Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  ZEN.com

Hozzászólások

(#501) avl


avl
aktív tag

gondolkozom a ZEN-em megszüntetésén / szüneteltetésén; leginkabb a díjvaltozas miatt.

Milyen - ha egyaltalan van - modjai vannak ? Siman az app-ban, vagy valaki maskepp is probalta ?

illetve jövő ev elején 8jegyű összeget tervezek HIF -> € konvertalasra, (mennyire) rövid időre szabad ott csomagot ugrani ?

bár az egeszet nekik is jelezni / kérdezni fogom

(#502) tlac válasza pictigjis (#460) üzenetére


tlac
nagyúr

miért ne lehetne ugrálni? itt nincs minimum előfizetési idő

múlt héten átmentem a régi goldból a prémiumba, eddig nem vont még le érte pénzt
csak utólag kell fizetni?
mi történne ha most váltanék az ingyenesre? levonná vajon az eddig be nem fizettet díjakat?

egyébként durva, hogy 1 klikk és már vált is, semmi megerősítő kérdés nincs

[ Szerkesztve ]

(#503) Fifi válasza avl (#501) üzenetére


Fifi
őstag

Ha nem használod _szerintem_ válts át "Free" csomagra. Egyszerűbb, mint supporttal csevegni. Kenyeret nem kér és bármikor válthatsz magasabb csomagra.

#502 tlac:
Elég hektikus a számlavezetési díj felszámítása, főleg, ha nincs annyi pénzed náluk.
Nekem eddig utólag vonta, de Platinumra történő váltást követően előre fizetek.

Október 10-én váltottam Gold-ról Platinumra, de csak 19-én terhelték a tört havidíjat:

November 07-én meg szépen vonta már a Platinum havi díját előre:

Tényleg durva, hogy nincs megerősítés a csomagváltási szándékra, hanem egyből vált.
Én és megjártam vele.

(#504) tlac válasza Fifi (#503) üzenetére


tlac
nagyúr

közben megtaláltam, hogy a következő fizetés érte majd 28-án lesz, de még most sem vont le eddig rá

más:
kipróbáltam az aliexpress-es ref. linkes vásárlást
erre van 2%-os cashback, de moneyback-es kártyával fizettem, így lett még 1% moneyback is
két részletben visszafizettek 3%-ot

(#505) Fifi válasza tlac (#504) üzenetére


Fifi
őstag

Igen, ez így működik. :K

(#506) Yager01 válasza avl (#501) üzenetére


Yager01
senior tag

A régi GOLD-ot ha átváltod Free-re akkor bukod a benne lévő 5.000 EUR ingyenes váltási lehetőséget. Szerintem FREE-ről nem lehet "vissza menni" régi GOLD-ra. :F

(#507) Oliverda válasza Yager01 (#506) üzenetére


Oliverda
félisten

Arról volt szó, hogy a régi gold megszűnik, ha váltasz róla, ha nem, átkerülsz az újba.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#508) dani0113


dani0113
senior tag

Utalt már valaki ZEN-ról SEPA-val Eurot Revolutra? Mennyi időt vett igénybe kb? Wise-ra utalás 6-7perc volt, Revolutra eddig 1óra alatt se érkezett meg.

iPhone 13 Pro 128GB

(#509) dani0113 válasza dani0113 (#508) üzenetére


dani0113
senior tag

Megjött no para. :DDD

iPhone 13 Pro 128GB

(#510) tlac válasza dani0113 (#509) üzenetére


tlac
nagyúr

bankkártyás feltöltéssel nem lett volna egyszerűbb és gyorsabb?

(#511) dani0113 válasza tlac (#510) üzenetére


dani0113
senior tag

De, csak elfelejtettem… pedig előtte mindig úgy tettem revora, szóval saját magam szivattam meg.

iPhone 13 Pro 128GB

(#512) Somatom


Somatom
veterán

Kártyával töltenék, váltanék. Nézem az árakat. Ebből nekem az jön le, hogy ha a régi, 1 Eurós csomagból, Gold -ba raktak, akkor a kártyás feltöltésnek nincs díja, a váltás pedig 0,2% -ért korlátlan. Vagy, van vmi másik pricing oldal is?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#513) pictigjis válasza Somatom (#512) üzenetére


pictigjis
senior tag

ha a régi gold helyett az új goldban vagy, 0,3 százalékért töltesz fel

(#514) Somatom válasza pictigjis (#513) üzenetére


Somatom
veterán

Köszi! Ez a feltöltési sarc hiányzik az online táblázatból.
Mit jelent pontosan az, hogy:
"Fee outside foreign
exchange market hours" (0,4%)?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#515) zerodot válasza Somatom (#514) üzenetére


zerodot
aktív tag

Hétvégi díj

(#516) Somatom válasza zerodot (#515) üzenetére


Somatom
veterán

Köszi! Sejtettem. Szóval hétvégi felár is van. Ez sem szerepel a weboldalon. Ez egyre gyászosabb.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#517) pictigjis válasza Somatom (#516) üzenetére


pictigjis
senior tag

a hétvégi díj még mindig jóval alacsonyabb, mint a revoluté. más kérdés, hogy - ahogy odaát is írtam - az egész hétvégi díj intézményét pitiáner lehúzásnak tartom

(#518) zerodot válasza pictigjis (#517) üzenetére


zerodot
aktív tag

Én nem egészen tartom annak. Amikor a hétvége után nyit a tőzsde, könnyen lehetnek hirtelen nagyobb mozgások. Esetleges hétvégi politikai, gazdasági események, bejelentések csak nyitás után tudnak árazódni. A likviditás meg jellemzően lecsökken hétvégén, emiatt alapból könnyebben mozdul nagyobbat az árfolyam ilyenkor.

Szóval ezek a váltók árfolyamkockázatot futnak hétvégén, úgyhogy kénytelenek felárat számolni ha nem akarnak ráfizetni.

Mondjuk esetleg lehetne egy olyan megoldás, hogy utólag könyvelnek és hétfői áron számolják a váltást.

(#519) zerodot


zerodot
aktív tag

Még egy dologra érdemes figyelni a zennél. Ha kártyás vásárlásnál történik automata váltás és (ha jól értem) nem euróban fizetsz, akkor nem piaci árfolyamon vált, hanem MC árfolyamon! Erre jön még gold tierben a +0.2%.

Currency exchange made by system during card purchase:

Market rate + 0.2% if transaction is made in account currency
Mastercard rate + 0.2% if transaction is not made in account currency

(#520) Somatom válasza zerodot (#519) üzenetére


Somatom
veterán

Nem variáltam. Kifizettem Revolut -tal mind a 25 Eurónyi Frankot. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#521) pictigjis válasza zerodot (#518) üzenetére


pictigjis
senior tag

en annak tartom :) az fx tozsdek hetvegi zarva tartasa utan a kereskedes jobbara a penteki arfolyamokon indul hetfon. a megfigyeleseim alapjan nem sok minden indokolja azt, hogy hetvegen felarat fizetsz, hetfon ejfeltol nem. annyira ritka az azonnali elmozdulas, amit az osszes tobbi valtas felara boven fedez. a hetvegi felar egyszeru lehuzas, kulonosen amugy a curve-nel

(#522) zerodot válasza pictigjis (#521) üzenetére


zerodot
aktív tag

Curve kicsit más téma, náluk valóban nem indokolt. (Leszámítva, hogy veszteségesek és valamiből pénzt kell generálniuk...)

(#523) pictigjis válasza zerodot (#522) üzenetére


pictigjis
senior tag

szerintem mindenki más is csak pénzt akar keresni a hétvégi felárral, az esetleges árfolyam-elmozdulás meg a kreált magyarázat hozzá. sokkal inkább az van a háttérben, hogy a hétvégén vásárlókon (vannak, akik ekkor érnek rá neten rendelgetni, a hétvégi külföldi városlátogatás meg eleve egy külön utazási kategória) akarnak pénzt keresni (veszteséget csökkenteni). sima (profitduplázó) üzletpolitikai döntésnek tűnt az is, amikor a revolut kb. minden ok nélkül félről egy százalékra emelte a hétvégi díjat

a curve is veszteséges, a revolut is veszteséges, a zen létezését meg már eleve nem is értem, szóval csak azért kell fizetni ezt a szart, hogy a fintechek kozmetikázni tudják az eredményeiket. ami egyébként rendben is van, az ingyenes csomagosok fizessenek, de a fenti levezetés alapján a fizető userekkel (szerintem) tisztességtelen kifizettetni ezt a díjat

(#524) vnorbi


vnorbi
aktív tag

Most jött egy emlékeztető e-mail a ZEN-től a tegnap érvénybe lépett változásokról. Biztos sablon szöveg, de szemet szúrt, hogy "They will impact the plan that you’re currently subscribed to" és ugyanakkor "Plan Free: Nothing changes with this subscription".

Rég nem léptem be a fiókomba, de most ezt azért ellenőriztem, mert az biztos, hogy én Free-re váltottam október elején a régi Goldról, így akár meg sem kellett volna kapnom az e-mailt. Nos, idő közben úgy alakult, hogy a Free helyett most valamiért megint Goldban (az újban) volt a profilom (és a következő havidíj 2022.10.30-ra volt dátumozva).

Megint átváltottam Free-re.

(#525) matt22 válasza vnorbi (#524) üzenetére


matt22
tag

Pont ma délelőtt néztem és akkor még a "régi" goldban voltam, 5000 EUR free exchange limittel. Az új goldban ez már alapból 0,2 % + ugye a feltöltés 0,3 % így a Revolut ingyenes csomaghoz képest értelmetlenné is vált az egész.
Kár érte, az ingyenes feltöltés és az 5000es limit (amit nem is vettek túl komolyan) számomra sokkal szimpatikusabb volt mint a Revo, nem beszélve utóbbi bazári kinézetű felhasználói felületéről.

(#526) avl válasza vnorbi (#524) üzenetére


avl
aktív tag

szerinted milyen HUF -> € váltásra jó a ZEN még ? (

vagy persze más komolytól is jó :-) aki szamolta már

1szer X összeg, havi Y összeg esetén ez es ez a jo ebben es ebben a csomagban

(#527) vnorbi válasza avl (#526) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Nekem jelenleg a ZEN nem tud jó ajánlatot adni pénzváltásra. Amennyit havonta váltani szoktam, arra elég a Revolut és a bankom. De ha úgy van, hogy a ZEN Goldért fizetni kell 0,9 eurót/hó, plusz a kártyás feltöltés 0,3%, a váltás 0,2%, akkor ott vagyunk, hogy ezt a Revolut ingyen tudja (limit fölötti váltás pont 0,5%-ba kerül, és nem kell érte havi díjat fizetni). Amikor utoljára hasonlítottam, akkor az árfolyam a ZEN-nél és a Revolutnál teljesen azonos volt, így elvileg azt nem kell számolni, hogy a Revolut az árfolyamba is tesz olyan 0,2%-ot, mert ugyanez ott van a ZEN árfolyamában is, legalábbis pár hónapja még így volt.

[ Szerkesztve ]

(#528) KMT


KMT
addikt

Sziasztok! Jól látom, hogy revolut felöltését nem veszi online tranzakciónak és nem ad utána visszatérítést? Ez esetben nincs más mód, hogy "visszakapjuk" a top-up új díját, ugye?

(#529) avl válasza vnorbi (#527) üzenetére


avl
aktív tag

köszi, ezert irtam #501 - ben: gondolkozom a ZEN-em megszüntetésén / szüneteltetésén; leginkabb a díjvaltozas miatt.

(#530) pictigjis válasza KMT (#528) üzenetére


pictigjis
senior tag

revolutra nincs visszatérítés

(#531) Oliverda válasza vnorbi (#527) üzenetére


Oliverda
félisten

Pár hete hasonlítottam össze, és a Zen egy kicsivel jobban váltott (az esetleges váltási díj nélkül), mint a Revolut. Az utóbbi sajnos növelte az árrését az elmúlt (talán) ~1 évben. Ha nekem rendszeresen kellene havi pár ezer eurónyit váltogatni, inkább a Zen Platinumot választanám.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#532) zerodot válasza Oliverda (#531) üzenetére


zerodot
aktív tag

Én többször is hasonlítgattam, és nekem is jobban jött ki a Zen, de tényleg csak egy nagyon kicsivel. Kb. 0,04-0,05% volt legutóbb. 2000 eurónál 1 eur különbség.

(#533) kzs válasza vnorbi (#524) üzenetére


kzs
tag

én is ma kaptam ezt az emlékeztetöt: régi goldban voltam (founder's edition).. szivesen atvaltotam volna Platinumra (viszonylag sokat használom), de sajnos feltöltésnéL (mindig) felszámolnak 2%-t.. ez nagyon nem éri meg. Atmegyek Free-re.
Egyuttal, befizetek Rev metalra... ott, legalabbis a nagyobb csomagoknal nincs büntetés a magasabb csomagoknál feltöltésre.

(#534) pictigjis válasza kzs (#533) üzenetére


pictigjis
senior tag

platinumban nem számolnak fel semmit

(#535) tlac válasza Oliverda (#531) üzenetére


tlac
nagyúr

ha csak riktán kell nagyobb összeget váltani, akkor is megérheti a platinumot használni
itt egyszerűbb lehet ugrálni a csomagok között, mint a revolutnál

[ Szerkesztve ]

(#536) zerodot válasza kzs (#533) üzenetére


zerodot
aktív tag

Honnan szeded ez a 2%-ot? még a free-ben is csak 0.5% a topup fee, platinumban meg 0.

Revoluton pedig teljesen ingyenes minden tierben, felesleges csak emiatt a metal.

(#537) kzs válasza zerodot (#536) üzenetére


kzs
tag

@zerodot és @pictigjis : valoszinü az a félreértés oka, hogy EU-n kivüli valutát használok (Europa közepén)... mivel nem EEA tag ország valutája, ezért van rá plusz 2% minden feltöltésre - nagy kár.
Ez a revolutnál, legalábbis metal-ban, nincs

(#538) tlac


tlac
nagyúr

webkincstáros vásárlásnál nincs moneyback?

(#539) pictigjis válasza tlac (#538) üzenetére


pictigjis
senior tag

ma delutan meg volt...

(#540) tlac válasza pictigjis (#539) üzenetére


tlac
nagyúr

kb. 15 perce vettem forintért, egyelőre semmi
máskor azonnal jön utána rögtön

nálad hogy volt?

(#541) pictigjis válasza tlac (#540) üzenetére


pictigjis
senior tag

elofordultak mar par perces kesesek, de tobb nem. ma se azonnal jott, de jott

[ Szerkesztve ]

(#542) zerodot válasza kzs (#537) üzenetére


zerodot
aktív tag

Akkor viszont 2.5%, nem?

(#543) kzs válasza zerodot (#542) üzenetére


kzs
tag

igazad van, rosszul emlékeztem, még gázosabb...
én kedveltem a zen-t de igy most inkabb egy évig valtok revolut metalra...

(#544) Somatom válasza kzs (#543) üzenetére


Somatom
veterán

Már csak Euro » Ft irányban tud jó lenni, mert Revorol az Eurot ingyen át lehet küldeni Sepa utalással.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#545) hard74 válasza tlac (#540) üzenetére


hard74
senior tag

Megkaptad a visszatérítést?
8 körül vettem PMÁP-ot, de egyenlőre semmi nyoma a moneyback-nek.

LG K990 Viewty-->LG P920 Optimus 3D-->LG G2-->Lenovo Vibe Z2 Pro-->LG G4(G2)-->O+3-->Huawei Mate 10Pro-->OnePlus 7pro-->OnePlus 8T-->Asus Zenfone 8-->Pixel 7

(#546) tlac válasza hard74 (#545) üzenetére


tlac
nagyúr

nem, a supportnak írtam, de nem tudott rá egyből válaszolni
emailben ígértek rá választ

szerintem te is zaklasd őket

(#547) pictigjis válasza tlac (#546) üzenetére


pictigjis
senior tag

ha valaki kapna esetleg választ, feltétlenül ossza meg...

(#548) hard74 válasza pictigjis (#547) üzenetére


hard74
senior tag

Chat-en beszéltem velük, majd ezt az emailt kaptam, ami érdekes, mert október 11-én még simán járt a maneyback ugyanerre.

Hello,

I hope you are doing great.

The Moneyback cannot be added to the -152070.00 HUF transaction because it is a transaction to the state treasury.

Thanks for your patience.

Stay ZEN,
Anastazja (ZEN Customer Care)

LG K990 Viewty-->LG P920 Optimus 3D-->LG G2-->Lenovo Vibe Z2 Pro-->LG G4(G2)-->O+3-->Huawei Mate 10Pro-->OnePlus 7pro-->OnePlus 8T-->Asus Zenfone 8-->Pixel 7

(#549) pictigjis válasza hard74 (#548) üzenetére


pictigjis
senior tag

koszi. akkor elkonyvelhetjuk, hogy ennek a jateknak sajnos tenyleg vege

(#550) tlac válasza hard74 (#548) üzenetére


tlac
nagyúr

ugyanezt kaptam én is, még egy kicsit küzdök velük, mert ez lett volna az első értelmesebb összegű moneyback

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  ZEN.com
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.