Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#29501) ebegab92 válasza lsebestyen (#29499) üzenetére


ebegab92
senior tag

Ez kell neked. Ha megvan az Ext2-3-4 partíció, akkor ez jelzi. Utána telepítsd a scriptjét. Kiválaszthatod, hogy mely adatokat pakolja át, így akár dalvik-cache-t is lehet.

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#29502) lsebestyen válasza ebegab92 (#29501) üzenetére


lsebestyen
addikt

köszi! :R

(#29503) kukinyo válasza ebegab92 (#29501) üzenetére


kukinyo
addikt

Ez miben más mint amit én linkeltem?

(#29504) lsebestyen válasza kukinyo (#29503) üzenetére


lsebestyen
addikt

No akkor leírom bővebben: ext2 particíót csináltam a memkártyára. Tehát van egy 250mb-os ext2 partíció, a maradék fat32. Az ext partícióra mennek az appok, mert a belső memória kevés a programoknak. No és amire nem emlékeztem: régen olyan romot használtam valószínűleg ami alapból észlelte h a memkarin van ext partíció, és nem kellett hozzá ilyen program. Lehet az is tudja ezt amit te linkeltél csak a leírásból ez nem derült ki.

(#29505) ebegab92 válasza lsebestyen (#29504) üzenetére


ebegab92
senior tag

Nekem is megváltás volt, mert a 4.4.2-es ROM miatt partícióméretek átállítása szükséges volt, és hát a Libra mivel Gen3-as, így csak az image.bin-eket nyeli be TPT Helperrel...Így meg a 160 MB-os System-ből lett 230 MB (180 MB is elég lett volna...). Sajna csak ez az egy volt. Vagy max. 4.2-es Android ment volna fel, de ismerem a JB-t, hogy lassabb a KitKatnál :U

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#29506) kukinyo válasza lsebestyen (#29504) üzenetére


kukinyo
addikt

Ez nem erről szól?
Move apps:
Are you running out of application storage? Do you hate having to check each and every app if it supports moving to the SD card? Do you want an app that automatically does this for you and can notify you when an app can be moved? This component streamlines the movement of apps to on your device's external or internal storage through your device's Settings. With this, you'll have more control over your ever expanding collection of apps. This is crucial to anyone who has memory management issues.

(#29507) ebegab92 válasza kukinyo (#29506) üzenetére


ebegab92
senior tag

Vannak olyan programáthelyezők, amik a progiknak csak egy részét rakja át (gyakorlatilag csak az adat részt, a program "magját" és apk-ját nem). A Mount2SD meg mindent :D App2SD meg Link2SD csak annyi volt, amennyit 2.3 óta tud a telefon: Áthelyezés SD-kártyára <---> Áthelyezés telefonra

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#29508) lsebestyen válasza kukinyo (#29506) üzenetére


lsebestyen
addikt

Szerintem ez csak automatikusan atpakolja azokat az appokat aminek egyresze atteheto a memkartyara, de ez nem ugyanaz mintha csinalnal egy kulon ext particiot.

(#29509) MaxTorque válasza lsebestyen (#29499) üzenetére


MaxTorque
tag

Feldobsz egy S2E-t, abban pepipálod, hogy mit szeretnél átpakolni, reboot. Ha nem működik azonnal akkor recoveryből mountolni kell az ext partíciót. Ha pedig ekkor sem működik írj megint, és belinkelem a módosított S2E-t, amit modacón találtam. ;)

(#29510) lsebestyen válasza MaxTorque (#29509) üzenetére


lsebestyen
addikt

Koszi mar a kollega linkjevel sikerult mindent beallitani.

(#29511) cheatergs


cheatergs
senior tag

Halisztok!

Q Mini fotói nem hozzák az MA cikkben mutatott minőséget (sem). Állítgattam mindenhogy az opciókat, de ennél többet nem tudtam kihozni belőle. Alulmúlja a Blade III-at is.

Van valami funkció vagy App, ami segíthet ezen?

[ Szerkesztve ]

Mindig minden mindegy

(#29512) lsebestyen válasza cheatergs (#29511) üzenetére


lsebestyen
addikt

Hello, megnéztem a MA tesztképeit, szerintem ugyanolyan rossz mint a tied. Ettől a telefontól nem is kell többet várni... :N

szerk.: cameraZoomFX appot kipróbálhatod.

[ Szerkesztve ]

(#29513) cheatergs válasza lsebestyen (#29512) üzenetére


cheatergs
senior tag

Kösz, remélem segít valamennyit!

Mindig minden mindegy

(#29514) MaxTorque


MaxTorque
tag

Ziyan romja még mindig a legfürgébb? :)

(#29515) kelzsoca válasza Telda (#29453) üzenetére


kelzsoca
félisten

Üdv!

Szolgáltatócsere illetve egyéb dolgok miatt a hungariandroid.com, mint olyan átalakult kissé, vagyis a fórum él, átköltözött, de jelenleg semmi tartalom nem érhető el.

https://vertigostore.eu

(#29516) juuzer


juuzer
addikt

Sziasztok!
Van esetleg valami újabb, stabil ROM? :) Ziyan mester ROM-ját használom még mindig, mondjuk a kernel updateket nem csináltam meg. Kipróbálnék valami mást is. Esetleg használható KitKat van erre a vasra? :)

Vamos a la playa.

(#29517) kukinyo válasza juuzer (#29516) üzenetére


kukinyo
addikt

Szia!
Tessék

(#29518) cheatergs


cheatergs
senior tag

Q Minivel hogy lehet gépen keresztül netre csatlakozni? USB netet és megosztást bekapcsoltam, viszont a 7-es nem ismeri fel a hálózatban, csak tárhelyként.

Appot akarnék letölteni, de a Play nem ismeri fel a mobilt, így nincs mire telepíteni.

[ Szerkesztve ]

Mindig minden mindegy

(#29519) kenyerr


kenyerr
tag

Hello,
Mióta kijött a Kelzsoca féle godfater (2.3.7) azóta azt használom, viszont mostanra nagyon belassult, ráférne egy vérfrissítés. Azt szeretném kérdezni, hogy van-e olyan gyors/stabil egy Ziyan féle 4.1.2 vagy egy egyéb 4.4 mint a 2.3.7-esek? Ha igen akkor melyiket érdemes most felraknom? (abszolút gyorsaság és stabilitás a lényeg)

(#29520) ebegab92 válasza kenyerr (#29519) üzenetére


ebegab92
senior tag

Én ma toltam fel a június 8-ai 4.4.3-as Unofficial CM 11-et, eddig jónak tűnik. Előtte a május 5-ei 4.4.2-t használtam. Sebességre az is korrekt volt, ám igényelte az 1-2 naponta elvégzett restartot, mert szeretett magába roskadni, bár ugyanilyet a Galaxy Ace-em is csinált mindenféle ROM-mal. Gyári 2.3.5-tel meg nagyon tréé volt, szaggatott a böngésző, szaggatott a menü görgetéskor, állandóan eldobta a WiFi-t használat közben :U 4.04, 4.1.2, 4.2, 4.3 ROM-ok elvileg stabilak, de jobban is eszik a hardvert, mint a 4.4.3 :D

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#29521) kenyerr válasza ebegab92 (#29520) üzenetére


kenyerr
tag

Kösz a választ, tegnap este felraktam én is a 4.4.3-at. Nekem egyébként nagyon bevált az említett 2.3.7, remélem ez is jó lesz.

(#29522) ziyan válasza ebegab92 (#29520) üzenetére


ziyan
tag

Én éppen az ellenkezőjét tapasztaltam, a 4.1 kevésbé hardverigényes, mint a 4.4. Gondoltam rá, hogy készítek egy 4.4-es főzetet (lehetne javítani a sebességén, pl. a nyelvek eltávolításával), de ha jól tudom, abban nem működik a rádió, ami sokaknak kellhet :F

(#29523) kukinyo válasza ziyan (#29522) üzenetére


kukinyo
addikt

Millió internetes rádió app van. Akinek kell, az úgy is megoldja.

(#29524) Keeperv85 válasza kukinyo (#29523) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

...amik közül egyetlen darab offline csupán. Nem, nem oldja meg senki, mert itt olyan mobilnet csomag NEM létezik, amivel rendszeresen lehet zenét hallgatni, következmények nélkül... :U

(#29525) kukinyo válasza Keeperv85 (#29524) üzenetére


kukinyo
addikt

Igen, utólag belegondolva, teljesen igazad van.
Elnézést, akkor butaságot beszéltem. :R

(#29526) kenyerr


kenyerr
tag

Hello
2 napja felraktam egy 4.4.3-at viszont azóta sem sikerül beszinkronizálni a gmail contact-okat. Tapasztalt már valaki ilyet?
Illetve azt meg tudja valaki mondani, hogy melyik apk a felelős ezért? (hátha kipucoltam véletlen)

(próbáltam már ki-be kapcsolgatni a sync-et, írja is szépen hogy szinkronizál, például emaileket ügyesen szedi le)

szerk: csak nem a GoogleContactsSyncAdapter.apk az? :W véletlen kiszedtem :D

[ Szerkesztve ]

(#29527) lsebestyen válasza kenyerr (#29526) üzenetére


lsebestyen
addikt

Nálam is rossz (htc one x), ez vlmi google bug lesz...

(#29528) ebegab92 válasza lsebestyen (#29527) üzenetére


ebegab92
senior tag

Nekem szinkronizálta rendesen.
Már 52 órája megy a legutóbbi restart óta. 4.4.2-vel napi szinten kellett indítani, mert szeretett magába roskadni. Remélem, hogy ez nem fogja így gondolni :R
Esetleg egy kis OC-n gondolkodok, hogy fürgébb legyen a vas, csak kérdés, hogy üzemidőt mennyire rontaná. Hiper teljesítménynövekedést nem tapasztalnék, azt tudom, de kicsit gördülékenyebb lenne :D

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#29529) kenyerr válasza lsebestyen (#29527) üzenetére


kenyerr
tag

Nálam elvileg ki is volt takarítva az apk ami csinálta volna, majd írom, ha sikerült megcsinálni.

szerk: feltelepítettem a GoogleContactsSyncAdapter.apk -t és megy a sync :)

#29528 Nekem is elég stabilnak tűnik, a blade-t 652 fölé nem szeretem húzni, mert "becsíkol" a videófelvétel olyankor, szóval nekem ott a plafon :)

[ Szerkesztve ]

(#29530) cheatergs


cheatergs
senior tag

Erre van ötletetek?

Mindig minden mindegy

(#29531) lsebestyen válasza cheatergs (#29518) üzenetére


lsebestyen
addikt

driverek fent vannak?

(#29532) cheatergs válasza lsebestyen (#29531) üzenetére


cheatergs
senior tag

Csak egy USB drivert találtam hozzá neten (dobozban nincs semmi mellékelve), de az csak tárhelyre van, a 7 meg automatikusan annak ismeri fel.

Mindig minden mindegy

(#29533) ebegab92


ebegab92
senior tag

56 órát bírt...Feloldanám, kijelző fekete, alsó 3 gombom világít, majd elalszik. Újabb feloldási próbálkozásra ugyanezt tolja...Nektek is szokta ezt produkálni? Rendkívül idegesítő, hogy emiatt napi-2 napi szinten akkut ki kell szedni és úgy indítani...
Deep Sleep nevű progit használom, ez "segít" alvó módba kapcsolni. Lehetséges, hogy emiatt ragad alvó módban (ha nektek nem fagy ki így a teló, mint amit írtam fentebb)?
Deep Sleepet még Samsung Galaxy S Advance-nél kezdtem használni, mert az aktívan maradt WiFi merítette keményen. Ezzel meg kikapcsol időben

[ Szerkesztve ]

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#29534) kenyerr válasza ebegab92 (#29533) üzenetére


kenyerr
tag

Nekem még nem fut újraindítás nélkül elég ideje, hogy érdemleges tapasztalat legyen ebből a szempontból. Viszont a bekapcsolás/újraindításnál volt 1-2 hasonló viselkedés. De az annyiban kimerült, hogy 3. próbálkozásra már bejött a kép, gondolom szét volt terhelve a processzor.

(#29535) kukinyo


kukinyo
addikt

Sziasztok
Felraktam a 4.4.3.as romot és nem működik a vissza gomb.
Nálatok?

(#29536) kenyerr válasza kukinyo (#29535) üzenetére


kenyerr
tag

nálam megy gond nélkül, ezt raktam fel

(#29537) kukinyo válasza kenyerr (#29536) üzenetére


kukinyo
addikt

Köszi
Ezt raktam fel én is de sem a fizikai sem a virtuális vissza gomb nem működik nálam :F

[ Szerkesztve ]

(#29538) Keeperv85 válasza kukinyo (#29535) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Ugye még merő tévedésből sem vetted ki belőle a setup wizard-ot? :U

(#29539) kukinyo válasza Keeperv85 (#29538) üzenetére


kukinyo
addikt

Hozzá sem nyúltam, ahogy letöltöttem, úgy telepítettem.
Előbb megismerem utána döntöm el hogy mit kell, tudok változtatni rajta. :)

(#29540) ebegab92 válasza kukinyo (#29539) üzenetére


ebegab92
senior tag

Ilyesmi nekem is tolt. Ha belépek a menübe, akkor a vissza gombra semmit sem csinált, csak a Home gombra. De ha appon belül vagyok, akkor tud visszalépni a vissza gombbal :F Aztán egyszer csak újra működni kezdett a menüből kilépés is vissza gombbal :Y. Amióta kikapcsoltam a Deep Sleep appot, azóta már 87 órát ment a teló restart nélkül.

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#29541) kukinyo válasza ebegab92 (#29540) üzenetére


kukinyo
addikt

Én újra letöltöttem, telepítettem, azóta működik. :) Az első benyomás, jó. Meglepően fürge.

(#29542) lorcsi


lorcsi
veterán

múlt héten megint összeomlott a rendszerem (IA2R)...de volt egy jó kis korábbi mentésem, és frankón vissza tudtam állítani :)

viszont újabb hibát generál :(
ugyanis a gmail-el szinkrnizál..jelzi az új levelet, el is olvasom, viszont olvasatlannak jelöli..valamint a válasz sem megy el :W

összetojta magát a GAPPS ?

(#29543) juuzer


juuzer
addikt

Sziasztok! :)
Fel szeretném rakni a hőn áhított 4.4.3-at amit többen is linkeltek, viszont kéne nekem egy TPT 180-as system partícióval. valaki esetleg tudna ebben segíteni?
Illetve hol tudom megnézni a partíciók felosztását? (Mert bevallom már elég rég buheráltam és elfelejtettem, mi mennyi :/ )

Vamos a la playa.

(#29544) kukinyo válasza juuzer (#29543) üzenetére


kukinyo
addikt

"hol tudom megnézni a partíciók felosztását?"
Beállítások > Tárhely, partíció információ, vagy valami hasonlót keress, rom-tól függően.

[ Szerkesztve ]

(#29545) Wilika


Wilika
aktív tag

Sikerült végre egy Linuxos gépen úgy megformáznom a kártyát, hogy legyen rajta egy 1,36-os FAT és egy 512-es ext4 partíció.
Hogy lehet ezt hasznosítani? :B Feltettem az s2e-t, bepipáltam, hogy mount as ext4, kapott root jogot, és újraindítottam, de... annyira nem vágom, hogy egyáltalán hol és mit láthatnék. :B

mitcsinalanyul.com - Tényleg, mit csinál?

(#29546) Wilika


Wilika
aktív tag

A partíció információknál csak /sd-ext 0/0 van.

mitcsinalanyul.com - Tényleg, mit csinál?

(#29547) Wilika


Wilika
aktív tag

Még furább;
most nyomtam egy törlést (cache, dalvik, factory) recoveryből, és aszongya, hogy

/sdcard (FAT)
24,00KB / 1,36 GB

/sd-ext (EXT)
24,00KB / 1,36 GB

na ezt hogy?

Mondjuk bajban van láthatólag, mert bármit próbálok telepíteni egyből újraindul.

[ Szerkesztve ]

mitcsinalanyul.com - Tényleg, mit csinál?

(#29548) Wilika


Wilika
aktív tag

Nem tudom mit csináltam, de jól csináltam...
újra megformáztam Linuxban a kártyát, de most először a FAT partíciót hoztam létre, és csak utána az ext4-et.
Aztán újraraktam az egészet, és most öröm van.

mitcsinalanyul.com - Tényleg, mit csinál?

(#29549) br.rak


br.rak
őstag

Nekem a mounts2SD vált be, képes szinte mindent átpakolni, tud magyarul is, elég jól konfigolható.
Miért nem recoveryből formáztad meg a kártyát?

más:
Z-Rom alatt:
1-megoldható hogy a menü gombra is feléledjen a képernyő ? (úgy mint töltés közben)
2- otg-vel külső mobilnet stick használata és net megosztás? (gondolom ehhez kellene driver a kernelbe....)

Br

(#29550) Wilika válasza br.rak (#29549) üzenetére


Wilika
aktív tag

Újabb recoverym van (6....) és abban már nincs rá lehetőség és lusta voltam másik recovery felmókolására.

Az OTG-nek nincsenek hardveres követelményei is? (pl. hogy tudjon feszkót kifele is nyomni az usb-n, nem csak enni)

Engem meg az érdekel, hogy miért lehet az, hogy 70%-nál rádugtam a töltőt, és kb. 10-15 perc alatt felszökött 100%-ra az akksi? Hagyjam még így egy picit, aztán a recoveryben töröljem a batteryStat-ot?
(és miért merül olyan sebesen vajon? Persze az más volt, de emlékszem, hogy a stock 2.2-ben volt, hogy 10 napot is kibírt (persze, csak a táskámban feküdt, és néha fogadott pár sms-t, meg néha egy-egy hívást))

mitcsinalanyul.com - Tényleg, mit csinál?

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.