Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-10 23:07:05

LOGOUT.hu

A ZIDOO médialejátszó topik célja, hogy segítsük egymást
a minél jobb moziélmény elérésére
és a problémák megoldására.
Feltöltés folyamatban.
Ötleteket és segítséget Pü-ben várok.
**************************
Zidoo is not streaming player.
AZ új PRO boxok már
rendelkeznek
DRM L1
támogatással.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5251) He-Nike válasza eric.cartman (#5249) üzenetére


He-Nike
aktív tag

Ezen a 2.1.14 beta verziós romon korábban már nyomtam factory resetet. Sajna nem oldotta meg a problémámat A belassúlgatás továbbra is megmaradt, miközben másnál nem olvastam erről a hibáról. Ezért gondoltam, hátha egy clean install megoldaná a problémámat. Csak nem vagyok biztos a sorrendben...

Ha 3 madár lennék, látnám magam elött, ahogy repülök magam mögött.

(#5252) eric.cartman válasza He-Nike (#5251) üzenetére


eric.cartman
senior tag

belassulás alatt GUI vagy hálózati lassulást értesz?

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#5253) eric.cartman válasza szasanyi (#5250) üzenetére


eric.cartman
senior tag

Nekem párhuzamosan van épp mindkét típus, a 1295 és a 1296 is ugyanazokat a HDR funkciókat tudja hardveresen. Az utóbbi csupán picit erősebb és több portja van ami ugye alapvetően nem befolyásolja egy médialejátszó képességét.
Nálam a DSD-t mindkettő kiválóan lejátssza.
A legkeményebb ~80GB-os 4K HDR rip vagy akár a JF 400Mbps-es tesztvideója is ugyanolyan könnyen fut mindkettőn.
Ha "netán "már nem lesz komolyabb bug pl. az X9s-en akkor nem számít, hogy meddig támogatják - ugyanez van a Dune HD lejátszókon is (ha már minden jó, nem kell szögelni tovább).
Valóban később jelent meg a Z9s, de a két chipset (1295 és 1296) egyszerre láttak napvilágot, tehát egyik sem fejlettebb a másiknál. Csak a Zidoo-n múlik például, hogy a 1295-re mikor ad ki 7-es androiddal firmware-t...
Jelenleg a hibák javítása az X9s-en tart előrébb (nyilván, mert előbb elkezdték)
Külföldi fórumokon olvastam, hogy nem egy user váltott vissza X9s-re Z9s-ről.

Tehát szvsz nem éri meg a jelenlegi felárát a Z széria.

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#5254) tothrobert


tothrobert
csendes tag

Zidoo x10-et frissítettem V2.0.34-ről V2.1.14-re.
Update módszerrel. Eddig volt Openwrt , most azt írja nem található.
Szeretném használni az Openwrt-t.
Vissza lehet valahogy frissíteni , vagy próbáljam meg a reset-es módszert?

(#5255) eric.cartman


eric.cartman
senior tag

Íme az új "táblázat":D

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#5256) Beni2360 válasza tothrobert (#5254) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Van Openwrt csak teljesen megváltozott. Fentebb meg is találod, tomp keléga írta is.
Droid (továbbiak) alatt keress rá és megtalálod.
Böngészőben: http://192.168.0.box ip cím /cgi-bin/luci
-------------------------
#5255) eric.cartman - köszönjük. :R

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#5257) He-Nike válasza eric.cartman (#5252) üzenetére


He-Nike
aktív tag

Teljesen random módon mikor kilépek böngészőből, vagy a youtube appból, vagy a horizon go-ból vagy a Flud torrentből. Annyira belassul, hogy alig birok kilépni a főmenübe, hogy megnyomjam a "clean up" ikont akkor mindent töröl a memóriából. Ilyenkor általában megjavul. De néha annyira belassul, hogy nem győzöm kivárni és inkább hátul megnyomom a power gombot és újraindítom.

Ha 3 madár lennék, látnám magam elött, ahogy repülök magam mögött.

(#5258) Beni2360 válasza He-Nike (#5257) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

És ha hozzá rendeled a ClearManager-t az egyik színes gombhoz?

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#5259) He-Nike válasza Beni2360 (#5258) üzenetére


He-Nike
aktív tag

Ez mondjuk nem egy rossz ötlet, fogom is alkalmazni. De ugye az eredeti problémámat nem oldja meg. Még egy ilyen clean install-ban bízok. Remélem 1.4-es rom után nem gond, ha rögtön felrakom a legfrissebb romot...

Ha 3 madár lennék, látnám magam elött, ahogy repülök magam mögött.

(#5260) szasanyi válasza eric.cartman (#5253) üzenetére


szasanyi
félisten

Értem, köszi! :R Most 39k lenne szállítással Olaszországból míg a Z9S 59k ami nem mind1 (nekem legalábbis biztosan nem az). Távvezérlőből adhatnának jobbat, de el lehet lenni azzal is. Asszem rendelek is 1et, mert az igényeknek megfelelne.

(#5261) Kom-ancs válasza szasanyi (#5260) üzenetére


Kom-ancs
tag

Nekem múlt héten szombaton (egy héttel korábban mint ahogy ígérték)megjött a Z9S az Amazon.de-röl.Ha van kérdésed szívesen segítek.

...van egy lassú de ugrik a cd.

(#5262) Beni2360 válasza szasanyi (#5260) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Lehet venni olyan távot amit a Z-hez adnak.Az X10-nek is olyan távja van. Múlt héten éppen volt erről szó.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#5263) szasanyi válasza Kom-ancs (#5261) üzenetére


szasanyi
félisten

Már nincs, de köszi. Ott az árral van bajom, nekem sok a közel 60k.

Beni2360: tudom, de X10 nem kell mert drága (ha annyit adnék érte akkor már inkább Z9S), és mert USB 3.0 HDD-t használok tehát fölösleges is.

(#5264) Beni2360 válasza szasanyi (#5263) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Na még 1x Lehet külön venni olyan távirányítót. a X9S-hez
De ezt már kitárgyaltuk.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#5265) szasanyi válasza Beni2360 (#5264) üzenetére


szasanyi
félisten

OK.

Kom-ancs: csak kíváncsi vok.
Ezt vetted? Mennyire jött ki a Z9S ára, ill. az ár + száll. költsg mellé volt egyéb (bármi) amit felszámoltak? Nekem azt mondták, hogy elvileg van +VÁM költség is mivel EU-n kívülről jön...

[ Szerkesztve ]

(#5266) TIT válasza Beni2360 (#5245) üzenetére


TIT
veterán

Köszi lejött végül 2 óra alatt.

(#5267) eric.cartman


eric.cartman
senior tag

Z9s új FW: v2.1.40 (beta)

Since v2.1.30 Change Logs:
System
1. Optimize the system stability.
2. Optimize HDR display (Available MaxFALL and MaxCLL metadata)
3. Optimize the bluray navigation.
4. Fixed the probleam that some MOV format videos could not be played.
5. Fixed the probleam that playback lagging for some hard drives.
6. Fixed the probleam that having to power off and restart when upgrading system sometimes.
7. Fixed the issue of audio jump for some special playlists for Bluray(About seamless branching issue).
8. Fixed the probleam of prompting cannot play when playing videos sometimes.
Music Player
1. When playing SACD, the playback interface adds information display.
2. Optimize the usage wizard display.
3. Optimize the problem that the order of playing songs in some irregular CUE files is incorrect.
4. Optimize the music data matching.
5. Added feature that pairing songs by ablum.
Poster
1. Fixed the problem that cannot re-match on PC.
2. Fixed the problem of not recognizing the DVD folder.
3. Improve stability.
Media Center
1. Add switch to enable playing video with third-party video player.
Image Player
1. Optimize background music for slideshows.
Quick Settings
1. Added the pageup key definition Settings.
2. Added the timing play key definition settings.

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#5268) tothrobert válasza tothrobert (#5254) üzenetére


tothrobert
csendes tag

Ezt a hiba üzenetet kapom, ha be szeretnék lépni, az OpenWrt felületre.

"/usr/lib/lua/luci/dispatcher.lua:191: /etc/config/luci seems to be corrupt, unable to find section 'main'
stack traceback:
: in function 'assert'
/usr/lib/lua/luci/dispatcher.lua:191: in function 'dispatch'
/usr/lib/lua/luci/dispatcher.lua:177: in function </usr/lib/lua/luci/dispatcher.lua:176>"

Mi volna ez?

(#5269) Beni2360 válasza tothrobert (#5268) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

A droid felületen beállítottad?
Habár frissítés után nekem nem kellett semmit állítani rajta.
Na még azért írd le, hogy hol akarsz belépni a felületre?
Mert lehet a droid beállításoknál is a boxon belépni meg lehet hálózatról a sz.gépen is belépni.
Lapiról 1
Lapiról 2
Itt tudsz droidon belépni.
Ha ezeket tudod akkor én nem tudok segíteni.
Mára befejeztem mentem aludni.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#5270) tothrobert válasza Beni2360 (#5269) üzenetére


tothrobert
csendes tag

Köszi ezt is!
Próbálta weben , próbáltam a boxon is belépni.
Ugyanazt írja.
2.1.14 penre irva.Átnevezve install.img , usb 2-be dugva , kikapcs, majd fogpiszkálóval nyomva.
Bekapcs, zidoo logó feljön fogpiszkáló elengedve, nem megy tovább a logótól.
Nem akarja frissíteni.
Rosszúl csinálok valamit?

(#5271) Beni2360 válasza tothrobert (#5270) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

NEM JÓ.

Még a végén téglásítod a boxodat. Frissítés.
A X10-v2.1.14-201810091213-ota fájlt úgy ahogy van felmásolod penre és bedugod usb-be
Majd a fő oldalon jobb oldalt - ABOUT gomb klikk - ott felül kék háttér Update - klikk- majd válaszd USB updata -megkeresed felmásolt fájlt-klikk. És lefut az egész , légy türelemmel.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#5272) Kom-ancs válasza szasanyi (#5265) üzenetére


Kom-ancs
tag

Igen azt rendeltem és annyit fizettem amennyi ott szerepel. Semmi plusz vám és egyebek. A Z9S eőször az Amazon-hoz érkezik a többi az ő dolguk.

...van egy lassú de ugrik a cd.

(#5273) He-Nike


He-Nike
aktív tag

Egy kis helyzetjelentés: (hátha valakinek még hasznos lehet)
Sikerült végigcsinálni a procedúrát.
Felraktam a hátúlnyomós módszerrel az 1.4.12-es img filet.
Majd arra rátelepítettem a lefrisseb 2.1.22-es zip update romot.
Jelentem végigfutott a frissítés hiba nélkül.
Azért biztonság kedvéért nyomtam az új romon is egy gyári beállítások visszállítását.
Feltettem az összes eddig általam használt apk-t. Egyenlőre nem éreztem egyszer sem lassulást süvít a rendszer mint régen. Megjegyzem a google fiókommal nem léptem be mindent apk-mirrorról töltöttem le és telepítettem, így talán jobban kímélem a memóriáját kevesebb a háttérbeli folyamat...
Fontos tudni, hogy az én készülékem már egy régebbi széria, egy újonnan kiadott készüléken nem működik a módszer. :R :R

Ha 3 madár lennék, látnám magam elött, ahogy repülök magam mögött.

(#5274) Beni2360 válasza He-Nike (#5273) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Gratulálunk, remélem most már nem jönnek elő a problémák. :C

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#5275) tothrobert válasza Beni2360 (#5271) üzenetére


tothrobert
csendes tag

Úgy csináltam a frissítést. Fel is ment rendesen.
Az Openwrt ugyanazt írta.
Használom igy, ugy döntöttem. Be állígatok mindent.
Akkor látom, hogy van benne, egy Openwrt újraidítás pont.
Újra indítottam, és el indult az új felülettel. :C
Köszönöm az eddigi segítségeket.

Az Usb-ről indítás bekopcsolással itt nem működik?

[ Szerkesztve ]

(#5276) Bazijoe73


Bazijoe73
senior tag

Sziasztok Kodi ban miért nem kérdezi meg, hogy menüvel, vagy annélkül akarom e lejátszani a filmet?

Samsung Galaxy S5 Rootolt

(#5277) Beni2360 válasza tothrobert (#5275) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Az a módszer csak arra való amikor le akarod cserélni az egész rendszert és oda .img telepítő fájl kell. De azt inkább mellőzd ha lehet és előtte kérdezz.
Ha vissza olvasol éppen erről volt szó. Keresd meg.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#5278) eric.cartman válasza He-Nike (#5273) üzenetére


eric.cartman
senior tag

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#5279) embe válasza Kom-ancs (#5272) üzenetére


embe
nagyúr

Szia!
Én is néztem ezt a kütyüt. De én úgy értelmeztem, hogy a Kínából szállítják. Külön kihangsúlyozza, hogy országonként más VÁM tételek lehetnek.

És mivel az Amazon piac térként is működik, én úgy okoskodtam, hogy Kínából jön, és az esetleges Áfa-t + posta vám ügyintézést fizetni kell.
Nem lehet hogy csak szerencséd volt és átcsúszott?

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#5280) Beni2360 válasza Bazijoe73 (#5276) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Sajnos ez "gyártástó" is függ. Ki hogyan piszkált bele a menübe.
Most nézem a hosszú ok gombra a listából kiválasztva az egyéb lejátszóval és onnan a VideoPlayer akkor fel ajánlja de nem mutatja a menüt. :F
Gyári theaterből meg indítható menüvel.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#5281) Beni2360 válasza embe (#5279) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Na de a futekonál csak kb 7 € az eltérés és az biztos EU-ból jön. Azért a 2250 Ft-r nem érdemes vacakolni.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#5282) embe válasza Beni2360 (#5281) üzenetére


embe
nagyúr

Igen. Csak egy esetleges jövőbeni vásárlás miatt kérdeztem.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#5283) blakey válasza embe (#5279) üzenetére


blakey
titán

Azért van feltűntetve, hogy ne 1 héten belül várd a csomagot, EU-ból kapod, tehát vám-mentes lesz.

(#5281) Beni2360
Mindegy, szerintem annyit se költsön ha nem muszáj, nincs értelme.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#5284) tomp válasza embe (#5279) üzenetére


tomp
félisten

Kínából érkezik persze mert ott van a gyártó. Na de a Zidootech EU az eladó ami már EU-s "cég". A box útja: kínából beviszi EU-s területre a Zidootech EU a saját termékét amelyet aztán továbbítja az amazon felé aki postázza a vevő felé. Azért van kína megadva mint induló hely mivel a korábbi "EU"-s Zidoo céggel ellentétben a mostani nem raktároz az amazonnál. Azaz amennyi kell csak annyit hoz be az amazonhoz.

Beni2360
Annyiban jön EU-ból, hogy már előzőleg behozták EU-ba a futeko raktárába a boxot. Azaz rendelésnél a futeko nem rendeli be a Zidoo-tól a boxot hanem a raktárból postázzák rögtön.

(#5285) embe válasza blakey (#5283) üzenetére


embe
nagyúr

Ok.
De a kiírás szeroint nekem még mindig az jön le, hogy egy kínai cég, Kínából küldi.
Infó az eladóról.

Terméklapi kiírás szerint Kínából is jön.

A fentiek számomra nem azt támasztják még mindig alá, hogy sarc mentesen fog jönni. Kicsit lassú a felfogásom lehet..... de én így látom.

Ha ennek ellenére az EU-ból jön, minden plusz költség nélkül, akkor öröm és boldogság. .... de ha nem, akkor ez van, fel lett tüntetve.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#5286) blakey válasza embe (#5285) üzenetére


blakey
titán

Kínából jön, de EU-ból küldik. Rengeteg terméket vettem így, tehát a forgalmazó az EU-ban van így úgy is kapod. a 13€ meg az EU Priority Line díja, ezért ennyi.

Neked biztos, jobban teszene ha 183€-t írnának oda és nem lenne ott, hogy honnan érkezik viszont várnád 2-3 nap múlva. :)

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#5287) tomp válasza embe (#5285) üzenetére


tomp
félisten

Zidootech EU eladó VAT azaz adószáma alapján az adózási cím:
VPO
MANCHESTER ONE
53 PORTLAND STREET
MANCHESTER
M1 3LD

Ezért nincs semmi extra díj mivel EU felé fizet mindent.

(#5288) embe


embe
nagyúr

Ok. Urak meghajlok az érvek előtt. :R
Köszi az infót!

blakey : Erre azt mondom " mindenkinek megvan a maga perverziója" :DDD

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#5289) Downsampling válasza embe (#5285) üzenetére


Downsampling
senior tag

Vásároltál már az Amazonról?
Ha berakod a kosárba, és végi mész az egész procedúrán (cím megadása, fizetési mód megadása, stb.), a végén ott lesz, hogy mennyit kell fizetned összesen (persze részletezve is, hogy mennyi a termék, mennyi a szállítás, stb.). Itt, ha még nem nyomsz rá a véglegesítésre, simán visszaléphetsz, ha neked valami nem tetszik, semmilyen következménye nem lesz. Ha meg oké az összeg, megveszed.

(#5290) embe válasza Downsampling (#5289) üzenetére


embe
nagyúr

Igen a spanyol amazonról, vagy 4-5 éve egy Motorola telót. De ott az eladó is az Amazon volt.
És akkor egy ÁFA különbözetet hozzácsapott még.
Ez a folyamat amit Te elmondtál, igazából más webshopoknál nem jelent semmit. Mert a sarcot nem szokta hozzászámolni.

De ok. Ne bonyolítsuk! Elfogadom, hogy ebben az esetben , a Zidoo lejátszóval kapcsolatban, nincs rajta sarc. :R

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#5291) pontyos


pontyos
senior tag

Jó lett 22 és végű firmware, menü is jobb stb. Home Theater viszont egy csomó posztert nem talált meg. Újra scanneltem, utána sem. Mi lehet? Illetve a filmek mellett néhol egy szem ikon látható, amire nem jöttem rá, hogy miért?! X10 / 2.1.22

(#5292) Beni2360 válasza tomp (#5284) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Azt én is tudom, hogy saját raktárról dolgoznak.
DE az előny akkor is ott van ha valami gubanc van nem Kínába kell visszaküldeni mint az Amazonnál a mostani eladónál.
Azért érdekelne. hogy a Futekonál mennyi a garancia rá?
Mivel a honlapjukon jobb oldalt 2 év szerepel és az már többet ér 7 € nál

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#5293) Beni2360 válasza pontyos (#5291) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Hát igen van amit nem talál meg.
A boritón hosszan ok nyomva adja fel a lehetőséget a Re Match és utána felugrik az újbóli scenelési lehetőség és esetleges választás. A tévesen scenelt filmeknél is ugyan ez az eljárás.
Nálam mindig összekeveri a Dicsőség zászlaját a Disturbia-val.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#5294) embe válasza Beni2360 (#5292) üzenetére


embe
nagyúr

Egyébként Futeko garival van tapasztalat?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#5295) Beni2360 válasza embe (#5294) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Azt inkább a Himedia topikban kellene kérdezni mivel onnan voltak a beszerzések.
Zidooval nem rég kezdtek foglalkozni.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#5296) embe válasza Beni2360 (#5295) üzenetére


embe
nagyúr

Lehet előbb-utóbb visszatérek a Zidoo-hoz. Szoftveresen jobban tetszik mint a Himedia.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#5297) Beni2360 válasza embe (#5296) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Akkor te ott a topikban jelen vagy és tudsz a gariv égett érdeklődni.
2016 őszén én is a két gyártó között vacilláltam és a végén elsőkként a zidoo mellett tettem le a vasat.
Nekem még mindig az MKV fájlban beépített srt formázása hiányzik de nagyon. Félkövér és fekete háttér. A letölthető srt-nél már megoldott. :C

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#5298) Downsampling válasza embe (#5290) üzenetére


Downsampling
senior tag

Nem akarom a témát húzni, de az Amazonon ha elmész az utolsó "Enter lenyomásig" lényegében mindent látsz, hogy mit fogsz kapni, hova fogják küldeni, s az mennyibe fog kerülni Ez már lényegében maga a számla, tehát nem lehet az, hogy mégis tbbe kerül, mint amit látsz. Csak azt akartam ezzel leírni, hogy az Amazonon még az utolsó pillanatban is visszatáncolhatsz, ellenben pl. az Ebay-s vásárlással, mert ha ott rányomsz valamire, hogy meg akarod venni, akkor vagy megveszed, vagy jönnek a szankciók pedig lehet hogy még fogalmad sincs, mennyi lesz a postaköltség, stb. Mostanában terjed az Ebay-n, ha rendelek mondjuk nem egy darab egyméteres optikai kábelt rendelek ugyanarról a helyről (ez csak most példa), hanem kettőt, akkor a posta költséget is duplán számolják, s ezt már csak akkor tudod meg, amikor már nincs visszaút. Ez szemétség, mert ugyanabban és az ugyanakkora bubis borítékban fogják küldeni, és mondjuk nem 50 gramm lesz a súlya, hanem 98, tehát semmi nem indokolja a dupla szállítási díjat. Ezt régebben a kereskedők becsületesen csinálták, kb egy éve szoktak rá erre... Csak valami hasonlót akartam leírni, hogy ilyen nincs az Amozonnál.

(#5299) Dale Cooper válasza pontyos (#5291) üzenetére


Dale Cooper
csendes tag

A szem ikon azért van, mert így jelzi hogy nézted, vagy elkezdted már nézni.

I never think of the future - it comes soon enough.

(#5300) embe válasza Downsampling (#5298) üzenetére


embe
nagyúr

Ok.
Mint mondtam, én egyszer vásároltam az Amazontól, sok éve. De akkor az Amazontól, és nem kereskedőtől.
Én úgy gondoltam, hogy az Amazon egy online piactér is, felületet ad kereskedőknek. Olyankor az Amazon felületén vásárolok, de nem az Amazontól, hanem egy kereskedőtől. Az ad számlát, és a netes vásárlásra vonatkozó szabályok szerint történnek a dolgok.
Mint az Emagnál.
Ebben az esetben ha az Amazonon vásárolok, de nem az Amazontól, hanem egy kereskedőtől, akkor is az Amazon állítja ki a számlát? Vagyis mindenképpen, jelen esetben, a német Amazontól fogok vásárolni?
Vagy ha az Amazontól, de az USA-ból, akkor mi van? Kéri előre a VÁM-ot, vagy az ÁFA-t?

Egyébként az Ebay-n is látod valutában mennyi lesz az annyi. Csak azt nem látod, ha bebukik a VÁM-on mennyit kell majd fizetni. Ezt neked mint vásárlónak kell tudnod.
Ez az xdarab/Xszállítási díj nem új keletű dolog, már sok sok éve így van.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.