Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Turbado

Hozzászólások

(#351) Zebu válasza Viktor0610 (#350) üzenetére


Zebu
addikt

Azzal sincs semmi. Főleg ha megszűnik a cég. Akkor lehet érdekes ha felszámolják és a felszámoló a vagyontárgyakat begyűjtené. De ez kb elképzelhetetlen.

(#352) telefonmágus válasza telefon6310 (#348) üzenetére


telefonmágus
senior tag

Nem mindegy,mert a magyart papír nélkül nehezebb eladni

Kintit meg biztosabb venni

Garanciás Telenoros TMobileos vagy független iPhone-t veszek,SAMSUNG bontatlan telefonokat veszek,előfizetéses is NON-STOP

(#353) telefon6310 válasza Viktor0610 (#350) üzenetére


telefon6310
tag

Erre próbálom már én is felhívni az emberek figyelmét. Nem életszerű. Baromság az egész. Senki nem fog semmit visszakérni, mert ez fizikailag is lehetetlen. Határozatlan idejű bérlés vs. tulajdonjog, nem tök mindegy ebben az esetben?
Ismétlem magam sokadjára: emiatt az agymosás miatt eladhatatlan lesz a készülékünk, ha majd arra kerül a sor.

(#354) telefon6310 válasza Zebu (#349) üzenetére


telefon6310
tag

Semmi plusz szolgáltatást nem kértem. De ha kértem volna, akkor sem aggódnék emiatt. A készülék az enyém, soha nem fogja visszakérni senki. A lélektani hatásai sokkal károsabbak ennek a Turbado ügynek. Például az, hogy eladásnál sok vevőjelölt reklamálni fog, a felkorbácsolt rémhírek miatt.

(#355) LeliM válasza Zebu (#349) üzenetére


LeliM
kezdő

És ez mennyire hivatalos? a pár cikk kivételével akik írták.
Mert az ASZF-jük szerint van pár pontja ami nem túl kellemesen hangzik.

(#356) LeliM


LeliM
kezdő

"Ügyfél azt a regisztrált Felhasználót jelenti, akivel a TEULTD Ltd. Bérleti Szerződést kötött;"

(#357) Zebu válasza LeliM (#356) üzenetére


Zebu
addikt

Már lepörögtem a dologról, olvass kicsit vissza, korábban leírtam mire jutottam az ASZF átolvasás és az ügyvéd ismerős infoi alapján.

(#358) Zebu válasza LeliM (#356) üzenetére


Zebu
addikt

ASZF eleje:


ÁSZF/1. A Turbado.hu Kft. Adásvételi Szerződésének Általános Szerződési Feltételei
Kelt: 2014.11.20.1
1. ÁLTALÁNOS RENDELKEZÉSEK
1.1. Bevezető rendelkezések
1.1.1. Jelen dokumentum az Ügyfél (lásd az alábbi meghatározást) mint vevő és a Turbado.hu Kft. (lásd az alábbi meghatározást, amely a továbbiakban Eladóként is meghatározásra került) mint eladó között megkötésre kerülő és a Termék vagy Termékek (lásd az alábbi meghatározást) adásvételére és az Eladó által további szolgáltatások nyújtására irányuló adásvételi szerződések (a továbbiakban mint „Adásvételi Szerződés”) általános szerződési feltételeit rögzíti. A jelen dokumentumban az Adásvételi Szerződésre tett minden hivatkozás a jelen általános szerződési feltételekre tett hivatkozásként értendő.

szó sincs bérletről. Ha számlád van, termékkel, akkor neked adásvételed volt és kész.

(#359) South Velen válasza Zebu (#358) üzenetére


South Velen
addikt

Azért meglepődnék, ha ezek eladásként kerültek volna lekönyvelésre a turbado oldalán, szépen külön sorban az áfával, stb. ;]
Abban nem vitatkozom veletek, hogy durva lenne, ha bárkitől visszakérnék az eszközöket, még ha jogilag valahogy meg is tehetné egy turbado jogutód, szerintem semmilyen bíróság vagy releváns jogi egység nem fogja hagyni, tekintettel arra, hogy az már most nyilvánvaló, hogy átverésre irányult a dolog a turbado részéről, és a vevők nem voltak tudatában a bérlésnek, minden egyes kommunikációs elemük a megtévesztésre irányult.
Plusz mire lecseng ez a dolog, ezek az eszközök már nem fognak annyit érni, mint a visszakérésre befektetett munkaerő.

Amúgy ez a pszichopata stefan durina csinált egy prezentációt a turbado eladására linkedin-re (! :DDD ) és abban selling pointként benne volt a hatalmas eszközállomány, amit állítása szerint a bérlők bármikor hajlandóak visszaszolgáltatni (!)
Ismétlem, ez szerintem sem történhet meg ebben az univerzumban, de hogy milyen emberről is van szó, azt nem árt újra és újra látni, és meg fogja úszni börtön nélkül, tele pénzzel.

[ Szerkesztve ]

(#360) LeliM válasza Zebu (#358) üzenetére


LeliM
kezdő

Igen, de a honlap aszf-je szerint ami a legaljan van, nincs lehetoseg vásárlásra.
Vagyis nincs lehetőség az aszf/1 szerződés kötésre

[ Szerkesztve ]

(#361) Zebu válasza LeliM (#360) üzenetére


Zebu
addikt

2 része van. Eladás és bérlet ügylet. A bérleti szakaszra vonatkozik, hogy ott nincs vásárlás.

(#362) LeliM válasza Zebu (#361) üzenetére


LeliM
kezdő

van egy olyan is, hogy Weboldal ASZF a legaljan

(#363) Schuler888 válasza lalika740 (#245) üzenetére


Schuler888
senior tag

Sose kellett forgalmazohoz vinnem samsung telefont, hivtam a garanciafutart, vagy bedobtam a helyi markaszervizbe, es max 2 nap alatt jott a mindent cserelt keszulek. Mindez forgalmazon keresztul a tobbszorose lett volna.

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#364) peppe79 válasza Viktor0610 (#350) üzenetére


peppe79
senior tag

Ha elolvasod az ÁSZF bérlésre vonatkozó részét, ott nem az fenyeget téged, hogy jön a fekete kocsi, és elviszik a telót. A lényeg az, hogy van egy nevetséges éves bérleti díj (0.02 eur), amit minden rákövetkező naptári év január 15-éig kell megfizetned. Ha ez elmarad (ami vélhetően elmarad, mivel nem tájékoztatnak róla, hogy te csak bérlő vagy), akkor az súlyos szerződésszegésnek minősül, és büntetőkamatot számolnak fel minden egyes napra,ami a befizetett termék árának kétszerese, leosztva 365-tel. Ez pl. egy 200 ezres telónál naponta 1096 ft büntetőkamatot jelent(ene). Az most más kérdés, hogy egy bebukott, felszámolás alatt álló cég ezt hogy hajtaná be rajtad (vélhetően sehogy), csak mint opció, nem árt, ha ezzel egy bérlő tisztában van.

(#365) koxx válasza peppe79 (#364) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ha megszűnt a cég akkor szerintem a szerződés is semmis :U
Ehhez számlát kéne, hogy kiállítson a bérleti díjről, elmaradás esetén pedig fel kell, hogy szólítson a fizetésre. Erre tényleg nagy esély van, kb annyi mint 2x egymás után lottó 5-öst nyerni.

[ Szerkesztve ]

(#366) peppe79 válasza koxx (#365) üzenetére


peppe79
senior tag

Világos. De én nem is az esélylatolgatást, vagy a szerződés megkérdőjelezhetőségét boncolgattam, mindössze az ÁSZF-ben leírtakat közöltem. Ott elég alaposan kitérnek mindenre, benne a bérbeadó és bérlő közti kommunikációs csatornára is, ami kb. ugyanolyan kacifántos dolog, mint maga a "bérleti szerződés létrejötte".

(#367) koxx válasza peppe79 (#366) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Kéne egy hivatalos állásfoglalás a fogyasztóvédelem részéről.

(#368) telefon6310 válasza koxx (#365) üzenetére


telefon6310
tag

Kedves Štefan Ďurina nagymester úrnak sok sikert kívánok ennek a kamatnak a behajtásához :C
Szerintem tegye össze a két kezét, hogy ezek után megússza anélkül, hogy a börtönben a műanyag lakat is rárohadjon.
Hisztériakeltés helyett én továbbra is azt mondom mindenkinek, aki tőlük vásárolt, hogy emiatt a bérlés miatt senkinek nem kell aggódni. Nem életszerű, ilyen nincs. Behajthatatlan. Átverés volt. Szerintetek, ha ez egy magyar bíróság elé kerülne, nem utasítanék el élből?
Ismételve magam sokadjára: csak azt sajnálom, hogy a rémhírkeltések miatt eladhatatlanok lesznek a Turbadós készülékek. Vagy le kell tagadni, hogy Turbadós. Belgiumban vettem a Media Marktban, de sajna a vásárlást igazoló blokkot nem őriztem meg. Na bumm... Vicc, hogy hazudni kell emiatt.

Ui: ha valakinek iPhone 12 Pro készüléke van, Turbadós, nagyon szívesen átveszem tőle negyed áron, hogy ne kelljen neki tovább rettegnie. Ekkora szivességet megteszek embertársaimért. Nagy áldozat, de a jó cselekedetek mindig jól esnek :DDD

(#369) peppe79 válasza telefon6310 (#368) üzenetére


peppe79
senior tag

Hisztériakeltés nem ebben a témában zajlik, hanem egész másban, immáron egy jó ideje.
És jelen esetben a rémhír sem állja meg a helyét, mert az meg nem más, mint egy kitaláció, egy valótlan állítás. A Turbado ÁSZF-e ezzel szemben egy szárazon megfogalmazott, ténylegesen közölt dokumentum. És megegyszer: nem azt vitatom, hogy az ott leírtak jogilag mennyire megkérdőjelezhetőek, vagy hogy van-e esélye behajtani a tulajnak a a büntetőkamatokat (ha engem kérdezel, szerintem sincs, de ez mindössze az én magánvéleményem).

A készülékek egyébként bármikor átruházhatóak másra, a leendő vásárlónak az égvilágon semmi köze nem lesz a turbadóhoz (ha netán bérléses szerződésben állnál velük, akkor ugyanúgy te maradsz a bérleti díj teherviselője). Erre még a csaló turbadó ÁSZF-e is kitér, úgyhogy nem kell aggódnod amiatt, hogy a turbadós készülékek eladhatatlanok lesznek, vagy hogy le kell tagadnod a leendő vevő előtt, hogy azok honnan származnak. Azt viszont - ha ennyire korrekt akarsz maradni - közölnöd kell, hogy ha a készülék még garanciális, akkor arra nem hivatalos garancia vonatkozik. Vannak gyártók, akik ennek ellenére bevállalják az ingyenes javítást (asszem Samu például ilyen), de a többség elutasítja.

[ Szerkesztve ]

(#370) koxx válasza peppe79 (#369) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Almánál szerencsére nincs ilyen gond. A többi készülék lehet problémás.

(#371) dannyl válasza telefon6310 (#343) üzenetére


dannyl
addikt

Nekem sokkal egyszerűbb számlám van, és angol nyelvű. De azon seller és buyer van. És csak a turbado szerepel rajta.

Írtam Oneplus supportnak (OP telót vettem Turbado-n), azt mondták, hogy 1 év gari van a telóra, ha elküldöm nekik a számlát, akkor 2.

[ Szerkesztve ]

(#372) LeliM válasza telefon6310 (#368) üzenetére


LeliM
kezdő

igen, nem arról van szó, hogy most félek, hogy behajtja mindenkin, hanem arról, hogy mivel elfogadtad a szerződést, és ez benne van, így megteheti sajnos.
És el sem adhatod amugy.
És szép lenne évek múlva, hogy na akkor ujra vagyunk, nem fizettél bétleti díjat, akkor tessék itt van fizess pár milliót.

(#373) LeliM válasza dannyl (#371) üzenetére


LeliM
kezdő

és a magyar oldalról vetted?

(#374) South Velen válasza LeliM (#372) üzenetére


South Velen
addikt

És ezt mi alapján hajtanák be?

Ha eltekintünk attól, hogy nyilítan megtévesztés volt (amit reményeink szerint valami fogyasztóvédelmi, vagy valamilyen más igazságügyi szerv hivatalosan is kimond), akkor is mi az ami alapján követelheti ezt a büntetőkamatot? Semmi közöm a joghoz, amikor tanítottak se figyeltem, szóval nem tudom, de tudomásom szerint még adószámot sem adtak meg a vevők, meg semmilyen adatot. Volt szállítási cím, email, név és telefonszám? Ez elég egy bérleti szerződéshez? Azért efféle ügylethez úgy gondolom ennél komolyabb szerződés szükséges, mint egy sima webáruház rendelés.

Ezt a büntetőkamat témát egyébként végképp nem értem, hogy miért rakták bele. Ha csak áfacsalás volt a cél, akkor milyen célt szolgált ez? Mert ez így úgy tűnik, mintha egyszer erre alapoztak volna, hogy még akár vissza is szedhetik ezt az összeget.

Meg korábban nem arról volt szó, hogy a vételár (ami mint kiderült kaució) egy X összeg, és ez a büntetőkamat max addig terjedhet? Vagy azon túl is? (akik esetleg átolvasták az ÁSZF-et, van erre valami?)

Én tényleg elég sok cuccot vettem ezektől, de csak az outletből, újat soha, de szerintem ott sem volt különbség, ott is mind bújtatott bérlet volt

(továbbra se vagyok meggyőzve, hogy csak a prémium szolgáltatást igénybe vevőknek adták bérbe). - akkor nem lett volna 10% felára, hanem mindenkit abba az irányba löktek volna, és max 3-4% feláért adták volna.

[ Szerkesztve ]

(#375) lalika740


lalika740
aktív tag

De most komolyan vegyünk egy,átlag telefont ami most 150 ezer forint.2 év múlva kb 50 ezret fog érni ha addig nem romlik el.Meg ha lenne utódja a cégnek ami biztos hogy nem lesz és bíróság is megítélné nekik hogy visszakerhetik ami végképp lehetetlen.kinszedné össze a rossz és 2 éves telefonokat és mit csinálna vele????Nem tudom hogy ezzel tényleg számol valaki????Egy műszaki ciknnél ami kb hiper sebességgel fejlődik.Ne már emberek.A másik minazbhigy nem adhatok el???mert???gatoljon meg benne.Jöjjön el hozzám es gátolja meg.Egybkent 2 év alatt kb emberek 80% a le fogja cserélni.Megtalani is lehetetlen lenne.Ez hülyeség.Annyi nincs garancia.Ugy kell eladni és kész.Aki meg nem akarja használja nyugodtan majd eladja később.1millio% hogy ebből semmi baja nem lesz.

Troublemaker, Iphone 14 Pro Max,Samsung S23 Ultra

(#376) LeliM válasza South Velen (#374) üzenetére


LeliM
kezdő

az aszf alapján.
De ugye mivel bűnöző így nem tudom, hogy mi lehet, nyilván nem is kommunikál.
Hát a weblap aszf-je szerint csak bérelni lehetett... sajnos

(#377) LeliM válasza lalika740 (#375) üzenetére


LeliM
kezdő

én értelek, és tudom mit mondasz és értem azt is amit most irtál és ugyan ez írtad korábban is és igen logikus amit írsz, hogy nagy meló lenne stb.
DE megteheti, mert szerződés szerint megteheti.

(#378) lalika740 válasza LeliM (#377) üzenetére


lalika740
aktív tag

Írtam már hogy nem.Egy bérleti szerződés meg nem így néz ki.Akkor meg abba lehet belekötni.Nyugodj le nem lesz gond.

Troublemaker, Iphone 14 Pro Max,Samsung S23 Ultra

(#379) dannyl válasza LeliM (#373) üzenetére


dannyl
addikt

Igen.

(#380) foximaxi248


foximaxi248
csendes újonc

Egyébként most komolyan. Bár én féltem először ettől, de úgy gondoljunk már bele normálisan: Van a világon biztos 500 ezer ember, de legyen csak 100 ezer, aki vett a Turbadotól valamit. A céget bíróság megszüntette, mert fogyasztó megtévesztése és csalás volt, amit csináltak. ÁFSZ ide vagy oda, világosan fel kellett volna tüntetni, hogy bérlésről van szó. Ennyi embertől meg képtelenség behajtani bármit is, pláne, hogy a csalás miatt valazeg eleve semmis minden szerződés.

Tegyük fel viszont, hogy mégis követelnék a későbbiekben a készülékeket, vagy a díjat, ami teljesen nonszensz. Mi alapján kérik és kitől? Se egy adószám, se egy személyes azonosító adat se semmi. Egy név, lakcím, telefonszám lett csak megadva rendeléskor. Név alapján Kiss Pista bárki lehet, lakcíme addigra már lehet rég nem az, telefonszámot bármit megadhatok, email cím semmilyen szerződésnél nem releváns. Mit tudna tenni bárki is?

(#381) peppe79 válasza LeliM (#372) üzenetére


peppe79
senior tag

"És el sem adhatod amugy."

Ha szigorúan az általuk megfogalmazott ÁSZF-et vesszük alapul, még akkor is eladhatná, csak következményekkel:

5.9
A Bérlő nem jogosult elidegeníteni, bérbe adni, kölcsön adni a Bérlet Tárgyát más személynek a Bérbeadó előzetes írásbeli hozzájárulása nélkül. Amennyiben a Bérlő a Bérlet Tárgyát harmadik félnek adja át használatra, ugyanúgy felel a használatért, mintha ő maga használná a Bérlet Tárgyát, és viseli a Bérlet Tárgyában megjelenő esetleges hibák felelősségét és kockázatát.

Itt ugye arra céloz, hogy ha ellenérték nélkül odaadod használatra másnak a telót, továbbra is te maradsz a bérlő.

12.3
A Bérbeadó az ÁSZF-ben meghatározott jogi alapokon és okokon felül elállhat a Szerződéstől az alábbi esetekben is:
...
f)
a Bérlő elidegeníti vagy albérletbe adja a Bérlet Tárgyát, megterheli azt harmadik felek jogaival vagy veszélynek teszi ki azáltal, hogy hozzá nem értő harmadik félnek adja át használatra.

Vagyis: ha a bérbeadó tudomására jut, hogy eladtad a készüléket, akkor elállhat a bérleti szerződéstől. Ha a bérbeadó így határoz, akkor attól a naptól számítva bukod a "kauciót", és visszamenőlegesen felszámítják a büntetőkamatot.

De még mielőtt megkapnám, hogy hisztériakeltő vagyok: én kizárólag az ÁSZF tartalmát ismertettem, annak, aki esetleg nem olvasta azt. A szóban forgó cég épp felszámolás alatt álló, a tulajdonos egyes számláit zárolta az adóhatóság, a turbado egyes weboldalai már el sem érhetőek. Szóval, ha netán a "bérbeadó" részéről meg is lett volna a szándék a követelésre, akkor sem lesz már ebből semmi. Mindenesetre, mint tanulság, jó példaként szolgált a turbado esete.

(#382) peppe79 válasza South Velen (#374) üzenetére


peppe79
senior tag

"...tudomásom szerint még adószámot sem adtak meg a vevők, meg semmilyen adatot."

Minek kérnének adószámot?? :F A legtöbb magánszemélynek nincs is adószáma, csak az egyéni vállalkozóknak (meg persze cégeknek stb, de őket végképp ne hozzuk fel példának).

"Volt szállítási cím, email, név és telefonszám? Ez elég egy bérleti szerződéshez?"

Igen, egy ÁSZF-el kiegészítve ennyi már elég is lehet. Lásd pl. ezt az egyébként teljesen legálisan működő szerszámgép kölcsönzőt...

"Meg korábban nem arról volt szó, hogy a vételár (ami mint kiderült kaució) egy X összeg, és ez a büntetőkamat max addig terjedhet?"

Nem. Lásd:

8.5
A Bérlet megszűnése után a Bérlet Tárgyavisszaadásának elmulasztása a Bérlő kötelezettségei súlyos megszegésének minősül, és a Bérlet Tárgyában jogellenes használatát jelenti. A Bérbeadó a Bérlő általi jogelleneshasználat miatt a bezetett Óvadék értékének 2/365-ödrészére jogosult kártérítésként a Bérlet Tárgyának használatáért minden egyes napra a Bérlet megszűnését követően. A Bérbeadó jogosult kártérítést követelni a Bérlőtől oly módon, hogy az ilyen kártérítés összegét beszámítja a Bérlőnek az Óvadék visszatérítésére vonatkozó követelésébe.

(#383) South Velen válasza peppe79 (#381) üzenetére


South Velen
addikt

Köszi hogy elolvasod helyettünk is az ászf-et.

Ezek alapján nem csak az áfát akarták elcsalni hanem opciót teremteni arra, hogy adott esetben is akár nyereségesen szálljanak ki az ügyletekből még akkor is hogy ha ennek az egyébként is egyébként is totalisan átvert ügyfél látja kárát. :Y

Persze ez nem fog így lezajlani de a szándék az epikus "Loving man" részéről.
Remélem élete végéig börtönben rohad ez a féreg.

Ehhez képest még az arab gsm-esek is az aluljárókban a tisztesség jelkêpei :O

[ Szerkesztve ]

(#384) South Velen válasza peppe79 (#382) üzenetére


South Velen
addikt

Már hogyne lenne adószáma a magánszemélyeknek? (Adóazonosító jel)

[ Szerkesztve ]

(#385) lalika740 válasza South Velen (#384) üzenetére


lalika740
aktív tag

Persze .ezt én se értettem.Semmilyen jogszabálynak nem felel meg az a papír amit küldtek.de bérleti szerződésének végképp nem.

Troublemaker, Iphone 14 Pro Max,Samsung S23 Ultra

(#386) foximaxi248


foximaxi248
csendes újonc

Emberek!!!!!!
Felesleges dolgon vitatkozunk. Bíróság felfüggesztette a céget, el fognak tűnni. Semmisnek minősül az ÁSZF.

Mindegy mi volt leírva benne, mindegy mit kötöttél, az már ÉRVÉNYTELEN! Nem létezik. PONT.

(#387) lalika740 válasza foximaxi248 (#386) üzenetére


lalika740
aktív tag

Na ott a pont. :C :C :C :C :C :R :R :R

Troublemaker, Iphone 14 Pro Max,Samsung S23 Ultra

(#388) telefon6310 válasza foximaxi248 (#386) üzenetére


telefon6310
tag

Na végre! Ezzel kezdtem a hozzászólásaimat, amikor beléptem a csoportba.
Megy itt a pánikkeltés meg az ártatlan ÁSZF ismertetés, ami csak tovább korbácsolja a már egyébként is magas szintű pánikot és a végén tényleg az lesz, hogy mindenki befosik, ha meglátja a Turbado-s számlát, a készülékek eladhatatlanok lesznek.
Baromság az egész, senki nem fog követelni semmiféle bérleti díjat! Nem kell riogatni az ÁSZF-fel az embereket. Már egyébként sem érhető el sehol, ugyanis a honlapjuk halott. Csak valami archivumban van meg. A készülék a miénk, használjuk egészséggel, rettegés nélkül. A csaló cég ment a levesbe, a tulajdonosnak meg remélem egy életre elveszik a kedvét attól, hogy a jövőben hasonló pénzkereseti lehetőséget találjon.
Azokat sajnálom, akiknek a gari ugrott, de az iPhone vásárlóknak szerencséjük volt az 1 év globális garival. (már ha kellett használni. nekem még soha nem kellett gariztatnom egy telefont sem, kopp-kopp)

(#389) Viktor0610 válasza foximaxi248 (#386) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Akkor nem jön a fekete autó elvinni a telót? {homlokát megtörlős}

;]

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#390) koxx válasza Viktor0610 (#389) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Akkor ezért áll 2 napja egy fekete volga a házunk előtt? :DDD

(#391) Viktor0610 válasza koxx (#390) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Most értelmezik a záeszefet.

Samsung Galaxy A54

(#392) telefonmágus válasza foximaxi248 (#386) üzenetére


telefonmágus
senior tag

Ne írj már ilyet,a héten 12db turbados telot vettem alkatrészárba

Ha ilyet írsz,nem adják el az emberek occsóba :DDD

Garanciás Telenoros TMobileos vagy független iPhone-t veszek,SAMSUNG bontatlan telefonokat veszek,előfizetéses is NON-STOP

(#393) lalika740 válasza telefonmágus (#392) üzenetére


lalika740
aktív tag

Jöhetnek nekem is az eladók olcsóba :DD :D

Troublemaker, Iphone 14 Pro Max,Samsung S23 Ultra

(#394) kelzsoca válasza foximaxi248 (#386) üzenetére


kelzsoca
félisten

A bérléses dolog egy elegánsan becsomagolt áfacsalás volt, ez a turbado élmény, amit sok vásárló nem fog elfelejteni..

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#395) kelzsoca


kelzsoca
félisten

Turbado - Return your phone

"We have a better idea. Please don’t buy the phone, just use it, and when you don’t need it anymore, bring it back, and let us take care of that. And this way let us together take care of the planet as well. For you, for us, for all of us. Win-win-win."

https://vertigostore.eu

(#396) telefon6310 válasza kelzsoca (#395) üzenetére


telefon6310
tag

Win-win-win. Hogy van pofájuk... Mind a három “win” a Turbadóé, úgy kéne mondani.

(#397) Noukoum válasza kelzsoca (#394) üzenetére


Noukoum
veterán

Azt sem fogják elfelejteni hogy akár családonként sok száz ezer forintot spórolva kaptak gyors, kényelmes, és felhasználóbarát szolgáltatást. Kár csak az egyik oldalát nézni a dolgoknak.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#398) peppe79 válasza South Velen (#384) üzenetére


peppe79
senior tag

"Már hogyne lenne adószáma a magánszemélyeknek? (Adóazonosító jel)"

Attól, hogy az adóazonosító jel is számjegyekből áll, még semmi köze sincs az adószámhoz. Pont emiatt hívják adóazonosító jelnek (az illető személy pontos beazonosítására szolgáló, 10 számjegyből felépülő azonosító), nem pedig adószámnak (meghatározott törzsszámból, ÁFA-kódból, területi kódból felépülő 11 számjegy). Adókártyája mindenkinek van (még az újszülöttek is kapnak), míg adószáma csak a cégeknek, egyéni vállalkozóknak stb.

(#399) peppe79 válasza foximaxi248 (#386) üzenetére


peppe79
senior tag

Melyik bíróság? És mikor? Már csak azért is kérdezem, mert a 'cég felfüggesztése' a jogalkotásban ismeretlen fogalom. Készertörési eljárásról, felszámolási eljárásról, vagy csődeljárásról beszélhetnénk. De sajnos ez sem varázsütésre történik, mint a Grimm mesékben (esetleges vagyonrendezési eljárások, stb.). Meg ugye, melyik bejegyzett cégéről van szó? Mert Stefannak egész cégbirodalma van (lásd: szlovák cégjegyzék). Tudsz dobni egy linket, hogy hol olvastad a bírósági végzést?

(#400) peppe79 válasza kelzsoca (#394) üzenetére


peppe79
senior tag

A bűnözők szemszögéből nézve, az ötlet nem volt rossz (mert ugye, ki a fene olvasgat ÁSZF-et?). Rövid távon, egy picit okosabban, akár kivitelezhető lenne egy bérléssel kapcsolatos átverés is.
Manapság k...vára oda kell figyelni, hogy mit ír alá -, vagy mihez adja a nevét az ember (nem kifejezetten a turbado stiklijére gondolok, hanem úgy általánosságban). Soha nem felejtem el, amikor nálunk egy csaló kivitelező tett földönfutóvá embereket, mindössze két szóval, amit az ingatlan adásvételi szerződésbe fűzött. Akár ennyin is múlhat egy élet munkája...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Turbado
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.