Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58001) quailstorm válasza [w] (#58000) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Az valahogy kimaradt. Én nem ragaszkodnék annyira ahhoz a laphoz. PCI-os kártyák drágábbak és ritkábbak, amennyiben nem S3 Virge a cél.

De ha nagyon PCI, akkor MGA-s Matrox az még szokott lenni. Igaz 3D-ben elég szarok.
Normálisabb PCI nekem is csak egy Radeon 7000 van azt kész, amúgy csak Matrox meg Virge. AGP olcsóbb volt mindig...
Meg most minek rakjak ilyen gyenge proci mellé komolyabb kártyát? K6 meg P2 lapjaimon simán van AGP. Ahol nincs, ott meg a proci miatt elég a Matrox is.

[ Szerkesztve ]

(#58002) arn válasza [w] (#58000) üzenetére


arn
félisten

keress egy akarmilyen pcios s3at... nem lesz gondod vele.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#58003) Spec válasza [w] (#57988) üzenetére


Spec
őstag

Nekem anno az első gépemben ugyanez a lap volt, csak egy 166 Mhz MMX proci csücsült benne. Abban egy 4 Mbyte-os S3 Virge DX kártya volt. Most is van egy P1-es gépem, egy 233 MMX procival, abban egy Creative Voodoo Bansee 16 MByte-os kártya van jelenleg.

[ Szerkesztve ]

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#58004) envagyok


envagyok
veterán

Tudja valaki mi a legolcsóbb küldési mód külföldre?
Kaptam egy félig rossz gtx295-öt, amit hibátlanként hirdettek, szeretném visszaküldeni, de a posta 7900ft-ért vállalná.
Ausztriába kellene visszaküldeni.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#58005) [w] válasza envagyok (#58004) üzenetére


[w]
őstag

ha esetleg aukciós oldalon és PayPal-lel fizettél, akkor mindegy mennyi, a PP megtéríti a hibás áru visszfuvarját

arn+Spec: most is egy S3 Virge 2MB van benne, gondoltam kicsit odalépek még a 3D-nek is, mert ez így elég gatya :DDD

tegnap láttam egy TNT2 M64-et, lehet akkor azzal teszek egy próbát

[ Szerkesztve ]

cmdr PETER W. VOLKOV

(#58006) siti válasza [w] (#58005) üzenetére


siti
senior tag

s3 virge gatya? azzal toltuk végig a tomb raidert! (és talán még 486-os volt akkor alatta)

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#58007) Spec válasza [w] (#58005) üzenetére


Spec
őstag

Oh, hát én a hőskort simán végigéltem egy S3 Virge-el. Azok voltak még a szép idők :) Amikor már annak is örültél, ha a ratyi D3D támogatással valami hajlandó volt hardveres 3D módban elindulni kb. 15 FPS sebességgel. OpenGL-ben még lehetett kínlódni vele, de az még inkább vicc kategória volt, a 3dfx-féle Glide meg ugye felejtős volt vele. Szóval a legtöbb esetben csak szoftveres mód jöhetett szóba. Igazi 3D-s lassító kártya volt a szentem :D

Amúgy szerintem egy TNT2-es kártya a P1-es gépbe már overkill kategória. Egyrészt az idő se stimmel, másrészt meg erősebb jóval, mint amit az a gép ki tud hajtani. Abba a gépbe egy Nvidia Riva 128, vagy esetleg egy TNT1-es kártya passzolna leginkább. Esetleg még Ati Rage, vagy Matrox Millennium. Viszont emlékeim szerint a TX531-es lapban nincs AGP csatoló, úgyhogy arra vigyázz, hogy csak PCI-os kártyát tudsz belepakolni.

[ Szerkesztve ]

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#58008) arn válasza [w] (#58005) üzenetére


arn
félisten

pcios, es ami meg korban is passzol... v2, bar az mmx nem lesz tul acelos hozza, de eleg tipikus konfig volt.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#58009) quailstorm válasza [w] (#58005) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Abban az esetben a CPU-nak is oda kéne lépni.
Vegyél egy AGP-s P2 lapot valami 400-as P2-vel, abba a TNT2 M64, és lehet direct3D-t tolni érdemben is.

(#58010) envagyok válasza quailstorm (#58009) üzenetére


envagyok
veterán

Miért M64???
Az egy borzasztóan lebutított tnt2
Simát is könnyen lehet szerezni

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#58011) quailstorm válasza envagyok (#58010) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Mert ultrakönnyű 0-500Ft közt szerezni.
Normálisat nehezebb, én 3/3-at bebuktam. Pro meg Ultra volt ráírva, de ugyanúgy 64-bitesek voltak...

(#58012) frescho válasza quailstorm (#58009) üzenetére


frescho
addikt

Akkor már 600-1000 P3 és egy Ti4200. Olcsóbban meg PPGA Celeron + Gef MX.

https://frescho.hu

(#58013) envagyok válasza quailstorm (#58011) üzenetére


envagyok
veterán

Az ASUS V3800 sorozatnál írják ha m64, és a normál tnt2 30-40%-al erősebb

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#58014) cbmfan


cbmfan
senior tag

friss szerzemény:

elég érdekes... :D

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#58015) [w] válasza arn (#57974) üzenetére


[w]
őstag

sikerült tesztelni a kártyát, másik gépben működik...

szóval már csak az maradt, hogy az alaplap túl öreg hozzá és nem kezeli :W

szerk.: úgy néz ki maradok az S3-nál, főleg mivel 500 Ft-ért én nem tudok kártyát szerezni, pedig szemlátomást tele van velük a világ :U

[ Szerkesztve ]

cmdr PETER W. VOLKOV

(#58016) snecy20 válasza cbmfan (#58014) üzenetére


snecy20
veterán

Ilyennel én még nyomtam 2015-ig, nem Retró ez... :DDD

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#58017) quailstorm válasza envagyok (#58013) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Elenyésző hányada volt Asus V3800 azon TNT2 kártyáknak, amiket láttam elkelni a magyar neten.
64-bites busszal is erősebb a Pro mint az M64 (az a 30-40%), de egy 128-bites Pro az több, mint 2-szer annyi pontot hoz 3DMark2001SE-ben, mint egy MSI M64.

(#58015) [w]: ha azt hiszed, hogy a retrozás úgy működik, hogy fingasz egyet és veszel valamit, akkor nagyon nagyon tévedsz. Türelem, gyakori keresés.
Ezen kívül túrjál a haveroknál. Én pl. nem átallok kérdezni, volt már olyan, hogy kéne MX440, azt kaptam 3-at olyan embertől akiről föl se tételeztem, hogy érdekli.

(#58012) frescho: másik generáció másik játékokhoz. Incominghoz TNT2 a max állítólag...
Az ő gépébe 3D gyorsítót rakni megoldáshoz közelebb áll amit én mondtam.

[ Szerkesztve ]

(#58018) frescho válasza quailstorm (#58017) üzenetére


frescho
addikt

Sima Pentium korszakban inkább kivétel volt a 3D gyorsítást támogató kártya. Értem, hogy mindenki szeretné az akkori csúcsot megépíteni, de ha nem arn féle "időpontban minden stimmeljen még az elosztó is" fetisiszta, akkor 1-2 generációval újabb tucatgéppel jobban jár.

PPGA Cel 566, TNT2 vagy még inkább M64 128MB RAM és minden elfut ami az MMX csúcson elment és simább, szárazabb érzés lesz. Ráadásul kis szerencsével az egész annyiból kijön, mint a Voodoo lenne. Persze nem lehet annyira mutogatni se. Az én általam kedvelt korszakra átvetítve Amiga 600 + legolcsóbb turbó+CF kártya+ whdload = megy szinte minden és nem kell lemezekkel küzdeni.

Simább, szárazabb = van USB, alaplapon minden, BIOS-ban lehet mindent állítani, a PnP tuti működik, nem kell a Voodoo driverekkel twistelni és van még belőle választék is. Ha még korábbit vesz, akkor abból meg Dunát tud rekeszteni. Celeron 600-800MHz PPGA...

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#58019) DarthSun válasza frescho (#58018) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Szerintem is...ha 3D gyorsítás is kell, meg DOS is, akkor PII-PIII BX chipsettel, videokártya tetszőleges (mondjuk Incomingot régen izzítottam, nem is tudtam hogy TNT a max), én a TL- es videokat kedvelem, de biztosan lehetnek gondok a régebbi prg- okkal :U , és ha még mellé beesik egy Voodoo, szerencse/jóvétel/kukaszökevény, az sem gond. Vagy az AGP- s mellé betenni egy Rivát (nálam ez jön, csak még nem szakítottam rá időt), aztán biosban váltogatni, bár a Riva PCI is ritka. A Win98 meg bizonyos videokat dualban is kezel már.

Tehát egy arany középút sztem, már aki nem épít sok-sok gépet, hogy mindent lefedjen. A BX meg a kor legkompatibilisebb, leggyorsabb chipje.
Ettől függetlenül a PII után én is az SS7- et veszem elő majd, de csak a sok különleges proci tesztje miatt...

(#58020) arn


arn
félisten

Ha a dosos jatekok kompatibilitasa is kerdes, akkor az mmx vagy vmi gyorsabb k6-2/3 a nyero. Ppro alapu rendszerekkel tobb gond lesz, isas hangkartyak sem mukodnek ugy benne.

Amit epitek, 233mmx - riva128 talan a legjobb ilyen szempontbol, txes chipsettel 64m rammal. Ha kell nemi 3d, akkor v2ot tennek bele, doshoz meg opl3 alapu awe32ot (ct3900/3910). Ezzel a 90-98as idoszakot jol lehet fedni.

Gyorsabb, de meg mindig egesz kompatibilis k6-3 + gf2/3/4, olyan chipsettel amiben normalisan megy az agp, es kezel mongy 256m ramot. Igazabol az a kerdes, hogy milyen korszakbol szeretne a legtobbet kihozni.

Amigy meg ott a dosbox :DD

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#58021) r0b3r válasza arn (#58020) üzenetére


r0b3r
senior tag

Látom Voodoo 2-t raknál a 233MMX mellé. Ezt nem tudom eldönteni egyelőre én sem, hogy V1 vagy V2 illene jobban a hasonló teljesítményű 6x86 PR300 mellé. Több helyen azt olvasni, hogy kevés az MMX teljesítménye egy V2 mellé, annak ellenére is, hogy kb egy időben jelentek meg. Egyelőre egy Voodoo I-et építettem a gépbe, mivel ennél a konfignál ragaszkodom a Diamond Multimedia kártyákhoz (Voodoo I, Riva 128, Monster), de lehet, hogy ez meg kevés lesz. :U Kipróbálni sajnos nem tudom, mert sajnos a meglévő Socket 7-es lapommal nem jutok előrébb... memóriakezelési problémája van, 8Mb-nál többet nem tudok benne használni és Bios-t sem engedi frissíteni és még a PR300-as procit is csak PR266-nak ismeri fel. Szóval egy másik alaplap beszerzéséig egyelőre pihen a projekt. :(

(#58022) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Hosszú tanakodás után meghoztam egy nehéz döntést... Sajnos mint látjátok, manapság kevésbé vagyok aktív a fórumban, így nem tudom felelősségteljesen ellátni a munkámat... NA nem mintha nagyon sokat rosszalkodtatok volna, na de akkor is...
Szóval úgy döntöttem Topicgazdai jogaimat át fogom adni (B)DarthSun(/B) fórumtársunknak
HA úgy alakul az életem, hogy aktívabb tudok lenni, ha nem is veszem tőle vissza, de én is vissza fogom kérni a topicgazdai jogaimat, hogy duplán tudjunk szét csapni ha kell, köztetek :P
természetesen nem fogok végleg lelépni vagy ilyesmi, ugyanúgy jövök időnként a nyűgjeimmel, de mostmár nem fogok moderálni...
Köszönöm mindenki támogatását és megértését
a Windows 3.11 legyen veletek :R

[ Szerkesztve ]

(#58023) benedekco válasza r0b3r (#58021) üzenetére


benedekco
addikt

Én annó a P200MMX mellé tettem egy 12mb-os Voodoo 2-t. Imádtam. A kártyát órákig fogtam a kezeim között és csodáltam a "nagyságát". Leborulni azért nem borultam le előtte, de lélekben igen :D
Mutattam nagyapámnak és nem értette mi ez. "Nem lesz baja hogy itt fogdosod?"
A sok memória tégla, a három chip. Engem lenyűgözött. De azt nem tudom van-e értelme egy P233-mellé, abban a tudatban, hogy hamarosan jön a váltás valami K6-os cuccra. De már nem emlékszem mi volt az, asszem K6-2 volt végül, hogyhogy 400+os vagy valami más. Arra már nem emlékszem.
Azt azért érlveztem a V2-vel, hogy NFS3-nál volt hud, meg tudta a nagyobb felbontást is (800 x 600)
Amúgy P200MMX 97 eleje, V2 98 eleje... annyira orbitális nagy eltolódás nincs, K6 meg 97 tavasz.

TX-es lapokat meddig lehetett húzni? 75-83MHz? Annó nekem valami Via-s lapom volt és abban tudtam felhúzni 83mhz-en 250MHz-re a 200-ast de instabil volt a cucc, nemtom hogy a lap (pci freki és egyebek) vagy a proci nem bírta.

re: (#58022) bacsis

Hajrá! :R

Mivan, az 5ös dosz már smafu??? :P

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#58024) lotuska


lotuska
tag

Sziasztok,

Eloszo: csatlakoznek en is a topichoz, igazabol tok veletlenul, Socket 478-al. 2003-2004-ben 12-13 eves koromba vettek a szuleim, persze jo dragan egy prescott 3 ghz-es gepet, ami sokaig megvolt, ha jol emlekszem egy nem tul acelos lappal Asrock p4VM800-al, de azutan a szemetben vegezte amikor elkerultem egyetemre... Igazabol sokat jatoszottam annak idejen: underground 2, most wanted, wow, stb.. de soha sem volt egy rendes videokartya a gepben: Radeon 9200, FX 5500, azutan Radeon 9550GT, amit 9600-asnak ismert fel a rendszer, de azutan jottek ujabbnal ujabb jatekok es mar nem volt keretem fejleszteni jobb videokartyara. De emlekszem, amikor a baratom athozta a HD 2600XT agp videokartyajat mas dimenzioba mozgott a gep.

A lenyeg: Egyik baratom kiakart dobni egy hasonlo alapokkal rendelkezo konfigot, es mondtam inkabb adja nekem, lesz vele valami. Elfogott a nosztalgia.. Kiprobalni a regi cimeket egy jobb videokartyaval, ujra atelni egy kicsit a gyermekkor gondtalansagat.

Par kep:
[kép]
[kép]
[kép]
[kép]

A konfig:
Celeron 2.88Ghz,
Asus p4p800 vm/s
4x512mb ddr 400mhz, de az egyik ram-on van 256mb-os matrica is
Geforce 6200 vga
HDD 250 GB
pci Creative hangkartya
pci halokartya
regi utott-kopott haziko, Alienware-es matricaval
tap nincs, ezert nem tudtam kiprobalni de elvileg minden mukodik rajta

Kerdesem:apro penzbol szeretnek elindulni, meglatjuk mi sikerul a vegen, ti hogyan kezdenetek rendbepofozni? Nyilvan eloszor tap kellene hozza, hogy megnezzuk tenyleg mukodokepes, de jo lenne egy olyan tapot nezni, ami a kesobbiekben elbir egy combosabb procit es vga-t. Az igaz, hogy ezek a konfigok eros 3v-os agot kernek? Tudnatok par tapot ajanlani? Van esetleg olyan tap ezek kozott, amely elbirna egy prescott-ot es egy HD 3850-et ha ne adj isten ugy alakulna? :R

Koszi a segitseget!

(#58025) quailstorm válasza lotuska (#58024) üzenetére


quailstorm
nagyúr

HD3850-hez én egy régi kétágas 450W-os FSP-t használok.

A 3-as Prescottomban egy nagyon régi 300W-os FSP van, a VGA meg gyakran változik, most GeF3 Ti200, de külső tápos nem volt benne.
Úgyhogy én a használt FSP felé nézelődnék, esetleg újra kell őket kondizni, mint ahogy a 300-as FSP-t is kellett.

GeF 6200-at cserélném elsőnek, meg egy nem Celeron CPU esetleg.

[ Szerkesztve ]

(#58026) envagyok válasza lotuska (#58024) üzenetére


envagyok
veterán

Ha korhűt akarsz, akkor p4 3-3.2-3.4GHz és mellé egy geforce fx5900 vagy 6800 vagy ATI x800 x850 max x1950 vga
A celeroncs és a 6200 nagy gyengusz

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#58027) r0b3r válasza benedekco (#58023) üzenetére


r0b3r
senior tag

83MHz-et tudná stabilan (Asus TXP4), de ha a jumperekkel beállítom a procira írt 3.5x66MHz-re akkor csak 3x-on megy és PR266-nak ismeri fel. Ha 3x75-re állítom akkor meg PR166-ot ír ki. :DDD A valós órajelet nem tudtam mérni, ahogy itt is ajánlottátok, mert a memória kezelési hiba miatt fagy minden. :( :F Szóval meguntam... lapcsere...

(#58028) flymi válasza lotuska (#58024) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

apro penzbol szeretnek elindulni -> Na ezt most felejtsd el. ;)

Kezdetben veszel hozzá egy tápot, bírja a jobb cpu-vga kombót, oké. (FSP, Seasonic-ot javaslom márkaként)
Aztán lecseréled a harmatos celkát valami csúcs prescottra, pattintasz bele egy hd3850-et vagy hasonló finomságot, aztán végül rájössz hogy már egyedül csak az alaplap és a ház maradt az eredeti konfigból és sokkal többet költöttél rá, mint az kezdetben tervezted. :D Úgyhogy végül veszel hozzá egy jobb deszkát és tuning ramokat is. Meg egy valamirevaló jóféle hőcsöves hűtőt is, mert a csúcs presikre nem igazán elégségesek a gyári vackok + hogy teljes legyen az összkép még egy köteg pénzt kiadhatsz chipset és vga hűtőre is.

Szóval ha csak hosztalgiáznál, akkor lowend tápot bele és hajrá! Ha ki is akarod maxolni, csúcs gépet építeni amivel a játék sem lesz gond, akkor arra költeni kell. Sokat. :K

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#58029) quailstorm válasza flymi (#58028) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ennyire azért ne szálljunk el. Pattint bele egy 6600GT-t meg valami occó tápot, esetleg nem Celó NW vagy Prescottot, és már egész használható.

(#58030) flymi válasza quailstorm (#58029) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Hát ez ilyen tessék-lássék aranyközépút. :) De végül is igazad van, a 6200-őt kukázni kell belőle és egy olcsóbb, de használható vga-t bele, procit picit erősebb P4-re aztán lehet tolni.

Persze amit írtam az másik véglet, mikor mindent ki akarsz már maxolni.
Egy mx440 indította el nálam a retrózást, nézd meg mivé nőtté ki magát. :D

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#58031) Sanchez638 válasza flymi (#58028) üzenetére


Sanchez638
addikt

Legtöbb emrenek aki retrozni akar, elég egy egyszerűbb olcsó lap, valami közepes pentium.. Nem kell túl spilázni. De ahogy Fresco írta, inkább érdemes egy szintel feljebb nézelödni ott jobban is fog futni és a komolyabb rendszert is könyebb/olcsób kihozni.

Nem szoktam kimaxolni konfigot. De mára arra a 3-4 konfigra költök annyit, hogy fullos legyen. Többre már biztosan nem fogok.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#58032) bacsis


bacsis
Közösségépítő

srácok! itt egy kérdés tőlem!
Adott egy 486-os egy adaptac 16bites ISA SCSI kártyával és egy 2,1GB-os HDD-vel.. DOS6.22 miért csak 1024MB-ot lát a HDD-ből? a DOS6.22-nek illenék látnia illetve a FAT16-nak 2048MB-ot ha jól dereng... mivel a gép BIOS-ától független a dolog, így az 504MB-os korlát sincs... miféle korlát ez az 1024MB? :F
szerk: meg is van:
régi a SCSI vezérlő, SCSI kártya BIOS-ában kell engedélyezni, hogy nagyobb mint 1GB a HDD :)

[ Szerkesztve ]

(#58033) envagyok válasza flymi (#58028) üzenetére


envagyok
veterán

4-6000-ért van 6800, 1-2000-ért p4 3.2GHz
Fsp táp múltkor volt 2500-ért
7-8000-ért egy csajt nem lehet elvinni vacsorázni, de egy szombati bulin is elfolyik secpec, de flymi-nek is csak 2heti kukába landoló pelenkára futja majd ennyiből.
Persze a csúcsok csúcsa ,azaz 3.4GHz P4 és geforce 6800 ultra nem jön ki ennyiből, de azt jobb is a megszállottaknak hagyni, a 10% plusz nem ér x5 x10 felárat.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#58034) flymi válasza envagyok (#58033) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Teljesen igazad van, a kérdező is csak annyit írt, hogy "kis pénzből", na most ez ugye elég szubjektív. Kérdés még, hogy mennyire fog belelendülni a gyűjtögetésbe/fejlesztésbe, mert elég könnyen át lehet esni a paci túloldalára.
Én szerencsés vagyok a két darab 3.2-es és a három darab 3.4 Prescottal, van 6800LE & XT & GS és FSP/Seasonic táp is, na meg tengernyi hűtő. :D

8-ból nem jön ki egy vacsi? 6árSet. Az Aranybikában biztos nem.
Szombatonként inkább itthon nézem a sorozatokat ha épp nem dolgozom, szóval arra sem kell költenem.
Pelenkára sem kell még költeni, még bennem van a gyerek. ;)

Egyébként hogy jött ki a 7-8?
6800 ~5k
P4 3.2 ~2k
psu ~2,5k
Bocs, de ez nálam már majdnem egy tízes. ;] Egyébként nem kapsz 3.2-est kettőért, max valami nagyon alkalmi vétel keretében. :(

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#58035) jokeph válasza envagyok (#58026) üzenetére


jokeph
nagyúr

X1950 GT az egyik legerősebb AGP-s VGA, nincs az a P4 ami ki birná nyélre hajtani, ugyanakkor bőven fejletebb az összes többi felsoroltnál, és az étvágya is bőven min. a duplája tud lenni, ahhoz kaliberes táp kell.

Ám relativan olcsón hozzá lehet jutni, és szoftveresen nagyon jól szabályozható VGA, minden téren. :K

A másik, ha sikerül hozzájutni, szerényebb étvággyal és finomabb GPU-val, a HD 3850-es. :))

Celeroncs-ot és 6200-as GF-et megtartanám, tartalékos tesztelő darabnak. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#58036) arn


arn
félisten

a nagy 486 epites kozben annyi nemileg ujabb, es a 486hoz nem pontosan passzolo alkatresz jott ossze, hogy a dx4et kikoltoztettem - majd kap egy masik hazat. ez a lap-haz-huto kombo jobban is passzol a keleteuropai milliobe, meg akkor is, ha ekkoriban max almodtam volna hasonlorol (kb egy ev mulva volt ilyesmi gepem - csak mar vx alapon, meg 6x86tal).

itt a driveok is pontosan passzolnak a korba (es a haz is 96os):

1996 Q1 - Pentium
Alaplap Jetway J-656C Intel 430FX
Processzor Intel Pentium 133 SY022
Processzor hűtő Socket 5
Memória Samsung 72 pin EDO 60ns 16M x2
Videokártya Diamond Stealth 64 Video 2001 2M PCI S3 Trio64V+
Hangkártya Gravis Ultrasound 3.74 1M ISA
Hangkártya Creative Sound Blaster AWE32 CT3910 rev 01 ISA DSP4.13, CT1747 OPL3
HDD Quantum Fireball 1280M IDE
ODD Sony CDU-77E 4x CD-ROM IDE
FDD Mitsumi
Ház Baby AT (Pentium style)
Tápegység FSP SPI-250G

tobb info: [link]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#58037) envagyok válasza jokeph (#58035) üzenetére


envagyok
veterán

X1950XT-re gondoltál?
Nekem van még nvidia 7900gs+, az is brutál erős, az 1950pro-val szoktam cserélni az egyik P4 konfigban. A másikban 6800ultra van

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#58038) jokeph válasza envagyok (#58037) üzenetére


jokeph
nagyúr

Nem, GT/PRO-ra. XT-ből nem találkoztam AGP-el. :Y

Az a GF 7900gs is durván jó, de olyat meg értelmes áron nem találtam anno....

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#58039) envagyok válasza jokeph (#58038) üzenetére


envagyok
veterán

Ritka, de van.
Egynek én is örülnék.

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#58040) snecy20 válasza jokeph (#58038) üzenetére


snecy20
veterán

7900GS-em volt, a Crysis (2007) adta meg neki az utolsó kenetet. :( ;]

Valami ilyesmi folyamatossággal futott: [link]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#58041) envagyok válasza snecy20 (#58040) üzenetére


envagyok
veterán

Most lehet röhögni fogtok, de a crysis nagyrészt procilimites.
A 4ghz-re húzott 4 magos core quad procival is :D

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#58042) Sanchez638 válasza envagyok (#58039) üzenetére


Sanchez638
addikt

Nálam csak rossz van. Majd életet akarok bele lehelni. (Nem cserélem/adom el)

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#58043) arn


arn
félisten

a crysis egy aktualis modern gepen sem fut hude nagy fpsel, igy nem tudom mit vartok a 10+ eves technikatol. egy modern 1-2 eves jatek lehet gyorsabb nala.

[link]

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#58044) envagyok válasza Sanchez638 (#58042) üzenetére


envagyok
veterán

"(Nem cserélem/adom el)"

;] ;] ;]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#58045) envagyok válasza arn (#58043) üzenetére


envagyok
veterán

X5670 6 mag 12 szál @4GHz
+
GTX1060 6GB
fullfull beállítással fullhd-ban nem megy 60fps alá

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#58046) Sanchez638 válasza arn (#58043) üzenetére


Sanchez638
addikt

Végülis.. :D 4k-ba legalább megyen.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#58047) frescho válasza arn (#58020) üzenetére


frescho
addikt

Sajnos teljes kompatibilitás nincs. Valahol mindig kompromisszumot kell kötni és én már az egyszerűbb kezelhetőség felé hajlok mostanában.

DOSbox. Hát igen, a guminő. :D De azzal sima Win 10 alatt is megy minden rendben.

All: 1950 meg 7900 egy P4 mellé? Jó hogy nem egy P4 EE-t akartok rámelegíteni. Egyet visszalépve már nem kell bankot rabolni. P4-ből elég a 2.8-3GHz, kártyából meg 1650 vagy egy újabb 2600, esetleg nvidiából 7600. Crysis nem fog jól futni rajta, de ahhoz már újabb gép lenne az igazi.

https://frescho.hu

(#58048) envagyok válasza frescho (#58047) üzenetére


envagyok
veterán

A valós életben én us asus v9999ge 6800gt-vé unlockolható vga-val búcsúztattam aP4/AGP szférát.
Utána q6600 és 8800gts jött

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#58049) DarthSun válasza arn (#58036) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Megint egy szép konfig. FX- es P1 lap még nem is fordult meg nálam, nem is tudtam hogy van :B , gondoltam hogy csak a PPro- hoz készültek. Sok sima P1 lapom van de egyik sem FX, csak a PPro az.

(#58048) envagyok : nálam is az megy a P4EE- ben, szép kártya és pont illik is hozzá sztem [link]

[ Szerkesztve ]

(#58050) arn válasza DarthSun (#58049) üzenetére


arn
félisten

Koszi. Ez 430fx :) az elso triton. A masik meg gondolom 440.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.