Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Túraautó topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#11101) biker válasza Motion_Blur (#11097) üzenetére


biker
nagyúr

Ha összesen annyi futott be, mint akik pontot kapnak, ez elég könnyű.
Azt a köridőt egy ikarussal lehozza egy ügyesebb sofőr.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#11102) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Sziasztok. A Super Racing Festival-ról mit tudni? Lesz? Lehrt menni nézni? Olvastam olyat, hogy 5000 fő + lázmérés.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#11103) Ciccuka


Ciccuka
veterán

A szuperkönnyű 600 lóerős autóval viszonylag könnyen megoldható volt a feladat.

Az alábbi videó főszereplője egy BMW M6 GT3 versenyautó. A felvételen az vehető szemügyre, ahogy a 600 lóerős biturbó V8-as benzinmotorral szerelt és alig 1,3 tonnás kocsival a Nürburgring Nordschleifén egyetlen kör alatt 54 másik autót előz meg a sofőr.

Ez még akkor is komoly teljesítmény és jelentős tapasztalatot igénylő feladat, ha a leelőzőtt autók többsége jelentősen gyengébb, lassabb és olcsóbb, mint a BMW M6 GT3.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#11104) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Célt ért a versenyt bojkottáló Hyundai

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#11105) szebe


szebe
őstag

[link]

Inkább ne mondtak volna semmit.
Norbi kiválása óta egyre kellemetlenebb, amit csinálnak, pedig alatta is végig a spórolás ment.

"Az ok nagyon egyszerű. Arra jutottunk, hogy ha kimegyünk, akkor megtehettünk volna kétszer három kört utcai autóval, de ezért utaztunk volna 1200 km-t oda és vissza, ami gyakorlatilag két teljes nap. Úgy döntöttünk, ennél hasznosabb, ha ezt az időt szimulátorozással töltjük."

Ha ezt komolyan is gondolják, akkor ott nagy baj van...

Most én is beálltam a kritizálók táborába, jaj.

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#11106) Ciccuka válasza szebe (#11105) üzenetére


Ciccuka
veterán

Rossz nézni, ahogy körözgetnek...unottan

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#11107) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Tassi off

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#11108) biker


biker
nagyúr

JKV benézte, hogy ez nem a WRX hanem a WTCC :(

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#11109) ruti válasza biker (#11108) üzenetére


ruti
Közösségépítő

Vernay-t a R2-beli akciójáért megbüntették (mínusz 2 pont), de az R3-beliért nem...érdekes :((( -
ha már büntik: Kismartytól is elvették az R2-ben szerzett pontocskáját

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#11110) Atti777 válasza szebe (#11105) üzenetére


Atti777
senior tag

Érdekes, Kubica nem tartotta elvesztegetett időnek, pedig szimulátorozhatott is volna helyette [link] :U

Путин, иди нахуй!

(#11111) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Tassi megint off
Norbit szépen visszalökték a 13. pozícióba

Michelisz vezetett a rajt után, de a középmezőnybe lökték Szlovákiában

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#11112) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Legendák Kiss Norbi Macskaárvaházában

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#11113) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Megfosztották dobogós helyezésétől a Micheliszt kipöckölő pilótát

Több incidensben is érintett volt a WTCR Slovakia Ring-i versenyein Jean-Karl Vernay: a második versenyen Yvan Mullerrel, majd Nestor Girolamival ütközött – utóbbi hatalmas balesetet szenvedett ennek köszönhetően, s még a szalagkorlát is megrongálódott –, míg a harmadik futam elején a vezetésért harcoló Michelisz Norbertet pöckölte meg hátulról, aki emiatt szintén rengeteg pozíciót veszített (ez utóbbi a lenti videó 36. másodpercétől látható).

A felügyelők nem hagyták szó nélkül ezeket: a Muller-incidensért tíz másodperces időbüntetést kapott az Alfa Romeo pilótája, így a negyedikről a 14. helyre csúszott vissza a második versenyen, míg Norbi meglökéséért öt szekundumot írtak hozzá az idejéhez, így második helyett csak negyedik lett. A Girolami-esetért ugyanakkor nem szankcionálták Vernay-t.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#11114) Ciccuka


Ciccuka
veterán

A nenonzöld BMW kicsúszása amatőr vezetéstechnikai hiba szerintetek?

2020.10.11. Euroaszfalt rallycross OB. Máriapócs délutáni futamok

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#11115) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Péntek
9:55-10:40 MotoGP, első szabadedzés (Aréna4)
10:30-11:20 Superbike, első szabadedzés
13:00-13:45 DTM, első szabadedzés
14:10-14:55 MotoGP, második szabadedzés (Aréna4)
15:00-15:50 Superbike, második szabadedzés
16:30-17:00 DTM, második szabadedzés

Szombat
8:30-10:30 WRX, szabadedzés
9:00-9:20 Superbike, harmadik szabadedzés
9:30-10:15 WTCR, első szabadedzés
9:55-10:40 MotoGP, harmadik szabadedzés (Aréna4)
10:30-15:00 WRX, előfutamok
10:35-10:55 DTM, első időmérő
11:00-11:25 Superbike, Super Pole (18:30-tól Eurosport 2)
12:15-12:45 WTCR, második szabadedzés
13:30-14:00 MotoGP, negyedik szabadedzés
13:30-14:30 DTM, első futam
14:00-14:40 Superbike, első futam (19:00-tól Eurosport 2)
14:10-14:50 MotoGP, időmérő (vasárnap reggel 7:30-tól Aréna4)
15:30-16:30 WTCR, időmérő (Sport 2)
16:00-16:50 WRX, elődöntők és döntő

Vasárnap
9:20-9:45 WTCR, első futam (Sport1 és Eurosport 2)
9:50-15:00 WRX, előfutamok
10:30-10:50 DTM, második időmérő
11:00-11:20 Superbike, második futam (19:50-től Eurosport 2)
12:10-12:40 WTCR, második futam (Sport 2 és Eurosport 2)
13:30-14:30 DTM, második futam
14:00-14:40 Superbike, harmadik futam (20:20-tól Eurosport 2)
14:00-14:45 MotoGP, futam (Aréna4)
16:00-16:50 WRX, elődöntők és döntő
16:35-17:00 WTCR, harmadik futam (Sport 2)

[link]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#11116) Ciccuka


Ciccuka
veterán

DTM Race 2 Zolder 2 2020 (EN)
egy gyors reg. kell hozzá már.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#11117) Ciccuka válasza Ciccuka (#11116) üzenetére


Ciccuka
veterán

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#11118) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Kiss Norbi-parádé a hungaroringi esőben: második hely és győzelem!

Egyértelműen Kiss Norbertről szóltak a Kamion-Európa-bajnokság szombati futamai Mogyoródon. Az első versenyen a Révész Truck Racing Team pilótája az ötödik helyről indulva kettőt előzve harmadikként futott be, ám egy büntetésnek köszönhetően végül második helyen értékelték.

A második futamon viszont ennél is nagyobbat alkotott a kétszeres Eb-győztes: a hetedik helyről startolva bravúros előzésekkel, néhány kör alatt átvette a vezetést – aztán viszont nagyon ritkán látható dolog történt: félbeszakították a viadalt, mert a programban következett a WTCR időmérője… A futamot így azt követően folytatták, Norbinak pedig a második helyről kellett indulnia, de az újraindítás után egyből visszavette az első pozíciót, s ezúttal már meg is nyerte a viadalt.

Kiss ezzel az eredménnyel második a pontversenyben: az összetettet az első versenyt megnyerő Adam Lacko vezeti, előnye két pont a magyarral számban. Folytatás vasárnap további két futammal.

Kamion Eb: Kiss újabb győzelmet aratott a Hungaroringen

Folytatás most 15.05-kor a negyedik és egyben utolsó versennyel (Sport 2)!

FIA ETRC - Season 2020 - #2 Hungaroring - Race 4

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#11119) Ciccuka


Ciccuka
veterán

SPA 24-órás verseny 2020

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#11120) Ciccuka válasza Ciccuka (#11094) üzenetére


Ciccuka
veterán

Rowe Porsche is idén nagyon összeállt.

Idén a 24-órás versenyek királya a Rowe Racing

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#11121) Male


Male
nagyúr

WTCR - Eurosport Events... ez kész már komolyan. A hungaroringi 3. futamot nem bírták leadni élőben, majd jöttek az ismétlések, de akkor is helyette a szlovákiai futamokat ismételgették... aztán random időpontban vágott verzióban leadták a harmadikat is.
Most az időmérőt nem adták élőben, helyette felvételről! egy teniszmeccset közvetítettek. Viszont ma estére kiírtak 3 darab fél órás WTCR-t... most jön az első, ééééés.... nem, nem a mai időmérőt adják le, hanem a Hungaroringi 2. futamot... biztos az is aktuális éppen. Persze ez is csak akkor derül ki, amikor elkezded nézni, mert kiírni sem képesek, hogy mi lesz.
...én már nem is tudom eldönteni, hogy ez nevetséges vagy szánalmas.

(#11122) Ventur@ válasza Male (#11121) üzenetére


Ventur@
senior tag

Idézet Lanti cikkéből:

"...a kizárólag Magyarországra megvett ATP jogok miatt..."

Mert Magyarország teniszország....meg fodbalország...meg bicigliország...meg sznúkerország....meg....minden csak nem autosportország.

Én már a múltkori hétvégén is áttértem a Sport 1-re nézni. Volt rendes felvezető/levezető műsor, reklám csak a szünetekben és abból sem sok. Több órás normális közvetítés volt, annak ellenére, hogy jobban szeretem Lanti kommentálásával nézni. Bár teszem hozzá, hogy a legutóbb mikor Csuti Laci is vele volt, sokszor a fejemet fogtam, hogy ezek mit néznek? Annyira full homályban tolták a közvetítést, hogy még ilyet nem láttam tőlük az elmúlt években.

Erősen gondolkodok rajta, hogy holnap is Sport 1-en nézem végig az egészet, mert nincs kedvem a jurószporc féle "5 perc adásidő 20 perc önreklám" közvetítéshez.

Steam: m3h4n1k | Battlelog: m3dm4n | Uplay: m3h4n1k

(#11123) Ciccuka


Ciccuka
veterán

1200 HP Revesz TRT 2020 - Kiss Norbi

Törölték a Kamion-Eb idényzáróját – osztanak-e így bajnoki címet?

A Kamion-Európa-bajnokság szervezői bejelentették, hogy a koronavírus-járvány növekvő esetszámai és az Olaszországban emiatt meghozott szigorúbb intézkedések miatt kénytelenek törölni a november 14-15-re tervezett misanói szezonzárót. Mivel a közlemény már a 2021-es naptár előkészületeit említi, nem valószínű, hogy bárhol pótolnák az elmaradó fordulót – márpedig ez alighanem azt jelenti, hogy az Európa-bajnoki címet sem osztják ki (bár erről sem tartalmaz információt a közlemény)!

Mint azt még a hungaroringi hétvége előtt Kiss Norbert is elmondta a Formula.hu érdeklődésére: ennek feltétele, hogy legalább három fordulót rendezzenek, márpedig eddig csak kettőre (Csehországban és nálunk) került sor, ráadásul Mostban az egyik futam el is maradt az eső miatt. A Révész Truck Racing Team magyarja egyébként a hungaroringi parádéja után 6 pontos előnnyel vezette a tabellát Adam Lacko előtt.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#11124) Ciccuka válasza Ventur@ (#11122) üzenetére


Ciccuka
veterán

Az állandó reklámokról már ne is beszéljünk... :W

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#11125) Male válasza Ventur@ (#11122) üzenetére


Male
nagyúr

Igen, de azt csak a harmadik futamra írta. Végül az időmérő helyett is az volt... felvételről, mintha azt nem lehetne másik ismétlés helyett beadni, például ma végig ismételgették a hungaroringi WTCR futamokat... (én szeretem a teniszt, de egy ismétlést az élő adás elé sorolni... úgy, hogy bőven lenne hely máshová tenni, akár a WTCR ezer darab vágott ismétlése helyett még aznap...)
Amúgy voltam olyan hülye, hogy odanézegettem a mai 5!!! WTCR ismétlésre... na az egyik már az időmérő volt... de Q1 és Q2 kimaradt, a Q3-al kezdték, mindenféle figyelmeztetés, vagy bármi nélkül... vége volt az egyik hungaroringi futam ismétlésének, reklám, aztán a mai Q3 ismétlése csak úgy... kész, komolyan. ( bár tavaly még jobb volt, amikor az egyik futamot csak felvételről adták, és közvetlenül előtte a reklámblokkban a díjátadóját mutattak... rém izgalmas volt utána, hogy ki nyer... )

Nincs Sport1-em, sőt TV előfizetésem sincs :) EurosportPlayer van (na az is egy őskáosz a felvételekkel... még a régi WTCC-s futamok is fent vannak, mert annak van menüpontja, de a WTCR-nek az elmúlt két évben sem sikerült egyet csinálni helyette :D ...meg a futamhelyszín: Tapahtuma... vagy a leírás egy darab pont, aztán találd ki mi van benne... ), azon nézem az adást is... csak nem bírom az angol közvetítést, Lantiékat meg szeretem, így az ő közvetítésükkel nézem inkább, már amikor adják...

(#11126) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Ezt a Kismát le kéne cserélni ("aki hétvégi autós, csak nem épp a versenyen"), de hamar (mondjuk Kiss Norbira), valaki üzenje meg Zengő Zolinak. Azzal az autóval, ami az első helyen végez 17. helyen végezni (persze végig kímélte a technikát feleslegesen)... semmivel egyenlő teljesítmény

Norbi az utolsó helyről rajtolva a boxból, gyengébb színvonalú autóval legalább pontot szerzett és Tassi is (persze neki is keményebben kellene nyomnia a gázpedált).
Egyébként grat. az 1. helyért!

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#11127) Motion_Blur válasza Ciccuka (#11126) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Kisma az új Keszthelyi Vivike.

Szerintem még Lanti is meg van véve kilóra, ahogy közvetít róla.

Amúgy Vivikéről volt a TV2-n egy riport, mint leendő F1-es pilóta, 3 bajnoki címmel a háta mögött. Tiszta Észak-Korea.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#11128) Ciccuka válasza Ciccuka (#11116) üzenetére


Ciccuka
veterán

DTM Race 1

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#11129) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#11130) Ciccuka


Ciccuka
veterán

DTM: Pole-ban és negyedik helyen a két bajnokesélyes

13:30-kor rajtol a Német Túraautó-bajnokság fináléja, a szezon utolsó futama Hockenheimben. A vasárnap délelőtti 20 perces időmérő edzésen szombathoz hasonlóan René Rast megszerezte a pole-pozíciót 1:28,337-es körével, a másik bajnokesélyes, Nico Müller – aki szombati győzelmével faragott hátrányából – csak a negyedik lett.

Ez azért fájdalmas számára, mert az időmérő első három helyezettje kap pontokat (3, 2, 1 eloszlásban): a harmadik Jamie Green mindössze 2 ezredmásodperccel végzett Müller előtt, míg a második Mike Rockenfeller 18 ezreddel. A különbség így 16 pontra nőtt Rast javára az utolsó futam előtt, amelyen maximum 25 egységet lehet szerezni, azaz a németnek egy ötödik hely már biztosan elég.

A mögött levő apró különbségekhez képest óriási a négy szezon alatt harmadik bajnoki címére pályázó Rast előnye: négy tizedmásodperccel futott jobb kört Greennél, míg a második és hetedik helyezett egy tizeden belül van. Az egész szezonhoz hasonlóan tetemes az Audi fölénye: az ötödik Jonathan Aberdein a legjobb BMW-s, következő márkatársa a kilencedik Timo Glock.

A 2. időmérő eredménye:
Versenyző Autó Köridő Hátrány
1 René Rast Audi RS5 Turbo DTM 2020 1:28.337
2 Mike Rockenfeller Audi RS5 Turbo DTM 2020 1:28.739 0.402
3 Jamie Green Audi RS5 Turbo DTM 2020 1:28.755 0.418
4 Nico Müller Audi RS5 Turbo DTM 2020 1:28.757 0.420

DTM Race 2

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#11131) Ciccuka válasza Ciccuka (#11130) üzenetére


Ciccuka
veterán

Eddigi legunalmasabb DTM szezon. Rast 102%-os autóval könnyen behúzta ezt az évet is. A BMW Motorsport pedig az idei teljesítményért szégyelje magát.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#11132) guftabi96


guftabi96
addikt


Alfa Romeo Giulia ETCR :)

#KeepFightingMichael

(#11133) Ciccuka válasza guftabi96 (#11132) üzenetére


Ciccuka
veterán

Szép, de valójában biztosan nem lesz majd ilyen ragyogó.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#11134) guftabi96


guftabi96
addikt

Egy kicsit gyenge a kínai mezőny :DDD

#KeepFightingMichael

(#11135) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Kár, hogy eltűntek a hátsókerék meghajtású "kis" autók a túraautózásból. :O

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#11136) biker


biker
nagyúr

Csak hogy kicsit dicsekedhessek, ma voltam a tanpályán Michelisz Norbival :) Jó volt végre pár szót váltani a királlyal :R :R :R

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#11137) Ciccuka válasza biker (#11136) üzenetére


Ciccuka
veterán

:C ;) jó neked

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#11138) biker


biker
nagyúr

Csak a fotózáshoz vette le a maszkot a résztvevők szűkös csapata, mielőtt fel leszünk jelentve :)
És visszatartottuk a levegőt, ne lihegjünk a másikra (én a hasamban tartottam a levegőt :D )

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#11139) Rotyi válasza biker (#11138) üzenetére


Rotyi
aktív tag

:C
Gondolkodtam, hogy jelentkezem én is, de az ÁNTSZ szólt, hogy egy darabig otthon akarok maradni.... :((

Ami majdnem az, az nem az!

(#11140) biker válasza Rotyi (#11139) üzenetére


biker
nagyúr

ohh, sajnálom.
Itt mindent betartottak, online volt az elmélet, a közös épületbe csak catering miatt mehettünk be, kísérő nincs, egy turnus 15 fő két csoportra így a létszám limit is rendben.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#11141) Ciccuka


Ciccuka
veterán

A DAS-nak nem így kellene működnie

Hajmeresztő pillanatokat élt át a múlt hétvégi Makaói Nagydíj túraautós kategóriájában Cheang Kin Sang, aki az időmérő edzés alatt nagy sebességgel haladva arra lett figyelmes, hogy a Mini Cooper S kormánya egyszerűen a kezében maradt. A makaói nemzetiségű pilóta nem pánikolt be, a gázt óvatosan elvéve a kiálló csonkkal kormányozta tovább az autót, amíg egy hosszabb egyenes szakaszhoz nem ért. A versenyzőt a másnapi futamon egy kör hátránnyal a 12. pozícióban értékelték.

[link]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#11142) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Drámai finálé: az utolsó métereken csente el a Honda a Super GT bajnoki címét a Toyotától

Fujiban rendezték meg a Super GT idényzáróját, amelyen egészen a fináléig úgy tűnt, hogy a #37-es Toyotában ülő Ryo Hirakawa és Kenta Yamashita húzza be a győzelmet és ezáltal a bajnoki címet. Az utolsó kanyarból kigyorsítva azonban kifogyott az üzemanyag a GR Suprából, amely emiatt lelassult, így a Naoki Yamamoto, Tadasuke Makino hondás párosé lett az első hely a futamon és az összetettben egyaránt. A drámai befutó videón:

"Szokásos Toyota szerencse" :Y

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#11144) Ciccuka válasza guftabi96 (#11143) üzenetére


Ciccuka
veterán

Valószínűleg ehhez lehet köze. Túl sokba kerül ez nekik már.
Ha így folytatják, akkor 10 éven belül becsődöltetik a márkát.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#11145) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Búcsú a rekorder Audi RS 5 DTM-től

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#11146) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Daytona 24 órás autóverseny
2021 Január 30-31

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#11147) Ciccuka


Ciccuka
veterán

(#11148) vlevi


vlevi
nagyúr

Sokat kell még várni a szezonkezdetre... :(

Micheliszék futamát augusztusra halasztották a Hungaroringen, a szlovák versenyt törölték Telex.hu RSS feed Itt kezdődött volna a WTCR-vb, de augusztusban lesz a futam.

[ Szerkesztve ]

(#11149) Ciccuka válasza vlevi (#11148) üzenetére


Ciccuka
veterán

Ez elég vérszegény alapból.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#11150) Ciccuka


Ciccuka
veterán

1.5 óra múlva: Daytona 24 órás autóverseny

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Túraautó topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.