Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Túraautó topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#10951) Ciccuka


Ciccuka
veterán

A világ legfélelmetesebb pályája is letérdelt a koronavírus előtt

A Nordschleifét nem mindenki éli túl, de a Nordschleife mindent túlél - lehetett mondani az autóversenyzés legveszélyesebb évtizedei során. Egészen mostanáig, hiszen olyasvalami történt, aminek hatására még a Zöld Pokol is felhúzta a fehér zászlót. Az FIA, a szervezők és a német autósport-szövetség közösen döntöttek arról, hogy a május 23-24-re kitűzött nürburgringi 24 órás versenyt a koronavírus-járvány miatt a szeptember 27-i hétvégére halasztják, ennek viszont egyéb következményei is vannak.

A 24 órással azonos hétvégén rendeznék a WTCR nordschleifei futamait is, ám az új időpont a Túraautó-világkupa mezőnyének már nem felel meg, hiszen ekkor a tervek szerint már ázsiai túráján jár majd a sorozat, a felszerelés pedig valahol Kína és Dél-Korea között utazik majd. Emiatt a WTCR kénytelen volt bejelenteni, hogy törli az idei naptárból a németországi fordulót. A terv viszont továbbra is az, hogy a nehéz idők ellenére is tartják magukat a 20 futamhoz a szezonban, így a két kieső német versenyt úgy pótolják, hogy Vila Realban és a Salzburgringen is a kettő helyett három versenyt rendeznek majd. Korábban persze már a magyar fordulót is törölték, amelynek elmaradó futamait a közlemény szerint az aragóni hétvége programjában passzírozzák valahogy bele. Viszont a WTCR még ezzel sincs kint a vízből, hiszen egyelőre a június 7-i, szlovákiai forduló megrendezése sem százszázalékosan biztos: Francois Ribeiróék folyamatosan értékelik az egészségügyi helyzetet a világban, és ennek fényében döntenek majd a naptár esetleges további módosításairól.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#10952) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Szeptemberben fogják megtartani a Le Mans-i 24 órást

A legendás egynapos is kénytelen volt megadni magát a koronavírusnak. A szervező Automobile Club de l’Ouest hétfőn még ragaszkodott a június 13-14-i időponthoz, és azt ígérte, egészen április közepéig kivár. Azóta viszont Franciaországban bevezették a kijárási tilalmat, ezért az ACO lemondott a júniusi rendezésről, és szeptember 19-20-ára helyezte át a viadalt.

Az idei Le Mans így is a 2019/20-as WEC-szezon zárófordulója marad, holott az eredeti terv szerint szeptember 5-én már a 20/21-es idény kezdődött volna Silverstone-ban. Az elnyúlt aktuális évad finisét egy hatalmas hézag fogja megelőzni: a mezőny utoljára februárban versenyzett Austinban, a sebringi fordulót törölték, a spáit halasztották. Austint és Le Mans új időpontját közel hét hónap választja el egymástól – a szünet lerövidülhet, de még mindig tetemes marad, amennyiben a belga futamot pótolják.

A Le Mans-i 24 órás júniusi dátuma szinte kőbe vésett a rajongók számára, de néhány kivételt azért találunk az 1923 óta megtartott verseny történetében. Az első kiadást májusban, az 1956-ost pedig júliusban rendezték. 1968-ban a franciaországi zavargások miatt szintén szeptemberre halasztották a futamot. A 88. verseny csupán a negyedik kivétel lesz a júniusi időpont alól.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#10953) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Bessenyey Zoltán
Kiss Norbert

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#10954) Ciccuka


Ciccuka
veterán

(#10955) guftabi96


guftabi96
addikt

(#10956) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Ma délután 17h00-tól lehet ütni Norbiékat RaceRoom-ban :D : [link]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#10957) guftabi96


guftabi96
addikt

DTM: új versenynaptár
10/12 July – Norisring
01/02 August – Igora Drive or Anderstorp
07/09 August – Zolder
22/23 August – Brands Hatch
04/06 September – Assen
11/13 September – Nürburgring
02/04 October – Igora Drive or Anderstorp
16/18 October – Lausitzring
06/08 November – Hockenheim
13/15 November – Monza

#KeepFightingMichael

(#10958) a_tesz válasza Motion_Blur (#10956) üzenetére


a_tesz
Korrektor

Hol lehet(ett) ezt nézni? Se a Facebook oldalukon, se a YouTube oldalukon nem volt semmi videó, pedig azt mondták, hogy lesz. Ez az összes FIA szervezet által szervezett esport verseny egy nagy katasztrófa. A tavalyi WTCR "betétfutam" bénázása is szomorú látványosság volt, amit most F1 helyett is műveltek, is kész katasztrófa, ezt meg csak simán nem látni sehol...

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#10959) Motion_Blur válasza a_tesz (#10958) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Ott van a cikkben minden, most még csak prequal van, de már most olyan időkkel hogy inkább kihagyom :D

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#10960) a_tesz válasza Motion_Blur (#10959) üzenetére


a_tesz
Korrektor

Jó, akkor ezt benéztem :) Indulni én se fogok, nézni fogom szerintem, de kíváncsi leszek rá, milyen lesz a lebonyolítás.

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#10961) Motion_Blur válasza a_tesz (#10960) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Tegnap ránéztem de körbe se tudtam menni (ACC-zek már jó ideje), valami 1:52 fél időm van asszem pár hónappal ezelőttről.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#10962) guftabi96


guftabi96
addikt

BRC Hyundai N LUKOIL Squadra Corse

Engstler Hyundai N Liqui Moly Racing Team

(#10959) Motion_Blur
Már 1:51 alatt vannak.. te jó ég :Y
Mentem 4-5 kört, odadurrantottam egy kőkemény 1:54:8-at. Ennyi bőven elég is volt ezekből az autókból... Pedig régen -amikor még Race07-ben ligáztunk- szerettem az első kerekes autókat, ma meg már kifejezetten utálom kb az összeset.

[ Szerkesztve ]

#KeepFightingMichael

(#10963) guftabi96


guftabi96
addikt

TCR Europe új versenynaptár:
26/28 June, Oschersleben
17/19 July, Paul Ricard
24/25 July, Spa-Francorchamps
11/13 September, Zolder
25/27 September, Monza
09/11 October, Barcelona

A TCR Europe-nak is lesz virtuális bajnoksága.

Norbiéknál pedig előkerült a jó öreg hajvágó :D

#KeepFightingMichael

(#10964) guftabi96


guftabi96
addikt

(#10965) Ciccuka


Ciccuka
veterán

(#10966) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Norbi facepalm... :))

nézőszám 2000 körül, hátööö...

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#10967) biker


biker
nagyúr

Nyomja valaki a RaceRoom-ot WTCR-el?
Nem értem, hogy miért van az, hogy én csak hajszállal megyek a fehér vonalon kívülre és máris elveszi a körömet, a YT-on meg egy rakás hotlap van, ahol nem a vonalon, hanem a komplett szegélykövön kívül kanyarodnak? Hogy lehet ezt a beállítást engedni? :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#10968) dudikpal válasza Ciccuka (#10954) üzenetére


dudikpal
aktív tag

Minden éremnek 2 oldala van, legyen már itt a zengő álláspontja is:
[link]
Megnéztem/olvastam mind2őt, összevetettem az eddigi tapasztalataimmal, és állást foglaltam.
Induló csapat == csapat + pilóta
Nyerő csapat == (nyerő csapat+pilóta) or (csapat+nyerő pilóta)
EZUTÁN a honda átvette norbit, nehogymár nekik kelljen szenvedni 1 jó pilóta kinevelésével.
csapat=zengő, pilóta=michelisz or wéber or akármilyen tehetséges pilóta (hány srácnak adott lehetőséget?!? ÉS TE??? mielőtt még...).
(csapat aki megengedheti magának, hogy 1 szimulátoros srácot versenyeztessen)<(szimulátorban tehetséges srác (dzsenderek kíméljenek pls))
Lehet, hogy több tehetséges F1 géniusz ül otthon a kis kormánya előtt, akiknek a kis hemilton a nyomába se érhetNE! De ha nincs aki lehetőséget adjon nekik, akkor hova kenhetik a tehetségüket???
Nos akkor kiből is van több, kit is(!) illet köszönet, és ki az, aki ezt nem kapta meg?!?

(#10969) Rotyi válasza dudikpal (#10968) üzenetére


Rotyi
aktív tag

Tehát ha Norbi maradt volna a Zengőéknél akármilyen autóval is, akkor is megnyerte volna? :U

Ami majdnem az, az nem az!

(#10970) feri1014 válasza dudikpal (#10968) üzenetére


feri1014
senior tag

Nyerő csapat == (nyerő csapat+pilóta) or (csapat+nyerő pilóta)

Kár, hogy az általad linkelt interjúban is ellentmond neked Zengő, amikor azt mondta, hogy érezte már, hogy nem tudja megadni Michelisznek azt a pluszt, hogy világbajnok lehessen a csapattal. :DDD

(#10971) Ciccuka válasza dudikpal (#10968) üzenetére


Ciccuka
veterán

Nem tűnik túl boldognak Norbi győzelme láttán.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#10972) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Az R5-ösök titkai

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#10973) guftabi96


guftabi96
addikt

WTCR: Vila Real törölve
Hamarosan érkezik egy új naptár.

#KeepFightingMichael

(#10974) vlevi válasza guftabi96 (#10973) üzenetére


vlevi
nagyúr

Lassan ott tartunk, hogy majd akkor hiszem el, hogy lesz verseny, ha már leng a kockás zászló...
Ezzel nem a WTCR promótereit akarom fikázni, ebben a helyzetben sajnos nem tudnak semmit csinálni, a többi sorozatnál is folyamatosan tolják ki a dolgokat.
F1-nél pl. a belga nagydíj is lehet, hogy kuka, mert olyat olvastam, hogy Belgiumban aug.31-ig vannak meghirdetve a korlátozások... Aztán, hogy ez mennyire volt fake news, nem tudom, nem jártam utána.

(#10975) Ciccuka válasza Ciccuka (#10972) üzenetére


Ciccuka
veterán

Lehetetlen megjósolni, mi lesz a ralisporttal

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#10976) A Zéé válasza vlevi (#10974) üzenetére


A Zéé
addikt

ha lesz is idén valami, akkor az sztem max egy "WTCR Europe Cup", vagy egy "WTCR Asia Cup" lesz, 4-5 helyszínnel. Előbbi amiatt lehet opció, mert itt van minden csapatnak a főhadiszállása, utóbbi meg a Hyundai, Honda, Lynk@Co miatt, de ilyen átutazgatós sztori szerintem nem lesz, mivel hajóztatják a kocsikat, ami 1-1,5 hónap/irány. Épp emiatt tartom reálisabbnak, hogy lesz pár európai futam, esetleg egy Bahrein mellé, és ennyi.

Just a simple Lineman...

(#10977) guftabi96


guftabi96
addikt

REWIND-2012-MONZA - FULL RACE - BLANCPAIN ENDURANCE SERIES
Hamarosan kezdődik

#KeepFightingMichael

(#10978) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Guerrieri nagyon szépen megy, Norbi meg sehol :D :F

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#10979) Ciccuka


Ciccuka
veterán

(#10980) vlevi válasza Ciccuka (#10979) üzenetére


vlevi
nagyúr

Még rosszabb, hogy jövőre az Audi a DTM-ből is kiszáll, így csak a BMW marad.

Audi withdrawal to leave BMW as DTM’s only manufacturer in 2021
RaceFans
Germany's premier touring car championship, the DTM, has suffered another blow as Audi has announced it will pull out of the championship at the end of the year.

(#10981) A Zéé válasza vlevi (#10980) üzenetére


A Zéé
addikt

újabb szeg a benzin alapú versenyautózás koporsójába.
A DTM/SuperGT utód nélkül fog megszűnni (esetleg átírják GT3 szabályokra még 1-2 szezonra), mert ezeknél az utcai autóknál annyira nem menő a hibrid/elektromos vonal (van-van, de csak muszájból).
GT szériából már nem is emlékszem mióta nincs tényleg komoly sorozat.
WTCR helyett akár már jövőre is az ETCR lesz.
F1 lassan totál érdektelenségbe fullad, nem hozza vissza semennyire sem a befektetett pénzeket, ki tudja hány csapat dől be idén, és nem nagyon tolonganak helyettük az újak.
Endurance pedig évek óta kínlódik a csúcskategóriában. Ott legalább a kisebb kategóriák reményt keltőek még, ott verseny és versenyzők is van. Kb. az utolsó stabil, és komoly bajnokság.

Just a simple Lineman...

(#10982) guftabi96 válasza vlevi (#10980) üzenetére


guftabi96
addikt

A DTM jövője már így is erősen kérdéses volt, ezzel pedig kb be is lett ütve az utolsó szeg a koporsóba.
Az tisztán látszódik, hogy 2020-ban ott tartunk, hogy egyedi szabályrendszerrel + belső égésű motorral futtatott szériák kb halálra vannak ítélve.
Még az ügyfélalapú versenyzés (GT, TCR stb bajnokságok) menni fognak 1-2 évig, de oda is hamarosan elér ez. (sőt, már el is ért, lásd VW és Audi TCR projekt leállítása.)
Nem is tudom, hogy mi lenne a DTM számára a megfelelő megoldás, ha nem akarják megszüntetni a sorozatot. Tényleg a GT3-as autókra történő átállás tűnik a legegyszerűbb és legköltséghatékonyabb megoldásnak, de már van ADAC GT Masters...
Nehéz ügy :(

[ Szerkesztve ]

#KeepFightingMichael

(#10983) Ciccuka válasza vlevi (#10980) üzenetére


Ciccuka
veterán

Kiszáll az Audi a DTM-ből, kétségben a széria sorsa

:(

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#10984) guftabi96


guftabi96
addikt

Kis érdekesség a TouringCarTimes-tól:
Melyik túraautó szabályrendszer autói voltak a leggyorsabbak? Super Touring vs S2000 vs TCR.
Nyilván inkább csak érdekességnek jó a rengeteg változó miatt, de ettől függetlenül jó cikk.

#KeepFightingMichael

(#10985) A Zéé


A Zéé
addikt

WTCR Európa menetrend:

Just a simple Lineman...

(#10986) guftabi96 válasza A Zéé (#10985) üzenetére


guftabi96
addikt

Az a vicc, hogy ez az utóbbi évek egyik legjobb versenynaptára :D
Örülök neki, hogy legalább lesz valami. Mondjuk azt nem tudom, hogy így most milyen címet nyer, aki végül bajnok lesz idén.
És végül amellett, hogy mégis lesz futam a Hungaroringen még az eredeti elképzelés is meg fog valósulni: a Kamion EB-vel közös hétvége lesz. :C

[ Szerkesztve ]

#KeepFightingMichael

(#10987) Male válasza guftabi96 (#10986) üzenetére


Male
nagyúr

Na igen, végre nem több hónapos szünetek a versenyek között :)

(#10988) A Zéé


A Zéé
addikt

[link]
Zengő Motorsport a WTCR-ben, várhatóan 2 új Cuprával, Boldizs Bencével és egy "tapasztalt és tehetséges" pilótával. Csak nem Azcona lesz az? Nem lennék meglepve, ha a Cupra így csinálna neki helyet.

Just a simple Lineman...

(#10989) guftabi96


guftabi96
addikt

Zengőék 2 Cuprával térnek vissza a WTCR-be.
Az egyik pilótájuk Boldizs Bence lesz, a másik pedig "egy tapasztalt versenyző, akinek neve meglepetés lesz a magyar szurkolók számára."
Én voltam a lassabb :D

[ Szerkesztve ]

#KeepFightingMichael

(#10990) Motion_Blur válasza A Zéé (#10988) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Szerintem is Azcona, és jól is járna mindenki, bizonyítottan hatalmas tehetség.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#10991) guftabi96 válasza Motion_Blur (#10990) üzenetére


guftabi96
addikt

Azt mondjuk nem tudom, hogy Azcona mennyire járna jól Zengőékkel.
Számomra kérdéses, hogy Zoli mennyire tudott ütős csapatot összerakni.

#KeepFightingMichael

(#10992) guftabi96


guftabi96
addikt

A Porsche 2020 végén kivonul az IMSA-ból. (Persze privát RSR GTE-k ettől függetlenül még jelen lehetnek a bajnokságban, a Forddal is hasonló volt a helyzet).
Újabb szög abba a bizonyos koporsóba.
Mondjuk a GTE/GTLM kategóriának eddig sem láttam értelmét. Nem sokkal gyorsabb, mint a GT3, de legalább drágább és sokkal kevésbé univerzális.
Szépen lassan be kell látni, hogy 2020-ban eljutottunk oda, hogy muszáj minél több bajnokságnak egy azonos szabályrendszert átvennie és az ügyfélalapú kategóriákra átállnia, ha még húzni akarják egy ideig.

#KeepFightingMichael

(#10994) vlevi válasza guftabi96 (#10992) üzenetére


vlevi
nagyúr

Marad még autó a rajtrácson?
Bentley is befejezi :(
GT News: Bentley ends factory IGTC programme with immediate effect

Tudom, nem ugyanaz a sorozat, de akkor is szar egyszerre olvasni ezeket a híreket. Főleg úgy, hogy rendes autósport most nincs, ezért ebbe a fórumba is csak az ilyen hírek gyűlnek.
Mint pl. május közepén a Corvette.
[link]
:(

(#10995) A Zéé válasza guftabi96 (#10993) üzenetére


A Zéé
addikt

Közben ezt a WTCR szezont promózó Raceroom sim versenyzést a FB-n egy Zengős színű új Cuprával, instán meg Boldizs Bencével és Mikel Azconával egy Cupra mögött promózza. Vagy ne lássák bele ilyen nagy összefüggéseket? :)

Just a simple Lineman...

(#10996) Marmonkanna


Marmonkanna
tag

(#10998) vlevi


vlevi
nagyúr

Portimao 24 órás futam, valódi versenyzőkkel, valódi!!!! autókkal, valóságos pályán!!!!
[link]

Igaz, nézők nélkül :(

[ Szerkesztve ]

(#10999) albert8 válasza vlevi (#10998) üzenetére


albert8
addikt

Illetve a most virtuálisan is megrendezésre kerülő Le Mans 24H :D

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#11000) Ventur@ válasza albert8 (#10999) üzenetére


Ventur@
senior tag

(Nem teszem off-ba, mert úgy sem sokan járnak errefelé, Le Mans topikba, meg még annyian sem :) .)

Szkeptikusan indultam ennek a Virtual Le Mans 24H-nak, de azt kell hogy mondjam, maximálisan pozitívan csalódtam eddig a közvetítésben és meg merem kockáztatni, hogy van olyan profi, mint ha élő lenne. Nagy nevekkel, nagy csapatokkal, kva jó közvetítési minőségben, szóval le a kalappal a szervezők előtt.

A hivatalos virtuális F1 ehhez képest, csak bohóckodás...és nem csak a felhasznált játék miatt.

Már várom az éjszakai etapokat :) .

Ui: Mondjuk az Eurosport hozza a formáját szokásszerint :U :W .

Steam: m3h4n1k | Battlelog: m3dm4n | Uplay: m3h4n1k

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Túraautó topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.