Hirdetés

2021. január 20., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Turbado

(#1) Dzsano

Dzsano
tag

Csak kérdezem: mi történt a Turbado-val? 2018-ban még díjat is nyertek, most meg megszűnt egy pillanat alatt? Ha valaki tud valamit róluk, kérem írja meg, nekünk beragadt egy komolyabb telefon ára előre kifizetve...

(#2) vmarci21 válasza Dzsano (#1) üzenetére

vmarci21
tag

(#3) igmond

igmond
tag

Egyik barátom telefonja garanciális javítás alatt áll, 1 hónapja lassan. Most fogalmunk sincs vajon mi lesz így a készülékkel. Valaki esetleg tudja, hogy magyar szerviz volt a partnerük, ha igen akkor melyik cég?

(#4) hintabogar válasza Dzsano (#1) üzenetére

hintabogar
friss újonc

Én is így jártam. Ha kártyás tranzakcióval fizettél, jelezd a bankodnál, hogy nem teljesítették és kámforrá váltak, ők indítanak egy bankkártya-reklamációs eljárást

(#5) Schuler888 válasza Dzsano (#1) üzenetére

Schuler888
aktív tag

A legutobbi hivatalos kozlemeny szerint.. vegre megszolaltak.. leheto leghamarabb visszautaljak.

Eladó Gear S3 frontier femszijak, gyari gar..

(#6) Francesco77 válasza vmarci21 (#2) üzenetére

Francesco77
veterán

Az igen!
Addig jár a korsó a kútra.....(míg be nem vezetik a vizet) :D

Előbb-utóbb mindegyik zug gsm bolt így fog járni. szürkeimportos, áfa befizetés mentes, külföldi behozatalú, kétes eredetű, külföldi szolgáltatóktól így-úgy beszerzett telefonokkal vannak megtöltve. Szerintem....legalábbis egyszer, mint vásárló, jártam úgy, hogy letiltott az új telefonom, amit vettem egy pesti gsm boltban. A tulaj elmondta, hosszas beszélgetés közepette, hogy honnan van a telefon, amit tőlük vettem...pislogtam nagyokat :Y

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON

(#7) vmarci21

vmarci21
tag

Vásároltam a Turbado-ról, milyen lehetőségeim vannak?

>> into.hu - https://into.hu <<:::>> Webfejlesztés: https://intomedia.hu <<

(#8) janeszgol

janeszgol
veterán

Pf. Néhányan annyira hittek ebben. Hogy csere gari, meg nagyon megbízhatóak. Jah. Mint a többi GSM trutyi.

(#9) atus72

atus72
senior tag

:D
fasza, 2 hónapja (eddig egyszer az életben) vásároltam ilyen helyről (telo + porszívo), erre tessék :D Akkor lehet imádkozni hogy ne legyen baja a készüléknek.
:W :C

[ Szerkesztve ]

(#10) StLui

StLui
veterán

Nem értem ezt a bérlet dolgot, volt akitől visszakérték a telefon árát? MIlyen adótrükk lehet benne, hogy kvázi bérbe adták a telefonokat :F

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#11) atus72 válasza StLui (#10) üzenetére

atus72
senior tag

Az még nem derül hogy most előremenekültek valami bírósági döntés miatt, vagy volt valami konkrét eset és emiatt csukták be az egészet, de nagyon fura :(:
Amúgy ezt az egész gari kérdés valahol rohadtuul nem értem, ha van egy gyár aki terméket gyárt akkor van kötelező jótállás, az hogy ez milyen úton hova mennyiért jut el és milyen adót vámot csalnak el nem szabadna hogy érintse azt hogy a keszüléket a gyártónál megjavíttathasd, ez nyilván egy naív elképzelés, de hol a hiba a logikámban? :)

(#12) lalika740

lalika740
aktív tag

Sziasztok sajnos úgy néz ki tényleg vége,tuti hogy innentől kezdve a garancia ugrott sajnos én is sokat vásároltam tőlük sokat el is adtam így nagyon kellemetlen beszéltem az itthoni főnökkel ők nem tudtak róla de az anyacéget megbüntették Csehország van és bezáratták.Mivel valószínű mind szurkeimportos volt minden így nem fogják a gyártók megcsinálnia cégek én se értem miért mert ők gyártották de ez van.Nem értem a legjobban menő web áruház volt a minőséitése is 4.8 csillag volt és egyik napról a másikra ugrott akkor minden.Nekm is majdnem minden muszaki dolgom tőlük van itthon de nem tudok mit csinálni.Pedig én meg jóba is voltam velük nagyon a sok vásárlásom miatt.Tanácstalanul állok. :(( :((

Troublemaker, Iphone 12 Pro Max,Samsung Z Fold2

(#13) lalika740 válasza StLui (#10) üzenetére

lalika740
aktív tag

Szia az hogy nem fizettek adót az előadásból mert effektív nem vetted meg hanem bérelted.Persze senki nem kéri vissza ez nekik volt és kiskapu hogy ne fizessenek adót.Csak erről nem tájékoztatták a vevőket.Senkit.

(#14) janeszgol válasza lalika740 (#13) üzenetére

janeszgol
veterán

Vissza biztosan nem kérik a terméket (nem hülyék), viszont évek múlva nem ám érkezik egy összegecske. Lehetett mostanában erről hallani (lakáshirdetés 2010-ből).

(#15) atus72 válasza janeszgol (#14) üzenetére

atus72
senior tag

vagy majd a felszámló viszi! :D
ekkora szopást, azért egy fára felhúznám az összes tulajt :D

(#16) janeszgol válasza atus72 (#15) üzenetére

janeszgol
veterán

Mondjuk no para, mert több fórumon, helyen is elmondták, hogy nem voltak tájékoztatva a vevők, hogy ők nem azok, csak bérlők. Így bukik a követelés.
Ha gondolod mentsd le ezeket bizonyítéknak (Hírek, Tech2 Laci youtube videója.)

(#17) atus72 válasza janeszgol (#16) üzenetére

atus72
senior tag

Én nem aggódom emiatt, ami nálam van az az enyém.
Mindenesetre ekkora átbaszást már rég láttam :)
Az inkább kérdéses, hogy gari esetén mi lesz, remélem nem kerül rá sor.
Én csak röhögök magamon mert eddig soha nem rendeltem ilyen helyről, csak most úgy voltam vele hogy az ÁFA-t nem tudom visszaigényelni (KATA) így olyan helyről veszem ahol olcsóbb, mivel kurva jó értékelése volt a cégnek (gariintézés stb) 2 év garit vállaltak rá
így emiatt döntöttem hogy végül tőlük veszem, ja és ott volt raktáron mindkét termék (telo + robot porszívó) amit vettem :D :C

[ Szerkesztve ]

(#18) Viktor0610 válasza atus72 (#17) üzenetére

Viktor0610
MODERÁTOR

Mi lenne?
Nem vállalják, vagy garancián kívül, fizetős keretek között végzik el neked a javítást.
Kivéve Apple.

[ Szerkesztve ]

"Látom kimozdultál a biztonságot jelentő PH-ról. Ez itt a vadon. Megeszünk." :DDD

(#19) koxx válasza atus72 (#17) üzenetére

koxx
MODERÁTOR

iPhone esetén mindegy, apple garis. A többi teló már kérdéses.
Nekem kedden jött meg az i12 tőlük, de szerencsére nem kértem semmi extra plusz szart amit árultak.

[ Szerkesztve ]

Eladó MSI Suprim 3070

(#20) StLui válasza atus72 (#11) üzenetére

StLui
veterán

Úgy néz ki szerződéseket átböngészte valaki, hogy kaúciót kért a korlátlan használatért, az pedig se nem áfa, se nem adó köteles, mret az ő szemszögéből egy későbbiekben vissza fizetendő kötelezettség, pesrze ilyen sosem lesz senkinél

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#21) atus72 válasza Viktor0610 (#18) üzenetére

atus72
senior tag

"Nem vállalják, vagy garancián kívül, fizetős keretek között végzik el neked a javítást."
vitaiindítónak szánom, de ha egy gyártó legyárt valamit akkor nem kurvára mindegy hogy mennyiért kerül a végfelhasználóhoz?
ők gyártották, kötelesek garanciában javítani, nem selejtet adtak el féláron hogy emiatt ne legyen rá kötelező gari.
Hogy van ez?
(nincs garis ügyintézésem, nem ezért "sírok", csak ezt a gyári/bolti gari dolgot sosem értettem)

[ Szerkesztve ]

(#22) atus72

atus72
senior tag

Ha Apple akkor mindegy honnan van és hivatalosan gariban cserélik? Mik vannak, hmm... :Y

(#23) Narxis válasza atus72 (#17) üzenetére

Narxis
nagyúr

Elég egyértelmű szvsz, hogy nincs garancia. Ha fizetsz akkor javítja a hazai szervíz. Én emagtol vettem egy LG-t és a hazai szervíz hozzá sem akart nyúlni, mint kiderült Romániába vitte a futár akit eMAG küldött aztán azt nem tudom, hogy ott ki javította de szerencsére jól megcsinálták. Sajnos kutya egy világ van, ott vernek át ahol tudnak.

(#24) szkaroly válasza atus72 (#17) üzenetére

szkaroly
aktív tag

Az egész ügyben az a legérdekesebb, hogy agyon lettek dícsérve itt a fórumban is sok helyen. A Poco X3 fórumban van aki még most is amellett kardoskodik milyen jó cég volt. Nyilván akik az elmúlt 1 ill. 2 évben ott vettek valamit és most imádkoznak hogy garis probléma ne jöjjön elő, azokat nem vígasztalja milyen jó cég volt. (Kár érte, kiváló ügynök volt! :DD ) A dolog másik oldala persze az, hogy sok mindent meg lehetett kapni náluk amit hívatalos forrásnál nem. És nemcsak Xiaomi telókról van szó. A huaweiblog adott ugye hírt az egészről először, megkérdeztem tőlük, a P30 Pro New Edition-t honnan lehet gyári garival megvenni, erre persze azonnal megnémultak, a nagy mellénynek azonnal vége lett.

(#25) lalika740 válasza janeszgol (#14) üzenetére

lalika740
aktív tag

Hát hozzám.jöhet vagy küldhet bármit tuti nem adok semmit de mondom ez biztos hogy csak azért volt hogy elsumámolják a befizetést Áfa.Egybkent mint lejjebb írják jó cég volt tényleg az volt sose volt velük bajom pedig rengeteget rendeltem tőlük valami nem volt jó rögtön visszadták az árát vagy le lehetett vásárolni.Komunikacioban is azonnal válaszoltak az árak meg jól voltak könnyű utánna már okosnak lenni hogy nem.szabad ilyen helyekről vásárolni.Több évre visszamenőleg megnéztem és mindig komoly jó értékelések kapott nem 5 db ot hanem Rengeteget.

[ Szerkesztve ]

(#26) Narxis

Narxis
nagyúr

Turbado miatt a Tech2-s Laci csinált ma egy videót erről az egész szürkeimportos témáról.

Tisztázzuk: Árukereső árak, szürkeimport [link]

(#27) szkaroly válasza lalika740 (#25) üzenetére

szkaroly
aktív tag

Bernie Madoff is jó "értékelést" kapott egészen addig míg nem.

(#28) lalika740 válasza Narxis (#26) üzenetére

lalika740
aktív tag

Láttam nahát hogy milyen okos az az ember főleg így utólag meg úgy hogy nem kell fizetnie a telefonkert mert megkapja ingyen akkor én azt mondanám vegyenek a hivatalos forrásokból.Csak Magyarország ön nincs mindenkinek annyi pénze és számít az az 50 ezer egy csúcs mobilnál.Foleg amennyi pozitív értékelése volt a turbadonak.

(#29) Wade0303 válasza atus72 (#22) üzenetére

Wade0303
tag

Dehogy cserélik az Apple-t, ez is az alma szektások egyik agyszüleménye, tipikus urban legend. A haverom vagy 4x cseréltette az ősrégi iphone-ját -ami kb 3-4 éves modell volt amikor a szolgáltatónál megvette -tehát már eleve ez is gyanús-, minden alkalommal olyat kapott aminek volt valami apróbb hibája, egyértelműen olyan eszközöket kapott amitől elálltak mások és ezért volt "raktáron". Lehet, hogy nyugaton komoly szolgáltatása van az Apple-nek, de ez itt Magyarország ahol addig vagy jó amíg fizetsz a termékért. Ha később bármi problémád van onnantól jön a szívás.
Nincs itthon egyetlen megbízható webshop sem, de még a szolgáltatók is ügyeskednek meg az esetek túlnyomó többségében Telemaxnál köt ki a gariztatott készülék márkától függetlenül aminél ótvarabb sufni szervíz nem nagyon létezik.
Engem is szó szerint virtuális lincselés ért még pár hete mikor leszóltam a Turbado-t, jöttek a hívők, hogy ez bizony a legmegbízhatóbb üzlet.

Gyártótól közvetlenül kell rendelni (pl. Apple-nél, OnePlus-nál megoldható), vagy Amazon, illetve néhány nagyobb német webshop ami kiszállít ide. Ennyi lehetőség van ebben az országban. Aki meg nem tud alap szinten sem angolul és emiatt fél bármit is külföldről rendelni annak marad a szürkeimportos simlis magyar webshop ami fizetés után 2 hónappal lehúzza a rolót. De legalább magyarul írják a levelet...

[ Szerkesztve ]

(#30) lalika740 válasza szkaroly (#27) üzenetére

lalika740
aktív tag

Hát nem volt egy hülye ember az biztos. :DD

(#31) joey04 válasza Francesco77 (#6) üzenetére

joey04
titán
LOGOUT blog

Előbb-utóbb mindegyik zug gsm bolt így fog járni.

és szerencsére mindig jönnek majd újak. ;)

(#32) lalika740 válasza joey04 (#31) üzenetére

lalika740
aktív tag

Azért ez nem zúg GSM volt Európát behálózó web hálózata volt több orszagban.Nem védeni akarom őket ha esetleg azt hinném mert rohadt dühős vagyok rájuk.

(#33) Narxis válasza lalika740 (#28) üzenetére

Narxis
nagyúr

Nehéz ügy, én sajnálom azokat akik nagy nehezen összerakták a pénzüket és most se pénz se telefon. Nem is akarok utólag okoskodni, még Sony Ericsson-os nyomógombós telefonok idejében vettem sufni GSM-től telót és amikor bajom volt a telóval az volt nekik a szervíz, hogy szoftvert frissítettek rajta miközben a töltö csatlakozóval volt baj. Azóta kerülöm a bolti gaaranciát de hallottam már, hogy a hazai szakszervizek is szarok, legalábbis némelyik. Jól utána kell járni a dolgoknak, én régen pont a hazai szakszerviz híre miatt nem vettem Sony-t.

(#34) lalika740 válasza Narxis (#33) üzenetére

lalika740
aktív tag

Egyébként pont a Sony szüntette meg egyik napról a másikra hogy a telefonba lévő garanciát nem.lehetett elhasználom egyik napról a másikra csak számlával.

(#35) Nxn908xxx

Nxn908xxx
őstag

Pont két hete vettem tőlük egy redmi note 8 pro telót, ez volt az első (és utolsó) vásárlásom tőlük. 4,9-es értékelésük volt és az egyik legjobb áruk.

(#36) pandada válasza Nxn908xxx (#35) üzenetére

pandada
lelkes újonc

Mivel jogutód nélkül szűnik meg a Turbado, sajnos most van egy olyan telefonod, amit meghibásodás esetén nem tudsz garanciáztatni.

Redmi Note 9 Pro

(#37) joey04 válasza lalika740 (#32) üzenetére

joey04
titán
LOGOUT blog

nem tudom, mert én mindig találtam náluk is kedvezőbb árat, igazi zug gsm boltokban. csak arra reagáltam, hogy mindegyik így fog járni.

(#38) Noukoum válasza Narxis (#33) üzenetére

Noukoum
addikt

"se pénz se telefon" ?
elvileg mindenkinek visszatérítik a fennálló rendeléseket.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#39) Narxis válasza Noukoum (#38) üzenetére

Narxis
nagyúr

Úgy legyen.

(#40) pandada válasza Noukoum (#38) üzenetére

pandada
lelkes újonc

Több millió eurós tartozásuk van a beszállítók felé, kizárt, hogy kártalanítsák a vásárlókat.

Redmi Note 9 Pro

(#41) atus72

atus72
senior tag

Én alapvetően a bolti/gyári garait nem értem és valaki világosítson fel :)
Most itt arra próbálják kihúzni a dolgot hogy szürkeimport meg ÁFA-csalás, ok, de
1. valahol ezt a telefont megvették a GYÁRTÓTÓL!
2. ebből fakadóan van rá gyári garancia, miért hajt el egy gyári szervíz?
Ez most nem Turbado-s probléma, hanem úgy általában.
Ha kiderül hogy például e telefonomat a Turbado Németországból hozta be akkor miért is nem tudom ott javíttatni ha már itthon nem? Vagy tudom?
Hogy lehet megtudni (költő kérdés) hogy ténylegesen hol vette az adott kereskedő a telefont, melyik országban?
Azt gondolom hogy a gyártók meg az importőrők (nem csak a hazai) bekaphatják :D
Az EU minden szarral foglalkozik, ezek közé ennek is bele kellene férnie hogy nincs olyan hogy bolti meg gyári gari ...
Most legalább addig eljutottunk hogy 2021-től sávos KÖTELEZŐ jotállási idő lesz 1-2-3 évvel.

[ Szerkesztve ]

(#42) koxx válasza Noukoum (#38) üzenetére

koxx
MODERÁTOR

Hangsúly az elvilegen van. Szerintem majd polgári peres eljárásban lehet majd kezdeni valamit, aztán vagy lesz pénz vagy nem. (tippre utóbbi)

Eladó MSI Suprim 3070

(#43) atus72 válasza koxx (#42) üzenetére

atus72
senior tag

:D az már régen rossz, Anyámék még mindig kapnap levelet a BAUMAG ügyből kifolyólag, nem ma volt.

(#44) atus72

atus72
senior tag

Egy gyártótól miért nem lehet lekérdezni hogy hol vásárolták meg az adott telefont IMEI alapján? Ragozni lehetne ezt sokáig .. :W :W :W :W

(#45) koxx válasza atus72 (#43) üzenetére

koxx
MODERÁTOR

2006-os vaterás ügyem pár éve zárult le :) meglett a csaló (közben az idióta gyilkossági kísérleten is túl van) valahol a *-ban csücsül. 1 forintot nem láttam belőle, pedig kb 200-an jelentettük fel.

Eladó MSI Suprim 3070

(#46) Noukoum válasza koxx (#42) üzenetére

Noukoum
addikt

Tisztában vagyok vele. De azért reméljük a legjobbakat. Minden itthoni vásárlásnál fennáll az ilyen jellegű kockázat sajnos. De igazából a külföldinél is.

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#47) atus72 válasza koxx (#45) üzenetére

atus72
senior tag

Szerintem ilyen pereskedési ügye mindenkinek a családjában van :(

(#48) Zebu

Zebu
addikt

Hm kicsit összezavarodtam. Mi egy szifont vettünk tőlük októberben. Akkor most várhatom, hogy tiltják vagy követelik vissza? Most hallok először erről a bérleti dologról. Tök nem találtam erről semmit a weboldalukon.

Bár ez alapján a bérlésről a biróság döntése még májusi határozat: https://www.telespiegel.de/news/20/gerichtsurteil-handy-kostenfalle-turbado/

[ Szerkesztve ]

(#49) lalika740 válasza atus72 (#44) üzenetére

lalika740
aktív tag

https://www.imei.info/
Itt elvileg meglehet ha Magyar akkor a hazai gyártónak is kell javítania.Ugy tudom.

(#50) lalika740 válasza Zebu (#48) üzenetére

lalika740
aktív tag

Nem az apple az más arra van vilaggarancia széria szám alapján.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Turbado
Copyright © 2000-2021 PROHARDVER Informatikai Kft.