Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49001) zoltanz válasza juliabrilke (#48997) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Jó ez retrozni, Kodi-ra, és HD filmeknél leveszi a munkát a CPU válláról.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#49002) Sanchez638 válasza zoltanz (#49001) üzenetére


Sanchez638
addikt

Kodi nem dx11-es?

Szerk: Rájöttem, hd5*** re írtad :D.

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#49003) zoltanz válasza Sanchez638 (#49002) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Shader Model 2 azaz DirectX 9-es karival már elindul legalább is a 16.1 -es én azt használom.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#49004) Brucehun válasza Sanchez638 (#48995) üzenetére


Brucehun
aktív tag

Ez aztán tényleg főnyeremény! :) Nekem fehér színű átkötő kábelem van a V1-es és a V2-es kártyákhoz! :)

HALF-LIFE FOREVER! 3dfx & Glide power!

(#49005) frescho válasza Sanchez638 (#48995) üzenetére


frescho
addikt

Lucky vagy :) Én is kaptam egy C64-et a hétvégén, köszi szépen Ranagol. Megy a javítósorra, de most először dokumentálok, mert el vagyok vele maradva.

https://frescho.hu

(#49006) zoltanz válasza frescho (#49005) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Következő BRSZK-n nem terveztek retro telefon sarkot. (Nokia Communicator, Nokia Matrix kivitel, Symbian OS telefonok N-Gage, korai Java képes telók pl Motorola V3.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#49007) frescho válasza zoltanz (#49006) üzenetére


frescho
addikt

Ez Bacsis döntésétől függ, mert Ő a szervező. Az biztos, hogy kell hozzá valaki, aki hozza és hostolja a telefonos részleget.

https://frescho.hu

(#49008) Vladi válasza zoltanz (#49001) üzenetére


Vladi
nagyúr

Az ilyen ultralow kártyák szvsz az egyik legjobb eresztések. Irodai gépbe, mulitmédiára szuper, mert kicsi, keveset fogyaszt tehát minimális hűtés kell. Csendes.

(#49002) sanchezsa:

uvd enginen kell lejátszani. a 4-esekben meg már v2-van, tehát mindent lejátszik ásítozva, ami szembejöhet.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#49009) bacsis


bacsis
Közösségépítő

...Megint van majd 100 olvasatlan kommentem...
Remélem jók voltatok és nem kellett szétcsapni köztetek :P :DDD
Ígérem ma pótlom!
CSak jelzem, hogy élek meg minden, csak a kiállítás után még mindig pakolászok :DDD
amúgy, ha valaki nem olvasta volna, és kíváncsi rá Itt a beszámolóm róla
Más!
Képzeljétek voltam garázsürítésen, hozhattam amit tudtam...
Hoztam is annyi gépet ami a csomagtartóba befért...
XT alaplap, korai 286/386 félkonfigok, lepedő méretű 286 lap stb...
Tesztelgetem a cuccokat, van egy nagyon korai 386, ami nem indult... nézem a DIP kapcsolókat, mind egy állásban van, na mondom lőjjük be, hátha... belövöm, gép indul, lépek be a BIOS-ba, dátum: 2007...
oké 10 év késésben van de működik :Y vágjátok? 88-89 körüli lehet a lap és működik rajt a Dallas chip :Y

(#49010) arn válasza bacsis (#49009) üzenetére


arn
félisten

a bios beallitasokat is menti? mert olyan mar nekem is volt, hogy a datum stimmelt, de a biost nem mentette. nem tudom, honnan szedte akkor az idot.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#49011) Ranagol_5 válasza bacsis (#49009) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Kovetkezo lanon kereshetnenk az en 386-osomhoz egy IO kartyat, mert eddig 3-at probaltam bele, de nem akart veluk menni. :DDD

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#49012) bacsis válasza arn (#49010) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

:K ;)

(#49013) krisz67


krisz67
tag

Határozottan nemrossz :o :o :C :K
[link]

Üdvözlettel: Rapi Krisztián

(#49014) bacsis válasza krisz67 (#49013) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Hááát.. ezért itthon kaphatna már egy 10 éves használt nem lepukkant autót :))

(#49015) arn


arn
félisten

nem keverednek a korok itt kicsit?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#49016) bacsis válasza zoltanz (#49006) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Én nem vagyok semmi jó elrontója...
Korábban is írt rám egy srác, hogy ő (is) jönne vendégkiállítónak, mint frescho, hozna full midire kigyúrt külső roland hangcuccos-al szerelt gépet, mondtam felőlem oké, de van egy kis de, illetve nagy DE!!!
amit elmondtam annak a srácnak is, és frescho-nak is, azaz:
Szívesen látok bárkit mint vendégkiállító, DE! Fizetni nem tudok érte neki, ráadásul saját magának kell gondoskodnia az utazásról, szállításról, a saját cuccáért is ő maga felel, egyedül max szállást tudok biztosítani...
Szóval ez úgy néz ki, hogy azért vered magad költségbe, hogy elgyere, ezzel kockáztasd saját cuccod épségét/biztonságát, ráadásul a saját idődből is fel kell áldoznod 2 napot, tehát megy az időd, és pénzedbe kerül az, hogy másokat szórakoztass! Mert ez nem rólad szól, max elismerést kapsz...
HA ez így oké, akkor jöhet bármi/bárki, szívesen látom :D

(#49017) krisz67 válasza bacsis (#49014) üzenetére


krisz67
tag

Hát az biztos :K

Üdvözlettel: Rapi Krisztián

(#49018) alvaro válasza krisz67 (#49013) üzenetére


alvaro
senior tag

Hú, de megpimpelte! Érdekes olvasmány volt.

(#49019) DarthSun válasza krisz67 (#49013) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Keményvonalas retros a csákó. Bírom hogy azért a szemkímélő LCD- t használja, már én sem nagyon tudom nézni a régi villogó megjelenítőket.

(#49020) quailstorm válasza DarthSun (#49019) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Viszont attól a ViewSonictól sírva fakadtam. Vagy rakjon oda egy 4:3-as monitort, vagy egy olyat, ami tud 4:3 módot, de ez a széthúzott kép nagyon gáz. PhotoShopos képnél (vége) leglátványosabb.

A gépe előtt viszont le a kalappal, nagyon kimaxolta.

2 éve mikor P4-en kellett dolgoznom (virtualizáláshoz nem volt erő, és kellett a GCC), akkor inkább helyi hálón VNC-n toltam, mintsem a CRT előtt. Pedig a színei ott vannak, de a villódzás nem megy.

(#49021) krisz67


krisz67
tag

Ma is 2db kincsel gazdagabb lettem: [link]
Igaz sokminden kell még hozzá, de szépen lassan, a végén valóra válik a 286 os álmom :) :B

Üdvözlettel: Rapi Krisztián

(#49022) DarthSun válasza quailstorm (#49020) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Hát a próbamonitorom nekem 4:3- as LCD lett, de a 2 munkaasztalon ( retro és új részleg ) már 16:9- esek vannak, viszont mindegyik tudja a direct 4:3- ra váltást, bár engem nem zavar a nyújtott kép sem. Mondjuk a 16:9- es kimenő formátum összerántva 4:3- ra, az már zavar, ott a körök függőlegesen nyúlt tojások.

(#49023) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Tesztelgettem az integrált Intel GMA X4500-at, a minimum FPS nagyon gyatra a 2-es tesztben.
De legalább már DirectX 10-es, (Shader Model 4.0), megy pl a MadVR is az MPC-HC-val.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#49024) bacsis válasza krisz67 (#49021) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Nagggyopn kemény az a 286-os lap, Dallas chippel még az életbe nem láttam... És a poén hogy ez eléggé korhű deszka ráadásul

(#49025) DarthSun válasza bacsis (#49024) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Jól néz ki, de ha lemerült a Dallas akkor xopás van, moddolni kell, különben nem lehet a CMOS- ba menteni.

(#49026) DarthSun válasza zoltanz (#49023) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Jól megy, de az AMD int megoldásai jobbak voltak, Nálad az alacsonyabb órajel ellenére erősebb a proci, a HD4250 mégis majd 2x annyit hoz.

(#49027) bacsis válasza DarthSun (#49025) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Igen, sajna ez így van... De legalább nem rohasztja szét a lapokat :U

(#49028) petakpa1 válasza bacsis (#49027) üzenetére


petakpa1
őstag

Ezen mit értessz? A HD42xx sorozató integrált GPU-val szerelt lapok halódnak? AZ baj mert pont most vettem használtan egy 785G-s lapot pont azért, hogy irodai munkára, nezeésre, fimezésre pont ideális lesz a HD42xx-as IGP-vel:)

Jajjaj bocsi, Ti a Dallas chipes lapról beszéltek.

[ Szerkesztve ]

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#49029) arn válasza petakpa1 (#49028) üzenetére


arn
félisten

szvsz az akkura es a clockchipre gondolt :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#49030) zoltanz válasza DarthSun (#49026) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Mihez képest megy jól? Egy 7300GS-hez (Radeon X1300
HyperMemory) képest elfogadható, vagy ha retrobb játékokat nézzük (DirectX7) Geforce 2 GTS-hez is. :DDD
Nem kérdés, hogy jobbak-e az AMD integrált IGP-i, ár teljesítményben nem biztos, kérdés kinek milyen igényei vannak.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#49031) DarthSun válasza bacsis (#49027) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Az az előnye megvan és a moddolás sem ördöngősség.

(#49030) zoltanz : persze minden relatív, attól függ hogy/honnan nézzük. - már Einstein rájött :)

(#49032) DarthSun


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Nincs nyugtom, megint kaptam egy komplett gépet, billel és joy- al + sok-sok kábel. Kollégám mondta hogy csak a helyet foglalja és valami AMD- s gép, tehát zsákbamacska.

Nem is próbáltam ki, úgyis alkatrészenként fogom. Egyből szétszedés, kis portalanítás.

Az alaplap ígéretes, szemre jóállapotú, érdekesség hogy a hűtőre fordítva lett a venti feltéve, tehát nem fúj a lamellák közé, hanem szív.

A hűtő szintén jónak néz ki, fullréz Aerocool, azonban a leszorítóerő brutális, avval kell kezdenem valamit, mielőtt bármire is felteszem.

Itt az eredménye a szerencsétlen lefogatónak, én kíméletesen vettem le de valaki már lesarkazta a szegény kis 2200+ - ost.

3 db DDR, az 1G- ásnak különösképp örülök, az egyik 256- oson le lett javítva a felirat, vajon 400- as lesz vagy 333- as ? :DDD

Abit Radeon9550 beállt ventivel, bár az könnyen orvosolható.

2 vinyó, jóállapotúnak néznek ki, de majd a teszt dönt. 40- es laposMaxtor és 160- as Barracuda.

szerk : a jó kis LG DVDRW lemaradt :

[ Szerkesztve ]

(#49033) zoltanz válasza DarthSun (#49032) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Klassz, grat.
Ha nem valami extra melegedős módban ment a proci, akkor mindegy, amúgy a fújás ajánlottabb mint a szívás.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#49034) DarthSun válasza zoltanz (#49033) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Kössz ! Még a tápot néztem meg most, 300W Codegen, kis porolás, az egyik kondi púposodóban van, de még megy. Egyébként az egyik 400W Codegenemnek robosztusabban néz ki a belseje mint a 450W Gigabyte- nak.

(#49035) zoltanz válasza DarthSun (#49031) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Manapság azért az Intel IGP sok tekintetben nincs lemaradva annyira, mint a régebben.
Valamint HD 4xxx széria eggyel újabb generáció ez a HD 3xxx -el jött egy időben.
Volt Intel 865G lapomon Extreme Graphics 2, na azzal tényleg nem sok minden volt élvezetes max a Quake II. :) Olyan TNT2 M64 (vanta) "szint". :DDD

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#49036) bacsis válasza zoltanz (#49035) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Hd Graphics 4000 teszt tőlem :))

(#49037) erer1000 válasza zoltanz (#49035) üzenetére


erer1000
őstag

Radeon HD3100 van az én lapomban [link]

igazából FHD+1280x1024 es monitorokat hajt meg, 350MHZ alap órajelet gyári hűtéssel stabilan fel lehet húzni fesz emelés nélkül 670MHZ-re

UT2004 mediumon 1280x720-ba teljesen stabil fps lag mentes.
FHD már élvezhetetlen néhány szerveren harc közben.

500MHz feleett nem sokat hoz, itt már valószínűleg a DDR3 mem sávszélesség lesz a limitáló tényező, mert FX8350 ben is van még annyi hogy1 szálat se terhel maxra, de GPU 100%

but why? vizsgaidőszak miatt hogy ne tereljem el a figyelmem a tanulásról, 550Ti bátyámhoz került május 1-júni7ig :C

[ Szerkesztve ]

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#49038) krisz67 válasza bacsis (#49024) üzenetére


krisz67
tag

Köszi :) :B

Én egyszerűen imádom, első 286os, és nagyon nagyon remélem hogy működik is, maga a lap is illetve a Dallas chip is. :) Utobbira felis hívták a figyelmem ahonnan hoztam, a Dallas chipre hogy finomság az a lapon :Y .

Memóriából mennyi van benne kb?
3 fajta memória van benne ahogy látom: KM41C256P-10 és M5M4256AP és egy darab HY51C256S-12 .
Mert ha mind 256kb akkor ebben van 9MB RAM

Mostmár valamennyi minimális információt összekel szednem, hogy megtudjam építeni.
Mire lesz még szükségem hozzá?

Gondolom:
- MFM vezérlő +drót hozzá (MFM vezérlő van)
- MFM HDD vagy 3.5" et is rá tudok aggasztani?
- Video vezérlő (ebből gondolom csak CGA monitorra való van? De nekem az nincs sima VGA ra rátudom kötni valahogy?)
- Kivezetések

Üdvözlettel: Rapi Krisztián

(#49039) bacsis válasza krisz67 (#49038) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

A dallas az kb 101%, hogy lemerült... moddolnod kell, mert állítani a BIOS-t nem fogod tudni...
Igen ezek a RAM-ok 256-osok... az uccós szám az csak az időzítésük, 10, ill 12nanosec-esek...
Annyira felhívnám a figyelmed, hogy a sok 256-os IC-ből az a 9 ami kijön, az nem Megabyte, hanem Megabit, szóval jó lesz az 1MB memóriának is ;)
A 286-osban az a jó, hogy már könnyedén fejleszthető, építhető.. mehet bele bármilyen ISA-s VGA kárty,a ha van IDE kártyád, mehet szntén bele az is nem kell MFM-el szopni,
Bár én mostanában rákattantam a SCSI-ra, mindenbe azt teszek, az úgyis autodetect-es, nem kell a BIOS-ban fojton utána állítgatni, hogy lássa a HDD-t...

(#49040) DarthSun válasza zoltanz (#49035) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Valamint a Intel procik is gyorsabbak, IGP is gyorsult, odavág az AMD- nek összegezve.

(#49036) bacsis : futtatok egy 3DM06- ot, kíváncsi vagyok mennyit hoz a HD4000- hez képest :U

(#49041) alvaro válasza bacsis (#49039) üzenetére


alvaro
senior tag

100-120ns lesz az a RAM.
De semmi gond, ilyen órajelhez tökéletesen megfelelnek.

@krisz67: 3.5" PATA vinyóval simán megy, ha van megfelelő I/O kártya hozzá (portokkal együtt szokták egy kártyára építeni). Személy szerint inkább javaslom ezt a megoldást, mert az MFM ritka, háklis, sérülékeny, szóval minden jó. PATA vinyóval még arra érdemes figyelni, hogy a BIOS valószínűleg nem kezel 512MB-nál nagyobb vinyót. Nem fog fejreállni tőle, de az FDISK csak fél gigát mutat, és a többit tényleg nem tudod elérni, ha már meg van formázva a vinyó, a vége akkor is sector not found lesz.
Szélsőséges esetben nincs user type vinyó a BIOS-ban, ekkor biztos, hogy disk manager kell hozzá, illetve az kell a fél gugánál nagyobb vinyókhoz is, ha el akarod érni az egészet (illetve max 4 darab 2GiB-s partíciót).

[ Szerkesztve ]

(#49042) zoltanz válasza bacsis (#49036) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Köszi, átolvastam, nem rossz.

DarthSun

Azért én csak AMD grafikus megoldásait választanám. :)

erer1000

Igen és a HD3xxx széria már jó h.264 gyorsításra lejátszáskor.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#49043) DarthSun válasza zoltanz (#49042) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

+1, Most 775- ös lapot vadásztam, aztán AM3 lett belőle :DDD , nemutolsó sorban azért is mert olcsó volt és jó lap lett ez, a 775 3x annyi lett volna, megaztán szeretem az AMD- s cuccokat, a sok retro játékhoz amivel elvagyok maradva tökéletesen jó az AMD, még az AM2+ is megfelel e célra. Még az Athlon-II X2 + GTX285 is viszi a pld a Serious Sam HD- t maxon, egészen magas FPS- ekkel.

mod : igaz hogy a GTX már egyik táborba sem tartozik :B :D

[ Szerkesztve ]

(#49044) krisz67 válasza alvaro (#49041) üzenetére


krisz67
tag

@bacsis & alvaro

Uhh bocsi :W

Ezt jó hallani, picit talán könnyeb így az ember dolga. Igazából a cél az lenne hogy összehozni egy faxa kis 286 ost, DOS al, játékra.

HDD-t akkor 500MB alattit érdemesebb keresnem. (Van itthon amiket imádok szeretek WD Caviar, kerregős lemezek, 100-300-500MB körüliek, illetve Conner Pheripherals is van az is ekkörül lehet)

5.25" Floppy az kell bele, viszont nekem avval eddig nemvolt szerencsém beüzemelni :N jumperek számából kellene megállapítani hogy milyen is pontosan és bekonfigolni BIOSba de ez eddig sosem sikerűlt, vagy pechemre mindegyik rosz volt amit próbáltam.

Akkor VGA ból csak legyen ISA-s az a lényeg, szuper, ráköthetem a lapos TFT monitorom.

Illetve egy hálókártya kell bele és Win 3.11 for Workgroups hálózaton keresztűli megosztás miatt (ha valahogy rá akarok varázsolni valamilyen programot, játékot)

Illetve egy DIN csatis billentyűzet, mert átalakítóm van, de az mégse olyan :D

Köszi srácok :R
Hamarosan megpróbálom beszerezni a dolgokat

+1 DOS-t vagy Win 3.11 et ha ömlesztve van meg hogyan tudom szétdarabolni, több floppyra? Mert így egyre nem fér rá

+2 Moddolás alatt mit értetek amúgy? (mert amit így hirtelen láttam videót, yt-n ott egy 3V os lapos elemtartót illetve egy ebbe egy elemet rakott a csávó, nemtudom ehhez köze van e?)
Ha nem működik attól a lapot lehet használni? Nem menti el a beállításokat, tehát minden resinél újra kell konfigolni a BIOS ba a dolgokat, vagy nem is lehet bekonfigolni sem? Mert ha csak kikapcsolás után elvész az nem tűnik vészesnek

És bocsi ha értetlennek tűnök vagy ilyesmi, csak nem születtem bele igazán ebbe a korszakba, P1 előtti gépekkel nincs tapasztalatom, viszont nagyon érdekel a téma, talán a lelkesedésem visz előre :)

Üdvözlettel: Rapi Krisztián

(#49045) bacsis válasza krisz67 (#49044) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Nagyon szívesen segítünk amiben tudunk, nyugii, szal nyomasd csak a kérdéseket :)
van egy kis gáz: A Win3.11 nem megy már fel 286-osra, szal a LAN kártyás megosztásos téma egy 286-ossal kimarad...
A Nagy floppy-t nem kell jumperolgatni, ahogy kijön gyárilag, jobb nem piszkálni.. az esetek 95%-ában amúgyis 1,2MB-os... Ha nem olvassa a lemezt, akkor max megpróbálod 360KB-ra beállítani a BIOS-ba és 360K-s lemezt adsz neki, de sajna én is azt tapasztalom, hogy nagyon sok 1,2-es meghajtó szimplán xar... Illetve egyedül arra kell figyelni hogy a Floppy kábelen hova dugod a meghajtót, mert az alapőján fog A vagy B meghajtóként működni.. ha a kábel végén van akkor A, ha a kábel "közepén" akkor B: meghajtóra kell beállítani...
Ömlesztett Win telepítőt fel kell másolni a HDD-re onnan indulhat az install, nem kell flopyzgatni
a DOS kicsit nagyobb szívás, azt csak floppy-ról tudod telepíteni és arról is cska akkor, ha megfelelően van beállítva a lemez Disk label-je, ezt én is nem rég tudtam meg... de DOS-t totál fölösleges telepíteni, ha raksz a gépre egy Win3.11 helyett Win3.1-et ;)
DOS6.22 indítólemezzel SYS C:, majd ha felhúzod a Win3.1-et, lesz ugyanúgy egy teljes értékű DOS6.22-ed
Dalls chipnek meg van az a hátránya, hogy bizony itt állítani sem tudsz, BIOS-ba belépsz beállítod, elmented, kilépsz és semmi... Szóval amíg azt meg nem oldod, nem fogod tudni használni a 286-ost... de ez csak a Dallas chipes lapoknál van így...

(#49046) Bile Demon


Bile Demon
őstag

Új jövevények. :)


9800 PRO a Socket A konfigba. Ezzel sok gond nem volt. Nem kellett javítani semmit. A venti is hibátlan, nem sokat mehetett.


540MB WD Caviar. A hangja jó, olyan mint régen, de sajnos 420MB fölött bad sectorok vannak, ennek még elég buta a vezérlője, se SMART, se szektor reallokálás, azt hiszem az lesz, hogy kisebbnek particionálom, vagy nem használom semmire.
Volt régen is 540MB WD-m, de úgy emlékszem piros volt s színjelzése. Rosszul emlékszem? :F

A Barracuda előkerült a gyűjtemény mélyéről, nagy becsben tartottam, kb. 6 éve be se kapcsoltam, hogy ne kopjon, de a Quantum LCT-k baromira visszafogták az Athlont. Más hadra fogható meg nincsen, ezzel jól megy. Arra jó volt, hogy megtudjam BAD sectoros ez is, mindegy, attól még továbbra is gyors, halk és jó cucc.


Az X800 PRO meg egy 3GHz Prescott mellé jó lesz, bár ezzel a konfiggal még nem akarok foglalkozni, hőtermelése az van érezhetően, a táp is szenved vele, majd inkább hosszú téli estéken. :)


És egy nagyszerű tápegység. Brutál nehéz, van benne anyag. Megfelelően hosszú és vastag kábelek. Kondik ránézésre rendben. (Igen tudom a C34-et illik cserélni akkor is.) Socket A és az ATI VGA már igényli az ilyen erősebb 5V/35A tápot.
Egy vadi új 400W-os Zalmannal próbáltam, de annak az 5V-ja leesett 4,7V-ra és abból 4,5V marad mire elért az alaplapig, ilyen hosszú cérna drótok mennek az alaplaphoz, ez már 12V-ra van optimalizálva. Persze ASUS lap 4,5V-on is stabil volt minden, de akkor is rossz érzés... :)
(Sacc per kb. Athlon XP 2500+ -nak kell 70W, 9800 PRO-nak 50W, a Zalman meg 5V * 15A = 75W , kissé túl volt terhelve.)

[ Szerkesztve ]

Bruhe

(#49047) alvaro válasza krisz67 (#49044) üzenetére


alvaro
senior tag

5.25 FDD, ahogy Bacsis mondta, simán lehet rossz, viszont a jumperekről annyit, hogy a drive select (D0..D3) jumpert PC-k esetén D1-re kell állítani (nem 0!), a többihez meg általában senki sem mer nyúlni :D

Utána fontos, hogy az A: meghajtónak a kábel csavart részére kell csatlakozni (ez a végén lévő csatlakozó), na ezért D1 a drive select, mert neki a D0-ra kell reagálni, de a csavar a kábelben ezt átfordítja D1-re :DDD Régebben nem tudtam ezt se, mindenesetre ezzel érték el, hogy ne kelljen külön jumperelgetni PC-ben a floppy meghajtókat, hanem D1 és a kábelcsavarás megoldja a "cable select" funkciót.

Mondjuk lehet, hogy nem mondtam újat, sebaj.

Egyébként messzemenően támogatom az 5.25-ös drive használatát, körülbelül 3 nagyságrenddel jobbak vele a tapasztalataim, mint a 3.5-esekkel. Ez mondjuk a lemezek minőségére vonatkozik, azt hiszem.

szerk.

@Bile Demon: Haha, a csík színe :D Az enyémen is narancsos. Valamiért olyan viccesnek találtam a retro WD vinyók mindenféle színű csíkjait, hogy nekiálltam begyűjteni őket :DDD

K7 vs 5 volt: ez volt az egyik oka, hogy átnyergeltem NF7-S-re, az már "P4 csatlakozós". A másik a SATA. A harmadik maga a chipset, ami szintén nagyon népszerű volt a maga idejében.

[ Szerkesztve ]

(#49048) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Ez érdekes proci Pentium M -es Xeon (Sossaman) még nem 64 bites (amúgy egy Yonah mag):
Érdekes Tualatin magos Xeon nem is létezett?
[link]

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#49049) alvaro válasza zoltanz (#49048) üzenetére


alvaro
senior tag

Korabeli szerverekben simán P3-S-eket látok. Én nem bánom, ahhoz van alaplapom. A későbbi 603-604-es lepedőkkel szemben ellenérzéseim vannak :B

[ Szerkesztve ]

(#49050) Sanchez638 válasza zoltanz (#49048) üzenetére


Sanchez638
addikt

Szerintem is a Tua Pentium S ami szerver szekcióba készült.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.