Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) szmegma válasza Keef_Lee (#350) üzenetére


szmegma
aktív tag

Elmeletileg javitottam a mustras forrasbol szarmazo "ket kulonbozo reggeli musornak ugyanaz a befejezesi idopontja" problemat, de meg tesztelesre var. Majd ha lesz idod es kedved nezegesd mar legy szives jovohet szerdatol, hogy rendben van-e vagy meg mindig b@szakszik!?
Koszonom.

TV: JZ1000

(#352) Keef_Lee válasza szmegma (#351) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Nekem úgy tűnik, hogy rendben van. Az asszony se reklamál már a romance miatt :)
Köszi.

(#353) szmegma válasza Keef_Lee (#352) üzenetére


szmegma
aktív tag

Nagyon jo, koszonom!
A mai napon fogok egy port.hu-s frissitest betenni amin mar par napja dolgozgattam (category es description) + a tvmustrat is akarom meg csinositgatni ma meg holnap.
Vegul a horizon-t is meglesem, mert jo par honapja mar, hogy ra se neztem.

[ Szerkesztve ]

TV: JZ1000

(#354) Crime78 válasza szmegma (#349) üzenetére


Crime78
csendes tag

Lehet buta kérdés, de ha csatorna számot szeretnék a playlist-ben a csatornákhoz adni, akkor hova, és milyen formátumban kellene? Tudom, meg lehet oldani a csatornarendezést máshogy is, de nekem az lenne a jó, hogy az m3u betöltésével már egy "megszokott" csatornalistám lenne rögtön. Köszi előre is

ASUS PRIME Z270P - i7-7700K; 16GB Corsair Vengeance DDR4 3000MHz; MSI Radeon RX570 OC 4GB GDDR5

(#355) szmegma válasza Crime78 (#354) üzenetére


szmegma
aktív tag

"csatorna számot"

Ezt nem igazan ertem. Tehat, hogy a nevek elott szamok jelenjenek meg a lejatszoban?
Ha igen, akkor egyszeruen odairod a nev ele a kivant szamot. A peldaban a 666-os szamot irtam oda:

#EXTINF:0 tvg-id="tv2.hu.hun.horizon.tv.13",666 TV2
http://stream.link

[ Szerkesztve ]

TV: JZ1000

(#356) Crime78 válasza szmegma (#355) üzenetére


Crime78
csendes tag

nem az a lényeg, hogy megjelenjen, sőt, nem volna baj, ha nem jelenne meg, de aszerint rendezné kodi (vagy a TVheadend). Tehát hogy ne ABC sorrendben legyenek a csatornák, mint most. Mint írtam, tudom, hogy TVheadend-del például meg lehet adni a csatornasorrendet, de azt szeretném, ha a playlist betöltésekor abból szedné ki a sorrendet, mert van is ilyen opció benne...
De megpróbálom ezt amit te írtál, hátha így lesz jó. Köszönöm

[ Szerkesztve ]

ASUS PRIME Z270P - i7-7700K; 16GB Corsair Vengeance DDR4 3000MHz; MSI Radeon RX570 OC 4GB GDDR5

(#357) szmegma válasza Crime78 (#356) üzenetére


szmegma
aktív tag

Ertem mar. Ez meg egyszerubb. Nem ABC szerint rendez, hanem aszerint milyen sorrendben vannak a csatornak a playlistben.
Tehat ami legelol van az lesz az elso a lejatszoban is, ami a masodik a playlistben az lesz a masodik es igy tovabb.

TV: JZ1000

(#358) Crime78 válasza szmegma (#357) üzenetére


Crime78
csendes tag

Na, rájöttem... :)
#EXTINF:0 - ezt a nullát kell megváltoztatni a kívánt számra, ez a csatorna ID. Utána pedig beállítani, hogy használja a Channel ID-t csatorna számozásként.
Hátha valaki mást is érdekel... :)

ASUS PRIME Z270P - i7-7700K; 16GB Corsair Vengeance DDR4 3000MHz; MSI Radeon RX570 OC 4GB GDDR5

(#359) Keef_Lee válasza Crime78 (#358) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Na, ami biztos, az az, hogy az nem csatorna id.

(#360) Crime78 válasza Keef_Lee (#359) üzenetére


Crime78
csendes tag

Igazad van, a hozzászólásod arra késztetett, hogy utána nézzek, ez lenne a helyes:
#EXTINF:0 channel-id="34" epg-id="124" tvg-name="
Ettől függetlenül működik a tegnap leírt módon a dolog... :D

ASUS PRIME Z270P - i7-7700K; 16GB Corsair Vengeance DDR4 3000MHz; MSI Radeon RX570 OC 4GB GDDR5

(#361) Keef_Lee válasza szmegma (#353) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Szia!

2 gondot találtam hirtelen. :Y
Valami félrement a port-on. pl. Sok a szóköz és ezért csak a szögletes nyitó zárójelet mutatja a masina. Bemásolom.
<title lang="hu">Ferencvárosi séták</title><sub-title lang="hu">[

magyar magazinműsor ] (N/A) [0+]</sub-title><category lang="hu">[

magyar magazinműsor ] (N/A) [0+]</category><desc lang="hu"

A mustrán is van valami gond mert a romance-n nincs egyáltalán epg.
Belenéztem az xml-be, tényleg nem találom.

(#362) szmegma válasza Keef_Lee (#361) üzenetére


szmegma
aktív tag

Szia,

Kiraly vagy, hogy szoltal. A port.hu-t en baszarintottam el es mar javitva elmeletileg, a mustran meg gondolkodom.

TV: JZ1000

(#363) Keef_Lee válasza szmegma (#362) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Szuper. :)
Csak böngészőben nézegetve, mintha valami szerkezetváltás lenne a mustrán.

(#364) szmegma válasza Keef_Lee (#363) üzenetére


szmegma
aktív tag

Hmmm ezt nem tapasztaltam. Remelem nem, mert ugye pont most dolgoztam at a kodot (azert sem mukodik a romance tv) :DD
Nahh amire sikerult rajonnom az az, hogy a redlight csatorna utani csatornaknal nincs EPG. A redlight elottiek tokeletesek. :F
Amit tudni kell a redlight csatirol az az, hogy vannak napok amikor nincs elerheto musorujsag, ilyenkor a program kreal musorfajlt de ugye ureset. Na mar most a progi ezekbol a fajlokbol dolgozik es amikor belefut egy ilyen ures musoros fajlba meggajdul mert azt erti, hogy motor de nem tudja mi hajtja!
Szoval ma csinalgattam es elmeletileg a kov. generalasnal jonak kene lennie.

TV: JZ1000

(#365) Keef_Lee válasza szmegma (#364) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Sejthettem volna, hogy mint mindig, most is a nők miatt van a baj :)

(#366) tkomlosi


tkomlosi
aktív tag

sziasztok

a fit hd csak nekem nem jó pár napja? annyi van csak, hogy nincs információ

köszi

(#367) szmegma


szmegma
aktív tag

Fit HD most jo, a mustras adatok pedig vmiert hianyosak (category, release, age limit, description)
Dolgozom rajta csak ido hianyaban, inkabb hetvegere varhato javulas :(

TV: JZ1000

(#368) tkomlosi válasza szmegma (#367) üzenetére


tkomlosi
aktív tag

köszi

(#369) salem007


salem007
tag

Nem tudom,hogy csak nálam van-e így,de az epg összevissza mutatja a műsorokat.
Vagyis összekeveri a csatornákat.
Valaki másnál hasonlógond?

(#370) bzoley válasza salem007 (#369) üzenetére


bzoley
veterán

Nálam is elég kuszának tűnik. Eddig csak a Viasat 3 volt elég hiányos.

(#371) szmegma


szmegma
aktív tag

Csak annyi, hogy a horizon valtoztatott a csatornak leosztasi sorrendjen. Igaz, hogy az ID-k nem valtoztak, csak sajnos en nem a horizon ID-it hasznaltam azonositasra hanem sajatokat allitottam be anno mikor csinaltam.
Ez most hibanak minosult, de mar folyamatban a javitasa. Annyi lesz, hogy sajnos a playlist ID-k is valtozni fognak. :O

TV: JZ1000

(#372) szmegma válasza szmegma (#371) üzenetére


szmegma
aktív tag

Elmeletileg kesz van az uj xml az uj azonositokkal. Alairasomban levo playlistben megtalaljatok azokat.
Elnezest a kellemetlensegekert.
Tervezem majd atallni egy egyszerubb ID kiosztasra, hogy ne fordulhasson elo ilyen tobbet.

TV: JZ1000

(#373) tkomlosi válasza szmegma (#372) üzenetére


tkomlosi
aktív tag

Szia

A tömörített verzió is a javított? Mert nekem nem akar jó lenni.

Köszi

(#374) Keef_Lee válasza tkomlosi (#373) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Töröld a TV fülön az adatokat, akkor nem a cacheből szedi majd.
Egyelőre nálam csak a logok nem működnek, a többi jónak tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#375) tkomlosi válasza Keef_Lee (#374) üzenetére


tkomlosi
aktív tag

Az megvolt, de majd ránézek megint. Tvheadendbol kapja a kodi, a tvheadend pedig a tömörített verzióból. Délután frissítettem, de nem volt jó. Éjszaka úgyis frissül magától, aztán reggel kiderül. 😉

(#376) szmegma válasza Keef_Lee (#374) üzenetére


szmegma
aktív tag

Azzal varok amig az uj ID-ket be nem vezetem. Az uj ID-ket tartalmazo xml-t mar legeneraltam es most privatban tesztelem. Ha jo, akkor atirkalom a logokat is, majd mehet nektek is elesbe.

Apropo, a mustra ugy nez ki, hogy maganak a musoroknak az ID-jeit valtoztatjak.
Pl. a Romance TV-n 2018-02-10 06:45-kor levo musornak az ID-je 0_15_4456125, de ha mondjuk ket nap utan nezem akkor mar nem ugyanezt a szamot latom.
A lenyeg, hogy mostantol mar tobb infot (category, release, age limit es full description) is latnod kell mint csak a musor cimet, mert javitottam ezt a problemat. :C

TV: JZ1000

(#377) Keef_Lee válasza szmegma (#376) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Látom is őket, benne vannak az infok is, :)
de reggelente 5,00-6,30-ig üres (se cím, se semmi) és éjfél körül is.

[ Szerkesztve ]

(#378) szmegma válasza Keef_Lee (#377) üzenetére


szmegma
aktív tag

Eszem faszom megall, se kopni, se nyelni nem tudok!!!
Jogos, arra nem figyeltem, hogy fel-fel napi musor lathato egy oldalon. Magyarul ami musor megjelenik pl. 11-en azt mind 11-i datummal lattam el, pedig a masodik fele mar 12-e.
Koszi, hogy szoltal ma megprobalom javitani.

TV: JZ1000

(#379) Nono0000


Nono0000
tag

Biztos látjátok, hogy milyen foghíjasra sikeredett.
Kitartás!

Csak akkor kérdezz, ha tudom is rá a választ!

(#380) tkomlosi


tkomlosi
aktív tag

sziasztok

először is köszi a munkád szmegma

a kérdésem az lenne, hogy az epizód címeket nem lehetne a title tag-ből kivenni és a sub-title-be vagy valahova máshova tenni?

azért kérdezem, mert így sajnos nem lehet beállítani, hogy egy műsor minden epizódját felvegye, mert így minden műsor címe egyedi.

pl.:
most így van:
A Dal 2018, 1. elődöntő : [Show] (N/A) [3+]
ha lehetne így:
A Dal 2018 : 1. elődöntő, [Show] (N/A) [3+]

vagy valami ilyesmit, mert így lehetne A Dal 2018 című műsorokat felvenni, minden részt egyetlen beállítással

köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#381) tkomlosi válasza tkomlosi (#380) üzenetére


tkomlosi
aktív tag

vedd tárgytalannak. sikerült megoldanom a felvételkezelő állítgatásával

köszi.

nekem az ikonok továbbra sem jók, valamint mintha tegnap előtt óta nem generálódott volna új .xml

(#382) szmegma válasza tkomlosi (#381) üzenetére


szmegma
aktív tag

Szia,

Renden, mert pl. azt tobben is ugy kertek, hogy a cimben jo lenne ha benne lenne, ezert direkt ugy csinaltam. :K

Az generator pedig tenyleg nem frissult. Viszont most erdekesseg gyanant nem az en hibambol, hanem a szerveren vmi nem jo. Szornyu! Koszi, hogy szoltal!

Apropo, sztem lassan itt az ideje bevezetni az uj xml-t ami egy masik serveren keszul. A link nem fog valtozni, de ebben mar az uj ID-k vannak, melyekkel VEGRE visszaterek az altalanossagban elfogadott ID-khez.
Ket legyet egy szapasra:
1, mindenki orul, mert egyszeru ID-k lesznek; sot sztem a regi ID-s playlistek is mukodni fognak ezzel
2, ID valtoztatas nelkul fogok tudni forrast valtoztani a csatornaknal igy 100%, hogy nem lesz tobb ID valtozas

Termeszetesen ezek a linkek meg fognak szunni par nap mulva, a regi linkek fognak elni ezzel az uj tartalommal
Test playlist
Test XML

En mar napok ota ezt az ujat hasznalom azert sem vettem eszre, hogy a regi nem frissult. :))

TV: JZ1000

(#383) salem007


salem007
tag

Ha jól sejtem ez megállt!?
Vagyis nálam.
:W

(#384) szmegma válasza salem007 (#383) üzenetére


szmegma
aktív tag

A test XML-re gondolsz? Meg egyszer updateltem es akkor 3 nap mulva atallok az uj ID-kre a regi linken levo XML-ben. Nalam jol mukodik mar napok ota. + A tvmustra legtobb hibaja javitva lett.
Uj csatornak is kerultek bele:
- AUTO.MOTOR.SPORT
- BLUE.HUSTLER (mukodik is)
- BRAVA.HD
- HBO.PLUS
- UNITEL.CLASSICA (mukodik is)
- UPC.INFO.CHANNEL

TV: JZ1000

(#385) salem007 válasza szmegma (#384) üzenetére


salem007
tag

Akkor átírhatom a teszt playlistban lévőkre a csatornákat?
Most már van epg,nem tudom eddig miért volt üres.

(#386) szmegma válasza salem007 (#385) üzenetére


szmegma
aktív tag

Igen alljon at mindenki az uj ID-re. Azert volt ures, mert ugye azt a fajlt en toltottem oda manualisan. Tehat nem volt rajta auto frissites. Ugy mint a mostanit, azt is csak odaasoltam, ami ugye 15-ig jo.
15-en torlom azt a fajlt es megy minden a regi kerekvagasban, csak uj kontosben. :C

TV: JZ1000

(#387) opisa


opisa
csendes tag

Sziasztok!
Régóta használom ezt az EPG progit nagy megelégedéssel Enigma2-es beltérivel.
Tudnátok segíteni, hogy az új ID-kel hogy kéne kinéznie a playlist-nek?
Köszönöm a segítséget

(#388) szmegma válasza opisa (#387) üzenetére


szmegma
aktív tag

Szia, koszi. A #382-es hozzaszolasomban talalhato egy test playlist link, onnan le tudod tolteni.

MAS: Volt a horizonon egy kis gubanc tegnap ejjel, elerhetetlen volt a musor lekeres. Most meg nezem es megvaltoztattak az osszes ID-t. Nagyon remelem, hogy nem olyan lesz mint kulfoldi tarsai, hogy napi szinten valtoznak az ID! :O
Ez viszont elgondolkodtatott es meg fogadom egy ismerosom tanacsat, akinek az az otlete tamadt, hogy a generatorban ugye 5 kulonbozo oldalrol jon a cuccos. Pl. amikor futas kozben kap egy ures tombot visszatero adatkent akkor ne azt csinalja, hogy atlep a kovetkezo TV csatornara, hanem probalja meg a masik 4 oldalrol beszerezni az adatokat. Igy nem fordulna elo a jelenlegi helyzet, hogy az XML 17MB helyett csak 8.5MB.

TV: JZ1000

(#389) opisa válasza szmegma (#388) üzenetére


opisa
csendes tag

Szia!
Köszönöm gyors válaszodat, le is töltöttem a filét, de nem tudom, hogy enigma2-ben EPGImport pluginba hogy
illesszem be az adott ID-t. Eddig így nézett ki nálam egy csatornán bemutatva:

<channel id="duna.world.hu.hun.horizon.tv.8">1:0:16:69:1838:9E:5A0000:0:0:0:</channel>

Az új módszerrel hogy kéne kinéznie?
Köszi

(#390) salem007 válasza opisa (#389) üzenetére


salem007
tag

Szerintem így:

<channel id="duna.world.hu">1:0:16:69:1838:9E:5A0000:0:0:0:</channel>

Én is így írtam át mondjuk nem enigma2-ben,
hanem m3u-ban

(#391) Keef_Lee válasza salem007 (#390) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Igen, így kell mindegyiket átírni a szmegmához tartozó channels.xml-ben
Szerkesztés: Persze ezt címezhettem volna opisa-nak is.

[ Szerkesztve ]

(#392) Keef_Lee válasza szmegma (#388) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Szia!
Átírtam az id-ket. Első ránézésre működnek. :R
A romance-n is nagyon szuper, ami van, részletes, stb. de reggel és éjfélkor a luk megmaradt, és kiegészült egy 16 óra környékivel is.

(#393) tkomlosi


tkomlosi
aktív tag

szia

az epg működik az új id-vel, viszont nekem ikonok nincsenek.

köszi

(#394) opisa


opisa
csendes tag

Sziasztok!
Köszönöm a választ Keef_Lee-nek és salem007-nek is, így valóban működik nálam is.
Azt viszont tudja valaki, hogy mitől van, hogy pl. a Duna World -nél 6 nap epg-jét töltötte le , míg az
AXN-nél csak 2 napét.
Köszi

(#395) szmegma


szmegma
aktív tag

(#392) Keef_Lee - Koszi.
Vettem a faradsagot es az xml-ben levo romance tv adasat egyesevel osszehasonlitottam a mustran levo adatokkal, es nem talaltam kimaradast, nemhogy harmat naponta. :Y Tudnal nekem kesziteni egy kepet az adott problemarol legy szives.

(#393) tkomlosi - Javitva.

(#394) opisa - Amikor megbabralom a programot, olyankor ugy van beallitva, hogy minden adatot tolson bele az XML-be, vagyis a program ezutan (szombat-vasarnap) fog beallni normalis mukodesre es minden csatornahoz 3 napi musor lesz elerheto.

Test fajlokat toroltem, minden a regi URL-en erheto el a mai naptol.
Koszonom nektek a segitseget es a visszajelzeseket! :R

TV: JZ1000

(#396) tkomlosi válasza szmegma (#395) üzenetére


tkomlosi
aktív tag

köszi szépen a munkád. az én csatornalistámban nincs benne minden csatorna, ami benne van az EPG-ben, de abból amit használok, ott a m2 és m4 logo url-je nem oké.

köszi

(#397) Keef_Lee válasza szmegma (#395) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

A pics@ba! :Y :W Elkiabáltam a dolgot. :O
Most nézem és televan. Szerintem elkapkodtam a jelzést, mert reggel még nem elég, hogy üres volt a 3 helyen, de csak estig volt benne. Lehet, hogy a régi xml-t szedte cache-ből én meg nem gondoltam, hogy az átálláskor nem frissített mindent. Mindenesetre most rendben van. Még a logok is.
Bocs. Küldök képet is mivel kérted :DD
Kép

De valami mégis van, mert a
16:00 - Kis hazugságok a szerelem nevében nincs tartalom leírása.
De ezt most megnéztem mielőtt mondom, a mustrán van:)

Köszi a munkádat :R

[ Szerkesztve ]

(#398) Nono0000 válasza szmegma (#395) üzenetére


Nono0000
tag

Szia szmegma!

Én Kodin használom, sajnos egyik csatorna sem vette át a műsorújságot, csak azok amiknek az id-t már átírtam az újra. De sebaj, madj lesz mit csinálnom a hétvégén, a kedvenceknél már működik.

KÖSZÖNJÜK A MUNKÁDAT! :C :R :C :R :C :R :C :R :C

Csak akkor kérdezz, ha tudom is rá a választ!

(#399) szmegma


szmegma
aktív tag

tkomlosi - A szokasosat tudom csak mondani:
1, alairasomban levo XML-t hasznald
2, torold ki a c:\Users\***felhasznaloneved***\AppData\Roaming\Kodi\userdata\Thumbnails\ mappa tartalmat
3, kodiban torold ki a guide cache-t
Garantalom ezek egyike megoldja a problemad.

Keef_Lee - Lehet pont timeout-olt az az egy URL amikor kerte. Ha azt nezed, hogy minden masnal van, akkor elnezonek lehetsz egy kicsit a programmal, 3 napi musor kozul egyhez nem szedett kategoriat, release date-et es full leirast. :K

Nono0000 - Kitartas, amint atirkalod a tobbi is mukodni fog. A legjobb, hogy ezek a vegleges ID-k, soha tobbet nem kell valtoztatnotok semmin.

MAS: Talaltam ujabb csatornakat, amiket jovoheten elkezdek belepakolni az XML-be, szoval ha vkinek van meg EPG nelkuli csatornaja, akkor kovesse nyomon a frissiteseket.

[ Szerkesztve ]

TV: JZ1000

(#400) Keef_Lee válasza szmegma (#399) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Én elnéző vagyok :) ...
Jó hogy eszembe juttattad a thumbnails törlését. 291 Mega volt már. Viszont azóta nálam sem jó a jelzett 2 logo :)
m2 és m4, csak ezt a kettőt nem szedte újra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.