Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5451) kovsol válasza MontyCrew (#5448) üzenetére


kovsol
titán

x6 -t azét nagy merészség volt leváltani szerintem, de mivel elégedettnek tűnsz akkor megérte :K

May the Force be with you!

(#5452) MontyCrew válasza kovsol (#5451) üzenetére


MontyCrew
senior tag

Igazából a 8 mag/szál miatt döntöttem így, igaz most még szinte semmi nem használja ki, de pl bf3 alatt látni, hogy szépen dolgozik mindegyik mag, így pedig egész jól muzsikál a proci. Még valamikor ha lesz egy kis felesleges pénzem, beruházok egy fogyasztásmérőre is aztán megnézem mit produkál, de elvileg most alulfeszelve viszi a 4et így nem szabadna többet fogyasztania:)

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#5453) MontyCrew


MontyCrew
senior tag

Nos, végre stabil a rendszer.

X6al 1.3V mellett 3600 Mhz ig jutottam
FX 8120al 1.3al 4030 Mhzig,

Majd ha sikerül beszerválni a fogyasztásmérőt rábököm mert kíváncsi vagyok, de szerintem, nem lesz akkora ugrás mint a tesztekben... Turbo core-al 1.38 is felugrándozott cpu-z ben a feszültség.

csináltam azonos fesz értékek mellett 1-1dmark 11 tesztet.

X6
FX

Ennek fényében, hogy 500 Ftba került a váltás, és ezért egy 3 év gari FX processzort kaptam az OEM gari nélküli X6 ért, én nem bántam meg a cserét.

Ahogy észrevettem, ez a 2 javítás, ami a PH egyik cikkében volt, sajna nekem nem javítottak, rontottak az eredményeimen,, de sebaj, nyakunkon a Win8 :DD

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#5454) kovsol válasza MontyCrew (#5453) üzenetére


kovsol
titán

ahogy nézem a graphics score is nőtt, ezek szerint ez most jobban kihajtja a VGA -t ?
futtatnál egy tesztet 3 modullal is azonos beállítások mellett ? kíváncsi vagyok mennyit változtat rajt a 8 vagy 6 szál
a turbót mennyire lőtted be?

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#5455) MontyCrew válasza kovsol (#5454) üzenetére


MontyCrew
senior tag

turbót kikapcsoltam és a szorzóval játszottam ill fsbvel, érdekesség, hogy 200/20 gyengébb mint a 230*17,5. Így van, azonos gpu órajel mellett nőtt a GPU Score, így valószínűleg jobban fexik neki, viszont régebbi tesztben kevésbé szerepel ilyen jól a BULL.

Hol tudom letiltani a modulokat? Ha sikerül megcsinálom neked ezen az órajelen

[ Szerkesztve ]

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#5456) kovsol válasza MontyCrew (#5455) üzenetére


kovsol
titán

Nálam van egy olyan lehetőség a biosban, hogy CPU Active Core Control és ott lehet állítani tudtommal.
230as szorzóval jó hogy gyorsabb, olyankor a NB HT RAM órajeleket is tolja felfelé arányosan vele.
Régi tesztek nem igazán érdekelnek engem, mert most már a játékok és az új programok is Egyre jobban fekszenek majd a többszálú feldolgozásnak, a régebbi játékok/programok meg így is elfogadhatóan futnak. Persze pontvadászok hátrányban vannak így :)

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#5457) MontyCrew válasza kovsol (#5456) üzenetére


MontyCrew
senior tag

Én is épp ezért váltottam le a régi X6ot:) Nah utánanézegetek mit tehetek érted :R

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#5458) Vincsó


Vincsó
aktív tag

AMD overdrive-ba merre lehet kikapcsolni az apm funkciót?

(#5459) MontyCrew válasza kovsol (#5456) üzenetére


MontyCrew
senior tag

(#5460) kovsol válasza MontyCrew (#5459) üzenetére


kovsol
titán

köszi szépen, tényleg elég nagyot zuhant a Physics de a Graphics az nem esett túlságosan vissza. Arra lennék kíváncsi pl egy BF3 alatt érezni-e bármi visszaesést így, mert ahogy néztem 6 szálon sincs teljesen kihasználva a proci, nem hogy 8 on.

May the Force be with you!

(#5461) MontyCrew válasza kovsol (#5460) üzenetére


MontyCrew
senior tag

BF3 alatt 1-2 fps lehet max (természetesen FullHDban) , sajna ezt nem tudom megnézni, mert valami mindig másképp történik..

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#5462) miresz válasza MontyCrew (#5453) üzenetére


miresz
veterán

Nb-t told fel 2,6Ghz-ra és lepődj meg.Kb 1,3V kell neki a 2,6Ghz-hez. Elég jól meg fogja dobni a physics score-t. :) Íme az enyém: FX8120

[ Szerkesztve ]

(#5463) MontyCrew válasza miresz (#5462) üzenetére


MontyCrew
senior tag

2500on megy 1.23al, következő lépcső az már 2750 ha 1.3 alatt elviszi pakoljam erre inkább?

Tied tényleg elég szép e eredmény, viszont majdnem +1 ghz is társul emellett, Cinebenchben mit kapsz így?

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#5464) kovsol


kovsol
titán

Most 240-re raktam fel 200 ról az "fsb" -t a ramot visszaosztottam 1333Mhz re és így megy most 1600-on és aida tesztben egyedül a memória olvasásban maradt le minimálisan, a másik három tesztben megverte a bent szereplő fx 6100 -t 1866 os ramokkal, mondjuk az én procim 15x240=3600Mhz és 18x240=4320Mhz turbó és 2400as NB vel megy. Nem tudom az fx 4100 és 6100 nak miért csak 2000-es NB -t raktam gyárilag, míg a 81x0 nak 2200 -t ha ennyire számít ez a memóriának ?

May the Force be with you!

(#5465) miresz válasza MontyCrew (#5463) üzenetére


miresz
veterán

Cinebenchben nem tudom,mert vissza veszi az órajelet,a Thermal Throttle 65C' fölött akkor is,ha ki van kapcsolva. :(((

Ui: Miért "fsb"-vel húztok? Semmi értelme. Szorzó+Nb emelés ugyan azt hozza.

[ Szerkesztve ]

(#5466) kovsol válasza miresz (#5465) üzenetére


kovsol
titán

Én csak megnéztem változtat-e valamin, de ha a ramot nem engedem neki húzni akkor értelme nincs, max akkor jöhet jól ha nem bírja a végén már a +100Mhz es lépést hanem mondjuk csak +50Mhz el bírna többet akkor így ki lehet kombinálni azt is.
Viszont ha bevan kapcsolva a turbo core akkor nem tudom mi értelme van a feszültség állításnak, mikor kénye kedve szerint össze vissza ad neki többet. :F Mondjuk most visszaraktam inkább alap órajelre és lejebb vettem a feszt, most prime alatt 3300Mhz esetén 1,232V -t ad neki, de turbóval van amikor 1,4 -t is ad neki :U Tuningot majd csak akkor adok neki ha épp játékot akarok előben streamelni, meg majd ha meglesz az új VGA kártya végre valahára :B

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#5467) synthattik válasza kovsol (#5460) üzenetére


synthattik
aktív tag

a jól megrántod az fx 6100 at ,akkor nem negyon érezni különbséget a 8 as és a 6-os széria között mondjuk bf 3 alatt de más játékban sem.
Én már kipróbáltam mind a 3 verziót 2,3 4 modullal 2 vel azért voltak gondok hardverigényesebb játékokban, viszont a 3 és 4 modul között olyan nagy különbséget nem fedeztem fel,játékok alatt azonos órajelen,a multkor már linkeltem ,de itt van 1 kis eredmény 8120 al 3 modul van csak bekapcsolva 4.4 ghz-en
Tehát kicsit megnyúzod a bajszát hozza szépen az eredményeket

(#5468) miresz válasza kovsol (#5466) üzenetére


miresz
veterán

Gondolom az alulfeszelésre gondolsz? Az az értelme,ha éppen olyan alkalmazást használsz ami az összes szálat terheli,akkor az általad beállított alapórajelen fog dolgozni,és a szintén te általad beállított(csökkentett) feszt adja a moduloknak,és így full terhelés alatt sokkal hűvösebb a proci.

(#5469) kovsol válasza miresz (#5468) üzenetére


kovsol
titán

arra igen, nem tudom mondjuk mennyit számít hogy 1,2625 ről visszavettem 1,232-re (majd még megpróbálom kevesebbel is hátha megy majd NB fesz az meg 1,1875-re van rakva most), gyári coolert meg most kezdem már megutálni, mert nagyon hangos tud lenni néha :( 10k körül nézek jövő héten valami újat rá szerintem, első szempont a halkság lesz, második meg, hogy 4Ghz körül elbírja majd a procit azért. Tudnám melyik ember találta ki ezeket a 4 tizedes jegy hosszú fesz értékeket :D

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#5470) miresz válasza kovsol (#5469) üzenetére


miresz
veterán

Szerintem az a fesz még mehet lejjebb. Nekem a 6100-on ilyen: Arctic Freezer 13 Pro hűtő volt,és nagyon halk,még fullon is. Én is 4Ghz-n használtam vele a procit. De ha van egy kicsivel többed,akkor ez: Scythe Ninja 3 egy brutál jó hűtő,de ennek kell hely is,mert nem kicsi. :DDD

(#5471) MontyCrew


MontyCrew
senior tag

Melyik hőmérséklet érték itt a valós, vagy hogy is van ez itt a Bulloknál mert elég cifra értékeket kapok...

KÉP

Terhelés megszűnésével a magok 17 fokosak cpu pedig 36

[ Szerkesztve ]

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#5472) miresz válasza MontyCrew (#5471) üzenetére


miresz
veterán

Hát,hogy őszinte legyek,szerintem egyik sem. :DDD Nálam is fals az összes Hőfok érték.De a kupak hőmérséklet a leg mérvadóbb. Látom neked is szépen droppol a lapod lefelé.

[ Szerkesztve ]

(#5473) kovsol válasza miresz (#5470) üzenetére


kovsol
titán

Igazad volt 1,1875V CPU és 1,175NB vel még vígan fut a prime teszt :B Viszont az kicsit nevetséges, hogy így is felmegy 50-51 fokra a proci, pedig aztán süvít a ventilátor rajt 2800rpm el :( az az Arctic Freezer 13 Pro szeritnem nekem megfelelő lesz cserének. Az a weblap jónak is tűnik, úgyis pont rendelek tápot is és akkor együtt megrendelem innen.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#5474) Asbee válasza kovsol (#5473) üzenetére


Asbee
veterán

Én freezer 13 pro-t használok fx6100-hez. Nagyon halk hűtő 4,2Ghz-en még jó felette már kevés. Igaz váltok Brockenre, de én ajánlom ha nem tervezel komoly tuningot.

(#5475) jozsef m. válasza MontyCrew (#5471) üzenetére


jozsef m.
tag

Miért nem a ThermalRadart használod?
Az a legreálisabb.

(#5476) MontyCrew


MontyCrew
senior tag

Nemrég lett AMD-m így nemigen vágom, hogy mi ez, de utánanézek.

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#5477) atti_2010 válasza MontyCrew (#5476) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Az alaplapodhoz van egy segédszoftver, az alaplapi CD-n megtalálod.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#5478) jozsef m. válasza MontyCrew (#5476) üzenetére


jozsef m.
tag

Igy néz ki

(#5479) MontyCrew válasza jozsef m. (#5478) üzenetére


MontyCrew
senior tag

Letöltöttem, de a telepítő nem indul, villog párat és semmi válasz...:s

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#5480) Borokafa válasza MontyCrew (#5479) üzenetére


Borokafa
őstag

Az alaplapodhoz adott lemezen ott van

(#5481) 128bit


128bit
tag

Sziasztok
Hagy kérdezzek szerintetek mit kéne!
Van most nékem egy 4 magos X4 B60 procim ,ami 3900GHz en tud menni.
Frissitettem alá egy M3+ os alaplapot és gondolkozom rajta ,hogy kell e nekem egy FX 8120.

Elég jó áron venném meg!

Mennyi GHz et lehet kihozni egy FX 8120 ból és érdemes lecserélnem a AMD Phenom II X4 B60 ???

70 % játék és 30% munka menne vele ,kis video vágás és HD filmekkel is bohóckodom sokat!

Köszönet előre is

(medence-klima gépész,barátságos fajtából ) 06708810076

(#5482) MontyCrew válasza 128bit (#5481) üzenetére


MontyCrew
senior tag

Én x6 T1100 után váltottam FX8120-ra és kellemeset csalódtam. nekem 1.3V alatt megy 4038 Mhz-t.

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#5483) AMD!4ever válasza 128bit (#5481) üzenetére


AMD!4ever
őstag

4-4,5 ghz ki szokik jönni belőlük. én megvenném a helyedben,nemrossz procik ezek,csak a hájp volt sok melléjük. :K

Hiszek egy Istenben,Hiszek egy Hazában,Hiszek Magyarország feltámadásában!

(#5484) atti_2010 válasza 128bit (#5481) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Mivel nemsokára jön a Pille (állítólag) és AM3+ foglalatba én megvárnám azt is.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#5485) kovsol válasza atti_2010 (#5484) üzenetére


kovsol
titán

mi ez a Pille ?

May the Force be with you!

(#5486) MontyCrew válasza kovsol (#5485) üzenetére


MontyCrew
senior tag

Az új processzora az AMDnek ha jól értesültem

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#5487) kovsol válasza MontyCrew (#5486) üzenetére


kovsol
titán

a google nem értesült róla ezek szerintem, mert AMD Pille erre rákeresek és semmi infót nem találtam róla

May the Force be with you!

(#5488) polonic válasza kovsol (#5485) üzenetére


polonic
félisten

A frissített bulldozer, piledriver magokkal.

(#5489) Prof válasza kovsol (#5487) üzenetére


Prof
addikt

Pille , azaz Piledriver azaz cölöpverő.
A ráncfelvarott új FX proci kódneve.

(#5490) jozsef m. válasza MontyCrew (#5479) üzenetére


jozsef m.
tag

Lehet azért mert feltelepült az alaplapi driverekkel, az ASUS mappában AI Suite II alatt találod.

(#5491) Roland.a


Roland.a
tag

FX-8150 ELADÓ!
http://hardverapro.hu/apro/amd_fx-8150_elado/friss.html#msg22

[ Szerkesztve ]

(#5492) FeRRaR1


FeRRaR1
őstag

Sziasztok

Most váltottam E6600 @ 3,4-ről vissza a mindig is szeretett AMD oldalra egy FX 6100 személyében.

Asus Sabertooth 990 FX
AMD FX 6100
Corsair Vengeance 2x4 Gb 1600
OCZ Vertex 3
Corsair HX 450 a táp (régiből)

Igazából az alap sebessége bőven elég mindenre, sőt! Viszont a fogyasztását szeretném levinni ameddig csak lehet. Bekapcsoltam a CnQ-t a C1E-t. Mi az amit még érdemes lenne megtenni, de nem csökkenti a teljesítményt? AMD Overdrive állítás, vagy esetleg valami Asus kiegészítő program?

Egyébként nagyon elégedett vagyok a géppel, érezhetően sokkal gyorsabb, pedig az előzőt is SSD-vel használtam, nem beszélve a videó konvertálási különbségről...

Olvastam utána sokat, de főleg tuningoltak (felfelé).

Minden tanácsot, javaslatot szívesen veszek.

Üdv, FeRRaR1

(#5493) kovsol válasza FeRRaR1 (#5492) üzenetére


kovsol
titán

Próbálj meg minél alacsonyabb feszültséget adni neki akkor csökken, ha elég a 3300Mhz is neked, akkor a turbót is kikapcsolhatod szerintem és azzal is nyerhetsz.

May the Force be with you!

(#5494) Bali27 válasza FeRRaR1 (#5492) üzenetére


Bali27
addikt

C1E-t kikapcsolod és az APM-et be (nem tudom mennyire jó de alapbeálításként így van).. Én azt vetem észre hogy ha APM és C1E be van kaopcsolva akkor már túl '"spirázza" a freki kapcsolgatását.. Egyébként a 3.3-at alul lehet feszelni alapfeszültségen.. Nekem nem fagyott soha ki mert a Turbo Boost ugy is felnyomja a frekit 1.4 -re 3.9-en..
...+ C6 vagy mit még bekapcsolod..

(#5495) Bali27 válasza kovsol (#5493) üzenetére


Bali27
addikt

Jó korán kelt kolléga:D Én buliból jöttem, + haverom hánytatom közben:D:D:D:D Szóval én még csak most fogok lefeküdni valamikor:D:D:D:D

(#5496) kovsol válasza Bali27 (#5495) üzenetére


kovsol
titán

Nem hiszem, hogy mi kollégák lennénk, mert én dolgozom most is ;)

May the Force be with you!

(#5497) Atke válasza kovsol (#5496) üzenetére


Atke
senior tag

Mi viszont lehetünk, bár nekem 6 perce nem kéne....

(#5499) Bali27 válasza kovsol (#5496) üzenetére


Bali27
addikt

Ok.. bennem is volt..:) Bocsi.. nem akartalak megbántani.. :R Inkább örülj hogy nem kolleginának szólítottalak:D:D:D

[ Szerkesztve ]

(#5500) Borokafa válasza FeRRaR1 (#5492) üzenetére


Borokafa
őstag

Ha alacsony fogyasztást szeretnél , szerintem csak alul kell feszelni és a TC-t kapcsold ki.
Az APM elvileg csak akkor kezd keverni ha megközelíted a TDP limitet. Ettől függetlenül persze kikapcsolhatod,legalább az sem kavar be. A C1E-t mondjuk én mindig bekapcsolva hagytam.
C1E:
Kevésbé ismert technológia és sokan az intel CPU-k sajátosságaként emlegetik, ám ez egy nagy tévedés, ugyanis a modernebb AMD-s alaplapok és CPU-k (Phenom, Phenom II, Athlon64 X2) is támogatják ezt a technológiát, s alkalmazásával a terheletlen teljesítményfelvétel tovább redukálható. A C1E lényege, hogy az operációs rendszer a CPU számára HLT parancsot küld, amennyiben a CPU éppen tétlen (a Windows mindig küldi, ha nincs teljes terhelés alatt a rendszer), és ezáltal éri el a várt hatást. Érdekes módon a tesztek túlnyomó többségében ezt elfelejtik AMD-s rendszereknél bekapcsolni, s mindössze néhány fórumon lehet fellelni, hogy mégis mennyit számít ez a gyakorlatban.

Nálam az FX6100 4GHz-hez 1,3V(alulfeszelve) társult, ez kellemes beállítás volt.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.