Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#24851) tDr1v3r


tDr1v3r
veterán

Köszi srácok. Akiktől néztük négy éve élnek itt és nem para szerintük, állításuk szerint nincsenek hajléktalanok, piás figurák. Több bolt a közelben (utca végén Penny, Lidl, Aldi), bakonyi panoráma (kaptunk képet és szép), több busz megáll a ház előtt. Meg azért az sem rossz hogy asszony irodája is ott van a közelben valahol.

Remélhetőleg ez össze fog jönni nekünk. Köszi mégegyszer a válaszokat! :R

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#24852) Grave_444 válasza tDr1v3r (#24851) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Akkor ez már a lakótelep széle, ha jól sejtem. :)

(#24853) tDr1v3r válasza Grave_444 (#24852) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Igen, mi is úgy néztük.

Most nagyon ráhypeoltuk magunkat. Asszony munkája szerencsére áthozható (közszféra), én meg várok volt kolléga jelzésére és megyek át a Valeo-ba amint nyílik ott pozíció.

Apropó munka, Continental-t néztem még, most van felvétel a területemen (SMT technikus). Róluk mi az általános vélemény?

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#24854) Rabbitf_24 válasza tDr1v3r (#24853) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Conti egy nagyon jó hely, 18 éve ott vagyok, stabil, elég jó híre van a megyében és országosan is.

(#24855) inf3rno válasza tDr1v3r (#24853) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nálunk is jó a vélemény a Valeoról és a Contiról, bátyám dolgozott mindkettőben, igaz magas pozícióban.

Buliban hasznos! =]

(#24856) tDr1v3r válasza Rabbitf_24 (#24854) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Elhiszem, nekem az egyik kollégám a fővárosiban volt csak a Covid alatti készenlétezés miatt mondott fel, de ő is dícsérte. Azon a telephelyen hozzánk képest (Flex) más volt kicsit a feladatkör meg durvábbak a követelmények, illetve a gépparkjuk is - ezutóbbi rémiszt el kicsit mert én 10 éve csak ASMPT gépekkel foglalkozok P&P szinten.

Plusz juttatások milyenek nálatok? Valeo-nál van 13. havi bér, asszem 50k körül van a cafeteria és Medicover White is jár, ezek vonzanak. Meg a fél SMT tech csapat ex Flexes. :DDD

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#24857) aazimi


aazimi
csendes tag

Sziasztok! Valakinek esetleg jó áron 4 gen proci, i5 vagy xenon? Köszönöm!

PÜ a biztos

(#24858) aazimi


aazimi
csendes tag

Sziasztok!

Két kérdés, hátha van valakinek tapasztalata. Az egyik a 2 vs 4 memória modul ryzen 5xxx mellett. A pcx-en azt írták, hogy négy modullal észrevehetően gyorsabb a rendszer és pont van négy foglalatom a b450-es lapon.

A másik kérdés, hogy a cpu hűtő esetében van-e értelme 1 ventilátor helyett 2-t felrakni két oldalt? Van két megegyező 12-es ventim, hátha...

Köszönöm!

PÜ a biztos

(#24859) aazimi válasza aazimi (#24858) üzenetére


aazimi
csendes tag

Ugyanitt ryzen 5xxx proci is érdekes lehet vásárlás céljából... :DD

PÜ a biztos

(#24860) varmi2 válasza tDr1v3r (#24856) üzenetére


varmi2
nagyúr

Tudtok linket adni vagy valami jeleztkezesi lehetőséget a valeo-hoz, smt technikus ként érdekelne

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#24861) tDr1v3r válasza varmi2 (#24860) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Nincs még felvétel, én is arra várok hogy legyen és jelentkezhessek.

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#24862) Grave_444


Grave_444
nagyúr

(#24864) MasterDeeJay

Tudna nekem valaki Veszprémben profi smd forrasztást vállalni?
2x2 pcie sávokon lévő smd kondit kellene rárakni.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#24865) ffodi válasza MasterDeeJay (#24864) üzenetére


ffodi
veterán

Alkatrészed van hozzá, vagy az is kell?
Mennyire sürgős?

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#24866) MasterDeeJay válasza ffodi (#24865) üzenetére

Nem sürgős, alkatrész rossz kártyáról van. Szerintem egyformák ezek minden kártyán.
Gyárilag ez 1x-es bányászkártya de adnék egy esélyt 16x re alakítani. Tesla v100 alapú egyébként.
Nem ingyen kérném.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#24867) ffodi válasza MasterDeeJay (#24866) üzenetére


ffodi
veterán

Másik kártyáról is át lehet tenni, de ha esetleg tudod milyen értékű kondi kell rá, az még jobb.

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#24868) MasterDeeJay válasza ffodi (#24867) üzenetére

Pcie spec szerint 220uF. Elvileg egyforma mind. Van műszerem kimérni. Megnézem.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#24869) ffodi válasza MasterDeeJay (#24868) üzenetére


ffodi
veterán

Az összkapacitás lehet 220 uF, de azok a kis kondik kizárt, hogy akkora értékűek legyenek. Egyébként csak kiforrasztva érdemes mérni.

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#24870) MasterDeeJay válasza ffodi (#24869) üzenetére

Megvan 212-218 nF, másik kártyán is 22x. A csatihoz megy egyik lába így lehet mérni. Bocs nF nem uF

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#24871) ffodi válasza MasterDeeJay (#24870) üzenetére


ffodi
veterán

Közben megnéztem, és az ajánlás 220 nF, szóval ez validnak hangzik.
Méretre ránézésre 0402, úgyhogy szerintem megoldható.

Szerk.: Újat felrakni mindig egyszerűbb, mint egy másikról átrakni. :)

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#24872) MasterDeeJay válasza ffodi (#24871) üzenetére

Köszi. Van más kártyáról ilyen. Van smd állomásom is csak ügyes kezem nincs.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#24873) aazimi


aazimi
csendes tag

Sziasztok! TV szerelőt tudtok ajánlani? Van egy 32 collos LG tvm, piros fény van, tehát áramot kap, de sajnos nem kapcsol be sem a távirányítóval, sem a tv gombbal. Valaki olyan kellene, aki nem kér el egy vagyont az átvizsgálásért.

PÜ a biztos

(#24874) cigam


cigam
félisten
LOGOUT blog

Tudtok ajánlani (tapasztalatok alapján) takarító céget? Egy 1.5 szobás panelben kellene egy nagytakarítás. Kb mennyibe kerül?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#24875) MasterDeeJay

Füredi arácsi úti spár megint kitett magért. Tegnap tejet akartam venni, sárga cimke jólesz kétszáz valamennyi forint (269). Húzom le 409... jó most nem állok neki reklamálni de szokásomhoz híven lefényképezem a gépet és a blokkot is. Aztán termék törlése...nem jön senki jóvágyni jólvan akkor visszacserélem másra.. Mire visszacseréltem addigra a törtést jóváhagyta valaki. Oké nem reklamálok majd megoldják holnapra.
Ma megyek, kint van megint a sárga címke. Lefényképezem, mert sejtem hogy nem lesz egyszerű. Húzom le 409Ft... Oké szóltam az eladónak hogy tegnap is ugyan ez volt, szedjék le az árat...hozok másik félét nem akarom megvenni az akciós áron sem mert csak a huzavona lenne vele.
Oké én szólok de aki vesz egy karton akciós teljet az 3228 helyett fizet 4896-ot...(ki tudja mennyit vettek tegnap óta vagy a fene se tudja mióta van kint rossz árral)
Szokásos hanyagság, nem feltételezek semmi rosszakarást csak ugye a vásárló szívja meg. Bezzeg ha én rosszul húznám le más árba a dolgokat akkor egyből tolvaj lennék.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#24876) cigam válasza MasterDeeJay (#24875) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Délután/este volt? Nem lehet, hogy kicsit előre dolgoztak, és csak mától akciós?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#24877) MasterDeeJay

A két eset reggel történt. Tegnap 8:30 körül és ma szintén 8:30 után valamikor. Azaz legalább tegnap reggel óta ma reggelig biztosan hibás ár volt kirakva.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#24878) helkis válasza MasterDeeJay (#24877) üzenetére


helkis
addikt

Jön a nyár, kell az extra sarc..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#24879) MasterDeeJay válasza helkis (#24878) üzenetére

Múlt évben 4x volt ilyen, már amit észrevettem. De ugye én eleve sváb vagyok skót ősökkel szóval boltokra nézve problémás.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#24880) Calimtr7


Calimtr7
újonc

Sziasztok! Ez a konfig érdekelhet valakit?

GPU: MSI GeForce GTX 1080 Gaming X 8GB
CPU: AMD Ryzen 5 2700X
Ram: Corsair Vengeance LPX 16 GB (2 x 8 GB)
Alaplap: MSI X570-A Pro
Hűtő: ARCTIC Freezer 33 TR
Hattertarak: Samsung 960 Evo 250 GB M.2, Intel SSDSCKJW180H601 180 GB M.2

"Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, A kilométeróra is csak lehunyt szemmel számol. A gumi lángol, az autó szinte táncol, A lábam le nem száll a gázról..."

(#24881) cigam válasza Calimtr7 (#24880) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Az az árától is függ. Áraztasd be, vagy írj mellé egy árat is. Kimaradt a ház+táp leírása.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#24882) Calimtr7 válasza cigam (#24881) üzenetére


Calimtr7
újonc

Őszintén eléggé kiszakadtam a piacból a bányászláz óta, így lövésem sincs mennyit érne valójában… ház+táp kombót meg mindjárt írom is bele :R

"Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, A kilométeróra is csak lehunyt szemmel számol. A gumi lángol, az autó szinte táncol, A lábam le nem száll a gázról..."

(#24883) aazimi


aazimi
csendes tag

Sziasztok! Szeretnék segítséget kérni. Az otthoni hálózaton 200Mbps-sel jön be a net. De a 300Mbps tplink routeren már csak olyan 86-90 körül jön ki wifin és kábelen is. A kábeleket felcserélgetve kipróbáltam, mert nem tudom melyik mikori, de mindegyiken jön a laptopra közvetlenül a 200 Mbps. Nem nagyon vágom a hálózati beállításokat. Mi lehet a gond? Köszi :R

PÜ a biztos

(#24884) ffodi válasza aazimi (#24883) üzenetére


ffodi
veterán

A 300 Mbps a Wi-Fi névleges sávszélességét jelöli, amit kb. sosem fog elérni (marketing duma). A leírtakból pedig arra tippelek, hogy a routereden csak 100 Mbps-es portok vannak. Ha így van, akkor csak a csere oldja meg.

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#24885) Yahhher válasza aazimi (#24883) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Hello.
Az a 80-90 kb. reális ezeken a routereken.
Anyámnak ilyet raktam fel: [link] , ezen átmegy wifin a 300 körüli tempó.
A hirdetés csak példa, semmi közöm hozzá.

Üdv B.

[ Szerkesztve ]

(#24886) thomeef


thomeef
őstag

Sziasztok, eladó pár LGA1700 belépő cucc. A cpu/lap/memória ha lehet egyben, eddig is együtt éldegéltek.

Cpu: i3-12100f dobozos: 25k
Alaplap: Asus prime H610M-A D4: 24k
Memória: Kingston FURY Beast 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz: 12k
Táp: Seasonic G12 GC 550W 80 Plus Gold: 17k

Rufusz/alza gari 2025.05, Táp 2027.05

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#24887) aazimi válasza ffodi (#24884) üzenetére


aazimi
csendes tag

@ffodi és @Yahhher köszi a hozzászólásokat, tényleg így volt, ezt nem is néztem még, hogy LAN csatlakozóból csak 10, 100, 1000 Mbit-es van, köztes csatlakozó nincs. És a 300 Mbps-es router is csak 10/100-as csatlakozókkal rendelkezik, tehát abból soha nem lesz 300Mbps, mert nem tud bejönni annyi adat.
Sok pénzt nem akartam erre a dologra szánni, így vettem egy CODY nevezetű routert a Media Marktban 7990 Ft-ért. Gigabitel LAN csatlakozók vannak rajt, igaz csak kettő a WAM-on kivül. a Gigabitet Wifin nem is tudja, mert a 2,4Ghz és az 5 Ghz együtt megy gigabit főlé, de alapból nekem a net sebességhez jó és elég egyszerű felületen villám gyorsan be lehet állítani. Ráadásul felajánlja, hogy routernek vagy erősítőnek vagy switch-nek akarod használni. Ez tetszett, bár nem néztem meg minden lehetőséget, mert nekem a Wifi része volt érdekes.

PÜ a biztos

(#24888) Yahhher válasza aazimi (#24887) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Tempó milyen lett?
"Ráadásul felajánlja, hogy routernek vagy erősítőnek vagy switch-nek akarod használni. Ez tetszett, bár nem néztem meg minden lehetőséget, mert nekem a Wifi része volt érdekes."
A legtöbb router már könnyen beállítható alap szinten.

Üdv B.

(#24889) aazimi válasza Yahhher (#24888) üzenetére


aazimi
csendes tag

A tempo most rendben, szépen megy a teljes sebességen a rendszer. Még kell majd behúznom pár kábelt, meg kell kábel csatorna is, mert a játszós gépeket LAN-on akarom. Egy gigabites switchem van. Szerintem azzal rendben leszek, a powerline-os két vevős rendszer csak 100 mbps, de az elég lesz a wifis konnektorokhoz, fűtéshez.

PÜ a biztos

(#24890) barnam_


barnam_
nagyúr

Üdv,
Akad valakinél régifajta, Lenovo körcsatlakozós 90W-os töltő?
Olyan mint a képen is látható: [kép]

(#24891) JanR válasza barnam_ (#24890) üzenetére


JanR
addikt

Szia Miki!

2 hét múlva megyek haza (Veszprémbe) és úgy emlékszem van egy ilyen töltőm. Ránézek majd Neked!

(#24892) Ukraan


Ukraan
aktív tag

Üdv!
Veszprémben keresek parketta csiszolással, lakozással foglalkozó szakembert. Tudtok ajánlani esetleg megbízható szakit?

BÚÉK!

(#24893) varmi2


varmi2
nagyúr

Sziasztok.
Érdekel valakit egy kis penge pc? Várpalotán átvehető.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#24894) Rabbitf_24


Rabbitf_24
őstag

Hello,

mechanikailag sérült vinyóról nyilván a hiba javításával adatot tud itt valaki közületek menteni?

(#24895) inf3rno válasza Ukraan (#24892) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ment privi.

Buliban hasznos! =]

(#24896) inf3rno


inf3rno
nagyúr

SATA3 SSD-je van valakinek (500GB-1TB körüli kellene)?

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#24897) csibor válasza barnam_ (#24890) üzenetére


csibor
őstag

Lenovo 90w 20v van

(#24898) doc


doc
nagyúr

Nincs valamelyikotoknek olcsó de megbízhatóan működő távirányítós TV okositoja? Nem kell 4K, idős szülők régi TV-jere kell Prime Videóra, hbora

(#24899) Ra3 válasza doc (#24898) üzenetére


Ra3
őstag

Keretet nem írtál, nekem van egy bontatlan Amazon fire tv 4k-m, 17 ezer Ft-ért árulom.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#24900) doc válasza Ra3 (#24899) üzenetére


doc
nagyúr

kozben a masik topicban ajanlottak hatasara pont most reggel rendeltem egy Chromecast 4-et :D Ha kicsit lassabb vagyok, siman jo lett volna szerintem a fire stick, talan majd legkozelebb :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.