Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6401) martonx válasza zsolti_20 (#6400) üzenetére


martonx
veterán

"Ha nem ez lenne a megfelelő topik ezzel kapcsolatban kérlek irányítsatok át"

Ez a C# topik, szóval elvileg jó helyen jársz. Gyakorlatilag meg csinálni kellene egy hülye kérdések topikot, mert az lehet, hogy megfelelőbb lenne számodra ;]

Viccet félretéve, nem lehetne értelmesebben, netán példa kódokkal megfogalmaznod, hogy mit is akarsz?

Én kérek elnézést!

(#6402) zsolti_20 válasza martonx (#6401) üzenetére


zsolti_20
senior tag

Megprobalom kicsit ertelmesebben leirni :D arrol lenne szo hovy c#-ban keresek olyan programkodot ami lenyomjon a program indulasakor egy "button1"-et vagyis egy gombot :D pl autopress."button name".

(#6403) Alexios válasza zsolti_20 (#6402) üzenetére


Alexios
veterán

button1.click-et berakod program indulására?

(#6404) zsolti_20 válasza Alexios (#6403) üzenetére


zsolti_20
senior tag

Igen bevan teve es utana jeleniti meg a szoveget.

(#6405) cigam válasza zsolti_20 (#6400) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

másik program funkcióját is bele lehessen iktatni?

Konkrétan mire gondolsz?

van egy textbox, amiben van egy rejtett szöveg de gombnyomásra jelenik meg. Nekem arra lenen szükségem, hogy amint elindul a program ezt a gombot automatikusan megnyomja.

Ennek így se füle se farka. Miért legyen rejtett, amikor egy ből láthatóvá akaros tenni?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#6406) MineFox54 válasza zsolti_20 (#6404) üzenetére


MineFox54
őstag

mi lenne, ha csinálnád ezt:

private void button1_click(object sender, Eventargs e) //ezt a rész ne egyben másold pls.
{
doshit();
}

void doshit()
{
textBox1.Visible = false;
}

és a program elején nem a gombot nyomogatnád automatikusan, hanem :

doshit();

Ja a textboxod

[ Szerkesztve ]

(#6407) sztanozs válasza MineFox54 (#6406) üzenetére


sztanozs
veterán

Ha egy másik alkalmazás gombját kellene nyomogatni, akkor AutoIt, nem pedig c#.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#6408) MineFox54 válasza sztanozs (#6407) üzenetére


MineFox54
őstag

Másikét kell nyomogatni, akkor sorry :B

Nem. Azt írja hogy egy másik program funkcióját lehet-e használni c#-ban. Másik kérdés:
a program indulásakor hogy lehet megnyomni egy gombot automatikusan
ezt c#-ban gondolta.

[ Szerkesztve ]

(#6409) zsolti_20


zsolti_20
senior tag

Igazából nem rejtett a szöveg, hanem egy értéket jelenít meg gombnyomásra. Szóval a gombnyomás után tölti be oda a textbox-ba. De nem szeretnék gombot nyomogatni, hanem a program indulásakor egyből kiírja. Bocsánat én fogalmaztam rosszul.

Szerk.: Igen ez két kérdés akart lenni. :DD

[ Szerkesztve ]

(#6410) MineFox54 válasza zsolti_20 (#6409) üzenetére


MineFox54
őstag

Akkor beírod
vagy a Program.cs-be azt hogy
Form1.textBox1.Text = "amitakarsz";

vagy a Form1.cs-be
textBox1.Text = "amitakarsz";

(#6411) zsolti_20 válasza MineFox54 (#6410) üzenetére


zsolti_20
senior tag

Gombnyomásra töltődnek be az adatok, így sajnos ez nem kivitelezhető. Mármint ténylegesen töltődnek be és nem megjeleníti láthatatlan módból.

(#6412) sztanozs válasza zsolti_20 (#6411) üzenetére


sztanozs
veterán

Akkor belerakod a Form.Shown-ba.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#6413) zsolti_20 válasza sztanozs (#6412) üzenetére


zsolti_20
senior tag

Valamiért sajnos így sem jó. :( A gombot meghagytam, de így is csak a gomb lenyomása után tölti fel az adatokat a textboxokra. Próbáltam kivenni de akkor semmi nem történt.

(#6414) sztanozs válasza zsolti_20 (#6413) üzenetére


sztanozs
veterán

private void Form1_Shown(object sender, EventArgs e)
{
button1_Click(button1, null);
}

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#6415) zsolti_20 válasza sztanozs (#6414) üzenetére


zsolti_20
senior tag

button1_Click(button1, null); aláhúz mindent ami alatta van, de button1_Click_1(button1, null);-ra nem. Viszont ezzel sem igazán akar működni.

(#6416) cigam válasza zsolti_20 (#6413) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

De hol van az adatlekérő rész? Miért nem futtatod le 1x, mintegy "inicializáva" azt.
Bevágod, az idevágó részt?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#6417) zsolti_20 válasza cigam (#6416) üzenetére


zsolti_20
senior tag

Küldtem privátban az egészet. :R

(#6418) cigam válasza zsolti_20 (#6417) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Válaszoltam is. kb. a form1 létrehozása után lefuttathatod az első alap lekérdezést.Ez feltölti adatokkal. Vagy készítesz egy önáló lekérdezést, amit meghívsz az alap paraméterekkel. Ez feltölti a szükséges szövegeket. Aztán később ezt hívod meg (felparaméterezve) a gombra klikkeléskor.

Remélem érthetően nyökögtem el! :B

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#6419) zsolti_20 válasza cigam (#6418) üzenetére


zsolti_20
senior tag

Köszönöm igen ez sokat segített. :R

(#6420) Zsolt1


Zsolt1
tag

Sziasztok! Egy olyan kérdésem lenne, hogy c# vs 2012-ben egy sima formos alkalmazásnál azt hogyan lehetne megoldani, hogy ha van egy textboxom és annak alapból adok egy értéket idő (DateTime, egyéni formázásba) formátumban, akkor amikor visszafelé is ugyan olyan formátumban tudjam odaadni egy változónak? Konkrétan erre gondolok:
//Kiírom textboxba:
DateTime now = DateTime.Now;
textBox2.Text = now.ToString("yyyy.MM.dd. H:m");
//Beolvasom textboxból:
DateTime kezd, vege, hossz;
kezd=Convert.ToDateTime(textBox2.Text);

Itt valahogy meg lehetne oldani, hogy ugyan olyan formátumban vissza tudjam kapni és el tudjam tárolni? Jelenleg errort dob rá a visszaolvasásnál.
A másik kérdésem az lenne, hogy lehet ezzel a DateTime típussal egyszerű műveleteket (-,+) végezni? Tehát ha van ugye a kezd változó és a vege változó, akkor ha kivonom egymásból a kettőt és a hossz is ugyan olyan típusú, akkor megkapom a különbséget vagy itt trükközni kell más típusba konvertálással és csak úgy lehet ezt megoldani? Előre is köszönöm a segítséget! :R

(#6421) harylmu válasza Zsolt1 (#6420) üzenetére


harylmu
őstag

DateTime kivonására TimeSpan osztályt használj

(#6422) Zsolt1 válasza harylmu (#6421) üzenetére


Zsolt1
tag

Köszi a segítséget, a TimeSpannal tényleg működik a kivonás, meg most valahogy megcsinálja a visszaolvasást a textboxból is a konvertálással, bár azt nem értem, hogy ha nem írtam át benne semmit, akkor hogyan működhet most mégis... :W :R

(#6423) amargo válasza Zsolt1 (#6420) üzenetére


amargo
addikt

Ezt ismered?
[link]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#6424) zsolti_20


zsolti_20
senior tag

Sziasztok! Valaki ismeri a google developers console-t? Elég sok API érhető el az oldalon, de a használatukkal kapcsolatban nem találtam szinte semmit. Ha valaki ismeri megkérhetném, hogy írjon róla 1-2 szót? :R

(#6425) martonx válasza zsolti_20 (#6424) üzenetére


martonx
veterán

Mégis picit konkrétabban mire vagy kíváncsi? Van hozzájuk dokumentáció, noha a google dokumentációi szvsz legendásan szarok.

Én kérek elnézést!

(#6426) zsolti_20 válasza martonx (#6425) üzenetére


zsolti_20
senior tag

Csupán a használatukra vagyok kíváncsi. Mindegyiket ugyan úgy lehet integrálni? Vagy ahány API annyi módszer?

(#6427) cigam


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Hátha vkit érdekel: CodeFluent Entities Professional 3 napig ingyenes.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#6428) cubix


cubix
tag

Sziasztok!

Már egy ideje küzdök azzal a problémával, hogy Process.Start-al indítanék egy jar-t (@"C:\Program Files\Java\jre1.8.0_45\bin\java.exe -jar file.jar ") de elszáll azzal, hogy a rendszer nem találja a megadott fájlt. Hogyan lehetne ezt megoldani?

[ Szerkesztve ]

「시작이 반이다」

(#6429) cigam válasza cubix (#6428) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Mert tényleg nincs ilyen (java.exe -jar file.jar) nevü fájl abban a könyvtárban.

Próbáld ki így:
ProcessStartInfo ps = new ProcessStartInfo(@"C:\Program Files\Java\jre1.8.0_45\bin\java.exe",@"-jar C:\teljes\eleresiut\program.jar");
Process.Start(ps);

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#6430) zsolti_20


zsolti_20
senior tag

Sziasztok! Nagyon megtetszett a googlenak ez a hangalapú fordítórendszere. Nem lehet esetleg valahogy integrálni C#-ba? Arra gondoltam, a gépemen eltárolna egy hangfájlt amit belemondtam a mikrofonba, majd tovább küldené a google fordítónak, majd a fordítás vissza jönne hozzám. Valakinek esetleg van tapasztalata erről? :R

(#6431) emvy válasza zsolti_20 (#6430) üzenetére


emvy
nagyúr

Van a Microsoftnak speech recognition technologiaja,es ezt biztos ossze lehet kotni a mindenefele fordito-API-kkal.

while (!sleep) sheep++;

(#6432) MineFox54


MineFox54
őstag

https://msdn.microsoft.com/en-us/library/office/hh361683%28v=office.14%29.aspx
https://msdn.microsoft.com/en-us/library/ff512421.aspx

Holnap összelegózom.

(#6433) zsolti_20 válasza MineFox54 (#6432) üzenetére


zsolti_20
senior tag

Köszi mindkettőtöknek. :R

Szerk.: Próbálgattam én már a beépített beszédfelismerőt, de nem sok sikerrel. Elméletileg a magyar nyelvet nem is tudja... És csak angol win-el akar menni. Egyetlen utat a web speech api-n keresztül látok. De annak a beüzemelése elég bonyolult..

[ Szerkesztve ]

(#6434) zsolti_20


zsolti_20
senior tag

Sikerült kibogarásznom nagyjából mindent. Egy gondom van már csak, hogy nemtudom pontosan hová kellene elküldenem a flac hang fájl-t, hogy vissza kapjam a text-et. Ezzel próbálkozom jelenleg:

"https://www.google.com/speech-api/v2/recognize?output=json&lang=en-us&key=yourkey"

Miután megadom az API kulcsomat amit google api consoleban csináltam ezt dobja ki. Illetve olvastam olyasmit, hogy ez naponta csupán 50 kérést tud teljesíteni. "max limit of 50 requests ‘a day" . Így picit gondolkodóba estem, hogy ez tényleg így van vagy sem. Mert ha igen akkor ott van pl a google translate ami szintén fordít hang alapján nem kell neki pötyögni. Esetleg azt használatba lehet venni? A problémám az végül, hogy nem tudom az URL-t ahová a flac hangfájlt tudom küldeni amiből vissza kapom a szöveget.

(#6435) ferensz válasza zsolti_20 (#6434) üzenetére


ferensz
senior tag

Ha meg is találod, hogy hogyan tudnád felhasználni a translate backendjét akkor is TOS-t sértenél vele.

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#6436) MineFox54 válasza zsolti_20 (#6434) üzenetére


MineFox54
őstag

(#6437) rkristof


rkristof
tag

c# adatbázis lekérdezésnél van olyan problémám, hogy ha így írom be akkor tökéletes:
string selectutasitas = "SELECT * FROM [" + hiv + "$] WHERE hova ='Budapest' ";
viszont ha változót akarok a 'Budapest' helyett (pl: string selectutasitas = "SELECT * FROM [" + hiv + "$] WHERE hova =@cel"; ) akkor ezt a hibát dobja: " Egy vagy több szükséges paraméterhez nincs érték megadva."

semmilyen változót nem fogad el, akkor se ha 1 sorral felette deklaráltam.

Szóval mi lehet a megoldás? Köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#6438) Jester01 válasza rkristof (#6437) üzenetére


Jester01
veterán

Gondolom C# változóval próbáltad, de az nem úgy működik. Az sql parancs paraméterekhez kell felvenni.

Jester

(#6439) rkristof válasza Jester01 (#6438) üzenetére


rkristof
tag

és azt hogy?

bocs ebben a témában nagyon kezdő vagyok.

(#6440) Jester01 válasza rkristof (#6439) üzenetére


Jester01
veterán

Az erőteljesen függ attól, mit is használsz konkrétan.
Az IDbCommand-nak van Parameters tulajdonsága, oda lehet hozzáadni a CreateParameter segítségével példányosított paramétert aminek előzőleg beállítod a szükséges tulajdonságait.

Jester

(#6441) rbertkrl


rbertkrl
aktív tag

Sziasztok !!

Megint kaptunk egy hasonló házit, mindenképpen vektorral kéne dolgoznom ... Namost, tulajdonképpen azt sem tudom, hogy a string[] nevek 'i'-dik elemének a [0]. indexű karakterét hogyan határozzam meg. Ezután ezeket gondolom egy másik leválogatott vektorba kéne egy ciklussal áthelyezni. Na ezt nem tudom hogyan lehetséges. Valaki segítsen kérem, mert egyenlőre nagyon bebuktam ezt a feladatot. A feladat így szól :

"Írjon olyan c# programot amelyik feltölt egy 10 elemű karakterlánc típusú vektort vezetéknevekkel majd utána a program névkereső szerint működve ha beírjuk a név kezdőbetűjét akkor kiadja az azzal kezdődő neveket"

Az ámokfutás a jövő tömegsportja.

(#6442) lord.lakli válasza rbertkrl (#6441) üzenetére


lord.lakli
őstag

Egy nagyon buta kérdésem lenne. Megpróbáltál önállóan ráguglizni? Ha igen, akkor milyen szavakra? Ha nem, akkor miért nem?

(#6443) rbertkrl válasza lord.lakli (#6442) üzenetére


rbertkrl
aktív tag

Igen keresgéltem guglin... Nem kell kioktatni, tudom, hogy mi az a google és, hogy miket lehet ott találni. Hogy milyen szavakra? Tulajdonképpen fogalmam sincs, hogy hogyan keressek arra, hogy hogyan határozom meg egy vektor elemének első karakterét. Nyilván próbálkoztam, de mivel ez egy szakmai oldal, gondoltam segítenek, kioktatás helyett(némi lenéző stílus mellett). :U

Az ámokfutás a jövő tömegsportja.

(#6444) lord.lakli válasza rbertkrl (#6443) üzenetére


lord.lakli
őstag

Hidd el nem volt lenéző stílus, sem kioktatás, csak sajnos manapság egyre gyakoribb tapasztalat, hogy inkább kérdeznek, mint gondolkodnak, keresnek megoldást az emberek. Szerintem pont ez az a szakma, ahol lehet és kell is keresni megoldásokat, főleg alap dolgokra.
string[] tomb = new string[5];
első eleme: tomb[0], ez stringet ad vissza
string egy karaktere: string[ i ], így a kettőt összerakva: tomb[0][0]: tömb első elemének első karakterét adja vissza (típusa char)

Tippek kereséshez: c# vector, c# string first char

[ Szerkesztve ]

(#6445) rbertkrl válasza lord.lakli (#6444) üzenetére


rbertkrl
aktív tag

Igen, tudom, szerintem nagyon túlbonyolítottam. Ez volt itt a baj. Kerestem én a vektoroktól mindent. Az utóbbi javaslatod nem jutott eszembe, köszönöm szépen. :R

Az ámokfutás a jövő tömegsportja.

(#6446) lord.lakli válasza rbertkrl (#6445) üzenetére


lord.lakli
őstag

Nincs mit.

Én is kérdeznék az itt jelenlévőktől: 14 éves gyermeknek láttatok valami jó programozói oktató anyagot? Szerintetek c#-al érdemes kezdeni? Sajna gyerekfejjel már nem megy a gondolkodás :)

[ Szerkesztve ]

(#6447) fatal` válasza rbertkrl (#6445) üzenetére


fatal`
titán

Ne vektorra keress, hanem tömbre (array).

Mondjuk azt nem tudom, hogy miért erőltetik minden oktatáson a tömböket, amikor ezer éve vannak normális collectionök.

(#6448) MineFox54 válasza lord.lakli (#6446) üzenetére


MineFox54
őstag

A gyerek C#-t szeretne (vagy nem szeretne ;] ) tanulni? Nekem pár éve a "C# mesteri szinten 21 nap alatt" vált be.
(Nagyobb virágboltokban is megtalálod a könyvet. :) )

(#6449) lord.lakli válasza fatal` (#6447) üzenetére


lord.lakli
őstag

Biztos az oktató valódi tudása ANSI C-ben van :)

(#6448) MineFox54: hát a gyerek még nem tud róla, hogy szeretné :) Köszi, akkor megnézem és szerintem beszerzem majd neki. Egyelőre az alapokat kell elsajátítania. Alap dolgokkal is foglalkozik a könyv? Maximum előveszem a régi egyetemi jegyzeteimet :D

(#6450) cigam válasza fatal` (#6447) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Talán mert a collection olyan szép magyar szó?!

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.