Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#99851) FoxiestFox válasza KROK640 (#99833) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Az csak egy youtube videó volt. :D

(#99852) FoxiestFox válasza Pista0001 (#99810) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Jó "kis" gép. :D Néha ki lehet fogni őket jó áron. A töltőcsati az achilles sarkuk, szeret tönkremenni, és forrasztott, nem kapni, úgyhogy alternatív megoldásokkal szokták javítani, vagy tesznek bele régi W széria csatit, vagy újabb téglalap csatit, de ahhoz a házat is faragni kell.
Kár, hogy nem lehet bele tenni DX11-12 GPU-t, mert az ereje elég lenne még sok mindenre.
Volt amúgy T500-am, W500-am is, W520-am is, illetve vagy két tucat másik retro és nem retro TP, nagy részét már eladtam, de azért maradt is néhány.

(#99853) Czo válasza KROK640 (#99842) üzenetére


Czo
őstag

Egy 640x480 pixeles 16 bites kep tarolasahoz 600 kByte memoria kell (640x480x2 byte). Tehat a 3D kartya frame bufferebe ennek kell elfernie, legalabb egyszer. Megszokott/alap technika a double-buffering, amikor az aktualisan megjeleno kep mellett (a CRT ugye soronkent rajzol), elkeszited a kovetkezo kepkocka kepet is, ehhez 2x kell tarolni a kepet, tripla bufferingnel 3x. Ha hasznalsz Z-Buffert akkor az minden pixelre fog tarolni egy 16 vagy 32 bites szamot, ez megint a frame buffer memoriaban kerul elhelyezesre.

A Riva128, a TNT, Banshee, a Voodoo3 azok "unified" memoriaval rendelkeznek. Amennyit a kartya memoriajabol NEM hasznal fel a frame-buffer, oda mindenhova kerulhetnek texturak.

A Voodoo 1, a Rush es a Voodoo2 "dedikalt" memoriakkal rendelkezik. A Voodoo1, a Rush es Voodoo2 chipset framebuffer IC-je, az 2 vagy 4 MByte memoriat tamogat. Standard kiepites volt a V1 kartyakon a 2MByte, a V2 kartyakon a 4 MByte, mig Rush eseten a 4 MByte a jellemzo, de ezen osztozik a 2D chipset is. A Rush es a V1 texturazo chipje 2-4 MByte textura memoriat, a V2 texturazo chipje 2-16 MByte textura memoriat tamogat. Itt a jellemzo kiepites V1 es Rush eseten a 2 MByte-os textura RAM, mig V2 eseten a 8 MByte-os kartyakon 2 MByte, a 12 MByte-os kartyakon pedig 4 MByte. Ezt a textura memoriat, csak az a texturazo IC tudja elerni, amihez ez hozza van drotizva. A Voodoo2 2 texturazo IC-t tartalmaz, de ha a megjelenitett kep nem hasznalja a masodik egyseget, akkor a masodik chip az pihen, a memoria pedig, mivel chipenkent dedikalt, igy az "elveszett". Ha hasznalatban is van, akkor a masodik texturazo memoriajaban csak azok a texturak vannak, amelyek a 2. textura renderelesehez szuksegesek.

Az SLI eseten a kartyak framebuffere ketteosztva tartalmazza a kepet, az egyik kartyan csak a paros, a masik kartyan csak a pratlan sorok vannak. Tehat ha van 1 V2-d, akkor 800x600 eseten, 800x600 kepet renderel, SLI eseteben 800x300 jut 1-1 kartyara, 1024x768 eseten pedig 1024x384. Tehat "szinte" alig terhel jobban SLI eseten 1024x768 egy Voodoo2-t a rendereles, mint elotte 1 kartyaval a 800x600. Node, mivel 1-1 sor renderelese zajlik itt es ott is, ezert hiaba lett "dupla" texturazod es "dupla" memoriad, a paros sorokhoz tartozo TMU-k ugyonazt tartalmazzak a textura memoriaban (tehat el van "pocsekolva a tartalma, mert tobbszorosen tarolod ugyonazt).

Tehat, 640x480 16bit+ zbuffer eseten, egy 4 MByteos Riva128-nal, 1800 kByte elmegy a 4096-bol frame buffernek, 2296 kByte marad a texturaknak, addig V1 eseteben a 2048 kByte frame bufferbol "pocsekba megy" 248 kByte (2048-1800), a texturakra pedig 2 MByte jut.

Ugyonez egy 12 MByteos V2 es egy 16 MByteos TNT vagy Banshee eseten, 800x600 16 bitnel Z bufferel ugy nez ki, hogy 2813 kByte szukseges a frame buffernek (800x600x2x3 byte), azaz a V2 a 4 MByte frame buffer RAM-bol elpocsekolt 1283 kByte-t, texturakra van neki a 8MByte-os kartya eseten 2 MByte, 12-es eseten pedig 4 MByte, addig a Banshee es a TNT, a 16 MByte memoriajabol 13571 kByte memoriat tud textura tarolasra fenntartani. Ha SLI-d van, akkor sincs tobb textura memoriad, mert az odavalo TMU ugyonazt rendereli. Ha hasznalsz masodik texturazot, akkor a V2 eseten megnyilik a masodik texturazo texturainak egy ujabb 2 vagy 4 MByte meretu "szelet", mig a tobbiek az "unified" memoriaba teszik ugyonezt is.

Tehat, a V3 elotti Voodoo kartyak sokkal kevesbe tudnak a lokalis textura memoriara tamaszkodni, folyamatosan at kell rangatni a texturakat a kartya RAM es a rendszer RAM kozoty a PCI buszon. Ha SLI-d van, akkor eloszor atrangatod az egyik kartyaba, majd atrangatod a masik kartyaba is.

Igen, fizetek erte, cserebe nem kell, +1.2TByte meretu telefont/tabletet/stb venni :D Az iCloud elott Dropbox tarhelyert fizettem, de az Apple olcsobb, es amikor megjelent a fotoszolgaltatasuk, onnantol kezdve nem volt kerdes, hogy az adatbazis szeru, a platformjaikon rendesen tamogatott technika kell, vagy maradok a Dropboxnal es a kepek folderekben es fileokban vannak, kb kereshetetlen formabab. Azota tovabb nott az ollo, egy 2 TiB meretu iCloud tarhely kevesebb mint a fele egy Dropbox 3 TiB tarhelynek.

(#99854) Fenyő válasza KROK640 (#99834) üzenetére


Fenyő
őstag

Linuxxal azért még simán lehet Athlon Xp alatt is böngészni (még simán nézek youtube videókat is 360p-ben), persze van pár feltétele;
- min 512mb, de inkább 1 gb ram
- opengl 2.x tudó vga normális linuxos driverrel (Ati 9500+, Geforce6+)
- max Debian 9 / Ubuntu 16.04 (Debian8+ és Ubuntu 14.04+ még vannak biztonsági frissítések (ESM/ELTS)) / Slackware 14.2, könnyű ablakozóval, max xfce, mate, lényeg, hogy még max gtk2 alapú legyen
- sse2 nélküli böngészőt kell forgatni, amiben az opengl gyorsítást be lehet kapcsolni, ez gyakorlatilag a Palemoont/Basilsiket, Seamonkeyt vagy max a 91.13-as FF jelenti (ez az utolsó amiben a webrender még kikapcsolható, ami nagyon megeszi a régi vasakat), itt van jópár amit forgattam, nem csak SSE only procikhoz, még sima Pentiumhoz is. Ublock origin vagy egyéb lájtos reklámblokkoló használata.
P4 alatt annyival egyszerűbb helyzet, hogy kevesebb dolgot kell forgatni hozzá, elég csak a Palemoont 32 bitre (viszont újabb FF, Chrome bár elindul, de szintén nagyon megeszi)...

#99846 Darthsun: Ezek tényleg az én szavaim :DDD , annyit még hozzáfűznék, hogy azóta a P5A/P5A-B rev 1.05+ probléma is megoldható, csak egy ellenállás kell 2 foglalatláb közé.

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#99855) Pista0001 válasza FoxiestFox (#99852) üzenetére


Pista0001
addikt

T500 és X201 tablet pakk lett melóból, egy T500 és 2 X201 maradt meg, a többi elment egyben, abból finanszíroztam a memóriát (2×2G volt az egyikben, a többiben semmi), és egyéb fejlesztéseket (M93p középidős játékra pl). Az egyik X201-et használom napiba, XP játékra az ágy mellé lenne jó egy dgpu-s gép, sajnos a T500-am csak igp-s.

(#99856) Fücsök007 válasza DarthSun (#99850) üzenetére


Fücsök007
őstag

Ezer köszönet! :C :R

(#99857) envagyok válasza Czo (#99853) üzenetére


envagyok
veterán

Mennyibe kerül a 2TB iCloud?
Ismerős mutatta mikre képes fotó ügyben az Apple.
Pl. Mutass képet fával ->mutat.

(#99858) Czo válasza envagyok (#99857) üzenetére


Czo
őstag

4490 Ft/ho, majusban volt aremeles, elotte 2990 Ft/ho volt kb szerintem azota, hogy elindult. Ha Euro lenne, ott nem mozogna ennyire az ar, mert az jelenleg €9.99 (itt fenn van az osszes ar). Ha valakinek nincs ennyi kepe, vehet 200 GB-t, 1290-ert. A 2TB-s csomagnak a tarhelyen (mivel nekem nem kell ennyi), tobben osztozunk, mert megoszthato. Ilyenkor mindenkinek "sajat" tarhelye van, tehat nem latjuk egymas tartalmait, en csak egy szamot latok, hogy mennyi teruletet hasznal 1-1 masik member.

(#99859) arn válasza Czo (#99858) üzenetére


arn
félisten

Az amazon primeban van korlatlan tarhely kepekre, es azt a kepet tarolja, amit feltoltottel. Az ipad/iphone fotokat is oda szinkronizalom (meg nasra).

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#99860) envagyok válasza Czo (#99858) üzenetére


envagyok
veterán

Évi 50k azért nem kevés pénz.
10-15k egy ultra alacsony fogyasztású integrált procis lapot lehet venni, 15k 1db 2tb hdd, legyen 2 raid 0-ban, az 45k, villany mellé legyen évi 5k.
Egy évi díjból kb 3 évig használható otthoni cuccod lesz.
Igaz nincs mi alapú keresés.

(#99861) Czo válasza envagyok (#99860) üzenetére


Czo
őstag

Se MI alapu kereses, se a kepek elerese minden platformon, se tobbi, ami igy van. Nekem tetszik az az "egesz", ami igy megvan, az iPhone/iPad/Mac/TV dolgokkal es az egeszben kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

(#99862) Czo válasza arn (#99859) üzenetére


Czo
őstag

Az iCloud Photos is ugyonazt tarolja, a letoltott full felbontasu kep hashja egyezik a feltoltottel. Meg a specko, tobb jpeg kepet tartalmazo 3D jpeg kepeim is ugyonebben a formaban jonnek vissza, igy tudtam is appot irni az Apple TV-re, amivel 3D projektorral meg lehet nezni ezeket a 3D kepeket. Az Amazon Prime tarhelyevel buknam a Photos nyujtotta feature setet, kezdve a rendesen osszerakott nativ Desktop appal. Vagy a normalis mobil appal. Illetve, ahogy nezem, ott ha elofizetsz Prime-ra, csak Photosra kapsz korlatlan tarhelyet, a "hagyomanyos" file storage az "csak" 5G es nem is novelheto, iCloud eseteben, a megvett tarhely az altalanos iCloud tarhely, tehat nem csak a Photos lehet 2 TB, hanem akar 2 TB-ny generikus filet is felmasolhatsz. Nem latom jobbnak az Amazon opciojat, csak masnak.

(#99863) envagyok válasza Czo (#99861) üzenetére


envagyok
veterán

Xpenology tud az mi-n kívül mindent, de freenast se nagy ördöngősség elérni bárhonnan.

[ Szerkesztve ]

(#99864) Czo válasza envagyok (#99863) üzenetére


Czo
őstag

Dehogy tud mindent. Nem fog "memories"-okat bedobalni az aktualis "barmihez" kapcsolodoan a multbol (merre jartal 5 eve januar 8-an, nezdcsak ilyenek voltak a hetvegi otthoni kajafotoid, barataid es az ido az elmult 10 evben, stb). Ha elinditom telefonon a X appot, vagy akar csak ide akarok feltolteni valami kepet, akkor nem lesz olyan egyszeru kepet beszurni, mint a gyari megoldasbol, illetve, nem fogom tudni a kepeket terkepre felszurkalva bongeszni. Ha renddes, cserelheto objektives digitalis fenykepezogepemet viszem magammal, ott is fel vannak GPS tagelve a kepek. A fenykepezogep vendor ugyan irt ra gyari appot, de az tul sok akkut fogyaszt, ezert lesniffeltem a kommunikaciot, es irtam sajat mobilappot magamnak, aminel eszrevehetetlenul tud futni a hatterben a lokacio tageles, ezen kivul pedig, se kepet keresni nem fogok tudni a kep "tartalma" (kaja, hid, pcb, monitor, szamitogep, stb), sem ha pl. szoveget fotoztam, akkor szovegreszletre keresve. Mindezt integraltan, az osszes eszkozodon, nativ, jol megcsinalt szoftverekkel. Ofkorsz ugyonez a shared libraryval a haverokkal. Pl. nyaralaskor szokas shared mappat csinalni, amibe 1-1 kepet beledobsz, es akkor egyszeruen nezhetik, merre vagy, mit latsz, stb. Jo ez :) Mindez meglenne egyebkent ha a kepeket _csak_ a sajat gepemen tarolnam, de akkor mazsolazni kene, hogy mikor, mi az ami keruljon at telefonra. Igy viszont nem kell, minden ott "van" es minden feature elerheto.

Van egyebkent itthon is allandoan uzemelo "szerver", es van egy gepem a Telekom adatparkban is, ami szinten allandoan uzemel. Amibol van ertelme, ott sajat "felho van". Az adatparkban levo gep backupja pl. itthonra keszul. Ehhez van itthonra 100/100-as fix ip-s internetem.

[ Szerkesztve ]

(#99865) MasterDeeJay

Új (értsd modern) Abit lapja nincs senkinek még? Kínában már eléggé elterjedt de gondolom már csak árnyéka a márkának. Gondoltam rá hogy rendelek egyet tesztnek, ezek mennek 20eft + áfa + szállítás áron (olyan 30-40 között jönne ki)

Csak inteleseket találtam 4gen-től 12gen-esik vannak, AMD-set nem.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#99866) Yutani válasza MasterDeeJay (#99865) üzenetére


Yutani
nagyúr

Emmegmiafranc? :DDD Ránézek! :D

#tarcsad

(#99867) Czo válasza MasterDeeJay (#99865) üzenetére


Czo
őstag

Ha tippelnem kellene, azt mondanam, hogy csak raszitaztak a nevet :D Elvegre kina.

(#99868) MasterDeeJay válasza Czo (#99867) üzenetére

Furcsa egy helyzet, de elég sokféle ilyen abit lap van fent. Igazán értelmetlen lenne abit-ot ráírni belső piaci cuccra. De persze szerintem is tippre totál generic lapokról van szó.

Amúgy sok kínai lapom volt már, egyikkel sem volt semmi baj. (Jingsha, SMZIT, Machinist, Jgynyue vagy mi stb....) Viccesen egymás biosait is használhatták.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#99869) Yutani válasza Czo (#99867) üzenetére


Yutani
nagyúr

Egy tavalyi TPU hírben olvastam most, hogy 2012-ben megszüntette a működését a tajvani Universal Abit, majd a márkanév egy mainland China céghez került át, aki elkezdte használni új termékek piacra dobásával. Valószínűleg tényleg csak átcímkézett alaplapokról van szó (egyelőre).

#tarcsad

(#99870) Czo válasza MasterDeeJay (#99868) üzenetére


Czo
őstag

Hat, ahogy latom, 2016-ban jart le az utolso vedelem is a neven/logon, szoval, azota barki, barmikor felhasznalhatja barmire, hiszen nem letezo "markanev"/"vedjegy". Nem mintha, kinat, ez barmikor is zavarta volna :D.

(#99871) KROK640 válasza Pista0001 (#99843) üzenetére


KROK640
veterán

Ebből végülis arra jutottunk, hogy amit Pikari árul azt nagyon nem érdemes megvenni, mert ugyanannyiért sokkal használhatóbb gép is összeállítható :)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#99872) Pikari válasza KROK640 (#99871) üzenetére


Pikari
addikt

Múlt idő. Idén már nem árulom azt a generációt én sem. Illetve 1 db maradt.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#99873) Pista0001 válasza KROK640 (#99871) üzenetére


Pista0001
addikt

Nem véletlen kaptam fel a fejem. A 4. gen. nálam az elmúlt pár évben került képbe, láttam, hogy alakulnak az árak, mert kerestem is, és árultam is ilyen holmikat az elmúlt 2-3 évben.

Először 1 gépet vittem haza (Dell 3020, i3-4130, 4G ram, 500G hdd), meg még 4-ből a ramot és a hdd-t. Aztán jött az ötlet, hogy újra el kellene kezdeni játszani, legalább azokkal, amikkel régebben játszottam, vettem hát egy 1050ti-t és egy i5-4750-et, a 2. slotbe meg került még 4G ram. Egy idő után megjött az étvágyam az újabb játékokhoz is, így lett egy korszerű gép is. Időközben hazakerült egy másik 4. gen. gép is (HP ProDesk 400 G1, i5-4570, 4G, 500G), vertem is a fejem a falba, hogy vettem i5-öt akkor még 8e forintért... Kitaláltam azt is, hogy szeretnék 16G ramot, rendelkezésre is állt még 3 ugyanolyan modul, mint amiből 2 volt a Dell-ben, de ezekben az alapmodellekben csak 2 slot van, így ezeket hirdetni kezdtem, és vettem egy Lenovo M93p-t (szintén i5-4570, 4G, 500G). SFF gépet akartam, ezek közül is a Lenovo a legkisebb, amibe rakható dupla LP VGA (a Dell kisebb lenne, de abba csak single slot fér), és abból is ez a verzióba fér 4 ram modul, így állt össze a mostani középidős gépem a leírt költségekkel.

Hogy Pikari falujában ki mihez fér hozzá, az más téma. Ha ott csak ez a megoldás áll rendelkezésre, akkor kb nincs más választásuk, de nem tűnik úgy, hogy jól járnának... :(

(#99874) KROK640 válasza Czo (#99853) üzenetére


KROK640
veterán

Na ez igen! Részletes, érthető magyarázat :R
Mostmár így értem, hogy miért olyan kevés memóriákat mondtál, értem miért tudna több memóriát is használni (kevesebbet kéne a RAMból átrángasson), és hogy akkor valamelyest elbeszéltem melletted, mert án ugye az összes textúra memóriára gondoltam (amit kifejtettél, hogy miért nem célravezető).

Nem ismerem az adatbázis szerű tárolási módot, de jónak hangzik, hogy nagyon jól kereshető. Én ezt itthon spéci könyvtárszerkezettel oldom meg. Nekem inkább az a bajom, hogy folyamatosan hónapról hónapra (vagy évről évre most mindegy) folyamatosan fizessek azért, hogy a saját adataimat kiadom egy harmadik félnek, aki kvázi rendelkezik felettük.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#99875) KROK640 válasza Fenyő (#99854) üzenetére


KROK640
veterán

A hardver követelményeket még össze is tudnám hozni, mert 1GB RAMot simán össze tudok pakolni, van egy 9800PRO-m is (bár a GeF3-assal szoktam hajtani), de onnantól, hogy Linux, meg forgassunk ezt meg azt, csak elméleti lehetőség marad számomra.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#99876) KROK640 válasza envagyok (#99860) üzenetére


KROK640
veterán

így van. Arról nem is beszélve, hogy a végén fizikai eszközeid is vannak, amiket akár eltudsz adni, vagy ha valamiért nem tudsz fizetni, akkor sem törlődnek az adataiad.

Ha pedig esetleg a távoli eléréshez nem is ragaszkodsz, csak egyszerűen le kell tárolni az adatot, és nem baj, ha mondjuk dokkolóban/külső házba kell berakni a gépbe, ha kell, akkor évente ez egy 6TB-os HDD-t jelent.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#99877) arn válasza envagyok (#99863) üzenetére


arn
félisten

Azert publikusan megnyitni portokat otthoni halon, az nem veszelytelen. Vpnen ok.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#99878) arn válasza Czo (#99862) üzenetére


arn
félisten

Akkor ird ugy, hogy erre van epp szukseged. :) ha csak a fotos tarolas es megosztas a cel, remek, foleg hogy “ingyen” van (igyisugyis elofizetem).

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#99879) Czo válasza arn (#99878) üzenetére


Czo
őstag

Nyilvan, ha nem erre lenne szuksegem, nem fizetnem :D A filejaim lehetnek sajat storageon is, igy, hogy a kepekkel "kozos" tarhelyszamitas ala esnek es rendben synceli a Desktopot es a Documents -et ez mar csak hab a tortan. Pl. ez volt az ok, a Photos mellett a Dropbox szanalasara.

(#99880) Fenyő válasza KROK640 (#99875) üzenetére


Fenyő
őstag

Nem "kell" forgatnod, mert megcsináltam (ott a link a hsz.-ban, ott minden megvan hozzá ami kellhet), elég csak kicsomagolni és használni, persze minimális Linux fájlrendszer ismeret nem árt hozzá, de nem bonyolultabb mint a Windowsos, szvsz itt fórumon bárki megugorja, amúgy GF3-al is már elég jól elmegy annak is egész jó a nyílt drivere, max az opnegl gyorsítás nem fog menni a böngésző alatt, de sima xrenderrel is egész jó lesz webrender (FF esetében) helyett...

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#99881) KROK640 válasza MasterDeeJay (#99865) üzenetére


KROK640
veterán

Erről most hallok.
Igaz csak átcimkézett lapok, de örülök, hogy velünk van ismét az Abit :)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#99882) KROK640 válasza Pista0001 (#99873) üzenetére


KROK640
veterán

Nekem mivel anno újan 4th gen-t vettem, mindig is képben voltak. Az 5th gen ugye nem nagyon volt, 6-7th semmi olyat nem tudott amiért váltottam vagy ajánlottam volna őket, inkább a combosabb 4th geneket ajánlottam. 8th gen és utána már más persze ...

Ahogy látom neked ez a I5-4570 nagyon visszatérő elem volt :D

Most nekem is van itthon, ár írtam egy I3-4170, 16GB RAM, GTX 960 2GB, 120GB SSD, 1TB HDD* ... meg valahol egy 4th gen I5 nem tudom milyen proci, lehet azt beleapplikálva középidős gamekre ez is jó lenne, főleg ha esetleg beledobom a 8GB-os RX570-et :D

* Eredendően ez egy Z-s lapos Anniversaire Celeron volt, 4 majd 8GB RAMmal és HD6850-el, csak már így "elfejlődött" :D Ha nem volnának olyan drágák a K-s 4th gen I7-esek akkor azzal is szépen kifutná magát, egész komoly géppé lehetne még fejleszteni.

#99872 Pikari : Jönnek a 4th gen-es cuccok? :D

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#99883) MasterDeeJay válasza KROK640 (#99881) üzenetére

Igazából ha hoz mondjuk egy közepes kínai szintet az már jó. (Kínai Jingsha lapjaim szerintem jók voltak) Utánanézek ügynökkel tudnék-e rendelni, persze valami low end kínai spec procival. Lga1700-as mondjuk ddr4-el (bár vinné az ecc reg ramokat).

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#99884) Pista0001 válasza KROK640 (#99882) üzenetére


Pista0001
addikt

Az első volt választás ár-érték arány miatt, a másik kettőt a sors adta. :D

Korábban írtam, nálam sose volt szempont a csúcskategória, a középkategória pont jó nekem. Sőt, az energiatakarékos megoldások felé húzok ilyen félretróban is. Lehet, hogy ez a gép is idővel L-es Xeont kap, mint a Lynnfieldes gép. :B A VGA se véletlenül 1050ti benne, a Lynnfieldben meg R7 250 (ehelyett el tudnék viselni egy 750ti-t :P ).

(#99885) KROK640 válasza MasterDeeJay (#99883) üzenetére


KROK640
veterán

Eltudom képzelni, hogy hoz egy közepes kínai szintet. Igazából nekünk érdekes az Abit márkanév, akik régen benne vagyunk, a legtöbb ismerősömnek valószínűleg csak egy darab-darab lap lenne.
Mindenesetre nagyon kiváncsi vagyok rá, hogy milyen lesz, szóval remélem sikerül rendelned :)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#99886) KROK640 válasza Pista0001 (#99884) üzenetére


KROK640
veterán

Nos nekem is kevés volt a csúcs kategóriás cuccom, pláne a maga idejében.
Általában Celeronokon éltem, a legnagyobb dobás a maga idejében az Athlon XP-m volt, de az is inkább csak a tuningolhatósága miatt, amúgy full középszerű lett volna az is.
A Phenom 9500 a maga négy magjával a köreimben nagy miújság volt, de négymagos Phenomok legalja volt. Aztán meg I3-at vettem, ami közismerten nem épp a csúcs kategória, hanem alsó közép, és most is egy I5-ösről írom ezen soraimat ami meg közép kategória.
(ezek nyilván az általam napira hosszabb ideig használt gépek. De pl azt tartom, hogy szerintem az országban az elsők között voltam aki élőben látott, és nyúzott 3.06GHZ-es HT-s Pentium 4-est, amikor az kijött)

Igen, egy 750Tivel jobban járnál :)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#99887) MasterDeeJay válasza KROK640 (#99885) üzenetére

van pár cucc még

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#99888) jokeph válasza KROK640 (#99886) üzenetére


jokeph
nagyúr

Az első Phenom széria nem volt nagy durranás, egyáltalán nem érte meg egy 2,4-3,0 GHZ-es Athlon 64 X2-est lecserélni rá.
HT-s s478 P4 ? ;)
Tessék, csak neked, és Abit IS7 lapban (i865), friss újévi mérés:

Jól húz.:))

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#99889) KROK640 válasza MasterDeeJay (#99887) üzenetére


KROK640
veterán

Abit táp :Y

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#99890) Czo válasza MasterDeeJay (#99887) üzenetére


Czo
őstag

Hozzam egyszer kerult kinai tap. Olyan gyorsan szabadultam meg tole, amennyire gyorsan tudtam :D https://hardverapro.hu/apro/atx_tapegyseg_1600w_hm1600px/hsz_1-50.html

(#99891) KROK640 válasza jokeph (#99888) üzenetére


KROK640
veterán

Bizony nem volt nagy durranás. Ezt már sokszor kifejtettem a topic hasábjain, hogy sok helyzetben éppen hogy egy 3200+-os Barton erejével bírt, ami akkoriban nem volt sok. De én Athlon XP-ről váltottam, és a két magot átugorva - merjünk nagyot álmodni - címszóval rögtön négy magra váltottam. A haverok meg az állukat keresték a földön, mert akkoriban még a két magos se volt túl gyakori a társaságban, négymagos meg senkinek sem volt. Az más dolog, hogy eléggé hamar megéreztem, hogy nincs itt ám sajnos olyan sok erő. Szerintem Phenom 1-re kb semmilyen C2D-ről nem érte meg váltani.

Tényleg jól húz, bár ez nem egészen az amihez nekem volt szerencsém, mert az még 533-as FSB-s volt. (GeF3Ti200 :D )
A haverok még hónapok múlva sem tudták, hogy mi az a Hyper-Threading, meg maximum a PC-s újságokban olvastak róla, én meg személyes tapasztalatok alapján áradoztam nekik róla.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#99892) jokeph válasza KROK640 (#99891) üzenetére


jokeph
nagyúr

:K
A Phenom II az már okés volt.
Ez a 800-as FSB-s, ha jól rémlik.
Első találkozásom a C2Q6600-al a kezdetek kezdetén (2007-2008 körül) hamar kiderült hogy csalódás volt... nem az enyém volt, munkgép volt (azér hízott volna a májam), de előtte volt szerencsém C2D E7500-as géphez, hát finoman szólva jobban pattogott játékban.

GeForce 3 Ti 200: sajna csak ez az egy példányom van, ez nem a csúcsot képviseli, átverős, filléres átkúrás ez a variáns (mer 128MB VRAM ! van rajta), mivel szutyok SDR ramos... :(

Ami nekem volt anno, az "csak" 64 MB-os volt, de DDR ramos, a 3 Ti-t visszafogja az SDR ram.
Lehet már megírtam, de haversrác bolgogan újságolta, hogy vett egy nagyon karaj VGA-t, 128 MB! vram-al, és húúúú de nagyon megyen....
Pislogtam, mint hal a szatyorban, akkor már a 64 MB-os 3Ti 200-am volt (kéz alól véve), amiről tudtam, hogy bajnok a mindenféle 4 MX-ek világában (többségnek GF4 MX 440 valamilyen volt, vagy gyengébb).
Mondom, nézzük már meg mit tud, lemegyek és viszem a VGA-m (amit leszült, mert csak 64 MB-os, a típust nem árultam el neki).
Odaérek, na, mondom izzíts már valami gémet, aszongya, mit-e ?
Mondom, NFSU jó lesz.
Bepörcintette, toltam egy gyors kört, mondom nem rossz, mi is ez (kicsit hiányos volt a látványvilág, pl. nem voltak a startnál csajok meg mindenféle népek) ?
Aszongya, GeForce MX4 460, hmmm....
Na, akkor figyuzd ezt, VGA csere (driver ua.), restart, game indít, álla leesik... ;]
Ott megtanulta (én is figyeltem eztán nagyon VGA vásárlásnál), hogy a VRAM mennyisége az egy dolog. :D

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#99893) sidi válasza Fenyő (#99802) üzenetére


sidi
junior tag

Az igen, nemsemmi, hogy be tudtad linkelni a 2012-es hsz-od :)
Nekem ezzel a Sigma Designs ET4000AX-el megy 8 biten is automatikusan, jumper nincs, de annál több IC viszont igen :) [kép]
Nálam Trident 8900C [kép] nem jumperelhető, nem is megy XT-ben.
Trident 8900CL [kép] van jumper, de NEC V20-al nem megy, csak 4,7 Mhz-en.

Ugyanez a helyzet a társpocival is, V20-nál elfelejtheted.
Utánanéztem és úgy látom nem létezik V20 mellett működő FPU :(

Anno volt 8088-asom, ez 4,7 Mhz-es, amellett volt 8087 kerámia, ami megmaradt.
Az alaplapot az első költözés óta keresem... emlékszem azon (9x4) 36 db DIP memória volt és még nagyon sok IC :)
Komplett XT-ben pedig 8088-2 és 8087-2 volt, azzal együtt ajándékoztam el 2015 körül.
Így csak a NEC V20 procival szerelt alaplap maradt meg.

"Csak a Puffin ad Neked erőt, és mindent lebíró akaratot." Bud Spencer, 1981

(#99894) DarthSun válasza Fenyő (#99854) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ezért is jó a topik, ezeket nem tudtam volna hiánytalanul összelapátolni, az 1.05+ is új volt. Bár mióta több szabadidőm lett, én is rengeteg infót letároltam. Már az XP-AHCI telepítőkészlet is relatív újdonság volt, aztán ugyanez W98- ra már elég sok idő, türelem, mondjuk utóbbiban a kiindulópont a Loew driverpakk, de pld erről sem tudtam, itteni kolléga linkelte először, tehát itt is a fórumjelenség fontos. Akkor már megmozdult a vezérhangya, láttam hogy evvel+néhány kiskapu, melyek már saját furmányok, fel kell menjen modern gépre, használható formában.
Utána meg megtaláltam a szintén remek programozó, Crazii SBEmu projektjét, hát akkor legyen DOS+hang is modern gépen, ami eddig elképzelhetetlen volt.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#99895) sidi válasza Fenyő (#99757) üzenetére


sidi
junior tag

Valóban, 386 SX 20 Mhz gépemet lenyomta mindkét 20Mhz-es 286-os :Y
Mondjuk 8 biten csatlakozó integrált VGA van benne, de nem hiszem, hogy ezért,
kipróbálhatnám letiltani és ISA-ba 16 bites VGA-t, de szvsz nem sokat hozna.

Sajnos nincs most több könnyen előszedhető hasonló gépem amiről tesztet küldenék.

[ Szerkesztve ]

"Csak a Puffin ad Neked erőt, és mindent lebíró akaratot." Bud Spencer, 1981

(#99896) jokeph válasza DarthSun (#99894) üzenetére


jokeph
nagyúr

Csak ámulok és bámulok... :C

AM4: közbe, életembe előszőr, Ryzen Masterral futtatom a CO setet, per/core módban, megadott -20 alapértékkel értékkel.
Kíváncsi vagyok, egyáltalán elindul e rendesen, illetve ha igen, akkor hoz-e valamit (jobb hőfok ua teljesítmény mellett pl.).

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#99897) DarthSun válasza Fücsök007 (#99856) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Nincsmit ! Asszem összesen öten jelezték hogy érdekli őket, problémák, visszajelzések inkább ide, ne privátba, mert akkor többen látják a mit, miértet.
A menük alatti listákat kiterjesztve hagytam meg, a COMMON szekciót nem használtam, mivel ahány gép, annyi eltérés lehet. Pld nálam van amelyik régi SATA ODD megy az IDE driverrel, az újabb meg simán megáll, vagy lefagy, ahhoz a Loew SATA AHCI ODD meghajtó kell, mindkét sor bent van, csak tiltani vagy engedélyezni kell a sikerhez.

A DVD verzióhoz pedig a driveok betűjel affinitását kell rendeznem, hogy bármilyen konfig esetén fix legyen. HDD emuláció esetén(pendrive), mindíg C: -t kap a pen, DVD esetén összevisszaságok, bár a betűjel az L- el fixálható, de anomália marad.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#99898) DarthSun válasza Czo (#99879) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Mondjuk a sync a böngészőben nekem is jól jött pld az utolsó telepítéskor is, csak beléptem a fiókba és már fel is dobta hogy engedélyezem-e, engedtem, így azonnal ugyanolyan kedvencek, stb állapotok fogadtak Win11 alatt, mint a belakott 10 alatt, és ehhez még csak előfizetés sem kell, ingyenes. Sztem érdemes használni, mivel enélkül is annyi személyes adatot tudnak gyűjteni, amennyit nem szégyellnek, úgyhogy tök mindegy.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#99899) DarthSun válasza jokeph (#99896) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

A Ryzen Mastert én sem használtam, pedig kézenfekvő lenne kipróbálni, kíváncsi leszek a tapasztalatodra.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#99900) envagyok válasza Czo (#99864) üzenetére


envagyok
veterán

Azért az xpenology-ban (synology) sok minden benne van, csak ki kell aknázni.
Van docker, stb, linux alapú, szerintem a te tudásoddal kb 5 perc alatt van shared folder (Ezt mi az asszony telójával kettesben megcsináltuk), de egy email küldő memories sem hiszem, hogy bonyolult lenne.
Olvass utána kicsit.

Szerk., hoppá:
[link]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.