Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8401) honza válasza Macika66 (#8399) üzenetére


honza
újonc

Sehogy, csak lusta voltam innen egyszerűbbnek tartottam kimásolni a linket csak a hibakódot javítottam át. Sorry

(#8402) AttyVin válasza Aureal (#8397) üzenetére


AttyVin
aktív tag

Bocs, hogy beleu...

Talán nem túl elegáns megoldás, de úgy tűnik, hogy a Firefox + Video DownloadHelper duó simán leszedi...

Üdv, Vino

(#8403) cocka válasza AttyVin (#8402) üzenetére


cocka
veterán

Csak nem ez volt a kérdés. Amúgy semmi más probléma nincs. :D

(#8404) Bozek válasza cocka (#8403) üzenetére


Bozek
nagyúr

Szerintem erre a hozzászólásra akart válaszolni. :D

(#8405) AttyVin válasza cocka (#8403) üzenetére


AttyVin
aktív tag

Mivel általában a letöltés a fő cél, így a kettő összecsúszott az olvasatomban...

[ Szerkesztve ]

Üdv, Vino

(#8406) cucumber87


cucumber87
tag

Jó darabig semmi gond nerm volt de most miután disneynél beadom a file nevet és bezáródik a firefox ezt írja

[INFO] firefox bezárása..
C:\Users\Pepe\AppData\Local\Programs\Python\Python39\lib\site-packages\requests\__init__.py:109: RequestsDependencyWarning: urllib3 (1.26.9) or chardet (5.0.0)/charset_normalizer (2.0.12) doesn't match a supported version!
warnings.warn(
Exception in Tkinter callback
Traceback (most recent call last):
File "C:\Users\Pepe\AppData\Local\Programs\Python\Python39\lib\tkinter\__init__.py", line 1885, in __call__
return self.func(*args)
File "D:\Apps\Stream\DRM-decrypt python\DRM-decrypt v1.5.9.7\start_DRM_decrypt.py", line 12189, in disneyplus100
mpdv = mpdv[0].strip()
IndexError: list index out of range

Mi lehet a gond ?

Cooler Master MCS-S400-KN5N-S00 Silencio S400 FSP 550W HYDRO GE 550 AMD Ryzen 5 3600X MSI B450M MORTAR MAX Kingston 2x8GB HX432C16FB3K2/16 3200MHz DDR4 HyperX Fury Black Samsung 250GB 970 EVO Plus MZ-V7S250BW M.2 PCIe Be quiet! Pure Rock BK009 XFX GTS Radeon RX 580 8GB TripleX Edition

(#8407) Hege1234


Hege1234
addikt

#8406 cucumber87
és ez most az eu-s link vagy a hu-hu?
vagy a francia?

(írtad már, hogy más acc/régió is használod mivel nem írtál linket nem lehet, hogy összekeverted?)

max futtasd le ezeket lehet az új verziókba változtattak valamit...
pip install requests==2.27.1
pip install chardet==3.0.4
pip install urllib3==1.26.8

teszteltem, nálam nincs gond a disney-vel

#8395 honza
az átirogatásodból nem fogok találgatni
futtasd le és másold ki az egész konzol ablakot és küld el pm-be
semeddig se tart...

rtlmost-ot is teszteltem nálam azzal sincs gond

(#8408) cucumber87 válasza Hege1234 (#8407) üzenetére


cucumber87
tag

Ez most a francia acc azokat szoktam lerippelni ami még nincs magyar accon de a magyarral is dobja. Valószinüleg nálam szaródott el valami mert mikor a hiányzó modulokat telepítettem újra kiirja az mkvmerget és az mp4decryptet pedig feltettem azt az allinonet :(

Cooler Master MCS-S400-KN5N-S00 Silencio S400 FSP 550W HYDRO GE 550 AMD Ryzen 5 3600X MSI B450M MORTAR MAX Kingston 2x8GB HX432C16FB3K2/16 3200MHz DDR4 HyperX Fury Black Samsung 250GB 970 EVO Plus MZ-V7S250BW M.2 PCIe Be quiet! Pure Rock BK009 XFX GTS Radeon RX 580 8GB TripleX Edition

(#8409) Hege1234 válasza cucumber87 (#8408) üzenetére


Hege1234
addikt

telepítettem újra kiirja az mkvmerget és az mp4decryptet pedig feltettem azt az allinonet
azt mindig ki fogja írni a lényeg, hogy felugró hibajelzéseik ne legyenek az mkvmerge-nek és az mp4decrypt-nek

(#8410) cucumber87 válasza Hege1234 (#8409) üzenetére


cucumber87
tag

Telepítés közben ezt kapom:

Feltettem amit ajánlottál de sajnos továbbra se megy. Arra gyanakszom firefox frissités kavart be le kellett törölnöm visszatettem de azóta nem okés

[ Szerkesztve ]

Cooler Master MCS-S400-KN5N-S00 Silencio S400 FSP 550W HYDRO GE 550 AMD Ryzen 5 3600X MSI B450M MORTAR MAX Kingston 2x8GB HX432C16FB3K2/16 3200MHz DDR4 HyperX Fury Black Samsung 250GB 970 EVO Plus MZ-V7S250BW M.2 PCIe Be quiet! Pure Rock BK009 XFX GTS Radeon RX 580 8GB TripleX Edition

(#8411) Hege1234 válasza cucumber87 (#8410) üzenetére


Hege1234
addikt

és ott van?

a program itt keresi
drmfiles\programok\bin\mkvmerge.exe

(#8412) cucumber87 válasza Hege1234 (#8411) üzenetére


cucumber87
tag

igen és az mp4 is :/

Cooler Master MCS-S400-KN5N-S00 Silencio S400 FSP 550W HYDRO GE 550 AMD Ryzen 5 3600X MSI B450M MORTAR MAX Kingston 2x8GB HX432C16FB3K2/16 3200MHz DDR4 HyperX Fury Black Samsung 250GB 970 EVO Plus MZ-V7S250BW M.2 PCIe Be quiet! Pure Rock BK009 XFX GTS Radeon RX 580 8GB TripleX Edition

(#8413) Hege1234 válasza cucumber87 (#8412) üzenetére


Hege1234
addikt

ok ne itt off-oljunk..
írtam pm-et

[ Szerkesztve ]

(#8414) Mikemend válasza cucumber87 (#8410) üzenetére


Mikemend
senior tag

Szerintem két Python van a gépeden. Az egyiken telepítve van, a másikon nem. :U Velem is előfordult, hogy azt írta, van, ott is volt, aztán indításkor mégis hiányzott. Ekkor a másik Pythont hívtam meg (teljes útvonallal), és oda is feltelepült a csomag és máris jó volt.

(#8415) Hege1234


Hege1234
addikt

v1.6.1

-disney+
felbontások, bitráták, feliratok javítva
sorozatok/filmek mappázása

-listázásoknál
ettől-eddig hozzáadva
már akár pl. így is lehet használni:
1-3 11 59
ezzel így a listából letölti a következőket:
1 2 3 11 59

-Digital Concert Hall
4K DV miatt mkv helyett mp4
külön 1080p menü

(#8416) Lauda


Lauda
félisten

Sziasztok!

A tv2 play oldaláról szeretnék stream-et letölteni. Chrome alá nincs esetleg megoldás, hogy ne kelljen a firefoxot ezért külön telepíteni?

Köszönöm szépen!

(#8417) Ricsii2001 válasza Lauda (#8416) üzenetére


Ricsii2001
csendes tag

Szia!
Két megoldás is létezik, amikhez nincs szükség a Firefox-ra. Az egyik megoldás, egy Chrome bővítmény, ami sajnos nem érhető el a Chrome webáruházban, mert törölték onnan. Ez a HLS Downloader. Nem az a HLS Downloader, ami elérhető a Chrome webáruházban, az nem sok mindenre jó. A törölt HLS Downloadert a Githubról töltheted le, és a CRX kiterjesztésű bővítményt telepítheted a Chrome bővítmények szekciójához mellékelt "Fejlesztői mód" segítségével.
De ha nem szeretnél a bővítménnyel bajlódni, akkor használhatod a YouTube DLP-t is erre a célra. Hege1234 felhasználónk készített hozzá egy átlátható felületet, aminek köszönhetően nincs szükség parancsok beírkálására.
Itt érhető el a program:
https://mega.nz/folder/WRoyFIzC#fTyiOtqTTZSxRj5ca3W2ag
Nem kell telepíteni, teljesen portable a dolog. Csak csomagold ki, és indítsd a Start fájlt. A 01 menübe illeszd be a Tv2play linket, amit a böngészőből másolj ki, és nyomj entert. Ezután elkezdődik a letöltés. A letöltött videókat megtalálhatod a program mappáján belül a Video mappában. Tehát ha mondjuk a D:\YT-DLP mappába csomagoltad ki, akkor a videó a D:\YT-DLP\Video\Tv2Play mappában lesz. Értelemszerűen a legfrissebb változatot töltsd le. A mappában található egy verzió, ami Mp4-videót tölt le. A sima verzió MKV videókat tölt.
Az MP4-es verzió esetén a 07-es menüvel lehetőség van frissíteni a YouTube DLP-t, míg a sima MKV-s verzióban a 08-as menü segítségével lehet ezt megtenni. Ez már nem a felületet frissíti, hanem a rendes YouTube DLP-t, ami a felület alatt dolgozik. Mindig célszerű a legfrissebb verziót használni.

[ Szerkesztve ]

(#8418) Lauda válasza Ricsii2001 (#8417) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

Köszönöm szépen a tanácsokat, a második verzót próbáltam és hibátlanul működik! Nagyon szuper! :C :B

(#8419) troller


troller
senior tag

Sziasztok,
Van-e rá mód, hogy egy youtube-os magyar nyelvűelőadás szövegét le lehhessen menteni szövegformátumba.
Felirat sajnos nincs és nem is ajánl fel automatikus létrehozást.
Tudom nem teljesen a topik témája, de ehhez éreztem a legközelebbinek.

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#8420) internetezoo válasza troller (#8419) üzenetére


internetezoo
senior tag

Ha van felirat:
https://downsub.com/

Hangból szöveg (srt is)
https://www.trint.com/

Kamu email címmel, jelszóval belépsz (csak jegyezd meg). Ingyen 3 hangot lehet . YouTube videóból kimented a hangot (MKV Toolnix) és feltöltöd, megadod,hogy hungarian a hang és majd jelez mikor van kész.

(#8421) troller


troller
senior tag

Köszi, sajna nincs felirata és 10+ előadás lenne.
Az megy simán, hogy mp3-ba átmentem, de jó lenne valamilyen ingyenes alkalmazás, ha offlány lenne az még jobb, ami át tudja tenni textbe az mp3-ból.
Ja és ha lehet windows alapú. :)

[ Szerkesztve ]

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#8422) cof válasza troller (#8421) üzenetére


cof
veterán

A 2. linken elvileg az olyan ami neked kell. De azért ez nem ám ilyen egyszerű, az automatikus feliratozók is amik futnak élő híreknél nem halál pontosak. Pláne a magyar nem egy egyszerű nyelv. Szóval biztos lesz vele utómunka és olyan programot nem fogsz találni ami kiváló végeredményt ad, mind időzítés mind pontos szöveg terén.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#8423) Bozek válasza troller (#8421) üzenetére


Bozek
nagyúr

Esetleg ne fizessen még neked a program fejlesztője, hogy használod az alkalmazást? :D

(#8424) allfinanz


allfinanz
senior tag

sziasztok, érdeklődnék, hogy beszél itt valaki németül?
40 másodperces jelenetet kellene fordítani. [link]
nincsen hozzá felirat.
moziban egy filmhíradót vetítenek, kivágtam a jelenetet, de egyik online hangfordító se tud vele mit kezdeni. van erre valakinek javaslata? köszönöm.

streameket úgy ahogy le tudom szedni, de 1-2 utómunkához kellene valami jó lehetőség, akár fizetős is, csak jó legyen. köszönöm.

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

(#8425) troller válasza Bozek (#8423) üzenetére


troller
senior tag

Jóvanna fösvény a 2. nevem :DDD

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#8426) cocka válasza allfinanz (#8424) üzenetére


cocka
veterán

Ez a Hitler-féle ordítozós, Sokol rádiós hangzás éppenséggel szinte ellehetetleníti az érthetőséget.

Valami das Territorium des großen deutschen Reiches meg valami ganz Europa... mintha valami erfolgreich vorwärts is lenne

Amúgy a "virágboltban" ott van magyarul is.

um Russland vollständig zu gerüstet vagy mi, de ez eleve így nem jó (bár ilyen 30-as évekbeli németet nem ismerek, tehát lehet akkor másképp mondták, mindenesetre most ez így nem jó)

valami Echte Zivilisation, deutsche Zivilisation LOL valami werden wir in ihre Familie und in Ihr auch einfahren.. vagy nem tudom...

meg valami um alle Anstrengungen und die ganzen Bemühungen... meg valami wieder eher frei... nem tudom olyan érthetetlen szar. :DDDD

meg valami in der ganzen Welt keine ... meg vmi brennen ennek a mondatnak a vége.. (az ég vagy éget, ige)

Ebből ugyan fordítás nem lesz, de ha valakivel sikerül analizáltatnod a többi kivehetetlen szart, akkor talán le is tudom fordítani.

De természetesen ilyen hitleri propagandaszöveg.

Gondolom olyasmi lehetett a dumája, hogy na majd ők megmutatják egész Európának milyen, ha a nagy német birodalom területszerző bulit akar. Nem tudom miben nyomultak sikeresen előre, de biztos. :DD Természetesen a mondatok legfontosabb részét: alanyát és állítmányát nem értettem, pedig a bővítményeknél talán fontosabbak lettek volna.
Még van valami szó Oroszország teljes felfegyverezéséről... aztán valami maszlag hülyeség hogy valódi, német civilizációhoz fogjuk Önöket és családjaikat szoktatni. LOL

Meg gondolom valami olyasmi akart még lenni, hogy mindent megteszünk, amennyire tőlünk telik, hogy Önök újra szabadok lehessenek...

Na hát Hitlert se hallgattam még így, hogy mondjam el másnak mit mondott, de szerintem ezután nem is nagyon fogok. :C

És természetesen le kellett lassítanom, mert nemcsak ordít az ipse, de hadar is.

[ Szerkesztve ]

(#8427) allfinanz válasza cocka (#8426) üzenetére


allfinanz
senior tag

Kb. a leírtak felét értettem meg én is. Köszönöm, ebből valamit összeírok a feliratra. Köszönöm szépen a segítséget. Videára tette ki valaki, innen jött az ötlet, jó régi a szinkron hozzá. [link]

[ Szerkesztve ]

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

(#8428) Lauda


Lauda
félisten

Először is szeretnék gratulálni a yt-dlp megalkotójának, szuper kis program! Egyszerű használni, teszi amit kell. :K :B

Ezen kívül egy észrevételt szeretnék megosztani. Előfordul nagyon ritkán, hogy nem tudja letölteni a facebookról a videót és az alábbi információkat látni:

Tölti le a videót, majd mikor a befejezés jönne, a képen látható esemény fut le. Ilyenkor a temp könyvtárban találni két azonos nevű fájlt, az egyik itt például webm, a másik m4a kiterjesztésű volt. Egyiket sem tudtam külön lejátszani. Egy másik esetben a filmet tartalmazó fájlt lejátszotta az mpc-hc, viszont hangja nem volt. A másik fájlt nem játszotta le. A képen szereplő videót a https://fdownloader.net/en oldal segítségével le tudtam tölteni.
Tényleg csak építő jelleggel osztottam meg ezt a dolgot, kb 100-ból 1 esetben fordul ilyen elő, igaziból nem is nagyon értem miért, mikor a többit tökéletesen letölti.

Köszönöm szépen mégegyszer ezt a kis programot, nagyon hasznos! :B ;)

[ Szerkesztve ]

(#8429) cof válasza Lauda (#8428) üzenetére


cof
veterán

Van a fájlnévben egy szmájli? amit nem tud értelmezni a By előtti karakter látszik is, ha lehet neki letöltés előtt nevet adni (én nem használom ezt a progit) akkor meg kell változtatni és jó lesz.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#8430) Lauda válasza cof (#8429) üzenetére


Lauda
félisten

Köszönöm az észrevételt! :R Érdekes a dolog nagyon. Például ezt a videót simán letölti, pedig ugyanúgy bent a nevében a By és két szájli. :F

[ Szerkesztve ]

(#8431) cocka válasza allfinanz (#8427) üzenetére


cocka
veterán

A lassítás nekem segített, csak sajnos nem eleget. Ugyanezért nem értik a nagyothallók sem, ha ordibálnak nekik. Ha hangosabban mondod ugyanúgy elhadarva, akkor még annyit se fog belőle érteni. LOL Csak azt hallja, hogy hangosabb lett és maximum a magánhangzókat tudja néhol lekövetni.

Végső eset: Kérj meg egy echte németet, hogy írja le neked, mit mond Adolf bá. Az segítene a legtöbbet.

(#8432) cof válasza Lauda (#8430) üzenetére


cof
veterán

Ja már látom amúgy, hogy valami kavarodás van mert azt mondja, hogy az .m4a 214 MB de ez biztos a videósáv csak a kiterjesztése tévesen .m4a .webm helyett amit keres is lejjebb és nem talál. Az audió sáv meg tévesen .mkv kiterjesztés.

@Hege1234

Én ki sem tudom próbálni mert nem indul, újabb verzió sem. W7 64 bit.

Error:
Internet Error: -3 (Windows error code: 12157)
when talking to: https://api.github.com/repos/yt-dlp/yt-dlp/releases/latest
2022.05.18 most nem használható.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#8433) allfinanz válasza cocka (#8431) üzenetére


allfinanz
senior tag

elég ennyi, nem rakom ki sehova, magamnak lesz elmentve későbbi megnézésekre. régi szinkron miatt tűnt érdekesnek.

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

(#8434) Lauda válasza cof (#8432) üzenetére


Lauda
félisten

;) :R

(#8435) Hege1234 válasza Lauda (#8428) üzenetére


Hege1234
addikt

az a gond, hogy alapból a kibontott videó neve kilóméter hosszúságú

yt-dlp -e "https://hu-hu.facebook.com/magyarnemzeticirkusz/videos/513510766927763/"
Elérkezett az Olaszországi Nemzetközi Cirkuszfesztivál utolsó napja. A mai napon a zsűri ismét megtekinti a produkciókat, holnap pedig kiderül ki nyeri a... | By Magyar Nemzeti Cirkusz

az ffmpeg-nek adja át a fájlokat így az már nem boldogul vele és eldobja
legalábbis eddig valami ilyesmit logikáztam ki
mivel külön-külön a fájlok megvannak

tesztelgetem majd még...

CoF
win10/win7 -en nálam nincs gond
utánanézek majd
de az az internet error fura
tűzfal fogja meg :F

(#8436) Hege1234


Hege1234
addikt

yt-dlp batch 0.3.3

hosszú fájlelnevezések javítva

---------

v1.6.3

RTL Most+

- 01, 04 yt-dlp cserélve N_m3u8DL-RE.exe -re
mivel egyszerre tudja tölteni a videót
és az audiót, valamivel gyorsult a letöltés

-mindenhol automatikus fájl elnevezés lett
tartalmak külön mappázása

-listázásnál a címben a duplázódások kiszedve
.mpd-ből az elérhető legjobb minőség kiírása

-minden letöltés infója bekerül a listába
(kivéve, ha már tartalmazza a .mpd linket)
így aki több felbontásba tölt le annak
a többinél már nem kell az rtl oldalával szívnia

DRM nélküli vod
-hosszú fájlelnevezések javítva

(#8437) Lauda válasza Hege1234 (#8436) üzenetére


Lauda
félisten

Uh, eszméletlen! :R Tökéletes lett, köszi szépen a belefektetett energiát! :B ;)

(#8438) cof válasza Hege1234 (#8435) üzenetére


cof
veterán

Már megy.

Open "Internet Options" through their windows search bar. Select the "Advanced" tab. Go to the "Security" section, specifically the options that say "Use SSL X.X" and "Use TLS X.X" If they have SSL selected, they are using the unsupported protocol.

Csak az SSL 3.0 és TLS 1.0 volt engedélyezve. Nem sakkoztam melyik hiányzott még, bejelöltem mindet. De kisakkoztam, TLS 1.2 kellett neki 1.0 helyett.

Viszont még továbbra sem bírkozik meg a hosszú fájlnevekkel W7 alatt úgy néz ki.

Ez a cirkuszos videó [link].

Ide jó lenne egy olyan bekérő, hogy mehet-e a letöltés eredeti fájlnévvel vagy adsz meg manuálisan.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#8439) Hege1234 válasza cof (#8438) üzenetére


Hege1234
addikt

köszi a részletezést az SSL-el kapcsolatban

majd kitalálok valamit
amit írsz is jó, csak feleslegesen kellene minden menüt megdupláznom hozzá..

#8437 Lauda
nincs mit.

(#8440) cof válasza Hege1234 (#8439) üzenetére


cof
veterán

Nem is a hosszú szöveg a baj ahogy nézem, a W7 a szmájlikkal hadilábon áll. Ebben a linkben van 2 szmájli, az 4 db kérdőjel, de ? karakter meg nem lehet Windows fájlnévben. W10 jobban kezeli ahogy nézem.

amit írsz is jó, csak feleslegesen kellene minden menüt megdupláznom hozzá..

Nem néztem a kódod de egy goto hivatkozással nem tudod megoldani? Egyedi név x goto ha váltazatlanul menjen akkor y goto.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#8441) Hege1234 válasza cof (#8440) üzenetére


Hege1234
addikt

aha az lesz a hiba
yt-dlp-files\custom.txt fájl ezt írd bele
--restrict-filenames

mivel már van beleírva így nézzen ki:
--no-check-certificates --restrict-filenames

ez így viszont kigyomlál minden spec karaktert
viszont win7 esetében nem is biztos, hogy baj
mivel mostanában annyi szart bele tudnak írni névnek
ami kiakaszthatja...

--restrict-filenames
Restrict filenames to only ASCII characters,
and avoid "&" and spaces in filenames

[ Szerkesztve ]

(#8442) cof válasza Hege1234 (#8441) üzenetére


cof
veterán

Továbbra sem ok, amiben szmájli van kiakad tőle, minden más megy. Na mindegy ám, én nem használom. Ideje lenne váltani W10-re csak annyira más helyen van minden W7-hez képest, hogy nem lehet megszokni. XP-ről is nehezen váltottam W7-re pedig itt nemigen változtak a dolgok, vezérlőpult stb...

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#8443) cocka válasza cof (#8442) üzenetére


cocka
veterán

Én megelőztem a problémát és 8.1-re váltottam. Viszont ha fontos, hogy a kinézet ilyen retro legyen, az 8.1-nél már bukó, mert az ablakkezelőt teljesen átírták.

https://winclassic.boards.net/board/3/classic-theme-general
https://forum.thinkpads.com/viewtopic.php?f=67&t=113024&sid=bb643b7aa5550521946f3fc8928cce95&start=600

Vannak ugyan ilyen próbálkozások, de én anno ezt elengedtem, mert volt egy exe ami totál visszaállította a full retro classic nézetet (még ilyen Win98 feeling módjára), viszont sikerült a teljes működést elcsesznie és ott kötöttem ki, hogy bejelentkezés után fekete kép.

Csak a Start menüt írtam át egy progival klasszikusra. Az alap nézetet meg kontrasztosra váltottam, mert így engedi bizonyos elemcsoportok átszínezését, de a nagyja így is registry-n keresztül lett átírva.

Ugye vannak ezek a különböző desk.cpl és társai control panel elemek, amikkel azonnal bejön egy-egy beállításablak, na hát az a bizonyos átszínező ablak 8.1-nél már megszűnt:

[link]

Ja meg is van a futtatásba írva hogy jön ez be: control color

8.1 kontrasztos nézetben ennyit kapsz:

Nem kontrasztos nézetben még csak ennyit se. Ott meg annyi van, hogy ablak színe és van egy színskála azt köszönjük.

10-re meg már ennyit se lehet ráerőltetni. Se wuapp, semmi nem jön be, ami 8.1-nél még igen. 8.1 lényegében egy felfrissített Windóz 7.

[ Szerkesztve ]

(#8444) cof válasza cocka (#8443) üzenetére


cof
veterán

Köszi. Uhh 8.1... emlékszem mikor anno megláttam elfogott a hányinger olyan ronda ez a csempés sztori. :D

Majd ha váltok akkor már úgyis W10 vagy 11 lesz belőle. AWS-be már W10 szerverem van szóval szoktatom magam hozzá szép lassan de jól sikerült elkúrni a 8-al a kinézetet na. Én aki még W3.1-en kezdte elsőre olyan volt mint egy teljesen más rendszer. De még a Linux sem kizárt majd minimum dualboot-ba mert eléggé összekapták magukat ott is kinézet terén, eléggé hajaz a klasszik Windowsra ami bejön nálam.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#8445) cocka válasza cof (#8444) üzenetére


cocka
veterán

Hát én még csak épphogy megkezdtem az általános iskolát, amikor megjelent a 3.1. :DD

Őszintén szólva, nekem nincs bajom a 8.1-gyel. Néha bizonyos progik nem futnak, de azokra ott a Win 7 vagy az XP. 2023 januárjában úgy is lejárnak a frissítések 7-hez is meg 8-hoz is.

(#8446) cof válasza cocka (#8445) üzenetére


cof
veterán

Nah, akkor majdnem egyidőben. :DD

Nálunk 4. osztálytól volt számtech. óra és csak a tanár gépén volt Windows, de már 95, mienken csak DOS. :D Élvezet volt a sok Basic meg Golden Axe, Mario versenyek. :))

Első gépemet '98 körül kaptam, jó kis 486-os volt még, Windows 95-tel. Haveromnak volt 386-os W3.1-el. :K

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#8447) Bozek válasza cof (#8446) üzenetére


Bozek
nagyúr

"Élvezet volt a sok Basic meg Golden Axe, Mario versenyek."

Ezeket most is élvezheted, csak egy DosBox kell hozzá. :)
Én régegbben letöltöttem a The Lost Vikings-et a Blizzard oldaláról, de ott már nem találom.

(#8448) cof válasza Bozek (#8447) üzenetére


cof
veterán

Persze, kvittem már őket párszor. De a társaság volt inkább a lényeg tudod. Mai kölyökök azt sem tudják már mi az a LAN party, mi mindig összejöttünk 5-8-an nyaranta valakinél aztán kockultunk ezerrel, Quake, Unreal, COD, MoHAA stb... Felejthetetlen élmények.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#8449) cocka válasza cof (#8446) üzenetére


cocka
veterán

Az a dosos xarfos, ami csak PC-re létezett és nem is volt vége?

Ez a tipikus az emberek 90%-a nem tudott továbbjutni, de a maradék aki képes volt pedig nem jutott sehová. A vége nagyon cat mario színvonal, csak másképp, de az eredmény ugyanaz: ideges leszel.

(#8450) Bozek válasza cof (#8448) üzenetére


Bozek
nagyúr

Mi a '90-es évek végén suliba Need for Speed-et toltuk vagy 8 gépen. De ott nem élt az "iszik vagy vezet" szabály.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.