Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) WaterWave válasza vaukutyus (#850) üzenetére


WaterWave
veterán

Pedig működik. Használom azóta is. Igaz újra kellett hangolnom nekem is.

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#852) vaukutyus válasza WaterWave (#851) üzenetére


vaukutyus
friss újonc

Á.. megvan... a duckdns-es elérés szűnt meg...
Köszi!

(#853) WaterWave válasza vaukutyus (#852) üzenetére


WaterWave
veterán

Nálam megy

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#854) Martin Eden válasza WaterWave (#853) üzenetére


Martin Eden
tag

Először is hálás köszönet, hogy használhatjuk az xml-ed!
Én most azt látom, mintha a csatornafelsoroláson kívül más nem lenne az xml-ben, de lehet csak én vagyok a béna...

(#855) WaterWave válasza Martin Eden (#854) üzenetére


WaterWave
veterán

Nálam sem jó... Érdekes... Ránézek

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#856) WaterWave


WaterWave
veterán

Most már elvileg jó... De azért nézzetek rá.

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#857) Martin Eden válasza WaterWave (#856) üzenetére


Martin Eden
tag

Köszi, nálam is jó lett!

(#858) radar


radar
tag

Segítsetek kérnék. Van egy ultimo 4k vevőm ami a plex kliens fut és pc-én a plex szerver. Hogy tudnám hozzá szerkeszteni az XMLTVT az Ultimo 4k tunerhez? Magyarországot nem tudom hozzá adni.

(#859) Atomantiii válasza Speedtest (#828) üzenetére


Atomantiii
őstag

Csak éppen semmire nem megyünk vele, csak 36 byte és nem futtatható. Gondolom direkt van így a fejlesztő részéről.

(#860) bali66


bali66
tag

Sziasztok. A WaterWave xml-t a linuxos beltériken az enigma2-ben hogyan kell alkalmazni?

(#861) Formaster


Formaster
addikt

Nektek megy a webgrab rendesen? Idáig gond nélkül lefutott, a configon semmit sem változtattam. Most a port.hu -s műsorokat nem szedi le. :(((

(#862) Formaster válasza Formaster (#861) üzenetére


Formaster
addikt

Azt sikerült kitesztelnem, hogy mindegy mi van a konfigban első helyen, azt leszedi, a többit a portról már nem. Ha megcserélem másik csatornára első helyre, akkor azt leszedi. Valami új tűzfalat konfigolhattak?

(#863) Martin Eden válasza Formaster (#862) üzenetére


Martin Eden
tag

Én WaterWave-től szedtem eddig az xml-t, de az ő xml-ében is azt látom, hogy a port.hu-s csatornák közül nála is csak az elsőhöz (Duna Tv) vannak sajnos műsoradatok...

(#864) Max500 válasza Formaster (#861) üzenetére


Max500
tag

Újabban rate limitel a port.hu, nekem (nem webgrab) az első ~100 kérés után HTTP 429-et ad. Lassítani kell akkor többet enged (nyílván), de ki kell kísérletezni, hogy mi a határ.

[ Szerkesztve ]

Alá van írva!

(#865) Kifli1986 válasza Max500 (#864) üzenetére


Kifli1986
kezdő

én is tegnap előtt vettem észre. Itthon a szerver csere volt meg klónozás azt gyanus volt hogy a sunyi szerón nem futott le. Terminálban webgrab-et megugrasztottam és nekem is csak az elsőt valamennyire szedte. Oké.
Leszedtem beraktam egy php epg phyton progit php 7.0 alatt az is ugyan ez. Proxyval ugyanaz.. A port.hu webgrab ini file-ba hogy lehet rate-t rakni vagy hogy kell? Sajna a phytonhoz balfék vagyok. köszi.

Mondjuk ezáltal az lenne a kérdés,hogy mennyi napot tudsz leszedni és mennyi idő alatt.
Ne az legyen a vége,hogy egy mini szerver tölt éjjel nappal.... :(

[ Szerkesztve ]

(#866) Formaster válasza Kifli1986 (#865) üzenetére


Formaster
addikt

Fogalmam sincs, de gondolom levették a béka combja alá. Van egy másik oldal is, de ott már az ini fálj alapból olyan lassú volt, hogy majdnem 12 óra volt mire lefutott. A poén, hogy mivel minden oda akartam rakni, ott is a végén teleszóra az xml fájlt "lopott" szöveggel. Marha jó, lassan ezt is kilövik, szerencsére a szolgáltatóké meg úgy kula, ahogy van. :U

(#867) Kifli1986 válasza Max500 (#864) üzenetére


Kifli1986
kezdő

sleep_and_retry? Csak kérdezem.
Ezt csak találtam nyeten.:
Ha esetleg eléred a limitet ne dögöljön meg a folyamat hanem pihizzen és ha ok akkor mehet tovább..
from ratelimit import limits, sleep_and_retry import requests FIFTEEN_MINUTES = 900 @sleep_and_retry @limits(calls=15, period=FIFTEEN_MINUTES) def call_api(url):     response = requests.get(url)     if response.status_code != 200:         raise Exception('API response: {}'.format(response.status_code))     return response

(#868) Kifli1986 válasza Formaster (#866) üzenetére


Kifli1986
kezdő

ja vágom melyiket mondod. Apropó privátba konzultálunk?
Van egy két dolog a tartalékban de nem mindentlátó szemnek.

(#869) Kifli1986 válasza Formaster (#866) üzenetére


Kifli1986
kezdő

ezért kell összefogni. :) és megtartani a tudást egymást közt. :K

(#870) Kifli1986 válasza Formaster (#866) üzenetére


Kifli1986
kezdő

Nekem már 6 napja okés.

(#871) Max500 válasza Max500 (#864) üzenetére


Max500
tag

Kísérleteim alapján éppen 2 request/sec/session alatt kell maradni, illetve kb 8 request/sec/ip alatt.

Alá van írva!

(#872) WaterWave


WaterWave
veterán

Nálam is működik, lekérdezési időt kell elnyújtani.. kb 10 csatornát szedek le vele 20 perc alatt, majd még finomítanom kell mert ez roppant sok, de így nincs "error"

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#873) Max500 válasza WaterWave (#872) üzenetére


Max500
tag

Az kicsit lassúnak hagzik, bár nem írtad, hogy hány napra.
Most megnéztem nálam 147 csatorna (ez az összes) programját a mai napra 9p 13mp alatt töltöttem le. Ez 5183 program amihez 4093 kérés kellett.

Alá van írva!

(#874) WaterWave válasza Max500 (#873) üzenetére


WaterWave
veterán

3 napra.

Bizony sok, de legalább nincs error, így majd finomítok rajta...

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#875) WaterWave


WaterWave
veterán

Biztos ami biztos kitoltam a frissítési időt, így nem reggel 7kor hanem délután 13:00-kor frissül le a műsorújság 3napra előre letöltött műsortartalommal.

Elérése

Remélhetőleg így már jó lesz.

[ Szerkesztve ]

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#876) kovyhun válasza WaterWave (#875) üzenetére


kovyhun
tag

Szia,
ezt tudom használni valahogyan enigma2-n?

"Hajszolom a tudást, de ő mindig gyorsabb nálam!"

(#877) WaterWave válasza kovyhun (#876) üzenetére


WaterWave
veterán

Nem tudom, nem használok enigmát

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#878) Atomantiii


Atomantiii
őstag

Rytec-ék megint meghülyültek így felvetődött bennem a saját epg készítése enigma 2-es beltérire. Valaki tudna segíteni egy kicsit hogyan kéne nekifogni? Korábban már próbálkoztam vele, de elakadtam ott, hogy lehúzta a megadott helyre az epg-t de onnan sehogy sem akart átjönni a beltérire.

(#879) kovyhun válasza Atomantiii (#878) üzenetére


kovyhun
tag

Ezen agyalok én is...
Tudsz valami részletes leírást valahol?

[ Szerkesztve ]

"Hajszolom a tudást, de ő mindig gyorsabb nálam!"

(#880) Atomantiii válasza kovyhun (#879) üzenetére


Atomantiii
őstag

Ha tudnék akkor már megcsináltam volna. Webgrab+ progit használják erre a célra (ingyenesen 20 csatornát tud), egyébként adományozni kell nekik 5 eurót és akkor tud 100-nál is több csatornát. De míg nem megy egy csatorna sem addig nem akartam adományozni.

Bár lehet Webgrab+ is variált valamit, mert most már az ingyeneseket sem akarja letölteni, valami adminisztrációs problémája van, nem igazán értem mi.

[ Szerkesztve ]

(#881) drdr válasza Atomantiii (#880) üzenetére


drdr
senior tag

"...célra (ingyenesen 20 csatornát tud), egyébként adományozni kell nekik 5 eurót és akkor tud 100-nál is több csatornát. De míg nem megy egy csatorna sem addig nem akartam adományozni."
Itt akadtam el én is. De mi a baj a rytec-kel, azt használom, nekem jónak tűnik.....

(#882) Atomantiii válasza drdr (#881) üzenetére


Atomantiii
őstag

Csak annyi, hogy az egyik fejlesztő nem frissíti tovább a magyar csatornákat, mert Orbán támogatja az oroszokat, de nem írnék erről többet, mert nem a fórum témája (remélem emiatt még nem kapok tiltást).

Egyébként ezt már tavaly is eljátszotta egyszer, akkor sem ment egy jó ideig. De írtuk neki ennek mi a fene köze van az EPG-hez meg bármi máshoz, akkor meggondolta magát, de most nem fogja.

Szóval akinek van ötlete hogy kéne áttölteni a legrabbelt epg-t tárhelyről a beltérire szívesen veszem. Sőt akár a közösbe is bedobnám a sajátomat ha működne.

[ Szerkesztve ]

(#883) drdr válasza Atomantiii (#882) üzenetére


drdr
senior tag

Hmmm. Most látom az OpenPli fórumon, ez elég nevetséges...

Mindenesetre ha sikerül összehozni valami jó kis epg-t, légyszi oszd meg a lépéseket vagy az eredményt :R

(#884) Atomantiii válasza drdr (#883) üzenetére


Atomantiii
őstag

Nem tudom, most még annyira sem akar menni, mint a múltkor. Kiírja, hogy encrypted site vagy mi a fene, gyakorlatilag nem tölt le semmit sem a guide.xml-be. Vagy én akartam túl sokszor futtatni egymás után és azért nem akarja fene se tudja.

(#885) drdr válasza Atomantiii (#884) üzenetére


drdr
senior tag

Nekem is ezt csinálta legutóbb... :(

(#886) Atomantiii válasza drdr (#885) üzenetére


Atomantiii
őstag

Vagy tiltják a forrásnál, hogy onnan lehúzza az adatokat vagy a webgrab+ progi nem megy valamiért.

(#887) masvilagx3


masvilagx3
tag

Sziasztok,

Csendes Tag vagyok köztetek.
Viszont elkezdett érdekelni az epg készítés,de nem nagyon találok érthető leírást. Szívesen megpróbálnám én is az ältalatok ismert módszert viszont ahhoz se nagyon találok semmit. Maga a progi megvan. A program elindítása is csak egy villanás és semmi nem történik. Ami van hozzá dokumentum írja hogy a webgraber XML file-ban a Channel-t írjam át stb. Akkor se indul el nekem .
Majd megpróbálom még egy korábbi oprendszer alatt . Hátha ez az egyik baja.
Egy pár képet megtudtok osztani hogy kéne kinézni a proginak?
Köszönöm

Szép napot...

(#888) Atomantiii válasza masvilagx3 (#887) üzenetére


Atomantiii
őstag

Rakd fel a dotnet 7-es verzióját, valószínűleg nincs fent ami kéne neki. A csatornánál be kell írni a siteini-ből kiválasztott csatornát, mert onnan fog grabbelni (bár az sem nagyon megy, mert kiírja, hogy encrypted siteini), de az lehet azért van, mert le van tiltva a grabbelés az adott oldalról. Valahogy talán kijátszható, legalábbis olvastam olyasmi hozzászólást is máshol.

[ Szerkesztve ]

(#889) kovyhun válasza Atomantiii (#888) üzenetére


kovyhun
tag

port.hu: "encrypted siteini" hiba nálam is. Hiába írtam be a kódomat amit regisztrációkor kaptam, pedig ahogy olvasom licensz hiba lehet.
musor.tv: "no changes, no update necessary !" pedig üres a fájl.
filmmaniatv.hu: működik

Frissítés:
musor.tv-nél van egy ilyen is a logban: "[Error ] no shows in indexpage!"

[ Szerkesztve ]

"Hajszolom a tudást, de ő mindig gyorsabb nálam!"

(#890) kovyhun válasza Atomantiii (#888) üzenetére


kovyhun
tag

Nekem is az hiányzott, 5 és 6 fent volt, de kellett a 7.

"Hajszolom a tudást, de ő mindig gyorsabb nálam!"

(#891) Atomantiii válasza kovyhun (#890) üzenetére


Atomantiii
őstag

Úgy tűnik, hogy gyakorlatilag szinte az összes hely tiltja a grabbelést. Nem mentem mindegyiken végig, de amit néztem az egy sem működött.

(#892) Max500


Max500
tag

Ha csak műsorújság kell akkor #875-ben van amit WaterWave tart karban, illetve ha magatok szeretnétek csinálni és a wg nem megy, akkor én egy ideje írogatok egy xmltv kompatibilis grabbert amivel a port.hu-n elérhető műsorokat lehet leszedni: https://github.com/pyepggrab/pyepggrab

Alá van írva!

(#893) Atomantiii válasza Max500 (#892) üzenetére


Atomantiii
őstag

A port.hu is jó lenne akár, már ha tudnám hogyan kell használni, illetve lehet-e enigma 2-es beltérin is használni?

(#894) kovyhun válasza Max500 (#892) üzenetére


kovyhun
tag

Köszönöm. Sajnos a WaterWave nekem nem működik, lehet azért mert xml. A rytec ami működik gzip tömörített.
A tiedet ki lehet próbálni windows-on is?

"Hajszolom a tudást, de ő mindig gyorsabb nálam!"

(#895) Max500 válasza kovyhun (#894) üzenetére


Max500
tag

Az enyém is xml-t fog csinálni, ha gzip kell azt neked kell tömörítened.
Nem látom akadályát annak, hogy windowson menjen, csak python kell hozzá.

@Atomantiii: Működése ugyan olyan mint egy átlagos xmltv grabbernek.
Először a --configure -al az alapbeállítást kell elvégezni (pl csatornák kiválasztása), utána tulajdonképpen használható. A config fájl helye a --config-file-al, a kimenet helye meg az --output-al változtatható. Letöltendő napok a --days illetve --offset-el állíthatóak. További finomhangoláshoz, illetve részletesebb epg készítéséhez (--slow) egyéb beállításokat igyekeztem a --help-ben ismertetni.
Edit: enigma2-t nem használok, abban nem tudok segíteni.

Első próbálkozásoknál érdemes --debug vagy --verbose -al futtatni hogy jobban látszódjon, hogy mi történik.

[ Szerkesztve ]

Alá van írva!

(#896) Atomantiii válasza Max500 (#895) üzenetére


Atomantiii
őstag

Jól hangzik, csak annyi a probléma, hogy hülye vagyok a python-hoz (felrakni feltudtam de kb ennyi egyelőre).

Esetleg ha 1 db csatornára tudnál írni egy példát hogyan kell beállítani utána már lehet megküzdenék a dologgal.

(#897) kovyhun válasza Max500 (#895) üzenetére


kovyhun
tag

Más lesz a probléma, mert ahogy nézem több tömörítést és sima xml-t is meg kellene ennie. Rytec fájlt letöltöttem és sem a gépemről, sem egy tárhelyre feltöltve nem húzza be az importáló. Próbálok rájönni miért.

"Hajszolom a tudást, de ő mindig gyorsabb nálam!"

(#898) Atomantiii válasza kovyhun (#890) üzenetére


Atomantiii
őstag

Most nézem, hogy az ini fájlokban írja, hogy melyik kódolt. Most ez vajon azt jelenti, hogy ingyenes webgrab+ felhasználóként nem tudok onnan grabbelni adatot vagy ha adományoznék akkor is ez lenne vajon a helyzet?

Pl tv.mindigo.hu.E.ini-ben: * $$encrypted [23/03/2020]$

[ Szerkesztve ]

(#899) kovyhun válasza Atomantiii (#898) üzenetére


kovyhun
tag

Lehetséges, én is erre gondoltam.

"Hajszolom a tudást, de ő mindig gyorsabb nálam!"

(#900) Max500 válasza Atomantiii (#896) üzenetére


Max500
tag

Ha fent van a python akkor egy parancssorban pip install pyepggrab vagy py -m pip install pyepggrab (az egyik biztos megy). Ha kész, csukd be majd nyitsd újra a parancssort.
Ha megvan akkor a konfigurálás jön: tv_grab_pyepg_hu_porthu --configure
Először megkérdezi hogy a jelenlegi paramétereket elmetse-e, válaszolj no-val, ekkor a csatornák jönnek, az elsőre mondj yes-t a másodikra meg none-t és egy csatorna be is van konfigurálva.
Ha most elindítod így: tv_grab_pyepg_hu_porthu --verbose --output epg.xml akkor a jelenlegi mappába készíti el az epg.xml-t az alap beállításokkal. A többi beállítás a --help-ben van részletezve. (a verbose csak azárt van hogy több mindent írjon ki hogy mit csinál)

Alá van írva!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.