Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#6101) Joshi válasza zszabika (#6100) üzenetére


Joshi
titán

Végig ott volt előttem. :D Köszi. :R
Volt EXT partícióm de meghülyült tőle a telefon jobbnak láttam mellőzni.

[ Szerkesztve ]

(#6102) zszabika válasza Joshi (#6101) üzenetére


zszabika
aktív tag

Még annyit hozzátennék,hogy azt a beállítást érdemes "Automatikus"-on hagyni,mert ha pl. telepítesz egy widget-et az SD-re,akkor nem fog működni nagy valószínűség szerint. :N

Utólag mozgasd át amiket enged,szerintem ez a legtutibb megoldás. :)

[ Szerkesztve ]

"Ha meztelenül futsz egy fa körül 80km/h sebességgel,lehetségessé válik,hogy megb''zd saját magadat." Albert Einstein

(#6103) barnam_ válasza apeelme (#6087) üzenetére


barnam_
nagyúr

"Our goal is to provide continued support to all CM7 devices back to the QSD8250 series of devices such as the Nexus One."

Mi lesz Boonen007-el, ICS nélkül? ;]
Amúgy abszolút megértem őket, a 2.3.7 szerintem a csúcs, amit egy ARMv6-os prociból ki lehet préselni.

[ Szerkesztve ]

(#6104) hjanos1 válasza barnam_ (#6103) üzenetére


hjanos1
senior tag

Na miben fogadjunk, hogy lesz ICS Blade-re is?
A droid1-et dobták, de a Blade-ről nem írtak, hogy ne lenne, úgyhogy lesz.
Egyébként próbáltam már ICS-t a telón, még pár dolgot kijavítanak benne és szvsz egész használható lesz. :C

The Factory Must Grow

(#6105) apeelme válasza hjanos1 (#6104) üzenetére


apeelme
addikt

(#6103) Aggregátor: +1 csatlakoznék a kollégához, és megerősítem... :C nagyon is használható lesz az... ;) egyébként ezt láttad?

[ Szerkesztve ]

(#6106) barnam_ válasza hjanos1 (#6104) üzenetére


barnam_
nagyúr

Nekem az azt jelenti, hogy Snapdragon-ig van support, alatta nem. De legyen igazad :)
Szkeptikus vagyok azzal kapcsolatban, hogy "pár dolgot kijavítanak, és használható lesz". CM7-nek is kellett vagy fél év, mire használható (szinte bugmentes) lett.

(#6105) apeelme: olvastam, de időm nem volt kipróbálni, utána meg feledésbe merült. Ez mit csinál? Folyamatos lesz az átmenet a fényerő szintek között? Nekem így van beállítva, megvagyok vele elégedve.

(#6107) apeelme válasza barnam_ (#6106) üzenetére


apeelme
addikt

igen, sokkal simább lesz...ha megvagy vele elégedve akkor jó...

(#6108) kelzsoca válasza barnam_ (#6106) üzenetére


kelzsoca
félisten

Különösen én sem lepődnék meg azon, ha az ARMv6-os SoC-al szerelt gépek nem lennének supportálva tovább :)

https://vertigostore.eu

(#6109) marec1122


marec1122
senior tag

sziasztok

van egy problémám a gps-el kapcsolatban. amikor elindítom a navigációt nem jelenik meg a gps ikon felül és nem is határozza meg a helyzetemet. Annak előtte megjelent az ikon bár elég ujj úgyhogy még nem probáltam ki élesben a gps t.

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#6110) latis666


latis666
aktív tag

Ha valakinek van rám szabad kapacitása képben van navigációval kapcsolatban bladen és nekem is segítene, privátban írjon rám kérem. Előre is köszi

(#6111) raytrace


raytrace
csendes tag

Sziasztok!
Root-olni akarom a ZTE Blade-emet, de nem sikerül :(
A teló telenoros , gen2-es és gyári 2.2.2-es firmware verzió van rajta
Nos a kérdésem a következő: létezik megoldás csak a root-olásra (temporary root), mert nem akarom véglegesen.
Ha tud valaki egy használható eljárást a rootolásra az írja már le légyszíves, mert amiket itt-ott találni azzal nekem nem megy pl.: z4root, universal androot. Pedig sokat olvasgattam, de ezekkel nem tudtam megoldani a root jogot.
Válaszokat előre is köszönöm!

(#6112) baal-amiga válasza raytrace (#6111) üzenetére


baal-amiga
senior tag

Próbáld ezzel a z4roottal.

"God is dead" - Nietzsche, 1882 - "Nietzsche is dead" - God, 25 August 1900 ------ > Eladó óráim HA-n: https://shorturl.at/zHJW8

(#6113) raytrace válasza baal-amiga (#6112) üzenetére


raytrace
csendes tag

köszi a gyors választ, de az általd linkelt z4root-al sajnos nem müxik, nem kapok root jogot és ráadásul ha feltelepítem és rányomok a temporary root-ra, akkor a 42mega internal memory-bol marad 18mega, szal nem tudom mit csinál, de nem azt amit kéne

(#6114) baal-amiga válasza raytrace (#6113) üzenetére


baal-amiga
senior tag

A z4rootnál többen panaszkodtak erre, én nem emlékszem, ilyesmire -vagy csak nem figyeltem. Nézz szét modacon, ott van blade-re, az tuti megy.

"God is dead" - Nietzsche, 1882 - "Nietzsche is dead" - God, 25 August 1900 ------ > Eladó óráim HA-n: https://shorturl.at/zHJW8

(#6115) apeelme válasza raytrace (#6113) üzenetére


apeelme
addikt

azzal ugye tisztában vagy a Temporary Root-ra tapizáskor eltelik kb.30-40másodperc, mire végez???

(#6116) dragon1993


dragon1993
őstag

Közvélemény kutatás
Szeretnénk felmérni ki milyen romot használ , kérlek válaszoljatok.
LINK

[ Szerkesztve ]

(#6117) domerator válasza latis666 (#6110) üzenetére


domerator
veterán

Ha senki nem írt volna eddig, akkor mondd, mit kérdeznél navival kapcsolatban.

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#6118) raytrace válasza apeelme (#6115) üzenetére


raytrace
csendes tag

igen... már próbáltam temporary root-ra tapi és eltelt egy kis idő, de sajna nem lett root jogom.
és a permanent root esetleg működik és ha meggondolom magam visszatudom csinálni unRoot?

(#6119) mpierre válasza dragon1993 (#6116) üzenetére


mpierre
veterán

F@szbúk :((( , így kihagyom, amúgy First Strike.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#6120) apeelme válasza raytrace (#6118) üzenetére


apeelme
addikt

"...rányomok a temporary root-ra, akkor a 42mega internal memory-bol marad 18mega..."
ezt nem értem...ez hol jelenik, vagy hogy nézed meg, mikor, mivel? z4root-nak mennie kell azzal is amit korábban linkeltek...törölj még alkalmazást hogy kicsit több helyed legyen, és úgy próbáld a temporaryt...de a törlések után mindenképp rebootolj!

[ Szerkesztve ]

(#6121) dragon1993 válasza mpierre (#6119) üzenetére


dragon1993
őstag

Ma már mindenki facebookozik talán többen is használják mint a lapot de akkor a következő szavazást a lapra testem.

SZerintem is egy **** a facebook.

(#6123) TRob1 válasza dragon1993 (#6121) üzenetére


TRob1
veterán

"Ma már mindenki facebookozik" - Hát én nem, és így is kitűnően érzem magam, sőt...

(Írj be 1et az alap CM-hez :D)

¤ R'n'R ¤

(#6124) Chosen


Chosen
addikt

Sziasztok!

Blade-ben van HTML5 támogatás a gyári böngészővel?

(#6125) raytrace válasza apeelme (#6120) üzenetére


raytrace
csendes tag

nos a lényeg, hogy a temporary root nem működik és az internal memory-s dolog csak egy másodlagos észrevétel a z4root progival kapcsolatban (hogy miért kajál ennyi belső memóriát?).
köszi a tippeket, a hellyel nincs gondom, de ha törölgetnék is és temporaryt csinálnék, akkor utána miért is kéne rebootolnom? tudtommal akkor elveszítem az ideiglenes root jogot, amit nem is kaptam meg, szal ez ellentmodás

(#6126) apeelme válasza raytrace (#6125) üzenetére


apeelme
addikt

ahhzo képest hogy gondod van elég önállóan döntöd el hogy mi miért is ellentmondás... a kérdésre sem válaszolsz...
még egyszer utoljára:

1.innen letöltöd a z4root-ot, feltelepíted.
2. USB hibakeresést kapcsold be ha nincs!
3. Indítsd el a z4root -ot és nyomd meg a “Temporary Root” gombot, és várj amíg a képernyő közepén meg fog jelenni hogy: kép

[ Szerkesztve ]

(#6127) baal-amiga válasza raytrace (#6125) üzenetére


baal-amiga
senior tag

Ahogy apeelme mondja. Temporary roottal megadod a root jogot, aminek kell, azt' viszonlátázs. Ha meg cw miatt kell a root, nem tökmindegy, mennyit kajol, ha rootolt főzött romot teszel föl? (Feltéve, ha ezért kell.)

"God is dead" - Nietzsche, 1882 - "Nietzsche is dead" - God, 25 August 1900 ------ > Eladó óráim HA-n: https://shorturl.at/zHJW8

(#6128) raytrace válasza apeelme (#6120) üzenetére


raytrace
csendes tag

válasz a kérdésedre:
amikor megcsináltam az általad is leírtakat (z4root - temporary root) és láttam is a képet, de valójában nem lett root jogom, mert amihez root jog kellett volna azt nem tudtam végrehajtani. továbbá észrevettem hogy a telefon belsőmemóriája mennyire megcsappant 42MB-ból maradt 18MB miután lefuttattam a temproot-ot, ezt pedig a beállítások/SD kártya, USB meghajtó és telefon memória/Szabad memória résznél láttam.
köszi, hogy még1x leírtad hogyan kellene megcsinálni, de én igazából azért is kérdeztelek titeket, hogy van e valami más megoldás, mert nálam ez a módszer nem működik

(#6129) apeelme válasza baal-amiga (#6127) üzenetére


apeelme
addikt

már csak azért is érdekes amit ír mert nem tudom honnan szedi azt a memória adatot, mivel:
- z4root - 1,14MB foglal a telón (a linkelt verzió)
- futás közben 8,2MB-ot használ jelenleg

(#6128) raytrace : szóval onnan... :F

mert amihez root jog kellett : mi az?

[ Szerkesztve ]

(#6130) raytrace válasza baal-amiga (#6127) üzenetére


raytrace
csendes tag

root jogot csak ideiglenesen akarok, hogy kipróbálhassak pár programot, amihez root jog kell

nem szeretnék rom-ot vagy bármit is csinálni a telefonnal, szeretném, ha gyári maradna szal ha kell akkor unroot-olni is tudjam ill. hát ha temproot, akkor csak reboot kell és minden vissza áll.

(#6131) dombila válasza raytrace (#6128) üzenetére


dombila
senior tag

Melyik program nem kap root jogot a fenti kép után? Miből gondolod, hogy nincs root jog, mit nem tudtál végrehajtani? Lehet, hogy nem is root problémád van. Mert a kép szerint lefut simán a z4root - ezt konkrétan eddig egyébként nem írtad.

(#6132) RockHaRD


RockHaRD
addikt

Hogy állnak most a főzött romok blédre?

Én még Sweet Dreams 5-t használok, amit azóta töröltek hungariandroidról. Van azóta vmi jobb rom esetleg?

(#6133) raytrace


raytrace
csendes tag

tényleg sikerült, csak én marha nem lőttem ki azt a progit (file manager), amihez a rootjog kell és ezért azt közölte velem hogy nem root-olt a készülék
köszönöm mindenkinek: baal-amiga, apeelme és dombila a gyors válaszokat és hogy általatok rájöttem a hülyeségemre :)

(#6134) dragon1993 válasza dragon1993 (#6121) üzenetére


dragon1993
őstag

Hoppá a szinte szó kimaradt.

*Ma már szinte mindenki facebook-ozik.
Ezentúl sima lapon lesz a szavazás.

(#6135) Joshi


Joshi
titán

A Blade tud vezérelni DLNA készülékeket? :U

(#6136) mgTerminator válasza Joshi (#6135) üzenetére


mgTerminator
veterán

Tudtommal csak wifin való "fájlmegosztás" tehát csak szoftveres…

(#6137) Fóti


Fóti
csendes tag

hello

ma voltam szervízbe a blademmel mert nem jeleníti meg a képeket az albumban,azt mondták h frissítsem a szoftvert, de nem nagyon jön össze mert ha rádugom a gépre nem érzékeli és nem tudom csatlakoztatni :O tiszta ideg vagyok:D jah és most elkezdett egyfolytába merülni is..Segííííjetek! :)

(#6138) Joshi válasza mgTerminator (#6136) üzenetére


Joshi
titán

TV vagy asztali lejátszó távirányítására gondolok mondjuk a gyártó Marketes szoftverével. :U

(#6137) Fóti: lehet hogy a memóriakártya szarakodik, ha van másik kártya próbáld meg azzal. Ha nincs másik akkor vedd ki és formázd le újra FAT32-re.

[ Szerkesztve ]

(#6139) mgTerminator válasza Joshi (#6138) üzenetére


mgTerminator
veterán

A telón a marketben csak olyan progikat látsz ami kompatibilis a telóval ;)

(#6140) xSide


xSide
őstag

Nálam anno 24 megát foglalt el (adat), ez függ a telapitett alkalmazásoktól...
Én töröltem a beállitások/alkalmazások/z4root adatoknál, anno a move2sd enabler miatt raktam csak fel egyes alkalmazások memkarira helyezése miatt!
Azóta már egyszerübbnek látom a főzött romokat felrakni és bánom hogy oly sokat szenvedtem az ideiglenes root (telefon kikapcs, új appok stb.) miatt több hónapig:)

[ Szerkesztve ]

(#6141) Fóti válasza Joshi (#6138) üzenetére


Fóti
csendes tag

Már egyszer leformáztam Fat32 re de ugyanúgy nem jelenítette meg és mostmár a fél órája 5%on van a töltöttségi szint és ha leveszem töltőről akk egyből merül...

(#6142) Joshi válasza Fóti (#6141) üzenetére


Joshi
titán

Milyen rom van fent?

Ja és korábban már csatlakoztattad a PC-re a telót? A ZTE driver fent van a PC-én? EXT partíciót használtál/használsz jelenleg is?

[ Szerkesztve ]

(#6143) Fóti válasza Joshi (#6142) üzenetére


Fóti
csendes tag

gyári 2.2 Tmobilos rom és igen korábban csatlakozott csak most szórakozik velem.,ű.a driver is fent van:S

(#6144) Joshi válasza Fóti (#6143) üzenetére


Joshi
titán

Akkor tényleg már csak a Gyári adatok visszaállítása segíthet, ha ezzel se oldódik meg a probléma akkor mindenképpen add be szervizbe. Az adatok visszaállításakor minden adatod törlődni fog még a névjegyzék is erre figyelj. A visszaállítás után kapcsold ki a telót és vedd ki az akksit pár sec-re.

(#6145) Fóti válasza Joshi (#6144) üzenetére


Fóti
csendes tag

Teljesen lemerült a teló remélem tölt majd egy kicsit és megtudom csinálni:) köszönöm a segítséget!:)

(#6146) Razor_alpha


Razor_alpha
tag

Tárgytalan.

[ Szerkesztve ]

(#6147) oris válasza Joshi (#6138) üzenetére


oris
aktív tag

Ezt használom: Eyecon

"Nagyon ritka az ember, akinél a szavak teljesen fedik az élet valóságát. Talán ez a legritkább tünemény az életben." Márai

(#6148) marec1122


marec1122
senior tag

sziasztok

van egy problémám a gps-el kapcsolatban. amikor elindítom a navigációt nem jelenik meg a gps ikon felül és nem is határozza meg a helyzetemet. Annak előtte megjelent az ikon bár elég ujj úgyhogy még nem probáltam ki élesben a gps t.

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#6149) apeelme válasza marec1122 (#6148) üzenetére


apeelme
addikt

a GPS ikon az állapotsoron csak akkor fog megjelenni ha olyan alkalmazást indítasz el ami használja a helyzetmeghatározást.
egyszerűen ki tudod próbálni hogy jó-e, szedd le ezt az alkalmazást Market-ből, kapcsold be a beállításokban a GPS-t, és indítsd el az alkalmazástt, menj ki a szabadba hogy minél hamarabb megtalálják a műholdak a pozíciódat...
én - és még sokan mások is - mindenkinek azt tanácsolom hogy a beállításokban lévő GPS használatát soha ne kapcsolja ki, felesleges mert akksit nem spórolsz vele, viszont így viszonylag hamarabb talál műholdakat...

(#6150) RockHaRD


RockHaRD
addikt

?

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.