Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3001) Penyus válasza Alastair' (#2999) üzenetére


Penyus
senior tag

Jokis HIS radeon, ilyen van nekem is csak pro. :) Azis egy tuaba van csak az alatt st6 van nem vh6-t. A vh6ts gepben egy geforce2 lakik.

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#3002) peti_s válasza Alastair' (#2999) üzenetére


peti_s
addikt

Ez pedig az én gépem. :)

És ezúttal kívánok Boldog Névnapot, Penyus, és Badman kollégának. :R Amennyiben még vki Péter, az kérem jelezze. :D

[ Szerkesztve ]

(#3003) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Kiváncsi voltam elindítottam egy 1 M Super Pi tesztet a szuperáló P3 -asommal 167 s lett. Igaz 700 MHz -es (100*7) beállítással szoktam használni a kicsikét, (néha internetezéskor 466 MHZ 7*66) , de elég jól lépeget így is. :)

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#3004) Alastair' válasza Yutani (#3000) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Hát én ennyire nem értek hozzá, ezen Samsung ramok vannak, és a 700MHz-t lazán viszik.

peti_s: :C :C látom nem csak Pentium, de Asus fan is vagy.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#3005) peti_s válasza Alastair' (#3004) üzenetére


peti_s
addikt

Nem kicsit, itthon az összes használatban lévő gépben ASUS alaplap, ASUS videókártya van. :) Csinálok még egy fényképet a dobozokról. :D De oka van, nagy minőségűnek tartom az ASUS termékeket, és szerencsére még nem kellett csalódnom benne. :)

[ Szerkesztve ]

(#3006) Alastair' válasza peti_s (#3005) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Én is szeretem az Asust, mostanság a Gigabyte termékeibe fektettem még, és eddig azok is beváltak. Világszintű gyártóvá nőtte ki magát az utóbbi években, jó minőségű termékeivel, és alacsony áraival.

Alister from Hell

(#3007) peti_s


peti_s
addikt

A dobozok . :)

(#3008) Badman 4ever válasza Alastair' (#2999) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Nekem is hasonló a gépen, mindjárt rakok fel képeket. :)
peti_s: Köszönöm. :R
El is felejtettem, hogy ma van a névnapom, csak akkor esett le, amikor felhívtak, hogy "Isten éltessen!" én megelőször elgondolkodtam, hogy milyen ünnepem is van ma. :DDD
Szerk.: Én is szeretem az ASUS-t. Van itthon ASUS-ból laptop, egy alaplap és a videókártyám.

[ Szerkesztve ]

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#3009) Alastair' válasza peti_s (#3007) üzenetére


Alastair'
nagyúr

A dobozok :C

Alister from Hell

(#3010) Badman 4ever válasza Badman 4ever (#3008) üzenetére


Badman 4ever
őstag

A képek: 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#3011) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Én lapok terén Abit párti vagyok, mióta megszűnt, csak csapongok ide-oda.. volt egy Asus féle X38as lapom, pár hónap után cseréltem gigabyte-ra... jó-jó, de valahogy mégsem Abit...
VGA kártyák terén meg a sapphire-t preferálom mert olcsó :DDD amúgy a HIS-t szeretem, csak arra nincs pénzem :))

(#3012) Penyus válasza peti_s (#3002) üzenetére


Penyus
senior tag

THX! :C

Az asus meg jo, bar legutobb csalodtam egyet. A 4670em ventije kb 2 honap alatt megzorgosodott, ugy hogy le is kellett operalnom aztan tenni ra egy sima 8ast.

[ Szerkesztve ]

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#3013) Alastair' válasza bacsis (#3011) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Én is Abit-os voltam, a VH6-T még megvan, van a szekrénybe egy 478-as IS7-em, volt NF8-am és IL9pro-m. Mondjuk az IL9pro ballépés volt mert nagyon ratyi biosa volt. Azóta Gigabyte P31 és EP45.

Alister from Hell

(#3014) Penyus válasza Alastair' (#3013) üzenetére


Penyus
senior tag

Nekem is abitok voltak regen, aztan p4bol volt egy msi mert rabeszeltek. Meg is halt, lett helyette abit:) Most meg gigabyte van nekem is. Mutatnek kepet is a configomrol csak ki kene szedni ket asztal kozul a gepet, ami nagyon kenyelmetlen melo, max hw fejlesztesert vagyok hajlando :) Viszont a p3ast le tudom fotozni :) mingyart meg is teszem. De az nekem nincs ilyen csillivilli hazban, meg egy fekete elolapos dvd combo drive van a feher gepen.

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#3015) Alastair' válasza Alastair' (#3013) üzenetére


Alastair'
nagyúr

IS7, a chipset hűtőt már leoperáltam róla. :DDD

Alister from Hell

(#3016) Badman 4ever válasza Alastair' (#3013) üzenetére


Badman 4ever
őstag

VGA-ból ASUS, alaplapból ABIT vagy ASUS szerintem.... :)

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#3017) Yutani válasza Badman 4ever (#3016) üzenetére


Yutani
nagyúr

Ha lecserélem az Abit KN9 Ultra lapomat, akkor MSI lesz AMD chipsettel, mert Tommyboy szerint megy a CNQ még tuninggal is. Oldschool cuccoknál meg marad az Asus és az Abit, bár a letöltő gépembe egy EPOX alaplapot tervezek. :)

#tarcsad

(#3018) Penyus


Penyus
senior tag

Na [ITT] vannak a kepek. Kozben eszrevettem hogy a tap standbyba mocskosul meleg es egett szaga van szoval egyuttal kiis csereltem, de a fel gepet szet kellett hozza kapni a hulye haz miatt. Az elso kepen szobareszlet lathato cicaval, utolson meg a kek led a vgaban. A kepek minosegeert elnezest de ezer eves a fenykepezom es epp lemerulofelen volt. A hatuljarol is akartam loni egyet de addigra megadta magat. :))

Ja es a config:

ABIT ST-6 alaplap
Intel Pentium III 1,4GHz @ 1,6GHz
512MB 133MHz SDRAM
HIS Ati Radeon 9600PRO 128MB
40GB MAXTOR HDD
Toshiba DVD combo drive
SB Live!
54Mpbs wifi kártya
AverTV 007 tv tuner
Realted 8139 lan kártya.
Asszem semmit nem hagytam ki :)

[ Szerkesztve ]

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#3019) Badman 4ever válasza Yutani (#3017) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Epox laphoz még csak egyszer volt szerencsém.
Penyus: Az első képen látszik igazán a gépszenvedély. :)

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#3020) cyklon


cyklon
csendes tag

Nekem egy K6 II 500 as volt Epox MVP3C2 -vel. A procit 504 (!!) MHz re tuningoltam (4,5x 112). Elment. Viszont megszenvedtem az 1x -es AGP -t. A Gef 1 nem szerette.
Most van egy TUSL2 C (már 7 éves) (a full pucér verzió; nincs hangkártya se) PIII -S 1200 (a jó kis 512k cache -sel).

(#3021) Penyus válasza Badman 4ever (#3019) üzenetére


Penyus
senior tag

Kosz a bokot :D
Az nem tudja valaki hogy mi a fenetol volt baromi meleg a tap standbyba? Mar a szaga is jott. Amugy ami a kepen latszik az meg csak a toredek toredeke :)

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#3022) Yutani válasza Penyus (#3021) üzenetére


Yutani
nagyúr

A készenléti áramkör lehet gyenge minőségű alkatrészekből összeállítva, vagy pedig már elöregedett és haldoklik. Vagy mindkettő. :DDD

#tarcsad

(#3023) Alastair'


Alastair'
nagyúr

bacsis, neked nincs kedved beszállni pár képpel?

Alister from Hell

(#3024) Penyus válasza Yutani (#3022) üzenetére


Penyus
senior tag

Gyanitom hogy mind2 mert egy bo 10 eves SKYHAWK nevu csodarol van szo:) Mondjuk van egy olyan tapom ami "zizeg" ha aram alatt van de ha bekapcsolod a gepet akkor mar nem, es kikapcsolt allapotban is van vagy 8v a 12 voltos agon. :) De viszi a rabizott 667es cerkat :)

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#3025) bacsis válasza Alastair' (#3023) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Most pont dolgozom... De ha hazaérek dobhatok fel képet a masiná(k)ról...
az a nagy büdös helyzet, hogy marha sok a cuccom, így nem lenne kis meló lefényképeznem :DDD
van valami kívánságod, mit szeretnél látni? s akkor elsősorban arról dobok fel gképet :DD
Asszem a nagy gépemről van valamerre képem, előkeresem és akkro belinkelem ide :R

(#3026) bacsis


bacsis
Közösségépítő

meg is találtam.. szóval a nagy gépem:

[link]

[link]

Mondjuk ez már nem a legfrissebb kép a vasról, azóta még került bele pár slag, ;] meg azt az igénytelen piros ragasztót is leszedtem :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3027) Alastair' válasza bacsis (#3026) üzenetére


Alastair'
nagyúr

:DDD :DDD van cső, leginkább a dupla P3-asról látnék párat. :R

Alister from Hell

(#3028) Alastair'


Alastair'
nagyúr

NF8 és a régi HIS 9600pro-m
és egy igazi csemege, egy Asus MX440. :)

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#3029) bacsis válasza Alastair' (#3027) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

arról volt kép a tesztben :DD vagy még milyen képet néznél meg róla szívesen?

(#3030) Alastair' válasza bacsis (#3029) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Igaz, az most hirtelen eszembe se jutott. :B

Alister from Hell

(#3031) Badman 4ever válasza bacsis (#3029) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Tényleg, a Dupla-Tuás rendszeren milyen hűtők voltak? Mert láttam, hogy valami kékes kisméretű valami volt és tetszett.... :)

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#3032) bacsis válasza Badman 4ever (#3031) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

mogyoron vettem ocsoé' noname :DD 690/db áron :))

[ Szerkesztve ]

(#3033) zoltanz válasza bacsis (#2987) üzenetére


zoltanz
nagyúr

"A napokba befejezem a Windos7 133MHZ-en projectet "

Valami jó kis szaftos szoftveres directx 10 teszt nem lesz a Crysis -el megpspékelve pl.? :) Cél az 1 FPS felkiáltással.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#3034) bacsis válasza zoltanz (#3033) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

ott még 1FPS sem lenne :N
múltkor felraktam a notimra a Crysist max grafikára, egy 8400GS kari van benne és szó szerint fél percenként moccant meg a kép :DDD

(#3035) peti_s válasza Alastair' (#3009) üzenetére


peti_s
addikt

Szép dobozok, meg azok amik benne voltak. :D

(#3036) Alastair'


Alastair'
nagyúr

Nem tudom mennyire adja így vissza a grafika nagyszerűségét a kép, de csodás ez a játék. :K KLIKK

Alister from Hell

(#3037) bacsis válasza Alastair' (#3036) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

imádom :R csak vas legyen alá ;]
állítólag az arma2 még komolyabb :Y

[ Szerkesztve ]

(#3038) Badman 4ever válasza Alastair' (#3036) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Én is szeretem és most már nem is drága, újonnan 2-3 ropiért megvan ez a magyar remek. :R

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#3039) Alastair' válasza bacsis (#3037) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Nem szebb az Arma II szerintem, high grafikán simán megbirkózik vele a 3870, ultra high-hoz már multi GPU kell, viszont remekül van optimalizálva,a részletesség csökkentésével a gyengébb vga-k is megbirkóznak vele.
Crysist 1440x900-on high-on játszom 4xaa-val. :R

Alister from Hell

(#3040) bacsis


bacsis
Közösségépítő

megjött a Cyrix MII-esem, szegénykém elég kopottas állapotú :O nincs valakinek egy szép modell amitől megvállna? :B

(#3041) bacsis


bacsis
Közösségépítő

hehe besz*rtok, Cyrix procin 133MHz-re vissza osztva is indul a win7 :Y :C

(#3042) Badman 4ever válasza bacsis (#3041) üzenetére


Badman 4ever
őstag

:Y Az szép teljesítmény! :C
Milyen utasításkészlet kell a Win7 futásához, hogy ezen elindult? SSE nem kell? :U

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#3043) Penyus válasza bacsis (#3041) üzenetére


Penyus
senior tag

Azigen! Alapbol mekkora orajelu? Ez az amit vateran vettel?:)

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#3044) Alastair'


Alastair'
nagyúr

Egy kis konvertálás, Winavi 9 videókonverter, Két pasi + egy kicsi, 1 rész kb. 23 perc.
Első lépés a 180 megás avit DVD-re konvertáltam, semmit nem változtattam, winavi alapbeállítások, 15 perc alatt készült el vele ( E7300-al kb. 1,5-2 perc), maj az így kapott 330 megás dvd-t vissza tömörítettem divx 6.2-vel és AC3-al, bitráta kalkulátor segítségével szintén 180 megára. Ehhez 20 percre volt szüksége ( E7300-al kb. 2-3 perc) Mindezt 146x10.5-ön, míg az E7300, 333x9-en megy, és ugye 2 mag dolgozik, mert a Divx 6.2 sajátossága, fogy tud 2 szálon dolgozni.
Ezért azt kell, hogy mondjam, hogy nagyon jól teljesített itt is a Tualatin, nem csalódtam benne. :C

Badman 4ever: a Win 7 olyan mint az öreg járgány, rúgásra és szívatóval indul, nem utasításkészlettel, bacsis meg biztos jól megrúgdosta. :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#3045) Badman 4ever válasza Alastair' (#3044) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Bacsis az mindent megrugdos... :DDD
Amúgy "síma" SSE emulátorom van, csak SSE2 nincs sajna. :(

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#3046) zoltanz válasza bacsis (#3034) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Azért hiába dual PIII egy jó kis virtuális szerver futtatása már kemény dió lehet, ha nagyon gonosz akarok lenni. :)

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#3047) bacsis válasza Badman 4ever (#3042) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

ezt nem a vateráról vettem :N
SSE nem kell neki, a poén, hogy ebben MMX van, de a pentium 1ben is MMX van mégsem indul el rajta... a K6-III+on ismét simán elindul, de abban még MMX sincs, csak 3DNOW :DDD
szóval szerintem tuti nem utasítás függő, hogy min indul el, és min nem.. Talán ezeken a proccokon azért indul el, mert fejlettebb az elágazásbecslésük, mint a Pentium1-nek.. de én annyira már nem értek hozzájuk.. majd jön akosf meg yuatni és ők tudnak válaszolni :R

(#3048) Yutani válasza bacsis (#3047) üzenetére


Yutani
nagyúr

...K6-III+on ismét simán elindul, de abban még MMX sincs, csak 3DNOW...

Jajj, ilyet ne mondj! :Y :DDD

K6-III+ 450ACZ

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#3049) #95904256 válasza bacsis (#3047) üzenetére


#95904256
törölt tag

Már az első K6-osokban is volt MMX.

A 3DNow! meg az MMX-re épül. Nem működik nélküle.

(#3050) Badman 4ever válasza bacsis (#3047) üzenetére


Badman 4ever
őstag

de én annyira már nem értek hozzájuk.. majd jön akosf meg yuatni és ők tudnak válaszolni
Azt hiszem te tippeled meg a lottószámokat is, mert ahogy leírtad, mindketten megjelentek. :D

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.