Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5451) somnia válasza -NOKIA- (#5450) üzenetére


somnia
őstag

Elemet cseréltél?

(#5452) somnia válasza -NOKIA- (#5450) üzenetére


somnia
őstag

(#5453) -NOKIA- válasza somnia (#5451) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Igen, aldis elemre.

(#5454) somnia válasza -NOKIA- (#5453) üzenetére


somnia
őstag

Azt nem tudom milyen.
Tegyél bele mondjuk egy GP alkáli elemet és nyomj egy resetet!

(#5455) adam_nagy válasza -NOKIA- (#5450) üzenetére


adam_nagy
csendes tag

Elem baj lesz.
Nálam is csinált ilyet hogy nem volt még annyira alacsony a feszültésge az elemnek hogy jelezze, de elkezdett mászni a mért hőmérséklet.
A fűtés nem ment de a kijelző már 28 fokot mutatott 10 perc alatt. Rendes elem kell bele, és nem tölthető akksi.

(#5456) adam_nagy válasza Caldera (#5447) üzenetére


adam_nagy
csendes tag

Olyanokat láttam életben analógból amiknél két egymás mellett lévő ugyanazt mérő hőmérő 5-10 fokot csalt a másikhoz képest.

(#5457) adam_nagy válasza amargo (#5449) üzenetére


adam_nagy
csendes tag

Most ezzel szemezek:

https://www.hestore.hu/prod_10041620.html#
Valami olyasmi lehet mint amit te említettél.

Rögzíteném az ötrétegű csövön a szigetelés alatt.

Alap esetben 4 helyen szeretnék hőmérsékletet mérni.

- Kazánból-pufferbe előremenő
- Pufferből-kazánba visszatérő
- Pufferből radiátorba előremenő a keverpszelep után
- Pufferbe-radiátorból visszatérő

Ez az elvi vázlat a fűtésrendszerről:

(#5458) adam_nagy válasza adam_nagy (#5443) üzenetére


adam_nagy
csendes tag

Erről van valakinek meglátása?

(#5459) Phobion


Phobion
őstag

sziasztok

szerintetek egy ilyen [kép] csaptelepre fel lehet szerelni egy Brita On Tap vízszűrőt? [kép]

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#5460) Caldera válasza Phobion (#5459) üzenetére


Caldera
aktív tag

A perlátort ki kell csavarni, és annak a helyére valamelyik adapterrel biztosan.

''Úgy élj, hogyha leperg előtted az életed filmje érdemes legyen végignézned.''

(#5461) Phobion válasza Caldera (#5460) üzenetére


Phobion
őstag

rendben, köszi! :R

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#5462) Caldera válasza Phobion (#5461) üzenetére


Caldera
aktív tag

De a helyedben lehet elgondolkodnék egy vízszűrő kancsón (lehet nem olyan kényelmes), ami ugyanezt tudja (de a Ca, Mg-ot nem vonja ki), fajlagosan olcsóbban. Mi egy Aquaphor-t használunk, 8,5 Ft/l a szűrési költség, ez a Brita On Tap-al kb. a duplája.

[ Szerkesztve ]

''Úgy élj, hogyha leperg előtted az életed filmje érdemes legyen végignézned.''

(#5463) Phobion válasza Caldera (#5462) üzenetére


Phobion
őstag

Átgondolom, köszi!

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#5464) balojazz válasza adam_nagy (#5458) üzenetére


balojazz
aktív tag

Most nagyon fogsz utálni, és biztosan jó okkal használsz puffertartályt, de nem gondolkodtál el a teljes kiiktatásán? Sok gázt, szabályozási költséget megspórolhatsz átfolyós rendszerrel.

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#5465) 4D4M válasza balojazz (#5464) üzenetére


4D4M
aktív tag

Ez fűtési puffertartály, ha HMV-re gondoltál. Ráadásul egy magas hőmérsékletű gázkazánhoz van illesztve, aminek – szemben egy korszerű kondenzációssal – sokszorosan rosszat tesz a gyakori indítgatás és részterhelés.

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#5466) Caldera válasza 4D4M (#5465) üzenetére


Caldera
aktív tag

Abból az összegből amit pufferre, szerelvényekre, automatikára költenél cserélj kazánt. Többszörösen jobban jársz, arra a kazánra már 1Ft-ot nem szabad költeni (szerintem). Részterhelésen egyéként sem tud üzemelni, ha bekapcsol (amikor valamelyik kör fűtése szükséges) akkor a teljes névleges teljesítménnyel ég.

''Úgy élj, hogyha leperg előtted az életed filmje érdemes legyen végignézned.''

(#5467) 4D4M válasza Caldera (#5466) üzenetére


4D4M
aktív tag

Nem én vagyok a tulaj, ha valóban nekem címezted.
(én se csinálnék mást azzal a kazánnal, csak szétválogatnám fémek szerint)

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#5468) Caldera válasza 4D4M (#5467) üzenetére


Caldera
aktív tag

Bocs, rossz helyre nyomtam a választ. :B

[ Szerkesztve ]

''Úgy élj, hogyha leperg előtted az életed filmje érdemes legyen végignézned.''

(#5469) balojazz válasza 4D4M (#5465) üzenetére


balojazz
aktív tag

Ja, hogy fűtési puffer. Na az még durvább lehet, főleg egy régi kazánnal...

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#5470) -NOKIA- válasza adam_nagy (#5455) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

igazad volt, köszönöm! A duracell megoldotta! :R

(#5471) adam_nagy válasza 4D4M (#5465) üzenetére


adam_nagy
csendes tag

Pontosan emiatt van a puffer. A kazán kevesebbet kapcsolgasson mivel csak max lángon tud menni.

(#5472) adam_nagy válasza Caldera (#5466) üzenetére


adam_nagy
csendes tag

Közelében nincs annak amit a pufferre és a vezérlésre költöttem mint amennyiből egy új kanzán kijön minden sallangjával.

5 éve lakunk itt, 6éves a kazán, az előző tulaj cserélte le egy ugyanolyanra mint amit előtte 30 évig használtak. Tényleg semmit nem kell hozzányúlnom.

Kollégám meg köpköd hogy a kondenzációs kazánján már csak a burkolat nem votl kicserélve több százezer Ft értékű alkatrészcsere mellett az elmúlt 2-3 évben.

(#5473) adam_nagy válasza adam_nagy (#5458) üzenetére


adam_nagy
csendes tag

Egy ilyet találtam relatíve olcsón (20ezer Ft)

https://tech-controllers.hu/p/eu-21-puffer

Ez pont azt tudja amit nekem kell tudnia. Van valakinek ezzel tapasztalata?

(#5474) modflow


modflow
veterán

Júliusban volt egy kazáncserém, egy cég beépített egy kondenzációs kazánt.

Ezt tegnap vettem észre.
Ez mi?
Mármint a csövön a sötét rész az illesztéseknél, alul és felül is.
Nyugtassatok meg, hogy nem a víz szivárog.

(#5475) csemberlen válasza modflow (#5474) üzenetére


csemberlen
őstag

Inkább szilikon zsirnak tünik a kócra

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#5476) Audience válasza modflow (#5474) üzenetére


Audience
aktív tag

A menetmetszeshez hasznalt kenőanyag

(#5477) modflow


modflow
veterán

Köszi nektek.
Hát remélem, mert már kezdtem megijedni.

Viszont ha ez az, amit mondtok, akkor ha lesz fűtés és meleg lesz a cső, akkor ennek akkor is látszódnia kellene, ugye?
Hisz az gondolom nem fog a hőtől elpárologni.

(#5478) balojazz válasza adam_nagy (#5472) üzenetére


balojazz
aktív tag

Használtam én is nyílt égésterű FÉG kazánt, élettartamra verhetetlen, karbantartása olcsó. Igen ám, de életvédelmi szempontból elavult (szénmonoxid-érzékelőre bízzam a családomat?l, az őrláng meg egyedül megevett havi jópár m3 gázt. A rezsidémon a hasonló kazánnal bíró kollégáimat úgy megtámadta, hogy az egyik már nem bír fűteni gázzal, inkább fával oldja meg, túlórázva keresve meg a tüzelőre valót, míg a másik marad a gáznál, de havi 100ezret (!) fizet átalányban, és ő is egész évben túlórázik. Ismeretségi körben 1 db sokéves kondi kazán romlott el a 6-8 háztartásból, de az is szigeteletlen nagy házban, sok kilométer volt benne (jópárszor 10 ezer m3), míg mi az ezret is közel 2 év alatt égetjük el 5 főre, hmv-vel. Kollégád kivétel: pechje volt. Kazán márkája, teljesítménye, éves fogyasztása mi volt nála?

[ Szerkesztve ]

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#5479) amargo válasza balojazz (#5478) üzenetére


amargo
addikt

Nálam havi szinten olyan 10-12m3 gázt jelent az őrláng azaz egy fűtési szezonban max 100m3. 160nm-re max 1100m3 gázt használok el évente. A kollégák háza valószínűleg nincs szigetelve.

adam_nagy: nálam azok a sima hőmérők vannak bedugva a cső szigeteléhez, amit írtam (kb 1000ft/db), sima esp8266-al továbbítom az adatokat.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#5480) darál0w válasza darál0w (#5437) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

q20rf adó kompatibilis a q3rf vevőjével, ha esetleg később vkinek kellene az info...az uj vevő addig dobozban marad :U

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#5481) adam_nagy válasza amargo (#5479) üzenetére


adam_nagy
csendes tag

Köszi majd próbálkozom vele.
Az a hestore-os cucc fillérekért van úgyhogy nem nagy penzkidobas.

Az előző szezonban 10en köbméterrel futottunk ki a kvotabol.
Ebben benne van a hmv is amit egy 120l Hajdu gazbojler állít elő 4 fős családnak.
Igaz nem volt túl hideg a tél.

Nem tartok a Co-tól, a pincében van a kazán, és azért ez nem egy gazkonvektor feeling. Ha visszáramos a kemény akkor lekapcsol a kazán.

(#5482) adam_nagy válasza adam_nagy (#5473) üzenetére


adam_nagy
csendes tag

A két hőérzékelőjét kell jól elhelyezni ennek a vezérlőnek hogy ne pörgesse feleslegesen a kazánt.

(#5483) zoli03 válasza modflow (#5477) üzenetére


zoli03
őstag

Melegtől nem fog elpárologni, ahogy írták, ez olaj lesz. Fújj rá féktisztítót, ha zavar, a spray valószínűleg lehozza az olajat. Ha csöpögne a víz, az teljesen máshogy nézne ki.

[ Szerkesztve ]

(#5484) Dozbik


Dozbik
tag

Sziasztok!

A fürdőszobában van egy vízcsap meg a fürdőkád, ha az egyikben engedem le a vizet, a másikon kicsit visszajön és ilyen fura bugyogó hangot ad ki és elég lassan folyik le. Egy ideje már nehézkesen folyik le, párszor öntöttünk bele Mr. Muscle-t, akkor úgy tűnt, hogy ideig-óráig jó lesz, de aztán újra jelentkezett a probléma. Vízvezetékszerelőt kell hívni vagy esetleg van még valami módszer, amit megpróbálhatok?

Köszönöm szépen előre is!

(#5485) 4D4M válasza Dozbik (#5484) üzenetére


4D4M
aktív tag

A bugyogás elkezdődése és a víz leengedése közt eltelt időből lehet következtetni arra, hogy mennyire távol van a dugulás helye.
- ha esetleg hozzáférhető a szakasz, akkor szét kell lehet bontani a könyököknél (értelemszerűen csak akkor, ha tokos PVC csőről van szó)
- ha padló/betonban fut, akkor csak különböző csőgörény jellegű próbálkozásokra van lehetőség saját kezűleg
- random cégeknek, akik ezzel foglalkoznak nem okoz kihívást, de az alkalmazott technológiában nagy szórás lehet és így gondolom az árban is.

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#5486) akyyy


akyyy
senior tag

Sziasztok. Lehet rossz topik, bár valamennyire víz szerelés :D
Mosogatógép beállításhoz kellene nekem vízkeménység adat a szolgáltatomtól.
Más országrész szolgáltatójánál olyan szépen fel van tüntetve az adat (max átváltani kell), de az enyémnél csak gombák meg férgeket ír :D
[link]
Lehet ott van az, csak én vagyok tudatlan, mosogatógéphez meg E számot kér (vagy mmol/l)

(#5487) 4D4M válasza akyyy (#5486) üzenetére


4D4M
aktív tag

A vezetőképesség árulkodik a keménységet okozó sók mennyiségéről.
Az ~500 uS/cm 25 °d [német keménységi fok]-nak felel meg, ami kemény vizet jelent.

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#5488) Dozbik válasza 4D4M (#5485) üzenetére


Dozbik
tag

Esetleg lehet-e még értelme még 1-2 üveg ilyen duguláselhárító lötyit beleönteni? :D Bár ha eddig belement 2-3 és nem oldotta meg középtávon, akkor valszeg már ezután sem fogja.

(#5489) 4D4M válasza Dozbik (#5488) üzenetére


4D4M
aktív tag

Öntögetheted, de jó eséllyel hajak gyűlnek egy pontom, amit nem igazán tud feloldani egyik anyag sem.

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#5490) zolivissza válasza Dozbik (#5488) üzenetére


zolivissza
aktív tag

(a mosdó szifon könnyen szétszedhető, pucolható, egy vödör általában alá fér. a kád esetén befogva tenyérrel a túlfolyót, én megszoktam wc pumpával pumpálni a lefolyót, azt hiszem ezekkel bajt még nem okoztam.)

amor fati

(#5491) somnia válasza Dozbik (#5488) üzenetére


somnia
őstag

Ha ilyet tudsz szerezni, ennek nem áll ellen semmi!

(#5492) KMT válasza zolivissza (#5490) üzenetére


KMT
addikt

Igen, ez lehet még megoldás. Sok vízzel feltölt, túlfolyó ronggyal befog, de azért nem 100% légtömören, némi víz leenged, hogy elérjen a problémás részig, aztán ezerrel pumpa.
Durva, ami visszajön (ilyenkor néha szívesen használnék vizes porszívót, hogy a szilárd részek ne kerüljenek vissza, de jellemzően visszafolyva is jobb a végeredmény, mint előtte).

(#5493) Dozbik válasza zolivissza (#5490) üzenetére


Dozbik
tag

Köszönöm szépen! Az egyik wc pumpával befogtuk a túlfolyót, a másikkal pumpáltuk a lefolyót és most azóta egyelőre elmúlt a bugyogás, úgy tűnik, ez segített. :)

(#5494) flegga92


flegga92
senior tag

Sziasztok!

Olyan "problémám" lenne, hogy a kézmosó elég messze van a kazántól, és az asszony fejébe sem tudom beleverni, hogy ne állítsa már melegre, mert mire odaér a meleg víz el is zárja, sőt van hogy épp begyújt a kazán már csukja is el. Ezt akár egymás után 5x is eljátssza... Persze a csőben ami jön szobahőmérsékletű a víz, de nem hiszem, hogy jót tesz a kazánnak. Plusz a gyerek is sokáig mossa a kezét, azt én sem akarom, hogy télen a 10-15 fokos vízbe mossa.
Panel pici fürdőszoba, sajnos az 5l bojler sem férne el úgy, hogy ne kelljen több méter vízvezetéket csinálni.
Létezik valamilyen közbe iktatható elektromos átfolyós fűtő amit közvetlen a mosdókagyló alá el tudnánk tenni? Nem kell 60 fokos víz, 25-30 fok bőven elég.

(#5495) 4D4M válasza flegga92 (#5494) üzenetére


4D4M
aktív tag

Létezik, de ezeknek nagyobb a villamos teljesítményük, tehát nem akármilyen kábellel kell odaállni. Kérdés, hogy csempebontás nélkül lehetséges-e?
Minőségi megoldásokat kínál pl a Stiebel.

Amúgy az is megoldja a problémát, ha elzárod a melegvíz sarokszelepét.

ps.: nincs abban semmi borzasztó, ha 10 °C-os vízben mossa egy gyermek a kezét. Lehúztunk így néhány 10.000 évet – én pl hideg vízben zuhanyzom (:

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#5496) elessar válasza flegga92 (#5494) üzenetére


elessar
tag

Szerintem ez elfér a mosdó alatt is.

(#5497) flegga92 válasza 4D4M (#5495) üzenetére


flegga92
senior tag

Köszi! Valami ilyesmi tényleg jó lenne.
Fürdőszoba másik oldalán van az elosztó szekrény, fent gipszkarton álmennyezet, egy nagyon picit kéne kábel csatornázni, de azt még elnézném. A 16A már gázabb, a lépcsőházi felszálló vezeték miatt csak 20A van a lakásban. Lehet napoljuk, a környező lépcsőházakban már elkezdték a vezeték cserét, csak nálunk elvitte a pénzt a tető szigetelés.

(#5498) flegga92 válasza elessar (#5496) üzenetére


flegga92
senior tag

Ezeket néztem, de a hozzá adott csaptelep annyira nem tetszik. Ha jól tudom ez úgy működik, hogy a meleg víz megnyitásakor a csaptelep engedi a hideg vizet a bojlerbe, és úgy jön ki a meleg víz. Ha lehet is ilyet kapni elég csekély választékban. Az Aristonnak is van 5l-es bojlere 30e körül ami nyomás alatt megy.
Illetve mindkét esetben le kéne szedné a mosdókagyló alatti szekrényt és másikat csináltatni amiben elfér a bojler is.

(#5499) 4D4M válasza flegga92 (#5497) üzenetére


4D4M
aktív tag

A 16A-es áramfelvétel csak maximális átfolyásnál maximális hőmérsékletre állítva fog jelentkezni és a 20A-es biztosíték nem fog leoldani, ha véletlenül megy még mellette egy mosógép is miközben valaki kezet mos. Ha lefojtod a sarokszelepet egy egészséges átfolyásra és 30°C-ra állítod akkor talán 3-5 A-t fog felvenni.
(Ettől függetlenül természetesen kell a 2.5mm2 és a 16A-es biztosíték)

Viszont a melegvíz szakasz kedvező lenne, ha leüríthető lenne, mert különben pangó víz lesz benne a kihasználatlanság miatt.

[ Szerkesztve ]

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#5500) Domola


Domola
újonc

Ezt a témát olvasva felmerült bennem a saját problémám: a fürdőszobába termosztátos zuhanycsapot szerettem volna, de a Grohe tájékoztatása szerint 60°C a minimum HMV-hőmérséklet, közben a távhős melegvíz az 50-et sem éri el. Sajnos ezek a Stiebeles kis gépek 50°C-ig, az aristonosok meg 55°C-ig melegítenek csak. Van olyan kis helyigényű, tehát átfolyós berendezés, amivel meg lehet oldani ezt a ~15°C rámelegítést 60-65°C-ra? (10l/min vízhozammal, 16A alatt)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.