Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Turbado

Hozzászólások

(#201) foximaxi248


foximaxi248
csendes újonc

Én múlt héten vettem pont egy mobilt, és még épp megjött. A kérdésem, hogy én, mint végfelhasználó, aki kifizette rendesen a kért összeget, számítsak rá, hogy a hatóságok rám törik az ajtót és elveszik a telefonomat, vagy majd lefoglalják stb., vagy ez már az enyém és használhatom, ameddig akarom? Lesz belőle valaha probléma? Kell valaha fizetnem még valami tartozás egyéb jogcímen bármit?:D
A telefon egyébként egyelőre jól működik, szóval gari miatt nem aggódok, ha valami bekekszelne, akkor meg max zsebbe nyúlok, nem tudok mást tenni.

(#202) janeszgol válasza foximaxi248 (#201) üzenetére


janeszgol
félisten

Erre nem tudok/tudunk választ adni. Kicsi az esélye, pláne ha jogutód nélkül szűnik meg (és azt írták úgy szűnt meg, ami nem tudom mennyire igaz, mert még nem szűnt meg).
De vannak leleményes emberek.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#203) lalika740 válasza foximaxi248 (#201) üzenetére


lalika740
aktív tag

Tuti hogy senki nem fogaja tőled ezt már senki kérni.Ez már a tiéd igaz a garancia így ugrott.De ezt senki nem tudhatta előre.

Troublemaker, Iphone 14 Pro Max,Samsung S23 Ultra

(#204) telefonmágus válasza foximaxi248 (#201) üzenetére


telefonmágus
senior tag

Szerintem olcsón átveszem tőled,ha parázol hogy elviszik :DDD

Garanciás Telenoros TMobileos vagy független iPhone-t veszek,SAMSUNG bontatlan telefonokat veszek,előfizetéses is NON-STOP

(#205) koxx válasza foximaxi248 (#201) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Szerinted kimegy házhoz a turbadó rendőrség 50-100k emberhez telefonnal matatni? :)

[ Szerkesztve ]

(#206) foximaxi248


foximaxi248
csendes újonc

Valamelyest megnyugodtam. :DD Sose tudni, nem értek a jogszabály ezen részéhez, de tulajdonképpen, ha jogutód nélkül megszűnik a cég, akkor egyúttal a telefon tulajdonjoga is az enyém lesz nem? Megnéztem egyébként a "számlát", amit adtak mellé, gyakorlatilag szerintem nem is számla, csak egy papír, amin rajta van, hogy ezen a rendelésszámon ezt és azt vettem, de semmilyen konkrét azonosító nincs rajta, mint egy rendes e-számlán, mert ugye a rendelésszámom az nem a számla sorszáma, az összegnél pedig nem árat, hanem kaució/ár-at ír. Szóval durva... Egyébként évekig egy megbízható bolt volt, a garanciális problémákat is korrekten kezelték a felhasználók szerint, ezért vettem én is tőlük, erre tessék.
Egyébként annyival olcsóbb, hogyha mindenki állandóan ilyen helyeken vesz telefont és egyszer megszívja, akkor is 100 ezreket tud spórolni több vásárlás alatt, tehát igazából egy gari vesztés esetén, ha zsebbe kell nyúlni, még lehet úgy is megéri. Mondjuk innentől drága telefon esetén inkább többször meggondolom, és vagy MediaMarkt, vagy a gyártó oldaláról veszem, esetleg hivatalos viszonteladótól.

(#207) Vikooo válasza koxx (#205) üzenetére


Vikooo
addikt

Max ha 8 után az utcán kóborolsz :D

(#208) koxx válasza Vikooo (#207) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Hehe :D

Amúgy lecsekkoltam a turbado "számlát", hát bazmeg ez egy vicc, inkább rendelés visszaigazoló mint számla. Semmi érdemi infó nincs rajta, teló típusa, ára, eladó neve címe, megrendelő neve címe. :(((

(#209) lacko6


lacko6
senior tag

Hi.Az berli a telefont pl.Aki befizetett a turbado premium szolgaltatasra + 10% ot.Ki nem fizetett :U

(#210) lalika740 válasza lacko6 (#209) üzenetére


lalika740
aktív tag

Egyébként én is elolvastam és nekem is az a véleményem hogy aki ne fizetett prémium garanciát az meg vette a prémium garancias bérelte de szerintem annak sincs értelme úgyse kéri vissza senki ez egyszerű Adócsalás.semmi más.

Troublemaker, Iphone 14 Pro Max,Samsung S23 Ultra

(#211) Zebu válasza lacko6 (#209) üzenetére


Zebu
addikt

én nem. :N

(#212) foximaxi248


foximaxi248
csendes újonc

Én nem fizettem elő prémiumra, a "számlán" mégis kaució/ár szerepel az összegnél. Azért írtam idézőjelbe, mert gyakorlatilag nem is számlát adott róla a cég, hanem csak egy sima nem is tudom minek nevezzem papírt, amin szerepel a cég neve, aki szállította nekik, a vásárlás adatai és az összeg, de semmi számlasorszám stb.

Mindegy ez így maradt. Eddig spróroltam az ilyen vásárlással, mostantól csak gyártói oldal vagy MediaMarkt jöhet szóba, pláne 200 ezer Ft felett. :U

(#213) Zebu válasza foximaxi248 (#212) üzenetére


Zebu
addikt

Azért megnéztem az ÁSZF-et és megmutattam egy ügyvéd ismerősnek. Átküldtem a cikkeket is és leírtam a sztorit. Annyit mondott, hogy gyorsan átfutva a szitu a következő:
Mivel fogyasztó megtévesztés volt ezért a szerződés semmis. Nem kérhetik vissza, lényegében akár követelheted vissza az árat és visszadhatod.
Ha visszakérés lenne, akkor csak úgy, a visszafizetik neked az összeget amit kifizettél. Egyébként nem.

De ilyen úgysem lesz.

Közben megnéztem a számlámat, nekem van számlaszám, termék, szálltási díj tételesen mint számlatétel. Úgyhogy az szabályos. Igaz én nem kértem prémium szolgáltatást.

[ Szerkesztve ]

(#214) foximaxi248 válasza koxx (#208) üzenetére


foximaxi248
csendes újonc

Ezt akartam én is kihozni belőle. Bevallom, eddig sose néztem a számlát, mert csak a telefon érdekelt, hogy jó legyen, és nem is voltak problémáim eddig, de ez tényleg nem számla. Se egy bélyegző, se egy digitális azonosító semmi. Ezzel csak akkor értem volna valamit, ha működik az üzlet.

(#215) lacko6 válasza foximaxi248 (#212) üzenetére


lacko6
senior tag

Betudod szurni a kepet adatok nelkul?
Nekem ket szamlam van es mindkettonel van szamla sorszam es ar osszesen.

(#216) foximaxi248 válasza Zebu (#213) üzenetére


foximaxi248
csendes újonc

Köszi, hogy utánanéztél.

Egyébként még benne vagyok a 14 napos elállásban, de ezek után már nem merem visszaküldeni, mert félek, hogy se telefon, se pénz akkor már inkább így maradjon.

(#217) Zebu válasza foximaxi248 (#216) üzenetére


Zebu
addikt

Nah igen te még elállhatsz.

Egyébként nem hinném, hogy nem fizetnék vissza. Nem azért dőlt be a cég, mert likviditási gondjaik voltak. De persze rizikós lehet.

(#218) foximaxi248 válasza lacko6 (#215) üzenetére


foximaxi248
csendes újonc

Holnap beszúrom, a "számlát" a melóhelyemen hagytam, mert mutattam ott is kollegáknak, hogy mi s véleményük, de ők is csak néztek. :Y

(#219) koxx


koxx
MODERÁTOR

Itt van a turbado "számla", ez egy vicc, nem számla.

[ Szerkesztve ]

(#220) Zebu válasza koxx (#219) üzenetére


Zebu
addikt

nekem tök máshogy néz ki

(#221) Noukoum válasza koxx (#219) üzenetére


Noukoum
veterán

Az új oldaldizájnig más számla volt.

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#222) lalika740 válasza koxx (#219) üzenetére


lalika740
aktív tag

(#223) Zebu válasza lalika740 (#222) üzenetére


Zebu
addikt

Ilyen az enyém is

(#224) lalika740 válasza Zebu (#223) üzenetére


lalika740
aktív tag

Na de itt őt van hogy számla.szerintem ez normál számla.Vagy nem? :W :W

Troublemaker, Iphone 14 Pro Max,Samsung S23 Ultra

(#225) lalika740 válasza koxx (#219) üzenetére


lalika740
aktív tag

Ez szállító levél nem számla.

Troublemaker, Iphone 14 Pro Max,Samsung S23 Ultra

(#226) koxx válasza lalika740 (#225) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Tudom, de az email amit küldtek ez volt benne a számla letöltése link alatt.

(#227) lalika740 válasza koxx (#226) üzenetére


lalika740
aktív tag

Hát akkor ez vicces én ilyet sose kaptam .mindig olyat kaptam amilyet mutattam és az szerintem számla.
Szállító levél az vicc.Ott vetted az iPhone 12 öt???Az apple nél mondjuk mindegy mert akkor is garis marad halistennek.Nekem is van tőlük apple termék az garis.

Troublemaker, Iphone 14 Pro Max,Samsung S23 Ultra

(#228) koxx válasza lalika740 (#227) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Aha, ez a mák, hogy iphonet vettem és nem mást. Imei szerint okés a telefon, lecsekkoltam tegnap.

(#229) Zebu válasza lalika740 (#224) üzenetére


Zebu
addikt

de, ez így ok :C

(#230) lalika740 válasza koxx (#228) üzenetére


lalika740
aktív tag

Nem lopott cuccokat árultak csak okoskodtak a pénzzel.Az imei amiért tiltanak le vagy a telefont??Nem loptad!!!

Troublemaker, Iphone 14 Pro Max,Samsung S23 Ultra

(#231) lacko6 válasza koxx (#219) üzenetére


lacko6
senior tag

3.Barmikor visszakuldheto termekek,reszleges vetelar visszateritessel.
Automatizaltak a premium szolgaltatast :Y
Regen ezert meg fizetni is kellett.

(#232) koxx válasza lalika740 (#230) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Jaja szerencsére.

(#233) lalika740 válasza lacko6 (#231) üzenetére


lalika740
aktív tag

Igen a vételár 10% át.akkor lett prémium de akkor úgy látszik csak bérlés.
Na de hogy ez a Magyar NAV nak nem tűnt fel 6 évig????vagy nem itt adóztak mert a számlán közvetítőként szerepelnek.

Troublemaker, Iphone 14 Pro Max,Samsung S23 Ultra

(#234) lalika740 válasza koxx (#232) üzenetére


lalika740
aktív tag

Ez a szállító levél arra jó hogy bizonyítja ha el akarod adni hogy nem szolgaltatos.

Troublemaker, Iphone 14 Pro Max,Samsung S23 Ultra

(#235) kelzsoca válasza koxx (#228) üzenetére


kelzsoca
félisten

Véletlenül futottam bele ebbe a facebook kommentbe, Ádám is azt írja Apple készülékekkel kapcsolatban, amit nekem is mondott a viszonteladó partner, a szerviz bekérheti a vásárlást igazoló számlát:

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#236) lalika740 válasza kelzsoca (#235) üzenetére


lalika740
aktív tag

Szia .Viheted de nem kötelező max ha nem csinálják meg az istylban akkor atviszed másik apple boltba.De nekem eddig sose kérték .A legvégső esetben az mondom atmesz a határon és Ausztriában biztos nem kérik de ez már csak a végső megoldás mert 100%higy itthon is megcsinálják és meg cserélik is számla nélkül.

Troublemaker, Iphone 14 Pro Max,Samsung S23 Ultra

(#237) telefonmágus válasza kelzsoca (#235) üzenetére


telefonmágus
senior tag

Nem kell, 1 évig nem kérik és nem is kell,ha a támogatásos oldalon ketyeg a gari

Ezzel foglalkozom,szóval nem fogsz meggyőzni

Garanciás Telenoros TMobileos vagy független iPhone-t veszek,SAMSUNG bontatlan telefonokat veszek,előfizetéses is NON-STOP

(#238) kelzsoca válasza lalika740 (#236) üzenetére


kelzsoca
félisten

Igen, én is csak azért jeleztem ezt, mert jó ezekkel tisztában vagyunk.
.......
Egyébént a 219-es hozzászólásban látható számlán ott a cég közösségi adószáma, amit lekérdezve ez látható:



Rákeresve a címre, ez a weboldal jön be:

OFFSHORE LEAKS DATABASE

https://vertigostore.eu

(#239) kelzsoca válasza kelzsoca (#238) üzenetére


kelzsoca
félisten

Rossz volt a [link]

telefonmágus

Félreérted, én nem meggyőzni szeretnék senkit, csak felhívtam a figyelmet arra, amit az egyik viszonteladó partnerünk mondott, akinek nem állt érdekében valótlant állítani, mivel nem foglalkozunk Apple készülékekkel. :)

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#240) telefonmágus válasza kelzsoca (#239) üzenetére


telefonmágus
senior tag

Nem kell,hiszen ott az SN szám,amiből bárki láthatja a gyártási időt és ott a támogatásos oldal.

A számla akkor kell ha letelt az 1 év és utána akarod gariztatni,vagy ha valami bolt elad valami régi berohadt apple cuccot,ami mondjuk ott állt 1-2évig

Garanciás Telenoros TMobileos vagy független iPhone-t veszek,SAMSUNG bontatlan telefonokat veszek,előfizetéses is NON-STOP

(#241) lalika740 válasza kelzsoca (#238) üzenetére


lalika740
aktív tag

Óriási nagy csalás 8 országban.komoly pénz tették zsebre akik éltették azok sose lesznek meg.

Troublemaker, Iphone 14 Pro Max,Samsung S23 Ultra

(#242) arnyekxxx válasza atus72 (#107) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Én egy Xiaomi telefont vettem, amit a Xiaomi gyárt és eladott haszonnal és garanciával, pont.

Fogd már fel, hogy te X GSMbolttal vagy jogi kapcsolatban, a xiaomival semmi de semmi jogi kapcsolatod nincs. Nem a xiaomi adott el neked haszonnal és garanciával telefont hanem az X GSM vállalkozás. A jótállás szerződő felek között létező fogalom. Ennyit kellene megértened.

[ Szerkesztve ]

(#243) lalika740 válasza arnyekxxx (#242) üzenetére


lalika740
aktív tag

Szerintem ő arra gondol hogy a xiaomi gyártotta és az lenne a korrekt ha állná a garanciát mint ők az apple amit mindegy hogy GSM boltba veszed vagy bárhol aktiválása után 1 év garancia van rá.igy kéne szerintem is minden cégnek.

Troublemaker, Iphone 14 Pro Max,Samsung S23 Ultra

(#244) arnyekxxx válasza lalika740 (#243) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Ő gondolhatja azt is akár, hogy ő Hófehérke de ez nem érinti a polgári törvénykönyvet. Az, hogy az apple a világ minden pénzén ülve jobb feltételt biztosít mint ami a kötelezö az az ő dolga.

igy kéne szerintem is minden cégnek.

Ez azonnal elvárható lesz ha minden cég a bőséges applefelárral értékesíti a cuccait.

(#245) lalika740 válasza arnyekxxx (#244) üzenetére


lalika740
aktív tag

Hát a Samsung se adja már olcsón a cuccait majdnem egy árban van a Note 20 ultra meg egy iPhone 12 pro.Szerintem azért bele férne egy ilyen 1 éves garancia.A Samsung még igencsak nem a telefonjait árulja csak.Tv K ből mosógépeköl stb azért van árbevételük.

[ Szerkesztve ]

Troublemaker, Iphone 14 Pro Max,Samsung S23 Ultra

(#246) arnyekxxx válasza lalika740 (#245) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Te gondolhatod így de ennek nincs különösebb jogi érvénye.

(#247) Ayanlith válasza arnyekxxx (#246) üzenetére


Ayanlith
tag

A jog nem a világegyetemmel létrejövő törvényesség, hanem emberek hozzák létre, és felül lehet vizsgálni.

(#248) lalika740 válasza arnyekxxx (#246) üzenetére


lalika740
aktív tag

Nem a jogról beszélgetünk.Arrol mi lenne a korrekt.Mert ha kiadók egy Note 20 utraert több mint 400 ezret elvárnám.De.nem vitatkozni akarok .

Troublemaker, Iphone 14 Pro Max,Samsung S23 Ultra

(#249) Zebu válasza arnyekxxx (#246) üzenetére


Zebu
addikt

Igen jog nem kötelezheti erre, és nem is lehetne megoldani minden országra ugyanúgy. Ez üzleti döntés lehetne. Consumer at the core ugyebár....

[ Szerkesztve ]

(#250) lalika740 válasza Zebu (#249) üzenetére


lalika740
aktív tag

Persze álom álom marad. :DD :DD

Troublemaker, Iphone 14 Pro Max,Samsung S23 Ultra

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Turbado
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.