Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#99151) arn válasza arn (#99147) üzenetére


arn
félisten

[link] 97es review

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#99152) Francia91 válasza jokeph (#97180) üzenetére


Francia91
veterán

"Ha akarsz vakítani, tégy rá egy Wraith Prism hűtőt."

Pipa :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#99153) envagyok


envagyok
veterán

Ezeket a vlb io kàrtyákat próbálva el se indul a 486 pc.
Tudjátok, miért?

(#99154) jokeph válasza Francia91 (#99152) üzenetére


jokeph
nagyúr

Ez azz! :C
Bírom ezt a gyári hűtőt (cooler master amúgy a gyártója, ha jól rémlik), ezzel teszteltem végig az AM2/AM2+/AM3-as procijaimat és a benchpasokokon a VGA-k mellett is sokszor ez volt.

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#99155) KROK640 válasza czundermák (#99124) üzenetére


KROK640
veterán

Jééé, egy V3400TNT, ilyenem nekem is volt :)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#99156) Francia91 válasza jokeph (#99154) üzenetére


Francia91
veterán

Ki kellett várnom, míg találok normális áron (értsd: nem 12-15 ezrekért, amennyiért most árulgatják), amúgy ilyet gondoltam erre az AM3-as gépre, mint CPU hűtő.
Ezt sikerült 5 ezerért behúznom, az elborult 12-15 ezres árakon inkább nem veszem meg, hanem türelmesen várok és keresem a hirdetéseket

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#99157) jokeph válasza Francia91 (#99156) üzenetére


jokeph
nagyúr

Jogos. :)
Az első 2-őt én is 5e-ért vettem, a 3. az mondjuk 9e-be állt meg, ebből majd 3 volt a posta+utánvét.


Épülget az új műhelygép. :)
3300X benne, BIOS-t kell frissítenem, duplán, az 5600G-hez.

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#99158) arn válasza envagyok (#99153) üzenetére


arn
félisten

Lehet a timing nem jo, esetleg osszeakad a videoval.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#99159) envagyok válasza arn (#99158) üzenetére


envagyok
veterán

Mit próbáljak?
Biosban állítani valamit?

(#99160) arn válasza envagyok (#99159) üzenetére


arn
félisten

timingot sok helyen lehet... bios, alaplap reszerol jumperrel, kartyan jumperrol. de nem hinnem, hogy ugy van jumperelve, hogy vmi atlagos frekvencian (33mhz) ne menjen. probald eloszor masik vga mellett.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#99161) Czo válasza envagyok (#99159) üzenetére


Czo
őstag

Meg is cserelheted a 2 kartyat! Van olyan, hogy VLB Master Slot. Mintha Bus Mastering funkcio, csak abban lenne elerheto, az IDE kontrollerek pedig szeretik ezt a funkcionalitast.

(#99162) arn válasza Czo (#99161) üzenetére


arn
félisten

Gx4 a lap, ha jol remlik, ket slotos, meg amugy is adja magat, hogy a felso legyen a hdd vezerlo.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#99163) envagyok válasza Czo (#99161) üzenetére


envagyok
veterán

Na ezért szeretem ezt a fórumot :)
Reggel megnézem.
91-98-ig ez a kimaradás azért nagy hiányosságokat hsgy az emberben.
Mielőtt kitaláltam, hogy DOS-ra összerakok egy pc-t (aztán lett 2 állandó, meg 4 elrakva) úgy gondoltam, halál egyszerű sztori. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#99164) DarthSun válasza envagyok (#99163) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

91-98-ig ez a kimaradás : no igen, úgy nem egyszerű, aki nem volt benne, aki meg benne volt, olyan mint a biciklizés, úszás, ha megtanultad, automatikusan megy.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#99165) envagyok válasza DarthSun (#99164) üzenetére


envagyok
veterán

96-tól 2012-ig ami windows pc-ket összeraktam, kb 18db, összesen nem okozott annyi nehézséget, mint ez a 2 DOS-os.
Nemcsak a szoftveres oldal, hanem egyes hardverek nehézkes beszerzése okán is.
Egy GTX590, 690, HD5970, 7990 beszerzése sokkal könnyebb, és olcsóbb mint egy soundblaster pro, Geavis ACE, Roland MT-32, SC-88 Pro, Yamaha FB-01, stb.
Egy normális jól működő XT-AT billentyűzet is már lassan lehetetlen küldetés, EGA, CGA monitorokat is szinte el lehet engedni...

(#99166) DarthSun


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Madness 6.22 folytatása. 775 konfig vélegesítése, B450/X99/AM3+ kell még, külön könyvtárakba mentem, aztán a végén bemenüzöm, nem volt kedvem, de ha már megosztom, legyen menüs.

Éetképek
Hamis lapkeret+Live SBEinit memtérkép :

Live SB0100 SB16 mód DOS keverő :

Qemm start :

Qemm+SBEmu/Live init SBPro módra(ha nincs SB, akkor az alaplapit initeli auton) :

A 3 test probléma nem megoldható.

(#99167) DarthSun válasza envagyok (#99165) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Belejössz legalább, a DOS örök, látod én modern vasra is felköszörültem, mondjuk ugyanolyan mint retro vasra, csak a hang problémásabb, de mai eszközökkel már az is ok, néhány retrokedvelő megírta a szükséges drivereket.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#99168) KROK640 válasza jokeph (#99157) üzenetére


KROK640
veterán

Műhelygépnek elég jó lesz :)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#99169) KROK640 válasza DarthSun (#99167) üzenetére


KROK640
veterán

"a DOS örök" -- az tuti.
Ahol dolgozok (Lauterach) van egy ipari lift. 1980-as építés, és egy akkori DOSos program vezérli magát a liftet. Na ehhez 2022-ben, még simán jött patch :D

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#99170) frescho válasza envagyok (#99163) üzenetére


frescho
addikt

Mit jelent pontosan a nem indul? A VGA ad képet? Be tudsz lépni a BIOS-ba? Vagy abszolút se kép, se hang? Esetleg a táp is letilt? Az is írd le, hogy milyen kártya van még a gépben, mert össze tudnak akadni a dolgok.

https://frescho.hu

(#99171) DarthSun válasza DarthSun (#99166) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

X99- el megakadtam, Intel HDA hang init ok Jemm- el, de némelyik cím megy, némelyik nem. Qemm lefagy.
Faragni kell.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#99172) envagyok válasza frescho (#99170) üzenetére


envagyok
veterán

Bekapcsol a táp, zárlat nincs, de képet nem ad, van tesztkártyám, megnézem azzal majd.
Kicsit nehézkesebb lesz ma, párom név- és születésnapja.
Kártya egyelőre egy tseng et4000 w32 videókártya, egy mpu-401 midi kártya, a soundblaster pro irq7 van, és a cd vezérlő irq10 dma5
A vesa cache kártyával indult, az helyett raktam be a vesa ide/multi io-t.
A videókártya alul van.
Van scsi vesa cache kártyám is új, meg scsi zip+cd rom caddys, de azt a vonalat a cf kártya miatt egyelőre nem erőltetem.
Úgy tervezem, hogy mikor feláll teljesen a rendszer (szoftveresen) win 3.11-el és lannal, akkor másolok át mindent rendes hdd-re, és lesz egy ide vagy scsi hdd-s pc.
Van pár tartalék és egy teszt vlb lapom, először azzal is rápróbálok a 2 szebbik kártyára, mert azokat még nem is teszteltem.
Amit te javasoltál, ahhoz nem találtam leírást, a másik hasonlóra rá van szitázva minden.
Esetleg a hangkártya engedélyezett joystick portja a multi io vesa kártya joystick portjával összeakadhat?
Most felfutottam kipróbálni, amit te ajánlottál, most elindult, de az io kártya felső ide csatijába dugva a cf kártyát gyorsan nem találja a bios autodetect, az alsóban szöszöl detektáláskor, de ott se látja.

[ Szerkesztve ]

(#99173) envagyok válasza envagyok (#99172) üzenetére


envagyok
veterán

Megtaláltam azt hiszem a jumperelését a kártyának [link]
Az fccid alapján valami vtech.
Úgy tűnik, hogy le van tiltva az egyik ide rajta, a másik ide jumpere meg hiányzik, és egy csomó jumperre azt írják, hogy nem változtassam, csak ellenőrizni jó lenne, hogy mégis mi lehetett a gyári.

[ Szerkesztve ]

(#99174) jokeph válasza KROK640 (#99168) üzenetére


jokeph
nagyúr

Alább nem adom, a gördülékenységhez ez a minimum mostanság, sajnos.
5-6 éve egy 4/8-as proci (2-3 gen core i pl.) is elég volt mindenre is, ma már bezabálja egy betöltés is, és nem a hardver gyengült el.
Tegnap belekerült az 5600G, feldrivereztem, azt go játék (SC2 multi).
Nyomtam vele 2 kört (az IGP-vel), az alábbi eredmények születtek:

22-12-2023, 21:17:33 SC2_x64.exe benchmark completed, 56817 frames rendered in 861.406 s
Average framerate : 65.9 FPS
Minimum framerate : 41.4 FPS
Maximum framerate : 96.9 FPS
1% low framerate : 38.5 FPS
0.1% low framerate : 21.3 FPS
22-12-2023, 22:23:13 SC2_x64.exe benchmark completed, 50138 frames rendered in 787.250 s
Average framerate : 63.6 FPS
Minimum framerate : 30.1 FPS
Maximum framerate : 92.4 FPS
1% low framerate : 32.3 FPS
0.1% low framerate : 20.6 FPS

A set:

Ezzel így elégedett vagyok, tényleg az egyik legerősebb IGP van benne, a CPU része is erős, majdnem mint egy 5600X.
Az IGP valahol a GT1030 és az RX 550 között van teljesítményben.

Ezt meg az R3 3300X + Radeon HD7870 2 GB produkálta korábban:

23-11-2023, 23:08:22 SC2_x64.exe benchmark completed, 69573 frames rendered in 1046.437 s
Average framerate : 66.4 FPS
Minimum framerate : 26.4 FPS
Maximum framerate : 102.2 FPS
1% low framerate : 21.1 FPS
0.1% low framerate : 16.7 FPS

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#99175) KROK640 válasza jokeph (#99174) üzenetére


KROK640
veterán

"egy 4/8-as proci (2-3 gen core i pl.) is elég volt mindenre is" - és ha belegondolsz még ígyis ezek tartják a legjobban az értéküket, hiszen egy 2nd gen I7-el még ma azért el lehet lenni, és már 12+ éves. Gondolj bele, a '90-es végén 2000-es évek elején évente kellett cserélni a gépet, egy 2-3 éves gép pedig használhatatlanabb volt, mint most a 12 éves ...

Durva, hogy a minimum FPS mennyivel megugrott az IGPnél, de összességében mégis kb hasonlónak vagy picit gyengébbnek tűnik.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#99176) jokeph válasza KROK640 (#99175) üzenetére


jokeph
nagyúr

Bezony, bár nem értem. :D
A HEDT X58/X79/X99 6/12-es CPU-s rendszerek sokkal gördülékenyebbek érzésem szerint (csak ugye régen nem volt ilyen desktop szinten, csak 8. gen-nél lépett be velük az Intel, kényszerből ;] ).
90-es évek - 2000: simán kimaradt (láttam, hallottam a nyűglődést, egy új cím hogy egyáltalán elinduljon, már konfig cseréhez vezethetett), 2000-ig TVC-vel elvoltam. :))

FPS: ne csak a min-t nézd, bár fontos, de a gördülékenységet az 1% low adja inkább, és az kirivóan jobb.

Szóval, kocagémerkedni megteszi egy ilyen APU simán.
Arról nem beszélve, hogy a fogyasztása nyilván kevesebb, talán a fele is lehet, ezt majd még azért ellenőrzőm külső mérővel - a garázsgépnél ez számít, mert a fő géphez képest többszörös a napi üzemideje, lehet akár 8-10 óra is ha elgurul a gyógyszerem.

Most a CX600-as tesztertápról hajtom meg, de megkapja az i7-es gép VS350-esét, mert ha annak elég volt (i7-3820 all-core OC 4,3 GHZ + Radeon HD 7870, akkor ez mellett unatkozni fog még az is). :D
Nem akartam az ITX lapomba építeni eredetileg, de az X470es lapomra nem tettek videó kimenetet. :(
Még így is trükközönöm kelett, átalakítóval megy, nincs HDMI az itt lenti monitorokon, csak DVI és DSUB, így mivel DSUB-HDMI cuccom van. azzal csatoltam.

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#99177) Pista0001 válasza jokeph (#99174) üzenetére


Pista0001
addikt

Sima 5600-am van 6650xt-vel ("nagy játszós"), aláírom, hogy messze gördülékenyebb, mint a többi, de azért azok se rosszak. Messze az élhetetlen felett vannak napi használatban ssd-vel. Sima napiban olyanok vannak, mint i5-520UM (2/4, 1,07 GHz) igp-vel, Xeon L3426 (4/8 1,86/3,2 GHz) R7 250-nel ("kis játszós"). Van egy i5-4570 is 1050ti-vel (ex "kis játszós", de már van kisebb), ez nem annyira smooth, mert eddig nem jutott bele ssd, a hdd miatt várni kell erre-arra. Megértem, ha nem akarod a zen3-nál alább adni, mert tényleg látványos a különbség, de szerintem nagyon is élhetőek a lassan 15 éves 1. gen core i-k is.

A kis játszósra épp telepítem a StarCraft 2-t, kiváncsi vagyok, hogy teljesít a te méréseixhez képest :)

(#99178) jokeph válasza Pista0001 (#99177) üzenetére


jokeph
nagyúr

:K
Ha időközönként nem játszogatnék az SC2-vel, még a C2Q-s gép is ellötyögne. :D
Zen3: naná hogy nem, agyaltam a 12100-on is, de tudom hogy az IGP-je finoman szólva is harmatos, miközben ugyanúgy 4/8-as, és lap is kellett volna, 6/12-es i5 már túl drága, IGP ugyanúgy gyenge.
Zen 3-hoz meg van 2 tartalék lapom, ram adott volt, fő gépből jött ki, oda 4400-as Patriot Viper Steel ment, samu b-die ramok, 13600k szereti (innen tudom, hogy az Intel IGP gyenguszka, SC2-re).
A "kis játszós" jó eséllyel indul, de csak a 1050ti miatt, meg persze nem mindegy a felbontás sem. Volt nálam 1050ti 2 hétig nemrég, próbáztam a VGA-t, mert gyanús volt, tette a dolgát, hibátlanul futott (egy Palit Storm egy ventis ITX válozat, nagyon hüvős volt és halk is). A kis játszóst amúgy egy CPU csere megdobná, i7-47xx-re (a K-s tutibb, ha nem tudod húzni akkor is, nagyobb base clk és turbó clk).
Lenovo laposon is megnéztem, i7-4700MQ és nVidia GT730M-el, hát, low-ban elkarcolt.
Még valami: a mérések nem sima játék közben készültek, ezek Coop game-k voltak, ez jobban terhel mint az 1v1/2v2 és a campaign - ezekhez sokkal kisebb hardver is elég.
Az SSD inkább a W10 miatt kell, a HDD-t felzabálja csúnyán.
Most hogy az FX-es benchpadot vallatom, azért még itt is van difi az SSD-n és a HDD-n futó XP SP 3 Freedom között, főleg a rendszer és a progik első betöltése között, de még egy másolásnál is gyanús. :)

Meg tudjuk nézni a replayeket, akkor ugyanazt fogod látni amit én, a töbi csak a gépedtől függ. :U

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#99179) frescho válasza envagyok (#99173) üzenetére


frescho
addikt

Első, hogy jól legyen jumperelve, de ahogy írod valaki jumper bányának használhatta. Ez elég gáz. Csak a két VLB kártyával próbálkozz, ha látja a vinyót, akkor menj tovább. CF-et nem biztos, hogy jól fogja felismerni a régi BIOS, mondjuk a SIS elég késői lehet, de még így is necces. Próbálj rá vinyót, ha azt jól felismeri, akkor kézzel kell a CF paramétereit beütnöd.

https://frescho.hu

(#99180) Pista0001 válasza jokeph (#99178) üzenetére


Pista0001
addikt

Egyáltalán nem ismerem a játékot, a stratégia nem az én asztalom. Azt hittem sima benchmark, de majd megnézem, milyen lehetőségek vannak. :)

Első körben a Xeon/R7 kombóra gondoltam, de az valóban jóval gyengébb. Érdekel, hogy mégis mennyivel ebből a szempontból. Ez a konfig most nagyságrendileg azt a teljesítményt hozza, mint amikor újonnan i5-760-nal és HD5770-nel összeraktam, nagyjából ugyanazokkal a játékokkal játszok rajta, mint annó.

A 4th gen i5/1050ti van a kisebb gépigényű újabb, akár friss játékokra is. Nem tervezem fejleszteni, nem látom úgy, hogy a ht vagy a magasabb órajelek számítanának a felhasználási mód tekintetében, tuning meg egyáltalán nem játszik, sff brand gépről van szó (Lenovo M93p). :)

(#99181) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Win98 alatt milyen progokkal néztek rendszerinfókat?
Tudna feldobni egy pakkot valaki megára vagy valami más megosztóra?
CPI infók RAM időzítések ilyesmi kukkolására.

(#99182) KROK640 válasza jokeph (#99176) üzenetére


KROK640
veterán

Egyébként pont ezért van, hogy hiába szeretném, lehet, hogy mégsem veszek X99-es rendszert, mert úgyis egy alig használt második gép lenne, ami jó eséllyel úgy avulna használhatatlanra, hogy alig voltam mellette. Mostanában sajnos a lapok ára is feljebb ment.

Ha az Intel a 8th gennél nem kerül lépéskényszerbe, akkor lehet, hogy ma is elég lenne mindenre 4/8-as CPU. Sőt, mivel a játékoknak az I3-akon is futni kell, ezért 2/4 is. Hálásak lehetünk az AMDnek, mert beindította a versenyt, ugyanakkor az egyszeri gamert - bár némi lemaradással, de - fejlesztési kényszerbe is hozta. Nem véletlenül cseréltem le a 4th gen I3-ast egy 10th gen I5-ösre.
Érdemes megnézni a steam statisztikáit, nemrég a 4 magos CPUktól átvették a stafétát a hatmagos CPU-k, ami a legtöbbséget illeti. (igen, ez azért azt is mutatja, hogy ma már egy ilyen nagy változás elterjedésének is 4-5 év kellett)

1997-2004 (ez az időszak van tapasztalva a saját bőrömön) között sajnos tényleg ez volt a helyzet : ha vettél egy relative új felsőkategóriás gépet, akkor is előfordult, hogy az új címek nem mentek maximumon, 1 év múlva már a low-nak is örültél, 2 év múlva meg az sem volt meglepő, hogy el sem indulnak rajta az új címek. Ha pedig valaki belépő szintű gépet vett, akkor jobb volt, ha megbarátkozott az azonnali fejlesztés gondolatával, vagy azzal, hogy maximum a 2-3 évvel korábbi termésig válogathat a játékokból.
Az árnyoldala az volt, hogy az ember gyakorlatilag rá volt kényszerítve 1-2 évente egy komplett gépcserére, és iszonyú összegeket kellett a gépre locsolni, különben kiesett az ember a pixisből, egy 3-4 éves PC már olyan volt, mintha nem is lenne géped. (nemrég kiszámoltam, hogy ezekben az időkben éves szinten átlagban közel 400 ezret öltem a gép(ek)be, ami akkor még erősen másabb összeg volt mint ma. )
A fényes oldala viszont az volt, hogy bármi is kijött és nem ment szépen, tudhattad, hogy egy év múlva olyan géped lesz, amin akár maxon is tolhatod, illetve biztos lehettél benne, hogy jövő ilyenkorra kétszer jobb géped lesz. Volt valódi, kézzel fogható fejlődés és előrehaladás, nem úgy mint a mainstream Intel vonalon 2nd gen és 8th gen között.
2004-re aztán változások jöttek, egyrészt a konzolok lelassították a játékok gépigényeinek fejlődését, másrészt (ezek már inkább személyes dolgok) az agyonhúzott Athlon XP-m erősen overkill volta miatt bőven állta a sarat (erőre még 2009-ben is elment, az SSE2 és a több szál hiánya tette csereéretté), harmadrészt már nem csak a gépre kerestem, egyre több minden máshoz is kellett a pénz, így a gépfejlesztés fokozatosan háttérbe szorult.

Igen, néztem az 1% low-t is.

Fogyasztás meg nyilvánvaló, mert egy integrált kártya mindig kevesebbet fogyaszt mint a külön dedikált kártya.
Egyébként Tivadar haveromat is ezért vettem rá, hogy vegye ki az NVidia 605-öt az I7 3770-es melől, és próbálja ki integrálttal. Láss csodát, gyorsabb lett a gép, és kevesebbet is fogyasztott. Igen az a kártya olyan lassú volt, hogy a 3rd gen I7 integgrált VGA-ja is erősebb volt nála, pedig az Intel HD Graphics 4000 sem az elrettentő erejéről híres ;]

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#99183) Pista0001 válasza KROK640 (#99182) üzenetére


Pista0001
addikt

Kukázásból van egy nvidia 210-em, már csak azért is megtartom, mert valószínűleg a valaha kiadott vga-k közül a leghasználhatatlanabb. Korabeli gépben is csak annyi értelme van, hogy van hdmi-je, amúgy nincs értelme gépbe tenni. ;]

(#99184) FoxiestFox válasza FoxiestFox (#99181) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Tárgytalan, hwinfo megy, csak megfeledkeztem róla :))

[ Szerkesztve ]

(#99185) KROK640 válasza Pista0001 (#99183) üzenetére


KROK640
veterán

A 605-ös után elhiszem, az állításod :D

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#99186) Czo válasza Pista0001 (#99183) üzenetére


Czo
őstag

A 210es egy tok jo, low profil, passziv hutesu kartya, ami tokeletesen parosithato volt egy Intel Atom CPU-val, hogy XBMC-t hasznalva mediacenternek hasznald a h264 dekosolasi kepessegei miatt.

(#99187) Pista0001 válasza Czo (#99186) üzenetére


Pista0001
addikt

Voltak Atom lapok pci-e-szel? :Y Egy D510MO-m van, azon sima pci van. Voltak valami integrált nvidiás Atom lapok, aztán 1 évre a 210 bemutatása után az E-350-es AMD lett az ultimate htpc alap. Nem cáfolom, amit írsz, sőt, én is a hdmi csatijával erre a képességére utaltam, de úgy rémlik, hogy 2010. elején már tudtunk a Brazos érkezéséről, és nagyon vártuk, hogy htpc-t építsünk belőle. :) Nekem végül kimaradt, más lett a preferencua akkoriban, később egy integrált procis Kabinival kárpótoltam magam, ami mostanában meghalni látszik, úgyhogy kivontam az aktív szolgálatból.

(#99188) jokeph válasza Pista0001 (#99187) üzenetére


jokeph
nagyúr

Egy ilyen "pusztítóm" van, de ezen is csak PCI van talán... vagy az se, nem tudom már.
Megnéztem, van rajta egy PCI. :)

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#99190) envagyok válasza frescho (#99179) üzenetére


envagyok
veterán

Raktam be jumpert, elindult a vlb multi io kártyávsl.
Látja a CF kártyát, bootol is tóla, floppyk is mennek, sotos port is.
Ami még nem oké:
-A soundblaster pro initnél valami D:??? (talán a DMA) miatt problémázik, amit eddig nem csinált.
-Config.sys/autoexecben a cd olvasó d meghajtónak van konfigolva, de mikor a zipnek indítom a guest.exe initprogramot, az is d-re pakolja a zipet :F
-a ctmouse-vsl megy az egér dos alatt, de win 3.11-el nem.

(#99191) DarthSun válasza envagyok (#99190) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

CD driver : tedd hátrébb az L (letter) paraméterrel, sztem megoldja.
Win3.11 : DOS alól is indítható setup van, abban ki kell választani, milyen egeret használsz, tippre úgy menni fog.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#99192) Czo válasza envagyok (#99190) üzenetére


Czo
őstag

"-A soundblaster pro initnél valami D:??? (talán a DMA) miatt problémázik, amit eddig nem csinált.":
Itt ki is ir valamit? Ha igen, mit? Egeszen biztos vagy benne, hogy semmi mast nem konfigoltal oda, ahova az SB-t akarod rakni?

"-Config.sys/autoexecben a cd olvasó d meghajtónak van konfigolva, de mikor a zipnek indítom a guest.exe initprogramot, az is d-re pakolja a zipet :F":
Akkor, valamelyiket rakd mashova :)) En pl mindig O:-ra raktam az elso CD-t, merthogy optical. A zipet pedig Z:-re, hiszen Zip :)

"-a ctmouse-vsl megy az egér dos alatt, de win 3.11-el nem.":
Hiszen, ahogy irod is, a DOS-os driver DOS ala valo :) Windows ala telepitsd az adott egerhez valo drivert. Kb., amit kiir a ctmouse, az jo is lesz. Milyen eger az egyebkent? Alapvetoen van a microft mode (ez 2 gomb), van a mouse systems mode (ez 3 gomb) (voltak egerek, amik az XT/AT kombo modu billentyuzetekhez hasonloan, lapcsolosak voltak).

(#99193) envagyok válasza Czo (#99192) üzenetére


envagyok
veterán

Nem tudom mi lehet a gond, itt van pár screenshot.
A diagnose.exe szerint a 220/i7/dma1-el minden szép és jó.
Nem tudom, hogy a vlb ide vezérlő ehet -e DMA-t, de előtte nem volt ilyen gond, amikor a BIOS VLB IDE cahce controllerrel használtam.
Itt van pár screenshot a beállításokról:
[kép]
[kép]
[kép]
[kép]

Nekem úgy tűnik, az SB Pro Driver cd amit a config.sys-be rak, azzal van a gond.
Most épp 3 gombos logitech egérrel próbálkozom.

[ Szerkesztve ]

(#99194) Czo válasza envagyok (#99193) üzenetére


Czo
őstag

Az a jo az SB Pro-ban, hogy ez a sok szemet, amit beirtal a config.sys-be, az nem kell hozza. Semmi masra nincs szukseged, mint a SET BLASTER sorra az autoexec batban (meg a MIDI se kell). En nem emlekszem, hogy valaha szukseg lett volna ra. Igy maris felszabaditottal egy csomo foloslegesen felzabalt memoriat.

(#99195) envagyok válasza Czo (#99194) üzenetére


envagyok
veterán

Nem én írtam be, hanem a telepítő lemez :)
A config.sys-ben is van REM utasítás?, mert akkor kiremelem.
Mondjuk fura, hogy az AIDA írja, hogy port, irq, dma, ott a portra és az irq-ra jót ír, de a dma-ra nullát.

Másik rejtély:
IBM PS2 Model 30 8088 xtide-vel, cf-ide átalakítóval.
Gép felismeri az xtide-t, látja a cf kártyát, be is bootol róla.
De ha beteszek egy soundblaster pro klón hangkártyát mellé, nem látja a cf kártyát azt xtide biosa, értelemszerűen boot sincs.
De hdd-ről megy a boot, és szépen szól a soundblaster pto klón.
Valahogy a kettő nem.

.

(#99196) Czo válasza envagyok (#99195) üzenetére


Czo
őstag

Mire van jumperelve az a kartya? Node, a kartyat te jumpereled. Mire jumperelted?

(#99197) envagyok válasza Czo (#99196) üzenetére


envagyok
veterán

Az xt-re gondolsz?
220/7/1
Az xtide-nek meg nincs irq-ha.

(#99198) Czo válasza envagyok (#99197) üzenetére


Czo
őstag

Mindegyik gepen.

A,: gepen, azt irod, hogy az AIDA 0-as DMA-t ir. Nem lehet, hogy 0-ra van ott konfiguralva a kartya? Azt, hogy mire van allitva te latod.

B,: gepen pedig azt, hogy ha berakod az SB-t a XT-IDE melle, akkor megall az XT-IDE erdemi mukodese. Mivel IRQ jumpered nincs (bar, mintha remlene, hogy szoftveresen is alithato az IRQ a kartya szoftvereben), igy maximum az I/O cim utkozhet. Ha egy Pro-val szivatnad magad, azt mondanam, hogy a Pro-n levo CD vezerlo cime utkozik, de a klasszik blasternel az meg nincs. Tuti nincs benn semmid, ami ugyonazon a cimen van? :)

Arra neked kell figyelni, hogy a cimek, csatornak jol legyenek kiosztva. Te tudhatod, hogy ha eroforras szukeben vagy, mit, hogyan akarsz/fogsz hasznalni, ennek fuggvenyeben, miket lehet osztott eroforrasra pakolni, illetve mi az, amiket nem.

[ Szerkesztve ]

(#99199) envagyok válasza Czo (#99198) üzenetére


envagyok
veterán

Az "A" gépen 486dx2 , 220,7,1 van jumperelve, a diagnose.exe is ott látja, szól is, csak az a hülye hiba.
Ebbe a gépbe tervezem még az sb 2.0-át is rakni plusz egy lan kártyát, hogy tovább szivassam magam :DDD

A "B" gépben, az IBM PS2 Model 30 8088, csak az XT IDE, és a Soundblaster Pro klón van bedugva ( ps2 csati, gloppy vezérlő, mcga vezérlő mind onboard)

[ Szerkesztve ]

(#99200) Czo válasza envagyok (#99199) üzenetére


Czo
őstag

Ez a kartya, amit lefotoztal, ez melyik gepben levo kartya? Ez az XT--ben levo? Mert, most, hogy latom a kartya tipusszamat is, mar egeszen biztosan tudom, hogy mi ott a baj. Elolvastad-e az SB leirsat? Tisztaban vagy-e a szukseges eroforrasigennyel? Illetve, ez a leiras kitert-e az MKE CD-ROM Interface tulajdonsagaira? Ha nem tert ki, kerestel-e MKE CD-ROM Interace kartya leiast, hogy megismerd azt a hardwaret is? Hogy allsz, az XT-IDE leirasaval?

Ha az XT-IDE XT-be kerul, akkor nem az AT-ra jellemzo cimekre kerul az IDE port, hanem a (default) konfiguralt 0x300-as cimre. Az MKE Interface alapertelmezett I/O cime is 0x300. Tehat, valamelyik at kell rakni. Mivel a Creative csapata kreativ modon lehagyta az erre szolgalo jumpereket (eredeti, MKE interface kartyan van cim allitasra opcio), ezert az XT-IDE-t kell konfiguralni.

A kepen egyebkent, nem tudom megallapitani, hogy a DIQ es DACK az ugyonugy van-e beallitva.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.