Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Változik a sulinet (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) divot


divot
veterán

Jó és rossz hírek vegyesen. A legfontosabb talán ez: ''További változtatás, hogy a vásárlóknak harminc százalék önrészt kell vállalniuk minden terméknél. Ez annyit jelent, hogy az igénylő csak akkor kapja meg a teljes hatvanezer forintos adókedvezményt, ha összesen legalább 86 ezer forintot költött sulinetes számítástechnikai eszközökre.''

A többi pedig itt:
[L]http://index.hu/tech/uzlet/sulinet2629/[/L]

(#2) mzprox


mzprox
tag

Úgy látom hamarosan lesz egy digifényképezőgépem... március 8-ig meg kell venni.

(#3) tildy válasza mzprox (#2) üzenetére


tildy
nagyúr

Jaja.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#4) Club


Club
őstag

Rádió:
''Változik a sulinet expressz.Ezentúl minden magánszemély igénybeveheti, akinek az éves bruttó jövedelme nem haladja meg az évi 4miilió forintot.''

Nemhiszem eeeeeeel!
Hát mégis van ember, aki tud számunkra is kedvezően dönteni?

Én örülök neki, mivel így esetéleg veszek én is egy digit gépet:))

(#5) MaUser válasza Club (#4) üzenetére


MaUser
addikt

Ideje volt. De a méregdrága videókártyák és a játékvezérlők is kikerülhetnének a kínálatból. A szünetmentes tápegység kivétele szvsz hibás döntés. (Bár érthető.)

Úgyhogy mehetek én is tolongani fényképezőért...

Az alaplap felvétele is nagyon érett már. Most már csak azt várom, hogy jól valagán billentsék azt, aki az eredeti terméklistát és feltételeket kitalálta.

Azonban a minimálbéresek még mindíg nem juthatnak géphez. Pedig ez itt a fő gond.

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#6) anulu


anulu
félisten

NF7-et sulinetbe wááá!!! :D:D:D:D

[Szerkesztve]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#7) tomcs válasza Club (#4) üzenetére


tomcs
őstag

ha jol ertettem a digi gepek marciustol fognak megszunni, mig junius-julius kornyeken lesz a jovedelmi hatar, nem tudom de valoszinu hogy onnantol lesz hogy barki vehet, viszont onresz kell

(#8) Club válasza MaUser (#5) üzenetére


Club
őstag

''Azonban a minimálbéresek még mindíg nem juthatnak géphez. Pedig ez itt a fő gond''
Ez így van sajnos.
De ha valaki aki minimál bérből vesz egy gépet, tehát összespórolja, és ebben a konstrukcióban veszi meg, akkor abból a pénzből amiért vesz egy gépet, jövőre adó-elszámolásnál, esetleg lesz esély arra, hogy abból a pénzből amit visszakap, abból esetleg vehet olyan dolgokat, amiket edidg nem vehetett.
És ez JÓ!!!!!

(#9) Club válasza tomcs (#7) üzenetére


Club
őstag

Ha nem digit gépet, de valamit biztosan fogok venni.

Nemtudom ki találta ki ezt, de ha ezt tényleg így van ahogy halottam(tehát nincs 12 oldal apróbetűs rész'', akkor azt hiszem néha néha mégiscsak van elét a kormányon túl is:))

Off
Innentől kezdve már elég vicces a sulinet név nem?:))
On

(#10) joghurt válasza Club (#9) üzenetére


joghurt
addikt

Annyiban jogos a dolog, hogy nagyjából bárkinek van iskolás családtagja/ismerőse, akinek a nevére veheti a cuccot. Akkor meg minek baromkodni ilyen feltételekkel?

Másfelől meg Magyarországon globálisan kicsi a számítógépek száma (az internetes gépekről, különösen a szélessávú kapcsolatúakról nem is beszélve). És ha legalább Romániát utol akarjuk érni, akkor szükség van ilyen támogatásokra.

Btw, internet-előfizetésre is lehetne már végre valamilyen támogatás. Mármint olyan, amit az előfizető kap, és nem olyan, mint a jelenlegi, ami lényegében a Fatávot támogatja az adónkból.

A tej élet, erő, egészség.

(#11) acer_ válasza joghurt (#10) üzenetére


acer_
aktív tag

Off:
Romániát utolérni?

(románia előttünk van?)

On:

(#12) MaUser válasza Club (#8) üzenetére


MaUser
addikt

Pont az a baj, hogy a minimálbéres az nem tud annyi adót összeszedni, hogy le tudja írni a kedvezményt. Valamikor régebben ki is lett számolva, mennyit kell keresni a teljes összeg visszaigényléséhez, de már sajna nem emlékszem rá.

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#13) acer_ válasza MaUser (#5) üzenetére


acer_
aktív tag

Szünetmentest hagyhatták volna télleg :)

(szerencsére án már vettem egyet az akció keretében :) )

(#14) Mag válasza divot (#1) üzenetére


Mag
senior tag

Március 8. addig kell vmit venni , és az remélem még telljesen leirhato, ugye jol godolom?

[20:21:00] <.[VIP]Viky> miért van az, hogy oda van egy film mögé írva hogy avi és közbe angol?????????????????????

(#15) csudri


csudri
őstag

4 milka? erre inkább nem mondok semmit! Tudtam, hogy túl szép ez a SEx, hogy igaz legyen!

(#16) Sopi válasza csudri (#15) üzenetére


Sopi
senior tag

Mért talán az apád meg az anyád is ilyen sokat keres???

4.000.000Ft / 12hó = 333.333Ft/hó

Hát ha ennyi keres mindkét szülőd, akkor neked nem is kell Sulinet...

(#17) MaUser válasza Sopi (#16) üzenetére


MaUser
addikt

Tudom ez soknak hangzik, de ez bruttó. Szóval kb. 170.000Ft lehet a nettója, ami szép pénznek néz ki, de sajnos ez csak nekünk tűnik olyan veszett soknak, ha van mellett kocsid, házad. Ezekre el is megy az egész gyakorlatilag.

Mag: Nem. Március 8-ig vehetsz digitális fényképezőt, szünetmentes tápot, hangszereszközt /ez vajon mi a nyavaja:)

[Szerkesztve]

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#18) dain válasza MaUser (#17) üzenetére


dain
tag

''U.i.: Sulinet honlapon most láttam: Az összes többi termék marad, a felröppent hírekkel ellentétben többek között a digitális fényképezõgépek és a laptopok sem kerülnek ki a programból. --- Még jó, hogy lehet hinni a hivatalos szerveknek... :(''

ez szerintem arra vonatkozott, hogy év végén mindenki be volt sz***a, hogy nem lehet fényképezőt meg laptopot venni, amikor AKKOR csak a digi kamerát meg a laptop hordtáskát vették ki.. szóval nem kamu, most még azokon kívül mindent megvehetsz..

my days are darker than your nights..

(#19) MaUser válasza dain (#18) üzenetére


MaUser
addikt

Tudom, hibásan fogalmaztam.:( Csak kissé bosszant, hogy annó december végén beharangozták, hogy nem kell aggódni marad a digit fényképező erre, most meg kiveszik.

Így kellett volna írnom: ''Sulinet honlapon most még mindíg láttam:'' Sorry.:B

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#20) dain válasza MaUser (#19) üzenetére


dain
tag

hát, maradt :DDD

egyébként valahol várható volt, hogy ez lesz :D

off:
feljebb kérdezted, hogy miért utolérni romániát, hát, tényleg le vagyunk maradva, most hirtelen nem tudom citálni az adatot, de asszem náluk elterjedtebb az internet, mint nálunk..

my days are darker than your nights..

(#21) BEE


BEE
addikt

Jól értettem amit írtatok? MINDENKI igénybeveheti aki
nem keres túl sokat?
Mert én úgy vettem ki hogy a jogosultak közül aki nem
üti meg a mércét.
De lehet hogy félreértettem.
Vagy még ez is változni fog?

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#22) Shy


Shy
tag

1 kérdés plz válaszoljon valaki érthetően!!! :D

Tehát:

Március 8 ig tudok úgy vásárolni hogy ez a 30%-os önrészt még ne kelljen fizetni??? Tehát ha jól értem már 8.a előtt gyorsba be kell vásárolni hogy a 30%os önrészesedést kikerülhessem? :(((

[Szerkesztve]

Kell, vagy rakom el?!

(#23) Shy


Shy
tag

Idegbajt kezdek kapni a kormány megszorító intézkedéseitől... :((

Kell, vagy rakom el?!

(#24) BEE válasza Shy (#22) üzenetére


BEE
addikt

Szerintem erre most nem kaphatsz jó választ,
mert az még a politikai belharcok eredményével változhat.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#25) tildy


tildy
nagyúr

A hangszereszközök nem az 5.1es hangfalak+ mp3player pen driveok?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#26) csemberlen


csemberlen
őstag

Eddig is drágák voltak a SeX eszközök, ha még 30 % önrész is rájön akkor csak az abszólut lámák fognak vásárolni, mert nem fogja megérni.
Akik valóban rászorulnának azok nem tudják leirni az adóból. A régi mese jutott eszembe -hoztam is meg nem is-. Szerintem az állam cégektől leselejtezett PI-PII gépeket felvásárolhatná, és INGYEN odaadhatná aki rászorul. Laci.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#27) tildy válasza csemberlen (#26) üzenetére


tildy
nagyúr

Esetleg egy amd 400-as 500as is lehetne.Jut eszembe én egy ilyen kaliberű gépet 25 ezerért adtam el.És azért még ezt is lehet valamire használni(worldre pl. tökéletes...)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#28) rdi válasza tildy (#27) üzenetére


rdi
veterán

Off: PII-ek és III-asok, esetleg gyengébb AMD-ék nyugodtan jöhetnének az iskolánknak, szívesen lecserélnénk néhány celeron 400-ast...
On: Mit kellen még kivenni a programból??

Fej! Tor! Potroh!

(#29) divot


divot
veterán

Szerintem az egész program alapjaiban lett elcseszve. Nézzük meg a végeredményt: az igazán rászorulók továbbra sem jutottak géphez, viszont egy rakás ember fölszerelte magát digitális fényképezőgéppel, jobb videokártyával, meg magasabb órejelű procival.
Egy ilyen programnak az első számítógéphez jutást kellene segítenie rászorultsági alapon, és nem a gépfejlesztgetést bárki számára.

(#30) rdi válasza divot (#29) üzenetére


rdi
veterán

Mielőtt még belel lovallnád magad:
lesznek hivatalos adatok is: én annyit hallottam, hogy a vásárlások kb 1/4 -e videokamera és digit fénygép.
Azért van ott még másik 75 %-ék, én személyesen sok közepesnél gyengébb jövedelműt ismerek, akik éppen igénybe tudták venni a kedvezményt .(lakásépítésre ti. nem tellik nekik)
Úgyhogy nem lett elcseszve, legfeljebb részben.
Ja és az igaz, hogy itt azért alaposan ki lett tárgyalva a dolog, és a minisztérium sajnos nem akart reagálni a véleményekre. Hát ez baj.
De attól még ez a program igen is jó, és most még jobb lett.

Fej! Tor! Potroh!

(#32) MaUser válasza Shy (#22) üzenetére


MaUser
addikt

#17-es hozzászólásom Mag: kezdetű sora. Éppen tegnap esete mondta Magyar Bálint a tv2-n.

Csemberlen: Meg fogja érni így is (pl HP cuccok ugyanannyiba kerülnek, mint rendesen), de legalább elgondolkozik mindenki vásárlás előtt. Így viszont már nem 60eFt-ért lesz érdemes vásárolni, hanem 60/0,7~85eFt-ért, mert így tudod igénybevenni a legnagyobb kedvezményt.

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#33) tozso válasza divot (#29) üzenetére


tozso
tag

Lehet hogy csak a vásárlást akarták generálni, mert így sokkal többen vettek maguknak valamit a sulinetes program keretén belül, így egy kicsit élénkítetették a gazdaságot és gyorsan pénzhez jutott az állam.
Karácsony előtt rengetegen vásároltak és a változások miatt lehet hogy most is sokan fognak, hogy belekerüljenek a programba.

Ha minden kötél szakad akkor ne félj az akasztófától.

(#34) divot válasza rdi (#30) üzenetére


divot
veterán

''Magyar Bálint pénteken hangsúlyozta: a kormányzat célja, hogy néhány éven belül megháromszorozzák az otthoni számítógépek számát.''

Ez az első nyilatkozatok egyike. Ezek után, amikor megjelent a megvásárolható eszközök listája, igencsak rácsodálkoztam. Ismerettségi körömben egyetlen ember vett konfigurációt, a többiek fejlesztgették a masinájukat, vagy digitális fényképezőgépet szereztek be. Az 1/4-es arány megdöbbentően sok, én ennél azért kevesebbre számítottam. :(
Mondom mindezt belelovalás nélkül.

(#35) MaUser válasza divot (#34) üzenetére


MaUser
addikt

Hát ja az én környezetemben sincs senki, aki komplett gépett vett volna. Viszont alkatrészt nézve kb. 10db-ot. (Összesen nem személyenként:) ) Ami megdobhatja az komplett gépek arányát, az a hipermarketek kínálata, hiszen ott úgyis azt veszik le a polcról, ami olcsóbb. Meg gondolom a notebook-okat is a komplett gépekhez számolták, mert azt azért vettek egynéhányat. De a komplett gépek eladását leginkább az segítené elő, ha nem ilyen irreális áron adnának el régi gépeket.

[Szerkesztve]

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#36) neduddgi


neduddgi
aktív tag

Azt teljesen normálisnak tartom, hogy a digitfényképezőket, videokamerákat, hangszereket nem támogatják. Ennek ui vajmi kevés köze van a rászorult gyermekek számítógéphez juttatásához. A jövedelem határ bevezetése is normális, már meg kellett volna régen tenni. Enyhén szólva morálisan támadható, hogy nagyjövedelmű családok további támogatást kapjanak a náluk sokkal szegényebb dolgozói rétegek adóbefizetéséből. Amivel nem azt akarom mondani, hogy annak idején a program meghirdetése nem volt helyes. Az volt, dicséret érte, ha pedig rájövünk menetközeben mit kell változtatni, akkor rajta. Pl azon, hogy amilyen felárral a Sx-es cuccok mennek, úgy a támogatás 50 %-a nem a vásárlónak, '' a gyereknek'' jut, hanem a computer üzletnek, ráadásul a hozzá nem értőkre még az eladhatatlan vackokat is sikerül rásózni. Az adóbol visszairányított támogatást pedig végső soron mi fizetjük.

1. A Pénz nem boldogít, csak amit veszel rajta; 2. A Pénz nem boldogít, csak ha van belőle elég; 3. A pénz nem boldogít, a hiánya pedig pláne nem.

(#37) joghurt válasza acer_ (#11) üzenetére


joghurt
addikt

Románia sajnos már megelőzött minket. Különösebb belpolitikai fikázás nélkül, de a dolog 1998 és 2002 között történt...

De nincs nagy baj, Albánia azért még mögöttünk van. Még. :U

A tej élet, erő, egészség.

(#38) fokukac válasza joghurt (#37) üzenetére


fokukac
nagyúr

de ez csak azért van, mert kis hazánkban olyan, de olyan jó tévéműsorok (valóságsók) vannak, hogy a magyarok bambulnak a legtöbb időt a tévé előtt, az amcsik után...
s így nincs idejük 'ámítógépezni, meg nem is igénylik...

:)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#39) concret_hp válasza fokukac (#38) üzenetére


concret_hp
addikt

Ebben biza sok igazság van. Sajnos. :O

vagy fullba vagy sehogy :D

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Változik a sulinet (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.