Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) Klikodesh válasza Ricsiii1992 (#547) üzenetére


Klikodesh
senior tag

Mert altalaban ez a vegerdmeny tekintve az EUs afat.
Nezz meg szinte barmilyen termeket, vagy akar a steamet vagy 1:1ben vagy kozel ugy mozognek a az arak sajnos.

Szerintem a 6 magos nem igazan emlitesre melto egyebkent, plane a hasznalt thuban arak mellett.

CPUs are not a "war", you are not a solider. And there certainly won't be any battles fought on these forums.

(#552) DonDennis válasza Interceptor (#548) üzenetére


DonDennis
senior tag

Néha üti néha súrolja de legtöbbször csak szalad utána. De ez még per pillanat logikus meg kell várni mi lesz ha kicsit normalizálódik a helyzet hogy win7 frissítés és egyéb updatek terén de amugy a 245$ os árat a ma nyújtott teljesítményéért én is soknak tartom.

[ Szerkesztve ]

"Why would I sit down? I'm always on my feet." - Dominick Cruz / "I can't read, can't write, can't do math... but I can compete" - Julian Edelman

(#553) Interceptor válasza DonDennis (#552) üzenetére


Interceptor
addikt

Remélhetőleg ez indulóár és 2-3 hónap múlva már elképzelhető, hogy érdemes lesz beinvesztálni egybe. Még nem döntöttem el, hogy intel vagy amd, túl bizonytalan még. Az is lehet, hogy csak jövőre lesz gépcsere :DDD

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#554) Geller72


Geller72
veterán

i7-920/4Ghz..azt hali... :P . Milyen bull, milyen sandy?.:DDD. ;] .

(#555) FireKeeper válasza Interceptor (#553) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

én inkább egy NATÍV két/három modulos, kis fogyasztású, jól tuningolható bull-nak látnám értelmét.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#556) Ricsiii1992 válasza atti_2010 (#550) üzenetére


Ricsiii1992
tag

:DD na végre valaki.
Az árazáson múlik minden. 2500K körüli áron szerintem már egész jó lehet a 8150. Phenom II-k se voltak valami ütősek, sőt...de mégis az ár/érték arány miatt best buy procik voltak (mert hogy lassan kivonják őket)

Ha tényleg a bull mellett döntenél, én várok róla minden infót, tuningra kihegyezve.

Nyers erőben, ha jól értelmeztem a teszteket, odaveri a 2500K-t...csak ugye nem sok olyan progi van, ami rendesen használná a 8 magot, hogy ez ki is jöjjön. Szóval nem ember lapáttal...inkább ásóval XD, csak nem 1magot használó játékokban fog domborítani.

[ Szerkesztve ]

(#557) FireKeeper válasza Ricsiii1992 (#556) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

mondjuk úgy, hogy az architektúrának kedvező tesztekben veri az intelt. csak sajna az intelntek kicsit nagy a befolyása optimalizáció terén.
reménykedjünk, hogy az XOP és az FMA4 tényleg olyan fontos lesz a jövőben, mint amennyire azt sejteni lehet. ahogy írtam is, desktopban egy két (vagy max három) modulos speed racer bullt tudnék elképzelni, ami a jelenlegi alkalmazásokban is versenyképes. de javítsatok ki, ha tévedek.

mod: illetve a win ütemzője is visszafog kb 5%-ot a teljesítményből, ha nincs minden szál terhelve.

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#558) Geller72


Geller72
veterán

..kövezzetek meg, de aki a buldózert is gammák alapján ítéli meg, hogy mit tud...ehh..inkább nem mondom ki, mit gondolok.. :( .

(#559) #95904256 válasza FireKeeper (#557) üzenetére


#95904256
törölt tag

Előbb lesz AVX optimalizáció, mert azt a Sandy is tudja...

De az kb. olyan lesz a Sandy-knál, mintha a fékről a gázra taposnál. :Y

(#560) Crytek válasza Geller72 (#558) üzenetére


Crytek
veterán

Aki csak játszik az mi más alapján ítélne meg?

Meg ez az amd-s védés hogy majd win 8-al meg frisitésekkel meg túl új még LOL.
Ne legyünk már crytek hogy 2-3 év múlva megjelenő gépekre fejlesztünk mert azokkal talán fut is maxon a szarjuk!

Next PC Upgrade: 2022

(#561) frescho válasza FireKeeper (#557) üzenetére


frescho
addikt

egyetertek. 2 modullal es mondjuk a 4170-es orajelevel eleg lesz a teljesitmenye. Mar csak az arat kell levinni ertelmes szintre, ami a teljesitmenye alapjan cirka 100EUR lenne.

A jovonek terveztek processzort, amit a letezo asztali/otthoni alkalmazasok tobbsege nem hasznal ki. De most kell eladniuk, nem 2 ev mulva, ha nem akarnak tonkremenni.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#562) Abu85 válasza #95904256 (#559) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Egyelőre szarunk az új ISA-kra politika van a fejlesztőknél. :D

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#563) Don't Panic válasza Ricsiii1992 (#547) üzenetére


Don't Panic
senior tag

mert a dollár ár mint mindig ugyan annyi euró ha nem vetted volna még észre sajnos 1 az egybe "váltják" ami 245$ az 245€

(#564) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Hm, azt hiszem megvárom a Ph-s tesztet, utána mondok véleményt. Annyi mindent olvasok már itt, csak összezavarodom. :DDD

Live-Die-Respawn

(#565) #95904256 válasza Abu85 (#562) üzenetére


#95904256
törölt tag

Tudom. Még nagyon kevés AVX-es processzor van a piacon felhasználóknál...
Ezért volt jó ötlet az AMD részéről a FlexFP. :K

[ Szerkesztve ]

(#566) siriq válasza atti_2010 (#550) üzenetére


siriq
őstag

Nem te irtad le vagy 100x , hogy fogyasztasban milyen jo is lesz a bull?

FireKeeper: A XOP 2-3% gyorsulas hozott x264-nel.....

[ Szerkesztve ]

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#567) Cybertrone válasza siriq (#566) üzenetére


Cybertrone
veterán

Nem tudod ez eddig jellemző volt a nagy AMD fanokra hogy fikáztuk az i7-ket hogy fúúú há mennyit eszik feleslegesen.... fú semmi se használja ki.... fúú melegedik...
Na tessék itt a Bulldozer... cirka 300w-ot eszik... több tranyó több hő... lassú mint a tetű... és még drága is... de ez a fasza mert AMD :DDD

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#568) atti_2010 válasza siriq (#566) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Miért nem jó? Egy 8 magos proci 50% sem fogyaszt többet egy 4 magos Intelnél.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#569) Borokafa válasza Cybertrone (#567) üzenetére


Borokafa
őstag

Ennyi hülyeség egyszerre.....

[ Szerkesztve ]

(#570) Cybertrone válasza atti_2010 (#568) üzenetére


Cybertrone
veterán

Végülis 300w az semmi szarni bele :D

Borokafa:
Nyitott vagyok beszélgetésre ha esetleg van észrevétel :R Én eddig mindíg csak ezeket halottam megszállot AMD tulajoktól... most az van hogy a fagyi visszanyal... :K

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#571) Klikodesh válasza siriq (#566) üzenetére


Klikodesh
senior tag

JF-AMD is szazszor leirta hogy noni fog az IPC es o az amdnel dolgozik...

A fogyasztast talan meg helyrerakjak egy uj steppingel/revvel, uj meg ez a process, bar sandyvel versenyezni abban sose fog az eredmenyeket nezve, ugy meg az orajelet is lehet majd tolni felfelfe, szepiteni lehet de piledriverig nem erdemes komolyabb valtoasokban remenykedni.

CPUs are not a "war", you are not a solider. And there certainly won't be any battles fought on these forums.

(#572) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Van olyan áemdé fan aki nem csalódott?

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#573) siriq válasza atti_2010 (#568) üzenetére


siriq
őstag

Nagyon nem jo. Nekem ez sok, mint masoknak is. Ahogy irtak majd az uj revvel mar lehet kevesebbet fogyaszt. Ha mar ennyi mindent tud, hogy lekapcsolja a magokat(win 8-al nezve 8 w-al kevesebbet eszik mint win 7-el) ez a fogyasztas nagyon sok. Ha 60 w korul lenne akkor azt mondom okes. Ez is khmm....
Amugy nem lenne rosz ez a proci ha +20% - 30% gyorsabb lenne. Akkor talan a fogyasztast is elneznek az emberek(persze ha nem valltozna a mostani allapothoz).
En megvennem. Meg most is. Csak nekem am3-s lapom van. Igy nalam intel lesz ha nem valltozik a helyzet.

Klikodesh: JF-AMD-t legyszi ne hozd fel. Teleszemetelte a forumokat stb. Jobb ha nem is jelenik meg egy ideig. Ahogy eltunt nagy hirtelen az utobbi idoben.......

[ Szerkesztve ]

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#574) Raymond válasza Motion_Blur (#572) üzenetére


Raymond
félisten

atti_2010 :D

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#575) dezz válasza #95904256 (#509) üzenetére


dezz
nagyúr

Néha nem árt pár másodpercnyi gondolkodás. ;)

(#511) Jim-Y: Nem sokkal egyszerűbb megnézni a teszteket, mint olyan bugyuta válaszokat indukálni, mint pl. (#514) Jack@l? Egyébként feladatfüggő, néhol az X4 980-nál is jobb, néhol meg jóval lassabb.

(#523) TheChos3nOne "Előtte se tudtak cpu szinten sokat felmutatni :DDD"

Ezzel csak kinyilvánítottad a tudatlanságodat... K8 vs. P4? K8 X2 vs. P-D? x86-64? (Az AMD dolgozta ki.) Első IMC x86 vonalon? Koherens HyperTransport alapú multiprocessing (aminek az Intel féle QPI szinte 1:1 másolata), ami sokkal jobban skálázódott, mint az Intel FSB alapú megoldásai?

(#576) Yutani válasza Motion_Blur (#572) üzenetére


Yutani
nagyúr

Van, mert Fiery előre figyelmeztetett. Én pedig ismerem őt annyira, hogy bíztam a véleményében, így nem lepődtem meg. Én minden esetre megvárom az FX-4170 procit, mert annak lehet értelme, ha olcsón adják. (Bár a többinek is van értelme, ha olcsón adják.)

#tarcsad

(#577) #95904256 válasza dezz (#575) üzenetére


#95904256
törölt tag

Ahogy nálad sem ártana.

(#578) siriq válasza Yutani (#576) üzenetére


siriq
őstag

Jah, csak azt a gusztustalan lincselo hangulatot ami akkor volt............

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#579) miresz válasza Motion_Blur (#572) üzenetére


miresz
veterán

Van.Én például nem tartom olyan rossznak mint amilyennek beharangozzák.Szerintem az a baj vele,hogy megelőzte a korát,nincs sok olyan program ami kihasználja a több szálon való futtatást.Remélem ez a jövőben változni fog. Osztom Yutani véleményét engem is a 4170 érdekel.(persze reális áron)

[ Szerkesztve ]

(#580) atti_2010 válasza Cybertrone (#570) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Végül is nem tudom mikor használod a porcit úgy hogy 300W egyen, szerintem ritkán, remélem a PH tesztek bebizonyítják, egy szerencsétlen I3 kb 60-70% használtam ki, szerinted egy ilyen 8 magos csodát menyire sikerülne??? 50-60% jó esetben, így egy Sandy majdnem annyit fogyaszt mintha full load menne de egy Bull (itt a különbség), teljesen lekapcsol és végül is jobban jövök ki fogyasztás szempontjából.

5

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#581) siriq válasza atti_2010 (#580) üzenetére


siriq
őstag

Nem josz ki jobban. Idle meg mindig tobbet fogyaszt(win 8-al). Full load-on meg ......

[ Szerkesztve ]

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#582) Raymond válasza miresz (#579) üzenetére


Raymond
félisten

Ha a 4100 van per pillanat $115-re belove, akkor a 4150 es 4170 ennel csak tobb lehet. Ami nem nez ki tul jol figyelembe veve a mostani X4 955 es 965 Black arakat.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#583) Cybertrone válasza atti_2010 (#580) üzenetére


Cybertrone
veterán

Majd win8 alatt lekapcsol, addig csak a megok alapórajelre mennek vissza ;) Mellesleg itt egy unlocked cuccról van szó, amit úgy reklámoznak hogy nincs benne korlát... szerinted ki fogja bekapcsolni rajta az energiatakarékosságot, és ki fogja alapon használni? :U
Mellesleg még mindíg nem 8 magos a proci csak 4 modulos, modulonként 2 munkavégzővel... nem ugyan az ;)

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#584) miresz válasza Raymond (#582) üzenetére


miresz
veterán

Igen sajnos ez itt a baj.Remélem az árakat mérsékeli majd az AMD. (Szerintem nem hiába vonják ki minél előbb a Phenomokat)

(#585) csucsbicep válasza miresz (#579) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Megelőzte a korát? Játékok közt is elég megnézni az újabb EGO motoros játékokat, amik ha jól tud 16 szálig képesek skálázódni.

(#586) atti_2010 válasza Cybertrone (#583) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Elegem meg melegem van, úgyis AMD-t veszek és a többi fan szintén , hiszen az FX kimondottan előrehaladás.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#587) Raymond válasza atti_2010 (#586) üzenetére


Raymond
félisten

"AMD-t veszek és a többi fan szintén"

Az ugye lejott mar csak az itteni mai forum termesbol hogy nem fogjatok egymast osszetaposni a telefonfulkeben...

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#588) Motion_Blur válasza atti_2010 (#586) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Az szép, hajrá :R :D

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#589) Cybertrone válasza atti_2010 (#586) üzenetére


Cybertrone
veterán

Hát hidd el nem fogom magam szarul érezni ha te veszed és nem én ;) nekem nem kell... sajnos nem üti meg a mércét... :P

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#590) miresz válasza csucsbicep (#585) üzenetére


miresz
veterán

Én azért kíváncsi leszek pl a BF3-ra (nem a bétára),mert szerintem az lesz az első szoftver ami kihasználja az FX erejét.

(#589) Cybertrone: Én azt nem értem,hogy oké hogy nem teszik az FX de attól még miért kell itt trollkodni? Mert én folyamatosan nem látok mást,csak ezt.Értelmes hozzászólás nem sok volt Intel fanoktól eddig! Csináljatok egy Intel Troll topicot azt ott hajrá lehet trollkodni...!

[ Szerkesztve ]

(#591) cowboy_bebop


cowboy_bebop
őstag

Szerintem jobb lenne az FX procikra úgy tekinteni, mint egy több, mint "HT"-s 4 magos procira.

(#592) csucsbicep válasza miresz (#590) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Hát én kíváncsian várom. De sztem a Dirt3, F1 2011 stb játékokkal alacsonyabb felbontáson meg lehet állapítani a proci teljesítményét játékok alatt.

(#593) Cybertrone válasza miresz (#590) üzenetére


Cybertrone
veterán

Hát persze.... 6 magon is kb annyira skálázódik hogy minden magot 40-50%-ra terhel... majd az kiaknázza... sőőőt :U Szerinted full HD-ban kell a nagyobb procierő a vga ellenében vagy kis felbontáson... Aki kis felbontásban gamel, az nem vesz ilyen procit, mert minek, aki meg nagyban annak van értelmes vga-ja, és majd az viszi a gamet a hátán! :K

nyálazd át ezt a tesztet... nagyon jól össze van szedve benne minden...[link]
Ez alapján én nem azt szűröm le hogy bárhol is akkora erő maradt volna benne hogy mindent szétalázzon :N

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#594) csucsbicep válasza Motion_Blur (#588) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Aláírását csekkold.

(#595) dezz válasza Yutani (#576) üzenetére


dezz
nagyúr

Tulajdonképpen annyi, hogy ez a proci nem kimondottan egy gamer-proci... Ahol persze nem a CPU-n múlik a dolog, ott kvázi mindegy, sőt talán éppen ott hoz pár fps-t (korábban is volt hasonlóra példa). Sokszálas, nagy integer (scalar és SIMD) teljesítményt igénylő feladatokban viszont ott van a 2600K mellett, néha előtt.

(#577) akosf: Szerintem tök egyértelmű az ütemezés és a turbó kapcsolata. Ki tehet róla, hogy nem jutott az eszedbe?

(#578) siriq: Kicsit talán mérsékeld a hallucinogén anyagok fogyasztását...

(#591) cowboy_bebop: Szerintem is, és alapvetően az is.

[ Szerkesztve ]

(#596) miresz válasza Cybertrone (#593) üzenetére


miresz
veterán

Olvastam ezt a tesztet is de a akkor mivel magyarázod a magasabb min. fps-t vga limit esetén?

(#597) csucsbicep válasza miresz (#590) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Most néztem egy Dirt3 testet, ott a is a i5-750 alatt teljesített a 8150. Plusz van köztük 1GHz órajel differencia az utóbbi javára. Engem nem győzött meg, mert nekem játékra kell leginkább.

(#598) Cybertrone válasza miresz (#596) üzenetére


Cybertrone
veterán

Eyefinitiben... húha... mondjuk azt hogy az a 2 fps amivel magasabb az felfogható akár egézséges mérési hibahatárnak is... Amúgymeg egy átlagfelhasználó örül a fullHD-nek, nemhogy 5760-ban tolja a gamet... ott a vga hamarabb fogy el mint akármejk proci!
Mellesleg az hogy az AMD mit mért az egy dolog... tudod nekik eladó a cucc... és láttunk már a mai nap folyamán olyan promo videót, amiben több volt a fake dolog, mint a képkocka! Én inkább hiszek 10 független tesztelói oldalnak, mint az AMD magán tesztjének... Ugyanis azon a 10 oldalon naggyából azanos erősségre jött ki a bull... milyen véletlen! :U

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#599) Raymond válasza dezz (#595) üzenetére


Raymond
félisten

"Tulajdonképpen annyi, hogy ez a proci nem kimondottan egy gamer-proci..."

Lehet az AMD sales/marketing osztalyanak is kene szolni akkor, mert szerintuk (mai hivatalos AMD kozlemeny):

"The AMD FX series of desktop CPUs includes the first-ever eight-core desktop processor, enabling extreme multi-display gaming, mega-tasking and HD content creation for PC and digital enthusiasts..."

Ez a masodik mondata. Nekem szemelyszerint a "mega-tasking" tetszik ugy igazan az egeszbol :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#600) Jack@l válasza atti_2010 (#550) üzenetére


Jack@l
veterán

A fogyasztás tényleg nem számít, egy határig, ha nekem 25-30ért új 800 vagy 1000 wattos tápot kell vennem pluszba, csak mert a "bull majd fogyasztásban lesz az isten" gépem egy gtx460-al is már annyit eszik, akkor az már nem olyan jó buli.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.