Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#99951) Bile Demon válasza DarthSun (#99950) üzenetére


Bile Demon
őstag

140e a valódi ára az igazi samsungnak.
11e-ért qlc vagy plc kínai flash van, vagy az se.

Bruhe

(#99952) arn válasza DarthSun (#99950) üzenetére


arn
félisten

8 dollar valoban draga :DDD

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#99953) DarthSun válasza Bile Demon (#99951) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Kiderül. ha beborul :DDD

A 3 test probléma nem megoldható.

(#99954) DarthSun válasza arn (#99952) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Elnézted, a root link csak egy átalakítót hoz, a 4TB linkre kell átkattintani, közvetlenül nem linkelhető.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#99955) Bile Demon válasza DarthSun (#99953) üzenetére


Bile Demon
őstag

Végülis nem is írja, hogy samsung, csak eléggé hasonlít. Kiváncsi leszek mit tud.

Bruhe

(#99956) DarthSun válasza Bile Demon (#99955) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Hát persze a modellszámnak hasonlítani kell a Samura, úgy hatásosabb, de látni hogy SANDIAN, ez egyedi, nem olyan általános, uncsi márkanév :DD Ha legalább QLC lesz benne, akkor ottvan, és ha a 7500MB/s- nek a felét is tudja, akkor meg űber. Samuban is van olcsóbb QLC, ráadásul ajánlott is a topikjában.
Hát...én is kíváncsi leszek, meglátjuk 1 hónap múlva, bár lehet korábban, az utolsó kínai rendelésem 11 nap alatt háznál landolt.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#99957) DarthSun válasza DarthSun (#99956) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Amúgy a QLC hátránya hogy hamarabb elveszítheti a NAND a csapdázott elektronokat. Ha hónapokig a fiókban van, akkor kérdéses lehet az adatok megléte. Állandó áram alatt, folyamatos frissítés, nincs gond. Ha beválik, akkor folyamatos üzemben lesz nálam, letöltések, stb.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#99958) envagyok


envagyok
veterán

Slotketeknél honnan lehet tudni, hogy csak régi fekete celeronhoz jó?
Illetve s370 lapoknál?
Jól emlékszem, hogy tönkre is lehet tenni alaplapot vagy processzort így?

(#99959) czundermák válasza envagyok (#99958) üzenetére


czundermák
aktív tag
LOGOUT blog (1)

Amin nincs külön jumperelési lehetőség általában csak PPGA Celeronokhoz jó.
Lapokból őszintén nem tudom melyik fogadja őket, csak i815-ös különböző variációi vannak, ezekbe nem szoktam beletenni. Abból kiindulva, hogy az SH6 Slot 1-ben fogadja őket i815-el, merem mondani, hogy egy SA6 s370-ben is fogja. A két lap a foglalatot leszámítva teljesen megegyezik.

Lapot tönkre tenni még nem sikerült, van 7-8 különböző slotket amivel tudok próbálkozni. az évek során minden volt mindenben szinte biztosan.
A jumperelhető slotketekkel érdemes figyelni, hogy ha állítható feszültség van rajtuk, akkor lehetőleg az legyen belőve, amit a proci kér. Egyszerűbb tipusokon a Coppermine/Celeron választási lehetőségnél, értelem szerűen a Celeron jelezné a PPGA Mendocinokat.

[ Szerkesztve ]

CPU tálcák és bővítő kártya állványok: http://bit.ly/3tOpQyO

(#99960) envagyok válasza czundermák (#99959) üzenetére


envagyok
veterán

Gondolom a 8xx chipset előtti időkből a 440 chipsetes s370-esek veszélyesebbek.

(#99961) czundermák válasza envagyok (#99960) üzenetére


czundermák
aktív tag
LOGOUT blog (1)

A veszélyét talán az nyújtja, ha túl modern CPU kerülne a túl öreg lapokba. Nem mindegyik volt felkészítve 1,65V magfeszültségű P3-ra. Főleg nem magas órajelű variánsokra.

Volt egy 440LX chipsetes, talán Biostar? Lapom, abban "pöccröff" mentek a Celeronok, nem volt vele gond. A PPGA s370 csak a Mendocinot jelentette, ez későbbi sem változott. Talán annyival, hogy a korai Slot 1 és s370 foglalattal egyszerre rendelkező lapok megkapták a Coppermine Celeronokat 633-766 MHz környékéig támogatva. Nyilván semmi akadálya nem volt nagyobbakat belerakni, de akkor még nem léteztek nagyobbak. Feltéve, ha támogatta a lap.

PPGA alá elterjedtebb volt a VIA lapkakészlet, ennek különböző variációi, EDO-val AT szabványban, majd idővel SD, ATX-el. Utóbbival sürvebben találkozni.

CPU tálcák és bővítő kártya állványok: http://bit.ly/3tOpQyO

(#99962) Fenyő válasza envagyok (#99960) üzenetére


Fenyő
őstag

Ha maga a lap tud 1,5-1,75v közötti feszeket, akkor nem lehet gond, max ha maga a foglalat lábkiosztása még ppga, akkor egy minimális moddal; 2 lábat kell a foglalat hátulján összekötni, a procinak meg egy lábát leszigetelni, a linkelt cikk a foglaltban töri ki a lábat, de én ezt barbárnak találtam, így inkább proci lábát szigeteltem le, ez Abit BM6 és ZM6 esetében biztosan működik, többször is csináltam, más egyéb ppga-as, de alacsonyabb feszt is tudó lap esetében is működik ofkorsz, amennyiben van hozzá bios frissítés fcpga prcocikhoz, vagy ha nem akkor cbrommal is jó eséllyel hozzá lehet adni a mikrokódokat, ha Award biosos.

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#99963) Fücsök007 válasza czundermák (#99961) üzenetére


Fücsök007
őstag

LX-es lapok Slotket átalakítóval is csak a 66MHz FSB-s Celeronokat kezelik, a későbbi 100Mhz-es változatokat már nem, oda már BX-es lapok kellenek.

(#99964) envagyok válasza Fenyő (#99962) üzenetére


envagyok
veterán

Arra hogy lehet rájönni, hogy ppga, fcpga, vagy fcpga2 egy lap?

[ Szerkesztve ]

(#99965) czundermák válasza DarthSun (#99949) üzenetére


czundermák
aktív tag
LOGOUT blog (1)

Köszi, jól fognak jönni!

Tegnap érkezett az FX3450, kisebb kavarral. Az eladó egy FX3500-at küldött helyette, majd a csomag visszaküldést nem tudtuk megoldani, így azt is megvettem. Konkrétan gombokért. :D
Hirtelen a semmiből lett két újabb Quadro, hétvégéig megvan a hobbi program így.

A teszteredmények alapján nincs sokkal lemaradva a 6800GT-hez képest, így megnyirbált GPUval. 27477 pontot dobott E6400-al a 2001. Köszi a képeket, nem voltam képben, hogy mennyire életképesek a Geforceokkal szemben. Megnyugtató, hogy jól mennek.

Fücsök007
Gyors reggeli teszt volt, 13170-et kap E6400 mellett az FX3450 3DMark 2003-ban.

Egyetlen érdekesség, hogy a két Quadro kártya közül egyik sem megy 16x PCIE sávval, csak 8-at ír a gpuz. Lehet ez a P5B Premium hibája, túl van a fénykorán a tesztbench. Megpróbálom más lapokban majd.

jokeph
A 6800LE jöhet, igazából bármelyik a felsoroltakbol, ha emiatt nem kell sok időt kidobni. :R

CPU tálcák és bővítő kártya állványok: http://bit.ly/3tOpQyO

(#99966) jokeph válasza czundermák (#99965) üzenetére


jokeph
nagyúr

Az idő nem számít. :)
Ezek már meglévő mérések, csak otthon vannak letárolva, helyben, nincsenek fent hálón (még).
6800GS/GT-m nincsen sajna, hézagos a paletta nagyon.
A 6800LE-re is véletlenük bukkantam rá, más cuccok vásárlásánál.
Gyönyörű darab, egy Leadtek.


(netes képek).

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#99967) Fenyő válasza envagyok (#99964) üzenetére


Fenyő
őstag

Leginkább a chipsetből, csak persze vannak olyanok is amikben volt átfedés, amiből ki lehet indulni;
- a legkönnyebb, ami T végű (Intel i815T, Via 694T és 266T, Sis 635T stb) az fcpga2, itt nincs átfedés, persze voltak fcpga2 adapterek is, de ezek árából ma már több eleve fcpga2-es lap kijön (itt mondjuk az lehet érdekes, hogy BX-es lapban is lehet így Tualatint futtatni), meg erre is volt mod, de az már eléggé lapfüggő volt, hogy melyik lapnál ment melyiknél nem, meg a kivitelezése is bonyolultabb, nem olyan egyszerű mint a ppga-fcpga mod.
- alap esetben az i810/i815/i820, a Via 693/694/266 és a Sis 630/635 fcpga, de csináltak Intel 440BX/440ZX-el is, persze abból Slot1 az alapváltozat (ezesetben az átalakító dönt, de a sima ppga-as adapter is moddolható a fenti módszerrel), de volt ppga-as és fcpga-as változat is, ugyanez a helyzet kb a Via 691-essel is, ilyenkor mindig az adott lap specifikációnak érdemes utána nézni, ha nem nagyon nóném a lap akkor szinte biztos fent van a neten, de vannak ilyen gyűjteményes oldalak is pl. mint a the retro web.
- ppga-ra pedig a fenti fcpga-val átfedős része vonatkozik (440BX/ZX, Via 691), a konkrét laptól függ, de alap esetben a ppga-as a gyakoribb
- Az ilyen ritkább S370-es chipseteket mint Ali vagy Ati vagy korai Sisesek kivettem a képletből, mert arra így fejből nem emlékszem, de a konkrét lap esetében az is könnyen kideríthető valószínűleg...

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#99968) envagyok válasza Fenyő (#99967) üzenetére


envagyok
veterán

Akkor ppga-nál itt gond lehet a lap által kezelt fsb-vel, mert van chipset, ami csak 66.hz-et tud+ a feszültség nem állítható 1.7v alá a copperekhez és nem is lábkompatibilis az fcpga-val, aztán jött az fcpga, ami tudta ezt a feszültséget, és jött a tualatin fcpga2, ami az 1.5v környékén kívül némi lábkiosztás változást is elszenvedett?
Van különben pár s370/s370 átalakítóm, majd dobok róluk képet, slot+l1/s370-ből is, ott akkor a lap specifikációit kell nézni+ ha állítható feszültség a slotketen, akkor mehetnek vele újabb procik...
Illetve mint a powerleapnak van tualatint kezelő slot1 átalakítója.
Ez régi projektem, dual slot1 lapot szeretnék majd 1.4s tualatinnal összerakni, már megvan hozzá minden, csak kell a lapon pár módosítást eszközölni, hogy jól kezelje a 133-as fsb-t.
Sajnos eltűnt a netről a szükséges leírás.

[ Szerkesztve ]

(#99969) envagyok válasza czundermák (#99944) üzenetére


envagyok
veterán

Van nálam e8600 procis pcie tesztlap.
Pont van nálam egy ASUS 6800LE, de 6800gt is van elrakva.
Ha kell még mérhetek.

(#99970) Fenyő válasza envagyok (#99968) üzenetére


Fenyő
őstag

Nagyjából igen, de ppga tokozású i440LX-et még nem láttam (így csak 66-ot tudó ppga-as lapot sem), csak slot1-eset, és a ppga-as lapok többsége is tudja az 1.5v-ot is (az fcpga-asok pedig mind, inkább a korai Slot1-esekkel lesz ez a probléma), csak a lábkompatibilitás a gond az fcpga/fcpga2-val/vel, de itt is volt egy szürke zóna a cb0-ás steppingű 533, 566 és 600-as CuMine Cerkák még ppga lábkompatibilisek, szóval azok mod nélkül is mennek ppga-as lapban is, ha maga a bios kezeli.
Duálban csak Pentiumok és ppga Cerkák mennek (fcpga/fcpga2 Cerkák esetében ezt már letiltotta az Intel), ehhez az átalakítónak is tudnia kell a duál módot, ált egy jumperrel lehetett állítani, BX-nél 133-as fsb-nél a magas agp órajel gondot okozhat, mert csak pci-t tudja visszaosztani 33-ra.

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#99971) arn


arn
félisten

Az lx lapok 2v 66hz, az elso bxek 2v 100mhz. 99 kozepen jottek a frissitett bxek, amik egyreszt tamogattak a 2v alatti procikat, masreszt megkaptak a nagyobb osztot a pcihoz (agphez nem), igy ha birtak a videokartyaval egyutt, elmentek 133mhzen.

A slotket semmi mast nem csinalt csak forditotta a socket-slot kiosztast, ha 2v ala akarsz menni, akkor be kell tudni ezt jumperelni rajta, amugy a lap 2val fogja megkinalni a procit. A lapnak nem lesz gondja, max a procinak.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#99972) czundermák válasza jokeph (#99966) üzenetére


czundermák
aktív tag
LOGOUT blog (1)

Ugyan ez a ref dizájn az FX3450, egy slotos kártyákból nem sok pofásabb darab készült. :K
Van ezeknek a régi vasaknak becsülete, ha megadjuk nekik.

Itt már túl voltam a nehezén, szokott módon az utolsó csavarig szét kaptam. A réz bordát konkrétan megkoptatta a por, ez látszik is a képen rajta bal oldalt, hiába mostam izopropillal, csap alatt, meleg vízzel szappannal, anyagában színezett már.

envagyok
Ahogy a többiektől kértem, időt ne tölts vele, ha van mentett eredményed, az bőven megfelel. :R

CPU tálcák és bővítő kártya állványok: http://bit.ly/3tOpQyO

(#99973) Yutani válasza DarthSun (#99950) üzenetére


Yutani
nagyúr

Merjek belőle venni? Tartok tőle... :F

#tarcsad

(#99974) Pista0001 válasza envagyok (#99968) üzenetére


Pista0001
addikt

Opera böngészőt (is) használok, tud alapból pdf-be menteni weboldalt, de egy jobb virtuális nyomtató is megoldja. Az újabb oprendszerekben van beépített is, régebben a Bullzip-et használtam. Ha valami érdekes vagy fontos leírást találok, mentem így, így nem ér ilyen meglepetés. :)

(#99975) Pista0001 válasza czundermák (#99972) üzenetére


Pista0001
addikt

Az enyémről leesett egy kondi, de sajnos felületszerelt, nem tudom, házi eszközökkel (páka) hogy tudnám visszaforrasztani... :O

[ Szerkesztve ]

(#99976) czundermák válasza Pista0001 (#99975) üzenetére


czundermák
aktív tag
LOGOUT blog (1)

Mezei forrasztó pákával is lehet a kondikat javítani, de akár IC-t is.
Ezt a videót lesd meg, sok hasonló van.
Ami nem BGA tokozás, azt kellő önbizalommal meg lehet próbálni, ha gyakoroltad előtte.
Gyakorlásához ebayen 1-2 ezer forint körül lehet venni DIY készleteket. :K

Utána akkor állj neki, ha nem sajnálod, vagy kevéssé értékes a hardver. Jó érzés rendbe szedni egy döglött motyót.

[ Szerkesztve ]

CPU tálcák és bővítő kártya állványok: http://bit.ly/3tOpQyO

(#99977) jokeph válasza czundermák (#99972) üzenetére


jokeph
nagyúr

:K
Az enyém nem szedtem szét, nem indokolta semmi a megbontását. :)

Variációk Leadtek GF 6800 LE-re, a VGA és a CPU-k minden esetben alapon mentek, semmi OC, kivéve az s754-es Sempron-nál van 2 mérés, hogy mennyit hoz a pici +OC a procin és a ramokon, VGA itt is alapon.

AMD CPU-k:
Intel CPU-k:
:))

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#99978) Pista0001 válasza czundermák (#99976) üzenetére


Pista0001
addikt

Köszi, megnézem. :R

(#99979) sidi válasza Fenyő (#99923) üzenetére


sidi
junior tag

Megvizsgáltam az én Trident 8900C VGA kártyámat, mivel írtad nálad ugyanilyen megy XT-ben is. Úgy nézem 8/16 bit autodetect engedélyezéséhez SW4 jumpert le kell venni, különben Bios setting, az mi? Nálad, hogyan van jumperelve? Látod nálam sw4 rajta volt.
Ezt a 8900C-t azért leellenőrzöm 386SX-ben, hogy egyáltalán jó-e még...

Tseng ET4000-ből nálam csak ez az egy megy XT-ben, amiről már linkeltem párszor képet.
Van egy hétköznapibb ET4000-esem is, na az tényleg nem megy XT-vel.

Trident 8900CL-t ha jól jumpereled akkor 4,7Mhz-es XT-ben úgy emlékszem ment.
(Jumperelése megegyezik a 8900D-vel.)

"Csak a Puffin ad Neked erőt, és mindent lebíró akaratot." Bud Spencer, 1981

(#99980) DarthSun válasza Yutani (#99973) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Lényegében nemtom megmondani, csak majd ha kipróbáltam. Én is úgy vagyok vele, hogy bekockáztattam ennyiért. Ha jól vettem ki, holnapig tart a leárazás. Mellete szólt, hogy eddig nálam minden jó lett ami Aliról jött.
Persze ez a 4TB/11k HuF, olyannak látszik hogy túl szép hogy igaz legyen, ezért a kíváncsiság is benne van, ha mégis jó, akkor nagy durranás.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#99981) DarthSun válasza Pista0001 (#99975) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ugyanaz a kondi esett le nálam is, a profi kínai forrasztóval simán javítottam. A lábai átnyúlnak a túloldalra, probléma nélkül be tudtam folyatni az ónt. Evvel a forrasztóval már hűtőpados FET- et is cseréltem SS7 lapon, pedig oda jó nagy hő kell, izzott az egész, de jó lett.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#99982) KROK640 válasza Fenyő (#99923) üzenetére


KROK640
veterán

A 128 bites 440-re már nem nagyon emlékszem (valószínűleg nem nagyon találkoztam vele), azt tudom, hogy voltak MX 460-asok amik különösen jól mentek már, de technológiailag és képességekben mégiscsak GeForce 2-esek voltak még ha nagyon gyorsak is. Pont ezek voltak azok a kivitelek, amiknek az áráért már GeForce 3-asokból is volt választlék.
Savage 4-esből meg szerintem csak gagyikat láttam (a Savage Extreme már más), mert amiket én láttam azok TNT2 M64 (és TNT1 normál) szint alatt voltak bőven. Három Savage -esem is volt, és mindhárom alkalommal egyre csalódottabban szálltam ki belőlük. (pedig az utolsó alkalommal egy akkor már nagyon erősnek számító vadonatúj 1700-as Celeront raktam mellé 2266MHZ-en -- ott már tuti nem volt CPU limit).

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#99983) KROK640 válasza arn (#99933) üzenetére


KROK640
veterán

Végignézve a Celeron órajeleket, mindegyikhez eszembe jutott 1-1 osztálytársam, kinek melyik órajeles volt :D

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#99984) KROK640 válasza DarthSun (#99950) üzenetére


KROK640
veterán

Ez nekem mindenhogy gyanús. 4TB-os kapacitást még SATA SSDből is több mint gyanús 11000 ft-ért (nemrég 1TB-os SATA3 SSD-ke kínáltak pont 11900ft-ért, itt helyben az oldalon, még abból sem mertem venni, pedig noname volt, volt aki vett, azt mondja, hogy jó).
Ehhez jön az, hogy ráadásul M2-es is, na ez tényleg tuti hamis, ráadásul Samsung 990Pro ...

Sajnos tegnap megdöglött az M2-es SSD-m :( (szerencsére volt egy 2022 dec 29-es backupom a SATA SSD-n, betoltam azt és van rendszerem, de érezhetően lassabb mint egy M2 SSD), és épp most nézek SSD-t.
Egy 1TB-os Samsung 980 Pro 40 ezer fölött van, a 2TB-os változata 65K környékén, a 4TB-os pedig 170 ezer ft!!! ha mondjuk 135 ezer lenne, az még hihető lenne, talán 110 ezerért is, de 11 ezerért kizárt, hogy ez valódi legyen! Eleve 1TB-os M2 nem létezik 20 ezer ft alatt (ok, MO-n, de na ... ) Jah és ez a linken 990Pro ami átlagban még 15% felárral van a 980 Prohoz képest ...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#99985) KROK640 válasza Fenyő (#99970) üzenetére


KROK640
veterán

Én ugy emlékszem, hogy PPGA Celeron 533-ig volt, utána 566-tól FCPGA volt. De lehet, hogy volt némi átfedés a kettő között.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#99986) DarthSun válasza KROK640 (#99984) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Nem Samsung, nézd meg, a típus is oda van írva - Sandian - csak a típusszáma hajaz a Samura, úgy sokkal hatásosabb, mivel jobban látni hogy igen, mi jobbat gyártunk, mint az adott számú Samu. Ráadásul a ráírt sebesség is magasabb mint a Samué, úgyhogy jobb :D Viccet félretéve említettem hogy erre most túlteng bennem a kíváncsiság, ha már fele olyan jó, mint a Samu, és működik is, akkor már bitang egy darab. Ennyit most kockáztatok, Alin nem buktam sosem, HA- n már vettem procigyilkos lapot, a vételár+2 proci kinyírása nagyobb veszteség volt, mint eme 11k, feltéve ha tényleg az lesz...

Milyen gyártó/típus az M2 SSD- d, ami bedöglött ?

[ Szerkesztve ]

A 3 test probléma nem megoldható.

(#99987) DarthSun válasza DarthSun (#99986) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

M2- vel tapasztaltam én is hogy nagyon gyors a Win11boot, pedig egy nem ajánlott Kingstont kaptam ajándékba. Kingston A400 SATA- ból is van 5db, ami meg már a kifejezetten nem ajánlott, de prímán működnek évek óta, de tudom, a nagy számok törvénye, sokat adtak el belőle, emiatt több hibás lehet, de a %- os arány nem magasabb, mint egy jobb típusnál.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#99988) KROK640 válasza DarthSun (#99986) üzenetére


KROK640
veterán

Jah, tényleg Sandian, még én is bevettem hirtelen, hogy Samsung :D jó trükk.
Perszem, ha kiváncsi vagy, és a helyén kezeled, akkor megér 11K-t, talán kapunk egy jó hamis SSD tesztet :D meg kiderül mire használható

ADATA Legend 710 és a hűtőbordája is rajta volt. Tavaly ősszel kezdte, hogy a HDD Sentinel szerint lement a kondiciója 0%-ra. De sokan megnyugtattak, hogy ne aggódjak, nem lesz baja, másoknak is van ez és hibátlanul megy. Az ADATA programja szerint 100%-os volt, ne aggódjak.
Aztán elmentem Ausztriába, hazajöttem, és tegnap - 2 héttel a gari lejárta után - megdöglött.
Jött egy bazi nagy kék halál miközben dolgoztam, és többet nem tudott talpra állni a rendszer rajta.
Rendszervisszaállítás és hibajavítás sem lehetséges. Na sebaj, akkor bootoljuk a régi rendszert a 480-as SSD-ről. Gyorsan bedobtam a gépbe (pár hete szedtem ki és tettem el). Azon a Windows bejött, nézem az M2-es SSD-t, tartalma olvasható. Restart, telepítőből formáznám, nem lehet, hibaüzenet. Google keresés, HDD leköt, ugyanúgy formázhatatlan. Particiót látszólag törli, ténylegesen nem. Restart után ugyanazt látom mint előtte, egy használhatatlan kékhalállal induló Windows ami nem tudja magát helyreállítani. Papíron már partició se kéne, hogy rajta legyen.
Jó, akkor klónozzuk rá a régi rendszert úgyis az lett volna a vége. 2 óra 20 perc után még 6%, majd hibaüzenet. Újra próba, már az elején hibaüzenet. A lemez írásvédett.
Ok, akkor formázzuk TCMD alól. A lemez írásvédett.
Töröljünk : a lemez írásvédett
Átnevezés : a lemez írásvédett
Lemezkezelő : a lemez írásvédett

Akkor kineveztem főrendszernek a 480-as SATA SSD-n lévő Windowst, amivel csak az volt a baj, hogy 2022 december 28-ai volt, annak minden előnyével és hátránnyal. Szóval elég sok mindent kell majd rajta újra rendezni, meg újra belakni.

Igazából ha nem mentem volna ki Ausztriába, akkor még garancia időn belül megdöglött volna, csak így "élte túl" a garancia időt, hogy kapott 45 nap szünetet. ígyis csak 13 nappal sikerült ... Mondjuk mire hazaértem nem sok értelme lett volna, addig konkrétan azonkívül, hogy a HD Sentinel 0%-osnak mutatja és néha van egy - gyaníthatóan hozzá köthető, de nem egyértelműen reprodukálható - kékhalál, azzal szerintem messzire nem jutok. Annyit megtehetett volna, hogy dec 27 előtt áll be így, mert ezt az állapotot már érdemes lett volna visszaküldeni, de igazából a két ünnep között a fű sem nő, meg eleve a hazatérésem miatt, sandás, hogy már akkor sem tudtam volna intézni a garanciát. Úgy tűnik ennek így kellett lennie :( igazából csak azt sajnálom, hogy a kiesett munka miatt gyakorlatilag kétszer vesztettem el az árát.
Annyit még hozzáteszek, hogy a nagy kék halál előtt már vagy 1 órán át 100%-on volt hajtva, és azért érdekelt volna, vajon hány fokos lehetett.
Érdekes, hogy ez már nem az első flash drive, amit úgy látok meghalni, hogy egy írásvédett időkapszula lesz. Szerintem a közeljövőben meg kulcstartó, úgy sem hiszem , hogy sok ember járt a kulcscsomóján 1TB-os M2 SSvel :D

Most helyette egy Samsung 980 Pro-val szemezek, az 1 vagy 2TB-os legyen-e az még kérdés.

Azért meg külön áldom magamat, hogy a SATA SSD-n nem szántottam be a régi rendszert, hanem meghagytam tartaléknak :)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#99989) czundermák válasza jokeph (#99977) üzenetére


czundermák
aktív tag
LOGOUT blog (1)

A frissen érkezőket szeretem alaposan kipucolni, itt sem indokolta semmi, de jó tudni, hogy nem sérült, hiányos, vagy retkes, mikor elrakom.

Köszönöm a képeket, annyit kaptam egy nap leforgása alatt, hogy teljesen képbe kerültem már. :DDD
Az FX3500 lesz terítéken ma, holnap. Majd az is megkapja a PCIe támaszát, és mehet a többiek közé. Később egymagos s939 Opteron mellett el tudom képzelni valamelyiket, vagy x2 Athlonnal SLI-ben. Igaz ehhez szerezni kell még egyet.

[ Szerkesztve ]

CPU tálcák és bővítő kártya állványok: http://bit.ly/3tOpQyO

(#99990) Pista0001 válasza DarthSun (#99981) üzenetére


Pista0001
addikt

Bíztató, köszi az infót. Egy 25 wattos Wellerem van, de annak nagyon bumszli a vége, szerzek valami normálisabb forrasztóállomást (vagy mit), aztán meglátjuk. Ha más nem, keresek a pincében valami döglöttet gyakorolni, aztán hajrá! :)

(#99991) DarthSun válasza KROK640 (#99988) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Örökre megjegyezte az adatokat, csak persze a Win nem képes indulni, mert visszaírogatna, de nem tud.
2 db pen, Maxell 8GB és AData 16GB nálam is írásvédett lett, nem lehet egyik trükkel sem javítani. Ennek ellenére megvettem az 1TB AData SSD pent, és a karton Maxell 32GB- osokat(10db, 14k). A régi Maxell 2GB hasít most is, valamint az összes SD kártya, még a 256MB- os is, ami a retro MP3 lejátszóban van. Mondjuk pennél is elenyésző a hiba%, 2db, a sokból, nem is számoltam, de már nagyon sok van.

A retro 2GB Maxellen szerkesztettem a madness DOS6.22- őt.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#99992) envagyok


envagyok
veterán

Találtam egy HP 700/96 terminált (monitor+bill)
Ezzel mit lehet csinálni?
Esetleg csinálni belőle egy pc-t, vagy játékokkal használni másodlagos kijelzőnek?
Lehet rá hackelni valamit?

(#99993) Pista0001 válasza KROK640 (#99988) üzenetére


Pista0001
addikt

32 gigás PNY micro SD kártyámmal történt ilyesmi, arra azt mondták többen is, hogy a vezérlő csinálja, hogy legalább adatvesztés ne legyen. Teljesen olvasható a kártya, mindent le tudtam másolni róla, de írni (particionálni, formázni, stb) nem lehet.

(#99994) Pista0001 válasza czundermák (#99989) üzenetére


Pista0001
addikt

Régóta szeretném/szerettem volna kipróbálni az sli-t vagy a crossfire-t, gondoltam én is rá, hogy az fx3450-nel végre megtehetném olcsón. :)

(#99995) DarthSun válasza Pista0001 (#99990) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Emiatt vettem a kínait, ebben mindenféle hegy a tűtől a vésőig, A vésővel olvasztottam a hűtőpadot, hegyessel pedig a lábakat.
350fokon engedett, megfolyt a hűtőpad ónja, és nem is a legnagyobb szufla, mert 400fokig megy a poti. Levéve - fent a csereFET.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#99996) Pista0001 válasza DarthSun (#99995) üzenetére


Pista0001
addikt

Körülnézek Amazonon, vagy ott a Lidl webshop. Utóbbi 22€ (esetleg plussz szálítás, ennek még nem néztem utána), digitális, 450°C maximum, de sajnos csak 1 hegyes és 1 lapos hegy van hozzá, egyik se tűnik elég kicsinek. Neglátom, mit találok Amazonon...

[ Szerkesztve ]

(#99997) Czo válasza Pista0001 (#99996) üzenetére


Czo
őstag

Nekem a Lidl ParkSide fantazianevu csodaja van. Kb 2000 forint volt akciosan :D Vekony hegynek a Conradban talaltam kompatibilis menetes hegyet, meg lattam mar Alin is. A Conrad hegye par eve meg 1000 alatt volt. Ha a hegy cserelheto benne, akkor altalaba ugy szoktak a gyartok "osszerakni", hogy valami mas gyarto hegye is jo, igy lehet venni hegyet bele sok helyrol.

(#99998) czundermák válasza Pista0001 (#99994) üzenetére


czundermák
aktív tag
LOGOUT blog (1)

Hasonló cipőben járunk akkor.

2010 körül egy HD3870 Crossfire rendszert hajtottam, nagyjából 3 évig Q9400-al, azóta nem volt két kártyás rendszerem, még a retróm csúcsán, bő tíz évvel ezelőtt sem. Tavaly tudtam venni 6000 forintért egy ugyan olyan MSI Radeont, mint akkor volt. Idei terv, hogy össze rakjam azt a konfigot újra, a háza még megvan a pincében.
Ott a lap a nehéz, beszerzés szempontból. Akkor, ha tudom, ennyire ritka lesz a P5E3 Pro, nem adom el gombokért. :DDD

Addig, ha minden igaz jövő hét végén befuthat az Opteron 148, azt nagyon jó lenne alá vágni egy QuadroFX SLI-nek.

[ Szerkesztve ]

CPU tálcák és bővítő kártya állványok: http://bit.ly/3tOpQyO

(#99999) Pista0001 válasza Czo (#99997) üzenetére


Pista0001
addikt

Köszi, láttam, hogy menetes, nem is láttam ilyet korábban (nem is kerestem :B ), kicsit megijesztett, de megnyugtató, hogy van hozzá minden.

czundermák: Sajnos nekem kimaradt. :O Annó az S939 konfigom 6600GT-vel és 3000+-szal kezdett, már akkor próbáltam hozzá még egy ugyanolyan (szintén MSI) kártyát találni, de nem jött össze. Később HD3850 (MSI :DD ) és (talán) 3700+ került bele, abból is próbáltam még egyet szerezni, de nem jött össze akkor sem. Ezt a konfigot AM3 váltotta továbbra is a 3850-nel, de ekkor már micro ATX alaplapra váltottam, abból meg ritkább, ami tud CF-t, főleg az alsóbb kategóriában, amire akkoriban futotta. Az ezt követő gép már mini ITX alapú volt, úgyhogy a több kártyás rendszer már szóba se került. Mostanában retróként került újra elő a sztori. A legolcsóbb lehetőség S939 vagy AM2 alap lenne talán, olcsóbb, mint az S775 alap. CF-t építenék szívesebben, de az hogy van már ez a Quadro, ami amúgy is egy nagyon olcsó kártya, ez jó lehetőség lenne kipróbálni. Ami leginkább tetszene, az valami izmosabb, legalább Phenom 2 vagy még inkább Bloomfield alapon valami HD4870 Crossfire lenne micro ATX alaplapban. :)

(#100000) iday válasza DarthSun (#99995) üzenetére


iday
aktív tag

Ez a forrasztás eléggé hidegforrasztásnak tűnik.
Nem lesz jó így.

3dfx & AMD & ATI forever! http://iday.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.