Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5251) Tonyk válasza tirszin (#5250) üzenetére


Tonyk
veterán

Júúújjjjjj, de regén volt már ez a sávszélsesség szűkösség szerencsére. Szerintem ne erre fogd, hogy nem szereteted a torrentet. ;)
Nyílván ha ilyen gondok lennének, akkor a szolgáltatók nem gigabites ottthoni neteket adnánank fillérekért.
Pl.: Digi 100GB node : [link]
Itt meg böngészgethetsz, hogy milyen tartalékok vannak a pillanatnyi rendszerben: [link]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#5252) edeleny válasza Tonyk (#5239) üzenetére


edeleny
őstag

Titkosítás eleve ki volt kapcsolva. A globális partnerkorlátot levettem 80-ról, 40-re, a sebességet 20 megára korlátoztam.

Tegnap hibátlanul leszedett egy 800 megás Sample-t, Most az egyik Discoveris kedvenc sorozatomat 1,6 giga, aztán bele állt egy 40 gigás filbe, és kb fél perc után kimerdt!

Sehol sem elérhető a NAS. Böngészőből, TV-ről, a Remote Guiból, teljesen eltűnt!
hagyom neki szenvedni, de szerintem áramtalanításig eltávozott a működő gépek sorából!

Szerkesztve:

Van valami gyári visszaállítás? Ha ilyet csinálok, akkor a belső vinyót ujra fogja formázni? Mindent ujra kell állítani?
Esetleg ugyan ezt a firmvaret valahogy ujra rávarázsolni?

[ Szerkesztve ]

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#5253) Tonyk válasza edeleny (#5252) üzenetére


Tonyk
veterán

Pingre sem válaszol?
Tápegységgel minden rendben?
Gyári visszaállítás nem érinti a hdd-n lévő adatokat.
Nyílván egy reset után be kell állítani újra.
Firmware-t nem kell rátenni, az már rajta van.

SSH alatt belejentkezni, majd : top és nézni mi történik, amikor elindítasz egy letöltést. Ott látni kéne a transmission processzt, hogy miért/hogyan is áll be, mint a szög. -> screenshoot

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#5254) edeleny


edeleny
őstag

Hátha tudok adni egy kis segítséget!
Nos, határozottan emlékszem, hogy a Discovery-s film 100%-ban lent volt.Ujra indítás után szöszöl vele, Szerinte még nincs lent, pedig nincs az Incomplettek között, a kész dolgok között van.
Van egy fájl, amin adat és torrent törlése volt, az meg van, pedig tuti törölte. És persze bele se kezdett a 43 gigába, pedig jó pár százaléknál járt!.

Nem tudom mi lehet! :(

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#5255) Tonyk válasza edeleny (#5254) üzenetére


Tonyk
veterán

Lemezzel miden ok? Smart mit mond ?

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#5256) edeleny válasza Tonyk (#5253) üzenetére


edeleny
őstag

Semmire nem válaszol! Egyetlen készülékről sem érhető el! Magán a gépen folyamatosan ég (világít) az összes led! Csak a Torrentnél jön elő! Semmikor máskor. Ebből is ez a második.
A HDD-vel lehet esetleg kínja, mert úgy látom csak a nagy fájloknál van. A NAS szerint a HDD rendben van 100%-os 69% szabad. A tárhelykezelőben nézve!

Nem tudom, valamit el csesztem, pedig semmit nem csináltam!

Ez az SSH melyik program, a PUTTY?

Allow encryption. Ez kell?
Annyira nem jó az angolom!
Prefer encrycion, és requiere encrypcion.

[ Szerkesztve ]

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#5257) edeleny válasza edeleny (#5254) üzenetére


edeleny
őstag

Akkor még egy érdekesség. Elegem lesz belőletek! :)
Egyrészt a Transmission beállítások az eredetik voltak, nyoma sem volt ez én beállításaimnak, másrészt a port-ra a Port próba azt írja zárva, pedig most megint dolgozik!

Ezt most a NAS-ba kellene nyitni, vagy a Vodás modemen?

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#5258) Tonyk válasza edeleny (#5256) üzenetére


Tonyk
veterán

Torrent esetében megnő a fogyasztás, mivel a CPU izomból dolgozik. Lehetséges, hogy nem bírja a táp ezért hal le. Ki kellene próbálni egy másikkal táppal. (Mondhatnám, hogy ismert hiba ez). Feszültség (V) egyezzen meg, az áramerősség (A) legalább akkora legyen, mint a gyári tápé, de ha lehet inkbb nagyobb.

Allow encryption: Engedélyezi a titkosítást
Require: megköveteli
Prefer: Elfogadja a titkosítatlan kapcsolatot is ha csak az áll rendelkezésre

Portot a tűzfalon nyitunk, azaz a routeren. UPnP engedélyezve van? (annyira nem biztonságos). TMáben beállított portot a routeren a nas belső ip-címre kell irányítani az ott beállított portra.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#5259) edeleny válasza Tonyk (#5258) üzenetére


edeleny
őstag

Másik táp? Pont ilyen dugóval? Nem mondom, hogy lehetetlen, de...... Majd széjjel nézek, van itt annyi lom!

Csak azért is kínoztam! 2,5 gigás tökmindegy mi, csak jöjjön. A PUTY-ban nézve a legkisebb CPU 9% körül, az átlag 18-25%, a legnagyobb kb 35%-volt. olyan 8 megával siklott le a cucc! Mindjárt nézek, valami nagy fájlt valahonnan.

Most akkor melyik titkosítás kell? Mert hogy az Allow encryption van. A RemoteGUI-ban ez a titkosítás tiltás néven fut!

UPnP! Őneki a NAS-ban kellene engedélyezni, a Routerben? Esetleg a Transmissionban? A Transmissionban uTP-van, az nincs engedve. A routerben igen, valahol pipáltam. A NAS is azt írja, hogy UPnP router megtalálva engedélyezve.

Az tiszta, hogy ha a transmissionba kézzel beállítok egy portot, mondjuk most a 59722-t, azt kell kinyitnom a routeren (és előtte van a modem!) Milyen belső IP? Most keresem, a routeren AX55, hol kell portot nyitni!

Profi vagyok nem? A kérdezésben! :(

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#5260) Tonyk válasza edeleny (#5259) üzenetére


Tonyk
veterán

Mert hogy az Allow encryption van.

Titkosítás engedélyezése-t jelenti

A RemoteGUI-ban ez a titkosítás tiltás néven fut!

De ugye nem a felirat sorrendje számít hanem,ami oda van írva.... :W

3 tm felület, 3 különböző sorrend, de a 3 funkció u.a.:

UPNP a router és a klines közötti protokoll. Tehát mindkettőben engélyezni kell, de én ezt nem tenném! Biztosnági rés, mivel bármi nyithat magának portot, annélkül hogy tudnál róla.
A uTP nem ez!

Milyen belső IP

Úhhh. Tényleg senki nincs a közelben, aki ért hozzá? Belső ip, ami a te hálózatodon létezik ip cím. pl.: 192.168.0.valami. A külső ip, az amit a szolágltatótól kapsz és a router kapja. A külső és belső ip miatt kell a portforward/portnyitás vagy az upnp közül valamelyik, hogy a külső ip-re érkező csomagok betaláljanak a megfelelő célhelyre (kliensre). Sarkosan: Mert ugye internet felől, jöhet adat befelé több helyre is (telefon, számítógép, másik telefon, notebook, nas, stb). A router így tudja, hogy a külső címére és egy ahhoz tartozó külső portjára érkező csomagot, melyik célgép (belső ip) melyik portjára kell küldeni.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#5261) galaxys80 válasza Tonyk (#5239) üzenetére


galaxys80
veterán

A titkosítás tiltásának nincsen biztonsági kockázata?
Vagy ez mire vonatkozik?

(#5262) Tonyk válasza galaxys80 (#5261) üzenetére


Tonyk
veterán

Két peer közötti kommunikáció titkosítására vonatkozik, persze ettől még az pl. az ip-k, átvitt adatmennyiség, stb látszanak.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#5263) warezandspam


warezandspam
csendes tag

Tisztelt Szerző!

Először is nagyon köszönöm ezt a tartalmas és részletes összefoglalót!
Szerettem volna privátban írni, de nem találtam ezt a lehetőséget, sőt még a szerző nevét sem - 'újoncként' biztosan én nem vettem észre valamit.

Ellenben lenne egy-két kérdésem, mert új vagyok a témában, és ez lenne az első ilyen jellegű eszközöm.

1.) Három különböző gépről (PC W7, PC W10, laptop W7) szeretném a jelenleg 3 db 'My Documents' mappát egy közös elérhető helyen tudni. Megoldható ezzel a kütyüvel, hogy ugyanúgy lássam, mint Windows alatt (a My Documents mappát), csak plusz biztonságot adjon?

2.) Mivel azt olvastam hogy ez a NAS saját ext4 formátumot használ, ha egy Windows alatt NTFS-ben formázott, teleírt 4TB-os HDD-t beleteszek, akkor bukom a tartalmát?

3.) Ugye jól vettem ki a leírásból, hogy elvileg bármilyen fájltípusokat tárolhatok a NAS-on, nem csak médiatartalmat (fotó, videő stb.)?

4.) Elnézést, ha nekem nem egyértelmű, de ugye lehetséges ezt a NAS-t ethernet/LAN kábelen keresztül az otthoni gigabites routeremhez bekötni, és nem csak USB-n keresztül?

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#5264) edeleny válasza warezandspam (#5263) üzenetére


edeleny
őstag

Szerintem en vagyok itt utánad a legnagyobb láma, pár dologra tudom a választ. Ha nem, majd kijavítanak.

4. Igen lehetséges,sőt hát ugy is kellene a gépeket összekötni. Nálam ugy van, hogy gigabites modem, router, switch. A switch a csillagpont, onnan megy szét minden. Saját tapasztalat, gigabites switch kell.

3, Igen azt teszel rá amit szeretnél.

2, Igen is és nem is. Ha bele teszed a HDD t, akkor ő azt csak úgy látja, ha leformázza. Viszont kintre, USB-re bármilyen formátumot elfogad.

1, Elmeletileg meg lehet csinálni. (nekem nem sikerült egyenlőre.) Biztonsagra nem tudom mire gondolsz, igazából az a biztonság, ha két merevlemez, RAID be kötve.

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#5265) Tonyk válasza warezandspam (#5263) üzenetére


Tonyk
veterán

Bár megválaszolták, de pár kieg. infó.:

1. Igen megoldható. Plusz biztonság, csak max nas oldalról eszközölhető, RAID-1-el, amihez két hdd kell, de, pl. vírus ellen ez sem fog megvédeni.

2. igen

3. igen

4. Nem, hogy lehetséges, de csak így lehetséges. USB-n ez nem megoldható (modjuk ezt nem is értem , hogy gondoltad).

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#5266) warezandspam


warezandspam
csendes tag

edeleny, Tonyk - köszönöm a válaszokat, és külön, hogy gyorsan jöttek! :)
Az USB-s kérdés csak azt bizonyítja, hogy tényleg nem értek a NAS-hoz. Mondjuk a post után még jobban utánaolvastam, és egyértelművé vált, hogy router/RJ45/LAN stb. menni fog. Félrevitt a két USB 3.0 csati a NAS326 hátulján - és hát routerhez lehet USB-n is kötni.

Köszönhetően a cikknek - és Nektek - megrendeltem.

Nagyon szeretném a 20 éves Outlook levelezést egy tárhelyen tudni (jelesül NAS326), egy 15GB PST fájlról beszélünk. Ha valakinek van ezzel tapasztalata, nagyra értékelném a segítséget a beállításokhoz. A cél, hogyha bármelyik 3 gép bebútol, akkor látható/nyitható/olvasható legyen a PST bármelyikről. Thanx!!!

[ Szerkesztve ]

(#5267) edeleny válasza Tonyk (#5260) üzenetére


edeleny
őstag

Nem, nem a sorrend, és tényleg így van. Ha a GUI-ban Titkosítás tiltás van, a NAS Transmission - ban, az Allow encryption. Ha bármelyiket valtoztatom, változik a másik is vele.

Melyiknek higgyek?

Egyébként ez a GUI volt az előző WDR3600 on lévő Transmissionon is. Ott jó volt a fordítás.

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#5268) Tonyk válasza edeleny (#5267) üzenetére


Tonyk
veterán

Akkor bele kell nézni a config fájlba és annak kell hinni ;).

#5266 warezandspam

A cél, hogyha bármelyik 3 gép bebútol, akkor látható/nyitható/olvasható legyen a PST bármelyikről.

Outookot gyűlölöm épp ezért nem is használom. De a PST fájlt átmozgatod a nasra. az Outlookban mindhárom gépen a PST helyének a NAS hálózaton megosztott helyét adod meg. Viszont egy PST 3 gépen való használata nem biztos, hogy egészséges, főleg, hogy ha két kliens akarja egyszerre használni!
Elképzehető, hogy az outlook ordítani fog, hogy hálózati helyről nem hajlandó dolgozni (Nem tudom, mint mondtam nem használom azt a sz@rt), ebben az esetben fel kell csatolni a gépekre állandó driveként a hálózati megosztást és azt használni. => paranccsorban (rendszergazda módban): net use z: \\nasneve\megosztás\ /persistent:yes

z: - a kívánt meghajtó betűjele
\\nasneve - a nas neve vagy ip-címe pl. \\enkicsinasom vagy \\192.168.1.10
\megosztás -- a megosztotás neve ahol a kívánt tartalom van. Pl. \kozos-meghajto\ vagy \kozos-meghajto\outlook\
/persistent:yes - Következő bejelentkezéskor is felépül a kapcsolat, amennyiben a nas megy. (nast nem kapcsolgatunk ki)

Így pl egy ilyet kell a PST helyének megadni: net use z: \\enkicsinasom\kozos-outlook\pst-helye\ /persistent:yes

Így lesz egy új Z: megahjtó a számítógépben. Kk. mintha egy új winchestert tettél volna a gépbe, csak itt a nasra mentődik és onnan olvasódik be minden adat.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#5269) Tonyk válasza Tonyk (#5268) üzenetére


Tonyk
veterán

helyesbítés:
"Így pl egy ilyet kell a PST helyének megadni:"
Azt szerettem volna mondani, hogy így kell létrehozni a megahajtót.
Az outlookban már csak z:\pst-fajlneve.pst kell felvenni (elgendő betallózni a Z-ről)

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#5270) warezandspam válasza Tonyk (#5268) üzenetére


warezandspam
csendes tag

KÖSZÖNÖM! (NAS-t ma rendeltem meg, várom a kiszállítást - de nagyon).

off: Elfogadom, hogy sz@r az Outlook (bár a keresője megfizethetetlen: a 20 évvel ezelőtti levelet is másodpercek alatt hozza jól megválasztott kulcsszó esetén), de van valami tipp(ed), hogy 30 e-mail accountot hogy kezeljek egy helyen, hogy írni is tudjak bármelyik domaines címmel (van köztük, freemail gmail, saját domain stb.)?

(#5271) edeleny válasza Tonyk (#5268) üzenetére


edeleny
őstag

Na, ha már helyben vagyunk!
Én is 3 gépet szeretnék feltenni a hálózatra. Hálózati meghajtó!
Az én gépemmel nincs hiba. Win11
Viszont a két másik nem akarja a hálózati meghajtót! (win10)

Látják a NAS-t, böngézőból tudok turkálni, látják a DLNA megosztást,tudok filmet nézni, de a sima mappa megosztást nem látják.

A windows nem tud csatlakozni írja normál esetben.
A parancssoros parancsra ez jött: "A munkahely vagy az intézmény biztonsági szabályzatai nem engedélyezik a megosztott mappák hitelesítetlen vendégként való használatát. Ezek a szabályzatok védik a gépet a nem biztonságos vagy kártékony hálózati eszközöktől."

A neten sem találtam még idáig megoldást.

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#5272) Tonyk válasza warezandspam (#5270) üzenetére


Tonyk
veterán

Én Thunderbirdöt használok a munkahelyen vagy 6 gmail, 2 office365, 3-4 saját domaines, de google maillel. De van, aki meg ezt utálja.

#5271 edeleny

smb v1 vagy smb v2 ?

Nincs 326-om, így nem tudom, hogy kapcsolható-e ez a beállítás, hogy melyiket használja, de elképzelhetőnek tartom, hogy smb v1 van bekapcsolva, a windows meg v2-t szeretne használni. Vagy átváltod a nasban, ha van ilyen lehetőség, vagy a win-ben engedélyezd az smb 1-et. +Bekavarhat valami olyan megosztás amit vendég fiókkal akarsz elérni , hitelesítési adatok nélkül. (Ilyet ha lehet, ne használj!)

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#5273) Tonyk válasza edeleny (#5271) üzenetére


Tonyk
veterán

:) Google-ba beírod, amit ide is írtál és az első találat:

"A munkahely vagy az intézmény biztonsági szabályzatai nem engedélyezik a megosztott mappák hitelesítetlen vendégként való használatát"

http://legyes.hu/hu/post/a-munkahely-vagy-az-intezmeny-biztonsagi-szabalyzatai-nem-engedelyezik-a-megosztott-mappak-hitelesitetlen-vendegkent-valo-hasznalatat/

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#5274) krealon válasza Tonyk (#5268) üzenetére


krealon
veterán

Kiváló leírás a
net use
használatáról, csak a
/user:<nasveve>\<felhasználónév>
opció maradt le.

(#5275) Tonyk válasza krealon (#5274) üzenetére


Tonyk
veterán

igazad, van , de ezeket úgy is bekéri az enter leütése után.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#5276) Ferrari fan


Ferrari fan
tag

Szaisztok!
Költözés után vagyok, új helyen Telekom a szolgáltató, sikerült bridge-be tenni az eszközüket, saját routert üzembe helyeztem.
Itt egy piros pont a szolgáltatónak, mert nem keleltt az ügyfélszolgálattal beszélni magam is meg tudtam csinálni az eszközük átállítását, ami meglepett. :)) :)
Viszont egyetlen egy bibi van amire nem tudok rájönni és ráment már egy napom és ebbe kérném a segítséget.
A Transmission (3.00) szerint zárva van a portja, míg, ha egy checker-rel megnézem nyitva. :F
Több port állítást csináltam hozzá egymás után,mindegyiknél ez van. (49000-66000 között random protokat megadva)
Kívülről elérem a többi szolgáltatást, a TM webui-t is a saját portján.
Csak bármilyen portot nyitok ki a routeren (Tp-link AX1800) a TM zárva látja, míg kívülről checkerrel megnézve (többel is) nyitva :F
IPV4 van csak a hálózaton IPV6 ki van kapcsolva. NAS fix IP-vel rendelkezik. Kipróbáltam a router tűzfala teljes kikapcsolását, nem segített. TM szolgáltatást a NAS-on többször leállítottam és újra elindítottam GUI és SSH-n keresztül is adtam meg portot(SSH esetében természetesn először szolgáltatást megállítva és miután megadtam a port számot, mentettem, majd elindítottam újra). :W
Előfordulhat, hogy a szolgálattó blokkol valamit?
Esetleg valamit én nézek be és kimarad valami?

[ Szerkesztve ]

(#5277) Tonyk válasza Ferrari fan (#5276) üzenetére


Tonyk
veterán

49000-66000 között random protokat megadva

65535 a max. 66000 nem lehet. :)

Checkerrel megnézed pl az egyel nagyobb vagy kisebb portot arra mit mond?
Jó ip-re forwardolod?
UPNP-t kikapcsoltad?

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#5278) Ferrari fan válasza Tonyk (#5277) üzenetére


Ferrari fan
tag

Bocsi elírtam :DDD 61600-ig és ez alatt.
Jó az IP igen, UPNP természetesen kikapcsolva

Checkerrel Open a status, Tm Closed bármit írok be.
Tulajdonképpen a költözés során a belső hálózat nem módosult IP címileg se port nyitásilag, csak azt vettem észre, hogy nem aktív a TM-be lévő torrentek, hanem passzívak és ezután kezdtem el változtatni a beállításokat portilag, meg amit lírtam az előbb

[ Szerkesztve ]

(#5279) Tonyk válasza Ferrari fan (#5278) üzenetére


Tonyk
veterán

Nem véletlenül NAT-olt ip-t kapsz?

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#5280) Ferrari fan válasza Tonyk (#5279) üzenetére


Ferrari fan
tag

De akkor a myzyxel.me-n keresztül nem kéne elérnem semmit, meg a többi porttal is ugyanaz lenne, sőt kívülről zártnak kéne látnom őket elméletileg, nem?

(#5281) Tonyk válasza Ferrari fan (#5280) üzenetére


Tonyk
veterán

De, de míg ezt beírtad, le is ellenőrizhetted volna, hogy pipa legyen az "ezt is megnéztük" mellett.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#5282) Ferrari fan válasza Tonyk (#5281) üzenetére


Ferrari fan
tag

Bocsi épp indulás volt vásárolni, köszi a segítséget továbbra is
IP 94.27.177.XX ez van a routerben is, ezt látom kint is.
Ez alapján nem vagyok NAT-olva + mert nem 100.xxx.xxx.xxx és Optikát az egyik válasz alapján nem NAT-olnak a Teleokmnál. [link]

[ Szerkesztve ]

(#5283) Tonyk válasza Ferrari fan (#5282) üzenetére


Tonyk
veterán

OK. De legalább ezt is megvan, mehetünk tovább.
Dobj már be egy screenshootot portforwardról és a tm idevágó beállításáról.
Transmissionben ugye nincs a port forwarding engedélyezése előtt pipa?

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#5284) thelastoth


thelastoth
csendes tag

Sziasztok!

Tegnap délutántól a TM 3.0 azt játssza, h se BH-ról se NC-ról se föl, se le - mintha nem érné el a trackereket.

Azt figyeltem meg, h másfelé működik a dolog és az egyetlen különbség az, h a többin a tracker UDP-n megy, mig a fenti kettőnél HTTPs. PortForward beállítva mint HTTP-re mind UDP-re.

Van bármi ötletetek, hogy lehetne tesztelni, h mi lehet a baj?

Köszönöm!

(#5285) Tonyk válasza thelastoth (#5284) üzenetére


Tonyk
veterán

PortForward beállítva mint HTTP-re mind UDP-re.

Akarod mondani tcp-re és udp-re! :F Portforward ugye nincs bekapcsolva a TM-ben.
Screenshoot a tm beállításokról és a portforwardról sokat segítene, hogy minden ok-e ott.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#5286) edeleny


edeleny
őstag

Én ezt a port nyitást feladtam!
Ugyan az, mint a kollégánál, zárva, vagy nyitva attól függ, hogy honnan nézem, de mivel jön és megy az adat, így igy veszett.

Amit viszont látok, Transmission olyan 60% krüli CPU terheléssel megy amikor 17-20 mega körül tölt le. 20 mega felett viszont gyordan nő a terhelés. Mivel a leállsok előtt láttam rajta 25-27 megás letöltést is, valószínűleg ez fagyasztotta meg!

Le van korlátozva 22 megára, remélem jó lesz! Amit még látok, és nem értek. A Transmission webes felületét nézve rettenetesen ugrál az adatforgalom. Akár 10 megát is mintavételezésenként!

[ Szerkesztve ]

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#5287) thelastoth válasza Tonyk (#5285) üzenetére


thelastoth
csendes tag

Persze - TCPre és UPDre :) Csak mar felrobbanok az idegtol... Tegnap meg siman szedtem a kolykoknek linux image-t, 2 ora mulva meg mintha elvagtak volna. Ill. probaltam mac alol, onnan siman megy, csatlakozik a https trackerekhez, csak a zyxeles orult meg valamiert.

settings.json-t is nezegettem ( na nem mintha tegnap barmit is reszeltem volna benne ), minden stimmelni latszik.

Ami meg erdekes, h transmission stop utan, bar nem tudok bejelentkezni GUI-n, de zyxel taskok kozott latom futni a daemont. Vagy ez BAU?

[ Szerkesztve ]

(#5288) Tonyk válasza thelastoth (#5287) üzenetére


Tonyk
veterán

Ez ok. Portforwardról is dobsz egy screenshootot?
Triviális kérdés, de volt már reboot? Ez a TM 3.0 honnét való?

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#5289) thelastoth válasza Tonyk (#5288) üzenetére


thelastoth
csendes tag

Elvileg az általad (?), 2020 év végén fordított verzió ez - ma biztos, ami biztos, újra is raktam. Újabbat nem találtam, de - tegnapig - ez is hibátlanul működött. Ez a verziója:

PortForwardot sem állítgattam, ha nem a router beállításra gondolsz, akkor elnézést :)

[ Szerkesztve ]

(#5290) Tonyk válasza thelastoth (#5289) üzenetére


Tonyk
veterán

Ok, de az 310,320,325 -ös szérival kompatibilis 100%-osan. 326-on megy, de nem ahhoz a soc-hoz készült.

Akkor a nas címe (static dhcp vagy fix-ipn 192.168.50.200)? Valamint elegendő csak a TCP port továbbítása.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#5291) thelastoth válasza Tonyk (#5290) üzenetére


thelastoth
csendes tag

Fixen 200. Próbáltam most csak TCP-vel, ugyanugy nem indulnak el :/ Lehet, akkor eddig volt szerencsém ezzel a builldel. Mi ilyenkor a legjobb megfejtés, mire visszaállni és hogy legyalulni ez a verziót?

(#5292) Ferrari fan válasza Tonyk (#5283) üzenetére


Ferrari fan
tag

Itt vannak a kért beállításokról a képek, ezeken kívül több port is be van állítva PLEX-hez, meg a TM web GUI-hoz is.
Látom összejöttünk páran :)

(#5293) Ferrari fan válasza thelastoth (#5287) üzenetére


Ferrari fan
tag

NAS-t indítottad már újra?

(#5294) Ferrari fan válasza Ferrari fan (#5292) üzenetére


Ferrari fan
tag

Annyit csináltam, hogy a PLEX portjára áttettem a TM-et, de ugyanúgy closed látja azt a portot is...fura....Visszaállítottam a képen láthatók beállításokra a dolgokat.
Elvileg a NAS-ra nem jött semmi frissítés, nem piszkáltam ezelőtt és ment költözés/szolgáltató váltás előtt.

(#5295) thelastoth válasza Ferrari fan (#5293) üzenetére


thelastoth
csendes tag

Nem is kevésszer :) Egyszeruen barmi, ami HTTP* trackert használ, most maximum "updating"-ig jut a TM-ben ( és ez sem igaz, az egyik NC torrent egyszercsak elindult egy rövid időre, aztán le is állt - de valami történt ). Fogalmam nincs, hogyan tovább.

(#5296) Ferrari fan válasza thelastoth (#5295) üzenetére


Ferrari fan
tag

Érdekes...Ki a net szolgáltatód?

Én csak NC-ről töltök és csak annyi van, hogy passzív vagyok jelenleg az eddigi aktív státusz helyett. Ami érdekes, hogy amit eddig letöltöttem a költözés alatt, az aktívként mutatja, amit pedig költözés után töltök passzív.

(#5297) thelastoth válasza Ferrari fan (#5296) üzenetére


thelastoth
csendes tag

Digi. Eddig hibátlan volt, nem értem...

(#5298) RoyBatty


RoyBatty
aktív tag

Fura. Próbáld meg úgy, hogy a "Use port forwarding from my router" pontot beikszeled, nálam úgy van és minden működik.

(#5299) Tonyk válasza RoyBatty (#5298) üzenetére


Tonyk
veterán

Ehhez UPNP-t kellene kapcsolni a routerben.
Ami viszont annyira nem jó ötlet, mert bármi, bármikor portot nyitogathat magának, úgy hogy fogalmad sincs róla.

Én inkább egy router resetet tartanék jó ötletnek!

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#5300) thelastoth válasza Tonyk (#5299) üzenetére


thelastoth
csendes tag

Csak nem hagy nyugudni :D Közvetlenül feltoltam TM-et a routerre Asus Merlin alá, és megy. Látja a trackereket, ugyanazokat, amiket "egyel arrébb", nyitott portok mögött a NAS nem. Újrahúztam a routeren a FWt is, hátha meg fog valamit - semmi.

Lamer kérdés - TM logban lehet olyan releváns infó, ami árulkodhat h mi a pék fasza baja van?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.