Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45001) DarthSun válasza unclefucka (#44999) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Működik szépen, mondjuk vannak eredeti driverCD- im, a Live-okhoz azokat használom.
Az Audigy hardveresen jó, AM2+ - ban megy, vezetőszál-hibát így nem is kerestem rajta.

(#45002) cbmfan


cbmfan
senior tag

találtam egy Philips(nek álcázott Yamaha) 4X4X16X-os cd írót, ami írás közben mindig megáll 33:28:50-nél. puffer 99%, ledek ugyanúgy világítanak, több gépben, más OS alatt is ugyanezt műveli. hibajelzés nincs. valami ötlet?

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#45003) unclefucka válasza arn (#45000) üzenetére


unclefucka
senior tag

Korai OP rendszerhez korai SB Live! dukál. :DDD

A késöbbi SB Live!-ok is mentek WIn98 alatt simán, van egy gyári lemezem is, amin rajta vannak a tuti driverek.
Egy SB 0220 -hoz adták még anno.

A CT 4830-ast meg sima LiveWare hajtja.

(#45001) DarthSun: Igen, azok jó, hasznos lemezek. :K

Az Audigy ezek szerint kényes az alaplapra?
Mert a Live! -ok nem kényesek, ilyen szempontból.

[ Szerkesztve ]

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#45004) DarthSun válasza cbmfan (#45002) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Olvasási teszt végigfut az egész lemezen ? A csúszótengelyen összegyűlt porkarikát szoktam letisztítani, de ha ilyen gond van akkor az olvasás sem megy végig.

(#45005) cbmfan válasza DarthSun (#45004) üzenetére


cbmfan
senior tag

azt még nem próbáltam. először szétkapom, kipucolom, utána próba.

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#45006) DarthSun válasza unclefucka (#45003) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Igen úgy vettem észre hogy XAkta van az Audigy- n, haverom egy régebbi AM2 lapjában és nálam a SlotA lapban meg sem jelenik a PCI listben. MSI KA780G lapomban, IGP és HD6850 mellett megy, de ha a GTX285 benne van a lapban, akkor szintén nem látszik a post listában ( a Live igen ). A Giga GA-MA790GP-DS4H lapomban meg megy mindenféle felállásban, a sima Audigy és a Platinum Pro is. Összegezve ennyit sikerült kiderítenem, számomra az oka ismeretlen egyelőre :U :F , esetleg tippelgetni tudtam...

A Live- ok tényleg mennek mindenben, csak PCI csatoló legyen, aztán go.

A lemezekből kettőt, vásárolt Live- okhoz kaptam, 3- at meg kollégától, sok más lemezzel együtt, selejtezte a régi cuccokat.

(#45007) arn válasza unclefucka (#45003) üzenetére


arn
félisten

Szimpla oka van, 99es a lw3, igy nem ismeri a 2000es, stb kiadasu kartyakat. Megy vele amugy, ha manualisan allitod be, de az idje ismeretlen.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#45008) unclefucka válasza arn (#45007) üzenetére


unclefucka
senior tag

Igen, ezt anno észrevettem, amikor egy SB0220 -at próbáltam Liveware -el életre kelteni (nem ment), aztán maradtam a saját CD -jénél.

Liveware 4.0 soha nem jelent meg végül is? Nekem úgy rémlik, hogy kiadták.

(#45006) DarthSun: Nekem elég az az egy lemez, amim van, jól őrzöm.

[ Szerkesztve ]

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#45009) Ganz-[HUN] válasza Vladi (#44981) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

Ismerős, sokszor tízezreket is... :O

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#45010) arn válasza unclefucka (#45008) üzenetére


arn
félisten

En nem tudok 4esrol, csak ujabb drvekrol.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#45011) DarthSun


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Most vettem észre hogy elianda, januárban weblapot is indított, a már régóta meglévő driver ftp- je mellett. Itt pld a 386/486/S7 gépeit foglalja össze.

(#45012) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Nem teljesen retro, csak kérdés. Operációs rendszer alatt mennyire érződik egy 2x80GB-os vagy 2x250GB-os SATA RAID? Sokkal gyorsabb, reszponzívabb?

(#45014) Sanchez638 válasza quailstorm (#45012) üzenetére


Sanchez638
addikt

Egyértelmű, hogy a bizonyos területen nagyobb adatsűrűség.. De sok lemezessel kicsivel még gyorsabb lesz, ha rendszer alá használod.

- Tehát ha adatátvitel akkor 1v2 lemezes hdd.
- Ha rendszernek 3v4 lemezes hdd a jobb.

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#45015) Rive válasza Ganz-[HUN] (#44949) üzenetére


Rive
veterán

Úgy hangzik, mintha felmágneseződött volna a résmaszk.
Nézd meg, hogy van-e a közelben valami mágnes (pl. hangszóró). Ha van, rakd távolabb.
Kapcsold be, majd egy-két perc múlva ki (áramtalanítással). Úgy egy óra múlva ismét. Ha mágneses gubanc, akkor pár iteráció meg szokta oldani.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#45016) Rive válasza krisz67 (#44898) üzenetére


Rive
veterán

..összedugtam a dolgogat, hdd be a kábelt, majd azt a MFM be, világít zölden a HDD...

Ha jól rémlik, akkor felpörgés és egy rövid HDD önteszt után a vinyó LED-je ki szok' aludni. A folyamatos világítás akkor van, ha valamelyik kábelt fordítva dugtad fel.

A többit Bacsis leírása alapján.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#45017) Alpi.


Alpi.
addikt

Végre meglett a 800 mhz !! :DDD
[Ddr1@400]
Ha már ott volt a cucc, kicsit vizsgálgattam, miket lehet kihozni belőle.
[Ddr1@fullout]

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#45018) Ganz-[HUN] válasza Rive (#45015) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

Iteráció? What?

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#45019) Rive válasza Ganz-[HUN] (#45018) üzenetére


Rive
veterán

ismétlés...

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#45020) Ganz-[HUN] válasza Rive (#45019) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

:R

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#45021) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Leporoltam, megjárattam Csipkerózsika álmot alvó retro vasamat.

Acorp 7KT266AL (Via KT266A)
Athlon XP 2000+ 1667 MHz (12.5x133) Palomino
512 MB DDR Ram 266MHz (2-2-2-5)
Abit Siluro Geforce 3 64 MB (230/430) + Zalman ZM80C-HP
Quantum Fireball lct 20 (20 GB)
Win XP
3DMark99 Max
10 698
CPU:
27 455

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#45022) cbmfan


cbmfan
senior tag

merre is van a retró beárazó topik? valaki mondhatna egy árat a PnP-kre, hogy itthon mennyiért lehetne eladni.

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#45023) bacsis válasza cbmfan (#45022) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

(#45024) cbmfan válasza bacsis (#45023) üzenetére


cbmfan
senior tag

köszi, fentieket pedig lehet törölni.

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#45025) frescho


frescho
addikt

Szurkoljatok, kaptam egy komplett doboz "nemtommivanbenne csakviddmesszire" cuccot. Igen, igy ket szuszra kimondva, amit megertettem mikor karomba adta. Na megyek atnezni :D

https://frescho.hu

(#45026) DBob válasza frescho (#45025) üzenetére


DBob
őstag

Pók. ;]

(#45027) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Fast graphics for the 486 DX 33 Bár amióta valaki belinkelte, azóta folyamatosan lesem őt.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#45028) frescho válasza DBob (#45026) üzenetére


frescho
addikt

G31, ket gumipok egy 462-es deszka 1100-as Duronnal a mai zsakmany. A tobbi doglott, vagy nem merem bekapcsolni. Pl. van egy gyanusan kinezo a magyar feliratos Codegen :D

https://frescho.hu

(#45029) Vladi válasza Sanchez638 (#45027) üzenetére


Vladi
nagyúr

Szerintem is jó kis videói vannak. A régi cuccokat milyen szépen megpucolta. :Y

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#45030) Chris82


Chris82
senior tag

Vibra 16 helyett érdemesebb berakni gépbe Live 5.1-et? Minőségre jobb?

(#45031) DarthSun válasza Chris82 (#45030) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Jobb. Szebb a hangja, valamint az erőforrásokat is korrekten használja. A Vibra DMA használata nem igazán korrekt, bár néztem hogy végülis válaszol a highDMA csatornákon de lehetnek gondok némely programmal. Valamint attól is függ hogy DOS alatt használod vagy Win alatt ? DOS alá a Live- nak emuláció kell. A Vibra megy natívan DOS alatt, de viszont DOS alá meg inkább SB16 vagy Awe a jobb választás.Vagy GUS, de annál meg korlátozottabb a játékválaszték, melyek támogatják.

(#45032) arn válasza Vladi (#45029) üzenetére


arn
félisten

Jah ez nekem is feltunt... Bar lehet eleve jo allapotu hwek kerulnek hozza. A hatlapok es a csatlakozok is patika allapotuak, tuti nem vmi rozsdas gepbol huzta ki.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#45033) arn válasza DarthSun (#45031) üzenetére


arn
félisten

Siman bele lehet rakni oket egymas melle. Sot, ha a live drvere detektalja, hogy van sb16, nem is aktivalja az emulaciot.

Az mas kerdes, hogy a vibrabol ketfelet lattam - ahol normalisabb es zajmentesebb a digi, ott nincs opl3, ahol meg van (vibra s melle kell, nincs cqm), ott meg zajos a digitalis resze. Jobbak a masodik generacios sb16ok a ct1747tel... Ct22x0

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#45034) frescho válasza arn (#45032) üzenetére


frescho
addikt

Par gepen lehet latni, hogy retrobrightot hasznalt. Ami jo, hogy feldobott par hasonlo videot, de mikrogepekre. Ezzel jol kitoltatok velem, 1-ig nezegettem oket :D

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#45035) Chris82 válasza DarthSun (#45031) üzenetére


Chris82
senior tag

Sajnos jobbfajta 16-ot vagy AWE és GUS hangkártyát nem találtam itthon, akinek meg van, az nem adja el, vagy csak külföldi vevőknek. :(

(#45036) Yutani válasza Chris82 (#45035) üzenetére


Yutani
nagyúr

...csak külföldi vevőknek hússzoros áron. Igen, ez most már divat itthon.

#tarcsad

(#45037) arn válasza Yutani (#45036) üzenetére


arn
félisten

kint sem olyan idiotak az emberek... :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#45038) ontheground válasza Yutani (#45036) üzenetére


ontheground
tag

Sőt, már az is kezd divattá válni, nem csak a retro cuccok körében, hogy termékinfo link helyett, vagy a hirdetés szövegében szép magas Ebay-es áras hirdetést linkelnek be a hirdetéshez referenciának. Pl. múlt héten mini-pcie wifi karit kerestem itt a Hardveraprón, és legalább 6-7 ilyen hirdetésbe belefutottam. A sors iróniája viszont, hogy pont külfölditől sikerült vennem olcsón Magyarországról, jófajta Intelt itt a Hardveraprón. Mondjuk itt is, Jófogáson is, Vaterán is vannak akik csak hirdetgetnek, vannak akik el is adnak :)

[ Szerkesztve ]

(#45039) Chris82 válasza ontheground (#45038) üzenetére


Chris82
senior tag

Nekem is ez a tapasztalatom :((

(#45040) Yutani válasza ontheground (#45038) üzenetére


Yutani
nagyúr

Most nézem, hogy 15-20k-ért akarják a V2 kártyákat adni itt a HA-n. Hát hülyék ezek? :U

#tarcsad

(#45042) arn válasza Yutani (#45040) üzenetére


arn
félisten

ebayen 20 eur kornyeken lehet venni...

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#45043) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Kipróbáltam egy 1200 MHz-es Duron+nForce2 duón egy átlagos WebRip minőségű h.265, 720p videót, akad szépen. Így múlik el egy világ dicsősége.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#45044) Vladi válasza zoltanz (#45043) üzenetére


Vladi
nagyúr

Azon biztos, kivéve ha uvd képes videókártyát teszel mellé.
De 2500+-os bartonon ment akadás nélkül. Igaz linux alól termiálos mplayerrel és 98-99% cpu mellett.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#45045) cbmfan


cbmfan
senior tag

friss szerzemény, egy Via Epia 533 MHz-es (4X133) C3 procival, 512 Mega memóriával:

borzasztóan lassú a cucc. OS több mint másfél órán keresztül települt 60 Gigás ATA100 Maxtorra LG DVD íróval. ablak nyitás 2-3 mp, 3DMark 2000 csinált kemény 317 pontot.

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#45046) zoltanz válasza Vladi (#45044) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Ácsi én nem h.264-ről beszélek hanem h.265-ről (HEVC). Egyszerű UVD ahhoz nem elég)
PCI-os kari menne bele, ahhoz legújabb Geforce-a lenne szükség (GPU gyorsítás.)

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#45047) arn válasza zoltanz (#45043) üzenetére


arn
félisten

egy dx2 66 is megkuzdene egy mp3al :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#45048) Vladi válasza zoltanz (#45046) üzenetére


Vladi
nagyúr

jah 265. Úgy kell, mint egy falat kenyér. :DDD
Sima 720-at elviszik a 10+ éves gépek is.

agp-be meg már nem fogsz olyan kártyát találni, ami az új kódolásokat is tudja. 10 éves alaplap meg már tartalmaz pci-et.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#45049) zoltanz válasza arn (#45047) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Sokáig használtam 486 DX2-őt, ismerem a képességeit (OS/2 és Dos-al) 2 éven át napi használatban akkoriban, Os telepítés, adatbázis kezelés stb.

Amúgy jó dolog ez a h.265 fele akkora bitrátával ugyanaz a minőség mint h.264-el. Mobil nettel nézhető, valamint nekem nincs túl nagy SSD-m így spórolok.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#45050) DarthSun válasza arn (#45033) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Simán mennek egymás mellett, eszembe sem jutott javasolni, pedig ez a felállás annak sem okoz gondot aki esetleg nem gyakorlott a több hangkártyás beállításban.

(#45035) Chris82 : nem néztem a piacot mostanában de gondolom hogy hiány van belőlük, folyamatosan figyelni kell, néha még ki lehet fogni egy-egy példányt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.