Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) Atomantiii válasza Max500 (#1000) üzenetére


Atomantiii
őstag

Próbálhatom majd később is, melóhelyre akkor érek be reggel aztán indítottam.

Szerintem ez meghalt itt nálam itthon ezen a ponton. A log nem tudom hova készült ha van egyáltalán.

(#1002) Atomantiii válasza Max500 (#1000) üzenetére


Atomantiii
őstag

Majd hétfőn elindítom melóhelyen is.

(#1003) Max500 válasza Atomantiii (#1001) üzenetére


Max500
tag

Köszi, hogy kipróbáltad. A logot arra értettem amit kiír, de most ez is elég, nem változott a helyzet.
Apró jó hír viszont, hogy nekem is sikerült reprodukálnom, úgyhogy így már meg tudom nézni, hogy mi okozza a problémát (windows specifikusnak néz ki).

#1002: Kihagyhatod, valószínűleg ugyan ez lesz az eredmény.

[ Szerkesztve ]

Alá van írva!

(#1004) Atomantiii válasza Max500 (#1003) üzenetére


Atomantiii
őstag

Mondjuk itthon meg melóhelyen szerintem nem pontosan ugyanaz a windows verzió van.

(#1005) Max500 válasza Max500 (#1003) üzenetére


Max500
tag

Egyenlőre annyi fejlemény, hogy --jobs 1-el és 9/5-el jól működik (és az összes olyan variáció ami nem lépi túl a 2 kérés/mp-t).

Helyzet:
Linux natív: ok
Windowson Linux VM: ok
Windowson WSL: nem ok
Windows natív: nem ok
Linuxon Windows VM: nem ok
Egyenlőre fejet vakarok, még nem látom az okát

Alá van írva!

(#1006) Atomantiii válasza Max500 (#1005) üzenetére


Atomantiii
őstag

Itthonról nem igazán akar működni, egy idő után 429-es hiba. Majd melóhelyen megpróbálom holnap ott elvileg még meg ha lassan is, lehet lentebb veszem a 10 napot 1 hétre.

(#1007) Atomantiii válasza Max500 (#1005) üzenetére


Atomantiii
őstag

Jobs 4-el, 5/14-el 3 óra alatt ~40% 9 óra után indítva.

(#1008) Atomantiii válasza Atomantiii (#1007) üzenetére


Atomantiii
őstag

Sajnos nem ment végig kb 50%-nál behalt és bezárult.

(#1009) Max500 válasza Atomantiii (#1006) üzenetére


Max500
tag

Megvan az oka! Már két napja az orrom előtt volt, csak észre kellett volna vegyem, na mindegy. Sikerült Win alatt --jobs 4-el és 9/5-el letölteni a korábbi teszt configot ~10 perc alatt.
Ha minden jól megy, a mai nap folyamán lesz egy release.

Alá van írva!

(#1010) Atomantiii válasza Max500 (#1009) üzenetére


Atomantiii
őstag

Oké, köszi. Reggel elindítottam, ment vagy 10 percet de valami pythonos hibaüzenettel elszállt, csak ugye olyan gyorsan bezárta, hogy nem láttam mi a baja. Utána elindítottam megint, most azóta megy.

Egyébként ha megszűnik vagy esetleg érkezik egy csatorna akkor az törölhető / hozzáadható a többi mintájára és működnie kéne gondolom.

[ Szerkesztve ]

(#1011) Max500 válasza Atomantiii (#1010) üzenetére


Max500
tag

Igen, a config fájlt is nyugodtan szerkesztheted, de ha --configure-al elindítod az mindig friss csatornalistát húz. Eredmény szempontjából mindegy.

Alá van írva!

(#1012) Max500 válasza Max500 (#1009) üzenetére


Max500
tag

A 0.1.7 letölthető. Benne van a javítás a csigatempóra, meg pár új műsor kategória.

Alá van írva!

(#1013) Atomantiii válasza Max500 (#1012) üzenetére


Atomantiii
őstag

Köszi, mindjárt kipróbálom.

Frissítés után írt egy ilyet, hogy:
Installing collected packages: webencodings, jstyleson, w3lib, tzdata, pyrate-limiter, pyparsing, isodate, html5lib, html-text, dnspython, requests-ratelimiter, rdflib, mf2py, pyrdfa3, extruct, pyepggrab
WARNING: Failed to write executable - trying to use .deleteme logic
ERROR: Could not install packages due to an OSError: [WinError 2] A rendszer nem találja a megadott fájlt: 'C:\\Python312\\Scripts\\csv2rdf.exe' -> 'C:\\Python312\\Scripts\\csv2rdf.exe.deleteme'

[ Szerkesztve ]

(#1014) Atomantiii válasza Atomantiii (#1013) üzenetére


Atomantiii
őstag

Még egyszer megpróbáltam frissíteni, akkor már azt írta, hogy sikeres volt.

(#1015) Max500 válasza Atomantiii (#1013) üzenetére


Max500
tag

Az errorról nem tudok nyilatkozni, talán jogosultság probléma, de ha "ModuleNotFoundError: No module named 'imp'"-el találkozol akkor az a python 3.12 miatt van mert az egyik library (extruct) amit használok még nem támogatja, így én se tudom. 3.11 a jelenleg a legújabb ami működik.

Alá van írva!

(#1016) Atomantiii válasza Max500 (#1015) üzenetére


Atomantiii
őstag

Először nem rendszergazdaként futtattam a cmd-t lehet az volt a baja,

De akkor most már elvileg mehet a gyorsabb beállítással, mint korábban?

(#1017) Max500 válasza Atomantiii (#1016) üzenetére


Max500
tag

--jobs 4 az mehet, elméletben a több és a kevesebb is ront, de ha túl magasat állítasz arról lesz warning. A ratelimit és interval párost meg ki kell kísérletezni, hogy neked mi megy jól.

Alá van írva!

(#1018) Atomantiii válasza Max500 (#1017) üzenetére


Atomantiii
őstag

Utána elindítottam jobs 4-el, 5/14-el, valamikor nemrég bezárta az ablakot.

(#1019) Atomantiii válasza Atomantiii (#1018) üzenetére


Atomantiii
őstag

Másodjára is kilépett valamikor 25 % felett.

(#1020) Atomantiii válasza Atomantiii (#1019) üzenetére


Atomantiii
őstag

Valami nem oké, már harmadjára is kilépett.

(#1021) Max500 válasza Atomantiii (#1020) üzenetére


Max500
tag

Ennyiből nem tudom én se. Valamit ki kell írjon, hogy mi történt.

Alá van írva!

(#1022) Atomantiii válasza Max500 (#1021) üzenetére


Atomantiii
őstag

Ha látnám, hogy mit ír ki, de ugye bezáródik kb azonnal. Most kb 10 %-nál járt. Valahogy nem lehet rávenni, hogy írja ki logba amit a parancssorba ír ki?

[ Szerkesztve ]

(#1023) Max500 válasza Atomantiii (#1022) üzenetére


Max500
tag

Mi záródik be? Látom, hogy ablakról beszélsz, de ez csak egy sima parancssoros alkalmazás, nem tartozik hozzá külön ablak.
Ha nyitsz egy cmd-t és abban futtatod akkor minded ott marad a képernyőn.

[ Szerkesztve ]

Alá van írva!

(#1024) Atomantiii válasza Max500 (#1023) üzenetére


Atomantiii
őstag

A cmd-be írom be a parancsot. Majd egyszer csak bezárul a cmd ablaka magától, gondolom valami hibára fut és kilép. Már negyedjére zárult be úgy, hogy nem zártam be és nem marad ott a parancssor ablaka. Vagyis várj, bat-ként futtatom azért zárul akkor be, de valami baja biztosan van. Akkor megpróbálom simán csak cmd-be beírni.

[ Szerkesztve ]

(#1025) Max500 válasza Atomantiii (#1024) üzenetére


Max500
tag

Az érdekes, és powershell-ben?

Edit: a bat végén egy pause nyitva hagyja azt is.

[ Szerkesztve ]

Alá van írva!

(#1026) Atomantiii válasza Max500 (#1025) üzenetére


Atomantiii
őstag

Így már van hibaüzenet gazdagon. De lehet most sokszor próbáltam egymás után fene se tudja.

Mondjuk most utána elindult, egyelőre 1%-nál jár.

[ Szerkesztve ]

(#1027) Max500 válasza Atomantiii (#1026) üzenetére


Max500
tag

De lehet most sokszor próbáltam egymás után fene se tudja.
Vagy ez, vagy portéknál volt valami, mert most, mikor kipróbáltam, nekem az elsőre HTTP 502-t dobott vissza, de azóta megy.

Alá van írva!

(#1028) Atomantiii válasza Max500 (#1027) üzenetére


Atomantiii
őstag

Most megint megállt.

(#1029) Max500 válasza Atomantiii (#1028) üzenetére


Max500
tag

Javítottam 0.1.8-ban, bár azt nem értem, hogy hogy kerültél HTTP kapcsolatra mikor mindennek HTTPS-nek kéne lennie

[ Szerkesztve ]

Alá van írva!

(#1030) Atomantiii válasza Max500 (#1029) üzenetére


Atomantiii
őstag

Azt én sem tudom, de most utána végig ment 100%-ig. Bár voltak response code indicating failure 404-es hibák a program details-ekre.

(#1031) Max500 válasza Atomantiii (#1030) üzenetére


Max500
tag

Szuper! Végre úgy működik ahogy az elején kellett volna :D

Alá van írva!

(#1032) deen04


deen04
tag

Nem tudja valaki, hogy a musor.tv.xml.xz miért csak pár csatornát tartalmaz?

(#1033) Atomantiii válasza deen04 (#1032) üzenetére


Atomantiii
őstag

Ha az enyémre gondolsz akkor sajnos változtattak valamit és jelenleg küzdök vele. Más progival egyelőre csak a műsorcímeket tudom letölteni többé-kevésbé. Találtam egy json-os megoldást is, de egyelőre azzal is küzdök. Meg egyébként nem húzom le a teljest mert a portot használom főleg.

[ Szerkesztve ]

(#1034) deen04 válasza Atomantiii (#1033) üzenetére


deen04
tag

Értem, köszönöm! Ha a "konyakmeggy" Te vagy akkor Rád gondoltam.
Köszönöm, hogy foglalkozol vele. Pár csatornát csak abból tudtam leszadni. Bízom benne, hogy megoldódik majd a dolog.

(#1035) Atomantiii válasza deen04 (#1034) üzenetére


Atomantiii
őstag

Még nem adtam fel csak nincs sok időm foglalkozni vele. Illetve változó mikor tudok vele kísérletezni de inkább hétköznap. De ha valaki járatos a python-ban és lenne kedve segíteni írjon bátran.

[ Szerkesztve ]

(#1036) Atomantiii válasza Atomantiii (#1035) üzenetére


Atomantiii
őstag

Találtam egy json-os progit is, csak valami kínja van annak is és egyelőre nem jöttem rá a megoldásra. Lehet az is használható lenne bármely webhely lehúzására.

(#1037) kovyhun válasza deen04 (#1034) üzenetére


kovyhun
tag

Milyen csatornák érdekelnének? Saját channels.xml-t használsz?

"Hajszolom a tudást, de ő mindig gyorsabb nálam!"

(#1038) deen04 válasza kovyhun (#1037) üzenetére


deen04
tag

Igazából már csak pár "kacat" csatorna maradt ami epg nélküli. (MTV-k, Gametoon, ilyesmik) A többihez sikerült találnom xml-t.
Saját channels.xml-t használok, amit mindig szerkesztek ha új forrást találok.

(#1039) Atomantiii válasza deen04 (#1038) üzenetére


Atomantiii
őstag

Melyik MTV? Mik maradtak ki?

(#1040) Atomantiii válasza Max500 (#1031) üzenetére


Atomantiii
őstag

Most a korábbi paraméterekkel 1 óra alatt jár kb 55 %-on.

[ Szerkesztve ]

(#1041) Atomantiii


Atomantiii
őstag

freearhey epg-grabberét ismeri/használja valaki? A site configot hogy kéne berakni, nem teljesen világos, hogy az hova kéne. Jó lenne egy működő oldalra egy példa.

[ Szerkesztve ]

(#1042) Max500 válasza Atomantiii (#1040) üzenetére


Max500
tag

Az nem olyan rossz a korábbi 7 órához képest...

#1041: Szerintem [ez] az eredeti forrás hozzá, újabb 4 hónappal. Az egész nagyon az iptv-org/epg-re hasonlít így szerintem onnan foghatsz egy configot és esetleg kisebb módosítással használhatod. Tulajdonképpen a configban kell megírnod, hogy hogyan bányássza ki az oldalból a műsorokat.
Többet nem tudok, mert nem használtam egyiket sem, meg js-t se használok.

Alá van írva!

(#1043) Atomantiii válasza Max500 (#1042) üzenetére


Atomantiii
őstag

Igen nagyon hasonló, csak ugye pont az iptv-org-os romlott el, ahol nem megy a musor.tv és úgy látom már a yetteles sem jó. Na mindegy próbálok vele kínlódni majd, hátha sikerül.

(#1044) Atomantiii válasza Max500 (#1042) üzenetére


Atomantiii
őstag

Ha esetleg még finomítanál majd a progin még vannak ismeretlen kategóriák:
erotikus-thriller, operafilm, gengszterfilm

(#1045) Max500 válasza Atomantiii (#1044) üzenetére


Max500
tag

Köszi, egy "dokumentum játékfilm"-el együtt benne lesznek a következő releaseben

Alá van írva!

(#1046) Max500 válasza Max500 (#1045) üzenetére


Max500
tag

Kint van a 0.1.9, 4 új kategóriával, python 3.12 támogatással, meg egy örökké várakozós hiba javításával.

Alá van írva!

(#1047) Atomantiii válasza Max500 (#1046) üzenetére


Atomantiii
őstag

Szuper, köszönjük. :)

Közben elindultam php vonalon is, azzal most megy a musor.tv is (több-kevesebb sikerrel - de ott lehet az oldal sem teljesen oké), de elvileg más magyar oldalak is elérhetők.

(#1048) Atomantiii


Atomantiii
őstag

Úgy tűnik php vonalon működik több forrás is (musor.tv, tvmustra, mindigtvgo, awilime,
elvileg a port.hu is - de jobb a pythonos verzió).

Viszont ha van több forrásból xml fájlom akkor lehet valami programmal egyesíteni őket egy fájlba vagy kézzel kell összehoznom?

(#1049) Atomantiii válasza Atomantiii (#1048) üzenetére


Atomantiii
őstag

Sikerült python-ban egy összefűzőt csinálni, már csak a próba van hátra.

(#1050) Atomantiii


Atomantiii
őstag

Ha valaki használja vagy használni szeretné az EPG-met, akkor egy kis változás - megcsináltam úgy, hogy egyesítve vannak a források, a rytec.sources.xml fájlt innen lehet letölteni és be kell másolni az etc/epgimport mappába enigma 2-es beltérin (ha fent van a ryteces epgimport bővítmény).

Ekkor a Magyar XMLTV helyett egy Konyakmeggy XMLTV nevű forrás lesz, így a régi forrást nem frissítem tovább.

Hétvégén illetve ma is tapasztaltam olyat, hogy elsőre nem mindig akarta letölteni a beltéri a műsorokat, az okát nem tudom talán az ingyenes tárhely nem az igazi.

Viszont megkérnék mindenkit arra, hogy naponta ne futtassa le többször az EPG letöltését, mert felesleges, hisz úgysem változik, legjobb esetben naponta egyszer frissül. Akár még az is okozhatja, hogy leterhelődik időnként a szerver és ezért nem akarja mindig letölteni normálisan az adatokat.

Mert ahogy elnézem a logokat egyes eszközök 1-2 óra elteltével is töltögetik lefelé az adatokat. Viszont ha továbbra is tapasztalom ezt akkor lehet megszűntetem a nyilvános elérést és/vagy átköltöztetem a privát weboldalamra - esetleg kitiltom a naponta többször töltögető IP címeket, bár ennél az ingyenes tárhelynél nem biztos, hogy lehetséges.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.