Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) PuMbA válasza PuMbA (#50) üzenetére


PuMbA
titán

[link] Itt pedig a Cyberpunk-ban. RT nélkül itt is, minden árnyék tök ugyanolyan, nincs a távolság figyelembe véve, míg RT esetén a szemetes zsák árnyéka éles kontúrú, míg a távvezeték oszlop árnyéka lágy. Valamint pár másodperccel később látható, hogy egy padon lévő kiszögellés árnyéka helytelenül néz ki raszterban és nem is a tárgy helyes alakjának megfelelő árnyék jelenik meg. Asszem ezek elég meggyőző példák lettek így együtt és kibuktatja a raszter árnyékok orbitális hibáit :)

[ Szerkesztve ]

(#52) CJ4567 válasza hagymasbab (#31) üzenetére


CJ4567
veterán

Saját képek, RT off vs RT teljesen kimaxolva. Itt tisztán látható a RT előnye :)


AuraSync: Szép, és éles SSR elég sok játékban van, viszont a videódban is látható, hogy ahogy mozgatod a kamerát, úgy "tűnik el" és rajzolja ki a tükröződéseket, mert az csak azt tudja kirajzolni, ami épp a képernyőn van, és ez a RT tükröződések legnagyobb előnye. Azt is ki tudja rajzolni, amit a tükröződésben látnál, de amúgy a képernyőn nem látszódik. Viszont meg kell hagyni, hogy tényleg nem néz ki rosszul. :)

A Crysis meg annó nem csak azért nem futott jól az akkori gépeken, mert optimalizálatlan volt, hanem egyszerűen a jövőbe mutató volt az, amit grafikailag letettek az asztalra, és a mai napig simán helyt áll a grafikája. 2007-ben már SSAO-t használtak :B Ahogy volt Parallax Occlusion Mapping (azért felelt, hogy a földből a kövek rendesen kiálljanak, ne textúrák legyenek), stb.

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#53) PuMbA válasza CJ4567 (#52) üzenetére


PuMbA
titán

Ez is jó. Továbbra is érthetetlen számomra, hogy miért keletkezett ez az egész vita itt, mikor mindenki meg tudja nézni a saját gépén a dolgokat :) A magyarázás felesleges.

[ Szerkesztve ]

(#54) PuMbA válasza PuMbA (#53) üzenetére


PuMbA
titán

Ezért nem értem hagymásbab-ot, hogy milyen bizonyítékokat vár tőlem, mikor minden bizonyíték ott van tálcán kínálva. Leszedi a játékokat és összehasonlítja RT-vel, majd nélküle, ahogy az általam belinkelt YouTube videókban más megcsinálta. Felesleges leállnom vitázni azzal, aki ezt az alap dolgot se képes megcsinálni.

[ Szerkesztve ]

(#55) AuraSync válasza CJ4567 (#52) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Miután bekapcsoltad az RT-t és feleződött az FPS-ed (biztos megérte) eltűnt innen az árnyék.
De miért? Hisz ott a fény útjába kerül az a padló kiemelkedés ami az első képen még jól látszik.
Őszintén bevallom nekem a felső kép jobban tetszik, sokkal "mélyebbnek" és kontrasztosabbnak tűnik a kép. Talán a kamu Ambient Occlusion miatt?

Látom azt is amit Pumba mutat/mond és tényleg valósághű.
DE most őszintén egy akciójátékban még egyszer kihangsúlyozom egy JÁTÉKBAN azt fogom nézni hogy hol melyik sarokba milyen fény juthat be és mi nem?
Én jobban örülök annak ha egy sarokba ha benézek látok is valamit nem pedig a setétben kell matanom. Rengeteg játékkal találkoztam az évek során amikbe egyszerűen irritáló volt hogy nem látni semmit bizonyos helyeken, ha erre még rájön a valósághű árnyékolás na akkor az az igazi mert végkép nem látsz semmit mint a valóságban.
De könyörgöm én nem szopni akarok a sötétség miatt egy játékban hanem játszani vele és nem a grafikát fogom nézegetni cm-ről cm-re....
Én is RT-vel vittem végig a Cyber-t és állejtő volt az összkép de nem álltam meg minden sarokban hogy azt nézzem hogy megy be a fény vagy éppen mi tükröződik egy-egy pocsojában.
Csak akkor vesz ilyen dolgokat észre az ember ha szándékosan ezt keresi.

Reggel amikor megyek munkába és megyek ki az autóhoz nem igazán szoktam azt nézegetni hogy az automata lámpa a garázs felett hova vet árnyékot hanem azt nézem hogy minél előbb elérjem a célom és beszálljak. Ez kb a játékokban is így van.

Imádom én is a jó grafikát ezért is van olyan VGA-m ami de amikor olyan effekteket kapcsolunk be amit alig veszünk észre MOZGÓ képen akkor onnantól fogva feleslegessé vált.
Ja és még az FPS-t is felezi, de nem baj mert van nekünk DLSS3-unk ami jelenleg csak 600k-s VGA-val érhető el.

#56 PuMbA:
Az első képen meg nincs mögötte? Ezek szerint az RT nem csak jobb fényeket eredményez hanem még a lámpákat is kapcsolgatja a játékban. :DDD
Sztem meg valahol előny az RT valahol meg nem, szitu/hely függő.

[ Szerkesztve ]

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#56) PuMbA válasza AuraSync (#55) üzenetére


PuMbA
titán

Mögötte talán van egy fény? De az is lehet, hogy a Cyberpunk-ban az RT árnyékok száma limitálva van, így nem a legjobb eredményt adja minden helyen :)

"DE most őszintén egy akciójátékban még egyszer kihangsúlyozom egy JÁTÉKBAN azt fogom nézni hogy hol melyik sarokba milyen fény juthat be és mi nem?"

Ebben igazad van, a kezdeti feltevés viszont az volt, hogy az RT nem valóságosabb, mikor a legjobb implementációkban az.

[ Szerkesztve ]

(#57) SQX_Barto válasza tusi_ (#22) üzenetére


SQX_Barto
addikt

A PC gamingnek mar 30+ eve vege van, megsem latjuk, csak a sok varazsgombos latja, lehet van egy 100 ev keses is bekalkulalva a joslatba...

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#58) PuMbA válasza PuMbA (#56) üzenetére


PuMbA
titán

Hülyén írtam. Tehát a Cyberpunk-ban biztosan limitálva van az árnyékot előidéző fények száma, így komplex belső tereken kimarad pár :) Én is találkoztam ilyen helyekkel a játékban, de a területek nagy része szerencsére nem ilyen. A Cyberpunk viszont kezd kevésbé jó RT hasonlítási pont lenni egyes területeken, mert ahogy jönnek az újabb és újabb játékok... a Callisto Protocol RT árnyékai verik a Cyberpunk-ét például.

[ Szerkesztve ]

(#59) CJ4567 válasza AuraSync (#55) üzenetére


CJ4567
veterán

Feleződött az FPS-em, mert túl sokat kértem a 3070-től. :) RT tükröződések + RT megvilágítás közepesen már 60FPS+ fut, és a látvány 95%-a ott van, nekem az a kettő többet ad hozzá, mint az árnyékok, meg a megvilágítás már sokat javít azon, hogy hol, milyen árnyék van.

Ahogy írtad is, a RT arra van, hogy egyszerűen az összképen javít, és a RT (mint a CP2077, Control, Metro Exodus EE) állleejtősen néz ki, és a CP2077 nagy részét azzal töltöd, hogy ide mész, oda mész, átvezető, stb, szóval bőven van idő a grafikát bámulni. RT-el a karniválos küldetés közben csak bámultam, hogy na ez igen, ez már tényleg valami. (Az FPS-ről inkább nem nyilatkoznék. :DDD)

Ami számomra a jelképes szintű RT-et képviseli, és inkább kikapcsolnám, az a csak árnyékokra kiterjedő RT, mint pl. a Shadow of the Tomb Raider, amennyi FPS-t elvesz kicsit jobb árnyékokért, abból inkább felskálázod a játékot. :DDD Akkor már a tükröződéseken javítsanak, az látványosabb számomra.

A RT-el félig meddig az a "baj", hogy már annyira jó a normál, raszterizált grafika, és a trükkök, amiket azért használnak, mert eddig nem volt RT, hogy innen már nehéz az összképet fejleszteni, és már hozzászoktunk a videójátékos kinézethez, ami néha a szemnek jobban tetszik, hiába kevésbé valósághű.

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#60) PuMbA válasza PuMbA (#56) üzenetére


PuMbA
titán

Közben látom, hogy biztosan van fény a kamera mögött, mert a mennyezeti beton elemek is a sötétség helyett lámpa sárga színűek lettek a bal és jobb felső sarokban :) Így akkor minden jó. Egyértelmű, hogy a raszter grafika van eltúlozva, kicsillámpónizva, azért tűnik elsőre ütősebbnek. A kép tetején középen még a raszternél látszik, hogy teljesen hibásan fényes a légkondi alja, ami RT alatt van helyesen megjelenítve, azaz árnyékkal. Az RT felmossa a padlót a raszterrel....

[ Szerkesztve ]

(#61) AuraSync válasza PuMbA (#60) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Várjá minnyá letőttöm azt a 62 gigás gémet és én magam is meglesem. :DDD

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#62) PuMbA válasza AuraSync (#61) üzenetére


PuMbA
titán

Helyes, lesd meg. RT esetén minden RT opciót kapcsolj be és az RT megvilágítást Ultra-ra rakd. Ha alacsony az fps, akkor pedig DLSS :)

[ Szerkesztve ]

(#63) hokuszpk válasza PuMbA (#43) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"Lásd: aki nem hitt a covid vakcinákba, de belehalt, azt nem mentette meg a véleménye."

nemvagyok vakcinaellenes, csak egesz egyszeruen -- tudom nehez elhinni, de -- ugyalakult, hogy 1 oltasom sincs.
biztos eddig semelyik villamoson/buszon ( tavolsagi is )/metron nemtalalkoztam fertozottel, mert az is teny, hogy utoljara huszonvalahanyeve voltam orvosnal...

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#64) hokuszpk válasza CJ4567 (#59) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

hat nemtom, vessetek meg, de en nem varom el egy jatektol, hogy teljesen valosaghu legyen, hanem csak annyit, hogy __jatek__ legyen. Lehet ezert sem nagyon jatszom mar a szamitogeppel.
a kedvenc jatekom ez.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#65) PuMbA válasza hokuszpk (#63) üzenetére


PuMbA
titán

Vannak akiket a covid egyáltalán nem fog, génektől függ :) Lehet te is ilyen vagy.

[ Szerkesztve ]

(#66) hokuszpk válasza PuMbA (#65) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

jajdejó ! coviallo genek eladok :D

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#67) Chaser válasza PuMbA (#43) üzenetére


Chaser
titán

Lásd: aki nem hitt a covid vakcinákba, de belehalt, azt nem mentette meg a véleménye.
: )))

én 3x kaptam el és túléltem oltás és orvosok nélkül - egyesek nagy bánatára : ) -
ugyanakkor nem egy olyat ismerek aki felvette és mégis meghalt
több eü-s ismerősöm van, volt aki 3x felvette és 3x rohadt beteg volt, hetekig is - azt soha nem tudjuk meg ha nem veszi fel mi történik -
sógorom nem vette fel, kórházba került, majd elzavarták, túlélte - a kórházban csak annyit kérdeztek mért nem vette fel és elzavarták -
akik az intenzíven voltak lélegeztetőn mind felvették :d - ott sem derül ki ha nem veszik fel mi történik -
volt ismerősöm aki felvette és majdnem belehalt, betegebb volt mint én oltás nélkül - ott sem derül ki mi lett volna ha -
úh. téged sem ment meg ebben a témában a véleményed, mert egy picit másképp működik...szóval nem a legjobb hasonlat volt : )

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#68) Trailblazer válasza Chaser (#67) üzenetére


Trailblazer
addikt

Én pedig 4x is felvettem az idők során, fokozottan veszélyeztetett vagyok (magas vérnyomás+2T cukor), és meg se legyintett. Ismerős viszont kórházba került, kísérleti gyógyszerrel mentették meg az életét. Ki tudja, min múlik ez...még az orvosok sem.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#69) Chaser válasza Trailblazer (#68) üzenetére


Chaser
titán

pontosan, még az orvosok sem tudják, az egyik azt mondja, a másik ezt, lottózni én is tudok
abban sincs egyetértés melyik vakcinát melyikkel érdemes - lehet - kombinálni
úh. visszakanyarodunk oda, akinek jó az immunrendszere legyőzi, akinek nem az vagy belehal a vakcinába vagy nem, hogy nélküle/vele túléte volna soha nem derül ki
terveztem felvenni a harmadik előtt tavaly decemberben, de elkaptam harmadjára, úh. nekem kimarad már az oltás
csak a példa miatt mondtam, ez nagyon nem állja meg a helyét
és nem vagyok 4g/5g/xg "hívő" se egyéb, de ahhoz van elég ismerősöm hogy lássam ez full random
van olyan ismerősöm akinek mai napig nincs szaglása/ízlelése, nekem az is visszajött

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#70) worxland válasza Chaser (#69) üzenetére


worxland
addikt

"lottózni én is tudok" - egy ilyen oldalon, ahol az átlagnál jobb matematikai tudás feltételezhető, nem lottóval meg örbön ledzsendekkel kellene érvelni. Van statisztika arról, hogy az oltástagadók és oltáspártiak hány százaléka halt meg? Van. Pont.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#71) Chaser válasza worxland (#70) üzenetére


Chaser
titán

jah biztosan van stat erről - arról meg biztosan nem lesz, ha valaki felvette és belehalt anélkül is meghalt volna-e -
szeretem én a statisztikákat, csak a legtöbbnek ksh feelingje van

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#72) worxland válasza Chaser (#71) üzenetére


worxland
addikt

"ha valaki felvette és belehalt anélkül is meghalt volna-e -" - ez csak a vakcina hatékonyságát erősítő kijelentés, te most magad ellen beszélsz? Vagy csak szimplán lusta voltál végig gondolni, mielőtt leírtad?

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#73) Chaser válasza worxland (#72) üzenetére


Chaser
titán

ööö...nem tudom melyik része nem érthető, de engedjük el

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#74) worxland válasza Chaser (#71) üzenetére


worxland
addikt

"szeretem én a statisztikákat, csak a legtöbbnek ksh feelingje van" - hármat is találtam 15 perc alatt, egy angol, egy amcsi és egy magyar oldalt. De a te fílinged biztos többet nyom a latban, mint sok ember adatgyűjtő munkája.

[ Szerkesztve ]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#75) AuraSync válasza Chaser (#71) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)



Ti még elhisztek itt valamit ebben a macskura világban? :DDD

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#76) PuMbA válasza AuraSync (#55) üzenetére


PuMbA
titán

" Ezek szerint az RT nem csak jobb fényeket eredményez hanem még a lámpákat is kapcsolgatja a játékban."

Erre válaszolva még. Az RT nem kapcsolgatja a lámpákat, hanem raszter esetén nem ad minden fényt, aminek kellene :) Ez minden játékban így volt eddig is.

"Sztem meg valahol előny az RT valahol meg nem, szitu/hely függő."

Ez viszont szubjektív megítélés, hiszen az RT mindig pontosabb fény / árnyék viszonyokat ad, mert a raszterről ugye tudjuk, hogy egy körülbelüli eredményt ad trükkökkel. Az RT emiatt mindig valóságosabb. A szubjektív megítéléssel sincs bajom, de az eredeti vitatéma az a valóságosság volt. Ha hagymásbab szerint szubjektíven az RT rosszabb, azzal a kijelentéssel egyet tudok érteni.

[ Szerkesztve ]

(#77) arty válasza PuMbA (#49) üzenetére


arty
veterán

szvsz RT = RTGI, ott ütős, minden másra pazarlás, aránytalan az erőforrásigénye (tükröződés, árnyékok)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#78) arty válasza Chaser (#67) üzenetére


arty
veterán

akinek annyi esze nincs, hogy belásson arányokat, azon nem lehet segíteni :)

"hatszor átmentem bekötött szemmel az m7-esen és nem lett bajom! BIZTONSÁGOS, AJÁNLOM MINDNEKINEK!"

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#79) AuraSync válasza arty (#77) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Hát ezt az RTGI-t most kipróbálom köszi a tippet. :R

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#80) PuMbA válasza AuraSync (#79) üzenetére


PuMbA
titán

Hogy próbálod ki?

(#81) AuraSync válasza PuMbA (#80) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Már ki is próbáltam a látottak alapján.
Szinte minden játékba használok ReShade-et nem újdonság az ilyen használata. :P
A Homefront videómnál is volt ReShade telepítve.

[ Szerkesztve ]

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#82) PuMbA válasza AuraSync (#81) üzenetére


PuMbA
titán

Hát erre a fél életünk rámegy, ha minden játékban be kell állítani :D Inkább megvárom, hogy a játékokba elterjedjen és a fejlesztők beállítsák helyesen a játékhoz. Egyébként a Cyberpunk-ban van RTGI, ehhez Psycho-ra kell állítani az RT megvilágítást.

[ Szerkesztve ]

(#83) AuraSync válasza PuMbA (#82) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Egyértelmű, hogy jobb ami a játékba van ez csak akkor jó ha olyan gémel tolod amibe alapból nincs RT persze akkor sem fogja helyettesíteni.
Most próbáltam ki a Pókembör Remászteredet full-ra tolt RT-vel hát brutál szép te. :Y
De sajnos már kevés egy 3080 hozzá 1440p-be DLSS Quality-be AA OFF-al.
Mármint úgy kevés, hogy nincs meg mindenhol a 120FPS. :DDD
Amúgy van ám még erő a 3080-ba Pumba, tudja még a dógát. :K

Tényleg neked milyen VGA-d is van mert arról soha nem esik szó? :F

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#84) Chaser válasza worxland (#74) üzenetére


Chaser
titán

örülök neki, hogy ilyen ügyes vagy
te ott voltál amikor ezeket csinálták?tudod pontosan ki mibe halt bele a kórházban mikor coviddal bekerült? lehet valid, lehet kamu is
és nyilván nem fogják neked azt mondani, hogy deeeeeeeeee, jóval többen meghaltak akik oltást kaptak

AuraSync
pont így vagyok a statisztikákkal
ilyen témában meg azt mondanak amit akarnak, meg akik akarják
de ha picit belegondolunk tényleg mennyi esélye lehet annak, ha többen meghaltak oltással majd akkor az publik lesz? hát pont annyi

arty
akinek annyi esze sincs hogy elgondolkozzon a hsz elején, azon biztos nem lehet segíteni ;] :P

de engedjük ezt el srácok:R részemről megtörtént

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#85) PuMbA válasza AuraSync (#83) üzenetére


PuMbA
titán

Sima 3060-am van :)

(#86) worxland válasza Chaser (#84) üzenetére


worxland
addikt

Alusapesz-pozitív hozzászólásod után tényleg felesleges bármiről eszmét cserélni.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#87) arty válasza Chaser (#84) üzenetére


arty
veterán

"de ha picit belegondolunk tényleg mennyi esélye lehet annak, ha többen meghaltak oltással majd akkor az publik lesz? hát pont annyi"

óriási, szinte biztosan ez történt!
a kovid előtt 20 évvel már létezett orvosok, államvezetők sora, akik létrehozták ezt a világszintű összeesküvést, 99.999% részvételi aránnyal, majd amikor terjedni kezdett ez a "nátha v2", tudta mindenki: eljött a mi időnk!! szerencsére, ahol a választásokon mások kerültek a 20 év alatt hatalomra, azonnal beálltak ők is a sorba, az ellenzékbe kerültek pedig továbbra is tartották a szájukat! (sőt, továbbra is együtt dolgoztak "A csoport"-al!

és mindez miért? hogy karikókatalin csapata (a cég!) nyerjen néhány milliárd dollárt.... ebből ugyan nem jutott "A csoport" minden tagjának kenőpénz, de 99%-uk úgyis idealistaként, társadalmi munkában szőtte az összeesküvést, úgysem lévén jobb dolga!

állítólag a C vitamin 5G adótoronnyá változtatja az embereket, erről hallottál már?

:( :( :(

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#88) E.Kaufmann válasza Chaser (#84) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Mondjár már másik betegséget, amitől egy igazolt Covid fertőzés mellett még hozzájárult, hogy a közeli hozzátartozóm tüdeje szegénynek még életében kilyukadjon? Nem volt oltva :W , volt pár betegsége, de egyik sem a tüdejét érintette. Mondtuk neki, hogy legalább egy kínait vagy oroszt vegyen fel, mindegy, elég egy is (vagy a franc tudja, de a semminél talán több lett volna), de nem :(
Én meg kaptam 4-et és nem váltam 5G adótoronnyá, sajnos :W , amúgy voltam már rosszul H1N1 oltás után 10+ éve...

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#89) Alaaf Pi válasza tusi_ (#20) üzenetére


Alaaf Pi
aktív tag

A port minőségére sok behatása sem az NV-nek, sem az AMD-nek nincs. Bár papíron utóbbinak nem kéne gondja legyen, mert saját rendszere van a konzolokban is.

(#90) PuMbA válasza Alaaf Pi (#89) üzenetére


PuMbA
titán

Szomorú, de mégis öröm az ürömben, hogy biztosan javítani fogják. Ez nem végleges állapot és senkinek se tartanak pisztolyt a fejéhez, hogy most azonnal kell játszania vele :) Én 1,5 évvel a megjelenése után kezdtem el a Cyberpunk-ot is, miután kivasalták javításokkal.

[ Szerkesztve ]

(#91) AuraSync válasza PuMbA (#90) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Az igen jó sokáig bírtad. :DDD
Én az 1.05 után tótam ki és már játszható volt.
Csak a sztori végén voltak nagyobb bugok.

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#92) fanti válasza AuraSync (#44) üzenetére


fanti
addikt

"Mesterséges gépigény. Hallottál már róla? Akkor most igen. Anno a Crysis-ba derült ez ki hogy azért ment gyengén a gépeken mert olyan dolgok voltak lerenderelve a játékban amik nem is látszottak, külön cikkek voltak amik ezt bizonyították."

Na ezt tényleg egy kiváló példa! Emlékszem, a sziget talaja alatt is renderelve volt a hullámzó víz, azaz le lett számoltatva a hardverrel, csak nyilván nem lett megjelenítve.
Aztán Crysis-ék azt kamuzták, hogy "jaaa, bocsi, véletlenül maradt benne, de mingyá kivesszük"...oszt utána fele olyan vason is ment szépen... :C

Na ezért nem mozdulok én rá semmire, ami frissen jön ki.
Majd egy 6-8 hónap elteltével FitGirl, vagy EMPRESS, Xatab repakkokat meglesem, lehetőségekhez képest ingyenes gépi fordítással, nekem ennyit ér meg maximum ez a mai játékvilág...de többet NEM!

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#93) SLDR PC


SLDR PC
csendes tag

Intelről Ryzenre, Nvidiáról AMD-re úgy néz ki ezt lesz a második lépés :U
Pénztárca barátság, télen fűtés, mi kell még ;]

Ha valami komolyan érdekel, foglald le egyértelműen a későbbi félreértések elkerülése végett!

(#94) PuMbA


PuMbA
titán

Egyébként a hír helyreigazítása nem jön? Az EA már javította, hogy alaplap BIOS csere kell, nem VGA....

[ Szerkesztve ]

(#95) AuraSync válasza PuMbA (#94) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Akkor jó úgy is el vagyok maradva vagy 4 BIOS frissítéssel. :DDD

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#96) Csabis válasza AuraSync (#44) üzenetére


Csabis
aktív tag

Pici szösszenet..
Tualatin 1.3Ghz Geforce MX/MX440 64MB Vga toltam végig . 15" monitoron.. 1024*768
Ami megengedett kicsit komprumisszumos megoldással de nem Lowon és nem is medium.. Mert van amit highra tettem.Kíváncsiság hajtott akkor is.. Nem akadt egyáltalán. meg is lepődtem akkor hogy DX7 kártya neki esik a DX9 game nek.. alapból elsem szabadot volna indítania..

(#97) 3L1T3 válasza PuMbA (#94) üzenetére


3L1T3
addikt

:DDD

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#98) AuraSync válasza 3L1T3 (#97) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Milyen gépházba raktad bele a 4090-et? Kerestem a profilodba de nincs kiírva. :(

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#99) Csabis válasza CJ4567 (#52) üzenetére


Csabis
aktív tag

FAR CRY esetében úgy tesztelték 1 Átlag pc gép volt középen ahol programoztak..és amit addig alkottak azon tesztelték amíg normálisan nem futott.
De még így is volt hogy alig bírtak vele az akkori csúcs gépek.
Valószínűnek tartom ez a szokás meg maradt nekik továbbra is..

[ Szerkesztve ]

(#100) Dr. Akula válasza SLDR PC (#93) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Gondolod a Ryzen jobban fog fűteni mint az Intel?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.