Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#61) Tommmysun válasza JohnyBlue (#60) üzenetére


Tommmysun
senior tag

Persze, azt tudom, hogy nem nehéz kisütni egy kondit, csak simán felelőtlen voltam. Először szétszedtem a vakut, akkor kisütöttem, csak utána szétszedve próbálgattam és utána úgy hagytam sacc 3 napig (alkatrészt kerestem hozzá :S)! Aztán amikor ismét nekiestem a témának, úgy voltam vele, hogy már csak nincs benne feszültség, meg igazából nem is a kondit fogtam meg, hanem egy belőle kivezető vezeték műanyag csatlakozóját, de így is volt benne annyi, hogy a kis műanyag csati nyitott részén áthúzzon :DDD!

(#62) JohnyBlue válasza Tommmysun (#61) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Hehe,Kellemetlen dolog az ilyen:)

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#63) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Itt a hardveraprón megy a hirdetés. Gondolkodom, csábít a jó ár. Valaki rendelt már a fórumtárstól?

(#64) ClintEastwoo válasza Zoli bácsi (#63) üzenetére


ClintEastwoo
tag

Én még mindig azt tudom mondani hogy rendelj ebayről (tomtop digital) és inkább vársz 3 hetet, de olcsóbban kapod. :)

(#65) JohnyBlue


JohnyBlue
őstag

Uraim :D

Lenne egy kérdésem.

Olympus gépre (E-450) melyik Yongnuo vakut lehet rárakni? Valahol írják ezt valahol írják azt valahol semmit se írnak. :o A bizodalmam bennetek van! :R

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#66) Tommmysun válasza JohnyBlue (#65) üzenetére


Tommmysun
senior tag

Ha jól tudom (már pedig 99,99%, hogy jól tudom :) ), akkor Olympushoz nincs TTL vakuja a YN-nak! És tudtommal csak a Sony/Minolta gépek nem középérintkezősek, ezért mindegyik manuális, középérintkezős Yongnuo vaku jó lehet, természetesen szigorúan full manuál módban fognak működni (másban nem is tudnak :))!

YN460, YN460 II, YN560, YN560 II (fém papucsos

(#67) Flashback


Flashback
addikt

Ezen a héten listázák az ebayre az 565ex-et!! :R

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#68) ClintEastwoo válasza Flashback (#67) üzenetére


ClintEastwoo
tag

Gondoltam hogy akkor fog kijönni mikor megveszem a 468-at :D

(#69) Flashback válasza ClintEastwoo (#68) üzenetére


Flashback
addikt

Lehet hogy késnek egy hetet :) De már a topik elejáén is volt írva az 565ex-ről.

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#70) Gááboor


Gááboor
tag

sziasztok

Arról tudtok valami bővebbet , hogy Pentaxokkal működik e a 468-as?

(#71) Tommmysun válasza Gááboor (#70) üzenetére


Tommmysun
senior tag

Max úgy mint egy egyszerű közép érintkezős full manuál vaku ;)! A Canon E-TTL-nek semmi köze a Pentax P-TTL-jéhez ;), még csak az érintkező kiosztás sem stimt ... miből gondolod, hogy működne???
A Canon vakuk manuálban működnek a Pentaxon (próbáltam), de akkor meg már jobban jársz, ha egy YN560-ast veszel, ami eleve manuális, viszont elég nagy fénye van! Pentaxra sajnos sosem gondol a Yongnuo :S, pedig jó lenne!

(#73) Throme


Throme
veterán

Sziasztok!

Ti melyiket vennétek a két vaku közül: YN-467 vs YN-560 ?
A manuális zoom az mennyire problematikus az automatához viszonyítva?
Árban kb egyformák, akku időben (ugyan olyan igénybevétel esetén persze) nem tudommelyikkel járnék jobban.

kösz!

(#74) ClintEastwoo válasza Throme (#73) üzenetére


ClintEastwoo
tag

szerintem ugyanazt tudják, csak az 560-nak nagyobb a kulcsszáma, tehát magától értedődő hogy azt vedd.

(#75) vlevi válasza ClintEastwoo (#74) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nemnem. Az 560-as "csak" manuális módban megy.
[link]

Viszont a kulcsszáma tényleg nagyobb.

(#76) Throme


Throme
veterán

ClintEastwoo, vlevi! Köszi a válaszokat!
Igen, az YN-560 manuális zoomot kapott, viszont 105 mm-ig állítható. Talán a sokat szidott akku fedelet is kicsit masszívabbra alakították...
Viszont a YN-467 auto zoomos, de nem megy 105mm-ig (én ezen is lehet használnám...) és nincs mód manuálisan állítani a zoom-ot, ha arról lenne szó...

(#77) Frigetrus válasza Throme (#76) üzenetére


Frigetrus
senior tag

Kérdés: kell a TTL? Mert akkor csak a 467es jöhet szóba. Manuális zoom pedig van a Nikonos 467-ben is.
Ha nincs szükség TTL-re akkor egyértelemű viszont, hogy az 560-as kell neked.

(#78) Throme válasza Frigetrus (#77) üzenetére


Throme
veterán

Itt
ezt olvastam a YN-467-ről:

"Ha valakinek TTL vakura van szüksége, tökéletesen jó alternatíva, eltekintve attól, hogy a zoomfej kizárólag automatikusan működik, kézzel nem állítható."

Cikk szerint a villanás erejét lehet állítani manuálisan 7 lépésben, de a zoom-ot nem.
"Ezt a bal alul található tárcsával tehetjük meg, ami kapcsol, és emellett állítja is a villanás erősségét, ami ugyanúgy 7 lépésben állítható 1/64 és 1/1 között."

Mondjuk a YN-560 tud 1/128-at is ami nem tudom mennyire előny.

Nem is a TTL izgat, mind inkább az hogy mennyire hátrány a manuális zoom, mert ugye ott minden fókusztávnál nekem kell állítgatni a vakut, míg az automatán ezzel nem kell foglalkozni.

Egyelőre egyébként a YN-467 a befutó, de nem akarok semmit elkapkodni, nem holnapra kell a cuccos....
Mégegyszer átolvasom azt is amit Te írtál erről a vakuról :K .

[ Szerkesztve ]

(#79) Frigetrus válasza Throme (#78) üzenetére


Frigetrus
senior tag

Olvasd is át a cikkem, mert részletesen le van írva mit tud a cucc. Mondom még egyszer a NIKONOS változat tud manuális zoomot! Nekem elhiheted. Amúgy manuális zoomolás nem túl jó dolog éles helyzetben, ahogy a TTL nélküliség sem az. Persze ha házi stúdiózol akkor egyik hiánya sem okoz gondot.

(#80) vlevi válasza Throme (#76) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nem csak a zoom manuális. Az 560-as nem tud TTL módban menni, tehát minden villantásnál neked kell kézzel beállítani a villanás erősségét! Ez stúdióban, aholy viszonylag fixek a fényviszonyok, egyáltalán nem gond, de ha csak hobbifotósként fényképezel, akkor már hátrány.
Az, hogy meddig zoomol, csak részben érdekes. Elpocsékolt energia az, amit annak a területnek a bevillantására elhasználsz, ami az obi által "látott" területen kívül van, de egyébként semmi hatása.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.