Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-10 23:07:05

LOGOUT.hu

A ZIDOO médialejátszó topik célja, hogy segítsük egymást
a minél jobb moziélmény elérésére
és a problémák megoldására.
Feltöltés folyamatban.
Ötleteket és segítséget Pü-ben várok.
**************************
Zidoo is not streaming player.
AZ új PRO boxok már
rendelkeznek
DRM L1
támogatással.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5051) tomp válasza L.L. (#5050) üzenetére


tomp
félisten

Én felvenném a kapcsolatot a Zidooval! Le van írva a boxhoz járó használati útmutatóba, hogy tilos a downgrade? Gondolom nincs. Vagy a dobozra? Mivel gari időn belül vagy én kérnék egy új boxot! Mivel úgy csináltad ahogyan a support oldalon is van és tégla lett a vége. Ott sem írják, hogy a már 2.1.1-el érkező boxoknál korábbi verziót tilos felrakni.
De még mindig kíváncsi lennék mi indokolta a bootloader frissítését a boxon. Custom rom nincs rá, root a boxon gyártó által kiadott root app, új droid verzió sincsen ami esetleg új bootloader meglétét követelné.

(#5052) Beni2360 válasza L.L. (#5050) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Hát ennek a változtatásnak van értelme?
A fórumon a cég képviselői mit mondanak?

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#5053) DroiDMester válasza L.L. (#5050) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

itt azt írták hogy tökéletes a módszer és sikerült helyreállítania vele!

Ami fontos hogy még mielőtt neki kezdesz a vásárolt TTL adapternek fel kell telepíteni a megfelelő drivert tehát eszközkezelőbe látszódjon hogy működőképes!

így ahogy nálam

Mert nem minden adaptert telepít automatikusan a win10 magának!

Prolific 2303.at nem támogatja a win10, és ha jól látom te pont ilyet vettél!
Ez nem valószínű hogy működni fog win10 alatt

Talán egy régebbi win7 et futtató gépen működni fog!

[ Szerkesztve ]

(#5054) L.L. válasza DroiDMester (#5053) üzenetére


L.L.
senior tag

Sajnos az előtte lévő 2 oldalon írják a módosított bootloadert, illteve a sikertelen próbálkozást. Most már tényleg kíváncsi vagyok, és nem biztos, hogy megvárom míg ideér kínából, ráadásul így hogy felhívtad a figyelmem, nem tudom, hogy drivert küldenek e hozzá, lehet holnap elugrok egy ilyenért [link]. Ez elvileg Win10 kompatibilis, automata driver telepítéssel.

(#5051) tomp Ha nem sikerül megpróbálok írni nekik, bár így, hogy megbontottam, és ehhez el kellett távolítani a csavarról a zárómatricát, nem sok reményt fűzök hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#5055) DroiDMester válasza L.L. (#5054) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Ez ugyan az amit te is vettél Prolific PL2303 chip, én nem nagyon bírtam működésre bírni Win10 X64.alatt, és ha utána olvasol nem is nagyon van hozzá x64 win10 driver, szóval ilyet VÉLETLEN se vegyél!

CP2102.est kell venni pl itt van egy ilyen ez alapból megy plug and play a legfrissebb Win10 X64.el is! Nekem is ilyen van a felső képen ez látszódik!
Ehez nem kell semmit telepíteni, bedugod és működik! van itt nálunk is ha nem kínából akarod

Az meg nem hinném hogy számít milyen BL van most a BOX on mert azt fogod felírni a gyári OTA.zip-ben BENNE van a Bootloader(ubot) is tehát felül kell hogy írja a fent lévőt!

[ Szerkesztve ]

(#5056) szasanyi


szasanyi
félisten

Nem tudja vki, hogy EU-n belül - többletköltség nélkül - már elérhető-e már a Z9S?

(#5057) L.L. válasza DroiDMester (#5055) üzenetére


L.L.
senior tag

Köszönöm, ez nagy segítség. :R

(#5058) tomp válasza DroiDMester (#5055) üzenetére


tomp
félisten

Most nézem, hogy némelyik OTA zipben nincsen benne a bootloader van amelyikben viszont benne van.
De a kérdés, hogy a 2.1.1-el kijött boxon lévő bootloadert lehet e frissíteni? Azaz ha teljesen más verzió van rajta akkor a korábbi verzió felülírja e vagy nem. Mintha anno valamelyik samsung telefonnál lett volna ilyen dolog. Főverzió frissítéssel olyan bootloadert kaptak amivel a korábbi főverziós droidot nem lehetett felrakni mivel a bootloadert nem lehetett visszaállítani.
Illetve valahogyan a box azonosítja magát, hogy ő most X8/X9S/X10-es. Mi van akkor ha ott lett valami módosítás amit a régebbi rom/bootloader nem tud megemészteni?

lzrlaca
Próbáltad már amúgy az elemet kivenni, kisütni és visszarakva bekapcsolni? :)

(#5059) DroiDMester válasza tomp (#5058) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

amivel downgrade.elni szoktunk (install-ZIDOO_X9S-v1.4.12-201708181828-USB.img) abban az img.ben BIZTOSAN van bootloader és külön UBOOT is

ha kicsomagolod láthatod!

És ha így TTL adapterrel rá erőszakoljuk, akkor fel kell hogy tegye magára, HW.ban sz.tem nincs más verzió a X9S nél, tehát gyárilag is feltették ezeket valahogy az eMMC.re

az Elem csak a RTC(Real Time Clock) modult táplálja azt hiába veszed ki és sütöd ki a panelen, csak a dátumot és időt felejti el!

[ Szerkesztve ]

(#5060) tomp válasza DroiDMester (#5059) üzenetére


tomp
félisten

Na de downgrade esetén is felülírja a régebbi bootloader az új verziót?
Vagy hiába kerül rá a régi de esetleg megmarad az új is?
pl a telefonomnál felrakja az ember a gyári recovery helyére a TWRP-t, újraindítja a telefont és hiába telepítette a TWRP-t, újra a gyári Recovery fogadja. De ha TWRP telepítése után egyből felrakja a rootot is akkor megmarad a twrp. Mintha a root más elérési utat állítana be hozzá amivel már bejön/megmarad.

Az elem akkor bukta. Na de nem biztos, hogy nincs több verzió a boxból. Nem hiába nyomtatják rá az alaplapra a verziót. kép
Nekem X8-om van de X9S alaplappal megy. Na vajon honnan olvassa be a box, hogy hiába X9S az alaplap de ő maga egy X8?
kép

(#5061) headhunter


headhunter
addikt

Weather nálatok működik, ezt lehet külön letölteni, frissíteni?

Nálam Zidoo X6 Pro-n lehallt 1.3.4. [link], [link]

(#5062) univerzita válasza headhunter (#5061) üzenetére


univerzita
addikt

Nálam se működik.

(#5063) Kom-ancs válasza szasanyi (#5056) üzenetére


Kom-ancs
tag

Én ma rendeltem amazon.de-röl.
169.99+3€ az ára

...van egy lassú de ugrik a cd.

(#5064) szasanyi válasza Kom-ancs (#5063) üzenetére


szasanyi
félisten

+13 euro szállítás (ha jól emlékszem). Azzal együtt már kicsit sokallom.

(#5065) Kom-ancs válasza szasanyi (#5064) üzenetére


Kom-ancs
tag

AliExpress-en is néztem ,ott olcsóbb de nem mertem megrendelni.

...van egy lassú de ugrik a cd.

(#5066) Beni2360 válasza szasanyi (#5064) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

De ha a 25 $ exrta távot levonod az árból 170-25= 145 $ már nem is olyan vészes. szvsz. A szállításban meg valahol az ÁFA is jelen van.
De láttam ennél cifrább árat is.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#5067) eric.cartman válasza szasanyi (#5056) üzenetére


eric.cartman
senior tag

Ez a "hivatalos" EU-s forrás: https://www.futeko.com/products/MP093.php
Nem olcsó, de garantáltan +ÁFA mentes és ingyenes a küldés.

(az enyém is innen jött)

[ Szerkesztve ]

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#5068) szasanyi válasza eric.cartman (#5067) üzenetére


szasanyi
félisten

Láttam ezt (is) de ez sok, ennyiért nem jó mert csak ~50k van rá. Csak fog csökkenni az ára... :U

Beni2360: nem értem, miért kellene számolnom a táv árával... :F A csomag tartalmazza azt is, nem?

Kom-ancs: EU-n kívüli vásárlást kizártam, mert szinte biztosan megvámolják és akkor buktam a mutatványt (nem is kicsit).

(#5069) Kom-ancs válasza szasanyi (#5068) üzenetére


Kom-ancs
tag

Én mindig Amazon-rol rendelek eddig még mindig rendben volt.
Bár most várni kell még a szállításra

...van egy lassú de ugrik a cd.

(#5070) eric.cartman válasza szasanyi (#5068) üzenetére


eric.cartman
senior tag

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#5071) Beni2360 válasza szasanyi (#5068) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

nem értem, miért kellene számolnom a táv árával... - Mivel sokan az X9S-hez hasonlítják az árát és ott csak egy egyszerű "filléres" táv van hozzá. :K

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#5072) DroiDMester válasza Beni2360 (#5071) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Azért annyira nem kell túl hájponli azt a 4000.Ft os világítós távot. Vettem én is az x9s.hez zidoo Official Store ból volt akcióba még nyáron 14,6 dolcsiért annyit talán megért, bár kb 3X használtam sokkal kényelmesebb egy RF.es Mini Bill használata és ezzel tényleg minden funkciója irányítható, ráadásul nem csak az X9S hez használható, hanem a többi BOXaimhoz is! :)

(#5073) Beni2360 válasza DroiDMester (#5072) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Én nem értékel túl azt a távot de biztos, hogy jóval többet tud mint az elődje.
Nekem is van vagy 3 éve ilyen mini bill csak akkumulátoros kivitelben és nem világit. Én is szeretem de a zidoo-hoz a saját távját használom. Tény és valóság ha nem 20 csak 14.5 $ akkor is emeli a Z9S árát. De nekem a 9-s is páros ahogyan szokták mondani. ;]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#5074) nyakec válasza DroiDMester (#5072) üzenetére


nyakec
tag

Én ezt rendeltem a X9S -hez , reélem jo lesz..[link]

(#5075) L.L. válasza DroiDMester (#5055) üzenetére


L.L.
senior tag

Megjött az adapter, de sajnos nem jártam sikerrel. Beigazolódott amit a fórumban is olvastam. A 2.1.1-el érkező box, a leírt módszerrel nem állítható vissza, az utolsó lépés a "goru" már nem szerepel a parancsok között, így hiába adom ki, nem működik, és a Putty logban nem is találok semmiféle más parancsot az usb boot lehetőségre. Biztosan van mód visszaállításra, de ahhoz valószínüleg a gyártó segítsége kellene, amire szerintem esély sincs. Az újabb boxokkal rendelkezőknek nem javaslok downgradet.

(#5076) tomp válasza L.L. (#5075) üzenetére


tomp
félisten

Ez szomorú hír! :-(
Ezek alapján aki már 2.1.1-el kapta a boxot az max erre állítsa vissza mert az 1.x és 2.0.x verziókkal tégla lesz.
Írj a gyártónak, hogy cseréljék ki. Ez tulajdonképpen az ő hibájuk!

(#5077) He-Nike válasza DroiDMester (#5072) üzenetére


He-Nike
aktív tag

Sziasztok!

Bocs, hogy beleszólok a beszélgetésbe, de én is ajánlanék egy távirányítót.
[Iweipoo GT01]
Ezen tanítható az összes nyomógomb infrán is. Így egy távírányítóval tudom kapcsolni az összes eszközömet otthon. TV-t, betéri egységet, androidos boxot. Ja és ennek is van háttér-világítása, sőt mikrofonja is lehet neki diktálni szöveget...

Ha 3 madár lennék, látnám magam elött, ahogy repülök magam mögött.

(#5078) DroiDMester válasza L.L. (#5075) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

ment pü.

(#5079) blakey válasza He-Nike (#5077) üzenetére


blakey
titán

Működik a ki- és bekapcsolás is?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#5080) He-Nike válasza blakey (#5079) üzenetére


He-Nike
aktív tag

Amit a bal felső sarokban látsz piros ki-bekapcsoló gombot azzal csak kikapcsolni tudod, de ha ugyanerre a gombra ráprogramozod infrán az eredeti távirányítóról a jelét akkor igen bekapcsolni is tudja a készüléket. Annyi különbséggel hogy előtte meg kell nyomni a TV feliratú nyomógombot a távirányítón ezzel aktiválva, hogy a gombok infra funkcióban működjenek (ilyenkor kéken világit egy led rajta).

Ha 3 madár lennék, látnám magam elött, ahogy repülök magam mögött.

(#5081) blakey válasza He-Nike (#5080) üzenetére


blakey
titán

Le tudnád írni pú-ben a tanítás pontos menetét? :R

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#5082) He-Nike válasza blakey (#5081) üzenetére


He-Nike
aktív tag

Leírom ide hátha mást is érdekel. Ugyan úgy kell tanítani mint az összes ilyen kínai androidos box ir távirányítóját. Ezen speciel hosszan nyomod a piros TV gombot Ekkor villog a kék led, szembefordítod a régi távirányítóddal (tehát, hogy a két infra lássa egymást), megnyomod a régi távon azt a gombot amit rá akarsz az újra programozni, majd megnyomod az új távon azt a gombot amelyik gombra akarod programozni. Az összes nyomógombot beprogramozhatod csak győzd megjegyezni melyik gombra mit programoztál. Használata pedig egyszerű. Minden gomb kettős funkciójú, alapesetben az androidos boxot tudod vele irányítani ugye a hozzá kapott kis usb-s adóján keresztül. Viszont ha megnyomod a piros TV gombot a gombok másik funkcióját használhatod (ilyenkor kéken világít egy led). Ekkor a beprogramozott infra funkciók működnek Beprogramozhatod rá akár a tv-d összes nyomógombját, bekapcsolhatod vele az erősítődet, Blu-Ray lejátszódat igazából amit csak akarsz. Ezen kivűl van egy háttérvilágítás gomb amivel ki-be kapcsolhatod a háttérvilágítását a távirányítódnak. Ha bekapcsolod néhány másodperc múlva kikapcsol a háttérvilágítás és akkor kapcsol be ha megnyomsz egy gombot. Ja és mindkét fele világít a qwerty billentyűzet is, de csak az amelyik éppen felül van. Ja és persze megvan a szokásos légegér funkciója is. A mikrofonos funkcióját még csak a Youtube android tv-s alkalmazásban tudtam használni, de az is működik rajta.
Remélem minden infót sikerült összeszednem róla és érthetően átadni.

Ha 3 madár lennék, látnám magam elött, ahogy repülök magam mögött.

(#5083) blakey válasza He-Nike (#5082) üzenetére


blakey
titán

Köszi, nekem nem akarja megtanulni, valamit rosszul csinálok vagy rossz a táv. :(

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#5084) He-Nike válasza blakey (#5083) üzenetére


He-Nike
aktív tag

Ja, hogy neked most is van ilyen távod. Ezt eddig nem említetted. Mit akarsz ráprogramozni?

Ha 3 madár lennék, látnám magam elött, ahogy repülök magam mögött.

(#5085) blakey válasza He-Nike (#5084) üzenetére


blakey
titán

Megvettem de nem volt időm vele foglalkozni, a leírása meg helytelen és nem is pontos. Egyébként most sikerült, többféleképpen kipróbáltam, de végül meglett. Infra módban hosszan nyomtam a TV gombot, elengedtem, villogot majd a gyári távon megnyomtam a gombot amit tanítani szeretnék, ekkor gyors villogásba kezdett majd az iweipoo-n megnyomtam a gombot amire tanítanám és utána TV gomb így végül megtanulta a bekapcsolást. :) :R

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#5086) Beni2360 válasza He-Nike (#5082) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Köszönjük mindenki nevében aki fel tudja használni.
Nekem is itt van már több mint 1 éve de elkallódott az adó része. :U

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#5087) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Nem tudom, esett-e már szó erről itt, de nagyon várom, hogy eme újabb zseniális Microsoft ötlet hogyan fogja befolyásolni (hazavágni) az otthoni csoport kiszedése után nagy nehezen beállított működő hálózati elérést.

(#5088) Beni2360 válasza Gabesz87 (#5087) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Szerintem sehogy, ha jól átolvasod akkor magad is rájössz.
De lehet, hogy tévedek.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#5089) tomp


tomp
félisten

Miként lehet rárakni X8-ra az X9S-re készült 2.1.19 bétát? :)
Anno LógaGéza csinálta meg az 1.3bétát, hogy X8-ra is felmenjen. :DDD

(#5090) modflow


modflow
veterán

Adott egy filmet a következő paraméterrel:

Parameters: Main10/L5.1/High 4:2:0/10bit/HDR10/BT.2020

A TV-m mégis ezt írja ki a ZDMC-ben:
Output mode: 3840x2160P @ 23Hz YUV444 8 Bits BT 2020

Ez normális? Miért nem 10 bit?

(#5091) tothrobert


tothrobert
csendes tag

Sziasztok!
Kellene egy kis segítség.
Ki szeretném próbálni a ZidooNAS_1.0.7.apk-t de nem tudom le tölteni, megszakad állandóan.
Valaki nem tudná nekem ,valahová fel tölteni?
Köszönöm előre is

(#5092) Beni2360 válasza tothrobert (#5091) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Nem tudom miért keresed mivel ez egy 2015 aplikáció és hálózati hiba miatt nem tölthető, vagyis már nincs fent és nem is aktuális.
Habár nem írtad milyen boxod van. De rákerestem X10-s arra nem is volt.
Ott van a saját beépített torrent letöltő rendszere az Openwrt.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#5093) tothrobert válasza Beni2360 (#5092) üzenetére


tothrobert
csendes tag

Nincs valami leírásod, hogyan kell azt használni?

(#5094) Beni2360 válasza tothrobert (#5093) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Sajnos én sem tudtam beüzemelni de van itt több fórumlakó aki használja.
Kérdezd és majd jön a segítség. Vagy használd a keresőt és ott írj valakinek.
Pár hónapja frissítették és a régi hsz-k már nem jók.
Annyit tudok, hogy számítógépen böngiből is elérhető és könnyebb ott beírni a dolgokat mint a boxon.
Be kell írni a böngibe az ip címet és ott kell megadni felhasználó-jelszó párost a chrome fordítja az oldalt.
Valahogyan így kell kinéznie.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#5095) TIT


TIT
veterán

Vagy használj Ttorrentet,az egyszerűbb.

(#5096) eric.cartman


eric.cartman
senior tag

Jó hír Z9s tulajoknak:
New firmware v2.1.30 version for ZIDOO Z9S released (és ezt nem is bétának mondják ha jól látom - nálam mert fent is van ;) )

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#5097) modflow válasza modflow (#5090) üzenetére


modflow
veterán

Nem tudja senki?

(#5098) Beni2360 válasza modflow (#5097) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Miért a ZDMC-vel játszod le amikor ott a zidooplayer amire tervezték?
Mivel nincs 4K Tv nem tudok érdemben válaszolni.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#5099) modflow válasza Beni2360 (#5098) üzenetére


modflow
veterán

Azzal játszom le, csak rosszul fogalmaztam.

A fura, hogy a sima FullHD meg 12 bit-es.

(#5100) blakey válasza modflow (#5099) üzenetére


blakey
titán

420 10bitre kéne váltson az eszköz, lehet, hogy a beállításokkal van a gond. 1080p-n van 444 12 bit, de ott nincs HDR. Szóval a beállításokat nézd át.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.