Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Turbado

Hozzászólások

(#401) foximaxi248 válasza peppe79 (#399) üzenetére


foximaxi248
csendes újonc

Kérdésem a következő:
Én várok rá őszintén választ. Mindenképp erőltetni akarod a jogilag és minden tekintetben érvénytelen ÁSZF-et, ami már az oldallal együtt NEM LÉTEZIK, és meglétekor is érvénytelen volt abban a formájában, ahogy és amire használták? Nem fogok linkelgetni, bátran utána olvashatsz, hogy bírósági ítélet következtében nem működik az oldal, és már korábban is voltak problémák vele, csak nem kapott akkora hangot akkor.
Jogutód nem hiszem, hogy lesz ezek után, ha lesz is, ezt s tevékenységet nem folytathatja majd akkor sem, mert ebben a formában TÖRVÉNYTELEN. Ha bérlést biztosítok, akkor azt nem az ÁSZF-ben elbújtatva teszem, miközben az oldal minden más részein egyértelműen vásárlást tüntetek fel.
Ha valaha jönne egy cég, vagy bárki, aki követel x összeget, azonnal bíróság, és egy büdös rohadt forintot nem szed ki senki senkiből.

Ismételten megkérdezlek: Miért erőlteted a NEM LÉTEZŐ ASZF-t?

(#402) foximaxi248 válasza peppe79 (#400) üzenetére


foximaxi248
csendes újonc

"A bűnözők szemszögéből nézve, az ötlet nem volt rossz (mert ugye, ki a fene olvasgat ÁSZF-et?)."

Azt ugye vágod, hogy egy hatóságok által szorongatott cég, akinek a vezetősége vélhetően nem épp a legnyugodtabb, majd ebben a helyzetben egy törvénytelen ÁSZF-re hivatkozva mindenkitől elkezd pénzt beszedni és visszakövetelni? Szerintem örülnek, ha szabadlábon maradnak.

(#403) Schuler888 válasza peppe79 (#382) üzenetére


Schuler888
senior tag

"8.5
A Bérlet megszűnése után a Bérlet Tárgyavisszaadásának elmulasztása a Bérlő kötelezettségei súlyos megszegésének minősül, és a Bérlet Tárgyában jogellenes használatát jelenti. A Bérbeadó a Bérlő általi jogelleneshasználat miatt a bezetett Óvadék értékének 2/365-ödrészére jogosult kártérítésként a Bérlet Tárgyának használatáért minden egyes napra a Bérlet megszűnését követően. A Bérbeadó jogosult kártérítést követelni a Bérlőtől oly módon, hogy az ilyen kártérítés összegét beszámítja a Bérlőnek az Óvadék visszatérítésére vonatkozó követelésébe."
Esetleg ha sikerult volna magyar nyelven, jogilag elfogadhatoan fogalmazni, meg erne is valamit. "Bezetett" az hat.. fonevek nagybetuvel, csak ez nem a nemet nyelvtan... vicc az egesz szar. :(((

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#404) Schuler888 válasza peppe79 (#398) üzenetére


Schuler888
senior tag

"Adókártyája mindenkinek van"
Meg ahogy Moricka elkepzeli.. :U

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#405) Schuler888 válasza peppe79 (#399) üzenetére


Schuler888
senior tag

Amugy te minek kelted a feszultseget, mindenfele lobogtatott kovetkezmenyekkel? Rajtad kivul a legtobbeknek vilagos, hogy semmifele visszakoveteles nem lesz, csak te vagy helikopter? :(((

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#406) Schuler888 válasza foximaxi248 (#401) üzenetére


Schuler888
senior tag

Hangulatkeltes. Vannak akik ezt elvezik. Undorito..

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#407) peppe79 válasza foximaxi248 (#401) üzenetére


peppe79
senior tag

Nem szándékoztam belédkötni, csak kíváncsi lettem volna, hogy hol olvastad a bírósági végzést a csődeljárásról, felszámolási eljárásról.
Egyszerűbb lett volna, ha dobsz egy linket, mert én ilyet nem találtam. Ha a berlini bíróság májusi ítéletére gondolsz, ott csak annyi történt, hogy megtiltották, hogy a Turbado megfelelő tájékoztatás nélkül értékesítsen bármit is.

Az ÁSZF-el kapcsolatban: olvastad a korábbi hozzászólásaim? Mert ha végigolvastad, és értelmezni is tudtad, akkor viszont nem értem, hogy milyen ÁSZF "erőltetést" emlegetsz. Azon kívül, hogy idéztem a tartalmából, nem történt semmi riogatás, sőt. A topic címe 'Turbado'. Lehet, hogy én értettem félre, amikor azt gondoltam, hogy itt az ő működésükkel kapcsolatos információkat lehet megosztani...mint például a sajátos "üzleti modelljük". Vagy miről írjon itt az ember? Az időjárásről? Esetleg legyen minden egyes hozzászólás tartalma annyi, hogy átverték a vásárlókat, majd fizetésképtelenné váltak, és hamarosan csődbe mennek? Ezt már mindenki tudja. Ennyi erővel akkor zárható is a topic.

[ Szerkesztve ]

(#408) peppe79 válasza foximaxi248 (#402) üzenetére


peppe79
senior tag

Na, abban biztos lehetsz! ...hogy nem! ;] Az az ürge egy notórius hazudozó. Annyi embert átrázott már, hogy elhiheted: pont sz@rik a világra. Nem csak egyszerű magánembereket károsított meg, hanem cégeket is. Tavaly épp a krakkói Landotech-et, meg még vagy egy tucat hasonló mobiltelefon forgalmazót. Jakob Rutkát (Landotech) 320 ezer euróval károsította meg, amikor Samsung, Huawei és Xiaomi csúcsmodelleket vett át tőle, csak épp egy vasat sem fizetett értük.

(#409) peppe79 válasza Schuler888 (#404) üzenetére


peppe79
senior tag

"Meg ahogy Moricka elkepzeli.. :U'"

:F

(#410) peppe79 válasza Schuler888 (#405) üzenetére


peppe79
senior tag

"Amugy te minek kelted a feszultseget, mindenfele lobogtatott kovetkezmenyekkel? Rajtad kivul a legtobbeknek vilagos, hogy semmifele visszakoveteles nem lesz, csak te vagy helikopter? :((("

Először is, nyugodj meg. Ha ez sikerült, akkor próbáld meg venni a fáradtságot, és elolvasni, majd értelmezni, amit korábban írtam.
Ha ez megy, akkor talán felteszed majd magadnak a kérdést, hogy: "tulajdonképpen mire is reagáltam?"
Ha meg nem megy, az már nem az én hibám...

[ Szerkesztve ]

(#411) foximaxi248 válasza peppe79 (#407) üzenetére


foximaxi248
csendes újonc

Még egyszer megkérdezem: Te most mindenáron a nem létező, és létezésekor is teljesen törvénytelen és érvénytelen ASZF-re hivatkozol? Mi célból idézgrted állandóan azt a sz.rt és hívod fel rá a figyelmet? Miért kell egyáltalán bármilyen céllal is hivatkozni egy nem érvényes hazugságra? Ez ebben a formában, ahogy a cég működött TÖRVÉNYTELEN. Ha törvényes lett volna, még mindig működnének.

Magyarázod itt a baromságot, hogy "nem értjük mit akartál mondani".

Nem tényleg nem értjük hogy mi céllal akarsz feszegetni mindenáron egy törvénytelen és érvénytelen sz.rt. Erre semmilyen jelleggel nem hivatkozik értelmes ember, hogy "de hát te csak közölted, hogy amúgy ez volt benne leírva".

Igen' VOLT. És már akkor sem tudták volna jogi úton érvényesíteni...

(#412) lalika740 válasza foximaxi248 (#411) üzenetére


lalika740
aktív tag

Ezen kar vitázni a turbado eltünt ember is el tűnt vagy fog ami nálunk van az a miénk és senki nem jön érte ,Garancia a szerencséseknek van :R :R :R Gyári,turbado már nem játszik ebben sem.!!!Ahogy tanult kollégám mondja Turbado csak VOLT!!!!! :D :D
Bocsi ezt neked szántam hanem értetlen kollégának. :DDD :DDD :DD

[ Szerkesztve ]

Troublemaker, Iphone 14 Pro Max,Samsung S23 Ultra

(#413) foximaxi248


foximaxi248
csendes újonc

Igen, pláne, hogy tegyük fel hiszek annak a gagyi ASZF-nek, és két év mulva vissza szeretném küldeni a telefont. Hova a .... küldeném mégis? Na ugye! Szóval akkor már elmondhatom, hogy a cég hibájából szűnt meg a szerződés, (ami sose volt amúgy) :D

(#414) dudicukrasz


dudicukrasz
tag

Érdekes hogy milyen természetes hogy nincs kártérítés,nincs büntetés,stb.
Nekem kellett volna csinálni.

(#415) lalika740 válasza dudicukrasz (#414) üzenetére


lalika740
aktív tag

Azt hittem.te csináltad. :C :C :C
Vagy Vezérünk egyik embere :DD :DD

[ Szerkesztve ]

Troublemaker, Iphone 14 Pro Max,Samsung S23 Ultra

(#416) foximaxi248


foximaxi248
csendes újonc

Amúgy tényleg nem értem, hogy miért nincs erre valamilyen nemzetközi, vagy bámilyen jogszabály, hogy az ilyen rohadék senkiháziakat mindenféle hercrhurca meg mellébeszélés nélkül azonnal börtönbe lehessen b.szni a nyilvánvaló adócsalás és fogyasztó megtévesztése végett. Kajak ez a legjövedelmezőbb bűncselekmény. Csinálsz egy boltot egy törtvényfelen ÁSZF-re és fogyasztói megtévesztésre építve, lehúzol mindenkit és ha ki is derül semmit nem fognak számon kérni rajtad, élsz tovább vígan...

(#417) Schuler888 válasza foximaxi248 (#416) üzenetére


Schuler888
senior tag

"Amúgy tényleg nem értem, hogy miért nincs erre valamilyen nemzetközi, vagy bámilyen jogszabály, hogy az ilyen rohadék senkiháziakat mindenféle hercrhurca meg mellébeszélés nélkül azonnal börtönbe lehessen b.szni"
Penz. Nincs magasabb hatalom.

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#418) atus72


atus72
senior tag

Ebben a sztoriban azt nem értem hogy ÉVEKIG működhetett ez a cég, miért most
bukott ki ez az egész?

(#419) lalika740 válasza atus72 (#418) üzenetére


lalika740
aktív tag

Nem itt bukott meg itt meg mai napig működne.Nemtorszagban és Csehország ban bukott ha jól tudom .

Troublemaker, Iphone 14 Pro Max,Samsung S23 Ultra

(#420) dannyl válasza foximaxi248 (#416) üzenetére


dannyl
addikt

Amúgy az érdekes az egészben, hogy ha nem mennek nekik, még most is működne, és működhetett volna még akár 30 évig. És nem éreztem magam átverve, sőt. Tök jó üzletpolitikájuk volt. Szóval én sajnálom, hogy bezárták. Az, hogy a pénzemmel mit csináltak, pont nem érdekelt. Kaptam egy jó terméket gyári garanciával, olcsóbban, mint máshol. Azt se értem, hogy miért kellett bezárni. Miért nem utasították, hogy változtassanak az ÁFSZ-en, meg kaptak volna X büntetést. A vásárlókör már megvolt.

(#421) lalika740 válasza dannyl (#420) üzenetére


lalika740
aktív tag

:C :C :C :C így van. :R :R

Troublemaker, Iphone 14 Pro Max,Samsung S23 Ultra

(#422) foximaxi248 válasza dannyl (#420) üzenetére


foximaxi248
csendes újonc

Ezek szerint téged sem zavart az az apróság, hogy a törvénytelen ASzF-jük szerint valószínüleg már egy ház árával tartozol nekik. ;]

(#423) dannyl válasza foximaxi248 (#422) üzenetére


dannyl
addikt

Senkinek nem tartozom semmivel. Egy számlám van, amin seller és buyer van. Megvettem, enyém. Ezen nem lehet kapsazkodót találni.

(#424) foximaxi248 válasza dannyl (#423) üzenetére


foximaxi248
csendes újonc

Akkor neked jó. Nekem nincs ilyen, pedig nem vettem igénybe prémium cuccot, mégis kaució van azon a szállítói sz.ron. Na mindegy, mivel én negpróbáltam mindent, de utólérhetetlen a cég, így a részükről történt szerződésszegés ;]

(#425) dannyl válasza foximaxi248 (#424) üzenetére


dannyl
addikt

Én se vettem igénybe semmit. Sima webshop-os vásárlás volt. Mikor vetted? Én júniusban. Lehet, hogy érezték, hogy szorul a hurok, ezért elkezdtek jófiút játszani? :F

(#426) foximaxi248


foximaxi248
csendes újonc

Pont a csőd előtt egy héttel. Még beleestem a 14 napos elállásba is, de akkor már elérhetetlen volt a cég és szinte semmire nem reagáltak. Én se kaptam számlát, csak egy olyan rendelési papírt, mint amit korábban belinkelt valaki. Azon eladó és vevő szó egyáltalán nem szerepel, ellenben kaució igen. Ez pont, hogy nem jófiúskodás, hanem gazemberség. Én nem igényeltem prémium szolgáltatást. Ezek szerint, akik az új design óta vettek az oldalról, mind így jártak volna? Gondolom az utolsó néhány héten is több száz embert érintett hazai szinten is.

[ Szerkesztve ]

(#427) dannyl válasza foximaxi248 (#426) üzenetére


dannyl
addikt



Ennyit kaptam.

(#428) LeliM válasza dannyl (#427) üzenetére


LeliM
kezdő

mondjuk ez is elég kevésnek néz ki, de az tény, hogy eladó és vevő van, de fura, mert van aki elötted vett és mást kapot és oylan is aki utánad és uygan azt kapta mint aki elötted érted, szóval ez már a negyedik féle "számla" amit láttam

(#429) koxx válasza dannyl (#427) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ez minden csak nem számla. Valami digitális sajtpapír ami pont annyit ér mint ami a budiban van.

(#430) dannyl válasza koxx (#429) üzenetére


dannyl
addikt

És? Ez miért kéne érdekeljen?

(#431) koxx válasza dannyl (#430) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Semmi csak mondtam, ezek sztem min 10 féle "számlát" adtak ki.

(#432) atus72


atus72
senior tag

Én most megpróbáltam elővenni a Turbado-s számlát, de nem találom és nem is emlékezem hogy a kezemben volt, a csomagban nem volt mert mindig átnézem amikor a dobozt, nem az eszköz dobozát hanem amiben jött az egész :D
Valahol már úgyis mindegy hogy volt-e számla vagy sem, gari nincs, cuuuuuuumiiiiii

(#433) dannyl válasza atus72 (#432) üzenetére


dannyl
addikt

Mailben küldték nekem. Dobozban nekem se volt.

(#434) dannyl válasza koxx (#431) üzenetére


dannyl
addikt

Ja, hát csináltak ezek mindent ezek szerint.

(#435) lalika740


lalika740
aktív tag

Nekem.mindig a dobozban volt vagy mellé adták de végülis ahogy mondjuk már teljesen mindegy Gari nincs vissza meg úgyse kérik mér nem is adnám. :DD :DD

Troublemaker, Iphone 14 Pro Max,Samsung S23 Ultra

(#436) atus72 válasza dannyl (#433) üzenetére


atus72
senior tag

Azzal kezdtem hogy megnéztem az emailjeim közt de nem találtam csak a rendelés értesítőt. Neked külön mailben küldték vagy a megrendelés igazoláshoz csatolták?

[ Szerkesztve ]

(#437) dannyl válasza atus72 (#436) üzenetére


dannyl
addikt

Külön egy "reciept for your payment" mailben.

(#438) atus72 válasza dannyl (#437) üzenetére


atus72
senior tag

Aha, én utalással fizettem nem az ő rendszerükön keresztül ezért nem jött akkor ilyen, wow :)

[ Szerkesztve ]

(#439) dannyl válasza atus72 (#438) üzenetére


dannyl
addikt

Én is utaltam. Igazából tesóm (ajándékba kaptam a telót). Nem tudom, hogy milyen fizetési módot választott, de én csak átvettem a telót. Ő meg utalt, ez biztos (tehát nem kp).

(#440) atus72 válasza dannyl (#439) üzenetére


atus72
senior tag

Na ez akkor mégfurább :D megnéztem újra, semmi visszaigazolás nem jött erről, mindegy, ez is csak egy érdekes adalék :)

(#441) Ryanne válasza dannyl (#434) üzenetére


Ryanne
csendes újonc

Jaja, nekem is úgy tűnik.

(#442) lalika740 válasza Ryanne (#441) üzenetére


lalika740
aktív tag

Nekem jött mindig rendelés értesítő.Utalassal fizettem normál.modban utánna küldtek az azt a számlának nevezhető papirt az áruval együtt..

Troublemaker, Iphone 14 Pro Max,Samsung S23 Ultra

(#443) kelzsoca


kelzsoca
félisten

(#444) Nagus


Nagus
senior tag

Na srácok/urak! Nekem pár éve volt megszűnt céggel kapcsolatban garanciális ügyintézésem. A képlet nagyon egyszerű! e-cégjegyzékben be kell ütni a keresőben a cég nevét majd a vezető tisztségviselő (ott a neve és címe) személyének címezhető a kereset garancia és minden egyéb követelés tekintetében! Van 3 millió tőkéje a cégnek így tessenek sietni! :DDD

Amúgy ezt a turbado céget alig ismeri valaki... Az esetemben annó 2x8 GB RAM döglött be, volt egy másik személy aki mást akart garanciáztatni. Mind a ketten megkaptuk a termék vételárát a bíróság által.

[ Szerkesztve ]

(#445) atus72 válasza Nagus (#444) üzenetére


atus72
senior tag

Nem ilyen egyszerű ezt mert eleve nem magyar cég van a papírokon, nekem nincs garis problémám, egyelőre még a "számlát" sem találom :D
Azt nyilván ki lehet deríteni melyik kft nevére ment a pénz, de sokan eleve nem magyar cégnek utaltak.

(#446) lalika740 válasza Nagus (#444) üzenetére


lalika740
aktív tag

Szerintem abból nincs direkt szétszórták már azt

Troublemaker, Iphone 14 Pro Max,Samsung S23 Ultra

(#447) Wallenberg


Wallenberg
senior tag

Idén februárban és áprilisban vettünk két újracsomagolt Samsung és még két szintén újracsomagolt Cubot telefont a Turbado-tól.

Az egyik Samsung készüléket Romániába, a másikat Csehországba szánta a Samsung (imei.info alapján).

A telefonokra a garancia az már biztosan ugrott. Voltam bent a Samsungnál, ahol kerek-perec megmondták, hogy nem állnak velük szerződésben és így a telefonokra csak 1 év garancia vonatkozik, ami már letelt.

Azt viszont nem tudom, hogy a nekünk újracsomagoltként telefonokat korábban nem-e adták-e el +10 százalékkal növelt áron "bérbe" vsgy vettek-e rá plussz garanciát korábban. Mert főleg azokkal a telefonokkal van baj.

Messze nem tájékoztatták a vevőiket, hogy a 10 százalékkal drágábban vásárolt telefonok esetében csak "bérbeadásról" van szó.

Ebből lehet valamilyen gondunk?
A két Cubot telefont már régen eladtuk.
A további telefonokat eladhatjuk?

Ha őket felszámolják, a nekem eladott telefonokat lefoglalhatják atartozásaik miatt?

Szerintetek?

[ Szerkesztve ]

(#448) lalika740 válasza Wallenberg (#447) üzenetére


lalika740
aktív tag

Nyugodtan add el.senki nem fogja visszakerni csak garancia nincs

Troublemaker, Iphone 14 Pro Max,Samsung S23 Ultra

(#449) Mikisys


Mikisys
őstag

Sikerült visszakapni a pénzt, amit befizettünk egy telefonra. Jól esett, hogy az ünnepek előtti napon jött értesítés erről. Nem kívánunk senkinek sem ilyen idegesítő történetet, ezután csak kp. helyszíni átvétel-fizetés, vagy utánvét, vagy átvételkori azonnali-utalás, kártyás fizetés átvételkor. Ezt javasoljuk mindenkinek.

Kellemes ünnepeket és BUÉK!

(#450) Indian74


Indian74
senior tag

Sziasztok! Az lenne a kérdésem hogy vennék egy turbadnál vásárolt Google Pixel 4 xl telefont,érdemes megvenni vagy nem ??
Üdv :R
Mindenkinek Kellemes ünnepeket és BUÉK!

NAGYPAPA

(#451) telefon6310


telefon6310
tag

A mesterségesen felkorbácsolt indulatok, rémhírek terjesztése projekt sikeresen lezajlott. Az emberek félnek megvenni a Turbadós készülékeket. Remek. :W

(#452) telefon6310 válasza Indian74 (#450) üzenetére


telefon6310
tag

Csak Magyarországon több tízezer ilyen készülék van a mai napig különféle embereknél, akik közben már adták-vették azokat.
Én konkrétan már 2 Turbadós telefont el is adtam, anno, de jelenleg is Turbadós iPhone-t használok.
Kérdésedre a válasz: vedd meg, ha a garancia egyébként is lejárt volna már vagy az számodra nem releváns.
Senki nem fogja bérleti díj elmaradás miatt elárverezni a házadat. (Hála a felkorbácsolt kedélyeknek, már ilyen hírek keringtek az interneten.)

(#453) Anonymus23 válasza telefon6310 (#451) üzenetére


Anonymus23
veterán

Nem olvastam végig a témát, de Turbado-s telefonom van, ennek hogyan áll most a garanciáztatása akkor? (Xiaomi)
Mert ha a bolt hibájából fakadóan nem hajlandó a helyi disztribútor vállalni a készülék garanciális javítását, akkor szerintem teljesen jogos az ettől a cégtől vásárolt készülékektől való ódzkodás, még ha nem is technikai vagy egyéb műszaki szemtpontból, hanem pusztán garanciális kérdés miatt.

;) - The Power of the Light Side

(#454) telefon6310 válasza Anonymus23 (#453) üzenetére


telefon6310
tag

Igen, a garancia az erősen kérdéses. Xiaomi telefonnál szerintem alapba bukó. Többen jelezték már itt a fórumon, hogy utánakérdeztek és elhajtotta őket a magyar képviselet. De pl. Oneplus-nál meg írtak olyat, hogy simán élt a globális gari.
iPhone esetében viszont az 1 év mindenképpen járt.

(#455) lalika740 válasza telefon6310 (#454) üzenetére


lalika740
aktív tag

A oneplus nal a turbados telefonok garanciásak csak kell a szamla vagy amit adtak és ugyanúgy van rá garancia ,Biztos lekérdeztem nekem is van

Troublemaker, Iphone 14 Pro Max,Samsung S23 Ultra

(#456) Indian74 válasza telefon6310 (#452) üzenetére


Indian74
senior tag

Akkor az lenne a kérdésem hogy a Google Pixel telefonokat hol lehet garanciáztatni?? :R

NAGYPAPA

(#457) telefon6310 válasza Indian74 (#456) üzenetére


telefon6310
tag

Sose volt olyan telefonom meg valószínűleg nem is lesz. De remélem itt a csoportban valakinek van ezzel tapasztalata...

(#458) Indian74


Indian74
senior tag


Szerintetet igy érvényesíthetö a garancia??

[ Szerkesztve ]

NAGYPAPA

(#459) Anonymus23 válasza telefon6310 (#454) üzenetére


Anonymus23
veterán

Egyébként ez érdekes, mármint, hogy a hivatalos szervíz elhajt, mivel a hivatalos Xiaomi weblapokon lecsekkolva a telefonom eredeti Xiaomi international verzió, és tudják azt is, hogy nálam van, és a garancia is él (elvileg), az enyém pl 2021.06.08-ig.
És ezek hivatalos Xiaomi weblapok.
Na most ehhez képest van az, hogy elhajt az itteni képviselet, amikor pedig ez a telefon elvileg még garanciális.
Ez szerintem felvet némely fogyasztóvédelmi jogszabályba való ütközést, de igazából ne legyen ezzel gondom, de azért csak csak...

;) - The Power of the Light Side

(#460) telefon6310 válasza Anonymus23 (#459) üzenetére


telefon6310
tag

Teljesen egyetértek veled.
Az Apple egyébként pont emiatt egy nagyon követendő példa lenne az összes gyártó számára. Tök mindegy, ha kimegyek Portugáliába, ott egy sima műszaki boltba veszek egy iPhonet, aktiválom, 1 évig bárhol Európában (de talán az egész bolygón is) bevihetem a hivatalos Apple szervízbe. Még számlát se kell bemutatni.
Pont az ilyen Turbadós csaló cégek miatt lenne ez biztosíték, ha nem is 2 év, de legalább azt az 1 évet biztonságban tudhatná az ember.

(#461) dannyl válasza telefon6310 (#460) üzenetére


dannyl
addikt

Nem az almások találták ki. A huawei már nagyon rég használja ezt a policy-t. Az alma csak koppintott. De ja, koppinthatná mindenki. Bár nekem OP van, nem kell szerencsére aggódnom.

(#462) lalika740 válasza dannyl (#461) üzenetére


lalika740
aktív tag

Neked is azt mondták hogy garancias az OP?Elkérték a turbados számlát imei t és mondták hogy igen gyári garancias őket nem érdekli a turbado csak a szamla kellett nekik megnezni.

Troublemaker, Iphone 14 Pro Max,Samsung S23 Ultra

(#463) dannyl válasza lalika740 (#462) üzenetére


dannyl
addikt

Igen. Először IMEI-t küldtem, arra írták, hogy 1 év mindenképpen, de küldjek számlát, és megmondják. Elküldtem, írták, hogy okés, bármi bajom van, küldjem vissza nyugodtan a telót gariztatni 2 éven belül.

(#464) lalika740 válasza dannyl (#463) üzenetére


lalika740
aktív tag

Akkor ugyanaz nekem is .köszi.

Troublemaker, Iphone 14 Pro Max,Samsung S23 Ultra

(#465) Indian74


Indian74
senior tag

Bocsánat hogy ennyiszer felteszem a kérdést de akkor Google pixel 4xl T sem érdemes megvenni ha ilyen garancia van hozzá?
:R

NAGYPAPA

(#466) lalika740 válasza Indian74 (#465) üzenetére


lalika740
aktív tag

Nézd ha magadnak veszed akkor érdemes de te is ha jól.latom sűrűn cseréled őket akkor én olyan árát adnék érte mintha gari nélküli lenne és akkor ha tovább is adom nem bukok majd rajta.Tehat minél olcsóbban ,

Troublemaker, Iphone 14 Pro Max,Samsung S23 Ultra

(#467) padi68 válasza koxx (#45) üzenetére


padi68
senior tag

nem semmi! :-( :W
Nekem szerencsém volt: szintén vaterás csaló, 12 személynek adta el ugyanazt a telefont( nem is volt neki). Minden igazinak tűnt, még eredetinek tűnő apple garis papírja is volt a telefoncseréről....
Mi is feljelentettük, 3 év alatt zárult le és mindenkinek visszafizette a kárt, így kapott "csak" felfüggesztetett….

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#469) kelzsoca válasza #72445440 (#468) üzenetére


kelzsoca
félisten

Valószínűleg erre nem lesz lehetőséged, próbáld meg, hívd fel a TMX-et, ha jól tudom ők a hivatalos szerviz.

https://vertigostore.eu

(#470) dannyl válasza #72445440 (#468) üzenetére


dannyl
addikt

Simán csak postákon lévő huawei leadópontra le kell adni, majd küldik. Kb. 1 h hét alatt megfordul. Ha garis, akkor garis. Nekem OnePlus van, megkérdeztem a supportot, és mondták, hogy ha gond van, küldjem vissza, gariban javítják.

(#471) jackbacsi87


jackbacsi87
senior tag

Sziasztok!
Hátha jár erre valaki. Xiaomi redmi 9 2022.10.22. turbado vásárlás és a kijelző majdnem kiesik. Tudtok esetleg olyan helyet ahol lehet gariztatni a telót?

(#472) dannyl válasza jackbacsi87 (#471) üzenetére


dannyl
addikt

A jövőből jöttél? :Y

Amúgy [itt tehetsz egy próbát. ]

(#473) jackbacsi87 válasza dannyl (#472) üzenetére


jackbacsi87
senior tag

Hopp, 2020 :)
Telefonokat gariban nem javítanak. :( Azért köszi.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Turbado
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.