Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#99101) frescho válasza envagyok (#99100) üzenetére


frescho
addikt

Azt lehet, de ha jól emlékszem azok csak 2x-es sebességűek voltak. A beállítást az SB leírásában kell megnézni, fejből nem emlékszem a portra, de nem volt valami nagy kaland. A sima VLB kezeli az ATAPI-t, pontosabban nem kell kezelnie. Elég, ha be tudod tölteni a hozzá a megfelelő meghajtót, mert az standard IO műveletekkel majd lekezeli. A cache kártyánál az a baj, hogy az elrejti az eszközöket, tehát saját magának kellene lekezelnie, vagy valahogy továbbítania a parancsokat. Az újabb SB-ken volt IDE port, azt secondary-ra jumperelve, a cache kártyán letiltva mehetne rá a CD és a ZIP. Már volt itt téma, hogy mennyire rövid ideig mentek ezek a kártyák és milyen vicces hibákat tudtak előállítani.

Az SCSI-t szeretem, főként amikor nem dőlnek meg a merevlemezek, mert egy 50 pines meghajtót találni ma már nem egyszerű. Tegnap pont blueSCSI-t raktam össze és örömmel konstatáltam, hogy az új firmware már CD-t (iso és toast amit próbáltam) is tud emulálni. Egyedül az SD kártya write állóságával vannak fenntartásaim, de hobbi gépbe jó lesz...

https://frescho.hu

(#99102) arn válasza envagyok (#99100) üzenetére


arn
félisten

Akkor mitsumi vezerlos sbpro kell, az elso generaciosbol nem is tudom van mindenfele, az sbpro2bol van sony, pana, mitsumi. A panas a gyakori.

Sima vezerlon siman mennek az ides driveok.

Ha vmi kesoi dx2ot epitesz, szvsz feleslegesen szivatod magad a cmsel, cache controllerrel meg vmi os cdrommal, ami a korabbi korokra volt jellemzo. 95re mar mindenki atapit hasznalt, az sbpro2 is kikopoban volt, es a caches kontrollerek sem mentek iden (92-94 re volt jellemzo).

A cache controller erdekes, de gyakran lassabb, mint a sima, csak apro fileoknal jelent elonyt, mert a dedikalt 1/286 lassabban kezeli az iot, mint a 486 bioson keresztul.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#99103) envagyok válasza arn (#99102) üzenetére


envagyok
veterán

A cache vezérlőt kiveszem.
Az sb pro-ról azt írják panasonic/mitsumi [link]
De végülis az jól megy a dedikált vezérlőjével
Összeszedem a vga kártyák közül is a jobbakat, van wd paradise, és s3 9xx is.
Igazából tetszik az a cd rom.

(#99104) Czo válasza envagyok (#99100) üzenetére


Czo
őstag

Egy mezei IDE vezerlo, ugy mukodik, mint egy mezei IDE vezerlo. A ZIP drive drivere (es az ATAPI cuccok, tehat CD, LS120, kazetta) azt feltetelezi, hogy az eszkozt, amit vezerelni akar, egy mezei IDE vezerlo, tokeletesen standard I/O cimein fogja megtalalni. Az a merevlemez vezerlo, ami mutatja az osszes radugott eszokzt egy mezei IDE vezerlo portjain, azt meg fogja hajtani az ATAPI driver.

Modern gepeknel, amikor atallitod a SATA-t "Legacy IDE" modra, akkor "visszabutitod" es a vezerlo a radugott eszkozoket a mezei IDE vezerlo modjara, a mezei IDE vezerlokon megszokott I/O cimeken fogja mutatni. Ezert tudod, az oakcdrom.sys-t hasznaln, SATA-s optikai drivehoz, ha visszarakod "Legacy IDE" modra. Ha viszont native, vagy AHCI modra rakod, akkor csak olyan cdrom vezerlo dos-os driver johet szoba, ami beszeli az ahci-t (ahcicd.sys) vagy az adott kontroller nativ modjat.

Tehat, barmi olyan kontroller jo lesz, ami pont ugy mukodik, mint ahogyan, az elso IDE kontroller mukodott. Minel butabb a kontroller, annal valoszinubb, hogy ilyen, de minden kontroller leirasabol kiderul, hogy milyen. Ha peldaul, a kontrolleren van ROM/EEPROM, tehat van barmilyen BIOS extensionje, akkor 99.999999%, hogy nem standard IDE (hiszen, a standard IDE BOOT tamogatashoz, tartalmazza a kodot a BIOS!).

Pont ugyonez van, mint a hangkartyaknal. Ami Sound Blasterkent mukodik, azt meg fogja hajtani a Sound Blasterhez irt szoftver, ami nem ugy, azt nem.

[ Szerkesztve ]

(#99105) frescho válasza arn (#99102) üzenetére


frescho
addikt

Ha én építenék ilyet, akkor kerülne bele egy jó kis lemezcserélgetős IDE CD meghajtó. Az is különleges, de kevés vele a szívás. Hangkártyának meg egy ESS-es csodát választanék ami nem fancy, csak működik ahogy kell. Ráadásul a hangja sem rossz, bírja magasabb órajelet stb.

envagyok: Közben rájöttem, hogy milyen hangkártyát kell választani, ha az ember küzdeni akar: IBM MWave. Valahol van egy, majd ha nagyon unatkoznék, akkor feltámasztom :) Kell még mellé valami 10 Mbites hálókártya is, csak azért, hogy fogyjanak a DMA-k. Mindezt pedig egy alapból 386-os, de 486 foglalattal megáldott lapba. A proci meg legyen Cyrix :D

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#99106) envagyok válasza frescho (#99105) üzenetére


envagyok
veterán

Lemezcserélgetős IDE CD a pár hsz-al előbbi képemen már van a P233-ban, de nagyon tetszenek a korai saját driveres cd-k is:

@czo, arn
Keresgéltem vesa videó és io kártyákat, melyikeket ajánljátok?
Úgy emlékeztem, van jobb s3 is :F

Most tseng et4000 w32p van benne vlb

[ Szerkesztve ]

(#99107) envagyok válasza envagyok (#99106) üzenetére


envagyok
veterán

Ezt lenne jó még feltámasztani :)
(Nem sajátja a bios chip), meg infót se nagyon találok róla.
Jumpereket is csak képek alapján pótoltam.

[ Szerkesztve ]

(#99108) Czo válasza envagyok (#99107) üzenetére


Czo
őstag

O, ebbol volt WDC chipes is? En csak Cirrus Logicosat lattam anno belole. Az valami Palm VLB Multi I/O neven futott. En, ha nagyon be akarnam ezt uzemelni, akkor elso korben, keresnek BIOS-t ami matchel a VGA chiphez, hiszen ahhoz kell a BIOS. A jumpereknel multimeterrel megkeresnem es felirogatnam, hogy mi, hova csatlakozik. Pl. Melyik jumper melyik laba lesz GND, vagy 5V, vagy ilyen olyan ellenalasokon at, adott IC adott labara fut be. Majd az adott IC datasheetjebol kideritheto, hogy mit kapcsolhat.

(#99109) arn válasza envagyok (#99106) üzenetére


arn
félisten

Chip alapjan az en kedvenceim doshoz: s3 vision (94-95), wd90c33(93), ark (95). De a kartyan mulik, hogy milyen, meg egyaltalan milyen allapotban maradt meg. Lehet uj koraban remek volt, de mar messze van az eredeti allapotatol, es ezert rossz a kepe, stb.

olyan valassz:
1. Kompatibilis
2. Jo a kimenete
3. ha a fenti ketto ok, akkor a leggyorsabbat

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#99110) arn válasza envagyok (#99107) üzenetére


arn
félisten

A paradise matricas lehet wdc chip, annak a biosat probald bele.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#99111) arn válasza frescho (#99105) üzenetére


arn
félisten

En ezt hasznalathoz kotom, en is lelkesen beleraktam a talcakidobos sony 33at, de egyreszt hulyen nezett ki a 3 drive, masreszt meg semmire se hasznalnam egy 93as gepben. A 95os gepekben mar 2-6x atapik vannak, amik lenyegeben csak lassabbak, de ugy mukodnek mint a kesobbi cdk a gyerekbetegsegek nelkul.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#99112) FoxiestFox válasza frescho (#99105) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Épp egy ilyen 6 lemezes példány cserélgeti az asszony karácsonyi cd-it a PIII-ban, random lejátszásra állítottam :))

(#99113) envagyok válasza arn (#99110) üzenetére


envagyok
veterán

Fccid alapján trident :(

(#99114) envagyok válasza Czo (#99108) üzenetére


envagyok
veterán

ISA kártyás BIOS-a is jó?
VLB kellhet, gondolom

(#99115) Czo válasza envagyok (#99114) üzenetére


Czo
őstag

Ez a chip, ami rajta van a kartyadon, ez mukodik MCA, ISA es VLB kartyakon. En azt mondanam, hogy ha a Chip ugyonez, akkor jo lesz a BIOS is.

(#99116) RollandCG válasza FoxiestFox (#99076) üzenetére


RollandCG
csendes tag

Mindig is meg volt osztva :-) Itt
Gyorsan csináltam egy használható kiadást. (Letöltés)
Fontos! a projekt linux alapú ezért a SYSLINUX, ISOLINUX (+GRUB) mappákat ne töröld!
Az ISOLINUX könyvtárba vannak az image fájlok, ami kiválasztáskor betöltődik.
Azaz a linux tölti be.
De az image fájlok is linux alapúak ezért betöltéskor az autoexec.bat és a config.sys mellett ne keresd a command.com-ot és a hasonló fájlokat, mert a FreeDos kernel.sys-t a linux tölti be.
Valahogy így:

Légyszi teszteld már a menüben lévő két játékot.

Minden fontos dolog benne van ami egy játék indításhoz kell.(az alap kész)
Olyan mint egy konzol :D
(kb. 95% kész) Gold of the Aztecs
(kb. 85% kész) Ecstatica
Itt a hangkártya kiválasztáskor a "devload" parancs dolgozik.


Akkor mindenkinek jó szórakozást!
Kérdés/kérés privátba, mert csak akkor olvasom a fórumot amikor van egy kis szabadidőm :-)
Köszönöm!

(#99117) FoxiestFox válasza RollandCG (#99116) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ú nem semmi! :D Kösz!

(#99118) envagyok válasza envagyok (#99106) üzenetére


envagyok
veterán

A multi io vezérlők közül melyiket ajánljátok?
[link]

(#99119) DarthSun válasza RollandCG (#99116) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Nagyon kössz/köszönjük a topik nevében is. Én letöltöttem, és bizonyára lesz még aki hasznát veszi.
Az első linkről nem tudtam volna, mert fácséra nem vagyok regelve, a megásról szedtem le.

Készül az enyém is, még lepróbálom X99 és AM3+ gépeken is, aztán linkelem.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#99120) frescho válasza envagyok (#99118) üzenetére


frescho
addikt

Goldstart, mert az birja a tempot. Mivel ugy latom nincs alulrol a masodikkal probalkoznek.

https://frescho.hu

(#99121) DarthSun válasza frescho (#99120) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Winbond...nálam is az vált be a kifullozott S3- hoz. A DX- ben meg CMD van, ahogy nézem arról elveszett a fotó, gugli elkeverte, pedig átmentettem, aztán megint változtattak a felhőn. Bár asszem az FX- es gépen megvan, arra tükröztem a korábbi verziós Google-fotókat offlineba is.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#99122) envagyok válasza frescho (#99120) üzenetére


envagyok
veterán

Goldstar sajnos csak sima ISA van.
Akkor kibróbálom amit javasoltál..
Ha egy ilyen vezérlőn van game port, akkor a Soundblaster Pro-n, vagy a vezérlőkártyán érdemes bekapcsolva hagyni?
Ehhez a vezérlőhöz létezhet leírás?
Az fcc id alapján hiába keresem.

[ Szerkesztve ]

(#99123) arn válasza envagyok (#99118) üzenetére


arn
félisten

Minel ujabb altalaban annal ujabb modokat tud.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#99124) czundermák


czundermák
aktív tag
LOGOUT blog (1)

Akadt egy problémám, ami valamelyest kapcsolódik a retrohoz.

Nincs ötletetek, honnan lehetne leszedni azt a betütípust, amit az Asus használt a kártyáin a Riva TNT korszakban?
A hivatalos oldalon csak ROG font-ot találtam. Másutt szintén nem lelhető fel, igaz nem vagyok túlzott májere a betütípus keresésnek.


A kép alapján talán könnyebben beazonosítható, mire gondolok.
Maga az Asus logo nem probléma, az "árnyékolt font annál inkább.
Nincs meg valakinek? :)

CPU tálcák és bővítő kártya állványok: http://bit.ly/3tOpQyO

(#99125) envagyok


envagyok
veterán

Múltkor szó volt a 3dfx előtti 3d gyorsításról.
Eddig 95. Augusztusig néztem át a PCGURU-t.
95 januárban írtak a 3DO Blasterrel, májusban tesztelték.
Matrox kártyánál is már 3d, opengl cikk volt.
Júliusban a Descent tesztjében már 3d virtual reality sisakokról írnak :Y
@Arn tényleg 95 elején cikkeztek már atapi cd-romról, sőt íróról is.

Kíváncsi vagyok, mit írnak még 95 2. felében, és 96-ban.





(#99126) Czo válasza envagyok (#99125) üzenetére


Czo
őstag

95-ben, a VR, amirol cikkeznek, az a Forte VFX-1 lehetett. Ma, egy vagyonert el lehetne adni, mint IT tortenelem :D, kb 98-99-re teljes erteket elvesztette a sisak.

(#99127) arn válasza envagyok (#99125) üzenetére


arn
félisten

Igen, vr sisak hullam volt a 90es evek kozepen, ami ugyanugy elhalt mint a mostani. Pl ef2000 is tamogatta, de ennek nem volt koze a parhuzamosan jott 3d gyorsitashoz, kijelzoket meg head trackinget jelentett.

95re az atapi es a cdrom teljesen altalanos lett, nem ujdonsag volt.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#99128) envagyok


envagyok
veterán

Megvolt a 95-ös évfolyam áttekintése.
95.11 előzetes a Nvidia nv1-ről
95.12 komolyabb cikk az nv1 Diamond Edge kártyákról, már magyar forgalmazó elérhetőséggel, és infó, hogy 95 karácsonyra elérhető lesz.
Volt egy Quake cikk, amiben már a 3D Blasterről írnak, hogy a Quake azzal magasabb felbontásban lesz játszható.
Illetve még egy Matrox 3D cikk volt.
Szóval 95-ben azért már rendesen cikkeztek itthon is, és boltokban is elérhetőek voltak 3D-t gyorsító termékek (nv1, matrox, 3DO blaster)
A CHIP magazin nem játékosoknak íródott, azért nem erőltették akkor még a 3d vonalat annyira.
Mellé egy kis Gravis joystick nyálcsorgató.



[ Szerkesztve ]

(#99129) Czo válasza envagyok (#99128) üzenetére


Czo
őstag

A Pixel Multimeda :) A Gravis es Diamond cuccok forgalmazoja. En ugy emlekszem, hogy valami alagsor szeru uzletuk volt, de megnezve ezt a cimet, egy kapualjat dob a street view. Pedig, eskudni mernek, hogy lefele kellett lepcsozni.

(#99130) envagyok válasza envagyok (#99128) üzenetére


envagyok
veterán

Alter Lansing ACS500 :Y [link]
Cybermaxx sisak, meg forte vfx1 :Y
Azt hiszem retró gyűjtő szinten van még hova fejlődni.
Akkor még a 3d Blasterről, 3DO Blasterről nem is beszéltem.
Meg azok a Gravis joystickok. :C

És csak egy átlagos év a PC történelemben 1995 :U

[ Szerkesztve ]

(#99131) Czo válasza envagyok (#99130) üzenetére


Czo
őstag

3D Blastered tuti van. Ez a Creative Labs 3D videokartyak brandneve (Mint a Monster a Diamondnal pl). Volt belole 3Dfx, TNT, S3, de VLB-s OpenGL Glint gyorsito is. A 3DO Blaster pedig egy 3DO jatekkonzol, ISA kartya formaban. Pl. az elso NFS 3DO-n jelent meg, a PC-s verzio csak egy konzol port :D.

Szerk: A Forte VFX1 egy "erdekes" cucc. Nem mondom, hogy felejtheto, de azt se tudom ra mondani, hogy emlekezetes. Ha ezek par evvel kesobb, mar a Windowsos eraban erkeznek, talan tobbre lehetett volna hasznalni. A kontrollere tobbet volt hasznalva, mint a sisak.

[ Szerkesztve ]

(#99132) FoxiestFox válasza Czo (#99131) üzenetére


FoxiestFox
félisten

(#99133) envagyok válasza Czo (#99131) üzenetére


envagyok
veterán

Persze van, későbbi, de "A" 3DBlaster nincs, és nem is könnyű beszerezni. Az a Glint gyorsító 95 végéről.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#99134) frescho válasza envagyok (#99125) üzenetére


frescho
addikt

Pár gondolat, emléket felszínre hoztak ezek az oldalak:

Ezek a sisakok elég alacsony felbontásúak és jó nehezek. Van egy dobozos példányom, de igazából csak mutogatni jó. Amigára egész jó szimulátorokat építettek, de azoktól sem szabad mai szemmel sokat elvárni. Persze amikor a 90-es évek közepén volt szerencsém egy ilyenhez amihez ráadásul tartozott kesztyű és egy érzékelős váz, akkor... Na ezt nem lehet finoman megfogalmazni, de erős versenyben volt a lányokkal.

Az emlegetett Acorn gépben is futó processzor egy jól sikerült darab volt, méghozzá annyira, hogy ma a legtöbb cuccban a leszármazottjait használjuk. Acorn RISC Machines = ARM :)

Chip magazin: Akkoriban Chip, Computer Panoráma és Új Alaplap vonalat előbb lapoztam át, mint a Guru-t COV-ot vagy 576-ot. Voltak tanáraink akik jó példát mutattak, a játék mellett jutott idő a szakmai oldalra is.

A Gravis joy-ok nem voltak rosszak, de akadt jobb. Igazi F16 klón egy nehéz acél lapon. Most nem ugrik be a neve, de azzal nem értek fel a Gravis-ok. Megfizetni persze lehetetlen volt.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#99135) Czo válasza frescho (#99134) üzenetére


Czo
őstag

MIlyen sisakod volt? Nekem csak a VFX1 jutott.

(#99136) frescho válasza Czo (#99135) üzenetére


frescho
addikt

Egy kicsit flexelek. Őszintén bevallom, hogy nem a legritkább cuccom, vagy olyan amire a leginkább büszke lennék, de itt értékelni fogjátok :) Lassan már retrónak mondom, de mostanában csak pihen a dobozában. Lehet, hogy meg kellene próbálni összeházasítani egy almával? Szóval gyorsan leszaladtam a polchoz és készítettem két képet.

https://frescho.hu

(#99137) Czo válasza frescho (#99136) üzenetére


Czo
őstag

Fx5900. Szoval, ez mar boven a "modern" Windows era.

A VFX1-nek "csak" 3 hibaja volt :D
- DOS: tehat mindenhez patch kellett, vagy exclusive support
- Feature Connector: Az egy dolog, hogy 256 szinre limitelt a csatlakozo, de a felbontasok sem volta mind1-ek, igy volt olyan kartya, amin volt ilyen conncetor, de nem adott kepet abban a modban, amire a a driver/jatek beallitotta volna :D
- ISA kartya

Ha par evvel kesobb szuletett volna, talan lehetett volna PCI a kartya, vagy talan VGA dugorol is levehette volna az analog kepet, de talan lett volna.

Szep doboz. Nekem semmi nem maradt belole. Meg fenykepek sem, mert amikor meglett az elso digit fenykepezom, akkorra mar a DOS es a DOS-os jatekok igy a VFX1 is halott volt.

(#99138) arn válasza envagyok (#99130) üzenetére


arn
félisten

Joybol gravisom volt, retrokent elegge felejtheto, vettem egy dobozos logitechet helyette (94es), sokkal jobb. Gamepadok is vannak, de oszinten szolva semmivel sem hasznaltam eddig :)

A dos teljesen sw renderkent ment ki az atlagember szamara, ezek egzotikus cuccok voltak, es olyan gyorsan fejlodott minden, hogy el is felejtodott.

A glint az inkabb pro cucc volt cadre, nem jatekokhoz keszult es annyiba kerult, mint egy jobb gep.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#99139) arn válasza frescho (#99134) üzenetére


arn
félisten

Az a fem joy bennem is megmaradt brutal cucc volt a korabeli muanyag quickshot remalmokhoz kepest. Asszem thrustmaster topgun volt.

Retrozasra kettot gyujtottem be… egy logitech wingman extremet (doboza is megvan), meg egy ms sidewindert, ami ffb joy 2000bol, azt neztem hogy meg most is eleg jo aron megy emiatt.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#99140) Czo válasza arn (#99139) üzenetére


Czo
őstag

Windows 10/11 eseten is mukodik meg, nem, vagy nem probaltad? A SindeWinder ForceFeedback Wheel, az siman megy Windows 10 alatt. Nyilvan, csak DirectInput-ot tamogat a korabol fakadoan, de az FFB is mukodik rendesen.

(#99141) frescho válasza Czo (#99137) üzenetére


frescho
addikt

Ez csak a PC sarok ahol nincsenek rendezgetve a dolgok. Keveredik a modern FX az eredeti IBM PC-vel, de héderel ott PS/1 és PS/2 is. Átellenesen katonás rendben áll egymás mellett az AIX, NeXT, Sun trió és várják a HP PA-t, hogy meglegyen a quartett. Az O2-őt nem veszik komolyan. Ezeket valahogy jobban szeretem, talán azért mert ritkábbak, de lehet csak azért, mert meg kellett küzdeni velük, hogy működjenek.

https://frescho.hu

(#99142) arn válasza Czo (#99140) üzenetére


arn
félisten

De probaltam ms flight simulatorral, usbs… rendesen mukodott, meg talan win10 alatt. Kivancsisag keppen lehet radugom xboxra :DDD

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#99143) Czo válasza arn (#99142) üzenetére


Czo
őstag

A Wheel nem tamogatta a boxot.

(#99144) arn válasza Czo (#99143) üzenetére


arn
félisten

Ki tudja, eger, bill ugy mukodik vele, mint pcn, azert adtam el a ps5ot es valtottam xboxra. Gyk siman bekotheto a pc helyere.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#99145) FoxiestFox válasza frescho (#99136) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Én még nem láttam ilyet, de jól néz ki. Tök 90-es évek feelingje van mondjuk. :D

(#99146) envagyok válasza arn (#99139) üzenetére


envagyok
veterán

Nem ilyen joystickre gondoltál?:

Pont mai posta.

(#99147) arn válasza envagyok (#99146) üzenetére


arn
félisten

Nem, ugy nezett ki, mint egy vadaszgep joy, megtalaltam, suncom.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#99148) TeeBee73 válasza arn (#99139) üzenetére


TeeBee73
addikt

Egy MS FF Sidewinder nálam is figyel a polcon, de Gameport híján egyik gépemen sem tudom használni. (Eladni meg nincs szívem.) :)
MOD: Vettem anno', USB-Gameport átalakítót, de nem szerette.
MOD2: #99147: TT kormányra tippeltem volna, nekik van F16, Warthog replikájuk.

[ Szerkesztve ]

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#99149) arn válasza TeeBee73 (#99148) üzenetére


arn
félisten

Megneztem, sidewinder ff 2 usb, ami nekem van

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#99150) TeeBee73 válasza arn (#99149) üzenetére


TeeBee73
addikt

Mázlista.
Nekem még Gameport-os jutott. (Igaz, már kb. 25 éves.)

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.