Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-10 23:07:05

LOGOUT.hu

A ZIDOO médialejátszó topik célja, hogy segítsük egymást
a minél jobb moziélmény elérésére
és a problémák megoldására.
Feltöltés folyamatban.
Ötleteket és segítséget Pü-ben várok.
**************************
Zidoo is not streaming player.
AZ új PRO boxok már
rendelkeznek
DRM L1
támogatással.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5701) blakey válasza nagycolt (#5700) üzenetére


blakey
titán

Szabvány méretű a csatlakozó így elvileg boltban is vehetsz hozzá antennát.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#5702) Gaben360 válasza Beni2360 (#5697) üzenetére


Gaben360
senior tag

Köszönöm a segítséget,sikerült!
Bár nem ez volt a probléma,de most legalább működik. :DDD

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#5703) Beni2360 válasza Gaben360 (#5702) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Azért megírhatnád mi volt a gond már csak okulás végett is.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#5704) Gaben360 válasza Beni2360 (#5703) üzenetére


Gaben360
senior tag

A médiatár beállításnál nem volt megadva,hogy honnan és mit keressen.
Gyári állapotban kaptam a boxot,így mindent be kellett állítani,tehát ezt is,csak nem tudtam róla.
Valami jó zenelejátszó progit tudtok ajánlani? Jelenleg music player 3.0 van fennt de elég fapados.Vagy ez sincs jól beállítva. :DDD

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#5705) Synergi


Synergi
csendes tag

Sziasztok!

Nekem a Z9S néhány hétnyi használat után nagyon pozitív, néhány apróságot leszámítva, bár még nagyon az elején vagyok a beállítások kiismerésének.
USB 3.0-ás külső 2 TB Silicon Power, 1 TB ADTA, belső 2 TB Seagate Barracuda SATA-n keresztül prímán felcsatolódik.

Amire viszont nem találtam észszerű magyarázatot: Adott egy LaCie Porsche Design 2.5" 4TB 5400rpm USB 3.1 külső vinyó, amit bármilyen fájlrendszerre is formáztam, és bármelyik USB-be csatlakoztattam, nem csatolódott fel, egyszerűen nem látja a box. Gondoltam kevés neki a kraft, ahogy azt már korábban mások is jelezték, ugyanakkor kipróbáltam egy külső tápról meghajtott TP-Link UH700 hub-bal, de azon keresztül se látja. Természetesen a hubot más tárolókkal leteszteltem előtte. Valakinek esetleg valami ötlet?

(#5706) Beni2360 válasza Synergi (#5705) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Látom nem jött 2 napig szakszerű válasz és én ebben nem vagyok komponens de próbálok valamit válaszolni.
Szerintem egyszerűen nem komálják egymást. Sajnos van ilyen más boxoknál is, hogy nem hajlandó elfogadni egy külső HDD-t. azért ez a 2.5" HDD nem egy napi szintem megtalálható darab. Már tavaly is volt egy 3 TB vonyó aminek külső házat kerestek, bevallom addig nem is halottam ekkora méretről csak 2 TB-ig vettem én is a havernak.
Azon is csodálkozok, hogy nincs gyárilag kialakítva táp csatlakozó a házon. :F Még talán Y kábellel lehet próbálkozni, vagy mellé dugni egy 3.5" tápos HDD-t. Sajna más ötletek nem jutnak eszembe. És maradj az NTFS mellett.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#5707) nyakec


nyakec
tag

A Zidoo x9s fent van a ZDMC 17.6.1 és még feltettem a kodi 18.2 is. Sikerult instalalni ZMDC-re a Aeon MQ6 és A Aeon MQ7 skint ami meglepoen szuper..A kodi 18.2 ra pedig a Aeon MQ8 -at sok -sok beállítás....[link]

skin aeonmq6 krypton.zip -ZDMC
skin aenomq7 krypton mode 2.0.0.0 .zip ----ZDMC
skin aenonMQ8 Multi mod .zip -----Kodi 18.2 leila

(#5708) bigacsiga962 válasza nyakec (#5707) üzenetére


bigacsiga962
tag

hello a 18.2-es müködik rendesen?

(#5709) Beni2360 válasza bigacsiga962 (#5708) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

A ZDMC nem lejátszásra van, arra ott a gyári player.
Média tárnak használják és DVD ISO lejátszásra meg nagyon kis felbontású filmek avval indulnak hiába van beállítva a gyári player indítása.
A sima KODI nem kadencia helyes lejátszáskor droid alatt. Több mokólás kell hozzá és akkor sem biztos a siker. Nem éri meg ilyen jó beépített lejátszónál, hisz ez a lelke az egésznek szvsz.
Volt egy KODI próbálkozás vagy 1.5 éve de kudarca fulladt.
Fog jönni a 18-s ZDMC csak türelem.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#5710) Fercs


Fercs
csendes tag

Sziasztok!
Még új vagyok Zidoo fronton, tegnap kaptam meg futekotól a Z9S-t, a 2.1.3 van fent eredetileg. Mindent kipróbáltam, szuperül ment minden, de elkövettem azt a hibát, hogy a power gomb funkcióját átállítottam stand by-ra a teljes leállás helyett.

Ma megpróbáltam beindítani és kiírta a kijelzőn a boot-olást, meg a hellót, a tv képernyőjén a zidoo logó hosszabban látszott, aztán meg kb 4 mp-re aztán sötét és megint a logó és most ebbe van beakadva. Néha felvillan a szürke háttérszín, de a gombok egyáltalán nem jelennek meg.

Megnyomtam a reset-et, elvettem az áramot és vissza és mindkét esetben a fentiek történnek!

Mi most a teendő? Rakjam fel az ismert módon a 2.1.4-et? Vagy mi tegyek?

Előre is köszi a segítséget!

(#5711) Synergi válasza Beni2360 (#5706) üzenetére


Synergi
csendes tag

Köszi az észrevételt.

(#5712) nyakec válasza bigacsiga962 (#5708) üzenetére


nyakec
tag

@bigacsiga962...amire én használom minden OK,de feltettem a ZDMC-re az Aeon MQ7 mod 2.0.0.0 még talán jobb mint a MQ8-as, ha be akarod állitani 1 kicsit eltart de megéri.... ;)

ui:érdekes a MQ8---65 MB
MQ7----230MB

[ Szerkesztve ]

(#5713) tomp válasza Fercs (#5710) üzenetére


tomp
félisten

img fájlos flash kellene de amit találok az 1.7.7-es. Kérdés, hogy ha ráraknád nem e lesz esetleg tégla a box.

(#5714) Fercs válasza tomp (#5713) üzenetére


Fercs
csendes tag

Köszi a választ.

Azt nem merném megtenni, mert sok helyen olvasni hogy nem lehet downgrade-elni, mert betéglásodhat.

A zidoo fórumban találtam egy embert akivel ugyanez történt (az X20-asával) és ő 3-4-szer reset gomb benyomásával kapcsolta be a playert és így neki megjavult, nekem ez sem működött. Gondolom a futeko válaszol holnap és akkor vagy visszaküldöm vagy mond valami használhatót.

(#5715) Synergi


Synergi
csendes tag

Csak kíváncsiságból kérdezem, használta/próbálta már valaki a boxát önálló tápnélküli, 3 TB feletti kapacitású külső merevlemezzelm ami működött is?

[ Szerkesztve ]

(#5716) Fercs válasza Fercs (#5714) üzenetére


Fercs
csendes tag

Na, válaszolt a zidoo, és azt javasolta amit Te is, hogy rakjam fel a v1.7.8-at ez alapján:

https://www.zidoo.tv/Support/support_guide/guide_target/ua1h3YuLrJzeq7k9e%5Bld%5D3ulg%3D%3D.html

Visszakérdeztem, hogy nincs-e tégla veszély, erre várom most a választ!

(#5717) Synergi válasza Fercs (#5716) üzenetére


Synergi
csendes tag

Fontos, hogy gyárilag mivel érkezett a box eredeti gazdájához. Ezt érdemes is feljegyezni/megjegyezni, mivel ha gáz van, mindig ehhez a verzióhoz kell majd visszanyúlni.

Nekem v. 1.7.8.-al érkezett a Z9S, OTA frissítéssel egyből feltettem a v.2.1.40-et. A legújabb v.2.2.55-el még várok kicsit.

ZIDOO_Z9S_N_v1.7.8_201809292102_usb-install letöltési linkje
[link]

Z9S ROM flash method:

[link]

1. Valamennyi eszköz lecsatlakoztatása a boxról.
2. Áramtalanítani
3. Aktuális ROM letöltése és átnevezése install.img-re
4. FAT32-es fájlrendszerre formázott pendrive gyökérkönyvtárába felmásolod, majd behelyezed az egyik USB 3.0 portba.
5. RESTORE/Reset gomb nyomva tart egy tű (gémkapocs) segítségével, majd eszköz bekapcsolása.
6. Ha nem jelenik meg semmi, vagy zöld képernyő jelenik meg, az normál jelenség, ne kapcsold ki, csak várj 10 percet, amíg a meg nem jelenik a „Hello” felirat.
7. TV kijelzőjén megjelenik a művelet (%), majd a végén az install completed felirat és ezután automatikusan belép a rendszerbe (elsőre ez lehet kicsit több időt igényel majd, kb. 2 percet)

(#5718) Fercs válasza Synergi (#5717) üzenetére


Fercs
csendes tag

Köszi a választ, közben válaszolt a futeko (Simon) is és ugyanezt javasolta de szerinte utána rakjam fel az aktuális 2.2.56 beta-t is, de szerintem csak a 2.1.4-et fogom.

Rákérdeztem, hogy nincs-e tégla veszély és ezt válaszolta:

No danger of bricking except if you cut power during the flash or remove the USB stick during the flash.

The emergency flash procedure is a full system reflash, it overwrites completely whatever firmware is on the box.

Simon.

(#5719) bigacsiga962 válasza nyakec (#5707) üzenetére


bigacsiga962
tag

Szia

Letöltöttem a MQ7 egy kis segítség kellene a megjelenítésnél mikor kiválasztom a filmet csak háttérkép van a boritónak csak kerete hogy tudtad ezt beéllítani?

(#5720) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Pár screenshotot nem tudnátok feltenni a hálózati beállításokról? SMB-vel kapcsolatban...Az a hylzet állt elő, hogy frissítettem az RPi-men a Libreelec-et, ezáltal a Kodit is, és most uguyanaz a szitu, mint Zidoo-n ZDMC-n. Kodiból az istennek sem érem el a PC megosztott tartalmát. Előző verziójú, több éves LE+Kodi rendszerrel, ami a Pi-n volt, simán ment minden, működött a médiatár, frissítette, szóval igazából barom vagyok, hogy frissítettem. Zidoo-n meg a fájlkezelőből (Media Libraryból) elérem a megosztást, csak ZDMC-ből nem megy. Szóval a KODI és a ZDMC-ben van valami közös pont, beállítás, ami miatt nem megy az elérés, ezért lenne jó látni, hogy akinek működik, mi, hogy van beállítva. Előre is köszönöm!

(#5721) DroiDMester válasza Gabesz87 (#5720) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Le lett írva már nagyon sokszor!

Kézi beállítással kell a PC/NAS Nevét(de még jobb az IP címe) megadni, és névtelenül NEM lehet csatlakozni, a gépen kell lennie jelszóval védett felhasználói fióknak, amihez csatlakozni akarsz!

(#5722) Beni2360 válasza Gabesz87 (#5720) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Ha rendesen meg van osztva a win alatt a mappa akkor IP cím alapján kell betallózni.
smb//:192.168.0.16 -saját ip- ezt elmentem alapnak és ebből kiindulva egyenként mentem az engedélyezett megosztási mappákat. Hogy nem éred el a win 10 sara. Löszőr engedélyezni kell a SAMBA 1 szolgáltatást.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#5723) nyakec válasza Beni2360 (#5722) üzenetére


nyakec
tag

bigacsig...hát erre én sem jottem még rá, érdekes a /szat/Vu Ultimo4k kodijára rátettem a kisebb méretu MQ7-est azzal pedig mukodik.A beállitások is másképpen vannak.Probáld feltenni a kisebb méretet nem a 2.0.0.0. /241 mb/ még kiprobálom a MQ6 verziot ,de csak holnap......

(#5724) Gabesz87 válasza DroiDMester (#5721) üzenetére


Gabesz87
addikt

Bakker, és valóban. Pedig régebben már eljutottam leírás alapján odáig, hogy létrehoztam egy felhasználót a családtagok és más felhasználók --> Más felhasználók alatt, amire jelszót is beállítottam, és Win bejelentkezésnél sem látszik ez a fiók (MS fiókommal jelszó kérés nélkül belép a gép). Na odáig nem már nem jutottam el, hogy ezt auser name/jelszó párost megadjam a Kodi-ban. Illetve lehet, hogy próbálkoztam vele, csak ezzel parallel meg nem IP alapon adtam meg az elérési utat....na szóval így már összejött.
Amúgy EZ egy tök jó leírás! Nem értem, miért nincs itt valami kis összefoglaló, ezt simán be is lehetne tenni, mivel elég sok embernek van ezzel a megosztással gondja. Na mindegy, csak egy szubjektív vélemény.

(#5725) DroiDMester válasza Gabesz87 (#5724) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Naugye! :K

Sokan szívnak ezzel valóban, de lassan már 2.éve hogy így megy Win10.alatt, max azoknál nem akik nem frissítették folyamatosan a rendszerüket!(ez vonatkozik az LE/CE verziókra is)

Amúgy ha offline fiókot használ valaki a winhez akkor felesleges még egy +felhasználói fiók, simán be lehet lépni azzal is LE/CE/KODI alatt!

[ Szerkesztve ]

(#5726) Beni2360 válasza Gabesz87 (#5724) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Nem értem, miért nincs itt valami kis összefoglaló, - Hát igen ezt nekem kellett volna már megcsinálnom de állandóan egyéb gondjaim vannak és nincs türelmem összeállítani a csomagot.
Nem ígérek semmit de azt betartom.
Ui: Azért ez nem ZIDOO-hoz tartozó anyag.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#5727) Gabesz87 válasza Beni2360 (#5726) üzenetére


Gabesz87
addikt

Az elv, beállítás menete szerintem u.a. Attól hogy itt a Kodi ZDMC néven fut, mert a Zidoo fw-re lett "optimalizálva". Na mindegy. Remélhetőleg majd egyszer lesz összefoglaló.
Viszont miután a Pi-n sikeresen beállítottam íly módon a hálózati elérést, ZDMC-ben ugyanez nem sikerült valamiért. A meglévő FIlmek és Sorozatok mappát, amit korábban létrehoztam, szerkeszteni próbáltam, beírtam ugyanúgy az adatokat (IP cím, mappanév, user/pw), de nem sikerült elérni. Megpróbálom majd még nem szerkeszteni, hanem újként létrehozni. Ill. azt furcsálltam, hogy a beállításokon belül az SMB-nél hiányoznak a min/max. SMB protokoll beállítások. Csak workgroup van és a WINS kiszolgáló IP címe.
Láttam este hogy van X8-ra is új fw, 2.1.22. Nincs vele gáz, érdemes lehet feltenni? Perpill 2.1.12 bétát használok, mert az előtte lévő stabillal valamiért nem működött a vez.nélküli bill.

(#5728) Fercs válasza Fercs (#5718) üzenetére


Fercs
csendes tag

Na végül sikerült felrakni a v1.7.8-at és minden stimmelt a leírással azzal a különbséggel, hogy az USB 3.0-ás portok egyikénél sem indult be az installálás, de a 2.0-ás pendrive-ra felrakott ugyanazon fájl elindult a 2.0-ás porton.

Utána még ráhúztam a 2.2.56-t és most minden szuper.

Köszi a segítséget!

(#5729) Beni2360 válasza Gabesz87 (#5727) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Igen tudom, hogy egy fork az egész.
Nekem is van RPI-m ,S912 Mecool. egy MIN MX-G és az X10. Mindnél újból kelett csinálni az eléréseket.
Lekapcsoltam minden elérhetőséget és töröltem a boxokon az eléréseket és egyenként a workgroup-t elkerülve az alatta levő címsorba "kiszolgáló neve"az ip cím beírásával tudtam létrehozni a kapcsolatokat. Mivel a régi workgroup-s kapcsolat böngészés alapon ment azok átszerkesztet nem nagyon működik.
Láttam este hogy van X8-ra is új fw, 2.1.22. Nincs vele gáz - erre sajnos nem tudok válaszolni. Ezt a tulajoktól vagy az zidoo fórumról tudhatod meg.
Ill. azt furcsálltam, hogy a beállításokon belül az SMB-nél hiányoznak a min/max. SMB protokoll beállítások - Na itt az a helyzet, hogy PL az S912 boxon futó CE-ben van állítási lehetőség bele is piszkáltam és nem tudtam, hogy miért nem működött a rendszer, mire rájöttem, hogy én élesítettem a samba 2-és 3-t. Na ezt a rendszer maga csinálja e szerint. Míg a NAS-m csak samba 1 tud és ezt látni is. De a zidoo X10 tudja a 2-3-t és a benne levő HDD elérésénél másik boxról ezt látni is lehet . Ezt rá kell bízni a rendszerre.
Többi magán ügy megy PÜ-ben.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#5730) tomp válasza Gabesz87 (#5727) üzenetére


tomp
félisten

Én X8-on 2.1.22-t használok.
Teljesen jó. A 23.976 frame rate bug is fixálva lett.

(#5731) tomspice72


tomspice72
tag

Sziasztok! egy z10 est szeretnék venni, de szerintetek itthon vegyem vagy külföldről, kicsit olcsóbban? ha gond van, nem kell külföldrr küldeni, ha itthoni. A különbség 15 ezer.

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#5732) Beni2360 válasza tomspice72 (#5731) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Hol van az az itthon? Linkelnéd?
MEGTALÁLTAM Nem ismerem a boltot.
Én még drágának találom megy ez az ár majd lejjebb is jóval.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#5733) Kom-ancs válasza Beni2360 (#5732) üzenetére


Kom-ancs
tag

Üdv!

Z9S lejátszót hogy kell rávenni arra,hogy egy sorozat részeit folyamatosan játsza le ?

...van egy lassú de ugrik a cd.

(#5734) Gabesz87


Gabesz87
addikt

ZDMC-ben még mindig nem megoldott a megnézett részek jelölése? Mert X8-on úgy látom nem jeleníti meg. Hiába a legújabb fw. Na meg mióta feltettem az új 2.1.12 fw-t, azt vettem észre, hogy a lejátszás nem akar elindulni néha. Azt nem tudom, hogy csak a hálózati elérésről-e, vagy úgy unblock. Egyik nap nézek valamit, köv. este megint néznék, ZDMC-ben indítanám, és csak pörög a videó betöltése felirat. Media Centerből sem akar elindulni, ott is kiír valamit. Újraindítás után jó.
Maradtam volna inkább a béta fw-nél, amivel semmi bajom nem volt.

(#5735) Beni2360 válasza Gabesz87 (#5734) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Tedd vissza meglehet csinálni visszafelé is.
Pen másol frissítés és megkeresni.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#5736) tomp válasza Gabesz87 (#5734) üzenetére


tomp
félisten

Új 2.1.12? A legfrissebb 2.1.22! Azt tedd fel. :)

(#5737) hunaqua


hunaqua
addikt

Tiszteletem az Uraknak! :)

Annyi szépet és jót hallottam ezekről a dobozokról,hogy lehet vennék én is.Melyiket ajánljátok,és honnan vásárolni ?

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#5738) blakey válasza hunaqua (#5737) üzenetére


blakey
titán

Szokásos, geekbuying, futeko, stb. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#5739) Beni2360 válasza hunaqua (#5737) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

geekbuying +1
És melyikre fáj a fogad?

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#5740) univerzita válasza hunaqua (#5737) üzenetére


univerzita
addikt

X9s most akciós ( kifutó modell) én németből rendeltem a Geekbyig -ról.

(#5741) hunaqua válasza Beni2360 (#5739) üzenetére


hunaqua
addikt

Igazából nem tudom.Tetszik az X10 vagy lehet inkább már érdemesebb a Z9S? Alapvetően nagyon szeretem az S912 CE párost,a torrent is stabil és gyors vele. Nem tudom,hogy mennyi pluszt adna a Zidoo?

univerzita

Igen,annak nagyon jó az ára.

[ Szerkesztve ]

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#5742) blakey válasza hunaqua (#5741) üzenetére


blakey
titán

Ha Kodit használnál akkor semmi pluszt nem ad, nem működik megfelelően, saját lejátszója használatos, ZDMC médiatárnak jó. 3D-ben nyújt többet és az SD felskálázása egy picit jobb valamint a MaxFALL/MaxCLL adatokat továbbküldi. A Z modellek az újak, X modellek már kifutó széria.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#5743) Beni2360 válasza hunaqua (#5741) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Én is nagyobb részben az s912 használom de néha az X10 segített ki a bajból. Komoly darab az X10 és többet tud. Más egy szóval kifejezve. Nekem 3 boxom van. Meg egy RPI2 +B

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#5744) hunaqua válasza blakey (#5742) üzenetére


hunaqua
addikt

Igen,mindig belém bújik az ördög,hogy veszek egy Zidoo-t,csak azt nem tudom,hogy minek. :D

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#5745) Gabesz87 válasza tomp (#5736) üzenetére


Gabesz87
addikt

Az az, csak elírtam!

(#5735) Beni2360:
Hát ha cseszekedni fog továbbra is, az lesz. 18.1-es ZDMC még nincs, ha jól gondolom? Láttam, hogy egyesek szenvednek vele, de az a sima KODI, nem a ZDMC "átirat" ugye?

[ Szerkesztve ]

(#5746) Beni2360 válasza Gabesz87 (#5745) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

de az a sima KODI, nem a ZDMC "átirat" ugye? - Ezt nem tudom értelmezni.
A ZDMC egy kodi fork, vagyis a kodi van a boxhoz alakítva. A mostani verzió: Verzió: v17.6
Készül a 18 alapokon nyugvó ZDMC.
Mint írtam 2 boxon CE van és az is ugye a KODI.
Na ugyan úgy van beállítva a ZDMC és semmi baj nincs vele.
Akinél nem megy annál nincs jól beállítva.
De megjegyzem nekem nincsenek + adonok telepítve a ZDMC-n egy két szükségeseket kivéve.
Semmi + TV és hasonló ficsörök nincsenek nálam.
Nem tudom milyen szenvedések vannak egyeseknél. Ez tudja ugyan azt ami a KIDI v17.6-s.
Sima letöltött KODI nem egészen kompatibilis a zidooval.

ZDMC-ben indítanám, és csak pörög a videó betöltése felirat. - Ez bizony hálózati gond nálam is előfordul az S912 boxon is. Újból be kellett lépnem a beállításoknál és a médianál - videó- tallózását át kell frissíteni és futtatni Nagyon bekavart a win 10.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#5747) tomp válasza Gabesz87 (#5745) üzenetére


tomp
félisten

Ha probléma van a rendszerrel akkor a friss rendszerre frissítsd rá ugyan azt! Ez a módszer bugmentesít! Nálam a lejátszással nincsen semmi probléma.

(#5748) Faresz29


Faresz29
aktív tag

Sziasztok!

Jelenleg egy Zidoo X9S-t használok, NAS-ról etetem, LG Oled 4KHDR TV a megjelenítő!
Sajnos az erősítőm egy picit régebbi típus, ezért nem támogatja a HDR-t...
Így a lejátszó a TV-re van kötve direktben a HDR 4K kép miatt!
A HD hangokról viszont le kellett mondanom../DTS HD, TrueHD/

Van valakinek erre megoldása? Új lejátszó, vagy egy közbenső kütyü esetleg?

(#5749) univerzita válasza Faresz29 (#5748) üzenetére


univerzita
addikt

Esetleg közbe iktatni egy splittert

(#5750) TIT válasza Faresz29 (#5748) üzenetére


TIT
veterán

Új lejátszó minek? A zidoo is tudja,inkább az erősítőből kell új,de egyszerűbb egy elosztó.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.