Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5801) Tonyk válasza szabieable (#5800) üzenetére


Tonyk
veterán

solution: xy linux live

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#5802) szabieable válasza Tonyk (#5801) üzenetére


szabieable
aktív tag

Bocs de nem fogok egy 60 kozeli korosztalyra linuxot kenyszeriteni. Akkor inkabb fogom az egyik driveot, formazom ntfsre es external hddkent backupolom a nasrol. Iszonyat macera de 2 alkalomnal nem hinnem, hogy tobbszor meg kell tennem (ismerve a jelenlegi backupolt adatmennyiseget)

(#5803) Tonyk válasza szabieable (#5802) üzenetére


Tonyk
veterán

Nem érted a live linux jelentését .. A live linux azt jelenti, hogy akkor bootolod be amikor neked kell (mert olvasni kell a backupot ... dvd-ről vagy pendriveról fut, nem telepített rendszer).

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#5804) [w] válasza szabieable (#5802) üzenetére


[w]
őstag

márpedig EXT4 filerendszert a legsötétebb pillanataimban nem olvasnék windows alól, még akkor sem, ha manapság már ezermillió%-os megbízhatóságú megoldások (hahaha) léteznének hozzá, szerintem tiltja a vallásom is :DDD

tonyk jól mondta, arra a néhány alkalomra egy live linux rendszer kell neked, de akkor úgy mondom, hogy bárcsak soha ne kelljen a backup!

cmdr PETER W. VOLKOV

(#5805) chef_ryo válasza Ferrari fan (#5793) üzenetére


chef_ryo
csendes tag

Amikor a CB össze lett kötve a routerrel LAN-LAN csatlakozással akkor a router IP-je nem lett át írva...
Én okosan megprobáltam az IP-t átírni , persze nem lehetett.
Az volt a gond , hogy a CB próbált neki IP-t adni a 192.168.0.xx tartományban de a router eredeti IP-je a 192.168.1.1 volt. Egyszerűen nem is látta a routert . Persze és sem tudtam elérni azt . Meg lett próbálva az nmap, arp-scan de nyoma sem volt a routernek
Amikor átakartam írni IP-t akkor mindenféle nyűgje volt . A megoldás az lett , hogy ki kellett húzni a routerből a bejövő LAN kábelt, úgy már át lehetett írni 192.168.0.xx -re
Onnantól eltudtam érni a rotert, printerservert , mindent

(#5806) Shomci válasza Shomci (#5758) üzenetére


Shomci
tag

nemtom mi tortent. lefrissitettem a legujabbal, hatha (amit kiajanlott az UI) es egyszer csak lett hang.

NOKIA E51+8GB && ASUS WL500GPremium+120GB

(#5807) Shomci válasza cantus (#5726) üzenetére


Shomci
tag

hello, bedobnal egy vagy ket screenshotot h milyen appok vannak fent neked?
Illetve ha okositottad, akkor annak a listajat is.. hatha ki tudjuk szurni melyik ami beengedi a ransomot

NOKIA E51+8GB && ASUS WL500GPremium+120GB

(#5808) szabieable válasza Tonyk (#5803) üzenetére


szabieable
aktív tag

Ertem a jelenteset de nem opcio. A nas es en 2 kulon varosban vagyunk, nem tudok azert 100kmert vezetni mert eppen kell valami egy backup vinyorol, marad a parasztmodszer, hogy nason keresztul backupolom egy ntfs hddre, hogy azt gepre dugva nelkulem is barmikor meg tudjak nyitni majd

(#5809) Janko62


Janko62
friss újonc

Sziasztok!
A 10 éves 320as nasom lecserélése céljából vásároltam egy 326-ost. Eszembe sem jutott hogy problémáim lesznek. Tévedtem. Win 10 van a gépemen, de sajnos nem látja. Próbálkoztam a 320-as starter utiliy- vel, de az initialization-nál megállt a mutatvány. Sajnos a myZyxel Findme sem látja. Megnéztem az SMB 1.0 elérhető. Természetesen a kábeleket is csereberéltem. Seagate Barracuda vinyó van benne (nem tudom ez fontos-e). Itt adtam fel. Remélem valaki tud segíteni. Előre is köszönöm!!

(#5810) [w] válasza Janko62 (#5809) üzenetére


[w]
őstag

van valami hálózati eszközöd (router), amiben tudod ellenőrizni, hogy kap-e egyáltalán mondjuk IP-t?

[ Szerkesztve ]

cmdr PETER W. VOLKOV

(#5811) edeleny válasza Janko62 (#5809) üzenetére


edeleny
őstag

Próbálj rákeresni a neten!
Nem tudom már hogy oldottam meg, de dettó ez volt a gond!
2 db PC, LAN kábelen, és egy laptop wifi-n.
Ha jól emlékszem az egyik PC-n jó volt minden, finomhangolás kellett.
A másik PC-n látta a DLNA szervert, de a NAS-ból semmit. A laptop semmit.

Az egyiknél tuti a az SMB 1.0-t kellett bekapcsolni, de a másiknál egy sor dolgot.

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#5812) Janko62 válasza [w] (#5810) üzenetére


Janko62
friss újonc

A modem amire csatlakozom egy sagemcom f@st 5655v2 ac. Belenéztem és az is csak a 320-t látja :(((

(#5813) Tonyk válasza Janko62 (#5812) üzenetére


Tonyk
veterán

Be tudsz lépni a nas menüjébe?
Ott a hálózati beállításonknál mi van beállítva? : Kézzel állítottál ip-t, maszkot, átjárót, dns-t, vagy DHCP osztana neki címet? Ha kézzel állítottál, ugyanabból az IP tartományból osztottál ip-t, mint a LAN oldala a routernek (belső hálózatod)? Maszkot (255.255.255.0 vagy /24) nem írtad el? (Átjáró és DNS a routered ip címe?) Ha DHCP-től kap(na) IP-t, nincs MAC-filter beállítva a routerben? Elég nagy a pool (van még szabad kiosztható ip)?
Kábel jó? Link van : világítanak a ledek a kábel csatlakozása után (router és NAS oldalán is)? HA igen milyen színnel?

Gépről tudod pingelni az új nas vélt vagy szándékozott IP-címét?

Próbáltad a gépet és a nas közvetlenül összekötni? Ha igen, elérted a nas gyári ip-címén?

Több kérdés most hirtelen nem jut eszembe.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#5814) [w] válasza Janko62 (#5812) üzenetére


[w]
őstag

ha nem oszt neki IP-t a router, mert az sem azonosítja hálózati eszközként, akkor kábelek-csatlakozások ellenőrzése után próbáld meg a használati utasítása szerinti reset-elést

ugyan nem volt róla szó, de ha mondjuk használtan vetted akkor talán benne maradhatott egy statikus IP is, amit a te hálózatod nem tud kiosztani, vissza kéne állni a gyári beállításokra

cmdr PETER W. VOLKOV

(#5815) Janko62 válasza [w] (#5814) üzenetére


Janko62
friss újonc

Hú, nagyon köszönöm :R
A resetelés után úgy tűnik minden rendben. A konfigurálásnál tartok. Egyébként újonnan vettem, de valószínű a gyári tesztelésnél (ha volt ilyen) valami benne maradt az "agyában". Még egyszer köszönöm! Nem ígérem, hogy többet nem jelentkezem :B

(#5816) bunnyhu válasza Janko62 (#5815) üzenetére


bunnyhu
senior tag

Új használt eszköznél, tökmindegy mi az alap a factory reset vásárlás után.

https://divecenter.hu

(#5817) Tonyk válasza bunnyhu (#5816) üzenetére


Tonyk
veterán

"újonnan vettem"

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#5818) chef_ryo válasza VTom (#5756) üzenetére


chef_ryo
csendes tag

Tudom hogy nem vigasztal, de nálam az NFS telepítése közben csinálja ezt ( csak 45%-nál)

(#5819) Nightmare666


Nightmare666
tag

Sziasztok. Egy olyan problémába ütköztem, hogy nem akar működni a Nas Starter Utility. Elindítom, nem látja a NAS-t. IP címről kiválóan be lehet lépni elérni a hálózatból is. FTP progival és Mobil appal is elérhető. Oprendszer Windows11. Van esetleg Tippje valakinek, hogy mi lehet a gond és hogy lehetne orvosolni? (Újratelepítés meg volt...)

(#5820) Tonyk válasza Nightmare666 (#5819) üzenetére


Tonyk
veterán

Tényleg csak kérdezem, de mi az, amiért ennyire kell a starter utility :F Az életben egyszer sem indítottam el, mindent meg lehet néküle csinálni ezekkel a nasokkal.

Egyébként a tűzfallal kezdeném. Vélhetően az fog meg valamit.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#5821) chef_ryo


chef_ryo
csendes tag

Sziasztok !

Az NFS-t szerettem volna telepíteni , de a telepítés 25%-nál megáll 'Ismeretlen hiba' üzenettel.
Az nfs-utils telepítve van
mit lehet ilyenkor csinálni ?

(#5822) bexinho23


bexinho23
őstag

Sziasztok!

Nincs semmilyen problémám az évek óta működő hdd-vel, de ma láttam meg az alábbi értékelést:
link

link2

link

Mennyire nagy a gond? Hetente készítek biztonsági másolatot a teljes adattartalomról egy külső hdd-re, így az adatvesztéstől nem tartok.

(#5823) Buvana válasza bexinho23 (#5822) üzenetére


Buvana
aktív tag

Huhh, akkor én jó vagyok még :B
[kép]

Én átmenteném, újraformáznám, és adat vissza. A helyedben.

(̅_̅_̅_̅(̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅̅_̅()ڪے~~~~

(#5824) bexinho23 válasza Buvana (#5823) üzenetére


bexinho23
őstag

Én is az újraformázásra gondoltam elsőkörben, csak úgy gondoltam, hogy előtte rákérdezek itt, hogy ezek az értékek mennyire vészesek. Mivel pár napig még eltart majd a délutáni VHS digitalizásom (NAS-ra ment közvetlen), így most elnapolom a formázást. Utána meg már valószínűleg le is cserélem a NAS-t.

(#5825) bunnyhu válasza Tonyk (#5817) üzenetére


bunnyhu
senior tag

És erre írtam, hogy "új használt...tökmindegy". Csak egy alapvető rutin óvatosság nálam, ártani még sose ártott.

https://divecenter.hu

(#5826) Imy


Imy
veterán

Van akinek automatikusan ki-be kapcsol a NAS-a, vagy inkább folyamatosan megy?

(#5827) Santino válasza Imy (#5826) üzenetére


Santino
aktív tag

Nekem időzítve be- és kikapcsol.

[ Szerkesztve ]

Asus RT-N18U & FreshTomato Firmware 2020.6 K26ARM USB AIO-64K-NOSMP

(#5828) Levi123 válasza Imy (#5826) üzenetére


Levi123
senior tag

Nálam folyamatosan megy 3 éve, max újraindításra vagy hosszabb áramszünetnél (villamos karbantartás stb.) volt kikapcsolva.

[ Szerkesztve ]

Levi

(#5829) erzol


erzol
őstag

Sziasztok!
Előfordul havonta 1-2 pár perces áramszünet. Ilyenkor a nas újraindul, de nem bootol be hanem lefagy. A felső gomb hosszan nyomásával kikapcsol, majd ezután normálisan indítható. Lehet valamit tenni, hogy automatikusan rendesen menjen áramszünet után?

(#5830) Imy válasza erzol (#5829) üzenetére


Imy
veterán

Elvileg újra kellene indulnia, ha úgy van beállítva.
A legfirssebb FW van rajta?

(#5831) erzol válasza Imy (#5830) üzenetére


erzol
őstag

Igen, a legfrissebb.
Látszólag újraindul, de nem lehet elérni.

[ Szerkesztve ]

(#5832) Imy válasza erzol (#5831) üzenetére


Imy
veterán

Érdekes. Nem tudom, de nem lehet a FW-t újra feltenni? Lehet használna neki.

(#5833) Levi123 válasza erzol (#5829) üzenetére


Levi123
senior tag

Ha a keret engedi érdemes beszerezni szünetmentes tápot.

Levi

(#5834) tirszin válasza erzol (#5831) üzenetére


tirszin
senior tag

Igen, nekem is ezt csinálja kb. 20-ból 1x.
És nem az áramszünet az oka, hanem az elindulásnál fagy meg. Pedig még sípol is a végén, de nem lehet elérni, sőt kikapcsolni sem, csak áramtalanítani.
Az ilyenkori indítás pedig már mindig jó szokott lenni.
A sima indőzített bekapcsolásnál is csinálja ezt nekem.
Firmware csere sem oldotta meg, csak talán ritkább lett.

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#5835) passat77


passat77
tag

Sziasztok,
nem tudom csatlakoztatni a külső hdd-t.
Hiába formázom újra, nem enged megosztást létrehozni... :F

[ Szerkesztve ]

(#5836) chef_ryo


chef_ryo
csendes tag

Sziasztok !
Azt vettem észre , hogy amikor elvileg már a vinyóknál a sleep mode már aktív , akkor is olyan mintha az egyik vinyó még dolgozna ' kattog a fej'
Torrent nem megy, minidlna van felrakva, twonky kilőve
meg lehet nézni azt , hogy melyik folyamat vagy program miatt nem áll le a vinyó ?

(#5837) krealon válasza chef_ryo (#5836) üzenetére


krealon
veterán

"mintha az egyik vinyó még dolgozna ' kattog a fej'"

Ezt a winyó tipust nem ismerem, hogy "egyik". :B ;]
Nem elképzelhetetlem, hogy egy SMR-es HDD trimmel üresjáratban (Pl WD EFAX). Viszont ez csak a tipusszám alapján derülhet ki.

A másik lehetőség, hogy SSH-n bejelentkezel a NAS-ra és a top illetve a htop parancsok kimenetét próbálod értelmezni. Sajnos ez idő ráfordítást igényel.

(#5838) chef_ryo válasza krealon (#5837) üzenetére


chef_ryo
csendes tag

Az egyik egy Toshiba DT01ACA300 a másik Seagate ST4000DM004
néztem a 'top' paranccsal
csak a python ment valami minimális terheléssel ( 4-5%)

(#5839) chef_ryo válasza chef_ryo (#5838) üzenetére


chef_ryo
csendes tag

úgy nézem, a Toshiba a hunyó

(#5840) Sul


Sul
friss újonc

Sziasztok,
A http://zyxel.diskstation.eu/Users/Mijzelf/zypkg-repo/ oldal nem elérhető kb egy hete.Csak én nem érem el vagy másnak se működik?
Valaki rá nézne,köszönöm.

(#5841) Ferrari fan válasza Sul (#5840) üzenetére


Ferrari fan
tag

Nekem se jön be, marad akkor addig is a manuális drive-ról letöltés és telepítés.
Keress rá itt a fórumba és ki fogja dobni a linket róla, sajnos az összefoglalóba nem került be a link még.... :U

[ Szerkesztve ]

(#5842) Sul


Sul
friss újonc

Tartottam tőle hogy nem csak nálam nem működik,
köszönöm hogy megnézted. :R

(#5843) 7SPT


7SPT
csendes tag

Sziasztok!

Feltelepítettem TM 3.0 az itt néhányszor leírtak alapján illetve megcsináltam a beállításokat, viszont valamiért nem megy. Betölti ugyan a torrentet a listába, de peereket már nem hoz be és a letöltési mappába se kezd írni. 2.84-es gond nélkül megy. Valainek van tippje mit ronthattam el? Kösz szépen előre is! :R

(#5844) Tonyk válasza 7SPT (#5843) üzenetére


Tonyk
veterán

ez így nagyon kevés amit írtál, de akkor kérdezek?
-logot ugye elolvastad, írja-e, hogy mi a gond? (nem jól beállított jogok esetleg?)
-upnp vagy portforward?
-ha protforward, port jól van nyitva, jó port van nyitva, jó helyre?
-ha portforward a tm-ben a portforward elé nem tettél pipát ugye?
-ha portforward ugye nem random port?
-ugye upnp-t nem használsz? (nagyon remélem)
-melyik 3.0? Saját fordítás vagy valami 1-2 éve fordított
-miért 3.0? (az ok, hogy a 2.84 felejtős, de a 2.9x-es verziók megbíthatóbbak voltak, legalább is néhány verzió, mint a 3.0 verziók.)

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#5845) 7SPT válasza Tonyk (#5844) üzenetére


7SPT
csendes tag

Köszönöm a gyors választ. ;) Valóban nem volt túl sok infó, igyekszem pótolni.

upnp nincs és talán a potbeállítások is jók, mert ffp-vel felraktott 2.93-as működik, de mikor rámásolom a 3.0-ás file-okat akkor onnan már nem (stop/start után, setting.json változtatás nélkül hagyva).
A 3.0-ás azt hiszem a te fordításod. Először 2.93 ment fel, csak gondoltam frissebb -> jobb, de ha nem tudom megoldani akkor lehet marad a 2.93.
Logban nem láttam semmi hibát, de igyekszem most átfutni még1x.

[ Szerkesztve ]

(#5846) 7SPT válasza 7SPT (#5845) üzenetére


7SPT
csendes tag

log szerint mégis lesz itt valami a protforward-dal, pedig a 2 verzió között semmi beállításbeli különbséget nem csináltam. :F
Először 2.93-ast indítottam, majd 3.0 install után azt, az azonos srokat töröltem.

TM 2.93 start:

[2023-02-12 09:33:46.104] Port Forwarding (NAT-PMP) initnatpmp succeeded (0) (natpmp.c:70)
[2023-02-12 09:33:46.104] Port Forwarding (NAT-PMP) sendpublicaddressrequest succeeded (2) (natpmp.c:70)
[2023-02-12 09:33:48.122] Port Forwarding Starting (port-forwarding.c:92)
[2023-02-12 09:33:53.122] Port Forwarding Starting (port-forwarding.c:92)
[2023-02-12 09:34:56.324] Saved "/i-data/2b9544ef/.PKG/ffp/ffproot/ffp/tm/.transmission-daemon/settings.json" (variant.c:1266)

TM 3.0 start:

[2023-02-12 09:35:32.024] Port Forwarding (NAT-PMP) initnatpmp succeeded (0) (natpmp.c:73)
[2023-02-12 09:35:32.024] Port Forwarding (NAT-PMP) sendpublicaddressrequest succeeded (2) (natpmp.c:73)
[2023-02-12 09:35:34.040] Port Forwarding State changed from "Not forwarded" to "Starting" (port-forwarding.c:107)
[2023-02-12 09:35:34.041] Unable to create session lock file (38): Function not implemented (session-id.c:96)
[2023-02-12 09:35:40.045] Port Forwarding State changed from "Starting" to "???" (port-forwarding.c:107)
[2023-02-12 09:37:31.243] Saved "/i-data/2b9544ef/.PKG/ffp/ffproot/ffp/tm/.transmission-daemon/settings.json" (variant.c:1226)

(#5847) Tonyk válasza 7SPT (#5846) üzenetére


Tonyk
veterán

TM beállításaiban tuti ki van véve a portforward engedélyezése elől a pipa?

Én igazából azokat a 3.0 verziókat nem nagyon ajánlanám (van amelyik okés, de már nem emlékszem melyik), nyilván jobb lenne valami frissebb ebből a szériából.
Ami viszont még működött jól az talán a 2.94+ -os verzókból a eef4799388-es build. Nem egy mai darab, nem is igazán erre a cpu-ra lett optimalizálva (310,320,325-ös széria), de fut. Próbáld meg ezt.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#5848) 7SPT válasza Tonyk (#5847) üzenetére


7SPT
csendes tag

Igazából nem volt cél a 3.0, gyári volt még fent és itt láttam, hogy az már nem igazán up-to-date :D így ugrottam volna a legfrissebbre. De 2.94+ is teljesen jó lesz, kösz szépen a segítséget! :R

(#5849) fefetop


fefetop
újonc

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni mert szeretnék egy 326-os Zyxel-t távolról elérni első sorban fájl megosztás miatt. Regisztráltam a myzyxelcloud-on látszólag minden ok párosítottam ddns beállítás és upnp megvolt. A böngészőben még sem érem el a nevén az eszközt. Elvileg az upnp látszólag jó.Telefonon appon keresztül kipróbáltam azon simán megy a zdrive. De gépről böngészőben nem. A gateway ami egyben a router szerepét is betölti egy mezei ZTE Home Gateway Speedport Entry 2i. UPNP ezen is bekapcsoltam, IP-t fixáltam a NAS -nak.

Előre is köszönöm a választ.

[ Szerkesztve ]

(#5850) Tonyk válasza fefetop (#5849) üzenetére


Tonyk
veterán

Jajjaj! Ezzel azért vigyázz! Közvetlenül én nem tenném ki a netre, pláne nem upnp bekapcsolásával (csak az nem nyit magának portot ami nem akar). Ha távoli hozzáférés kell, akkor elsősorban vpn, másodsorban pl. sftp vagy ftps, stb.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.