Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#29901) Lacusch69


Lacusch69
tag

Sziasztok!
Előkerült valamelyik szekrény aljából a párom Blade-je, eredeti 2.1 update1 rendszerrel.
A kislányomnak szerettem volna feltenni néhány játékot a marketből, de semmit sem tölt le onnan, a jelenleg rajta levő appok frissítését sem. (Letöltés sikertelen, próbáljam később)
Találkoztatok már ezzel a jelenséggel?

Egy Volvóval ütközni teljesen veszélytelen. Ha egy Saabban ülsz...

(#29902) t181 válasza Lacusch69 (#29901) üzenetére


t181
senior tag

Próbálj meg egy gyári adatok visszaállítását. De szerintem egy pár app-nak már kevés lehet a 2.1.

Nikon D3200 // Acer Aspire 5 A515-51G-51JP // OnePlus 3 // Nexus 4

(#29903) Szmuty


Szmuty
csendes tag

Üdv Mindenkinek!

A még megmaradt nagyérdemű tulajok segítségét szeretném kérni. Kisebb baleset érte a pengémet, melynek következtében ki kellett cserélnem az lcd kijelzőt. Youtube video alapján nekiestem és úgy néz ki (félig) sikerrel is jártam.
A problémám a következő: bekapcsoláskor nem jelenik meg a boot logo, hanem sötét marad a kijelző mindaddig míg fel nem áll a rendszer. Akkor is csak a power gomb kétszeri megnyomásával, a kijelző ki-be kapcsolásával éled fel.
Így használni ugyan tudom a telefont, de romot cserélni már nem, mivel nem látom a recovery-t sem. Emlékezetből meg nem szívesen barangolnék benne.

User error és valamit rosszul raktam össze, vagy előfordulhat ilyen jelenség? Mivel orvosolható?

A válaszokat és tanácsokat előre is köszönöm!

Jani

(#29904) Vikunya válasza Szmuty (#29903) üzenetére


Vikunya
tag

Én megpróbálnám összerakni újra, hátha...

Romanes Eunt Domus

(#29905) Szmuty válasza Vikunya (#29904) üzenetére


Szmuty
csendes tag

Valószínűleg az lesz, mert nem tudom elképzelni, hogy szoftveres oka lenne a hibának. Köszi!

(#29906) Keeperv85 válasza Szmuty (#29903) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Szia!

Kompletten újra kéne flashelni az egészet, mert pár részen nem illik össze az új LCD a régi driverrel! :K

(#29907) Szmuty válasza Keeperv85 (#29906) üzenetére


Szmuty
csendes tag

Szia!

:B Ezt egy picit kifejtenéd bővebben, ha szabad kérnem? Romot tudok cserélni, átparticionálni is, de amit írtál, olyat még nem csináltam.

(#29908) Nestor16 válasza Szmuty (#29907) üzenetére


Nestor16
senior tag

Szerintem arra gondolt, hogy rakd újra az egész romot. :)

Üdv, Dávid

(#29909) Szmuty válasza Nestor16 (#29908) üzenetére


Szmuty
csendes tag

Ahhoz, hogy újra rakjam a romot, be kellene lépnem a recovery-be, de nem tudok, mert azt sem látom, hiába nyomom a gombokat. Este megpróbálok pc-ről felrakni egy új cwm-t, hátha...

(#29910) Lacusch69 válasza t181 (#29902) üzenetére


Lacusch69
tag

Köszi, időközben meglett a probléma. Az asszonykám régi gmail címe nem volt érvényes.
Persze minderre egy rendszervisszaállítás után jöttem rá... :W

Egy Volvóval ütközni teljesen veszélytelen. Ha egy Saabban ülsz...

(#29911) br.rak válasza Lacusch69 (#29910) üzenetére


br.rak
őstag

Csoda hogy 2.1-el még valami elindul nagyon sok programnak min 2.3 kell

(#29912) Keeperv85 válasza Szmuty (#29909) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Nem kellene! A gyári rendszer exe fálos verzióját tedd fel, ahhoz FTM mód kell,amit a gyári recovery tud produkálni, de csak parancssorból GEN2 alatt...

(#29913) Williams


Williams
aktív tag

Sziasztok!

Wifi kapcsolatnál proxy kiszolgálót kellene beállítanom a hálózathoz. Hol lehet?Swedish Snow RLS7 a rendszer...
Egyébként van ennél jobb rendszer a Blade-re?

Köszönöm!

(#29914) br.rak válasza Williams (#29913) üzenetére


br.rak
őstag

A Z-fél 4.1-es romnál úgy van, hogy rányomsz az adott kapcsolatra a wifiknél hosszan nyomva előjön hogy speciális beállítások megjelenítése ős ott lehet proxy-t és egyebeket állítani

És a Z-féle 4.1 nagyon jó, szerintem.

(#29915) Bart


Bart
csendes tag

Segítséééég:d
Van nálam 1 bootloopoló blade, amit életre kéne keltsek.
Mivel bootlopol nem tudom gen1 vagy gen2, recovery nincs rajta , hangeő+le zöld robot, próbáltam image mappából van eredeti telenoros imagem, hangerő+fel nem csinál semmit, zöld robot, aztán elindul a bootloop.

Mivel nem tudok eljutni a ROMIG fastboottal [/B ]próbálkoztam, drivereket feltelepítettem, adb felismeri
(adb devices látja) adb reboot bootloader lefut zöld robot megjelenik, viszont utána fastbootnál waiting device van, win7 eszközkezelő .ANDROID eszközt lát, de nem talál hozzá drivert. úgyhogy nem tom flashelni.

Mit tegyek, tudnátok segíteni, megállt a tudományom:D

Köszi Bart

Bart

(#29916) csinibá


csinibá
tag

Sziasztok!

LibrApi_Ginger_R9_ZTE.zip van a lányom telefonján.

Az lenne a hatalmas kérdésem

Milyen média lejátszót javasoltok hozzá?
Milyen fm rádió progi futhat még el rajta? A beépített rádió nem adja ki a hangot hangszóróra.

Nem szívesen raknám újra a telefont, lányom már belakta rendesen, soha nem akad, szakít ezerrel.
Simán veri a család többi telefonját.

Válaszotokat előre is köszönöm.

Gábor

(#29917) kossza válasza csinibá (#29916) üzenetére


kossza
tag

Szia.
Volt egy olyan hibája az fm rádiónak, hogy csak fülhallgatón keresztül működik és úgy tudom nem is javították ezt.
Média lejátszónak videóhoz az MX player zenéhez pedig a PowerAMP vált be a leginkább. Mindkettő fut 2.3as androidon is.

Have a Nice Day

(#29918) csinibá válasza kossza (#29917) üzenetére


csinibá
tag

Köszi a gyors választ

Akkor marad így a rádió sajnos :-(

MX player prot próbáltam, valamiért nem tetszett neki :-(
Holnap nekifutok még 1*
Lehet, hogy az újabb verziók már nem hajlandóak elfutni rajta?

(#29919) Bart


Bart
csendes tag

megoldódott a probléma, a gépemmel volt gond, pátom laptopjáról sikerült minden:D
Ott figyel az új rom a telón:D

Bart

(#29920) gytallian


gytallian
tag

A te gépeden 8/8.1 van, a párodén meg win7/xp?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gytallian

(#29921) Williams válasza br.rak (#29914) üzenetére


Williams
aktív tag

Köszi, kipróbálom a proxyt! "Z-féle 4.1 nagyon jó" - linket tudnál adni letölteni, és telepítési segédletet? Köszönöm!

(#29922) br.rak válasza Williams (#29921) üzenetére


br.rak
őstag

Ziyan blogbejegyzésében szerintem megtalálsz mindent. (link)

(#29923) kukinyo


kukinyo
addikt

Sziasztok
Tudnátok egy linket adni az Ice Armor II ReBorN romhoz és a hozzá való Update csomaghoz?
Köszi

(#29924) kukinyo válasza kukinyo (#29923) üzenetére


kukinyo
addikt

Légyszi segítsetek mert azóta sem találok működő linket.

(#29925) Keeperv85 válasza kukinyo (#29923) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Szia!

Szóltam Zsocának miatta! Hátha... ;)

(#29926) vizslakutya válasza kukinyo (#29924) üzenetére


vizslakutya
senior tag

Szerintem sehol ,úgy néz ki a készítő visszavonta a munkáját,a saját fórumában sem lehet tölteni,az utolsó bejegyzés 2014.09.30.án volt. :(

Na így talán sikerül,ha segít a fórumtárs. :R

[ Szerkesztve ]

>vizslát mindenkinek<> Xiaomi Mi 11 Lite 5G >

(#29927) kukinyo válasza Keeperv85 (#29925) üzenetére


kukinyo
addikt

Szia!
Benned bíztam a legjobban. Ismét nem csalódtam. :)
Köszönöm a közbenjárásodat. :R

(#29926) vizslakutya: Neked is köszönöm. Én is ott néztem egyből. Sajnos ott sem él a link.

[ Szerkesztve ]

(#29928) juuzer


juuzer
addikt

Sziasztok!

A Blademen jelenleg 4.4.4-es ROM van. (Igaz, hogy a telefon használaton kívül van.) Mivel lehetséges, hogy édesanyámhoz kerül, arra gondoltam, hogy fel kéne rakni egy elég gyorsan működő ROM-ot. Használtam már CM7.2-t és a Ziyan-féle ROM-ot is. Azon gondolkodom, hogy fel kéne rakni a gyári 2.2.2-t. Amikor anno vissza szerettem volna tenni, md5 checksum hibát írt ki, úgyhogy annyiban hagytam a dolgot. Telenoros ROM-ot meg nem találtam.

Annyi gondom van még a Blade-del, hogy egy ideje (már a Ziyan-féle ROM alatt is) random feldobálja a "xyz leállt". Ez általában a böngésző és a Google Play szolgáltatások. Sajnos KitKat alatt is megvan a hiba. Ezt hogyan lehet kiküszöbölni?

Vamos a la playa.

(#29929) zlotty válasza kukinyo (#29923) üzenetére


zlotty
tag

Szia!

A rom meg van, de az update nincs sajnos.
[link]

(#29930) kukinyo válasza zlotty (#29929) üzenetére


kukinyo
addikt

Köszönöm szépen :R
Már ez is nagy előrelépés.
Azóta is keresgélem, 0 eredménnyel.
Pedig jó lenne az update is.

[ Szerkesztve ]

(#29931) oris válasza kukinyo (#29930) üzenetére


oris
aktív tag

Ez a neve a keresett update-nek: update_patch1_IA2R.zip ? (dropbox link)

[ Szerkesztve ]

"Nagyon ritka az ember, akinél a szavak teljesen fedik az élet valóságát. Talán ez a legritkább tünemény az életben." Márai

(#29932) kukinyo válasza oris (#29931) üzenetére


kukinyo
addikt

Köszönöm szépen :R

(#29933) Chuzzlee803


Chuzzlee803
aktív tag

Sziasztok! A telefonra szeretnék egy új, 4.x romot. 2 tényező fontos: stabil legyen, és ne egye túlságosan az akkut. Előre is köszönöm.

Üdv, Chuzzlee

(#29934) kukinyo válasza Chuzzlee803 (#29933) üzenetére


kukinyo
addikt

Szia!
Szerintem itt megtalálod. :)

(#29935) Szmuty válasza Keeperv85 (#29912) üzenetére


Szmuty
csendes tag

Szia!

Tanácsodat megfogadva felraktam a gyári rendszert, azonban most csöbörből vödörbe kerültem. Felment a recovery, majd a rendszer is, de most már egyáltalán nem működik a kijelző. Azért gondolom, hogy sikeres volt a telepítés, mert a bekapcsolt telefon kicseng, sőt fel is tudom venni látatlanul is. Próbáltam a telenor oldaláról letölthető frissítéssel is, azzal is ugyanez a helyzet. Merre tovább? Rossz kijelzőt kaphattam volna? Vagy essek neki fizikailag is újra rakni?

Válaszod előre is köszi!

Jani

(#29936) Keeperv85 válasza Szmuty (#29935) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Szia!

Ez baj, nagyon nagy baj! :( Ugyanis az új kijelződ drivere nincs benne a régebbi FW csomagokban, így azokkal nem lesz kép... és nem tudom lesz-e bármelyikkel is, ugyanis eddig két ilyen készülék járt itt és még nekem sem sikerült többé feléleszteni őket... :(

(#29937) Szmuty válasza Keeperv85 (#29936) üzenetére


Szmuty
csendes tag

Hát ezt szomorúan olvasom, ha tudom, hogy így járok nem veszem ki a kukából a készüléket, de megsajnáltam és adtam neki egy esélyt még egy új kijelzővel, hiába. Már csak az nem világos, hogy a meglévő rendszerrel hogyan működött betöltés után? Bár a színei meglehetősen fakók, kékes árnyalatúak voltak és gyenge volt a fényerő, de ezt betudtam az utángyártás hibájának. Akkor nem marad más mint R.I.P. :(

Ja és majdnem elfelejtettem, ezek kösz a segítségedért, még ha hiábavaló volt is. :R

[ Szerkesztve ]

(#29938) Chuzzlee803


Chuzzlee803
aktív tag

Sziasztok! Újrapartícionáltam a telefont (136mb system) Api zipes módszere alapjàn, de nem csináltam backupot. Előtte 5.x.x.x cwm volt rajta, most 3.0.1.4. Zsákutcában vagyok, mert a zrom nem megy fel (status 7 hibàval megáll a telepités), az usbn meg nem tudok másolni (mount storagere azt írja, hogy Unable to open ums lunfile). Segítségeteket kérném, nem szeretném papirnehezékként használni. Előre is köszi.

(#29939) kossza válasza Chuzzlee803 (#29938) üzenetére


kossza
tag

Szia. Kártyaolvasóval vagy egy másik telefonnal másold fel az 5.x cwm.zipet az SD kártyára.

Have a Nice Day

(#29940) trebrona válasza Chuzzlee803 (#29938) üzenetére


trebrona
nagyúr

Használj külső kártya olvasót! Új CWM a kártyára, régi CWM alól tedd fel, aztán mennie kell.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#29941) Chuzzlee803 válasza trebrona (#29940) üzenetére


Chuzzlee803
aktív tag

Köszi! Sikerült! :)

Nagyon vicces, hogy ez a z rom 4.1 létére gyorsabb mint nagyon sok 2.3-as főzött rom :D

(#29942) dvdbackuper válasza Chuzzlee803 (#29941) üzenetére


dvdbackuper
őstag

Ugyanezt mondd majd pár hét használat után is :)

(#29943) Chuzzlee803 válasza dvdbackuper (#29942) üzenetére


Chuzzlee803
aktív tag

Mint mondtam, édesanyámé, neki meg nem kell belőle sok funkció. De azért kösz.

(#29944) br.rak válasza dvdbackuper (#29942) üzenetére


br.rak
őstag

Kb 7 hónap óta nem volt gond vele (azt leszámítva hogy a mindigtv és a nokia navi appot nem szereti), netmegosztás volt az oroigál profilja szegénynek és egy Sec Key bonusnak, majd idővel előlépet másodtelefonnak, szóval telefonálás és néha böngészés, ritkán kis játék ill GPS. Zenét és rádiót a főtelefonon hallgatok általában. Nekem bevált, egy 4s-t küldött nyugdíjba (igaz ott más szempontok is voltak)

:) :))

[ Szerkesztve ]

(#29945) looser


looser
addikt

Valaki fog ilyen gyönyörűséget rendelni? :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#29946) kukinyo


kukinyo
addikt

Sziasztok
Szerintetek egy téma (nem a system) mennyiben befolyásolhatja a telefon sebességét?

(#29947) Keeperv85 válasza kukinyo (#29946) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Az attól függ milyen motorra épül... ;)

(#29948) kukinyo válasza Keeperv85 (#29947) üzenetére


kukinyo
addikt

Ez egy fogós kérdés. :)

(#29949) kukinyo válasza Keeperv85 (#29947) üzenetére


kukinyo
addikt

És honnan tudom meg hogy milyen motorra épül egy téma?

(#29950) Keeperv85 válasza kukinyo (#29949) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

A rendszerből azért lehet sejteni. :K

Cyano' és MTK kód > T-Mobile Theme Engine
MIUI > MIUI Theme Engine
EMUI >Huawei
TouchWiz, MotionWiz > Samsung

Sony >>> ??? (ezt én sem tudom név szerint...)

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.