Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#6151) domerator válasza apeelme (#6149) üzenetére


domerator
veterán

:R :R ... így van!

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#6152) balpeter04


balpeter04
aktív tag

Sziasztok!

Ha én egy ROM zip fájljából a system/app mappából kitörlök néhány .apk fájlt, akkor azok a programok nem fognak feltelepülni? Ha kitörlök néhány ilyen programot akkor a recoveryben lefut a frissítés hibátlanul, vagy valamilyen hibával ki fog dobni?

Szóval egyszerűn, ha én kitörlök a zip-es ROM-ból néhány apk fájlt, akkor azzal nem teszek kárt a ROM-ban? Minden ugyan úgy fog működni?

(#6153) Kicsirics77 válasza balpeter04 (#6152) üzenetére


Kicsirics77
veterán

elméletileg nem települnek a kitörölt .apk-k és hiba nélkül le is kell futnia

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#6154) marec1122 válasza apeelme (#6149) üzenetére


marec1122
senior tag

köszönöm szépen a segítséget.

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#6155) hekmi


hekmi
tag

Üdv!
Valaki tudna olyan alkalmazást, ami mutatja, hogy mi használja a netet, és mennyit? Csak mert a 3g watchdog minden frissítésnél kb 0,05 megával többet mutat, és nem tudom mitől... Eddig nem volt ilyen probléma, amióta fent van a Big_Daddy_III :(

[ Szerkesztve ]

(#6156) apeelme válasza balpeter04 (#6152) üzenetére


apeelme
addikt

csak NAGYON nem mindegy hogy mit akarsz törölni!!!

(#6157) agabe


agabe
addikt

2 napja folyamatosan olvasom a fórumot,az xda-t, a hungandroid.com-ot, és köszönet minden hasznos tanácsért, a kiváló romok-ért a befektetett munkárét :R
Jelenleg a godfather-t használom.
Persze beletettem a számomra szükségesnek vélt appokat. Remekül fut, a proci bírná a 729MHz-et is (de minek), és mivel szinte csak telefonálásra kívánom használni ezért elég a 480MHz is maxnak, mert így is jó a rendszer sebessége.
Két dologról nem sikerült eddig infót szereznem csupán olvasás által.

Az egyik, hogy a naptár a facebookkal nem szinkronizál...legalábbis nem tudom benne felvenni a facebook accountot csak a gmail van benne, és nem kínál fel több lehetőséget, pedig más készüléken ez működik (mondjuk azon 2.3.5 -ös rom van nem tudom talán az lenne az oka :F ), és igen hasznos, hogy láthatóak az ismerősők szülinapjai pl.

A másik a wifi hotspot. Működik jól alapjáraton, de amikor a képernyő lekapcsol, akkor (bár a wifi szórás megmarad) adat nem jön már rajta másik készülékre (egy kis tablet amin a 2.3.5-ös android fut), azaz valószínűleg a 3G lekapcsol. Nem találtam még meg, hogy ezt hol tudom életben tartani , pedig feltételezem nem kell a képernyőnek is folyamatosan mennie ha hotspotként üzemel épp.

(#6158) agabe válasza balpeter04 (#6152) üzenetére


agabe
addikt

Ha nem rendszeralkalmazásról van szó (én is törölgettem már pár dolgot ami nem kellett, meg betettem mást ami igen), akkor nem lesz probléma, csak tuti tudd mit törölsz... ahogy ezt előbb apeelme is sugallta.

[ Szerkesztve ]

(#6159) balpeter04 válasza apeelme (#6156) üzenetére


balpeter04
aktív tag

Nem konkrétan Blade-ről van szó, hanem egy tablet romjáról! A kínai alkalmazásokat akarom kidobálni, mert nem akarok a root-al szórakozni!

Természetesen a rendszeralkalmazásokhoz hozzá sem nyúlok (pl.: Settings.apk, Market.apk stb.)!

(#6158) agabe: Igen köszönöm, rendszeralkalmazásokat semmiféleképpen nem törlök! Köszönöm mindkettőtöknek a választ! :R

[ Szerkesztve ]

(#6160) Ochocinco46


Ochocinco46
aktív tag

üdv
működik a telo, minden rendben egy kivétellel. pár hete vettem észre, hogy ha beállitok egy ébresztöt a kijelzön látom h ébreszt de nincs hangja... ha rezgést IS beállitom akkor meg csak rezeg. Egy évig jo volt. Valami ötlet, hogy mi állíthatódhatott el, vagy másnak is volt e már ilyen. (természetesen hangerő 100%, nincs késleltetés, ...)
köszi

(#6161) Kicsirics77 válasza Ochocinco46 (#6160) üzenetére


Kicsirics77
veterán

próbáld meg másik ébresztőhangal

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#6162) ebay11


ebay11
csendes tag

Üdv Fórum!

Csak annyi lenne a kérdésem: van-e vmilyen trükk a ZTE Blade-en a GPS pozícionálás meggyorsítására?
Anno winmo alapú pda esetében jól működött a quick gps program, ami gps almanach-ot töltött le a netről.
A market-en vannak GPS booster, gps opt programok, de semmit se érnek.

Köszönöm

(#6163) apeelme válasza ebay11 (#6162) üzenetére


apeelme
addikt

13 hozzászólással előbb írtam le...ne kapcsold ki a GPS-t a Beállításokban! Átlagosan nekem 5.emeleti panel szobában(!!!) 4-5 másodperc alatt talál pozíciót, mindenféle extra opció és alkalmazás nélkül...na jó legyen 10másodperc...ezen még gyorsítanál?

(#6164) Fóti válasza Joshi (#6144) üzenetére


Fóti
csendes tag

Megcsináltam a gyári visszaállítást és letöltött néhány frissítést aztán megnyitottam talán a fájlkezelőt és újraindult aztán csak a boot animáció töltődik be, jah és csak töltővel kapcsol be a teló:S

(#6165) ebay11 válasza apeelme (#6163) üzenetére


ebay11
csendes tag

ne kapcsold ki a GPS-t a Beállításokban!

és hány darab tartalék akkut hurcoljak magammal emiatt?
mert az aktív gps úgy szívja az akkut szinte mint a wifi.

(#6166) Chosen válasza Chosen (#6124) üzenetére


Chosen
addikt

Valaki? (#6124)

(#6167) apeelme válasza ebay11 (#6165) üzenetére


apeelme
addikt

tényleg??? ezek szerint 0-24ben navigálsz vagy mi?

tudod mikor aktív a GPS? elárulok egy titkot, csak akkor ha használsz valamilyen helyzetmeghatározó alkalmazást...

(#6168) Ochocinco46 válasza Kicsirics77 (#6161) üzenetére


Ochocinco46
aktív tag

hiába állítok be más ébresztőhangot, csak rezeg. esetleg egy gyári beáll. visszaállitása segithetne?

(#6169) Kicsirics77 válasza Ochocinco46 (#6168) üzenetére


Kicsirics77
veterán

meg lehet próbálni.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#6170) Ochocinco46 válasza Kicsirics77 (#6169) üzenetére


Ochocinco46
aktív tag

sikerült, köszi

[ Szerkesztve ]

(#6171) apeelme válasza Chosen (#6166) üzenetére


apeelme
addikt

hát, ezt találtam neked, elvileg 2.0-tól van támogatás:

Android 2.0 Platform Highlights

Browser

Refreshed UI with actionable browser URL bar enables users to directly tap the address bar for instant searches and navigation.
Bookmarks with web page thumbnails.
Support for double-tap zoom.
Support for HTML5:
-Database API support, for client-side databases using SQL.
-Application cache support, for offline applications.
-Geolocation API support, to provide location information about the device.
-<video> tag support in fullscreen mode.

vagy mégsem?

[ Szerkesztve ]

(#6172) ebay11 válasza apeelme (#6167) üzenetére


ebay11
csendes tag

én csak azt tudom hogy meddig tart ki az akku gps-el és meddig anélkül
ezért erősen ódzkodom tőle

(#6173) hjozsi válasza ebay11 (#6172) üzenetére


hjozsi
tag

Én azt tapasztaltam, ha nem fut olyan alkalmazás ami használná a gps-t akkor az akku idő nem nő látványosan hiába van bekapcsolva. Nekem a g:hu szokta hajtani a háttérben ha csak a home gombbal lépek ki belöle és nem lövöm ki.

(#6174) apeelme válasza ebay11 (#6172) üzenetére


apeelme
addikt

rendben, nem muszáj elhinni amit írtam, pedig tény...ez egyébként állandóan visszatérő téma, és sokan gondolják úgy ahogy te is...majd ahogy mindig is lenni szokott a hozzáértő társaim is megintcsak igazolják hogy helytelen a feltevésed...azon viszon érdemes lenne elgondolkozni hogy ha bekapcsolt GPS-el jobban merül, akkor az azért van mert olyan "háttérben futó" alkalmazások vannak feltelepítve amik ezt használják állandóan, vagy bizonyos időközönként ilyenek a nagy sikerű időjárás widgetek stb...hidd el hogy a jelentős akku merülésed NEM közvetlenül a Beállítások - Hely és biztonságnál lévő GPS használatának bekapcsolása miatt van!

azért érdekelnének az általad felvetett akkuidők!

[ Szerkesztve ]

(#6175) hallerlaller válasza Psychonaut (#5999) üzenetére


hallerlaller
addikt

na, eladtam, csak az a gond hogyezzel a rommal meg nem megy a wifi. mit csináljak tptzem meg megint? vagy rakjak rá neki recoveryt azt fel egy másik rom?

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#6176) gytallian


gytallian
tag

ebay11-nek:
Hogy ne csak egy ember mondja: TÉNYLEG nem merül gyorsabban. Nem tudom mikor kapcsoltam ki utoljára. Annak oka van, ha nálad mégis.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gytallian

(#6177) Psychonaut válasza hallerlaller (#6175) üzenetére


Psychonaut
addikt

Nekem tokeletesen megy vele a WiFi. Peldaul most is itthon. ;)

(#6178) apeelme válasza hallerlaller (#6175) üzenetére


apeelme
addikt

a "nem megy a wifi" igencsak tág fogalom, pl a telón be sem lehet kapcsolni, be lehet kapcsolni de nem csinál semmit, be lehet kapcsolni és talál egy csomó kapcsolatot de nem lehet rá csatlakozni, be lehet kapcsolni és a kapcsolatok között csak az nem szerepel ami kellene...ésatöbbiésatöbbi! mer ugye lehet a router is x@r!

(#6176) gytallian: +1

[ Szerkesztve ]

(#6179) hallerlaller válasza apeelme (#6178) üzenetére


hallerlaller
addikt

na most találkozok vele megint, mert a régi rommal biztos hogy jó volt, max visszaveszem azt meghirdetem. reco felrakás az ugyanúgy működik mint régen? nem lett ezzel az eljárással gen3 belőle?

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#6181) TRob1 válasza ebay11 (#6165) üzenetére


TRob1
veterán

Mióta megvan a telefon (január) még nem volt kikapcsolva a gps. Lehet hogy ezért bír csak 3-4 napot az akku? :DDD (Semmit nem fogyaszt, ha nem megy olyan app, ami használja)

¤ R'n'R ¤

(#6182) spuros válasza TRob1 (#6181) üzenetére


spuros
őstag

Persze mert alig mered használni nehogy leessen és berepedjen a kijelzője (meg nem tudom mik voltak még)..((:

(#6183) Psychonaut válasza spuros (#6182) üzenetére


Psychonaut
addikt

Fiokban/vitrinben tarolja. :K

(#6184) #19617792


#19617792
törölt tag

első karcok a Blade kijelzőjén, farmerzsebben tok, fólia nélkül hordva, semmi mellette és megkarcolódott két helyen a kijelző, függőleges, pici karcok, alig látni...

(#6185) kelzsoca válasza #19617792 (#6184) üzenetére


kelzsoca
félisten

Magától nem karcolódik fel, nem azért lehet mert nem iOS vagy WP7 fut rajta? ;] :DDD

https://vertigostore.eu

(#6186) Mr.C


Mr.C
őstag

Tiszteletem!
Valaki tudna linkelni egy megbíthazó gen2-es recovery image file-t?
előre is köszönöm!

sudo rm -rf /*

(#6187) #19617792 válasza kelzsoca (#6185) üzenetére


#19617792
törölt tag

most mi va'? :DDD áhh, nálam még a gorilla glassos csodák is megkarcolódnának. :DDD

(#6189) Mr.C válasza #40993792 (#6188) üzenetére


Mr.C
őstag

:R

sudo rm -rf /*

(#6190) Razor_alpha


Razor_alpha
tag

Ismerősnek tettünk fel romot (romokat)
Godfather alatt az SPB player egyszerűen nem tölt be, újra is húztuk, nem kezd bufferelni extenzív idő alatt sem, nálam pedig eddig az összes romon működött, és godfatheren továbbra is megy - próbáltunk több féle verziót felrakni, egyik másikban hang elindul más nem, felraktuk azonos lejátszókat is azok mennek rendesen.
Aztán felraktuk szezsó egyik vanilliáját, azon minden beállítás nélkül ment.
Mitől függhet ez? Gondoltam rá, hogy valamelyik render chipben különbözik ami kevésbé ideális a media**.so filenak, de mivel buffert sem kezdi, csak a hangot játsza ezt kihúztam.
Valakinek ötlet? :)

(#6191) mgTerminator


mgTerminator
veterán

A T-és stock romot hogy lehet visszavarázsolni a telóra?

(#6192) kungzi


kungzi
veterán

úgy tűnik én is megválok szeretett blademtől :((

(#6193) Psychonaut válasza mgTerminator (#6191) üzenetére


Psychonaut
addikt

1, exe (lasd elso hsz)
2, TPT (lasd hungariandroid forum)

(#6194) baal-amiga


baal-amiga
senior tag

Ma apk fájlt szerettem volna küldeni bluetoothon, de filekezelőből nem ajánlotta fel, egyből email csatolmányba tolta. Nyáron, másik rommal emlékeim szerint probléma nélkül ment a dolog. Mi lehet a gond? Ha átnevezem, akkor küldi, de nemá'. The Godfather rom. Ötlet?

"God is dead" - Nietzsche, 1882 - "Nietzsche is dead" - God, 25 August 1900 ------ > Eladó óráim HA-n: https://shorturl.at/zHJW8

(#6195) szezso15 válasza kungzi (#6192) üzenetére


szezso15
addikt

És mire váltasz, hogy ilyen morcos vagy? :)

*Hajrá Loki!* i15+

(#6196) kungzi válasza szezso15 (#6195) üzenetére


kungzi
veterán

kipróbálom a wp7 telefont. htc hd7 lesz

nem vagyok morcos, csak fájó szívvel válok meg tőle :D

[ Szerkesztve ]

(#6197) shagy


shagy
tag

TPT-s partícionálás után recoverybe lépve látom h valóban csak 3.0....
Értelemszerűen nincs rom a telefonon.
Előtte már telepítettem már romot. Ezzel a pcvel. Elvileg van driver stb.
Ha töltök pl egy 4.0.1-est, akkor azt lehet ebből a 3.x-es recoveriből feltenni?

- shagy

(#6198) shagy válasza shagy (#6197) üzenetére


shagy
tag

egyáltalán foglalkozzak a kérdéssel romtelepítés előtt most?

- shagy

(#6199) szezso15 válasza kungzi (#6196) üzenetére


szezso15
addikt

Az jó gép, grat hozzá! :R
Bár hardveresen ugyanaz, mint a HD2, csak más a formája...:P

szerk.: Gugli...;)

[ Szerkesztve ]

*Hajrá Loki!* i15+

(#6200) apeelme válasza shagy (#6197) üzenetére


apeelme
addikt

idéznék a tpt partíciónálás leírásából:

"Recovery-t is ajánlatos frissíteni, mondjuk a 4.0.0.5-ös verzióra!"

ha esetleg nem rendelkezel vele akkor itt van a 4.0.1.5-ös verzió ami szintén tökéletesen használható! és igen, természetesen recovery-ből telepíthető a zip!

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.