Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43501) EnterR


EnterR
veterán

Elég meredek kérdés, de Mugen 4 meddig bírná az FX6300-amat? Jelenleg 7db ventilátor van a Scout 2 Advanced-be. Most 4GHz-en hajtom 1.160V-tal.

PSN ID: marquuard

(#43502) ViZion válasza EnterR (#43501) üzenetére


ViZion
félisten

Még feljebb, sokkal feljebb. 1,4-1,42 V után kezd forrni nagyon...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#43503) EnterR válasza ViZion (#43502) üzenetére


EnterR
veterán

Azt tudom, hogy 4,5GHz-n kell 1.232V, de a socket itt már 72-74 fok, a magok meg 60-61 fok. Ez lehetséges, vagy a dióda kamuzik? Rendesen van pasztázva, de közvetlen a CPU felett a rézcsövek sem 70 fokosak érintésre, szimplán meleg, de hótziher, hogy 70 nincs.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#43504) Yllgrim


Yllgrim
őstag

AMD piaci erteke nem valami sok, Intelhez kepest nyulfarknyi ceg, megis ahhoz kepest meg talpon vannak. Ugy erzem maskepp nem kapunk uj FX-et, mint hogy meg kell venni AMD-t, beletolni sok sok zsetont, hozzavasarolni technologiakat, gyarakat, kemeny R&D, jo szakemberek minden teruleten, ugy cakkum puder indulasnak 10 milliard $, asszem csak elinditok egy par startup-ot...

Holnap jon fizu, megnezem hogy kell reszvenyt venni es elkezdem a felvasarlast! :)

[ Szerkesztve ]

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#43505) MiklosSaS válasza Yllgrim (#43504) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Startbol vehetsz vagy 25-30 darab 8350-et...teszteld ki aztan a legjobbat atveszem toled jo penzert :DD

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#43506) Yllgrim válasza MiklosSaS (#43505) üzenetére


Yllgrim
őstag

5.186Ghz-es smafu? :) lefutott Firestrike is, nem sok de azert megizzadt a vas :)

Ha lemaradtal volna rola :)

extra off: mar gondolkodom egy ideje sajat cegen, most van egy franko 6 honapos contract-om, uh ezt most kihasznalom jovoepitesre. Otthon meg mindig csak tologatnam a forintokat meg azon gondolkodnek hogy masszak ki az adossagokbol, itt meg masfel ev alatt... Na, a lenyeg, AMD a kiraly, menjetek lassatok vilagot, Tuningoljatok mindent, es vegyetek AMD reszvenyt :)

Tuti veszek :)

[ Szerkesztve ]

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#43507) Televan74


Televan74
nagyúr

Két kérdés.FX-6300 -s procit ha veszek az öcskösnek.
Mennyire fogja majd vissza a teljesítményét a 1333 Mhz -s memória?
És érdemes e kicserélni vele egy X4 -s 955 -t?

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#43508) MrM94 válasza Televan74 (#43507) üzenetére


MrM94
őstag

Memoria nem szamit,nem fogja vissza!

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#43509) MiklosSaS válasza Televan74 (#43507) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Igen, erdemes !

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#43510) Televan74


Televan74
nagyúr

Köszönöm az eddigi válaszokat. :R

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#43511) Obliterátor


Obliterátor
tag

Üdv ! Nemrég csatlakoztam egy Fx 8150 + Giga 990FXA-UD3 (rev 1.) + Noctua Nh D14-el. A bulldozer guide és a forumon talált info alapján 4.6ghz-ig jutottam. HT alap , Nb alap , Host Clock alap , Vcore 1.427V , ram 1866Mhz. 4.7 ghz-en sajnos már kifagyott az aida stress test. A cél 4.8-4.9ghz lenne amolyan próbaképp. Sokat segítene akinek van ötlete , mivel tehetném stabilabbá a Cpu-t ! :)

(#43512) m4ss1v3_


m4ss1v3_
csendes tag

Helló,

több helyen olvastam,hogy az FX-ek, win 8 alatt jobban teljesítenek,fogyasztanak. Érdemes felrakni egy új op. rendszert ezért,vagy nem jelentős a különbség.

Thx

(#43513) ViZion válasza Obliterátor (#43511) üzenetére


ViZion
félisten

Azzal a procival sztem kicsit sok lenne az. 4,6 GHz is szép.

m4ss1v3_: w8 vannak pro és kontra érvek, ha HC gamer vagy, akkor marad a win7, bár mem. kezelés és pár dolog jobb w8-alatt, de FPS-ben nem sokat hoz. FX-el Asus topikpan sokaknak voltak bajok W8-al, keress alaplapod topikjában rá, ki mit mond. Adatlap nélkül ennyi.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#43514) EnterR válasza Obliterátor (#43511) üzenetére


EnterR
veterán

Feszültségemelés? 1.5V-on belül maradsz, gond nem igazán lehet. RAM-ot tuningoltad? Mert ha igen, akkor CPU/NB feszültséget is növeld, mert lehet, hogy ott akad meg. Bár szignifikáns teljesítmény növekedés nem fog történni +/-100MHz-tól, szerintem hagyd így.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#43515) dergander válasza Yllgrim (#43506) üzenetére


dergander
addikt

Amúgy szépek ezek az AMD Tunningok,csak épp ehez a teljesítményhez sajna a CPUnak ennie kellett vagy 280wattot. :( Én ezért nem toleráltam annak idején ezt,egy erős VGA mellé a jelenlegi DX apival brutál tunning kell 4.8Ghz ahol már bőven csak a CPU 200watton van.
Később persze változik a helyzet a DX12 mérten ahol a CPU sokkal kevesebbet fog dolgozni,felesleges téma ez hogy most jelenleg melyik proci mit hajt ki. Már a Mantle is bebizonyította mit is tud valójában,a DX12 meg csak hab lesz a tortán :P

(#43516) MiklosSaS válasza dergander (#43515) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Aki panaszkodik az FX fogaysztasan annak ajanlom figyelmebe a 2011-es platformot :DD . 4.5 GHz-en a 4930K +2 x evga GTX 780 Classified SLi + sallangok = 650-780 W kozott zabal a jatekok alatt.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#43517) ViZion válasza MiklosSaS (#43516) üzenetére


ViZion
félisten

+1
Tényleg elmorzsolok már néha egy könnycseppet, hogy sokat eszik a bő 300k Ft-os gép... majd vajaskenyeret eszek, vagy nem porszívózok egy hétig... A locsolást is kihagyom, mert a szivattyúm 1,5 kW-os... szal a fogyasztás -mint sok minden- relatív. Nekem belefér, akinek nem, az meg játszon, dolgozzon atommal, az keveset eszik. :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#43518) EnterR válasza dergander (#43515) üzenetére


EnterR
veterán

Oké, ez igaz, de aki gamer konfigot vesz (akár 200e Ft vagy felette, ami nem húsz forint) az valószínűsíthetően nem a fogyasztással fog kínlódni, hogy na vajon hogyan redukáljam a fogyasztást. 0/24-ben meg senki sem fog gépet hajtani. :D

PSN ID: marquuard

(#43519) EnterR


EnterR
veterán

Egy ideje 4GHz-n fut a processzor hibátlanul. Tegnap este felraktam a RAM-ot 1866MHz-ra (CL9-10-9-27) és böngészés közben néha megfagy az egész (start menü, stb.) és 10-20 másodperc után helyreáll. Ez hibás időzítésre utal, vagy CPU/NB feszültség növelésre van szükség? Bár hibás időzítést kizárnám mert a rendszer feláll hiba nélkül, és benchmark is lefut.

PSN ID: marquuard

(#43520) Obliterátor válasza EnterR (#43514) üzenetére


Obliterátor
tag

A ram 2400mhz-es , így csak vissza lett osztva 1866-ra. Azon agyaltam hogy az Nb clock, vagy feszültség emelés stabilizálja-e a Cpu Oc-t. Vagy amit többen is írtak , 1600mhz-es rammal tovább növelhető az órajel. Végülis az a 100-200mhz ami még benne lehet már tényleg nem dobna rajta sokat :) . Vízzel biztos tudná az 5Ghz-et. A "nagytesó" 8350 lehet többet menne de nem éri meg a felárat, túl sokat buknék ezen ha el kéne adnom. Ha hihetünk abunak 16 nm-en majd újra lesz jóság amd Cpu fronton :) .

(#43521) EnterR válasza Obliterátor (#43520) üzenetére


EnterR
veterán

NB feszültségemelés inkább, nekem RAM OC-ra (ami magasabb, mint amennyit a memóriavezérlő támogat) CPU/NB feszültségemelést ajánlottak, ha tuning után instabil valami. De ha jól tudom, az NB vezérli az L3 gyorsítótárat (talán a többit is?) és előfordulhat, hogy a CPU "lehagyja" az NB-t.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#43522) Bubicica


Bubicica
csendes tag

Sziasztok!

Processzor újításon gondolkodom játékélményeim javítása érdekében. Sajnos elég hülye vagyok a konfigokhoz, úgyhogy lehet hogy csak szerintem ez a leggyengébb része a jelenlegi gépemnek.

Mindenesetre itt a konfig:

Alaplap: Gigabyte GA-990XA-UD3
Videókártya: AMD Radeon HD 6870
Memória: 2x Kingston KHX1600C9D3/4GX
Merevlemez: WDC10EZEX-00RKKA0
CPU: AMD Phenom X II 965
Proci hűtő: Alpenföhn Triglav

Az új proci, amit kinéztem egy AMD FX-8320 lenne.

Amiben a segítségeteket kérném (ha tudtok), azok a következő általam feltett kérdések lennének:

- Jelentene-e jelentős fps emelkedést játékokban a proci cseréje?
- Mi más lehet (a merevlemez SSD-re cserélésén kívül), amivel nyerhetnék némi teljesítményt?
- Érdemes-e a jó öreg procimról ~36 000-ért váltani az FX-8320-ra?
- Van-e jelentős fogyasztáskülönbség a Phenom X II 965 és az FX 8320 között?

Előre is köszönöm, ha kapok némi segítséget :)

Ui.: Ezt a tesztet átböbörkéztem, de mint mondtam, ostobaságom miatt nem mindent értek belőle, csak azt látom, hogy "jobb" meg "többet fogyaszt".

[ Szerkesztve ]

(#43523) EnterR


EnterR
veterán

Ma újrapasztáztam a CPU-t, mert nekem nagyon gyanús volt, hogy 4GHz-n 65 fokos a kupak. Spire szilikonos paszta volt fent, helyette Arctic MX-2 lett, és 53 fokig csökkent a socket hőmérséklet IBT Maximum alatt. :DD

Mivel most már normálisan van pasztázva, felpöccintettem 4,5GHz-re, ez lett belőle:


Megfelelőek az értékek? (hőmérséklet, feszültség)

(#43522) Bubicica: Hát egy régi architektúra 2 maggal egy 8 magos bestia ellen? Klasszisokkal erősebb ez az FX. :D De abba az alaplapba FX6300-ig vegyél, mert a VRM se olyan erős, meg a rajta lévő borda se. Nekem hasonló tápfázissal most megy 4,5GHz-t. Ha meg úgyse veszel olyan erős VGA-t, amihez kell a CPU kraft, hogy kihajtsa, akkor ez is bőven megfelel.

Nagyobb teljesítmény növeléshez nem árt egy GCN-es AMD (Mantle/DirectX 12 miatt), vagy anyagi kerettől függően GTX 750Ti, GTX 660.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#43524) vakond5 válasza Bubicica (#43522) üzenetére


vakond5
őstag

Sorban válaszolok.

-Jelentene-e jelentős fps emelkedést játékokban a proci cseréje? -Abszolút.
-Mi más lehet (a merevlemez SSD-re cserélésén kívül), amivel nyerhetnék némi teljesítményt? -Videokártya cseréje.
-Érdemes-e a jó öreg procimról ~36 000-ért váltani az FX-8320-ra? -Érdemes, és add el a Phenom II-t, azzal visszajön majdnem a fele.
-Van-e jelentős fogyasztáskülönbség a Phenom X II 965 és az FX 8320 között? -8 magos FX-ek szerenek zabálni, de csak ha szépen meg vannak húzva. Ha szerencséd van, akkor 4GHz-et szépen fogja bírni alap feszen, de akkor sincs gond, ha kicsit emelni kell rajta.

Egyébként a jelenlegi procid pontos típusa Phenom II x4 965.

[ Szerkesztve ]

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#43525) Habugi válasza ViZion (#43517) üzenetére


Habugi
addikt

Ez a fogyasztásos duma az egyik kedvence azoknak akik 60k-ért vettek i5-öt, nem tünt még fel? :D

Kár belemenni, parttalan a "vita". Mégha el is jutsz valakivel odáig hogy ez éves szinten 3k huf (napi pár órával számolva), jön majd a saláta a hőtermelésről, nem mintha a K-s procikhoz nem kéne nagy hűtőt venni, a kupakolós bohóckodásról meg ne is beszéljünk ugye, plusz arról se hogy 5. napja 4.9en megy a 30k-s 8320asom és nem megy 62°C fölé játékban.

Azért arra jóvolt hogy megnevettetett. ;] :R

(#43523) EnterR:

A Scythe gyári paszta MX-2-re való váltása nálam is 12-13 fokot hozott pár napja, én azt hittem elözőleg szúrtam el valamit, de ha nálad is ennyit javított az MX-2 akkor azt kell mondjam tud valamit! :C

ViZionnek megy a virtuális HIGHFIVE.. :K

(#43522) Bubicica:

Jómagam decemberben váltottam le egy 955BE-t a jelenlegi 8320asra, lapot nem kellett cserélnem, a procit megúsztam olcsón, ennyi pénzért marha jó döntés volt a 8320as úgyvélem, én nagyon nem bántam meg!

Kiválóan húzható, pedig vannak sokkal jobb hűtők is mint amiket én használok! :K

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#43526) vakond5 válasza Habugi (#43525) üzenetére


vakond5
őstag

Egyet kell értenem, szívemből szóltál. Intel fanboy-okat nagyon bírom, egyik haverom is pont ugyanez a kategória. Szerintem fél az AMD-től, azért akar mindig Intel-t venni, arra nem is gondol, hogy nem tud a pénzzel bánni, és talán nem 50-60 körül kéne procit venni, ami egy FX-8xxx-szel van egy szinten, max kicsit felette. Ráadásul a fogyasztással is nonszensz érvelni, mert sokkal de sokkal magasabb a felár, mint amennyi többletet okoz egy FX a számlán. Melegedésről meg ne beszéljünk...

@EnteR: Korrekt eredmény! :C

[ Szerkesztve ]

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#43527) Bubicica válasza vakond5 (#43524) üzenetére


Bubicica
csendes tag

Wow, ez gyors volt.

Nagyon szépen köszönöm, ez számomra is felfogható volt :)

(#43528) MiklosSaS válasza Habugi (#43525) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ez a fogyasztasos dolog a kedvenc temam....imadom amikor azok beszelnek a fogyasztasrol akik sohasem probaltak ki egy FX-et. Pont amikor ugy szamoljak hogy evente 10K HUF-al tobb lesz a villanyszamla....igen 10K HUF plusszba ha 24 orabol 24-et megy a gep es a processzor 100 %-ban van terhelve.
Erdekes hogy a 2011-es platform fogyasztasarol sohasem nyafog senki !

A kupakolas az intel processzoroknal az extra izgalom...hab a tortan. Ketto darab i7-et kupakoltattam...a macska tudja hogy fraszt kaptam amig kesz volt.

(#43523) EnterR: nagyon szep ! :C

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#43529) vakond5 válasza Bubicica (#43527) üzenetére


vakond5
őstag

:DD

Nagyon szívesen. ;)

@Sasss Úr: újfent igazat kell hogy adjak Neked!

[ Szerkesztve ]

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#43530) EnterR válasza MiklosSaS (#43528) üzenetére


EnterR
veterán

Azt vettem észre, hogy amióta megvan a Scout 2 Advanced 7db ventilátorral, meg a mókolt VRM borda, azóta 10 kör IBT alatt egyszer nem droppolt a lap 4,5GHz-en, állandó feszültség, állandó órajel. Előző gépházban 4,2GHz veszettül droppolt.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#43531) Habugi válasza MiklosSaS (#43528) üzenetére


Habugi
addikt

:C

Azt tudod, hogy 290es topicban mindenki komolyan vette amit viccnek szántál? :W :DDD

Amúgy cirka két hónapja valamelyik topikban levezettem ezt a fogyasztásos baromságot pár fogalmatlannak, mert kiverte a sötétség mértéke a biztosítékomat pedig fát lehet vágni a hátamon. Nem emléxem pontosan, de mintha azt jött volna ki a számításaimból, hogy napi 6óra intenzív (ahogy te is hangsúlyozod..) használat mellett évi 2500huf. :K :C

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#43532) MiklosSaS válasza Habugi (#43531) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Komolyan??? Viccnek szantam :Y

En kiszamoltam es nekem is olyan 2300-2400 HUF jott ki evente, ha mindennap jatszol 6-7 orat.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#43533) Yllgrim válasza dergander (#43515) üzenetére


Yllgrim
őstag

:W Nem banom mennyit eszik, ha vettem 1400£-ert minden csilli villi extraval egy gepet, nem fog erdekelni az a kulonbozet, amit itt szepen levezetnek h mennyire elenyeszo :Y

NEM ERDEKEL MENNYIT ESZIK A FERRARIM! :C

Na... :(((

Ha valaki megegyszer ezzel jon... :)

Peace :))

[ Szerkesztve ]

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#43534) ViZion válasza MiklosSaS (#43532) üzenetére


ViZion
félisten

Én meg ugye tanyán lakom, este beindítom az öntözést... Hát inkább 2 FX-et tuningolnék és játszanék vele ;] De mindenhol van ilyen, anno albérletben látványos volt a régi bojler cseréje után, hogy van melegvíz, a számla meg csökkent. De sorolhatnám. Szal. ha valaki egy villanyszerelőt megkérdez, az sírva kezd röhögni a "NAGY" fogyasztású gémer PC-ken... OK, nem akarom elbagatelizálni, mert kismókusok, meg ökolábnyom, de nem a PC-n múlik. Persze az elég idióta, aki 24/7 NAS vagy torrentre nem valami takarékos gépet rak össze, de játékra, napi pár órás terhelésre pont mindegy...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#43535) Taifa Díaz válasza dergander (#43515) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

A VGA-m meg eszik hozzá 360 W-ot full load-on, na bumm. Megyek egyet túlórázni, oszt röhögök egy jót a villanyszámlán :P

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#43536) xatos3 válasza Yllgrim (#43533) üzenetére


xatos3
senior tag

teljesen egyet kell értsek, amikor vettem a 300wattos vgam, meg a procit széthúztam, beraktam 5 hdd-t... nyilvánvaló hogy rohadtul nem érdekel ebben a kategben senkit a fogyasztás

ha érdekelne akkor vennék egy aput egy ssdt és menne 400 wattos tápról csókolom

[Noctua NH-D15 Chromax.Black] [RYZEN 5900X] [ASUS X470 PRIME-PRO] [ASUS TUF 6700XT OC 12GB] [32GB CORSAIR VENGEANCE SL 3600] [LIAN LI O11 DYNAMIC XL ROG] [szerver: synology DS923+]

(#43537) EnterR


EnterR
veterán

Az hogyan nyilvánul meg, ha a VRM nem bírja a tuningot? Most 4,5GHz betonstabil, minden lefut. Megpróbálnám feljebb tornászni.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#43538) vakond5 válasza EnterR (#43537) üzenetére


vakond5
őstag

Leginkább kifagyás, BSOD, talán throttling. Lényegében ha kevés a VRM teljesítménye adott beállításhoz, akkor nem fog tudni olyan feszültséget, úgy biztosítani, ahogy a processzornak szüksége van rá.

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#43539) Obliterátor válasza EnterR (#43521) üzenetére


Obliterátor
tag

Megnéztem 1.2 V NB-vel de ugyanúgy fagyott. Aztán visszaosztottam a ramot 1600-ra majd kapott 1.5V Vcore-t. Így eljutottam 4,8Ghz-ig. Nb, HTT, órajel és feszültség alapon. Ram 1.650V . Az aida és a hwmonitor is alapon 20-30 C körüli értéket ír , stress teszt alatt 48-50-ig ment fel. Szerintem ez hülyeség , ennyire nem erős ez a léghűtő bármennyire is szeretném azt hinni. Kicsit az előző A10 5800k-m bugos diodája jut róla eszembe az bírt folyamat 10 és 25 C írni 100% load alatt :) . A cpuz , aida , hwmonitor is 1.440-457 V feszültséget írt a stress alatt bár a biosba 1.5 V van megadva.

(#43540) KKompi


KKompi
csendes tag

Jaj emberek! El sem tudom mondani, milyen jó és megnyugtató végre ilyen kommenteket olvasni. Mindenhol csak az INTEL így, az INTEL úgy, az AMD egy rakat fos. Bírom amikor a 30000-es AMD procit hasonlítják az 50- 60 ezres INTEL procihoz. A 60+ -os kategóriában meg jönnek a fogyasztással. Nemrég vettem 28 e.-ért egy FX-6300-at. Ebben az árban az FX kenterbe veri az összes 28 e.-es INTEL procit. Én már csak azért is AMD-és maradok. Hiszen Gaben is megmondta, 'azzal hogy én traubizok, különbözök a többitől'!

KK

(#43541) ViZion válasza KKompi (#43540) üzenetére


ViZion
félisten

Ha aprón vetted volna 22-24k-ért, akkor még jobb ár/érték lenne... ;)

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#43542) EnterR válasza Obliterátor (#43539) üzenetére


EnterR
veterán

Lehet, hogy tovább nem bírja a proci. Amit BIOS-ba adsz fesz, az mindig magasabb, mint amennyit kap terhelés alatt.

PSN ID: marquuard

(#43543) BPY-167 válasza ViZion (#43541) üzenetére


BPY-167
tag

Én 38ér vettem újonnan és még gari is is van rá.Ezért szeretem az aprót. :D

(#43544) Televan74 válasza ViZion (#43541) üzenetére


Televan74
nagyúr

Én 26-27 -ért nézegettem a boltok ajánlatát.Nekem meg ér plusz ezer forintot, hogy dobozos új terméket kapjak.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#43545) MiklosSaS válasza BPY-167 (#43543) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

En 50K-ert vettem.....nem nagyon szerettem !

Ha minden igaz akkor ujra be fog szalni a harcba egy teljesen uj arhitekturaval....szakitani fog a modularis felepitesel.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#43546) do3om válasza MiklosSaS (#43545) üzenetére


do3om
addikt

Inkább töröltem mert megsértődnének egyesek.
Röviden: biztosan nagyon jövőbemutató lesz és igen jó :C (mint az eddigiek :D )

Ebbe a topikba pont jó mert rámutat hogy menyire ki lesz majd használva az FX8xxx a jövőben (persze minden éven a jövőévet várják :D )

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#43547) MiklosSaS válasza do3om (#43546) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Realisan nezve mar nem amitom magamat abban hogy az FX jobban ki lesz hasznalva...esetleg 7-8 ev mulva....

Visszont az FX 83xx/63xx az egyik legjobb ar/teljesitmeny processzor, ez vitathatatlan. Nem olyan gyengek ezzek amilyenek le vannak irva.

Ha nem vagy pontvadasz akkor eszre sem veszed hogy FX-8350 vagy i7-4770K van a gepedben.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#43548) ViZion válasza do3om (#43546) üzenetére


ViZion
félisten

OK, de akkor csak APU lesz, ki a fene akar IGP-t? nem annyira kérek. DDR4 előtt nem veszek mást. :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#43549) do3om válasza MiklosSaS (#43547) üzenetére


do3om
addikt

Ez igaz legalább az árát nem lőtte magasra.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#43550) GeronimoTama


GeronimoTama
tag

Üdv!
Adott egy FX-6300 egy Asus M5A97 R2.0 alaplapban.
Van valami beállítás a BIOS-ban amit ajánlott ki/be kapcsolni?
Válaszokat előre is köszönöm! :)

GTAO: tamadotcom

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.