Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8001) zoltanz


zoltanz
nagyúr

frescho

A Lame típusú Mp3 hang tömörítőnek volt csak MMX és MMX + SSE kiadott változata is aha nagyon tesztelni akarsz megnézem?

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#8002) frescho válasza zoltanz (#8001) üzenetére


frescho
addikt

Elvileg le tudom forditani, de kb ugyanaz az eredmeny jon ki, mint a tobbi multimedia kodolasnal. Valami teljesen eltero dolog kellene.

https://frescho.hu

(#8003) Rive válasza frescho (#8002) üzenetére


Rive
veterán

Van ugye a SPEC2k meg az elődei és rokonsága, csak kicsit nehéz hozzájuk jutni :DDD

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#8004) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Urak!
Tudja valaki, hogy miért akad ki a Vista a képen látható üzenetnél?
feltelepül, felrakom ami kell, restart és ez fogad... frankón lefagy itt

(#8005) peti_s válasza bacsis (#8004) üzenetére


peti_s
addikt

Ugye véletlenül sem használsz Vista aktivátort? :D

(#8006) gabe_ válasza bacsis (#8004) üzenetére


gabe_
őstag

jornadán nem indul a vista? :DDD

Sovány szakácsban sose bízz!

(#8007) zoltanz válasza bacsis (#8004) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Ki kellene adni egy könyvet a PH -ról szerintem vennék (stipistop fő társproducer :D ) az írás nem lenne gond fotókkal is lehetne illusztálni szépen Akosf is segítene biztos. Történetét is meg lehetne írni a totyiknak is valamit egykét mondatot az alapítokról, az üzemeltetőkről, és pár érdekes Logout témát beleszőni, az írás neked nem lenne gond, szívesen segítek, már csak, managert kell találni meg kiadót. :)

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#8008) peti_s válasza zoltanz (#8007) üzenetére


peti_s
addikt

Ebook-ként mindenképp terjeszthetnénk. :)

(#8009) peti_s


peti_s
addikt

Bogárkáim, behaltunk? :D Nah, ki lesz az első aki kimegy a fagyba tuningolni? :DDD

(#8010) bacsis válasza peti_s (#8009) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

majd én, majd én :))
itten is van csak ez még OFF-nak számít :B

(#8011) peti_s válasza bacsis (#8010) üzenetére


peti_s
addikt

Szép!! :D Megy még tovább is? :U

(#8012) snake1977


snake1977
őstag

Hali skacok, úgy alakult hogy helyhiány végett legfőképp,megszabadulok a gyüjteményemtől. Lomtalanitás indul :D

Egy lista, a teljesség igénye nélkül:

7db S3 trio 64, 64v+, V2DX (pci) 1-2mb
1db Spea video7 (trio 64v+ chippes) 2mb
1db s3 vision 868 (valami régi edo elötti chippel) (pci)
1db Cirrus logic 5446 (pci) 2mb
2db s3 virge (pci) 2-4mb
1db Alliance ProMotion 3D 4mb
2db ati rage 2c (agp) 2mb
1db riva 128 (pci) 4mb
1db 3dfx velocity v100 (agp) 8mb
1db asus v3400 16mb (tnt) tv in out, hátlap nélkül (agp)
1db voodoo rush hátlap nélkül (pci) 6mb
1db voodoo 1 kábellel (pci) 4mb
2db sound blaster 128 (pci)

1db 5ALI61-es lap 450MHz-es k6-2 procival
2db 386dx 40-es lap memóriákkal
1db 486dx4-100mhz amd proci SV8B
2db mmx 166 és 233mhz p1 intel
1db kerámia tokos mmx 166 mhz intel
2db kerámiatokos p1, 75mhz és 166mhz
2db s370 tokos celeron 433mhz
1db s370 tokos celeron 400mhz
1db s370 tokos fcpga celeron 600/128/66/1.7v SL4PB
1db slot1 p2 266mhz/512/66
1db slot1 p2 celeron 333/128/66
1db IBM lap 1200MHz-es Tualatin (celeron) procival, gyári IBM házban táp és egyéb nélkül
pár db kissebb kapacitású hdd,plusz egy marék 16-64 megás sd ram, edo ramok és egyéb apróságok.
Mindegyik cucc tesztelve, müködőképes.

Plusz egy Amiga 500-as nem túl szép állapotban, de müködőképesen, táp nélkül sajnos, de teszteltem megy rendesen. :)

Csak egyben eladó, vagy elcserélem sata-s vinyóra, vagy bármire aminek az én gépem hasznát veszi.

[ Szerkesztve ]

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu /

(#8013) DBob válasza snake1977 (#8012) üzenetére


DBob
őstag

Ilyet apróhirdetések közé inkább, aztán legfeljebb aláírásban vagy offtopicban a linket.

(#8014) snake1977 válasza DBob (#8013) üzenetére


snake1977
őstag

Célzott közönség DBob, másnak nem árulom a készletem, csak az itteni fanatikus barátaimnak, a totyikon belül. :)

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu /

(#8015) Epic79 válasza snake1977 (#8014) üzenetére


Epic79
tag

Cimbim wazze! :D Neked ilyen cuccaid vannak? :DD :Y

A "kisebb kapacitású hdd" mit takar? :) nincs véletlenül ilyen 10gb?

[ Szerkesztve ]

Minél inkább HD, annál inkább Blu-ray™...

(#8016) zoltanz válasza snake1977 (#8012) üzenetére


zoltanz
nagyúr

3dfx Velocity v100 (agp) 8mb érdekes lehet, végűlis egy Voodoo 3 butított változat, futószalagok (TMU): 1×2 helyett 1×1 TMU.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#8017) DBob válasza zoltanz (#8016) üzenetére


DBob
őstag

Igen, nem gyakori. Ezen túl a leggyengébb v3. Kíváncsi vagyok egy pcios v3 2000 mennyivel jobb nála.

(#8018) snake1977 válasza Epic79 (#8015) üzenetére


snake1977
őstag

Cimbim, háát ha a nullát leveszed akkor stimmel a méret :D 1giga alatt van :-)

DBob készitettem egy tesztet, a logouton, ott láthatod quake timedemo alatt mit produkál, szerintem meglepően jó ahhoz képest hogy "buta" egy videókártya, teszteket olvastam róla, néhol rendesen lemarad a v3 3000-től néhol pedig csak 3-5fps különbséggel lassabb. Érdekes egy konstrukció az már biztos, és ha jól emlékszem SG ramos, nem sd-s.

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu /

(#8019) DBob válasza Epic79 (#8015) üzenetére


DBob
őstag

Ha kellenek 10gb körüli hdd-k, tekintsd meg a linket az aláírásomban.

(#8020) Epic79 válasza snake1977 (#8018) üzenetére


Epic79
tag

Káár. Összedobtam linuxnak egy p3-as cuccot. És sehol sem találok kisebb vincsit. Ahol meg van, ott drága.

Minél inkább HD, annál inkább Blu-ray™...

(#8021) bacsis válasza peti_s (#8011) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Tuti menne tovább is ;]
kitesteltem, a lapom 320-as ref. clock-ot fut, mondjuk DFI, ennyit elvár az ember tőle :C
Bár frescho hulladék asrockja is megy 290-et :U
na mindegy, szal 320-at megy a lap, és meg is kapta a 13X320-at, itt még csak 1,58V-ot kapott, 2-3fok votl a proci prime95 futtatásakor... szal mehetett volna még tovább is a cundi, sztem 1,65-1,7 simán belefért volna, szvsz 4,3-4,5 tuti meg lett volna :U

snake1977! Remélem azé' marad neked is valami :Y

[ Szerkesztve ]

(#8022) Epic79 válasza DBob (#8019) üzenetére


Epic79
tag

Hehe! :) a 15 és a 10 gigás kellene ha megvannak. :)

Minél inkább HD, annál inkább Blu-ray™...

(#8023) frescho válasza bacsis (#8010) üzenetére


frescho
addikt

Jo az a Matrox vieokartya. Mit jom 3DMark 06 alatt? :)

https://frescho.hu

(#8024) Epic79


Epic79
tag

Egyébként ez tök vicces! :D olvasgatom itt a kommenteket és kajak rámjött az érzés, hogy nekem biza fel kell húznom a procimat... :D

Adott a konfig ami az adatlapomban van. :) egyszerű klikk-klakk és máris 3GHz-en mennek a magok. De meddig mehet még? Tudatlan vagyok ezen a téren. :D Viszont szerintem pár másodperc alatt elég sokat tudok húzni az AMD-n... :DD

[ Szerkesztve ]

Minél inkább HD, annál inkább Blu-ray™...

(#8025) snake1977 válasza bacsis (#8021) üzenetére


snake1977
őstag

Bacsis :R marad két db p3-as lap slot1-es procival, megy két alap vga, ezeket még ki akarom tuningolni, szétfeszelni a procikat ha lehet :DD De tényleg, átrendeztem a szobát ma, és kajak nem tudom sehova tenni ezeket már, meg bele is untam kicsit a gyűjtésbe.
No meg Zsolt haverom 1-2-3 hetente hoz pár darabot, szóval lesz utánpótlás pár hónap múlva, majd azok is mennek selejtezésre :DDD

Gratulálok az Phenom tuninghoz, szépen meghúztad :C :R

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu /

(#8026) peti_s válasza bacsis (#8021) üzenetére


peti_s
addikt

Húh, az 1.7 V érdekes lesz. :D :Y Aztán ám óvatosan! ;]

(#8027) snake1977 válasza Epic79 (#8020) üzenetére


snake1977
őstag

Cimbi, a legnagyobb vinyóm most egy 3,2 gigás, volt sok 6,4-es de azokat elvitték párosával, gondolom raid-be kötni. Ha kezembe akad egy nagyobb, elpostázom neked igérem.

Szerk.: Ja látom már DBobtól beszerzed a kellékeket akkor nincs postázás :D

[ Szerkesztve ]

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu /

(#8028) frescho válasza Epic79 (#8024) üzenetére


frescho
addikt

A regi Phenom nem a legjobb tuning alany :(

939 3000+ kapott +45% orajelet, azert nem tobbet, mert a BIOS itt limital :)

https://frescho.hu

(#8029) Epic79


Epic79
tag

Nem az a lényeg. :D az a lényeg, hogy mindenki bios-ban okoskodik. Én meg csak az Asus TurboV-vel rendszer alatt. :D ez a lényeg, h kb 3mp alatt 500MHz mindegyik magra. :DD

Minél inkább HD, annál inkább Blu-ray™...

(#8030) frescho válasza Epic79 (#8029) üzenetére


frescho
addikt

Ha feltelepited potato ala, akkor leborulok eled. Ay ujabbak ala van nvclock, amivel parancssorbol tudok tuningolni :)

OFF: Egy kis fiatalka hardware

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#8031) bacsis válasza frescho (#8023) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

A 99 még elrepeszt rajta, a furcsa textúrákat leszámolva :DDD

(#8032) frescho


frescho
addikt

Kaptam ket laptopot az adatokert cserebe, ami a merevlemezukon van.

DTK green740 notebookhoz keresek ROM-ot. azt irja, hogy checksum error es :( bootol. Van hozza PCMCIA CD, lan es modem is.

Portocom MP-980. Akkora, mint egy mai netbook. Pentium MMX 233, 64MB RAM es win2k. A legjobb, hogy van benne hangkartya, USB, modem es egy 1024x600-as szines kijelzo. Sajnos a zsanerokat eltorte valaki, igy a kijelzo igen erdekesen nyeklik-nyaklik.

Neha azt erzem, hogy az elmult evekben neha elfelejtik a fejlesztok, amit mar egyszer megvalositottak. Asus eee 7 collal 800x480-as felbontassal, nagyobb fogyival. Nevetseges, hogy 10 ev alatt nem tudtak tobbet fejleszteni :W

https://frescho.hu

(#8033) DBob válasza frescho (#8032) üzenetére


DBob
őstag

A 7"-os eee és eközött a 233mmx közt a különbség az újkori ár.
Amíg a 7"-os eee újkorában se érte el a 100-at, ma meg 40khuf, addig ezért a gépért fénykorában 2 autót és talán házat is vehettél :P

(#8034) zoltanz válasza frescho (#8032) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Az egy dolog, hogy mi azt a 233 MHz is jól ki tudjuk használni ha kell, de Gizike elvárásaihoz jobb teljesítményt ad egy olyan Asus Atom procival sztem azért. :)

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#8035) frescho válasza DBob (#8033) üzenetére


frescho
addikt

Ay eee teljesitmenye es bemutatasi ara nem volt aranyban az eltelt idovel. Kb 10x teljesitmeny, gyengebb kijelzo es a szolgaltatasok sem notek radikalisan. Ha 40k-ert adtak volna es most kerulne 15-be, az korrekt lenne. Raadasul ugy harangozak be, mint ha valami zsenialisat talaltak volna ki.

Mas pelda: N770 vs iPhone vagy N900. A fejlesztes nem radikalis, evekig altattak a technikat. Kozben mar az N800-ba is lehetett volna 2G-t tenni es a Maemoval tok jo lett volna.

Kicsit visszakanyarodva: Az allitolagos Apple tabletet megvizsgalva a kollegakkal rajottunk, hogy ezt 3 eve vizionaltuk. Valami kis fogyasztasu, de eros CPU (arm) nagy RAM, hogy abbol dolgozzon, flash disk es valami open konnyen portolhato OS (OSX, GNU/linux, BSD...) Kell egy megfelelo meretu (5-7 col) kijelzo touch screen-nel es megfelelo felbontassal (min 1024x600, de inkabb 1280x720) Ingyenes fejlesztoi kornyezet es egy SW exchange/bolt. A meretet korlatozni kell, lehetoleg a kijelzon ne logjon nagyon tul semmi. Kellenek a szokasos sallangok: wifi, USB, bluetooth, HD gyoritas es minimum 3 oras hasznalati ido.

https://frescho.hu

(#8036) bacsis válasza frescho (#8032) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Én is ezt érzem ha kezembe veszem a toshiba libretto-mat ;]
meg még sok mindennél van így, pl a memóriák... a DDR ramok is tudhatnak annyit mint egy mostani DDR3, persze klasszisokkal többet fogyasztva... de akkor is több idő telt mint amennyivel jobb lenne a DDR3...
vagy amit pont ma beszéltün a procik terén... a K8-as Athlon X2-k detto annyit mennek mint a mostani athlonok azonos órajelen.. jahh hogy a K8 már összexarta magát 2,8giga fölött a K10,5 meg onnan indul?
jahh ez igaz, cask hgy 5 év szintén eltelt köztük, legalább ennyi fejlesztés legyen...
vagy ide vehetnénk a HDD-k sebességét is, az is szinte csak egy helyben toporog...
de nem vagyok meglepve.. ennek 2 oka lehet...
1: semmi nem indokolná a nagyobb teljesítményt,
2: így többet lehet profitálni a minimális fejlesztés mellett... valszeg ez a gyakoribb ;]

szerk:
Jahh igen! vehetnénk például akár még a HP jornadámat... egy lassan 10 éves!!!! cucc, ami ilyen kütyünél ugyebár irdatlan sok!
és akkor nézzük meg frescho hsz-ban lévő csodákat!
kb alig tudnak újat felmutatni a jornadámmal szemben...
Wlan, Bluetooth GPRS HSDPA Infra 8GB háttértár beficcenhet az én kütyümbe is... egyedül annyi a lemaradása hogy LCDkijelzője van, ami tényleg elavult... de gyerekek!!!! 10 év tellt el azóta... de a lényeg, hogy ha kibebtárul drágán is, egy mostani high tec cuccot is elő tudtak állítani, már 10 évvel korábban is :U
jahh és máig 7-8 órát kibír akksiról, és az akksija is a gyári azaz lassan 10éves :P

[ Szerkesztve ]

(#8037) zoltanz válasza bacsis (#8036) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Igen a fogyasztás sokat javúlt, de a 486 -os időkben pl nem volt kritérium nagyon ez, mert eleve alig fogyasztottak a procik, könnyebb volt fejleszteni.
Azért tegyük hozzá a teljeség kevéért, hogy a VGA vezérlők nem kicsit alakúltak át és és fejlődtek az elmúlt5 évben. Ha hozzávesszük a GPGPU megoldásokat a számítási teljesítmény sem kuty jópár területen ez használható is. A HDD -k is fejlődtek, de inkább praktikusak és mobilak lettek pl ESATA/USB csatolós SSD merevlemezek.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#8038) zoltanz válasza zoltanz (#8037) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Valamint a winchester -erek tárolókapacítása is 50-60 GB r-ól 1 TB ra növekedett az elmúlt 5 évben ami azért, nem rossz. Ha kiszámolod kb 20 szoros növekedés. :) :Y Valamint a kezdetben rengeteg nevenincs hw gyártó volt, rosszabnál rosszab támogatással, ma már fele annyi gond nincs.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#8039) Epic79 válasza frescho (#8030) üzenetére


Epic79
tag

Potato? Gőzöm sincs mi az. :D Vista x64 alatt van. Egyébként tegnap BD Rebuild alatt kifagyott a 3GHz.. :( kénytelen voltam vissza állítani a gyári órajelre.

Minél inkább HD, annál inkább Blu-ray™...

(#8040) Epic79


Epic79
tag

Ezek közül érdekel valakit valami?

A Gigabyte kártya teszteletlen. Nem tudom működik-e!

[ Szerkesztve ]

Minél inkább HD, annál inkább Blu-ray™...

(#8041) DBob válasza Epic79 (#8040) üzenetére


DBob
őstag

Ha esetleg van egy elfekvő roland kártyád..más nem :P

(#8042) Epic79 válasza DBob (#8041) üzenetére


Epic79
tag

Ezek a régiségeim vannak csak. Ezeken kívül csak új cuccok leledzenek. :D

Minél inkább HD, annál inkább Blu-ray™...

(#8043) zoltanz


zoltanz
nagyúr

NAGYTELJESÍTMÉNYŰ SZUPER SZÁMÍTÓGÉP OLCSÓN ELADÓ!

FÉLÁRON ELADÓ EGY ÚJ SZÁMÍTÓGÉP. DVD ÍRÓVAL NAGY PROCESSZORRAL, 1GB DUPLA RAMAL! JÁTÉKRA, INTERNETEZÉSRE, MULTI ALKALMAZÁSOKRA EGYARÁNT ALKALMAS A GÉP!

[link]

A dupla Ram az lehet, hogy kétoldalas (mindkét oldalon chip-pel) vagy dupla magas vagy normál magas (van félmagas is) :U :))

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#8044) Epic79 válasza zoltanz (#8043) üzenetére


Epic79
tag

hehe :D szerintem ott a 2 gigára utal. :D

Minél inkább HD, annál inkább Blu-ray™...

(#8045) Oliverda


Oliverda
félisten

Teszteltem egyet:

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#8046) frescho válasza Oliverda (#8045) üzenetére


frescho
addikt

666MHz Ordogi eredmeny .

https://frescho.hu

(#8047) bacsis válasza Oliverda (#8045) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

milyen lappal?
Na meg mivel hűtötted? ;]
meredek azé' az a 2,8V ;]

(#8048) Oliverda válasza bacsis (#8047) üzenetére


Oliverda
félisten

MVP3G2

Léggel.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#8049) peti_s válasza Oliverda (#8045) üzenetére


peti_s
addikt

2.8 V-al nem megy tovább?

(#8050) bacsis válasza Oliverda (#8048) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

megkínálom akkor én is 2,8al, kíváncsi vagyok, hogy az enyém is megy-e annyit :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.