Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5201) trisztan94 válasza Flashback (#5199) üzenetére


trisztan94
őstag

Ez most egy nagyon általános példa lesz, de remélem megérthető.

// A szam1 változó értéke null lesz, mivel nincs értéke.
int szam1;
int szam2 = 3;

// Itt mivel egy null értéket akarunk felhasználni, kapsz egy nullReferenceException-t, ami azt jelenti,
// hogy null-ra hivatkoztál, tehát a semmire hivatkoztál.
Console.WriteLine(string.Format("A két szám összege: {0}", szam1 + szam2));

Ezt ki lehet védeni egy try-catch-el:

try
{
int osszeg = szam1 + szam2;
}
catch
{
// Elkapjuk a kivételt, lekezeljük a hibát, hibaüzenetet írunk ki.
MessageBox.Show("Kérem adjon értéket az első számnak!");
}

Vagy ahogy martonx írta, lehet null-ra csekkolni egy if-el:

if(szam1 != null)
{
// Csinálunk valamit.
}
else
{
MessageBox.Show("Kérem adjon értéket az első számnak!");
}

[ Szerkesztve ]

https://heureka-kreativ.hu

(#5202) Alexios válasza Flashback (#5199) üzenetére


Alexios
veterán

Vagy ott van még a "null coalescing" operátor(nemtudom hogy van magyarul :D ) azaz pl:

valami = (string)b.Element("valami") ?? String.Empty
Tehát ha a (string)b.Element("valami") null, akkor itt egy üres stringet állit be pl neki, ha meg nem null, akkor meg azt ami az értéke lenne

[ Szerkesztve ]

(#5203) Pttypang válasza Karma (#5195) üzenetére


Pttypang
veterán

System.Windows.Data Error: BindingExpression path error: 'azon' property not found on 'Jaratlista' 'Jaratlista' (HashCode=97635555). BindingExpression: Path='azon' DataItem='Jaratlista' (HashCode=97635555); target element is 'System.Windows.Controls.TextBlock' (Name=''); target property is 'Text' (type 'System.String')..
System.Windows.Data Error: BindingExpression path error: 'listanev' property not found on 'Jaratlista' 'Jaratlista' (HashCode=97635555). BindingExpression: Path='listanev' DataItem='Jaratlista' (HashCode=97635555); target element is 'System.Windows.Controls.TextBlock' (Name=''); target property is 'Text' (type 'System.String')..

Oh, barátságos :W

Everybody lies.

(#5204) Karma válasza Pttypang (#5203) üzenetére


Karma
félisten

Mondtam hogy beszédes :) Minden benne is van.
Amúgy ránézésre csak az a baj, hogy kisbetűvel írtad a bindingnál a property nevét. Érzékeny ám rá.

adam014: A null coalescinggel csak az a baj, hogy a LINQ2XML-nél nem segít. Egyrészt a két oldalon azonos típusnak kell lennie (XElement vs String = aláhúzás), másrészt az ellen nem véd, ha a GetElement lánc közepében null valami. Sajnos.

Én amikor utoljára így parsoltam XML-t, csináltam extension methodokat, amik kicsit lerövidítették a nullchecket. Pl. string ElementValue(this XElement element, string childName, string defaultValue = null), ami a default értéket adja vissza akkor is, ha az element null, meg akkor is, ha az adott névvel nincs leszármazott tag

“All nothings are not equal.”

(#5205) Pttypang válasza Karma (#5204) üzenetére


Pttypang
veterán

Igen, így már megvan, erre gondoltam volna utoljára :(

Az adatbázist szükséges átalakítani, ha a különböző táblákon szereplő adatokat szeretném a listpickerben használni, vagy ha húzok fölé egy vm-et, akkor azon keresztül megoldható?
[A szűrés miatt úgyis kell]

Everybody lies.

(#5206) Karma válasza Pttypang (#5205) üzenetére


Karma
félisten

Ez erősen feladatfüggő, de én a VM-re szavaznék ismét. Annyira figyelj majd oda, hogy a ListPicker nem lehet üres, egy alapértelmezett elemet mindig tartanod kell benne, valamint az elemeknek helyesen kell az Equalst implementálnia, mert az alapján kezeli a kiválasztást.

“All nothings are not equal.”

(#5207) moseras


moseras
tag

Sziasztok!

Próbálom megérteni az Entity Framework 5/MVVM light/MySQL hármast. Első körben abban kérnék segítséget, hogy miként implementáljam azt, hogy az adatbázisban változás történt, és a ViewModel-em ezt észrevegye.

Tehát nem arra gondolok, hogy a programom kívül valaki más módosítja az adatbázist, és azt vegye észre, hanem ha én módosítom, akkor azt lássam. Az DbContext-ből származó xxxEntities osztályban nem látok változás értesítő event-et. Tehát akkor nekem kell egy plusz réteget felhúzni a ViewModel és az Entities közé ?

Eddig azt hittem, hogy maga az Entities-em a Model réteg, ezek szerint nem ?

Más: ha valaki rajtam kívül futás közben módosítja a táblát, azt az Entity framework észreveszi ?

Imi.

(#5208) Flashback válasza Karma (#5204) üzenetére


Flashback
addikt

trisztan94: A normál if-es null ellenőrzés itt nem segít. Try/Cath pedig elég hosszú és átláthatatlan lenne egy ekkora kódnál.

Karma: "null coalescing" megoldás tetszik. Erről az extension method módszerről tudnál egy gyors példát beszúrni?

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#5209) trisztan94 válasza Flashback (#5208) üzenetére


trisztan94
őstag

:F

Akkor hogyan kellene szépen? Világéletemben ezzel a kettővel üzemeltem. :Y

https://heureka-kreativ.hu

(#5210) Alexios válasza Flashback (#5208) üzenetére


Alexios
veterán

[link]

lényege az, hogy megfogod tudni hivni xelementen is, mintha "saját" metódusa lenne. Pontosabban olyan típushoz tudod meghívni ami elé a "this" szót adod a metódus paraméterlistájában

trisztani94: helyzettől függően null coalescing pl, vagy akár extension method:P Én ahol lehet null coalescinget használok mert sokat tud röviditeni a kódon, főleg ha több null ellenőrzés is lenne az if-en belül, az itt csak annyi hogy: xyz = x??y??z pl.

[ Szerkesztve ]

(#5211) ubid


ubid
őstag

Sziasztok!

Egy kis tanácsot szeretnék kérni:

Alapvetően valami féle service-t kell építenem:

Az egyik oldalon folyamatosan jönnek az adatok, másodpercenként akár 30-40 is, amit egy apró konvertálás után azonnal át kell küldenem a másik oldalra, tehát ennek folyamatosnak kell lennie.

WCF-el meg lehet ezt valahogy oldani?

Kicsit belekavarodtam a WCF-be, én azt úgy értelmezem, hogy mondjuk a WCF oldalon ki tudok szolgálni valakit, ha a kliens oldalon mondjuk a felhasználó megnyom egy gombot, de ehhez gombnyomás szükséges ugyebár (mondjuk) , tehát nem folyamatos.
Nekem pedig az kéne, hogy a WCF küldje folyamatosan az adatokat.

Valaki tud tanácsot adni, hogy, vagy mivel lehetne megoldani ?
(mindenképpen valami olyasmit szeretnék, amihez semmiféle "class library referencia" nem kell, hanem csak mint a WCF-et egy service linkkel felveszem és ámen. )

-.-

(#5212) martonx válasza ubid (#5211) üzenetére


martonx
veterán

Én így 2014-ben akkor már inkább egy asp.net web api-t javasolnék. Ennek a meghívásához aztán biztos nem fog kelleni semmilyen extra class library.

"Nekem pedig az kéne, hogy a WCF küldje folyamatosan az adatokat." - ezt kicsit részletezhetnéd. Oké, hogy nincs gombnyomás, de valami azért csak indukálná az adat küldéseket nem? Egy esemény, egy adat megváltozása valahol... Ha már Web API, akkor mondjuk SignalR-rel elég szépen le lehet kezelni ezeket az értesítéseket.

Én kérek elnézést!

(#5213) ubid válasza martonx (#5212) üzenetére


ubid
őstag

Igen, az adat küldést egy külső eszközről jövő esemény váltaná ki ( Akár másodperc / 30 adat is lehet) , ezeket az érkező adatokat pedig pici alakítgatás után minél kisebb méretben és minnél gyorsabban akarnám tovább passzolni (mondjuk JSON-ben )

-.-

(#5214) ubid válasza ubid (#5213) üzenetére


ubid
őstag

Lehet picit rosszul fogalmaztam:

szóval olyanra lenne szükségem mint egy LIVE stream szolgáltatás , ami mondjuk a videót streameli és a kliensekre "szórja".

Csak nekem nem videót kéne streamelni, hanem kis adat csomagokat, de ugyan úgy folyamtosan.

Tehát: Elindítom a kliens programot, ami felcsatlakozik a service,re és folyamatosan tartja a kapcsolatot, a service pedig magától küldi állandóan az adatokat, (amit egy külső eszközről kap) lényeg, hogy nem a kliens fogja kiváltani az eseményt, hanem a serveren fog becsapódni egy esemény, amiből tudja, hogy most küldenie kell adatot.

[ Szerkesztve ]

-.-

(#5215) longwild válasza Flashback (#5196) üzenetére


longwild
aktív tag

Egy ilyen megoldás?

DPCO = item.Element("Data") != null ? item.Element("Data").Element("PCO").Value : "",

Illetve it is a belső részre is kell még egy if...

[ Szerkesztve ]

szoftver szakmabeli && Beverly250

(#5216) longwild válasza ubid (#5214) üzenetére


longwild
aktív tag

Szia!

A SignalR valóban jó lehet, amennyiben webszerver alapú megoldás lehetséges/kell.

A services megoldáshoz annyit tennék hozzá, hogy szerintem mindenképpen a kliens feladata lesz hívni a broadcastert...

szoftver szakmabeli && Beverly250

(#5217) amargo válasza ubid (#5214) üzenetére


amargo
addikt

Broadcasting Events with a Duplex WCF Service

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#5218) ubid válasza longwild (#5216) üzenetére


ubid
őstag

Sajnos most a SignalR nem játszhat :) nem webes megoldású lesz a kliens.

Service: A kliens nem tud hívni, (vagyis tudna, de nem akarom :) ) mert nem tudom, hogy hányszor kell, valamint ilyen "tök" megoldás lehetne, (hogyha már a kliensnek kell hívni) hogy megjelölöm az "olvasott" üzeneteket mindig, de szerintem ez költséges, és tényleg buta megoldás.

-.-

(#5219) ubid válasza amargo (#5217) üzenetére


ubid
őstag

Ezt esetleg kipróbálom :)
Köszi!

-.-

(#5220) Karma válasza ubid (#5214) üzenetére


Karma
félisten

Esetleg nézd meg a Pushert. Van natív szerver (eseményküldő) és kliens (feliratkozó és fogadó) library sok platformhoz, és pont erre való, mnt amit leírtál.

“All nothings are not equal.”

(#5221) Karma válasza Flashback (#5208) üzenetére


Karma
félisten

Adott a következő statikus osztály: [link]. Az ElementValue érdekes, de ott hagytam példaként két másik metódust, ami double-t vagy decimalt parse-ol ki az értékből.

A parsered így módosulhat ezek felhasználásával:

DPCO = item.Element("Data").ElementValue("PCO"),
DCaption = item.Element("Data").ElementValue("Caption"),
SConnect = item.Element("Data").ElementValue("Connection"),

És ekkor kezelted azt, ha a Data vagy a PCO/Caption/Connection null.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#5222) ubid válasza Karma (#5220) üzenetére


ubid
őstag

Köszi!

Megnézem ezt is !

-.-

(#5223) martonx válasza ubid (#5218) üzenetére


martonx
veterán

Csak jelzem, hogy a signalR-t, web api-t nem kell IIS-en hosztingolni az OWIN óta.
Azaz egy szimpla konzol appban, vagy windows servicben tökéletesen elboldogulnak, sőt még nagyobb teljesítményre képesek a komplett IIS - ASP.NET pipeline kihagyásával.

Én kérek elnézést!

(#5224) tototos


tototos
őstag

Sziasztok!

XMl editort szeretnék írni c#-ban de nem tudom hogy kezdjek hozzá.
A feladat az lenne hogy egy xml alapú fájlból kinyerni adatokat majd azokat beírni egy másik xml fájlba.
Példa:

<link>
<name>Application/Demo/GUIDEMO.c</name>
<type>1</type>
<locationURI>PARENT-2-PROJECT_LOC/Demo/GUIDEMO.c</locationURI>
</link>
Az egyik fájl tartalmaz egy ilyen sort és a másik fájlba ilyen sort kellene belőle csinálni:
<File name="Application/Demo/GUIDEMO.c" path="Demo/GUIDEMO.c" type="1"/>

Hogy lehetne ezt egyszerűen kivitelezni?

Köszönöm a segítséget

(#5225) Goose-T válasza moseras (#5207) üzenetére


Goose-T
veterán

Az EF csak egy library, amivel felépítheted magadnak a Model réteget. Megírod szépen a lekérdezéseket, adatrögzítéseket stb. Az így létrehozott osztályba pedig olyan eventeket raksz, amilyeneket csak akarsz. Ezt a "valaki rajtam kívül futás közben módosítja a táblát" mondatot mégis hogy értetted? Ha azt szeretnéd, hogy minden változásról értesüljön a kliens, akkor le kell rakni az adathozzáférést szervizrétegbe, és a kliensprogramod Model rétege csak a szervizzel való kommunikációban fog kimerülni, ekkor már egy kézben lesz az adathozzáférés, nem lesz olyan, hogy "rajtad kívül valaki más módosítja a táblát". SignalR segítségével pusholhatsz is adatokat a kliensnek, ha a szervizréteged adatváltoztatást hajt végre.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#5226) Alexios válasza tototos (#5224) üzenetére


Alexios
veterán

linq2xml-el akár be tudod olvasni az xml fájlt, csinálsz valami objektumot amibe ezeket az adatokat feltöltöd, majd kiirod xmlbe akár egy XmlWriter-el, vagy XmlSerializer-el, stb.

(#5227) ubid válasza martonx (#5223) üzenetére


ubid
őstag

Világos, de WebApi is arra való, hogy ŐT hívogassák, nem arra, hogy bizonyos események hatására Ő küldjön valamit.

-.-

(#5228) moseras válasza Goose-T (#5225) üzenetére


moseras
tag

Üdv!

"
Ezt a "valaki rajtam kívül futás közben módosítja a táblát" mondatot mégis hogy értetted?
"

Pl. phpMyAdmin-ból beszúrok egy új rekordot, miközben fut a program

Köszi!

Imi.

(#5229) Goose-T válasza moseras (#5228) üzenetére


Goose-T
veterán

Hát ha az Entity Framework-öt megkerülve akarsz adatot módosítani, akkor normális keretek között te sehogyan sem tudsz értesülni EF-ben erről. Tákolhatsz figyelő függvényeket, de hivatalos megoldás nincs rá tudomásom szerint, ahhoz a MySQL-nek kellene eventeket lődöznie az EF felé. Törekedj inkább arra, hogy minden csak a szervizrétegen keresztül érje el az adatbázist.

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#5230) moseras válasza Goose-T (#5229) üzenetére


moseras
tag

Üdv!

Köszönöm!

Imi.

(#5231) martonx válasza ubid (#5227) üzenetére


martonx
veterán

Nem teljesen értettelek, ezért is asszociáltam a web api-ra.
Akkor egy sima konzolos / windows service-es self-hostingos signalR megoldást keresel, ez majd push-olja websocket-tel az adatcsomagokat.

Én kérek elnézést!

(#5232) amargo válasza ubid (#5227) üzenetére


amargo
addikt

Maradjunk a signalR-nél az is tud tudja, ami neked kell, csak más rétegben.
De ezeket a kérdéseket már sokan feltették előtted is. [link]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#5235) ubid válasza amargo (#5232) üzenetére


ubid
őstag

Köszi .
már megoldottam sima WCF-el és tökéletesen megy.

-.-

(#5236) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Sziasztok!

Ismer vki olyan (lehetőleg) C# könyvtárat amely gráfok grafikus reprezentálására szolgál?
Fontos kikötés lenne az, hogy ez az egész egy koordináta rendszerben legyen és lehessen 1-1 pont között éle(ke)t kezelni.
Kezelje az interaktivitást, pl. lehessen rendezgetni a pontokat az élek megtartásával stb.

Üdv,
Peti

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#5237) trisztan94


trisztan94
őstag

Sziasztok!

Windows Phone 8 app-ból hogyan tudok egyszerűen csatlakozni egy távoli MySQL adatbázishoz? :F

[ Szerkesztve ]

https://heureka-kreativ.hu

(#5238) trisztan94


trisztan94
őstag

Sziasztok!

Egy szimpla HTTP POST kérést szeretnék Windows Phone 8 alól küldeni kifele. Na most vagy nekem van nagyon késő, vagy nem tudom, de sehogy sem sikerül, semmi sem kompatibilis WP8-al, a NuGet csomagok 95%-a nem települ emiatt.

RestSharp-pal sem megy, sem HttpClient-el.

Ha valaki csinált már ilyet, tudna nekem egy működő példát szolgáltatni?

Köszönöm! :R

Egész este ezzel szoptam és 7-kor indulok munkába..

https://heureka-kreativ.hu

(#5239) j0k3r! válasza trisztan94 (#5238) üzenetére


j0k3r!
senior tag

[link] (nem próbáltam wp8 alatt, csak webes környezetben, de ott működik)

mod: ha nem megy elsőre, akkor mutasd meg a kódod, hogy mit szeretnél (milyen object(ek)et) elküldeni. valamint mindenképp állíts be megfelelő ContentType-ot! (pl.: application/json, application/x-www-form-urlencoded)

[ Szerkesztve ]

some men just wanna watch the world burn...

(#5240) Karma válasza trisztan94 (#5238) üzenetére


Karma
félisten

Pedig a HttpClient (NuGet: Microsoft.Net.Http) nagyon jól működik általában. Annyi csak, hogy az olyan headeröket, amik a bodyra vonatkoznak (a Content-Type ilyen pont) nem a Clienten és nem a HttpRequestMessage-en, hanem a String- Stream- stb. Content osztály Headersével tudod beállítani.

Telefonnal annyira nem könnyű példát vagdosni, úgyhogy majd később:)

“All nothings are not equal.”

(#5241) tototos


tototos
őstag

Sziasztok!

Van egy string tömböm amiben elérési utak vannak tárolva. Ezeket szeretném kicsit átalakítani.
Például:

PARENT-3-PROJECT_LOC/a/b/c/valami.c
helyett ez kellene
../../../a/b/c/valami.c

Lényegében a számnak megfelelő ../ kell. Van erre valami szép megoldás?

Köszi

(#5242) fatal` válasza tototos (#5241) üzenetére


fatal`
titán

Szerintem erre egyszerű, szép megoldás nincs, csak az, hog az első / előtt levágod a stringet, kiszed a számot, indítasz egy ciklust a számig, és annyi ../-t hozzáfűzöl az eredeti (csak a / utáni) string elé.

(#5243) Lacces


Lacces
őstag

Sziasztok.

Az iránt érdeklődnék, hogy van-e speciális könyvtár vagy framework, vagy akármi .NET alá, ami segit abban, hogy ismeret/tudásalapú rendszert készitsek?
Egyetemen volt ilyen kurzus, és a C alapú CLIPS-ben dolgoztunk, de ahogy kerestem a neten, nem igazán találtam a .NET alá... láttam, elég érdkes válaszokat, hogy használjunk if-else ágakat, ami szerintem elég gyatra megoldás. Vagy kiértékelő fát épiteni. Nekem a CLIPS tetszett, ahhoz hasonló fejlesztői eszközök vannak .NET alá? (tudásalapú rendszer esetén) :R

(#5244) trisztan94 válasza j0k3r! (#5239) üzenetére


trisztan94
őstag

+ (#5240) Karma

Végül sikerült megoldani RestSharp-pal a dolgot, tényleg elég fáradt voltam már, azért nem ment. További pluszpont neki, hogy async a dolog, ami követelmény az alkalmazásnál.

Tényleg, mielőtt hülyeségeket beszélek: Az async az külön szálon fut? Pl. a RestSharp ExecuteAsync(request, asynccallback) metódus.

A HTTPClient-et NuGet-ről töltöttem le, de ott mindig kihalt maga a httpclient osztály valami hibával. (Most nem vagyok Windows előtt, nem tudom replikálni az esetet, ha érdekel titeket, akkor holnap elvileg lesz a kezem ügyében windows)

------

Másik dolog, MySQL adatbázis kapcsolódással kapcsolatban:

Van egy távoli szerveren egy MySQL adatbázis, illetve van az app saját MSSQL adatbázisa. A két adatbázis felépítése teljesen ugyanaz, ugyanazok a táblák/oszlopok, ezeknek sorrendje, oszlopok típusai, stb. Az összes adat a távoli szerveren van amivel dolgozni kellene, ezeket az adatokat kellene lemásolni egy szinkronizálás folyamán, tehát szinkronizálni kell az adatbázisokat. Azért van egy külön lokális adatbázis, hogy offline is működjenek a funkciók. Ha nincs semmi a lokális adatbázisban, akkor letöltünk mindent, ha vannak benne cuccok, akkor pedig ellenőrizzük a timestampeket (minden sornak van egy timestampje), ha korábbi a lokális adatbázis verziója, akkor letöltjük a szükséges dolgokat a távoli cuccról (tehát hogyha webről vagy másik OS-ről (megvan már droira és iOS-re az app, nekem az iOS forráskódja meg, de így, hogy C#-on és Javascripten nevelkedtem, kb olvasni nem tudom, egyszerűen nem értem meg mi micsoda :( )), ha pedig újabb a lokális timestamp, akkor pedig feltöltjük az adatokat a távoli szerverre.

Az is fontos, hogy kiderült, hogy nem közvetlenül a MySQL adatbázissal kellene kommunikálni, hanem egy PHP scripttel. Erre kellett a HTTP POST, azzal kell elküldeni a MySQL query-t stringként + további paramétereket és egy JSON stringet ad vissza válaszként.

Na most ez így elég rossz, pár dologgal problémában vagyok, mind megértésileg, mind implementáció kérdésekben:

1. Egy senior kolléga azt mondta nekem, hogy az lenne a legjobb, ha egy web service lenne rákötve a MySQL adatbázisra, amivel közvetlenül tud szintén HTTP kérésekkel kommunikálni az app, de a C# saját LINQ Query szintaktikájával, és az objektumokat tudna visszaadni nem JSON-t.
1/a. Össze kellene állítanom egy ilyen web service demót, hogy tudjuk mutatni a megrendelő cégnek, hogy pontosan mit csináljanak. Na most itt ugye az az egyik kérdés, hogy tényleg azzal érdemes-e dolgozni,
a másik pedig, hogy hogy az istenbe néz ki egy ilyen dolog? Rá lehet-e egyáltalán rakni egy csak PHP és MySQL-t támogató szerverre? Ha igen, hogyan? Csinált már valamelyikőtök ilyet? Hogyan kezdjek egyáltalán neki ennek a dolognak?

2. Hogyan kellene kb. kinéznie ennek a szinkronizációnak? Esetleg, ha valamelyikőtök csinált már ilyet, tudnátok egy nagyon primitív példát mutatni? Sajnos kötve vagyunk a MySQL-hez.

Köszönöm! :R

https://heureka-kreativ.hu

(#5245) Karma válasza trisztan94 (#5244) üzenetére


Karma
félisten

"Tényleg, mielőtt hülyeségeket beszélek: Az async az külön szálon fut? Pl. a RestSharp ExecuteAsync(request, asynccallback) metódus."

Általában igen, és úgy is illik, hogy a feldolgozás minél nagyobb része menjen háttérszálon (a CLR-ben lévő Async hívások ilyenek, saját kódnál meg pl. a Task.Run-nal tudsz háttérszálra küldeni dolgokat).
Viszont ez nem kötelező! Például ha egy Task<int> visszatérési értékű metódusodban a Task.FromResult() metódust használod, a visszaadott taszk azonnal kiértékelődik és nem lesz háttérszálra váltás, meg igazából aszinkron se.

-----

"Erre kellett a HTTP POST, azzal kell elküldeni a MySQL query-t"... "Na most ez így elég rossz"

Áh, ez az igazi b@Ƶmeg kategória :Y Szoktam látni a hétköznapokban is durva kókány munkát, de ez simán dobogós lehetne.

Mára már nagyon le vagyok merülve, úgyhogy nem tudok sokat regélni; de ha gyorsan demonstrálni akarsz, nézz utána az ASP .NET Web API 2-nek. Ezzel írhatsz egy olyan szerveroldali komponenst, aminek szép JSON/XML felülete van a mobilos klienseknek (olvasásra és írásra egyaránt megoldható), a konkrét adatbázist meg bőven elrejted.

De PHP-val se tartana sokból írni egy rendes controller osztályt, ami ilyen interfészt biztosít. Natúran se feltétlen, CodeIgniter és hasonló keretekkel meg pláne nem.

“All nothings are not equal.”

(#5246) Pttypang


Pttypang
veterán

Elképzelhető, hogy az általam beszerzett MVVM verzió nem tartalmazza az IOC névteret? :W

Everybody lies.

(#5247) Karma válasza Pttypang (#5246) üzenetére


Karma
félisten

Gondolom MvvmLightra utalsz, ott a 4-es vagy 4.1-es verziótól kezdve van benne a SimpleIoc. Nem kötelező használni amúgy, akár kézzel is összekötheted az szolgáltatásokat, ha nem akarsz kísérletezni.

“All nothings are not equal.”

(#5248) Pttypang válasza Karma (#5247) üzenetére


Pttypang
veterán

A négyessel megszűnt a probléma, köszönöm. Igyekszem az általad felvázolt megoldásokkal dolgozni, mivel említetted is, hogy célszerű, ha a kezelhetőség/átláthatóság/későbbi fejlesztés is fontos.

Everybody lies.

(#5249) tototos


tototos
őstag

Sziasztok!

Tudom nem a legszebb megoldás de szeretnék magában a programban tárolni egy c kódot és egy xml fájlt. Erre mi a legjobb megoldás? Hozzak létre stringeket aminek az értékei az adott fájlok tartalma lenne?

(#5250) Karma válasza tototos (#5249) üzenetére


Karma
félisten

Én ilyesmire a resource-okat (resx fájlok), vagy Contentként berakni a kérdéses fájlokat jobban szeretem. Attól függ, mire kell felhasználni és mekkorák.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.