Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#99251) envagyok válasza arn (#99248) üzenetére


envagyok
veterán

Simán nem lehet átalakítani az rgb-t yuv-ra?
Normális scalerek többe kerülnek, mint egy tv rgb scart bemenettel :C + késleltetés.
Van eg scart to hdmi átslakítóm, de az messze nrm olyan jó képet ad, mint így direktbe kötve scsrt-rgb képes tv-n.
Este lövök képet.
Hibátlan :K

(#99252) Czo válasza envagyok (#99251) üzenetére


Czo
őstag

Ha siman at lehetne alakitani, nem lehetne eladni a normalis scalereket €300-ert. :D

(#99253) arn válasza envagyok (#99251) üzenetére


arn
félisten

Normalis scalerre gondoltam (retrotink4k) :) ezek az olcso izek semmit se ernek. Vagy ott az ossc mint budget “scaler”. Mindegyik jobb lesz egy normalisabb monitorral, mint vmi budgetmonitor oldschool bemenetekkel, vagy vmi regi monitor - en ezert is adtam fel ezt az utat, elegem volt abbol, hogy vmi kompromisszumos cuccot kell hasznalnom a retrozas miatt. Vagy crt, vagy vmi atalakito modern monitorral.

Mongy az amigat pont nem probaltam, de az osscn van scart.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#99254) arn válasza Czo (#99252) üzenetére


arn
félisten

800 :))

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#99255) envagyok válasza Czo (#99252) üzenetére


envagyok
veterán

Az RGB és a yuv között nem csak annyi a különbség, hogy az egyik színcsatornánkénti értéket ad, a másik meg a különbségeket?
Itt van anyám tv-je plusz képek:
[kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép]

(#99256) envagyok válasza arn (#99249) üzenetére


envagyok
veterán

Van vslami DOS vagy Win 3.11/95 szoftver, ami megmondja, milyen vesa verzió van a kártyában.
S3 virge-ből is úgy olvasom van vesa 2-es biossal is, akkor a vesa2 kompatibilis bios-al dokkal gyorsabb lehet a kártya dos alatt?

(#99257) DarthSun válasza envagyok (#99255) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

AverMedia külső TV tuner. Svideo, kompozit input, a kimenet pedig DSub, LCD/CRT- re(LCD- re próbáltam). Konzol kategóriában díjat kapott, sztem jó képet adhat Amigával is, de az nekem nincs, úgyhogy tipp.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#99258) DarthSun válasza envagyok (#99256) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

sdd653-d, SciTech Display Doctor 6.53, info és BIOS kiegészítés.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#99259) KROK640 válasza cbmfan (#99239) üzenetére


KROK640
veterán

Ez meg miféle lap?
Rémlik, hogy régen volt valami Bios moddoló progi amivel ilyeneket lehetett csinálni

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#99260) cbmfan válasza KROK640 (#99259) üzenetére


cbmfan
senior tag

Asus A7V133, tucat KT133A chipsetes lap.

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#99261) KROK640 válasza cbmfan (#99260) üzenetére


KROK640
veterán

Jah, ez tényleg tucat. SD RAMos S462-es platform, Duronok alatt volt sok ilyen meg régebbi Athlon XP-k mellett (1500+, 1600+, 1700+ )

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#99262) arn válasza envagyok (#99256) üzenetére


arn
félisten

S3vbe, univbe, sdd, mind jo, ha nincs benne vbe2 gyarilag.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#99263) cbmfan válasza KROK640 (#99261) üzenetére


cbmfan
senior tag

én egy 2000+ procit raktam bele ha már volt a polcon, az egyetlen érdekessége az IDE RAID amit tuti kevesen használtak csak. viszont ment benne két olyan 512 Megás RAM amit minden más lap kisípol.

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#99264) zotyesz66 válasza cbmfan (#99260) üzenetére


zotyesz66
őstag

Ezzel együtt mostanában nagyon nincs belőlük a piacon. 2-3 havonta ha fölbukkan egy. DDR-es nForce-ból a többszöröse van, VIA-ból meg még inkább.

(#99265) cbmfan válasza zotyesz66 (#99264) üzenetére


cbmfan
senior tag

pár hete lőttem bolhapiacon egy dugig pakolt banános ládányi lapot, abban volt ez és hasonló KT133/266-ból néhány. bár volt érdekesség is közte, egy Epox 7KXA Slot A 800 MHz-es procival.

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#99266) KROK640 válasza cbmfan (#99263) üzenetére


KROK640
veterán

Otthoni userek körében eleve nagyon kevesen használtak IDE RAIDet.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#99267) KROK640 válasza cbmfan (#99265) üzenetére


KROK640
veterán

20+ évesek ezek már, és döglenek is már, gondolom. Amellett egyáltalán nem érdekesek, iszonyú tömegtermék volt abból is inkább az alja, így szerintem inkább kidobálták mint őrizgették.
A DDR-es NForce 2 Ultra pl az csúcs lap volt a maga idejében, azt inkább őrzik, meg van értéke.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#99268) zotyesz66 válasza KROK640 (#99267) üzenetére


zotyesz66
őstag

A sima A7V pl. iszonyú drága volt, megvan a számlám róla 2000-ből, 53ezer volt. Nyilván később olcsóbb lett, de ezek csúcslapok voltak akkoriban, és nem is nagyon volt más elérhető Socket A lap, a dömping 2001-ben indult.

(#99269) cbmfan válasza KROK640 (#99267) üzenetére


cbmfan
senior tag

az bizony, építettem ezekből anno jó pár száz gépet. intel vonalon P4P800 volt még ilyen, minden másfeledik sulinetes gépbe ennek valamelyik variációja került. vagy ha monitornak és nyomtatónak is bele kellett férnie a 120 ezerbe akkor P4S533-MX vagy P4S800-MX 1.7 GHz-es Cerkával, 256 Mega RAM-mal, hadd örüljön a gyerek. aztán írtam a sztorikat számtech boltos topikba ilyenekről, hogy jöttek picsogni miért nem megy az aktuális csúcs játék az integrált szutyokkal... mikor kérdezték, hogy mit kell cserélni, hogy menjen csak azt mondtam, hogy a ház maradhat :D

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#99270) cbmfan válasza zotyesz66 (#99268) üzenetére


cbmfan
senior tag

akkor 1.3 GHz-es TuaCerkám volt TUSL2-C lapban, 512 Mega RAM-mal amit tudtam húzni 1716 MHz-re 132 MHz FSB-vel fesz emelés nélkül. stabil volt így, de 133 MHz-en még POST sem volt amit a mai napig nem értek.

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#99271) FoxiestFox válasza cbmfan (#99270) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Az úgy valószínű sok korai P4-nek kifújta az orrát. :D

(#99272) cbmfan válasza FoxiestFox (#99271) üzenetére


cbmfan
senior tag

kb. az összes Willamette és kisebb Northwood magosoknak :)

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#99273) Fücsök007 válasza FoxiestFox (#99271) üzenetére


Fücsök007
őstag

130nm vs 180nm is sokat segített a Tualatin prociknak. :D Később a 2,8/3GHz-es P4 NW procik 133MHz-es FSB-vel lenyomták az összes húzott PIII-at, akkor is ha DDR vs DDR alaplappal mérünk. :))

(#99274) cbmfan válasza Fücsök007 (#99273) üzenetére


cbmfan
senior tag

Így van, pl. ECS P6S5AT (Passat :D ) DDR-rel cirka 40 százalékkal gyorsabb volt mint SD-vel ugyanazzal a Tua PIII procival.

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#99275) Fücsök007 válasza cbmfan (#99274) üzenetére


Fücsök007
őstag

Így van, Tua procik alá ajánlott már a DDR. :K P4 másik előnye az SSE2, illetve aszinkron módban 400MHz-en vagy fölötte is járatható 2X512MB ram. Megfelelő lapban 3,4-3,5GHz-en már van erő, továbbá végre van USB2.0 és mellé Univerzális AGP pl. Asus P4S533-E vagy későbbi lapoknál AGP 8X és firewire. :D

[ Szerkesztve ]

(#99276) cbmfan válasza Fücsök007 (#99275) üzenetére


cbmfan
senior tag

azaz, van is pár P4C800-E Deluxe 3.4 GHz-es procival, 4X1 Giga jobbfajta RAM-mal :)

van még valami Asus 875-ös dual S604 Xeon lapom is, de nem jut eszembe a típusa. az érdekes módon csak 533 MHz-es Xeonokat kezel, van is benne két 3.06 GHz-es.

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#99277) zotyesz66 válasza cbmfan (#99270) üzenetére


zotyesz66
őstag

Szerintem az 2000-ben kizárt. Intel 820 chipset volt még akkor Rambusszal, 815 nem létezett még.

(#99278) cbmfan válasza zotyesz66 (#99277) üzenetére


cbmfan
senior tag

lehet, hogy az már 01, fene tudja, az a tuti, hogy rég volt :D előtte P3B-F és Slot 1-es CuMi 600 volt amit bátyámtól örököltem mert váltott Cusl2-C és 866 kombóra.

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#99279) arn válasza zotyesz66 (#99277) üzenetére


arn
félisten

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#99280) Fücsök007 válasza zotyesz66 (#99277) üzenetére


Fücsök007
őstag

2000-ben még nem volt Tualatin csak S370 vagy SLOT1 PIII coppermine, 2001-ben jelentek meg a Tua procikhoz passzoló DDR-t is fogadó alaplapok. 2002 tavaszán már voltak univerzális AGP-s P4-es lapok amik kezelték a NW 133MHz FSB-s P4 procikat. 2003-tól voltak kimaxolt P4-es procik és hozzá való AGP-s alaplapok.

(#99281) zotyesz66 válasza zotyesz66 (#99277) üzenetére


zotyesz66
őstag

OK, 815 volt már 2000 nyarán, de Tualatin csak egy évvel később.

(#99282) 3shae válasza Fücsök007 (#99280) üzenetére


3shae
aktív tag

Hát igen, akkor már volt p4 is, ezért mondta néhány szaklap a Tualatinra hogy too late in :D

Bármi kérdésed van a meghirdetett termékeimmel kapcsolatban, nyugodtan írj PÜ-t vagy hívj! Mi legyen a nicked? 2shae! Az már foglalt.. akkor legyen 3!

(#99283) envagyok


envagyok
veterán

(#99284) jokeph


jokeph
nagyúr

Úgy néz ki, van baja az NF4-es DFI-nek. :(
Számtalan HDD/SSD/RAM/ramslot és USB/ODD telepítők variációja után kihullott pár dolog, 2 db RAM, egy ODD, egy XP lemez meg legalább 1 ramslot gyanús...
Régebben is voltak érdekes dolgai, kezd kristályosodni.
Egy W2000 PRO sikeresen felment SSD-re, XP Freedom meg majdnem kész (ODD-ről mindkettő).

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#99285) KROK640 válasza cbmfan (#99269) üzenetére


KROK640
veterán

Jujj, a jóöreg sulinet, de imádtam, különösen az elsőt. Olyan sok gépet kellett építenem akkoriban, hogy főállás nélkül csak a gépösszeállításokból és telepítésekből kényelmesen megéltem :)
1700-as Celeronból én is indokolatlanul horribilis mennyiséget állítottam össze, bár sokakat próbáltam inkább egy 1200-1300-as Tua irányába terelni, de nem mindenkit lehetett, meg egy idő után kapni sem nagyon lehetett. így maradt a P4 Celeron, az általad említett alaplapokkal. Azért én igyekeztem az integrált VGA helyett legalább valami egyszerűbb cserélhetőt belerakni, egy időben rengeteg GeForce 2 MX400 is futott át rajtam emiatt, és akkoriban azzal azért még szépen el lehetett játszogatni. (A még csóróbbak meg kaptak 16MB-os Savage 4-et, még mindig jobban jártak vele mint az integrálttal)
Az olyanokat szerettem még (eléggé kevés volt azért) akit ki lehetett terelni a sulinetes konfigocskák világából, és át lehetett terelni akár a rendes nagy P4-esekhez, meg normálisan megépített gépekhez, és mivel áfa nélkül nagyker áron tudtam szerezni akkoriban a cuccokat, a végösszeg még mindig tudott baráti lenni. :)
Egyébként fillérekből csodákat váró, és aktuális csúcs játékkal játszani akaróak most is vannak, bár kétségtelen, hogyha lehet, akkor akkoriban még sokkal többen voltak.

#99268 zotyesz66 : 2000-ben én még 366-os Celeronnal és 96MB RAMmal meg egy ASUS V3400TNT-vel toltam. De a csúcsgépes havernak is csak 733-as PIII volt 256MB RAMmal, meg most nem ugrik be milyen VGAval. (az persze akkoriban nem mindegy, hogy az év melyik részében, de esetemben az egész évben ilyen gépem volt)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#99286) RollandCG válasza envagyok (#99283) üzenetére


RollandCG
csendes tag

Inkább Kecskés Viktor fejlesztését válaszd:
https://amigastore.eu/en/814-scanplus-ecs-for-amiga-500-and-amiga-2000.html
Viktor fejlesztéséről cikk az Amiga Mániában:
és amit eddig kaptam tőle:
Sorozat gyártás előtti scandoubler:
Az Amigaspiriten utána olvashatsz, de az már az a kategória amikor már a gyönyörtől magad alá hú....zol :-)

Gyártott az A1200-ashoz is scandoublert.

(#99287) KROK640 válasza FoxiestFox (#99271) üzenetére


KROK640
veterán

Bizony, bizony.
Haverom vett egy 1300-as Tualatin Celeront ASUS TUSL2 lappal. Felment neki 1733MHZ-re.
Én vettem egy 1700-as Wilamette Celeront 2 héttel később (akkoriban még az újságokból láttuk a teszteket, de azok meg átlagosan 1-2 hónap késésben voltak, így totál látatlanban vettem a CPU-t, akkor jelent meg, és semmilyen infom nem volt róla, csak hogy magasabb órajel és elvileg FSB mert 400-as, tuti gyorsabb is lesz).
Az első totális meglepődés az volt, hogy 1300-on elveri az 1700-as W Celeronomat, sőt, még 2000-re húzva is nagyon megszorongatta. Ha viszont ő beállította 1733-ra, akkor 2266-on is kikaptam tőle.
És akkor még nem említettem Tóni cimborám Tualatin Cerkáját ami képes volt 2100MHZ-en is menni!!! Mondjuk azt a gépet sokáig az csapta agyon, hogy egy TNT1-es volt benne, de amikor később belekerült egy GeForce 3-as, akkor igazi erőmű lett.

Ehhez képest a P4 Celeron proci picit drágább volt eleinte, a hozzá való lap sokkal drágább volt, és eleinte csak DDR-es kivitel volt, ami a jóval drágább DDR memóriára való kötelező átállást is jelentette. Szóval drágábban lehetett modernebb, de lassabb gépet csinálni. Az egyetlen előnye, hogy a CPU csereszabatos volt egy nagy P4-el, 3GHZ-ig is akár (maximum HT nélkül), pedig a legtöbb helyen - így nálam sem - sosem lett kihasználva.
Később aztán megjelentek az SD RAMos P4-et támogató alaplapok is, na azokkal lehetett igazán lassú 1700-as Celeron alapú konfigokat csinálni, de volt olyan nagyáruház, ami 1600-as P4-est kínált 128MB SD RAMmal ...(akkoriban már 256 vagy 512MB RAMot raktunk a gépekbe)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#99288) KROK640 válasza Fücsök007 (#99280) üzenetére


KROK640
veterán

HT-s P4-et 2003 márciusában láttam először élőben :) és volt szerencsém kipróbálni is. Micsoda űrtechnika volt.
DDR-es Tualatin procis lapok meg nekem nagyjából kimaradtak, mivel 2001-2002-ben általában mint olcsó alternatívát építettem az 1200-1300-1400-as Tualatinokat SD RAMmal, meg GeForce 2 MX400-al. Olcsó, és akkor még mindent vivő játékgépeket lehetett készíteni belőlük, 256-512MB SD RAMmal, meg egy 20-30-40GB-os HDDvel.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#99289) czundermák válasza KROK640 (#99287) üzenetére


czundermák
aktív tag
LOGOUT blog (1)

Mindig van egy kisebb hal.

Még nem vetettem alá alapos tesztnek, talán gépben egyszer, ha volt. Megkockáztatom a Coppermine 1100-as P3 is kérdőre vonná szerencsétlent. :DDD

CPU tálcák és bővítő kártya állványok: http://bit.ly/3tOpQyO

(#99290) frescho válasza Czo (#99252) üzenetére


frescho
addikt

Simán át lehet alakítani. Nem egy nagy történet, tiszta analóg az egész.

envagyok: De, csak annyi. Sima összeadás-kivonás művelet az egész.

DarthSun: minek szenvedni amikor egy jó minőségű képet adó Dell LCD monitor kb. 25k? Ráadásul arra rá lehet kötni Amigát, Apple-t meg minden fenét ami RGB-re vagy HDMI-re konvertálható. Sajna S-video és kompozit bemenet az már nincs, de még a CGA-EGA vonalat is meg lehet vele etetni kis forrasztgatással.

https://frescho.hu

(#99291) KROK640 válasza czundermák (#99289) üzenetére


KROK640
veterán

1300-as Wilamette? Ez volt a legkisebb P4, nem is nagyon találtam értelmét. 1400-ashoz volt szerencsém élőben, hát az sem volt gyors. Szóval amit feltételezel a kérdőrevonásról, az lehet, hogy úgy van.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#99292) frescho válasza KROK640 (#99291) üzenetére


frescho
addikt

Ami FPU intenzív volt ott bizony jobb lehetett a P4. Volt szerencsém egy horror pénzbe kerülő munkaállomáshoz: [link] Egy rendesen megrángatott Tua játékokban persze simán verte...

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#99293) DarthSun válasza frescho (#99290) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Nem tudtam hogy a Dell alkalmas ilyenre. Nekem retro LCD- ben HP van, azon csak kettő DVI-I csatlakozó van.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#99294) frescho válasza DarthSun (#99293) üzenetére


frescho
addikt

Idén legalább négyszer volt szó a topicban erről. Még össze is raktuk, hogy melyik széria lehet az amelyiknek az elektronikája toleránsan kezeli a felbontást és nem zavarja a televíziós jel szinkron jel. PAL: 50Hz kép és 15.6 kHz sor szinkron.

Szóba került az Amiga analóg scan doubler. Jó-jó, de nem minden monitor megy vele, , mert az csak a sorokat duplázza. BRSZK-n tesztelgettük és több monitor nem szerette az 50Hz-es képszinkront, mint amennyi igen.

https://frescho.hu

(#99295) DarthSun válasza frescho (#99294) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Scart és kompozit bemeneteket említett. Avermedián van SVHS, kompozit. Elvileg ha a DSubon jó kimenetet ad, akkor mindegyik monitorhoz jó, nem kell célirányosan Dell, nincs túlbonyolítva, mivel az Avermedia szgép nélkül is működik, tehát ez a legegyszerűbb. Rá lehet kötni mindenféle konzolt, 8biteseket, stb, és a VGA kimeneten mindíg helyes képet ad, pont emiatt kapott díjat, nem véletlenül.

Emlékszem a hsz sorra, de - már korábban is említettem az Avermediát, visszajelzés nem volt - az utolsóban asszem nem említettem, mondom úgysem érdekel senkit a jó megoldás. Gondolom emiatt nem maradt meg a Dell nálam. Valamint az is közrejátszhat hogy nincs Amigám...

Nálam is előfordul hogy postolok valamit, aztán pár hsz- al később felteszik célirányosan arra a kérdést. Aztán ha megint leírom, figyelmen kívül hagyják, írja hogy kitalálta a tutit, eltelik 1-2 hét, írja hogy még mindíg nem ok, hogy lehetne megoldani?

[ Szerkesztve ]

A 3 test probléma nem megoldható.

(#99296) frescho válasza DarthSun (#99295) üzenetére


frescho
addikt

A SCART ugye RGB-t jelent. A YUV konvertálható RGB-vé. A kompozit viszont problémás. Jó minőséget nem lehet elvárni tőle, a színjel erősen limitált. Még ha S-Videoról lenne szó, még akkor is. Ugye a kompozit az összeöntött és előtte filterezett S-Video.

Az Avermedia-val az a baj, hogy egy adott frekvenciával mintavételez ami nem jelentősen több, mint egy Amiga pixel órajele. Ez mindenféle "csodásan szép" jelet produkál. Ha mozog egy arcade játék, akkor lehet, hogy nem feltűnő, de állóképnél és főként betűknél látható, hogy zizeg az egész. Erre az igazán jó megoldás az, ha olyan célhardverre bízod a mintavételezést és visszaalakítást ami képes szabadon variálni a mintavételezés órajelét, annak fázisát és mindezt a szinkronhoz képest még tudja tologatni is. Az igazán jó darabok még a szinkront is reprodukálnak. Ez súlyos Eurókba kerül és/vagy pilótavizsgás. Hogy akár 1-1 pixel eltolás (itt ugye pixel, de valójában mintavételezési frekvenciáról van szó) mennyit számít az ide beágyazott videóban (kb. 9:00-tól, előtte elmélet van) láthatod: [link]

Szóval nem figyelmen kívül lett hagyva, hanem tényleg nem az igazi. A Dell monitor annyival jobb, hogy a mintavételezése sokszorosa az eredeti felbontásnak és a fázis is tologatható, így éles képet lehet összehozni a beépített elektronikával. Abban az esetben ahol egész számú az oversampling (pl 1920/320=6) a zizegés eltüntethető.

Be kell írni összefoglalóba és lehet mutogatni.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#99297) mohow válasza DarthSun (#99295) üzenetére


mohow
tag

Konkrétan melyik Avermedia jó hozzá? Google nem volt a barátom:F Sokfélét találtam, de leírásnak megfelelőt nem.

"Az út elvezet a végtelenbe, majd visszahoz. Sokszor megjártam az utat, ültem a verandán, játszottam, voltam kutya, minden, még madárijesztő is." Q (Star Trek Voyager)

(#99298) DarthSun válasza frescho (#99296) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Kössz, az elméletet akkor megkaptam. Mondjuk a cikk első olvasásra nekem bonyolult, hosszabb idő kell, átgondolni. A videon megnéztem a problémát és a megoldását.

Avermediát próbáltad a gyakorlatban, vagy netes téma mondja hogy zizeg ?

Más formátum, de pld én VGA kártyáról LCD monitorra, jónak látom a retro DOS felbontásokat, nem találom az említett hibákat (Arn kolléga szokta felhozni főleg), sőt megváltásnak tűnik a CRT után, annyira jó a kép minden paramétere.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#99299) DarthSun válasza mohow (#99297) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Mondjuk az is igaz, belegondolva hogy már retro, lehet nehezebb használtan beszerezni, mint a Dell monitort :B
AVerMedia AverTV BOX 9
kép, kép.

Netről linkeltem, nálam most el van csomagolva. Analóg tuner van benne, most meg már minden adás digitális.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#99300) DarthSun


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

X99/DOS6.22/hang megoldva, műkszik szépen. Quake szoftver renderrel 1024x768- ban 100-200 FPS között karcol. 320x480- ig jó volt, felette villogott, erre is programoztak megoldást, mskvbef7- el jó lett. FVID 1 - Enables WC on LFB - is hozzáadva, mindegyik a Falcosoft programja. Duke3D leállt, azt is orvosolta. Pinball fagyott, most rendben. Real mód a HD6850- el ok, persze a GTX1650- el nem megy, de a védett ok azon is.
Mondjuk nemtom ki fog X99- en DOS6.22- őt futtatni :D , de ha már modern gépre köszörültem, legyen ez is rendben.

Audio init, látja az X99 alaplapi hangot

DOSos Aida névre felismerte a procit, igaz hogy Slot1 foglalatot ír :DDD

A 3 test probléma nem megoldható.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.