens játszani is akar.

A 6-7. gen. jó kérdés, majd meglátjuk. Sokat fognak árulni, az szinte biztos, de hogy milyen áron, és hogy mennyire lesz kereslet, azt nehéz megjósolni. A "természetes" avulása miatt is el kéne érnie a Haswell mostani szintjét. Inkább az a baj, hogy linuxhoz nem feltétlenül kell a fenti felhasználáshoz Haswellbél újabb, plusszt inkább egy vga tud hozni (támogatott technológiák), játékra meg szintén nem ad többet, mert a 11 ugyanúgy nem fut rajta (mókolás nélkül). Szerintem a 6-7. gen nem éri meg a felárat egy Haswellhez képest, és mivel nincs köztük olyan vízválasztó, mint a Win 11 a 10. gen. és a Ryzen (vagy fene tudja, az AMD-nél mi a minimum) előtt, nem is lesz soha érdemes váltani rá. Na jó, az IGP-nek még utána kell nézni, ha a 6-7. gen támogat valami olyan technológiát, akkor talán...

Szerk.: az enyém jóval hétköznapibb, mint DarthSuné, csak i5 4570, 16 GB, 1050ti Lenovo sff-ben (M93p asszem), de az is alkalmas még bőven napira, akár egész új játékokkal is lehet vele játszani.

[ Szerkesztve ]

(#99663) KROK640 válasza Czo (#99659) üzenetére


KROK640
veterán

Hasonlóan ijesztő volt - csak magszámban - a Phenom 9500 és a Core I3 4330 váltás... Lassabbat semmiképpen sem akartam.
Féltem, hogy két maggal kevesebb, hiába 5 évvel újabb gép, hamar be fogja tenni a kiskaput. Aztán mégse :)
De már a C2D-s időkben is lehetett ebből okulni, eleinte félve próbálgattam még a 2,66GHZ-es (nemhogy a 4GHZ-es) Pentium D után az 1,83GHZ-es C2D-t.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#99664) Czo válasza DarthSun (#99661) üzenetére


Czo
őstag

De ez nem a "megvett", hanem tulhajtott, irrealis teljesitmeny. En senkit nem ismerek IRL, aki ne stock orajelen jaratna a naponta hasznalt dolgait. Ha volt a gepedben, egy 775-os 1 magos vagy 2 magos Prescott 3.2GHz-vel, majd ezt kicserelted egy 1.86-s E6300-as C2D-re, akkor alig-alig ereztel gyorsulast, cserebe a cooler, amit kaptal a C2D-vel, hang nelkul uzemelt.

(#99665) Czo válasza KROK640 (#99663) üzenetére


Czo
őstag

Nekem a hang hianya kellett, mert tobbszor aludtam zugo gep mellett, az iMacen meg majd csak tavasszal volt lehetoseg erdemlegesen Windows XP-t bootolni eloszor (de tobbszor volt Windows Updatenal eltuno particiostablam), de stabilan, gondok nelkul, ez csak az ev vegen ment jol (*). Cinema Craft Encoder meg nem volt Macra, igy a regi gep dolgozott ezekkel a dolgokkal.

(*) Az iMac EFI-s volt (nyilvan, abbol is meg az 1-es), AHCI -vel es GUID particiostablaval es onnan valo bootolassal, ami valljuk be, nem a Windows XP terepe :D. Igy eleinte mindennel problema volt, amig az Apple ki nem reszelte a compatibility boot tamogatast a firmwareben. Milyen jo, hogy UEFI 2.0-ben kaptak a PC-k ugye CSM-re lehetoseget :D.

(#99666) KROK640 válasza Pista0001 (#99662) üzenetére


KROK640
veterán

Akkor még használható, ha ki lehet X-elni a bannert. Win XP alatt már konkrétan csak a google jelenik meg alatta, de már semmilyen keresésre sem ad találatot.
Persze hallottam, hogy vannak különleges böngészők amik mennek ilyen régi rendszerek alatt is, de sok-sok kompromiszummal.

6-7gen, ahogy mondod sose érte meg szerintem. Anno az egyetlen "újítása" a DDR4 volt (de asszem 8th gen-ig lehetett maradni DDR3-on is), ami akkoriban csak azt jelentette, hogy kidobhatod a korábbi memóriádat egy drágább fajtáért. Ugyanannyi C és T volt mindegyik verzió mint a korábbaik, kb ugyanazon az órajelen stb, minimális reszelgetés volt, ami teljesítményben is minimális volt. A 7th genben a K-s I3-as volt az izgalmas, de gondolom azt is csak azért dobták ki, mert már maga az Intel is ásítozott végignézve a saját termékskáláján ...
8th gennnél megint más, mert ott ugye az I3 végre 4 magos lett (korábbi I5), az I5 6 magos lett, az I7 meg a szintén 6 mag mellé megkapta a HT-t is. A 10th gennél meg az I3-as a 4 magra kapta meg a HT-t, ezzel az 1-7th gen I7 helyébe lépve, az I5 megkapta a 6 mag mellé a HT-t ezzel a korábbi I7 helyébe lépve, az I7 meg kapott plusz két magot, és hogy így se maradjon le az I5 mögött, illetve tartsa a HT-s hagyományt, megkapta a HT-t.
Most szerintem csak akkor fogja megérni a 6-7th gen, ha nem (vagy minimálisan) lesz drágább a Haswelleknél, és a lapok is oda süllyednek árban, a DDR4 még ígyis drága a DDR3-hoz képest... De a piacon azt látom, hogy egyelőre még igen borsos a Haswell I7 is, meg a 6-7th gen I5 is ...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#99667) jokeph válasza Fred23 (#99657) üzenetére


jokeph
nagyúr

A "T"-s széria nem hoz lázba, vissza tudom fogni a "K"-s CPU-kat "T" szintre, meg még a béka segge alá is akár.
Mindhármat olyan helyről vettem, ahol garantáltan nem voltak tuningolva, mindegyik első gazdás volt, "H"-s és "B"-s lapokban. :))

#99660KROK640: 6600K-t előbb eldobnám, nem tudtam 4,5 GHZ fölé srófolni (értelmesen), a 7600K-m viszont simán ment 4,8-at is, napiban, 4,9-et csúcsra (benchelgetni), és hangyányival erősebb az IGP-je is - alapból is erősebb és nem csak a MHZ-ek miatt jobb.
9. gen-ig megvan a DDR3, és lap is létezik hozzá, pl H310-esben.
A 6600K-m egy Gigabyte H170-es lapban van, és 4*4 GB DDR3L 1600-as ramokkal van megfűszerezve, létezik Z170-ben is DDR3-as lap, szintén Gigabyteból, pl.

#99661DarthSun: a wattmérő meg kiakadt a 4 GHZ-en járó Presinél. ;]

#99662Pista0001: az IGP sokat fejlődött a 6., de főleg a 7. gen-ben a 4. genhez képest.
NFSW szintű játékokra simán alkalmas (kipróbáltam, Pentium G4560-al - 7. gen, 2c/4t, HD610 IGP), 1600*1200-ban vitte nyél grafon, de mellé kell rakni a ramokat hogy DC-ben menjenek.

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#99668) DarthSun válasza Czo (#99664) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Persze, de vigyük le a Prescott 4GHz- et -->3.2- re, sokkal lassabb lesz, E6300- at viszont nem használtam. A kiinduló hsz- omban, a saját lépésemet értettem 478- ról 775- re, már retróként, a maguk idejében nekem nem volt egyik sem. Először a 478- at hajtottam meg rendesen, aztán lett 775, és feltűnt hogy sokkal alacsonyabb órajelen, mennyivel hatékonyabb, csak azt említettem hogy mekkora ugrás volt nálam, de akkor részleteznem kellett volna a pontos körülményeket, amit azért nem tettem, mert sokszor írtam már a két konfigról, általában hozzá is tettem hogy a C2Duo már nem xarral dobálózik.
Valamint én a korabeli váltásokat, korabeli lehetőségekkel nem szoktam nézni, az már a múlt, a mai lehetőségek érdekelnek, a "modern" retro híve vagyok.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#99669) KROK640 válasza Czo (#99664) üzenetére


KROK640
veterán

Na, itt nem értek veled egyet.

Egy gyors gondolat kísérlet :
vegyünk egy random CPU-t (bocs, az Athlon XP-s példáért de ezekről tudok mindent) pl :
AXDA1700DUTC 978567270007 JIUHB0309 VPMW
Ezen végignézve meglehet állapítani, hogy egy 2166MHZ-esnek készülő waffer olyan helyéről van, hogy akár 2573MHZ-et (3100+) is nyugodtan ráírhattak volna, azzal a szorzóval és FSBvel. Ehhez képest gyárban ráírtak 1466MHZ-et vagyis 1700+ -ot, és így ment ki.
megveszem 1700+-nak, de ez valójában egy 2700+-os CPU, egy olyan helyről, ahol akár 3100+-os is lehetett volna, ha a gyártó nem minősíti le piacszegmentációs okokból.
Ilyenkor minek számít a CPU?

Felmerül a kérdés, hogy követek-e el "bűnt" ha csak beállítom a valódi gyári órajelre?
vagy ha azt mondom, hogy ésszerű keretek között (feszültség csökkentés, gyári feszültség, vagy minimális feszültség emelés mellett) rádobok 20-30-40%-ot? Ha élvezem az ingyen plusz teljesítményt? Elvégre is azt vettem, hiszen azt tudja a CPU :)

De jöhettem volna a D805-ös Pentium Dvel is, ami 2,66GHZ-es alapon, de szinte mindegyik 4GHZ-esnek készült és ment 4GHZ-en. Vagy a C2D E6300, ami 1830MHZ-es, de gyakorlatilag mind ment feszemelés nélkül 2130-2400MHZ-en. vagy a Northwood A-val, ahol sok 1600-as ment simán 2400-on, sok 1800A meg 2660-on? (azért írom, hogy sok, mert bár nem láttam olyat ami ne ment volna ennyin, nem zárom ki, hogy esetleg létezett kevés olyan darab).
Miért ne húzzam ki a gépem élettartamát 1-2 évvel is akár (vagy az Athlon XP-mét 3+ -al) egy kis tuninggal?

Persze, hogy ne tarts elfogultnak le kell írjam, hogy bár a mostani 10400F-em is megy BFB-vel 4000 MHZ felett mégis az alap 2900MHZ-en hajtom, sőt a turbo is ki van kapcsolva (szóval ha úgy veszem még "gyárin" sem hajtom). De ennek az az oka, hogy jelenleg olyan helyen van és zárva a gépház, hogy a CPU húzva már jobban melegedne mint amit az ízlésem jónak tart, és a plusz teljesítményre jelenleg amúgy sincs szükségem, így belefér ez.

De az is lehet, hogy csak totál eltérő élet tapasztalatunk ez, mondjuk sosem volt szerencséd a tuninggal, megteheted, hogy ha nagyobb gép kell megkapod/megveszed.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#99670) vrob válasza KROK640 (#99652) üzenetére


vrob
aktív tag

Sztem azon már túl vagyunk hogy a 6. genben nagy pörgést lássunk.
Kb. ugyanannyi a hirdetés az aprón a kategóriájában mint a 2-3 és a 4-5 gen esetén.
8. - 9. gen az brutális jelenleg. Időben rendezve közel duplaannyi a hirdetés és a jegelés a többihez képest.

Most az a szakasz jön, hogy 10db 6600 eladó egyben, meg hasonlók ... illetve bele is trafáltam, már most vannak ilyen hirdetések.

Utána jön retroba, súlyárban.
Még azután pár év múlva meg aranyárban. :)

(#99671) Fred23 válasza jokeph (#99667) üzenetére


Fred23
nagyúr

Úgy jó üzlet lehetett, de engem azért mégis jobban izgatnak a T-s procik.

IGP-ben Skylake és Kaby Lake között az például jelentős eltérés volt a gyakorlatban, hogy a HD530 mellett gyakran akadoztak YT-on a videók, míg a HD630 mellett nem volt ilyen gond.



Ha két kedvenc foglalatot kéne választanom: S462, és 1151 v1.

(#99672) KROK640 válasza jokeph (#99667) üzenetére


KROK640
veterán

A T széria engem sem hoz lázba, azt látom, már 4th gen óta, hogy drágább és butított CPU. Mondjuk ha freelockosak lennének, szerintem azokból lenne a remek tuningalap. :D

Na így megértem miért a 6600-at dobnád, csak látatlanban azt gondoltam, hogy 7th genből elég sok van, 6th meg kevesebb, így egyenlítetted volna a gyűjteményed. Szegény 6th gen most még unalmasabb lett a szememben, különösen DDR3-al...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#99673) Pista0001 válasza KROK640 (#99666) üzenetére


Pista0001
addikt

A felsőbb kategóriákat nem is nézem, sose volt felső kategóriás gépem. Vga téren volt HD7870-em, amikor aktuális volt, kb ez a valaha volt legfelsőbb kategóriás hw-em.

Egyedül RAM mennyiségben nem igyekszek kerülni a kompromisszumot. A hamar meglovasított 478 P4-ben és a helyébe szerzett Athlon XP-ben is 1 giga volt (2004. vagy 2005.), az Athlon 64-ben 2 giga (2006.), az Athlon II X2-ben 4 giga, ez ment tovább a Lynnfield i5-be, majd hamar 8 gigára upgrade-eltem. Mondjuk ezen a szinten aztán megragadtam, de Win 7 vagy Linux mellé nem is volt igazán szükségem többre, főleg ha az egyéb hw-eket is nézzük. Kb 2014-től egy i3 3217U volt a fő gépem, 2016-tól volt mellé egy A4-5000, de ez már Linux-szal. Selejtezett Arrandale és C2D laptopok lettem melóból, ezek is elvoltak/vannak 4 vagy 8 gigával (Linux, Hackintosh, Win 7), majd már 2020-tól akadt pár Haswelles asztali. 2 komplett gépet hoztam el, meg még 4-et zsigereltem ki (ram, hdd), meg vettem egy 1050ti-t, így kezdtem egyáltalán újra játszani, így ismerkedtem meg a Win 10-zel, stb. Sajnos azok az asztaliak csak 2 RAM slotosak, így vagy 8 gigás modulok kellettek volna a 16 gigához, vagy 4 slotos alaplap/brand gép. A megoldás az utóbbi lett. Itt már láttam, hogy ezekkel az "öreg" sz@rokkal bár elvagyok, még szeretem is ezeket, de nem úszom meg a valóban modern gépet, így lett aztán B550 lappal R5 5600, 32 giga RAM es 6650XT. Még így 1 évvel később is sokszor látom itt a fórumban (vagy a szombati Hazai pálya cikkben) hogy 16 gigával raknak össze gépet népek... Kb 2012-ig, illetve most a Ryzennel is a korabeli átlagosnak tekinthető kapacitás dupláját tettem minden gépembe. Az Athlon 64 volt talán kivétel, de azzal a géppel le voltam maradva, ahogy az Athlon XP-vel is kicsit. Magához a hw saját korához képest megvolt a dupla, amikor én használtam, akkor inkább már átlagos volt az általam használt mennyiség.

(#99674) KROK640 válasza vrob (#99670) üzenetére


KROK640
veterán

Szerintem is túl vagyunk azon, hogy a 6th genben pörgést lássunk, bár én sosem láttam. Mindig kb azt láttam, hogy 4th genről váltani nem érdemes. Ugyanakkor még új volt drága volt, előbb javasoltam volna egy 4th gen I7-et mint egy 6th gen I5-öt, másrészt mire lejjebb ment az ára, lett már 8-9th gen is, ami értelemszerűen sokkal jobb vétel volt.

nem szabad egyébként az I7-esek árát alábecsülni az még 3rd-4th genben is tartja magát. Ha abból indulok ki h 4th gen I3 1000ft, I5 3-4000ft az I7 meg még 20K ...

Sok ugyanaolyan vagy hasonló de kb azonos generációs CPU egyben jah, az már itt van 6-7th gennél, és 1-2 hónapon belül szerintem csak több lesz, mikor szembesülnek az emberek azzal, hogy nincs Win 11 meg hogy 7-8 éves gépeken ülnek.
A retro súlyárra szerintem még várni kell vagy 5 évet. Arra az aranyárra megint vagy 10-et ...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#99675) Czo válasza KROK640 (#99669) üzenetére


Czo
őstag

Nem is probalgattam. Nem is gondoltam ra, hogy kene. Miert probalgattam volna? Ha gyorsabb kell, veszek gyorsabbat, ha halkabb kell, akkor veszek halkabbat. Volt Q6600 a filmnezos gepbe, nem is neztem mennyire lenne hajthato, kezembekerult egy X5470, igy kicsereltem ra. Most, ebben a filmnezesre tartott gepben, van egy 5775C-s i7, ami unlocked, de ez is a gyari clockon megy. Volt 3770k-m, az se jart a gyari orajel felett, amikor keves lett, cserelve lett.

(#99676) jokeph válasza Fred23 (#99671) üzenetére


jokeph
nagyúr

:K
G4560-al sincsenek ilyen problémák (HD610), használtam bő egy évig, aztán ismerős szüleinek raktam össze egy gépet, abba került (így a szemem előtt van), kb. csak YT-re meg tartalomfogyasztásra van használva, H270-es Asus Prime lapban.

Régebbiek közül nekem SLOT1/s462/s478, kicsit későbbiekből s1366 és s2011.
Az s775/AMx socket családokat is kedvelem, rengeteg lehetőség és átfedés van közöttük.

#99672KROK640: ami lázba tudna hozni, az egy 5.gen i7-5775C Broadwell. Eléggé ritka, és több szempontból is érdekes CPU, a 6200-as Iris PRO IGP is megér egy misét benne.

#99675Czo: ha le akarod cserélni valamikor az 5775C-t, gondolj rám. :D

#99677DarthSun: Kell is a jó táp.
Az IS7-et most a Corsair VX450-el hajtom, kényszerűségből be kellett tennem az FSP HEXA+ 600-as helyére, ezen ugyanis nem szétszedhető már a 24 pines ATX csati, a VX450-en viszont igen.

Mert hát miért is ne a +4 pin a FAN csati és a jumper felé esne ? :D
A 20 pines ATX csati másik felén meg annyi hely van hogy focizni lehetne.

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#99677) DarthSun válasza jokeph (#99667) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Nembaj, erős táp van benne, valami 450- es Giga. Valamint csak tesztre toltam 4- en, aztán visszatettem 3.7- re, az már kímélő üzemmód, ennek a példánynak.

[ Szerkesztve ]

A 3 test probléma nem megoldható.

(#99678) Czo válasza KROK640 (#99672) üzenetére


Czo
őstag

Nem butitott :) Alacsonyabban van, a thermal limitje, ezt leszamitva, sokszor feature completebb CPU, mint a nevetseges K-s verzio. Pl. nezd meg az i7-3770K -t es az i7-3770T, es a sima 3770 procit: https://ark.intel.com/content/www/us/en/ark/compare.html?productIds=65525,65523,65719: Itt a K-s verziobol, tobbek kozott ki van hajitva a VT-d, tehat ha pl virtualizalgatsz a desktopodon, akkor nem tudsz PCI eszkozt atadni, de ha keresel, talalsz meg mas opcodeokat, amik hianyoznak a K-s, modellbol, de megvannak az allitoalg "butitott" T es sima modellben. A 6. generacional a 6700K volt kb az elso K-s CPU, aminel az Intel nem csinalt bohocot a termekpalettabol, es nem kellett keresgetni, hogy mi lesz az a feature, ami hianyzik a CPU-bol.

Egyebkent pl. az Apple pakolt a a T-s es S-es CPU-kat a "kicsi" iMacjaiba, illetve sokkal esszerubb valasztas volt, egy 1U magas, miniITX hazba T-s i7-et rakni, mint i3-at vagy i5-ot, mert huvosebben uzemelt, a rovid turboval meg sokszor kiboostolhato volt a feladat.

(#99679) KROK640 válasza Pista0001 (#99673) üzenetére


KROK640
veterán

RAM mennyiségben én is hamar rájöttem, hogy lehet vele táltosítani a gépet. Elég arra gondolnom mikor a 366-os Celeronom 64-ről 32MB-ra ment vissza, azt megéreztem, onnan a 96MB-ot meg mai napig az egyik legnagyobb gyorsulásnak tartom. Aztán 192MB, meg - milliószor meséltem - volt 466-os Celeronom 768MB RAMmal is... na ott megtanultam mi az hogy fölöslegesen sok RAM.
Az 1700-as Celeronom ugyan 256MB-val kezdett de nagyon hamart 640MB RAM került bele, ami aztán átöröklődött az Athlon XP-be. Onnan jött 2006 elején az 1GBra ugrás, majd 2009-ben a 2GBra ugrás.
A Phenom 9500 mindössze 2GB RAMmmal kezdte és egy olyan szerencsétlen életszakaszban voltam, hogy évekig egy csavart sem tudtam venni a géphez, így a vége felé már 1GB RAM is volt benne időnként (2013 végefelé ez borzasztó kevésnek számított). Na onnan váltottam a :
I3 4330-ra aminél rögtön 16GB RAMmal kezdtem, majd idővel (akkor az még bőven soknak bizonyult), egy ideig 8GB RAMra downgradeltem, majd vissza 16GB-ra, és végül 2021-ben a cseréje előtt már 24GB RAM volt benne.
A mostani gépem 16GBval kezdett, de hamar 32GB RAMra upgradeltem, aztán tavaly nyáron 48GB-ra. Aztán épp (2023) tavaly decemberben gondolkodtam rajta, hogy nem szarozok, felváltok 64GB RAMra, de a haverok csak tátották a szájukat az ötlet hallattán ... és jobban végiggondoltam az AI-zás kivételével (amihez meg túl kevés amúgy a gépem) semmi nem kér 64GB RAMot, vagy aminek tényleg kell ennyi, annak már a többi komponens lesz édes kevés (10100F, RTX3060 12GB), ráadásul mivel DDR4-es az értéke lassan csak esni fog hosszútávon, és a következő gépembe se esélyes, hogy át tudom menteni (majd valamikor). Na mindezt megfejelte még az is, hogy és most elszálltak a RAM és az SSD árak, és letettem ezirányú bővítésről. SŐT! most 32GB RAM van a gépemben csak tisztelgésképp a 366-os Celeron előtt. :)

... és igen, én is látom, hogy még mai napig rengeteg gépet raknak össze, nagy boltok kínálnak gamingre is 16GB RAMmal. 1-2 kivételtől eltekintve ma még a legtöbb játéknak elég, és ezek szerintem a mostani RAM ár elszállás mellett szaporodni is fognak. Mondjuk king's tech már egyre inkább mondogatja a videóiban, hogy ő 24 vagy 32GB RAMot javasol már a mai gépekbe, és pl gamingre újat már én is csak 32-vel építenék, a 16-ost minimum is ellenjavallanám.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#99680) Czo válasza jokeph (#99676) üzenetére


Czo
őstag

Majd megy a szekreny tetejen levo tobbi regi gepbelso melle. Van mar ott rambusos p3, p45-os giga X5470, Intel alaplapos i7-3770 is, kitudja, hogy egyszer, mire lesz ez meg jo. Azt hiszem, hogy overclockolni Z-s lap kene, nem ez a H97-es, de nem erdekelt az overclocking, itt pl az volt fontos, hogy az X-Fi -t bele tudjam tenni, azaz legyen PCI es ne csak PCI-E.

(#99681) Pista0001 válasza jokeph (#99667) üzenetére


Pista0001
addikt

Nem is a játékra gondoltam elsősorban, hanem a Yt vagy Fb által használt technológiák gyorsítására. Szűk a réteg szerintem, aki ilyen gépeken igp-n 10+ éves játékokat játszik. Ha mégis van ilyen, akkor az jobban jár ha a 4. gen. mellé vesz normális vga-t. Sokkal újabb játékok is menni fognak gond nélkül, es olcsóbban megússza. 750ti, 950, 1050ti igény szerint megvan gombokért, talán rx550 is, pci-e tápcsati se kell, tápot se kell cserélni,... A 4. gen. -> 6-7. gen. váltás proci és alaplap minimum, ha nincs épp ddr3-as, akkor ram is kell, és még a régiből se biztos, hogy tud pénzt csinálni. Szóval továbbra se látok fantáziát a 6-7. gen-ben, ha amúgy van egy 4. (3., vagy akár csak egy 2.) gen.

Amire van értelme váltani, az szerintem minimum B450/B550, R5 5600G (esetleg 5700G), minimum 16 GB ddr4 3200, de inkább 32 giga 3600-as. Ez kijöhet kb 100e-ből (csak ezek a hw elemek!), de elvannak meglevő házban, meglevő táppal és háttértárral. Jó esetben már van legalább egy 120/128-as ssd, meg 500 GB/ 1 tera hdd. Én az 1. gen i5-höz 2012-ben vettem 128-ast Samsung 830-at, az van most a zen 3 mellett is...

(#99682) jokeph válasza Czo (#99678) üzenetére


jokeph
nagyúr

:K
Amúgy tiszta szégyene az Intelnek ez a variálása (meg még pár más is).

#99680Czo: igen, Z-s lap kell hozzá.
Viszont mene az OC nélkül bitangul. :))

#99681Pista0001: tökéletes azokra amiket írtál.
Egy apróság: a HDMI rész picit visszafogott, a gyári spec szerint a 4K@60HZ-et nem tudja, csak a DP kimenete, ezen kicsit besérültem anno - a TV-n nincs DP bemenet, mivel volt ilyen szándékom vele hogy az IGP-t a TV-re kötöm.

Az 5600G nagyon jó kis motyó, CPU és IGP szinten is, épp egy ilyenről pötyögök.
Nekem B350-es lapban van, igazából mindegy a lap, csak a BIOS legyen hozzá frissítve meg persze legyen kimenet az IGP-hez.
Poén a fogyasztása, tetszik.
Az IGP kimaxolásához viszont ajánlott a min. 3600 CL17/16-os RAM, de mehet nagyobb is nyugodtan, nekem 4400CL19 van mellette, 4000-en járatva, és IF=UCLK CR1-ben.

#99683Czo: ha szerválok egy s1150-es lapot, visszatérünk rá. És előre is köszönöm a lehetőséget. :) :R

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#99683) Czo válasza jokeph (#99682) üzenetére


Czo
őstag

Jah, ez total agyfasz. Raadasul, regebben az ARK-on tobb dolog fenn volt, hogy mi hianyzik. Most az a legegyszerubb, ha be tudod rakni valahova es kiolvasni a CPUID-t. Nemreg szivattam meg magam, hogy a Haswellel erkezett AVX2, nincs benne mindenben, ami idoben, boven a Haswell utan jelent meg.

Kolcsonbe (csak hozz helyette valamit a gepbe), elviheted a CPU-t :) Csak ne nyiffantsd ki :D

(#99684) Pikari válasza Czo (#99683) üzenetére


Pikari
addikt

Mi az a program, ami sipákol az avx2 hiánya miatt? Nekem sima avx sincs, eddig egy program volt, ami emiatt visítozott, de aztán találtam belőle sse4-es buildot is.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#99685) Czo válasza Pikari (#99684) üzenetére


Czo
őstag

Alapvetoen egy csomo minden hasznalja, ha van. Pl ffmpeg, vlc, matlab, tensorflow, numpy, winrar, 7zip, photoshop, stb. Egyelore nem kotelezo, azert nem veszed eszre a hianyat. En akkor futottam bele, amikor "kis" Kaby Lake CPU-n volt cel futtatni ffmpeg-et, ehhez pedig "nagy" Kaby Lake-n lett forditva erosen forditasi idoben CPU-ra optimizalt kod, amibol igy hianyzott a runtime cpu detection nagy resze. Majd jott a hidegzuhany, hogy a "kis" Kaby egy Pentium, es AVX2, amit hasznalt az ffmpeg, az csak i3/i5/i7-ben van, Pentiumban es Celeronban nincs.

Pl. az "Atom" szeru Goldmont/Silvermont stb procijaiba, akkor volt meltoztatni betenni az AVX2-t, amikor ezek a magok kerultek be low-power magoknak a high-efficiency magok melle. Itt pedig tenyleg ciki lett volna, ha ennyire nem "egyforma" a 2 mag.

(#99686) Pikari válasza Czo (#99685) üzenetére


Pikari
addikt

Azért nem szívesen teszik bele ezt az utasításkészlet bővítményt, mert egy nagy határ szar. Nem csak arról van szó, hogy bedobnak pár utasítást a többi mellé, hanem külön utasításdekóder kell hozzá, amihez a teljes opkód dekompilálást át kell alakítani, beleértve az opkód regiszter/memória részének kicsomagolását, amihez teljesen át kell tervezni a processzort, mert ezt csak egy új, erre specializálódott áramköri modul tudja elvégezni. Egy olyan hatalmas nagy bloatot ad hozzá a chiphez, aminek a kompenzálásához vagy írtózatosan sok tranzisztor kell, vagy emulálod az egészet mikrokóddal, akkor viszont nagyon kényes helyre kell beszúrni, ami miatt egy csomó mindent belassíthat.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#99687) Czo válasza Pikari (#99686) üzenetére


Czo
őstag

Nem azzal van baj, hogy nincs benne, azzal van baj, hogy ugyonugy hivjak. Az Intel Kaby Lake-nek hivja ezt az architekturat, a GCC-nel ehhez march skylake -t kell kerni, de ekkor szo nelkul feltetelezi a kodgeneralasnal, hogy van AVX2, ezert ez csak akkor lesz jo a "kis" Kaby Lake nevu CPU-n, ha megadod neki a -mno-avx -et is. Szoval nem a hianya zavaro, hanem az a kaosz, ami a nev es featureset mogott van.

(#99688) Pikari válasza Czo (#99687) üzenetére


Pikari
addikt

Értem, nem is tudtam, hogy ennyire összezagyválta az intel. Mondjuk én egész egyszerűen -march=k8-at használok 64 bitre, ha tudom, hogy azt a binárist valami másik rendszerre majd valamikor egyszer át kell vinni, 32 bitre pedig -march=486-ot, mert fő az óvatosság :D

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#99689) Czo válasza Pikari (#99688) üzenetére


Czo
őstag

Itt tudtuk, hogy Kaby Lake a cel, igy ezert lett march skylake hasznalva, es Kaby Laken ellenorizve (MBP). Aztan megse ment Kaby Laken :D, mert vannak sokkal Kaby Lakebb CPU-k :D. Szoval, ez elegge kusza.

(#99690) sidi válasza DarthSun (#99587) üzenetére


sidi
junior tag

Köszönöm :)

Nekem csak 12 Mhz-es, 20 Mhz nálam már 386 SX... azt is letesztelem majd :)
Megjegyzem, a blogodban láttam először 20 Mhz-es 286-ost, nekem csak AMD 16 Mhz a csúcs, de nem akarom az alaplapot cserélni, mert a biosa passzol az eredeti házhoz :)

Videokártya pedig Ruby EGA/VGA van benne, bár nem nagy szám, de annál érdekesebb:
[kép]
Ilyen mint ez, csak nincs teli RAM-al: [link]
Nem tudom érdemes-e 286-os gépben 512kB-ra bővíteni?
(majd amikor takarítom lefotózom és blogba is lesz a géppel együtt.)

Milyen jó, hogy belinkelted a LandMark teszt képet, régen használtam, sokat gondolkoztam a nevén...
Meg is találtam a DOS 6.22 és Win 3.11 Boot CD-den: [link]
Azon bár egy util mappába ömlesztve, de minden benne van :)

Honnan lehet biztonságos forrásból leölteni hasonlókat? van valami gyűjtemény?

DarthSun, neked van amúgy FPU ezekhez a gépekhez? XT-hez i8087-ből van egy plusz, aranykupakos, ha érdekel írj privátban. (287 sajnos nincs nekem olyan ami menne 20 Mhz 2/3-án.)

[ Szerkesztve ]

"Csak a Puffin ad Neked erőt, és mindent lebíró akaratot." Bud Spencer, 1981

(#99691) sidi válasza Fenyő (#99591) üzenetére


sidi
junior tag

Az igen, szép munka, érdemes lenne róla cikket vagy blogot írni :)
Így van, 3D Bench valóban nem használ FPU-t.

"Csak a Puffin ad Neked erőt, és mindent lebíró akaratot." Bud Spencer, 1981

(#99692) sidi válasza Fenyő (#99600) üzenetére


sidi
junior tag

:R

"Csak a Puffin ad Neked erőt, és mindent lebíró akaratot." Bud Spencer, 1981

(#99693) DarthSun válasza sidi (#99690) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Elég a 12, végülis ezeknek nem kell sebességbajnoknak lenni.Jól néz ki a Ruby, van rajta pár kristály.
512kb/286 : talán érdemes, video módok nagyobbak bizonyos címekben.
Régi gyűjtögetés, 1988- tól... Ma is van pár hely : DOS forrás, MGDX, ArchiveDOS, ArchiveDriver, ArchiveUtil, FalconFly, SunetArch, FalcoSoft, stb, amiket hirtelen találok.

FPU- m csak 386/486 kategóriához van, 486DLC mellé bepakoltam, elindul a Quake, de diavetítés. Nemsok minden használja, inkább csak kuriózum, feeling még a korai időkben. Gondolom ingyenes a 8087, ha itt említed, én fullon vagyok különleges procikkal, inkább add olyannak, akinek kevés van.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#99694) arn válasza frescho (#99639) üzenetére


arn
félisten

En realtime encoderol beszelek, mert ha modvaltas van a streamben, azt nem tudod lekezelni egy fix kisfelbontasu videoval egyszeruen. Ha vegig ugyanazt a modot hasznalod, akkor tobb lehetoseged van.
Tehat van az input, realtime meg a scale es az encode 4k streambe. Ezt tudja az m1 5% terheltseggel. A dolog szepsege, hogy akar streamelheted is realtime, mikozben jatszol. Datapathnal van lag, de pl ossc-elgato vonal gyk lagmentes, viszont ronda es lassu a modvaltas, mert ket eszkoznek kell szinkronizalni.

De csinaltam olyat is, hogy 1:1 lossless video input es az lett felsalazva 8kra, ez hasonlo ahhoz amit irsz, de sokkal lassabb az egesz process, es kevesbe rugalmas. Youtube szempontjabol nem igazan volt kulonbseg vegeredmenyben.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#99695) arn válasza arn (#99694) üzenetére


arn
félisten

Datapathnal a modvaltasok profilozasa a legnagyobb kihivas, erre irtam anno kulon programot, mert a gyari toolnal eleg nehezkes volt. A masik, hogy a dosos kimeneteket 100 felekeppen ertelmezte, tehat ugyanazt a modot mashogy detektalta a kulonbozo kartyaknal.

De ha vki kitarto, meg mindig a legjobb eszkoz, foleg ha nem realtime dologrol van szo - a modszerek kidolgozasa idoigenyes. Meglehetne csinalni nagyon pro modon az egeszet, de erre kb zero az igeny, mind a kartya, mind a vegeredmeny szempontjabol. Kutya nem kivancsi mar ilyesmire, onszorakoztatasbol meg par ev alatt rauntam.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#99696) sidi válasza DarthSun (#99693) üzenetére


sidi
junior tag

Köszönöm, ez több mint amire gondoltam :)

Honnan lehet RAM-ot szerezni Rubyhoz?

Az FPU nem ingyenes, de azért nem hirdetem mert nem akarok mindenképp megválni tőle, olyannak adnám, akinek tényleg szüksége van rá használatra, de látom Neked van :)
Remélem ez nem ütközött szabályokba...

"Csak a Puffin ad Neked erőt, és mindent lebíró akaratot." Bud Spencer, 1981

(#99697) DarthSun válasza sidi (#99696) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Nincs mit, szívesen.
Ruby fotóján 16 db RAM IC=512kByte, akkor 512x8/16=256kbitesek kellenek bele - 32K x 8bitesek, 18 lábbal, ilyet nem látok sehol. Ha elszámoltam, vagy valaki tudja hogy hol kapható, szóval a nálam okosabbak biztosan tudják. Ilyenből kell a bővítéshez 8db.

Ha nem ingyenes, akkor szabálytalan, de mindenki kapott 1 lehetőséget, Te még nem használtad fel, nem vettem észre... :)

A 3 test probléma nem megoldható.

(#99698) frescho válasza arn (#99694) üzenetére


frescho
addikt

Ezeknél a 8 biteseknél módváltás? Na jó van 1-2 cím ami tud variálni a CRCT-nél, de az is csak modernebb gépben van. A legtöbbnél a pixel clock fix, max variálnak, hogy abból hány képpont jön ki 2 vagy 4 színnel. Erre ráfixálom a kártyát, nekem ne váltogasson kénye-kedve szerint. Az Amiga már be tud kavarni, de azt meg már HDMI-n húzom ki és a digitális folyam megy 1:1-be a fájlba.

A késleltetést egy videó elosztóval lehet könnyen kezelni. Cak oda is jó minőségű analóg cucc kell. A 24 MHz nem limitál a régi gépeknél, de PC-nél már van olyan felbontás ahol igen. Szerencsére ez engem már nem érdekel.

Lassabb, de ha nem demót akarsz, hanem vágod a szüneteket, hangot raksz alá, akkor nincs jobb. Például ez valami 5 videóból lett összerakva, mert beleugatott a szomszéd kutyája, külön rajzoltam, floppy és cas emuláció is külön rész... Ebben még az is vicces, hogy először néztem, hogy miért ugrál a kép a tesztnél. Aztán rájöttem, hogy nincs videoszinkron áramkör, így a megjelenítés és a videoRAM-ba író teszt ütik egymást.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#99699) Czo válasza DarthSun (#99697) üzenetére


Czo
őstag

Ha [link] erre a kepre gondolsz, akkor itt 4464, azaz 64K x 4 bites memoriak vannak, 120ns eleresi idovel.

(#99700) DarthSun válasza Czo (#99699) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Tudtam én hogy elszámoltam :B :R, bár a 256kbit stimmel, csak 4bitesek, olyat ki lehet szedni rossz lapból/videoból.

[ Szerkesztve ]

A 3 test probléma nem megoldható.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.