Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) szmegma válasza hengertamas (#200) üzenetére


szmegma
aktív tag

Pontosabban mi nem megy? A musorujsag nem jelenik meg?

TV: JZ1000

(#202) hengertamas válasza szmegma (#201) üzenetére


hengertamas
csendes tag

de a műsorújság és az ikonok is mennek
viszont egyik adót se tudom nézni, nem tölt be semmit. ha masik m3u fajlt rakok be (cardshare oldalrol pl) az tökéletesen megy

ezt beirtam kodiba távoli elérési utnak: PLAYLIST: http://koditvepg.com/szmegma/playlist/szmegma.m3u
és próbáltam úgy is h letöltöm erre a linkről az m3u fájlt es felmásolva betallozom, de semmi

(#203) szmegma válasza hengertamas (#202) üzenetére


szmegma
aktív tag

Jaaa ertem mar...
Az a fajl csak bemutato, megpedig a musorujsagot hivatott bemutatni mukodes kozben.
En csak musorujsagot keszitek, IPTV forrast azt neked kell szerezned; tehat az m3u fajban neked kell megadnod tv adonkent a stream elerest, mivel a jelenlegi playlistben fake url-ek vannak.

TV: JZ1000

(#204) hengertamas válasza szmegma (#203) üzenetére


hengertamas
csendes tag

Akkor mar en is ertem 🤣
Ezert nem tudtam megnyitni a cimeket
Köszönöm a valaszt

(#206) csabi63 válasza DOKTORUR (#205) üzenetére


csabi63
senior tag

Szép munka, de maradok a fizetős megoldásnál.

Apropó! Jobban írsz magyarul, mint az unokaöcsém. Pedig ő magyar, és gimnazista. :)

(#208) gzolee2 válasza hengertamas (#200) üzenetére


gzolee2
tag

Ez csak a musorujsag! Ezzel nem nezel tv the!

Egyetlen megoldásunk van: facilitálni a funkció-specifikus imázs-alakítást.

(#210) gzolee2 válasza DOKTORUR (#209) üzenetére


gzolee2
tag

Lol! Nem neked valaszoltam hanem az illetonek aki letoltotte az m3u t az oldalrol de nem megy neki a tv csak a musorujsagot tolti be meg a logokat :Y

Egyetlen megoldásunk van: facilitálni a funkció-specifikus imázs-alakítást.

(#211) AttyVin


AttyVin
aktív tag

Lehet tudni valamit, hogy a Port.hu-nál megint volt valami változás?

Az Invitel digitális EPG-je egy ideig nem működött (azóta már visszaállt), közben a 0.5.69 verziójú XMLTV meg nem tudja letölteni az információkat.

Üdv, Vino

(#212) AttyVin válasza AttyVin (#211) üzenetére


AttyVin
aktív tag

Mostanra helyreállt ez is.

Üdv, Vino

(#213) bzoley


bzoley
veterán

Az új/átnevezett csatornák esetleg nem kerülhetnének be? :B
(Comedy Family, és a két Sony)
Utóbbiak talán tartják még az AXN-es programot.

[ Szerkesztve ]

(#214) szmegma válasza bzoley (#213) üzenetére


szmegma
aktív tag

Vannak uj csatornak?
Az EPG-be kerdezed, hogy bekerulhet-e?
Amint lesz szabadidom megnezem.

megtalaltam

[ Szerkesztve ]

TV: JZ1000

(#215) bzoley válasza szmegma (#214) üzenetére


bzoley
veterán

Igen, igen, köszi :R

(#216) Nono0000 válasza szmegma (#214) üzenetére


Nono0000
tag

+1!

Csak akkor kérdezz, ha tudom is rá a választ!

(#217) szmegma


szmegma
aktív tag

Elmeletileg kesz:
3 regi csatornat atirtam (ket sony + comedy)
Egyet eltavolitottam (viva)
Az otodik meg mukodik (disney junior)

TV: JZ1000

(#218) tkomlosi


tkomlosi
aktív tag

sziasztok

nálam a sony max csatornánál az axn white logo, a sony movie channelnél pedig az axn black logo jelenik meg.

az epg adatok stimmelnek.

csak nálam nem stimmel?

köszi

(#219) szmegma válasza tkomlosi (#218) üzenetére


szmegma
aktív tag

Szia,

Ha kodit hasznalsz, akkor torolnod kell ezt a mappat, majd ujrainditas utan mar jonak kell lennie:
C:\Users\*******\AppData\Roaming\Kodi\userdata\Thumbnails

TV: JZ1000

(#220) tkomlosi válasza szmegma (#219) üzenetére


tkomlosi
aktív tag

kösz. megoldotta a problémát :)

(#221) Keef_Lee válasza szmegma (#217) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Látoma C music is kikerült az epg-ből.
Van lehetőség az Erdély TV műsorának epg-be kerülésére?

[ Szerkesztve ]

(#222) szmegma válasza Keef_Lee (#221) üzenetére


szmegma
aktív tag

Igen, a C-music az musor.tv-s es ugye nem csak magamat sikerult bannolnom amikor csinaltam a generatort, hanem miutan atalltunk auto generalasra, a servert is kibannoltak :P

Az Erdely TV-t betettem, ha barkinek barmi mas csatorna kell szoljon nyugodtan. :C

TV: JZ1000

(#223) Keef_Lee válasza szmegma (#222) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Szia! Köszönöm, szuper. :R De a logoja nem jelenik meg nálam.
Esetleges kérés :) a cseh HBO epg-je magyarul vagy legalább angolul.

[ Szerkesztve ]

(#224) szmegma válasza Keef_Lee (#223) üzenetére


szmegma
aktív tag

:P Jogos, az logot elfelejtettem de mar feltoltottem.

A cseh HBO epg-je fent van a horizon oldalon? Mert ha igen akkor megoldhato, ha nincs fent akkor sajnos nem, mert se a tvmustran, se a port.hu oldalon se pedig a tv.24.hu oldalon nincs fent az tuti.
Ha megtenned, hogy ranezel a horizonra es meglesed a station ID-t (nem a locationId), akkor sztem meg a heten meg tudnam neked oldani, hogy bekeruljon.

TV: JZ1000

(#225) Keef_Lee válasza szmegma (#224) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Nincs fenn, sajnos nem találtam sehol csak a cseh oldalakon. Ezért írtam, hogy esetleges a kérés :)
Sajnos "csehül" állok a cseh nyelvvel. :B Konkrétan még csak nem is sejtem a mostani szolgáltató által adott cseh epg alapján, hogy mi lehet az a film :O
(Csak gondoltam hátha valahol van angolul is, mert pl. a cinemax vagy a paramount esetében is néha magyar helyett angol az epg a szolgáltatónál)

[ Szerkesztve ]

(#226) szmegma válasza Keef_Lee (#225) üzenetére


szmegma
aktív tag

Figyi, ugye azt tudod, hogy a horizon oldalon 10 kulonbozo nyelvu EPG van es a cseh nyelv is elerheto.
En talaltam harom HBO-t is es pl. a 546676775190 ID-ju csatorna eleg jo opcionak nez ki, vagy az nem az?

TV: JZ1000

(#227) Keef_Lee válasza szmegma (#226) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Nem tudtam, nem is ismerem az oldalt. Megnéztem, de nem találom amire hivatkozol. De ha cseh nyelven van, az nem jó, mert pont az a gond, hogy a cseh HBO-nak most is cseh, amit le kellene cserélni. :D
http://www.hbo.cz/schedule Ezt kellene más nyelven.

(#228) szmegma válasza Keef_Lee (#227) üzenetére


szmegma
aktív tag

Most ha csak angol nyelvben gondolkodom, sztem nincs olyan oldal a neten, ami cseh TV adokhoz angolul tenne fel az EPG-t... nemhogy magyarul.
Ha tevedek, akkor vki linkeljen mar nekem egy oldalt, ahol elerheto az angol vagy magyar nyelvu epg cseh HBO-hoz.

TV: JZ1000

(#229) szmegma


szmegma
aktív tag

Kis helyzetjelentes:

Az Unitel Classica musora mar nem elerheto a tvmustran, igy az EPG-ben sem.

A Viasat 3 musorujsaga hianyos a horizon oldalan, egyes adasok nem jelennek meg az oldalukon, vagyis az EPG-ben sem. Ezert masik oldalrol fogom szedni ezt az adot, igy az ID is valtozni fog.

Az MTV Hits musora is baszakszik, meg nem jottem ra miert de folyamatban van.

[ Szerkesztve ]

TV: JZ1000

(#230) bzoley válasza szmegma (#229) üzenetére


bzoley
veterán

Nem lehetséges, hogy időzónát kéne állítani +0100-re?
Vagy csak nálam csúszik minden?

(#231) szmegma válasza bzoley (#230) üzenetére


szmegma
aktív tag

A kodiban ezt a reszt beallitottad? ...mert nalam minden csatornanal jo az EPG.

TV: JZ1000

(#232) bzoley válasza szmegma (#231) üzenetére


bzoley
veterán

Nem kodit használok, dvbviewert. Lehet csak az nem boldogul a változással, nem tudom. A saját, grabbelt epg-mnél minden óraállításnál át kellett állítanom a grabbert, mindegy, hogy xmltv-t, vagy webgrab-ot használtam.
Majd még állítgatok ezt-azt.
Mondjuk a képen, amit mutattál, nem igazán normális az a mínusz 1. +0100 esetén az valószínűleg maradhatna nulla.

(#233) szmegma válasza bzoley (#232) üzenetére


szmegma
aktív tag

Igen, nulla lenne hasznalatban ha magyarorszagon lennek es az ottani idozonaban hasznalnam, de nem ez a helyzet.
Osszehasonlitottam az epg-t a port.hu oldalon eppen aktualisnak irt musorokkal es nem volt elteres.
Majd jobban atnezem ha lesz idom, addig te is tesztelgesd.
Apropo, eddig is ezt az epg-t hasznaltad es csak az oraatallitas utan bolondult meg?

TV: JZ1000

(#234) bzoley válasza szmegma (#233) üzenetére


bzoley
veterán

Igen, eddig is ez volt. Ma tűnt fel, hogy sehol nem az megy, mint ami ki van írva.
Ez régebben is így volt, a saját epg-mmel. Átállítottam a grabbert, aztán a következő óraállításig jó volt megint.
Viszont importálásnál több helyen, két programban is lehet időzónát, beállítást módosítani, hátha valamelyik kombinációval jó lesz.

(#235) Keef_Lee válasza szmegma (#233) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Igen, az óraállítás óta nem jó.
Most hasonlítottam össze a SAT boxon pl. a Duna TV-t a port.-al. 1 órával nem stimmel. (Nyilván a többi sem).
Gyanús volt anno, hogy az exit inf is nulla nálad, pedig az mindig -1 szokott lenni

(#236) szmegma válasza Keef_Lee (#235) üzenetére


szmegma
aktív tag

15 csatorna ellenoriztem le az iment a port.hu-val + ugy is, hogy elinditottam a csatornat, hogy tenyleg az van-e musoron:

https://i.imgur.com/2yoEP2X.jpg
https://i.imgur.com/3Ppv19W.jpg
https://i.imgur.com/hOyiSEk.jpg
https://i.imgur.com/S7hvasI.jpg

Nalam akkor miert jo mind? :F

TV: JZ1000

(#237) bzoley válasza szmegma (#236) üzenetére


bzoley
veterán

Nem a műsor időpontja a problémás,az az xml-ben is rendben van. A start, és a stop idő közötti időzóna beállítása okoz gondot. Egyelőre sajnos nincs időm megnézni, hogy helyileg tudom-e orvosolni a problémát. Régebben elintéztem egy grabber módosítással.

(#238) szmegma válasza bzoley (#237) üzenetére


szmegma
aktív tag

Ok, akkor azt mondd meg, hogy mit kell nekem valtoztatnom az xml-ben? A +0200 reszt de hogyan?

TV: JZ1000

(#239) bzoley válasza szmegma (#238) üzenetére


bzoley
veterán

Nem tudom te mivel dolgozol, nálam a grabberben át lehetett állítani az időzónát a téli +0100-ra.
De este kézzel átírom próbaképp az xml-ben, azt ráfrissítem, hogy lássam, csak ennyi-e a gond.

(#240) Keef_Lee válasza szmegma (#236) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Szerintem nálad azért jó, mert korábban írtad, hogy globálisan a kodiban állítod az időeltolást. Nekem nem kellett eddig ezt állítanom a kodiban. A satboxon meg nem is lehet.
A gravi féle epg #EXTINF:-1 el működik. A tiéd eddig 0-val volt rendesen, lehet hogy át kellene térni a -1-re. Nem értem ám, csak találgatok ;]

(#241) szmegma


szmegma
aktív tag

zoley jo otlet, igy legalabb azt kiszurhetjuk ha nem az lesz, ha az lesz akkor konnyen javithato.

Keef_Lee #EXTINF:-1 az hol talalhato? :Y

TV: JZ1000

(#242) bzoley válasza szmegma (#241) üzenetére


bzoley
veterán

A módosított xml-lel az a néhány műsor, amit felismerek, rendben van.

(#243) Keef_Lee válasza szmegma (#241) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Hát a szmegma.m3u-ban van az ilyesmi :)

Sat boxon nézve ez van:
A Dunáknál nézve 1 órás az eltérés, de mintha a Keno és az Unser Bild... nem is abban a sorrendben lenne.
Az m5-nél is van eltérés műsorban is, időben is. Nem értem. (Az első kép a satbox epg-je szmegma-ból megtáplálva))

[ Szerkesztve ]

(#244) szmegma


szmegma
aktív tag

Keef_Lee hmm erdekes. megneztem pontosan ugyanazt az EPG reszt amirol te keszitettel kepet. nalam igy nez ki:

Az, hogy idoben elteres van nalad is arra meg rabolintok, mivel nem csak te vetted eszre. Am az, hogy maga a musorok is kavarva jelennek meg, arra mar vegkepp nem tudok mit mondani. ha van lehetoseged nezd mar meg PC-n is, hogy ott mit csinal, mert lathatod nalam szepen sorban irja.
Sot ha mar ott vagy, megnezhetned azt az #EXTINF:0-at lecserelve -1-re, hogy ugy mit varazsol.

bzoley lecci te is nezd mar meg, hogy nalad is kavarva vannak a musorok sorrendjei? pontosan ird le lecci, hogy mit valtoztattal amivel jo lett, koszi.

TV: JZ1000

(#245) Keef_Lee válasza szmegma (#244) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Érdekes, PC-n kodiban jó. A sorrend is.
Ami még érdekesebbnek tűnik: Ha átírom -1-re, akkor is jó.

(#246) Keef_Lee válasza szmegma (#244) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

NO megvan szerintem a bibi!
3 különböző forrást átnézve, mindenhol az xml-ben +0100 van a kezdési és befejezési időknél, csak a tiedben van +0200.
Szerintem ezt írja bzoley is a #239 majd a #242-ben neked, hogy ha módosítja a te xml-edben +0100 ra, akkor már rendben van.

[ Szerkesztve ]

(#247) szmegma válasza Keef_Lee (#246) üzenetére


szmegma
aktív tag

Most ertem haza es sztem mielott az auto generator elindulna at fogom tudni irni +0100-ra. Igy holnap mar le tudjatok ellenorizni.
Am ha logikusan gondolkodunk, akkor elmeletileg nalam fognak a musorok csuszni 1 orat.
Ha viszont nem igy tortenik akkor ki fogom tudni jelenteni, hogy halvany lila fingsom sincs mi miert tortenik. :DDD

TV: JZ1000

(#248) Keef_Lee válasza szmegma (#247) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Megnéztem az aktuálisban még a +0200 van. (2017-10-31 23:39 dátummal készült)
A generátor hamarabb dolgozott :)
Megvárjuk. holnap reggelre felvirrad a nappal együtt az epg is! :D

(#249) szmegma válasza Keef_Lee (#248) üzenetére


szmegma
aktív tag

itt lehet ellenorizni, hogy eppen mit csinal az EPG

Nagyon kivancsi vok, mert nalam semmi nem valtozott, ugyanugy tokeletes es az XML-ben pedig mindenhol +0100 van. Bokan fosom magam, ha azt mondjatok mostmar nalatok is popecul fut.

TV: JZ1000

(#250) bzoley válasza szmegma (#249) üzenetére


bzoley
veterán

Most jónak tűnik. Néhány aktuális műsort, és az esti híradó kezdését néztem.
Nálam régen is mindig ennyi volt csak a gond, bármilyen forrással. Leginkább magamnak készítettem a műsort, így egyszerű volt időnként javítani.
Lehet nálad nem veszi figyelembe, ezért nincs változás.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.