Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2851) kovisoft válasza maxika2004 (#2849) üzenetére


kovisoft
őstag

Próbálkoztál különféle deinterlace filterekkel? Nem adtak használható eredményt?

(#2852) Bozek válasza pibácsi (#2850) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ööö, ha nem progresszív, akkor milyen van még? Az eredeti videó szerintem az 50i miatt nem jó a VLC-nek se, mert ott tényleg akad. Ha kikapcsolod a Deinterlace-t, akkor mindjárt folyamatos.

Egyébként én csináltam kisebb videót 25 fps-el, progresszív módban, ott nem akadozik túlságosan: 25p

(#2853) pibácsi válasza Bozek (#2852) üzenetére


pibácsi
senior tag

Szia!
Sztem neked ez ismerős. A progresszíven kivül a váltottsoros (interlave) van. Abból is a Lower Field First (alsó), és az Upper Field First (felső) változat. Ezt együttesen jelölik "i" betűvel. Korábban 25i (ill.30i) volt, újabban 50i, ill. 60i terjedt el. Ez a minta videó 50i, azaz 50 frps váltottsoros, ráadásúl Upper FF. Ehhez kell a deinterlace, amiből utána látszólag olyan lesz, mintha progresszív lenne. Progresszívből lehet váltottsorost alakítani, de váltottsorosból símán prgresszívet nem. Remegni fog a kép. Azt csak a két félkép összefésülésével lehet megoldani, de nem lesz tökéletes, vagy elhagyod az egyik félképet, viszont akkor zajosabb és életlenebb lesz a kép. Elég sok deinterlész filter létezik, de egy sem ad igazi jó eredményt. Kompromisszumot kell kötni. A VLC is ad pár lehetőséget. Ki kell választani a neki valót. Ha kikapcsolod, akkor hullámosak a kontúrok, előjön a váltottsorosság.

Ü.Pibácsi

(#2854) medica


medica
senior tag

720x576-os vob filet szeretnék konvertálni valami népszerűbbe - mondjuk mpeg4 vagy valamilyen avi. Van egy olyan progim ( Convert VOB to AVI) ami meg is teszi, de nagyon sokat romlik a minőség (beállítási hiba?). Más progi milyen van ami elérhető? Köszi.

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#2855) maxika2004 válasza pibácsi (#2850) üzenetére


maxika2004
őstag

Köszi mindenkinek !

Szóval a yutubos beállitás nekem nem sikerült, probálkoztam mindennel !
DE EGY biztos, az eredeti felvétel tuti hogy akadásmentes !!!!

Pont azért ilyen a teszt vidi, mert ezen egyből kibukik a bibi !
ha 50 hz-en megy a monitor, akkor a win 7 mediaplayere simán viszi !!
(power dvd is !! )
5 gépen is ki lett anno probálva !

Mibe akarom konvertálni ? jólenne mp4-be !

[ Szerkesztve ]

(#2856) qwertly válasza cigam (#2843) üzenetére


qwertly
addikt

Szia!

Köszönöm szépen a segítségedet szépen működik,így már teljes képernyőn lehet nézni a filmeket :C :R

Üdv

(#2857) cigam válasza medica (#2854) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Minél kissebb a bitráta, annál gyengébb a kapott minőség. +az sem mind1 milyen codec-et használsz.
Szerintem tegyél 1 próbát a handbrake-el.

qwertly

Akkor most megnézem a lotttószámokat ... ;)

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#2858) medica válasza cigam (#2857) üzenetére


medica
senior tag

Köszi szépen, ezzel kiváló lett! :R

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#2859) Bozek válasza cigam (#2857) üzenetére


Bozek
nagyúr

Sokáig én is a bitrátával szórakoztam, de már inkább a Constant Quality-t használom. Beállítom 20-ra, aztán mehet is a konvertálás.

Nekem is van egy problémám: MPEG2-es stream-et nézve a DVBViewer-ben szép a kép, de ha lekonvertálom, akkor nem tudom normálisan megcsinálni. Az éjjeli NFL-nek álltam neki, de kiszőrösödtek a vonalak... Próbáltam mindenféle deinterlace módot, de még csak megközelíteni se tudtam a programmal látott minőséget...

(#2860) cigam válasza Bozek (#2859) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

A leg1xübb, ha meghagyod az interlace-t. Aztán majd a lejátszó megoldja, ahogy a dvbview-er is.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#2861) Bozek válasza cigam (#2860) üzenetére


Bozek
nagyúr

Azon gondolkoztam én is, de mondom azért megkérdezem, hátha van valakinek jó ötlete. Bár az XMedia Recode-ban sok deinterlace filter nincs is, másik programot meg már nem szívesen használnék.

(#2862) Visormail


Visormail
addikt

Hello, van itt egy avi fájl amit nem játszik le semmi, ILV1 a codec neve semmi mást nem írnak ki az info progik. Mi ez, találkoztatok ilyennel?

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#2863) Bozek válasza Visormail (#2862) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ezt valami játékból szedted ki?

(#2864) Visormail válasza Bozek (#2863) üzenetére


Visormail
addikt

Nem, de nem tudom mivel készült.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#2865) Bozek válasza Visormail (#2864) üzenetére


Bozek
nagyúr

Rakj fel egyet valahová, mert így látatlanba nehéz válaszolni.

Google egyébként azt írja, hogy ez valami Openmax cucc és elvileg tudja a VLC. Azzal próbáltad már?

(#2866) Visormail válasza Bozek (#2865) üzenetére


Visormail
addikt

Csak egy van ami 250MB-os, elvileg valamilyen felvevő készülék csinálta:

VLC:

Nem játssza le továbbá: MPC-HC, KMPlayer, SMPlayer, GSPOT, Avipreview. Formatfactory nem tudja konvertálni. Néztem a k-lite codec pack egyéni telepítőjét, ott sem írt ilv1-et, az egészet nem akartam feltenni. Az openmaxot én is láttam, de nem találom hogy le lehetne tölteni.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#2867) Bozek válasza Visormail (#2866) üzenetére


Bozek
nagyúr

Akkor rakd fel azt a 250 MB-osat. Este meg rá tudok nézni.

Ennyi, amit tudsz róla? Honnan szedted?

(#2868) Visormail válasza Bozek (#2867) üzenetére


Visormail
addikt

Sajnos nem tudom megosztani bizalmas, melóhelyen adták hogy valami felvevő készülékből ered.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#2869) Bozek válasza Visormail (#2868) üzenetére


Bozek
nagyúr

Akkor kérdezd meg a melóhelyen, hogy micsoda ez és mivel tudod megnézni. Egyébként gyanítom, hogy erre külön programjuk van és mivel bizalmas, ezért nem játssza le semmi ismert alkalmazás.

(#2870) Visormail válasza Bozek (#2869) üzenetére


Visormail
addikt

Fogalmuk sincs azért adták nekem, másik melóhelyről ered.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#2871) almos94


almos94
aktív tag

Üdv.
Egyszerű programot keresek video konvertálásra(/vágásra). Gameplay videokat szeretnék késziteni. Mit ajánlotok?

Miért érdemes tanulni??? A tanulás meghozza gyümölcsét, a gyümölcsből meg ugyebár pálinkát lehet főzni...

(#2872) kovisoft válasza almos94 (#2871) üzenetére


kovisoft
őstag

Ha a vágás mellett amúgy is konvertálsz, akkor egy egyszerűen használható program a Freemake Video Converter. Ez viszont nem tud keyframe-ek között újratömörítés nélkül vágni. Ha ilyet is akarsz csinálni, akkor ehhez az Avidemux-ot ajánlanám.

(#2873) akela91


akela91
addikt

Üdv. Olyan programot keresek, amiben MPEG-2 .ts fájlokat tudok megnyitni, kedvem szerint szétvágni, összeilleszteni. A lényeg, hogy legyen preview, és losless legyen a kimenet, olyan tekintetben, hogy csak ott renderelje újra, ahol vágtam/illesztettem. Létezik? :)

[ Szerkesztve ]

(#2874) cigam válasza akela91 (#2873) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Ha megelégszel azzal hogy (I) frame határon vágsz, akkor avidemux.
Annó belefutottam talán egy sf-os(?) projectbe amivel frame pontosan lehetett vágni, és a vágási pontokon számolt újra csak pár képkockát, hogy illeszkedjem a stream-be. Most nem ugrik be a neve.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#2875) Bozek válasza akela91 (#2873) üzenetére


Bozek
nagyúr

VideoRedo, bár nem ingyenes, de a TS fájlok kezelésére az egyik legjobb program. Ki kell tapasztalni a vágás/összeillesztés részt, mert elsőre nem biztos, hogy megtalálod a menüben.

(#2876) akela91 válasza cigam (#2874) üzenetére


akela91
addikt

Fú köszi, nagyon bevált! :) Ez is csak a vágási pontokat számolja újra, több GB videó is 1-3 másodperc alatt megvan, teljesen érintetlenül hagyja a többi képkockát. Valamint képkockánként tudok ugrálni és vágni. :)

Egy hátránya van, amikor betöltöm a videót a progiba, pár másodpercre lehal(gondolom betölti a vinyóról az egész fájlt).

(#2875) Bozek : Sajnos mpeg-2 .ts -el nem tudott mit kezdeni a progi. (fórumokon is írják)

[ Szerkesztve ]

(#2877) Bozek válasza akela91 (#2876) üzenetére


Bozek
nagyúr

Akkor én különleges képességgel rendelkezek, mivel a Tarr Kft. MPEG2-ben adja a digitális adást és eddig minden felvétellel gond nélkül elboldogult a VideoRedo...

(#2878) akela91 válasza Bozek (#2877) üzenetére


akela91
addikt

Nálam azt írja, "no audio stream found". Pedig ott van alatta az audió sáv. :)

(#2879) Murphistic


Murphistic
aktív tag

Sziasztok!
Lehet kicsit offtopic a kérdés, de talán ide illik a legjobban:
próbálok takarítani a TV-felvételeim között és azon gondolkoztam, hogy van-e értelme megtartani az 1080i-s felkonvertált felvételeket, ha az adott film/sorozat beszerezhető DVD-n?
Kicsit extrém, de például a Pillángó M2-ról felvéve 9,7 GB.
Vagy nincs értelme, mert hiába a profi stúdiótechnika SD-ben azok is csak maximum 576 sort rögzítettek, ráadásul a TV-adás váltottsoros, a DVD meg progresszív.

Az átkonvertálás sokáig tart, új merevlemezt meg nem akarok venni, mert így is tele van szemetelve a számítógép szinte minden szeglete :) .

Esetleg ha leírnátok, hogy ti milyen stratégiát használtok a TV-s felvételeitek szelektálására azt is megköszönném :B . Bár a leghatékonyabb talán a Shift+Del sűrű használata lenne, csak mindig megesik a szívem az adott felvételen :D .

[ Szerkesztve ]

"A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

(#2880) Bozek válasza Murphistic (#2879) üzenetére


Bozek
nagyúr

Milyen géped van, hogy sokáig tart az átkonvertálás? Én amúgy 720p-be szoktam tárolni az ilyeneket, 3000 kbps-es bitrátával, jóval kisebb így a mérete.

(#2881) cigam válasza Murphistic (#2879) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Egyrészt nem lehet tudni, hogy felkonvertált, vagy a fHD verzió került adásba. Másrészt a kérdés feltevése okán nem is értem miért ragaszkodsz fHD-hoz, ha az SD felbontás is megfelel az igényeidnek?
A DVD nem progresszív. Vagy PAL(576i), vagy NTSC(480i) kódolású.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#2882) Murphistic válasza Bozek (#2880) üzenetére


Murphistic
aktív tag

A saját gépem kb. 5-6 fpsszel konvertál AviDemuxban (fekete szélek levágása, átméretezés 720x540-re). Egyébként köszönöm a tippet, akkor lehet, hogy az igazán kedves felvételeket 720p-be mentem inkább, még ha a forrás nem is biztos, hogy 1080i.

cigam: A fenébe, hogy mindig elfelejtem, hogy a DVD interlaced :B . Igazából magam se tudom, miért ragaszkodom a plusz pixelekhez, csak arra gondoltam, hátha valamikor jól jön majd az, hogy megvan nagyobb felbontásban is az adott felvétel. Bár tudom, ez nem valami racionális indok.

Végül arra jutottam, hogy amit 4:3 képaránnyal adtak azt átkonvertálom még ha sokáig is tart. A 16:9-es felvételekkel ráérek később foglalkozni, ami pedig biztos 1080i-s azt pedig úgy hagyom.

Ha azt írjátok, hogy nem katasztrofális az eredmény, akkor ezt fogom csinálni :)
Eredeti felvételből (MindigTV, 1080i):

Az átkonvertált videóból (AviDemux, x264, 21-es CRF, Lanczos3 átméretezés):

A Pillangó felvételénél pedig nem tudom eldönteni, hogy mi lehet az eredeti. (elég zajos a kép, de elég részletesnek is tűnik - vagy csak annak akarom látni :) ):

Mindkettőtöknek köszönöm a válaszokat és ne haragudjatok, hogy "magam se tudom, hogy mit akarok" vagyok :B .

[ Szerkesztve ]

"A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

(#2883) cigam válasza Murphistic (#2882) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Mivel a Pillangó elég régi film, sanszos, hogy a szinkronos kópia SD-ben van meg nekik. (Ha jól tudom nem is jelent meg nálunk BD-n)

Amúgy én abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy macintosh-t használok. Annó gyártottak hozzá egy kis USB kulcsot, ami HW-esen tömörít h.264-be . Így pik-pak bekonvertálódik egy-egy film. Bár a HD valóban szép tud lenni, nekem annyit nem ér a tárolása, lejátszása, beszerzése. Szóval nálam az SD a nyerő.

De ezek annyira egyénfüggőek. Nekem pl még mindég nincs fHD tv-m.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#2884) akela91


akela91
addikt

Üdv. Avidemuxal-al kiexportált és hanggal elcsúsztatott mpeg-2 .ts fájlokat ha próbálok átkonvertálni bármi egyéb formátumra, akármilyen programmal, sajnos elveszti a hang elcsúsztatás értékét, és csúszni fog a hang.

Tudtok olyan szoftvert javasolni ami ezt a csúsztatás értéket figyelembe veszi? A lenti infokat nézve, az avidemux nem a hangot csúsztatja, hanem magát a videót késlelteti... Az audio output alatti, shift fülön eszközöltem csúsztatást x ms minden videónál.

Hang
Sáv száma : 257 (0x101)
Menü azonosító : 1 (0x1)
Formátum : MPEG Audio
Formátum változat : Version 1
Formátum profil : Layer 3
Kódek azonosító : 3
Időtartam : 14 perc
Adatsebesség mód : állandó
Adatsebesség : 192 Kbps
Csatornák száma : 1 csatorna
Mintavételezési gyakoriság : 48,0 KHz
Videó késleltetés : 108emp
Adatfolyam mérete : 20,2 MiB (2%)

[ Szerkesztve ]

(#2885) Bozek válasza akela91 (#2884) üzenetére


Bozek
nagyúr

Esetleg próbáld meg az XviD4PSP-t. A nevével ellentétben nem csak XviD kódolást tud és AviSynth alapokon nyugszik. Jelenleg én is gondolkozom azon, hogy áttérek rá az XMedia Recode-ról.

Egy kérdés a többiekhez:
A következő deinterlace filterek közül melyiket érdemes használni: TFM, Yadif, YadifModEDI, TDeint, TDeintEDI, TomsMoComp, LeakKernelDeint, FieldDeinterlace, QTGMC, QTGMC (x2), MCBob (x2), NNEDI (x2), YadifModEDI (x2), SmoothDeinterlace (x2), TIVTC, TIVTC+TDeintEDI, TIVTC+YadifModEDI, TDecimate 1-in-5, TDecimate to 23.976, TDecimate to 24.000, TDecimate to 25.000?

Konkrétan sporthoz kellene, a QTGMC-ről olvastam, hogy jó, viszont szerintem lassú is. Bár be lehet állítani azt is gyorsabbra, csak szerintem az meg a minőségre menne.

(#2886) akela91 válasza Bozek (#2885) üzenetére


akela91
addikt

Sejtettem hogy olyan progi kell, ami igényli a beindexelést, és egyenként tudom konvertálgatni. Ez így jó időigényes lesz, de működik. Bár így az avidemux-al is tudok. Azért köszi. Olyan nincs, ami benyel több 10 videót egyszerre, indexelés nélkül, és köpi ki avi-ban nekem egyből, megfelelő késleltetéssel?

(#2887) Bozek válasza akela91 (#2886) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ha nem indexel, akkor honnan tudja, hogy mennyi a késleltetés? Egyébként meg betöltesz egy videót, megcsinálja az indexelést, utána rányomsz az Enqueue-ra és berakja a listába. Amint végeztél az összessel, már rányomhatsz a Kódolás-ra és egymás után csinálja őket.

[ Szerkesztve ]

(#2888) akela91 válasza Bozek (#2887) üzenetére


akela91
addikt

Szuper, azt hittem ezt indexelés nélkül, szimplán a log file-ból ki tudja nézni, és beállítani egy kapcsolóval. De akkor rosszul hittem. :)

Most szépen eltolta a hangot, amennyivel kellett 108emp(mármint a beállításokban látja szépen), de kaptam pluszba egy ilyet:

Átfedés hossza : 40 emp (1,00 képkocka)
Átfedés előolvasási hossz : 504 emp

Ezzel még jobban elcsúszott a hang. Nem jövök rá, hogy ezt miért csinálja... Programon belül nem adtam meg más egyebet, és nem találok ilyen értékeket sehol.

video = MPEG2Source("K:\Biztonsági Mentés\családi videók\2001_12_24_Karacsony.index\2001_12_24_Karacsony.d2v", cpu=0, info=3)
audio = NicMPG123Source("K:\Biztonsági Mentés\családi videók\2001_12_24_Karacsony.index\2001_12_24_Karacsony PID 101 L3 mono 48 192 DELAY 108ms.mpa")
AudioDub(video, audio)

DelayAudio(0.108)
AmplifydB(18.512)
ConvertToYV12()

###[FILTERING]###
###[FILTERING]###

Crop(0, 4, -0, -0)
Lanczos4Resize(720, 536)

[ Szerkesztve ]

(#2889) Bozek válasza akela91 (#2888) üzenetére


Bozek
nagyúr

Fogalmam sincs, ilyennel még nem találkoztam. Milyen videó egyébként? Letöltötted valahonnan?

Amúgy visszatérve az előző dologra, nem kell egyesével megnyitogatni, mert van olyan, hogy Open folder... Én most így nyitottam meg a Darts meccseket, mert TS-ből le akarom konvertálni MKV-ra és szépen megcsinálta az indexelést meg mindent, csak rá kellett nyomnom a végén a Kódolás-ra.

Korábban azért váltottam le az XviD4PSP-t, mert lassúnak találtam, de most egész jó értékeket mutat konvertálás során.

[ Szerkesztve ]

(#2890) akela91 válasza Bozek (#2889) üzenetére


akela91
addikt

Én vettem fel a videókat egy kézikamerával + camcorderrel(easyCap) + vlc -vel.

[ Szerkesztve ]

(#2891) fireman123


fireman123
őstag

Sziasztok!
Kamerával felvett 1920x1080 50p-s MOV fájl hangját nem tudja lejátszani a közvetlenül Tv-re kötött Dune HDTV 101 média lejátszóm, annyit már más fórumon ki tudtam deríteni, hogy a lejátszó kiadja a hangot egy erősítő felé és úgy van hang, viszont közvetlenül TV-re kötve nincs.
A kérdésem, hogy milyen videó konvertáló progival lehetne a MOV fájlnak csak hangját átkonvertálni valami mássá ...pl. ac3 jó lenne, azt biztos lejátssza a Dune....lehet egyáltalán csak a hang paraméterein változtatni, hogy a képi paraméterek ne változzanak?

(#2892) Bozek válasza fireman123 (#2891) üzenetére


Bozek
nagyúr

Megoldható, a VirtualDub-ban van Direct Stream Copy, amivel a videót csak másolod. De például az XMedia Recode is tud ilyent, csak a megfelelő formátumot kell kiválasztani. Megnéztem WMV-vel és simán lehet másolni a benne lévő videót, az audiót meg konvertálhatod.

(#2893) fireman123 válasza Bozek (#2892) üzenetére


fireman123
őstag

Köszi, kipróbálom mindet :R

(#2894) fireman123 válasza Bozek (#2892) üzenetére


fireman123
őstag

Xmedia Recode-al sikerült csak a hangot átkonvertálni és a videó maradt az eredeti....így már lejátssza a Dune HDTV 101 a rögzített anyagot ...köszönöm a segítséget!!! :R

(#2895) Bozek válasza fireman123 (#2894) üzenetére


Bozek
nagyúr

Nincs mit, örülök, hogy sikerült. A VirtualDub egy kicsit bonyolultabb szerintem, ezért is ajánlottam az XMedia Recode-ot. Az eddig mindent vitt, bár most az XVid4PSP-t próbálgatom, ott több a deinterlace filter. Viszont csak másoláshoz azokra amúgy sincs szükség.

(#2896) Feri1977


Feri1977
senior tag

Kérlek szépen segítsetek, már teljesen kivagyok, hogy nincs megoldás! Vannak családi videóim amik 4-5-6-7 gigabájtosak, Avi-k, fényképezővel vettem fel őket, és nem akarok venni 50 dvd-t csak azért, mert ennyi kéne, hogy kiírjam. Lényeg, le kéne tömöríteni őket, próbáltam any videó konverterrel, ahol megadtam, hogy az avi mpg fájlomat tömörítse mpeg4-be, aztán próbáltam mkv-be, és szörnyű, a minősége csapnivaló! Az eredeti avim nagy képernyős és nagyon jó minőség, és letömörítve meg kis képernyős tompa és gyenge minőség! Tudtok ajánlani valami programot, vagy hogy mibe tömörítsem, hogy a minőségét megőrizzem a videóimank, de a mérete sokkal kisebb legyen? Help!! :O :F :U

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#2897) Feri1977 válasza Feri1977 (#2896) üzenetére


Feri1977
senior tag

Na közben megoldódott, nem kell ide semmilyen csiriviri program, egy sima divx convertert leszedtem, és plus hd-ba letömörítette a 4 gigás videóm 370 megába :D és teljes képernyős lett, és ugyanolyan minőségű hihetetlen!! Hurráá

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#2898) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Sziasztok. Remélem jó topicba írtam, végül is kapcsolódik a témához valamelyest. Egy Sony miniDV kazis kameráról szeretném áttenni a felvételt a gépre. Tegnap meg is tettem ezt a kamerához kapott Sony PicturePackage nevű szoftverrel. Viszont szerintem az eredmény botrányos. A minőség csapnivaló, szemcsés, a kontraszt is borzasztó, már-már mintha fekete-fehér lenne. Ha a kamerán nézem a felvételt, ott egyáltalán nem ilyen. Meg régebben már volt összekötve TV-vel is, és úgy is jó volt a kép, DVD minőségű. De ez az átmásolt felvétel közel sem nevezhető annak. Mit javasoltok, van valami megoldás? Ajánlották még nekem egy másik topicban a Windows Movie Makert, amikor az átmásoláshoz való programot kerestem. Azzal szerintetek jobb eredményt érnék el, vagy hogy lehetne jobb minőséget elérni?

(#2899) fireman123 válasza Gabesz87 (#2898) üzenetére


fireman123
őstag

Szia!
Pár éve a Panasonic NV-GS90 kamerával készített miniDV-s felvételeimet a Pinnacle Studio14 progival vittem be a sz.gépre firewire csatlakozással .....semmiféle minőség romlás nem lett, majd ugyanezen progival DVD-re írtam.

(#2900) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

HEVC (x265)-tel kapcsolatban lenne kérdésem hozzátok:

Tudtommal szinte semmilyen hardver nem gyorsítja még a gtx 960-on kívül, de előreláthatólag ebben az évben már jönnek olyan cuccok amik igen.

Próbálkoztam konvertálni x265-be, de rettentően lassú volt. Ez amiatt van, mert nincs hardveres támogatás? Amint lesz olyan videokártyám rögtön olyan gyors lesz mint most a x264-be konvertálás?

Köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.