Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#99201) frescho válasza envagyok (#99190) üzenetére


frescho
addikt

Teljesen felesleges ennyi szemét a config.sys-be. Az SB Pro, ha be van jumperelve nem kér semmilyen drivert. RAM-ot spórolsz fele, csak a set blastert hagyd meg. De ezt már Czo is leírta. Ahogy a többiben is igazuk van a többiekenk. Rakd át más meghajtójelre, hogy ne ütközzenek. A win-nek saját mouse drivere van setupold be szerencsétlent.

Ha jól látom az XT-IDE 0x300-as címre van állítva. Nekem a programming guide ugrott be, rákeresve ez lehet a gond, de Czo gyorsabb volt. Bocs a screenshotért, de nem engedte ki-be másolni :)

Volt egy kérdés amire nem válaszoltam korábban: A game portot az IO kártyán tiltottam le, mert az SB klónon nem lehetett, így ez utóbbiét használtam :)

https://frescho.hu

(#99202) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Gameporton a gép működése közben lehet eszközt cserélni?

(#99203) envagyok válasza Czo (#99200) üzenetére


envagyok
veterán

Az XT-ben az a klón kártya van, amit az XT-IDE kártyával együtt fotóztam a #99197 hsz-ban .

A CD-ROM vezérlős gyári Creative CT1330A a 486-nan van.

(#99204) envagyok válasza frescho (#99201) üzenetére


envagyok
veterán

Átírtam 0x200-ra , és 0x208-ra az XT-IDE biosában az io címet, majd átállítottam egy kapcsolót, hogy az is 200 legyen.
Sajnos ugyanaz a probléma.
Ha csak az XT-IDE van, akkor megy, látja a CF kártyát, bebootol róla a DOS, ha beteszem az SB Pro klónt, akkor az XT-IDE Biosa nem látja a CF kártyát, ergó nem bootol be a DOS.
Azt hiszem mára ezt elengedem.

(#99205) Czo válasza envagyok (#99203) üzenetére


Czo
őstag

Direkt fotozod ugy a kartyaidat, hogy se az egesz kartyat, se pl jumpereknel a jumperek allapotat/feliratokat ne lehessen latni? :) Van meg ott szelen barmi azon az SB-n?

Az a DSUB15, az Game Port-nak is hasznalhato az SB klonkaryan? Ha igen, akkor milyen I/O cimre van rakva? A Game Port aszem 0x200-0x21F kozott lehet, ha pedig 0x200-on van, akkor hiaba rakod oda az XT-IDE-t, a 0x200 is foglalt. Olyan cimre rakd, amin nincs semmid!

[ Szerkesztve ]

(#99206) frescho válasza Czo (#99205) üzenetére


frescho
addikt

Az IO cím mellett meg kell nézni, hogy a ROM se lapolódjon rá valamire. Én elindítanám a gépet floppy-ról és valami programmal megnézném mi a mem és IO map. A checkit ha jól emlékszem tud valami ilyesmit.

https://frescho.hu

(#99207) Czo válasza frescho (#99206) üzenetére


Czo
őstag

Azt irja, hogy SB nelkul jo, tehat ugy feljon a ROM. Az SB-n nem kellene ROM-nak lennie amivel utkozik (de nem latszik a teljes kartya, kitudja ki es mit lapatolt a nem lathato reszre), szoval, en az I/O-ra tippelek elso korben.

(#99208) Fenyő


Fenyő
őstag

Sziasztok és retróban gazdag Karácsonyt mindenkinek,

Egy Inno3D 6800LE 256mb gddr3 agp-és zsugához keresnék biost, ui. sajnos a jelenleg benne levő Club3D 6800GT bios valószínűleg nem passzol hozzá tökéletesen (a szamár kapott egy ló biost és öszvér lett e végeredmény), ui. helyenként artifactol, valószínűleg a GT bios memória időzítései nem kalppolnak ehhez a karihoz, ui. ha visszaveszem a memória órajelét 1000-ről 550-re, akkor megszűnik az artifactolás (akár még 12/5-re unlockolva is). Hasonló volt a helyzet annó a 8 é 9 ezres Radeonok idejében, ha nem saját biosuk volt rajta, még a névleges órajel alatt is artifactolgattak. Amúgy szép állapotban leledzik, ha netán akadna vkinek ilyen karija vagy mentése a biosárol, esetleg perfect waybackmasina kezelő (mvktech.net-en lehet korábban fent volt) annak hozsanna a magasságban.

Hogy vmennyire a fenti fonálhoz is hozzászőjek vmit, XT-hez Adlib-nál több az esetek 98%-ban nem igen kellhet, ha van EMS memóriabővítésed akkor talán 90%-ra módosul azoknak a játékoknak aránya, amik az SB digit részét is ki tudják használni, de valószínűleg azok a játékok már jobban érzik magukat egy 286/386-oson. Amúgy XT-re 3.31-es Dos a favoritom az eszi meg a legkevesebb konvencionális memóriát és már kezel ”nagy” Fat16-os vinyókat is, és etherdfs-3-al lehet rá linuxos FTP szerverről motyókat átpakolni rá, csak egy 8 bit képes (3Comok ált tudják) 16bites utp-és hálókari kell és a laplink kábel már csak vészmegoldás.
Még a Svardossal szemezek, hogy ez még új fejlesztésként elindul XT-én is, akkor ki kéne próbálni, de lehet inkább modernebb vasak a célközönség, bár kettő nem feltétlen zárja ki egymást...

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#99209) envagyok válasza Czo (#99207) üzenetére


envagyok
veterán

Az XTIDE rom minden esetben bejelentkezik, ha benn a klón soundblaster kártya, akkor is, csak mikor keresi a drive-okat, akkor nem találja a cf kártyát, ha benne a soundblaster klón.
Ami jumperek vannak rajta:
Jp6 Mono/stereo -> stereo
Jp2 Port? 22x/24x-> 22x
Jp1 GS (Ezt nem tudom mi) -> closed
Jp4 irq 2/3/5/7 -> 7
Jp5 drq 1/3 -> 1
Jp3 dack 1/3 -> 1

Itt egy jobb kép róla

(#99210) KROK640 válasza Fenyő (#99208) üzenetére


KROK640
veterán

Szépek voltak ezek a kártyák. Gyors keresés után nem találtam semmit.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#99211) Pikari válasza Fenyő (#99208) üzenetére


Pikari
addikt

[link]

[link]

Itt érdemes keresgélni.
De modolhatsz is magadnak biost régebbi toolokkal, pl régebbi nibitorral.

De ha ide feltöltöd a biosát, én szivesen modolom neked. Csak mond meg, mekkora órajelet akarsz.

[ Szerkesztve ]

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#99212) Fenyő válasza Pikari (#99211) üzenetére


Fenyő
őstag

Techpowerup-ot végignyálztam (gyakorlatilag azzal kezdtem), de sajnos csak 128 megás ddr1-es 6800LE biosokat találtam, az ilyen régebbi biosok inkább mvktech.neten voltak annó, nibitort ismerem (de ott leginkább csak órajeleket, meg venti sebességet, tvout kimenetet, esetleg gpu feszültséget lehet csak állítani), de ilyen memóriaidőzítéseket eltálálni elég nehéz lenne, főleg ha esetleg más különbség is van a GT bioshoz képest, sajnos az Innon kívül nem tudom csinált-e más ilyen amolyan light GT-t, szóval itt leginkább csak az eredeti bios lehetne a megoldás ha vkinek lenne ilyen karija és le tudná menteni a biosát...

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#99213) Pikari válasza Fenyő (#99212) üzenetére


Pikari
addikt

Mondom, exportáld ki a biosodat ide, és megoldom.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#99214) Fenyő válasza Pikari (#99213) üzenetére


Fenyő
őstag

Ez van benne, az órajeleket meg a feszültséget be lehet lőni az Inno gyári értékre 300/1000ddr3(500) 1,1v, de mivel a memória késleltetések nagyon nem stimmelnek, csak 550ddr3(275)-en megy hibátlanul vele...

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#99215) Pikari válasza Fenyő (#99214) üzenetére


Pikari
addikt

Ez egy 1.3v-os bios.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#99216) jokeph válasza Fenyő (#99214) üzenetére


jokeph
nagyúr

Egy Leadtek GF6800LE-m van, ezt látja belőle a GPU-Z:

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#99217) Fenyő válasza Pikari (#99215) üzenetére


Fenyő
őstag

Igen, mint ahogy minden rendes GT bios, Nibitorral át lehet állítani 1.1v-ra (ezt meg is csináltam), ami az LE-k sajátja, márha egyáltalán ez szoftveresen állítgatható, sejtésem szerint nem a gpu a probléma, az még akár menne is GT órajelen, hanem a memória időzítése, meg még ki tudja miben térhet el az Inno karija egy valódi GT-től, abban mindenesetre megegyeznek, hogy mindkettőn 256mb gddr3 ram van és nv40-es gpu.

jokeph: Köszi, de sajnos ez is Gddr1-es kari, meg 128 megás is, szóval ezzel sajnos nem menne... :(

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#99218) Pikari válasza Fenyő (#99217) üzenetére


Pikari
addikt

Értem. Tehát akkor modoltál már te is egyet magadnak, és az a fő bajod, hogy 350 helyett csak 275ön megy a ram az időzítés problémái miatt.

Valószínűnek tartom, hogy nem az időzítés a probléma. Nem vagyok benne biztos, hogy a bios azt szabályozni tudná. Előfordulhat, hogy a ramok degradálódtak rajta annyira, vagy a memória VRM-jén a kondik rohadtak el kissé, és azért nem megy 350et. Viszont ez csak 22%-os sávszélességcsökkenést jelent, amit valójában észre se fogsz venni. Nincs értelme emiatt nagyon keresgélni szerintem.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#99219) Fenyő válasza Pikari (#99218) üzenetére


Fenyő
őstag

Sajnos már így került hozzám, és 500 helyett megy 275-ön, azért az nagy különbség (a 350 ddr1-es LE lenne), mondjuk nem nagyon szembeötlő csak kevés helyen jön elő, lehet az előző tulajnak fel sem tűnt, ha nem használta olyan progikkal aminél előjönne, amúgy szemre szép állapotban, nem úgy néz ki (szinte pormentes, újszerűnek kinéző), mint amit agyon használtak.

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#99220) Pikari válasza Fenyő (#99219) üzenetére


Pikari
addikt

Ja értem. Az úgy már tényleg nagy veszteség. Nem lehet amúgy, hogy az extra futószalagok aktiválása okozza a problémát?

Lehet, hogy azért lett visszanyesve a futószalagok száma, mert a memóriavezérlő nem tökéletes bennük. Minden kártyában más-más futószalagok vannak letiltva (attól függ, hogy mik a defektesek) úgyhogy ezért nem tapasztalsz különbséget a 12 illetve a 16 futószalagos biosok között. Ebben az esetben ha találsz egy ugyanilyen kártyát, az se fogja megoldani, mivel azokban is megint más futószalagok lesznek letiltva.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#99221) Yutani válasza Pikari (#99220) üzenetére


Yutani
nagyúr

Nincs kártyánként egyedi BIOS, máshogy van megoldva. Én azt mondanám, egy GT BIOS-szal mennie kellene, mert a memória alrendszer ugyanaz lehet (256MB, 256bit GDDR3). Illetve a GT BIOS-t kellene moddolni 8/4 konfigurációra.

#tarcsad

(#99222) Fenyő válasza Pikari (#99220) üzenetére


Fenyő
őstag

Végigpróbágattam, az összes quadot egyesével, tehát még a gyárilag engedélyezetteket is egyesével megnézegettem (letiltottam/engedélyeztem), de semmit nem számított, ill. egyik letiltott quad valóban rossz, az egyértelmű kockás képhibákat dob 3d-ben, csak ram órajel csökkentésre reagál pozitívan, leggyorsabban az Atittol szőrőskocka artifact tesztere hozza elő hibát (azonnal), de 3Dmarkok pl hibátlanul futnak 500-ön is...
Yutani: A letiltott (hardver masked) quadokat ha jól rémlik ellenállás(okk)al vannak szabályozva a nem GT karikon, szóval azok a GT bios ellenére is tiltva maradnak, amíg rivatunerrel fel nem oldod, vagy át nem forrasztod az ellánállást az engedélyező állásba. :)

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#99223) Pikari válasza Yutani (#99221) üzenetére


Pikari
addikt

Ebben a korszakban így van megoldva. Futószalaghibás 9800pro-kat ekkoriban úgy "javítottam", hogy 9800SE biosokat próbálgattam beléjük, kb 20.-30. biossal sikerült épp a döglött futószalagokat letiltani, és utána használható lett a kártya. Csak addig kellett randomizálni a biost, amíg épp a hibás futószalagot tiltotta le. Akkoriban elég egyszerű volt beszerezni ezeket a biosokat, százasával lehetett őket letölteni mindenhonnan. Persze évtizedes távlatban már én sem tettem el ezeket.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#99224) DarthSun válasza Fenyő (#99222) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Csak egy 6800GT- m van(kép).
Valamint QFX3450(6800GS), és a képmentése, TPWUP adatok.
Itt tök amatőr vagyok, videobiost azt sem tudom mivel lehet menteni-visszatölteni, soha nem alkalmaztam ilyesmit - de hátha jó valamelyik biosa :U

Amúgy üdv, régen jártál erre. Az SS7 3DM2001 pontodat még meg kell döntenem majd :D
Mivel Te kiváló tuningos vagy, van Win98 3DM2001 verseny, igaz hogy csak én+2 fő van benne eddig. Jöhetnél, ha van kedved, vas mindegy, csak a Win98 a kikötés. Jelenlegi csúcs by DarthSun : 61077 , örülnék ha valaki lenyomná :D + ezeket is le lehetne fölözni.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#99225) Pikari válasza DarthSun (#99224) üzenetére


Pikari
addikt

nvflash

ezekhez még a régebbi verzió kell

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#99226) DarthSun válasza Pikari (#99225) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Kössz az infót, ha esetleg valamelyik jó lenne, akkor avval le tudom menteni.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#99227) envagyok válasza Fenyő (#99208) üzenetére


envagyok
veterán

Prince of persia, lemmings
Ezek pl szépen futnak xt-n és támogatják a sound blastert.

(#99228) Fenyő válasza DarthSun (#99224) üzenetére


Fenyő
őstag

Sajnos ezek, közül egyik sem lenne jó, amúgy dos alól (nvflash régebbi verzió), win alól talán a gpu-z mintha tudna ilyet, linux alatt pedig flashrommal lehet biost menteni/írni.
A teróriám szerint ennek a 6800LE-nek, ami rokona GT-nek, amolyan light GT, a memória időzítései nem stimmelnek a valós GT-éével, vagy legalábbis szimptómák nagyon olyanok, emlékszem pl. volt egy 8500LE-em ami ha nem a gyári biosa volt benne, akkor max ilyen 200 körül ment hiba (artifact) nélkül, míg a gyárival 250 és afölött is kicsivel hibátlanul működött, a 2 bios között csak a memóriaidőzítésekben volt különbség, rabittal kiolvasható volt, de ue. igaz volt a 9000-es Radírokra, gyakran még a memória gyártója sem volt mindegy, hogy Hynixes, Samsungos, Infineonos stb bios van bennük. Persze az is simán lehet, hogy a kártya nem 100-as, de az csak akkor lenne egyértelműen eldönthető, ha az eredeti biosát is bele lehetne próbálni.
Nem vagyok én komoly tuningos, már a feszemeléstől és vmodtól is fázom, főleg ilyen régi vagy ritkább hardverek esetében, amennyit megy alapfeszen jó léghűtéssel az még ilyen tesztek erejéig belefér, de tartósan max csak ilyen szabvány fsb órajelek, alaposan kitesztelt feszesebb memóriaidőzések, vagy vga esetében alaposan kitesztelt letiltott csővezetékek engedélyezése, ha nagyon sok órajeltartalék van benne, akkor a max -5-10%, meg tesztekhez az éppen aktuálisan leggyorsabb driverek megtalálása és kb ennyi amivel operálok. Amúgy nem is tudtam, hogy a 98-at rá lehet hegeszteni Ryzenre (a 98 a te fétised, a 9x nekem a korai 3D-t jelenteni, amihez meg bőven elég egy P3-P4, Athlon-Athlon Xp, Gf4Ti-vel meg/vagy Voodooval, ill. különféle egyéb érdekes 3d apikkal (Rendition Verité Speedy3D, S3 S3D és Metál, Powervr sgl stb, esetleg még isás hangkarik mivel a 9x-ben is teljes értékű dos van, ill A3D)), nincs olyan erős Ryzen procim amivel versenybe szállhatnék. Ill. még az rémlik, hogy a legerősebb vga kari amit még működésre lehet bírni 9x alatt ilyen beta driverrel (szóval tényleg csak ilyen bencselésre jó csak, a játékok jelentős része allatt bugzik) az a GF 7800/7900 széria abból is max a 256mb-os verzió, nem tudom az 512-esre van-e patch, de a kérdés teoretikus ui. csak agp-és 24 pipás 7800GS+-om van, pci-e alatt van 256 megás 7800GT-ém, de azzal megint messze vagyok egy 24 pipás 512 megás 7900gt/gtx-től.

envagyok: A prince és a lemmings csak az SB opl részét használja, úgyhogy tök ugyanúgy szól Adlibon is mint SB-én, ami így első blikke beugrik és fut Xt-én is és EMS-t sem kér a digi hangokhoz, az a prehistorik, ott az effektek használják az SB digit részét is.

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#99229) nakos1212 válasza Fenyő (#99228) üzenetére


nakos1212
senior tag

Van 512MB patch, en is egy nagy 7900-al szorakoztam 98 alatt korabban.

(#99230) Pikari válasza Fenyő (#99228) üzenetére


Pikari
addikt

A radeon x300-800 kártyák is mennek win98 alatt hivatalos driverrel (a pci-e változatok is), persze kell egy jó adag szerencse, hogy a valóságban is működjön egy-egy chipsettel a driver.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#99231) envagyok válasza frescho (#99206) üzenetére


envagyok
veterán

Ránézek a CHECK-IT-el.
Esetleg van javaslatotok, hogy melyik portot válasszam az XT-IDE-nek?

(#99232) DarthSun válasza Fenyő (#99228) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Voltmodot én sem alkalmaztam, attól tartanék azért. Amit enged gyárilag, Zennél is csak úgy hogy alulfeszelt, kis órajelnél megnézem retro teszttel hogy mit megy, és ha ott jónak látszik, akkor csak a teszt idejére dobom fel az órajelet, de ott sem lépem túl a gyári max TDP keretet. Zenre fel lehet köszörülni a 98- at, de nem egyszerű, és csak a mai lehetőségekkel megy, retrokedvelők megírták a szükséges drivereket, modokat, legtöbbet Loew mester. Modern Intelre is felmegy állítólag, volt egy védelmi hiba, de arra is van már patch(cregfix), Zen3- hoz is kell már, az újabb biosok miatt.
7900GT/GTX- el valszeg nálam is még magasabb pont jönne, 7900GS- em van csak jelenleg.
512MB patch van, állítólag a 82.69+512patch- al menni kéne a 8600/8800 kártyáknak is, 8600GTS- el próbáltam, de védelmi hibát dobott. Nem is láttam eredményt, hogy valakinek ez sikerült volna.

Jelenleg a DOS6.22 madness gépekre projektet hegesztgetem, 775/B450 ok, X99- nél elakadtam, SBEmu ok, betöltés lefut, de némelyik cím fagy, vagy hibával leáll.

Azt hittem a Prince használja a PCM- et is az effektekhez, OPL- el mennek azok is?

All : Boldog Karácsonyt Mindenkinek !

A 3 test probléma nem megoldható.

(#99233) envagyok válasza DarthSun (#99232) üzenetére


envagyok
veterán

Én is csodálkoztam, igaz nem értek hozzá, de ki lehet választani az opl-t és a soundblastert is.

(#99234) Czo válasza envagyok (#99233) üzenetére


Czo
őstag

A lepkedes hang, az tuti, hogy digi hang. GUS eseten MegaEM ad hozza emulaciot.

(#99235) arn válasza envagyok (#99233) üzenetére


arn
félisten

Tobb verzio is volt belole, a kesobbi dbok tuti tamogatnak digi hangot, epp a multkor neztem.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#99236) Fenyő válasza arn (#99235) üzenetére


Fenyő
őstag

Igen igazatok van, az első verzióban még biztos nem volt, lévén még piacon sem volt az SB, a későbbiekbe tették bele, de hogy melyiktől az már nem rémlik, ami még közben eszembe jutott, hogy Gods-ban van még minimális digi (leginkább csak az introban) hang ami fut Xt-én is és nem kér EMS-t sem, ez eddig akkor 3 játék és egyiknél sincs olyan egetverő különbség az Adlibhoz képest.
Ems memóriakarival meg mondjuk hozzájön max egy tucat ami talán még elfutogat XT-én is, de nem feltétlen élvezhető sebességgel..

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#99237) cbmfan


cbmfan
senior tag

adott egy Zida TX810E lap 766 MHz-es Cerkával aminél az óra háromszor gyorsabb a kelleténél. elem új, próbáltam más procikkal, helyzet ugyanaz. van erre valami ötletetek?

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#99238) Pikari válasza cbmfan (#99237) üzenetére


Pikari
addikt

Ahogy nézem, 1 db órajelkristály van, amiből chip állítja elő az összes órajelet az alaplap számára. Valószínűleg az egyik lába le van zárlatosodva, mérd ki.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#99239) cbmfan válasza Pikari (#99238) üzenetére


cbmfan
senior tag

köszi, kicserélem.

és valaki szóljon neki, hogy nálam van a lapja! :D

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#99240) arn válasza cbmfan (#99239) üzenetére


arn
félisten

A cpunaci.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#99241) nakos1212 válasza cbmfan (#99239) üzenetére


nakos1212
senior tag

Rendes ember volt az elozo tulaj :DD

(#99242) envagyok


envagyok
veterán

Pár apróság a bejgli mellé.
Windows 95 boot módosításáról, 96 végi 3D gyorsító helyzetről (a 3dfx megjenésekor már elérhető más 3D gyorsító helyzetről, az nv1 nincs a listán), és a 2d videokártya sebességmérő DOS/Win 3.11 alatt. Itt meglepett a tseng sebesség.



(#99243) Pikari válasza envagyok (#99242) üzenetére


Pikari
addikt

Kamu cikk. 96 végi... hát... nVidia NV3 = Riva128, nem 1996-os, hanem 97 augusztusában kerültek az első példányok a vevőkhöz. Ehhez képest az újság lehozza, mint létező dolog.

Trident T3d9695? Soha nem létezett ilyen kártya. Prototípus volt. Az első trident 3d kártya, ami kereskedelmi forgalomban megvásárolható volt, az a 3dimage9750 (1997-es kártya szintén), a korábbi kártyák eltűntek a vállalat profiljkáb, mivel sosem léteztek.

Szóval ez egy erősen kamu leírás, amit úgy készítettek, hogy sajtóközleményekből összevagdosták a specifikációkat, a valóságban ezek ott olyan formában nem is léteztek. És ezért hülyeség az összes ilyen leírás.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#99244) envagyok válasza Pikari (#99243) üzenetére


envagyok
veterán

Bocs, én hibám.
Az egész oldalt kellett volna, ami az mmx-es cikk előtt volt :

(#99245) arn válasza envagyok (#99242) üzenetére


arn
félisten

Az illetonek lathatoan lovese sem volt arrol mit csinal. Dos alol a 90es 3dbenche meresre alkalmatlan ehhez a konfighoz (ezert patcheltek 96 kornyeken), chris 3dmarknal meg nyilvan nem hallott az lfbrol, ami csak 2.0as vesanal van, es az egyedul a tsengnel van meg biosbol, a tobbihez kell univbe vagy hasonlo, ugy maris elenyeszo lenne a differencia a kartyak kozott.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#99246) envagyok válasza arn (#99245) üzenetére


envagyok
veterán

A 2.0-nál nagyobb vesa-nal is megvan?
A Benchmark Old Man műve :DDD

[ Szerkesztve ]

(#99247) envagyok


envagyok
veterán

Amiga 500-asom elvittem anyámhoz szórakozni, amíg ott vagyunk.
Kb 5 éves LG Ledes tv-je van scart (RGB) bemenettel.
Lehidaltam, milyen brutálisan jó képe volt.
Nekem otthon nincs scart bemenet a tv-n, és a yamaha tx-nr3008 erősítőn is csak komponens (yuv), svhs, kompozit, és hdmi vsn.
A saját rendszeremre mivel lehetne jó képet varázsolni az Amigámmal?

A c64-essel is gondban vagxok otthon, az erősítő az svhs jelet nem bírja feldolgozni, csak a kompozitot.

A végén kellene szerezni valami jó minőségű képcsöves tv-t , lehetőleg lapos 4:3-ast minél kevésbé mélyet, mielőtt végképp kifobják őket az emberek.

(#99248) arn válasza envagyok (#99247) üzenetére


arn
félisten

Scaler

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#99249) arn válasza envagyok (#99246) üzenetére


arn
félisten

Persze, a 3as ilyen szempontbol ua.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#99250) arn válasza envagyok (#99246) üzenetére


arn
félisten

Az lfb hatasa mar 95-96 kornyeken is koztudott volt, jopar demo is hasznalta, ugy latszik a hwszakujsagirokig nem jutott el :))

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.