Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7651) tvamos válasza Grga_Pitic (#7650) üzenetére


tvamos
nagyúr

Elemlampa.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#7653) *Ropi* válasza runnner (#7648) üzenetére


*Ropi*
félisten

Biztos, hogy Oly / Pana lábazással vetted a vakut? A Canoné hasonló és nagyon könnyű összekeverni őket.

(#7651) tvamos: Elemlámpát csak hosszú záridővel tudna használni, az pedig nem mindig járható út.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#7654) runnner válasza *Ropi* (#7653) üzenetére


runnner
csendes tag

Az eladó azt írta: ő is em10-en használta.
A dobozán meg a sok felsorolt
Géptipusnál az oly-pana mellett van a piros pötty.az érintkező lábak össze illenek (asszem) de holnap fényben megint ellenörzöm.

RunnneR

(#7655) tvamos válasza *Ropi* (#7653) üzenetére


tvamos
nagyúr

Vagy igy: [link] Ugyis van egy kimaradt vizhutom...
;] :P

Valakinek nincs valami otlete? Regebben hallottam ilyen vakurol, de... talan igaz sem volt... :(

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#7656) *Ropi* válasza tvamos (#7655) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ez már inkább lézerágyú. :DDD

A váz TTL elővillantását figyelmen kívül kell hagynia a vakunak, különben már a mérővillantására (amit a fő villantása előtt bocsájt ki) elsül és nem marad elég ideje visszatölteni a fő villantásra, így a képen nem lesz rajta. Lehet kapni optikai slave kioldókat (mint pl. a CTR301P), amik figyelmen kívül hagyják a TTL-elővillantást (TTL preflash cancel), meg az újabb vakuk (mint pl. a YN565-568-600-stb) már beépített S1/S2 móddal rendelkeznek, aminek ugyanez az eredménye.

Arra vigyázz, hogy a váz vakujának a képe is látszik ilyenkor a képen, azt tudod csinálni ellene, hogy egy darab előhívatlan filmet teszel elé, ami ebben az esetben infra szűrőként üzemel. Viszont ez meg jelentősen csökkenti a hatótávolságát, így sakkozni kell vele, hogy meddig működik. Van még a Nikon SG-IR3 infra előtét, de az meg feleslegesen drága.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#7657) tvamos válasza *Ropi* (#7656) üzenetére


tvamos
nagyúr

Sajnos ezek nem férnek a keretembe. Az 560/660 van jó áron csak.
Ez a CTR301P + valami vaku megoldás tetszene...

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#7658) tvamos válasza *Ropi* (#7656) üzenetére


tvamos
nagyúr

Az milyen jó lenne, ha kettőt tudna villantani, akkor a fénymérés is stmmelne...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#7659) runnner válasza *Ropi* (#7653) üzenetére


runnner
csendes tag

Én hozzá csatlakoztathatónak látom.
Az elején pl a segédfény mikor világít? Hogy lehet azt pl bekapcsolásra bírni?
Gépre felhelyezés után derítőre állítás-Ha ez jó igy-gondolom nem ilyen kép kéne legyen :(

[ Szerkesztve ]

RunnneR

(#7660) *Ropi* válasza tvamos (#7658) üzenetére


*Ropi*
félisten

Többet is tud villantani, csak nem olyan gyorsan. :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#7661) *Ropi* válasza runnner (#7659) üzenetére


*Ropi*
félisten

Az AF segédfényt a váz indítja a vaku ennek dedikált lábán, de lehet, hogy külön kell engedélyezni a menüben (legalábbis Canonnál így van: tippre a Pana / Oly rendszerben is).

Az utolsó mondatod nem világos (ahogy látom, szó szerint sem :D): mármint egy másik ugyanolyan vakuval fotóztad a linkelt képet és világosabbnak kellene lennie?

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#7662) Grga_Pitic válasza runnner (#7659) üzenetére


Grga_Pitic
aktív tag

AF segédfényed nem lesz MFT vázakon (régi Olympus DSLR-eken igen), ez nem hiba. Elvben csak fázis AF-el van értelme, ezért a kontraszt érzékelős gépek nem használják, a direkt m4/3-ra tervezett vakukon már ledes a segédfény. A derítő vaku beállításod helyes, azzal mindig el kéne villantania a vakut.

(#7663) tvamos válasza *Ropi* (#7660) üzenetére


tvamos
nagyúr

A vaz meg tudja olyan gyorsan... ki erti ezt!?..
Nem is vagyok benne biztos, hogy az en vazam villog tobbet. :o (Nikon 1 J5)

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#7664) *Ropi* válasza tvamos (#7663) üzenetére


*Ropi*
félisten

Mert a váz vakuja van vagy 12-14-es kulcsszámú, aminek jóval rövidebb az újratöltési ideje. Egy 40-60-as kulcsszámú vaku jóval lassabban tölt vissza, hiszen arányaiban annyival nagyobbat is villan (mármint max. teljesítményen).

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#7665) runnner válasza Grga_Pitic (#7662) üzenetére


runnner
csendes tag

Köszönöm az eddigi válaszokat is,ezért egyre inkább hibásnak-rosszul működőnek érzem a vakut.
Az alábbi képek P állás derítő vaku -ban készültek,egymás után megvárva míg feltölt a vaku (30-50mp)de addig nem is enged exponálni újra.Közben nem állítottam el semmit. villan a vaku,de készül közben ennél sötétebb kép is
aztán nem is látom villanni
majd a következő
Nincs senki a z ismerőseim közt,aki adhatna egy próba vakuzást ,azzal mit tesz a váz,és a vakut sem tudom mással teszteltetni :O

Ropi: Bocsi én hüjjén irtam.
A linkelt képen (telefonos)csak a vakusaru-vakuláb érintkező kiosztását mutattam,hogy remélem jól látom-e?a hozzávalóságot a géphez.
Az 7648 hsz-ben levő képekre utaltam ,amik ugyanigy készültek mint a mostani hsz-ben

[ Szerkesztve ]

RunnneR

(#7666) *Ropi* válasza runnner (#7665) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ezt okozhatja kontakt hiba is: koppanásig nyomd bele a vakut a vakupapucsba és jól szorítsd meg! Esetleg meg is tisztíthatod az érintkezőket.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#7667) kátú válasza runnner (#7665) üzenetére


kátú
őstag

Nem engedelyezted véletlenül a Wireless vakuzast a vázon? Mert a múltkor én ugyan ilyen jelenséggel szívtam, csak sikerült rájönni hogy véletlen bekapcsoltam a Wr vakut

It still works!

(#7668) runnner válasza kátú (#7667) üzenetére


runnner
csendes tag

Azt hol keressem a menüben?
Fel kell helyezni a vakut,hogy megjelenjen a menüben? (OMD EM-10)

[ Szerkesztve ]

RunnneR

(#7669) tvamos válasza *Ropi* (#7656) üzenetére


tvamos
nagyúr

Kosz a segitseget, rendeltem egy e-bay-es CTR301P-t. Remelem nem hamisitvany, es bevalik. :)

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#7670) kátú válasza runnner (#7668) üzenetére


kátú
őstag

Elméletileg legalábbis nekem ott van a vaku menüpont alatt igaz nekem Panasonic van, de gondolom hasonló a dolog ugye MTF mind a kettő

It still works!

(#7671) szuszinho válasza kátú (#7670) üzenetére


szuszinho
őstag

MTF?

(#7672) kátú válasza szuszinho (#7671) üzenetére


kátú
őstag

Elírtam xd bocsi MFT

It still works!

(#7673) runnner válasza kátú (#7672) üzenetére


runnner
csendes tag

Beszéltünk a volt gazdival.
Müxik ez, de ez nekem igy körülményes. Azt hittem elég fel pattintani és csinálja automatán mint a beépített vaku. Ugy határoztunk, az azóta érdeklődőnek továbbadjuk,vagy visszavásárolja. Köszi az eddigi segítségeiteket.

RunnneR

(#7674) Grga_Pitic válasza runnner (#7673) üzenetére


Grga_Pitic
aktív tag

Leírhatnád, mit jelent az, hogy "körülményes", mert úgy látom, hogy magán a vakun egy On/Off kapcsoló van, aztán kész. Tényleg kíváncsi vagyok, hogy mi volt a probléma.

(#7675) kátú válasza runnner (#7673) üzenetére


kátú
őstag

Nem értem neked mi a baj, nekem a g6 on egy Yongnou YN 660 as van az ugye full manuális vaku, de semmi probléma nincs az ég világon vele ez miatt nem is értem

It still works!

(#7676) runnner válasza kátú (#7675) üzenetére


runnner
csendes tag

Mint irtam,manuális kell állítani a rekeszt záridőt.
De Még igy is sok nem sikerül.

RunnneR

(#7677) kátú válasza runnner (#7676) üzenetére


kátú
őstag

Nekem A prioriti van kapcsolva és -2 - -3 fe rá állítom a korrekciót úgy is jó

It still works!

(#7678) Studi válasza runnner (#7673) üzenetére


Studi
addikt

Annak a vakunak kellene működnie teljesen automata módban is, valami beállítás gond lesz. Ha még nem késő, és a XVII. kerület (Cinkotai út) elérhető számodra, akkor szívesen ránézek, megnézhetjük másik vázon is.

(#7679) gergo5991


gergo5991
őstag

sziasztok, nikon d7200hoz milyen vakut tudnátok ajánlani? olcsóbb árkategóriában nézelődtem, rendszervakuk érdekelnek én egy yongnuo yn685 öt néztem ki, csak hát elég kevés erről a netes komment, vélemény stb, fórumon se nagyon találtam még róla, eléggé negatívumnak irják hogy nagyon gyorsan kivégzi az elemeket, hamar túlmelegszik, nem mindig mukodik jól, kotyog a foglalatban, a pozitívum ami megfogott benne az a beépített adóvelő, szóval elég lenne majd a későbbiekben már csak egy jelküldőt venni a gépre, ezáltal minimalizálva a kiadásokat, szóval várom a véleményeket, ajánlásokat.

(#7680) runnner


runnner
csendes tag

Sziasztok!
Köszönöm Studi segítségét.Rám áldozva egy délutánját megnézte a vakut amivel szenvedtem.
Arra a megállapításra jutott ,hogy a működésében tényleg nem stimmel valami.
Az eladó visszavette, nagyon korrekt volt,minden költséget visszautalt.
Esetleg milyen vakut ajánlotok EM10-hez ?
Le fel dönthető fejjel,és legyen csak nyomomazexpótésmegyminden funkciója is.
Pl ez:
[link]
vagy gyenge?
vagy ez:
[link]
Az új áruk számomra elviselhetők
Az elsőt bolondbiztosabbnak érzem :DDD

[ Szerkesztve ]

RunnneR

(#7681) Grga_Pitic válasza runnner (#7680) üzenetére


Grga_Pitic
aktív tag

És nem kérdezted meg Studit, hogy mit vegyél helyette??? :)
A használt FL-36R ajánlott ebben az árkategóriában, vagy a friss és ropogós Godox TT350o. Utóbbi max. 1-2 hete kapható ebay-en, amazonon, szóval nincs vele tapasztalat. Viszont én tervezem beszerzését, mert van Godox manuális vakum, és jó vele a tapasztalatom eddig. Idén várható hozzá TTL képes rádiós kioldó is MFT-re. Szóval inkább ezeket venném a Metzek helyett most.

gergo5991: vagy Godox TT685N hasonló méretben, TT350N kisebb teljesítménnyel, de baráti méretben. Ha nem kell a rádiós vezérlés, akkor használt Nikon SB-600/SB-800.

[ Szerkesztve ]

(#7682) Studi válasza Grga_Pitic (#7681) üzenetére


Studi
addikt

:DDD Azért mindent én se tudok! :DDD

De a használt FL-36R, vagy használt Metz 44-AF1 (kezelése kicsit macerásabb) 48-AF1 (ez már nagy! menüje őrjítő, de tud mindent), 52-AF1 (fullos, de drágább) az én favoritjaim. Méret miatt ebből a vonalból leginkább az első játszhat. Sajnos a kisebb vakukat én nem ismerem (még! :DDD).

(#7683) r.levente75 válasza gergo5991 (#7679) üzenetére


r.levente75
addikt

Valamilyen nikont vegyél, hosszú távon megtérül.

(#7684) henny válasza r.levente75 (#7683) üzenetére


henny
csendes tag

runnner-nek Oly-ja van, ahhoz keres vakut. Ami mellesleg engem is érdekel, mert ugyanilyen E-M10-eshez nézegetek én is vakukat, csak engem egy vmivel profibb, minél több állítgatási lehetőséggel, lehetőleg nagy kulcsszámú dönthető és forgatható fejes vaku érdekel. Én most a Oly FL-600R-ben gondolkodom használtan. Legutóbb a photoexpo-n volt lehetőségem tesztelgetni a gyári vakukat amivel kompatibilis a gépem, és nekem ez a 600R és a 900R jött be. Viszont mivel runnner-nek fontos a könnyű kezelhetőség így neki ezeket nem ajánlom. De akár egy használt FL-300R szerintem jó lehet neki.

"A fényképezőgép a munkaeszközöm. Általa adok értelmet mindannak, ami körülvesz." /André Kertész/ | "A képek ott vannak, csak meg kell őket örökíteni." /Robert Capa/

(#7685) r.levente75 válasza henny (#7684) üzenetére


r.levente75
addikt

Az lehet, de nem runnernek írtam. Akinek írtam, annak nikon gépe van.

(#7686) kátú válasza henny (#7684) üzenetére


kátú
őstag

Mind a kettő mind a 600 mind a 900 megy teljesen autómata ttl módban csak adott mellette a teljes manuális lehetőség is. újonnan még érdemes a nissin vakuit megnézni azok tudják még a vezetéknélküli FP vezérlést

It still works!

(#7687) Grga_Pitic válasza henny (#7684) üzenetére


Grga_Pitic
aktív tag

Ezekkel csak az a gond, hogy szökőévben kerül fel használtan apróra, legalábbis itt a hardveraprón, vagy az irányjelzős adok-veszek topikban így van, a jófogáson lehet, hogy bele lehet futni, azt nem nézem. Az elmúlt pár hónapban még FL-36(R), FL-50(R) vakut se láttam hirdetni.
A gyári vakuk tipikusan jól tartják az árukat, tehát használtan sem olcsó.
Hobbi célra én nem vennék gyári vakut, mert bár azok megbízhatóbbak szoktak lenni, de minimum két, esetenként három 3rd party vaku is kijön az árukból. Pl. a Nissin, Godox ráadásul jóval sokoldalúbb a távoli (rádiós) vezérlés lehetőségével az új Olympus kompatibilis modelleken, és tudják lényegében ugyanazokat, mint a gyáriak.

(#7688) henny válasza kátú (#7686) üzenetére


henny
csendes tag

És Nissin-ben melyik kompatibilis az E-M10 csatlakozójával ?

"A fényképezőgép a munkaeszközöm. Általa adok értelmet mindannak, ami körülvesz." /André Kertész/ | "A képek ott vannak, csak meg kell őket örökíteni." /Robert Capa/

(#7689) henny válasza Grga_Pitic (#7687) üzenetére


henny
csendes tag

Igen azt én is látom, h csak néha kerül fel egy-egy. A Godox-ot abszolút nem ismerem, a Nissinről legalább már hallottam, meg láttam pár vakut... Godox-ba melyik típusok kompatibilisek a E-M10 csatijával ? Mert akkor ezeket megnézem, h hol és milyen áron lehet hozzájuk jutni.
Már nagyon érne egy külső vaku a gépemhez, csak sokszor az árak nekem túl magasak, h megengedhessem magamnak (tudom..senki sem mondta, h a fotósnak lenni olcsó mulatság :DDD ), de így meg egyáltalán nem merek semmilyen felkérést sem elvállalni.

"A fényképezőgép a munkaeszközöm. Általa adok értelmet mindannak, ami körülvesz." /André Kertész/ | "A képek ott vannak, csak meg kell őket örökíteni." /Robert Capa/

(#7690) Grga_Pitic válasza henny (#7689) üzenetére


Grga_Pitic
aktív tag

Nissin i40 + MLaca teszt
Nissin i60
Godox TT350o - ezt egyelőre nem kapod meg itthon, eBay / Amazon játszhat.

A Nissin japán, a Godox kínai, de utóbbinak igen korrekt cuccai vannak már, kedvező áron.
Munkára, ha tényleg hetente többször használod és sokat villantasz bele, meg kritikus a megbízhatóság, megfontolható az Olympus vaku, bár a vázat, memóriakártyát, stb. sem árt duplázni profi célra, ami bizony ismét pénz... Az Olympus árából meg kijön 3 Godox.

(#7691) dzz


dzz
aktív tag

Sziasztok!

Vaku csere előtt állok, szeretném a rendszert csökkenteni és bővíteni egyszerre. A cél mFT-n és Sony-n egyaránt használható rendszer lenne.
„A” verzió: Vezérlésnek és szaladgálni a Godox 350-ese lenne (o és s verzió külön-külön), vezéreltnek pedig a TT600. A kérdés, hogy a 600-as csak akkor számít, hogy melyik verzió, ha a fényképezőgépre helyezem vagy mindenképpen passzolnia kell a géphez?
„B” verzió: Nissin, bár ennél elképzelésem sincs mit-mivel hová? :)

Van valakinek ilyesféle elmélete?

ERROR: '--failure' is not an option. Aborting... ---goo.gl/BFtD86

(#7692) *Ropi* válasza dzz (#7691) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ehhez én kevés vagyok: reméljük jár itt valaki, aki otthon van mFT-ben. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#7693) Joltee


Joltee
aktív tag

Sziasztok! Nikon vakuk javításával a Nikonon kívül foglalkozik vki? Van egy SB-600-as vakum, amivel mindig alulexponált képeket kapok (TTL mód).

Chuck Norris elszámolt végtelenig! Kétszer is... :D

(#7694) *Ropi* válasza Joltee (#7693) üzenetére


*Ropi*
félisten

Pl. a Mikrosat vakuszerviz is (de ha TTL BL-ben, akkor "normális", mert ott elvárt a fejszámológépezés).

A vakuk fénymérésével tisztában vagy? (Az oktatásra vonatkozó rész már nem aktuális, mert nincs időm rá).

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#7695) Grga_Pitic válasza dzz (#7691) üzenetére


Grga_Pitic
aktív tag

A TT600 teljesen manuális, középérintkezős vaku, elvben csak azért van külön Sony talpas verzió, hogy Sony vázra lehessen rakni. Ezt ugyan nem teszteltem (nincs Sony-m), és Flashhavoc sem ("A separate version of the TT600 area available with the Sony Multi Interface Hotshoe foot. Though as far as we are aware the TT600S still function the same as the single firing pin TT600."), de szerintem nyugodtan veheted biztosnak, hogy bármelyik Godox 2.4GHz-es rendszerű kioldó / vezérléssel rendelkező vaku kioldja, úgyhogy mindkét TT350-nel működnie kell.
Nálam MFT-n az XT32C (tehát Canon!) kioldó és a TT600 kiválóan dolgozik.

A Nissin Air is komplett rendszer, de jóval drágább a Godoxnál.

(#7696) tvamos válasza tvamos (#7669) üzenetére


tvamos
nagyúr

*Ropi*

Mégegyszer köszönöm az ajánlást! A cumo nagyon kínai, fogás, ilyesmi, de működik frankón. (Persze tartós teszt még nem volt. :)

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#7697) *Ropi* válasza tvamos (#7696) üzenetére


*Ropi*
félisten

Igazán nincs mit. :) Az már annyira kínai, hogy azért nem hamisítják (Bár a Shanny meg a YongNuo-t másolja: ki érti ezt?). :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#7698) Joltee válasza *Ropi* (#7694) üzenetére


Joltee
aktív tag

BL mód nélkül is alexpós.
A Mikrosat sajna Nikonnal nem foglalkozik, nincs alkatrészük hozzá.
A fénymérés elve nagyjából okés; nem a fotózásból élek, úgy gondoltam ha egy vaku tud TTL-t és összedolgozik a vázzal, akkor azért az esetek többségében nem félig sötét képeket kellene kapnom.
Meg ahogy említettem, másik SB-600-as a vázzal teljesen jól szuperált, bármiféle külön beállítás nélkül: egyszerűen váz bekapcs, Av mód, vaku bekapcs és működött.

Chuck Norris elszámolt végtelenig! Kétszer is... :D

(#7699) *Ropi* válasza Joltee (#7698) üzenetére


*Ropi*
félisten

Értem. Konstans alexpós (mindig és mindig ugyanannyival), vagy inkonzisztensen (néha igen, néha nem és nem mindig ugyanannyival), vagy ezek valamilyen kombinációja?

A váz vakupapucsa biztos nem kontakt hibás?

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#7700) Joltee válasza *Ropi* (#7699) üzenetére


Joltee
aktív tag

Véletlenszerűen, néha-néha befigyel 1-1 sikerült kép. De karácsony évente gyakrabban van... ;)
Íme egy normális. (Direktbe vakuzva.)
Ugyanez a téma, a fenti expo előtt és után mondjuk 10-10 esetben ilyen. Gyakorlatilag tök sötét. :(

Kontakthibás papuccsal mit tudok kezdeni? Nem vakukkal foglalkozó műszerész meg tudja oldani?

[ Szerkesztve ]

Chuck Norris elszámolt végtelenig! Kétszer is... :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.